Vcnray wil graag weten wat u van haar centrum vindt 1 PEEL EN MAAS BBSSja Ysselsteyns industrieterrein vol Nieuwe indeling JNEI voor bebouwing Vlakwater II JBC Venray '80 Wisseling van het commando bij de vrijwillige brandweer Welfarewerk Oostrum Natuurkamperen St. Nicolaas- optocht Kinderspeelgoed- markt te Oirlo Nieuwe vakoplei dingsmogelijkhe den in de bouw DE PIËLHAAS 'T Dartele Veule Onder dit motto begint de coördina- iegroep Centrum functie Venray ko nend weekend aan een aktie waarbij nensen worden uitgenodigd om hun 'tee' nen'ng over Venray's centrum te geven. Bijna iedereen heeft wel ideeën over if aanmerkingen op de gang van zaken n het centrum. U denkt vast ook wel 'ER IY Dor fcens „Ik mis dit of dat", of „waarom 1 of doen ze niet zus of zo". En daarbij kan (men dan denken aan de winkelmoge- ijkheden, de service, het verkeer, de at a'mogelijkheden tot ontspanning, de N aankleding van de straten en pleinen, de EVEI >feer» cle openstelling van de winkels De Coördinatiegroep wil daarom de mensen nu eens de moeeliikheid geven hun wensen, klachten of ideeën voor verbetering van het centrum, kenbaar maken. Daartoe kunt U gebruik maken van de bon in dit blad, of het formuliertje dat bij verschillende win kels en instellingen in het dorp verkrijgbaar is. U kunt de ingevulde bonnen of formuliertjes bij die winkels en instellingen inleveren, of bij de WV Grote Markt 23 in Venray. Met behulp van de reacties zullen de coördinatiegroep en de daarin verte genwoordigde organisaties, zoals de VVV de winkeliersvereniging, de VZO Venray en de horeca trachten, Venray's centrum nog aantrekkelijker te maken. En dat is iets waar iedereen baat bij heeft, de bezoekers en de ondernemers. Aan de Coördinatiegroep Centrumfunctie Venray, p/a VVV-Venray, Grote Markt 23, postbus 330 5800 AH, Venray. 'Ik vind dat Venray's centrum 10,5l 10,5 5,21 w 11, 6,5jj U kunt deze bon inleveren bij, of opsturen naar de VVV-Venray. 9(5j' Als u wilt mag u uw naam en adres invullen, maar het hoeft niet, J Wat men in Venray met zijn ndustrieterreinen Smakterheide, de luist en de Witte Vennen jammer jenoeg bij lange na niet is gelukt, is in fsselsteyn „spelender wijze" geschied. Iet industrieterrein loopt vol. Toen destijds dit terrein werd aange- gd, ging men van de gedachte uit, dat de Ysselsteynse bedrijven zich hier in de oop der jaren zouden vestigen. Maar ijr$y|die loop der jaren is wel erg kort jeweest. Niet alleen plaatselijke be- Irijfjes vleiden zich daar neer, maar ik bedrijven die feitelijk op de 'enrayse industrietereinen zouden thuis loren. Uitbreiding van het Ysselsteynse iindusstrieterrein zal ongetwijfeld pro- jlemen met zich meebrengen. Als de provincie daar niet helemaal een stokje voor gaat steken. Komt men tot uitbreiding, dan zal uitdrukkelijk vast gelegd worden dat nieuwe vestigingen jv I uitsluitend uit Ysselsteyn zelf mogen P Ikomen, aldus Wethouder H. Willems in de vergadering van de Commissie voor de Ruimtelijke ordening. tn Nadat de bewoners en omwonenden van Vlakwater II eerder dit jaar in de >elegenheid waren gesteld inspraak uit tea oefenen op de voorgenomen ver dichte bebouwing van dat gebied, is nu iet plan geheel omgewerkt. Er is wel degelijk rekening gehouden met de reeds gebouwde panden. Nieuwbouw moet daar minimaal 15 meter vandaan ilijven, terwijl de nieuwbouw onderling lfl minimaal 12 meter afstand van elkaar moet houden. De beschikbare bouwgrond is nu in itroken opgedeeld, zodat ook be- louwing van kleinere percelen tot de mogelijkheid gaat behoren. Voor de irotere percelen was praktisch geen «langstelling. Zo bleef de grond onbenut en kostte alleen maar geld aan rente. Nu hoopt de gemeente, dat zich meerdere aspirant bouwers zullen mel den. Ook werd gevolg gegeven aan het verzoek van de huidige bewondes om de Alaertslaan niet door te trekken. winterschilders omdat schilderen een zaak van vertrouwen is. cor reijnders dr. poelsstraat 14 venray telefoon: 82810 Venrayse Jeu de Boules vereniging zoekt naar overdekte speelruimte JBC Venray 80 is een actieve vereniging met momenteel 40 leden.d Om het spelpeil in de wintermaanden niet terug te laten lopen, wordt naarstig gezocht naar een overdekte gelegenheid van ongeveer 200 m2 met een vloer waarop Jeu De Boules mogelijk is. Gedacht wordt aan een leegstaande hal of schuur met een zand of leemvloer. Als iemand in de omgeving van Venray een dergelijke gelegenheid ter beschik king heeft, zouden wij het zeer op prijs stellen dat U contact opneemt met het secretariaat. De Bedoeling is een ruimte ter beschikking te krijgen voor een avond (bij voorkeur dinsdag) en een morgen of middag (zaterdag of zondag) Secretaris, Marian Zeelen-Begas, tel. 04780-84380. Met ingang van 1 januari a.s. is op verzoek van de huidige brandweer commandant, de heer Th. Manders, de heer J.W. Schillings benoemd tot commandant van de Venrayse vrijwil lige brandweer. Met ingang van dezelfde datum heeft de heer Manders de functie van ondercommandant van de heer Schil lings over. Deze wisseling van het mi De nieuwe brandweercommandant de Heer J.W. Schillings commando is een gevolg van de steeds toenemende taakverzwaring van de brandweer en de daaruit voortvloeiende organisatorische en leidinggevende as pecten. Omdat de heer Manders hoofd is van de omvangrijke afdeling civiel tech nische werken bij gemeentewerken, heeft hij zich reeds eerder genoodzaakt gezien een belangrijk deel van zijn brandweerwerkzaamheden over te laten aan zijn ondercommandant. Het college van B. en W. heeft op voorstel van de heer Manders graag ingestemd met het verwisselen van de beide functies, waarbij grote waarde ring is uitgesproken voor de vele verdiensten van de heer manders voor de Venrayse brandweer, waarvan hij sedert 1964 de commandant is. AUTOBANDEN LEK GESTOKEN - Eeen eigenaar van een personen auto kwam tot de ontdekking dat de vier banden van zijn auto waren lek gesloken. Een schadepost voor hem van 800 gulden. De auto stond notabene voor zijn woning. - Een 42 jarige eigenaar van een personenauto kwam tot de ontdekking dat 2 banden van de voor zijn woning geparkeerde auto waren lek gestoken. OPRICHTING ORGANISATIE VOOR HORECAONDERNEMERS IN HET CENTRUM Op initiatief van de coördinatiegroep Centrumfunctie Venray wordt momen teel bekeken of er voldoende belang stelling onder de horeca-ondernemers in het centrum van Venray bestaat voor de eventuele oprichting van een eigen belangenorganisatie. Een groot deel van de aktiviteiten van de coördinatiegroep en haar aangeslo ten verenigingen heeft uiteraard betrek king op het centrum van het dorp. De daar gevestigde horeca-ondernemers zouden er dus ten nauwste bij betrok ken moeten zijn. Nu zijn deze onder nemers vertegenwoordigd in de coördi natiegroep door Horeca Nederland afd. Venray, maar het zou beter zijn als ze zelf hun stem kunnen laten horen. Want er gebeuren veel dingen in het centrum waar zij over mee zouden moeten praten. Hierbij valt te denken aan de aktiviteiten rond grote evenementen als carnaval, kermis, braderieën of andere festiviteiten, maar ook aan de verkeers problematiek, de aankleding van stra ten en pleinen, de invulling van de open gaten in het dorp, enz. Bij eerdere gelegenheden is al geble ken dat veel horeca ondernemers in het centrum niet afkerig staan tegenover een eigen belangengroep. A.s. dinsdag is er weer een bijeenkomst en dan zal bekeken worden of er voldoende mensen bereid zijn zich in te zetten voor zo'n eigen organisatie. meesterschilders Op zaterdag 24 november missie- handwerktentoonstelling in het gemeen schapshuis van Oostrum, van half twee tot half zes. De opbrengst van deze handwerken komt ten goede voor de missie van Zr. Lemmens en broeder Basten. Een delegatie van de dorpsraad Vredepeel was aanwezig op de vergade ring van de commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting. De heren wilden wel iets naders weten over het voorbereidingsbesluit, dat genomen gaat worden ten behoeven van de inrichting van een kampeerterrein voor natuurkamperen aan de Kuulenweg te Vredepeel. Wethouder Henk Willems dacht dat ze gealarmeerd waren door een krante- bericht over het kamperen van naturis ten of nudisten in het Venrayse. „Als een journalist daar nog geen verschil in kent, waar zijn we dan mee bezig" zuchtte hij. Hij had er geen enkele behoefte aan daarover uit te wijden. Maar de delegatie van Vredepeel kwam niet vanwege dat kranteberichl. Zij wilden alleen maar eens weten wat er in de Peel staat te gebeuren, in de stille hoop dat de bewoners er geen overlast van zouden hebben. En dat zal zeker niet het geval zijn. Natuurkamperen is „primitief" kamperen. Met een tentje of caravan er op uit trekken, enkele dagen verblijven, ver van alle gewoel en zonder alle mogelijke voorzieningen. Behalve een eenvoudige toiletgroep wordt er niets opgericht. Iets dergelijks is of komt ook in de Testrik. Het kamperen door naturisten of nudisten geschiedt groepsgewijs in hun nakie, zoals ze geschapen zijn. Wanneer daar serieuze plannen voor zouden bestaan, is de gemeente niet ongenegen daaraan medewerking te verlenen. Maar dat was op deze vergadering niet aan de orde. Verder had de commissie er geen bezwaar tegen dat ook voorbereidings besluiten worden getroffen voor het inrichten van kampeerterreinen voor groepskamperen aan de Deurneseweg/ Weverslo (Janslust), Hoogriebroekse- weg/Sinnestraat in Oirlo en aan de Paardekopweg te Ysselsteyn. Ook ging men er mee akkoord dat camping „De Berkhorst" in Ysselsteyn straks vakantiehuisjes gaat bouwen. Maximaal 4 stuks ter vervanging van de „kippehokken", die nii als zodanig zijn ingericht. (fienckikb MODELBOUW GEREEDSCHAPPEN Hofstraat 6 Venray Tel. 04780-81069 Zoals vorige week reeds aangekon digd, komt Sint Nicolaas reeds a.s. zaterdagmiddag in Venray aan. Vanaf het gemeentehuis gaat de Sint met het Glde te voet naar het oude raadhuis waar hij op het bordes ontvangen zal worden door de Burgemeester. Veertien Pietermannen en enkele Venrayse muziekgezelschappen zullen voor het nodige vertier zorgen. En naturlijk is er voldoende snoepgoed voor de jeugd. De Sint wordt om 15.00 uur op het bordes van het oude raadhuis verwacht. A.s. zondag 18 november wordt er te Oirlo in gemeenschapshuis „De Linde" een grote kinderspeelgoedmarkt gehou den, waaraan veel Oirlose kinderen meedoen om hun spullen zoals, speel goed, spellen, leesboeken, vesierselen en ook tienerartikelen proberen te verko pen. Een aardig idee voor iedereen om op deze zondagmiddag eens een kijkje te komen nemen. Zeker met het oog op het komende Sinterklaasfeest is er voor elk wat wils. De aanvang is om 14.00 uur 's middags. De organisatie is in handen van 3 plaatselijke organisaties te weten Wil lem Teil, de toneelvereniging en de oudercommissie. Allemaal tot ziens op de kindermarkt te Oirlo. In mei van dit jaar werd opgericht de „Stichting Praktijkopleiding Bouw, Noord Limburg" Deze stichting geeft vanaf augustus vakopleiding aan 47 jeugdige leerlingbouwvakkers. Binnen de bouw is altijd al aan de opleiding getimmerd, vroeger gebeurde dat door de aannemers zelf, later kwam daar de leerlingenbouwplaats bij. Zo,n opleidingsproject heeft zijn waarde ook in het Venrayse al meer dan eens bewezen. Bovendien is de stichting Vakopleiding Bouw in het leerlingen stelsel afgestapt van het jaarklassensys teem, waardoor een betere praktijk- theorie afstemming wordt bereikt. Omdat het aantal leer/arbeidsplaat sten sterk terug liep, door de afnemende conjunctuur, terwijl ook het aantal afvallers, om welke reden dan ook, tijdens de opleiding niet gering was, was men bang dat te weinig jonge vaklieden voor het bouwvak werden opgeleid. Het duurde niet lang of de opzet van de samenwerkingsverbanden in N. Lim burg was geboren, aan de wieg waarvan het Nederlandse Verbond van Onder nemingen in de Bouw, het NIVAG en de stichting vakopleiding stonden. Juist omdat de afdelingen van het NVOB van Venray, Horst, Venlo en Tegelen er zo positief tegenover ston den, kon al direct een werkgroep worden gevormd. En in enkele maan den tijd kon een nieuw bedrijf worden opgestart „De Stichting Paraktijkop- leiding Bouw Noord Limburg", welke nu reeds opereert met een staf van 3 personen en 47 leerlingen. Geluk had deze stichting omdat ze gebruik konden maken van de leegstaande gebouwen van Douven aan de Amerikaanseweg te Horst. Tevreden was de vooratter, de heer Jacobs, dat er 70% van de bedrijven aan het samenwerkingsverband deel nemen, en dat het uitleenpercentage van de leerlingen aan de bedrijven hoog is, namelijk 90%. Dat er nog discussie gaande is om zelfs deze opleidingsmo gelijkheid nog te verbeteren, kwam vrijdag tijdens de open dag reeds tot uiting. De bij de bouw betrokkenen zullen dan ook gezamelijk blijven zoeken naar oplossingen van de huisige opleidingsproblematiek. De voorzitter van de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf de heer van den Bos was trots over wat de aannemers in Noord Limburg in een zo korte tijd tot stand hebben weten te brengen. Juist omdat het 2-jarige leerlingencontract voorheen een be lemmering was, kon de nieuwe vorm van samenwerkingsverbanden een zegen zijn. De toekomst blijft echter zorgelijk omdat het aantal leerlingen dat voor het bouwvak kiest steeds kleiner wordt. Maar omdat de kwaliteit van de opleiding verbeterd is, blijft de investe ring zijn waarde behouden. Burgemeester Steeghs van Horst was blij dat de nieuwe opleidingsmogelijk heden voor de regio in Horst mogelijk waren gemaakt. Hij had dan ook groot respect voor de Noord Limburgse aannemers. Als openingshandeling stelde hij een verdiktebank in werking, waaruit een plaat schoof met de naam van de nieuwe school. Vermeld dient nog, dat bij deze officiële opening veel aannemers uit Venray aanwezig waren. Een groot aantal leerlingen is afkomstig uit onze gemeente. DONDERDAG 16 NOVEMBER 1984 Nr. 46 HONDERDENVIJFDE JAARGANG Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b. v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 Amper is de 1 le van de 1 le voorbij of wij stellen weer gaarne onze kolommen open voor carnavalsactiviteiten in Ven ray en zijn kerkdorpen. Allereerst een compleet overzicht wat ons allemaal te wachten staat en vervolgens enkele korte berichten over wat zich intussen heeft afgespeelt. Inzenders van deze berichten verzoe ken wij hun epistels zo kort mogellijk te houden. Foto's inzenden kan ook, als U maar zorgt dat uw bijdragen dinsdags voor 10.00 uur in ons bezit zijn. Totaalprogramma van akti viteiten van de verenigingen aangesloten bij de VORSTENRAAD (orgaan van de Samenwerkende Vastelaovesverenigingen in de ge meente Venray) Zaterdag 17 november Vorstenraadsbal in zaal „Veule". Aanvang 20.00 uur Zaterdag 24 november Leunen ,,'t Knölleke" Liedjesavond Castenray „Schanseknuppels" Vorstenhal in gemeenschapshuis Vrijdag 4 januari Leunen ,,'t Knölleke" Zitting in Gemeenschapshuis Zaterdag 5 januari Leunen ,,'t Knölleke" Zitting in Gemeenschapshuis Castenray „Schanseknuppels" Jeugdvorstenbal in Gemeenschaps huis Ysselsteyn, „Piëlreuzen" Prinsenbal in Roelanzia Veulen ,,'t Dartele Veulen" Prinsenbal in zaal 't Veule Dinsdag 8 januari Leunen ,,'t Knölleke" Bejaardenbal in zaal Martens Vrijdag 11 januari Leunen ,,'t Knölleke Invalidenbal in Gemeenschapshuis Oirlo, „Spurriemökke" Bonteavond in zaal De Ruif Merselo, „De Zagewetters" Zitting in zaal 't Anker Zaterdag 12 januari Venray, De Piëlhaas Prinse-proklamatie in Schouwburg Leunen, ,,'t Knölleke" Aid Prinsenbal in gemeenschapshuis Castenray „Schanseknuppels" Prinsenbal in gemeenschapshuis Ysselsteyn „De Pieëlreuzen" Jeugdprinsenbal in de Koel Oirlo, „De Spurriemökke" Bonteavond in zaal De Ruif Merselo „De Zagewetters" Zitting in zaal 't Anker Zondag 13 januari Leunen ,,'t Knölleke" Jeugddisco in gemeenschapshuis Zaterdag 19 januari Venray, „De Piëlhaas Ondertrouwbal in de kantine van Inalfa Venray, „De Hazekeutel" Jeugdzitting in foyer Schouwburg Leunen ,,'t Knölleke" Prinsenbal in gemeenschapshuis Castenray, „Schanseknuppels" Receptie gemeenschapshuis Ysselsteyn, „De Piëlreuzen" Verlovingsbal en uitreiking van de reuzekluut in zaal Roelanzia Veulen, ,,'t Dartele Veulen" Receptie prins in zaal 't Veule Oirlo, „Spurriemökke" Prinsenbal in De Ruif Vredepeel „De Kluutetrappers" Prinsenbal in de Kleine Loef Zondag 20 januari Leunen ,,'t Knölleke" Jeugdprinsenbal in Gemeenschaps huis Vrijdag 25 januari Venray, „De Piëlhaas" Circus Mök in de Schouwburg Ysselsteyn, „De Piëlreuzen" Bonte-avond Zaterdag 26 januari Venray, „De Piëlhaas" Circus Mök in de Schouwburg Ysselsteyn, „De Piëlreuzen" Bonte-avond in de Smelehof Leunen ,,'t Knölleke" Vorstenhal en uitreiking Gouden Knol in gemeenschapshuis Castenray, „Schanseknuppels" Jeugdprinsenbal in gemeenschaps huis Merselo, „De Zagewetters" Prinsenbal in zaal 't Anker Zondag 27 januari Leunen, ,,'t Knölleke" Jeugdvorstenbal in het gemeen schapshuis Woensdg 30 januari Circus Mök voor bejaarden en inva liden in de Schouwburg Vrijdag 1 februari Venray, „De Piëlhaas" Circus Mök in de Schouwburg Castenray, „Schanseknuppels" Zitting Vredepeel „De Klutetrappers" Zitting in De Kleine Loef Zaterdag 2 februari Venray, „De Piëlhaas'' Circus Mök in de Schouwburg DE KWARTAALKEUZE VAN UW BOEKHANDELAAR Carnaval ix Nederlands BeurE BOEKHANDEL van den Munckhof GROTESTRAAT 68 VENRAY Een kwartaal lang f 10,- goedkoper Het boek dat iedere camavalist zal willen hebben. Wünt het neemt u mee op een kleurige tocht langs ruim honderd carnaval vierende gemeenten in Nederland en België. Het toont u dus een even rijke als bonte schakering aan festivi teiten en regionale gebruiken. Een boek dat lacht, danst en zingt als het carnaval zelf. Gebonden Geïllustreerd f29,90 Daarna 1.39,90 [kwahtaal90ek| Castenray „Schanseknuppels" Zitting in gemeenschapshuis Veulen ,,'t Dartele Veulen" Aldewieverbal in zaal 't Veule Oirlo, „Spurriemökke" Aldewieverbal in de Ruif Zondag 3 februari Venray, „De Piëlhaas" Joekskapellenfestival in de foyer van de Schouwburg Ysselsteyn „De Piëlreuzen" Boerebruiloft in De Smelehof Maandag 4 februari Castenray, „Schanseknuppels" 50 bal in gemeenschapshuis Donderdag 7 februari Ysselsteyn „De Piëlreuzen" Bejaardenavond in de Smelehof Vrijdag 8 februari Leunen, ,,'t Knölleke" Jeugdprinsenreceptie in De Herberg Castenray, „Schanseknuppels" Aldewieverbal in gemeenschapshuis Zaterdag 9 februari Venray, „De Piëlhaas" Vorstebal en uitreiking APK-plak en Verenigingsonderscheidingen in de Schouwburg Leunen, ,,'t Knölleke" Aldewieverbal in gemeenschapshuis Merselo, „De Zagewetters" Aldewieverbal in zaal 't Anker Op maandag 19 november a.s. houdt de vastelaovesvereniging „De Piëlhaas" haar algemene ledenvergadering in zaal „In den Engel" aan de Poststraat alhier. De vergadering begint om 20.30 uur. Op de agenda staan o.m. het programma voor het seizoen 1984/1985 en de begroting. Tijdens deze vergade ring wordt afscheid genomen van een drietal leden van de Raad van xl t.w. de heren Piet Kienhuis, Justien Janssen en Pierre Verbeek. Tenslotte houdt de heer J. Verlinden van het geschied- en oudheidkundig genootschap een inleiding over „Vas- tenaovend in vroegere tijden". Belangstellenden -ook niet lederi^zijn van harte welkom. WE LAOTE OS WER GOAON Op een zeer druk bezochte liedjes morgen van de Piëlhaas -die tot ver in de middag uitliep- heeft de Venrayse carnavalsvereniging een keus gemaakt uit in totaal 10 geselecteerde inzending en. Met overgrote meerderheid van stem men werd het liedje „We laote ös wer gaon" van Sjef Goumans, tot nummer een gekozen. Sjef en zijn familie waren de enthousiaste vertolkers van deze carnavalsschlager, waarvan de muziek geschreven werd door Th. Borghs en P. Arts. De nummers 2,3 en 4 die met veel minder punten genoegen moesten ne men, maar met elkaar amper 5 punten verschilden waren: 2 „Gej ziet mien Engelke" van Pierre Pijpers, gezongen door Boy Derksen op muziek van Jeu Franken. 3 „Hazinneaovend" werd gezongen door Corrie Peeters die ook voor de tekst en de muziek zorgde. 4 „De Kienderköpkes" werd gezongen door Piet Jeuken en „van huure zegge" tekst en muziek warenn van Jos en Leo Thielen. Deze vier liedjes komen op de grammafoonplaat, die jaarlijks ge maakt wordt en vanaf begin januari te koop is. Opnieuw werd bewezen dat een dergelijke liedjeszondag -opgeluisterd door joekskapellen muziek- geweldig aanslaat. Vooral de jeugd was in ruime mate vertegenwoordigd en dat beloofd veel goeds voor de komende carnavals- tijd. Traditiegetrouw zal op zaterdag 17 nov. a.s. het jaarlijkse Vorstenraadsbal gehouden worden. Dit jaar is de organisatie in handen van de Vastena vondvereniging „Ut Dartele Veule". Op deze avond komen de vereniging en, aangesloten bij de Vorsteraad bijeen in zaal 't Veulen en zullen de Vorsten aan de organiserende vereniging, met een toepasselijk woord een cadeau aanbieden, welke dan later op dé avond verloot zullen worden. De aanvang is om 21.00.uur.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 9