VENMYSE MONUMENTJE?- KERKELIJKE DIENSTEN Proef met andere schooltijden in Brukske Bouwers moeten zelf huisnummer bord aanbrengen GROTE KERK Zaterdag; 19.00 Nederlandse Hoog mis, int. ouders Arts verkoeijen, Dolf Verbeek en Gertruda Gossens, overl. leden Imkersver. regio Venray, ouders Hanen-Willems, Grad Goumans Zondag; Drieëndertigste zondag door het jaar; 8.00 leesmis, int. overl. parochianen (allerzielen); 9.30 Grego riaanse Hoogmis int. Maria Kersten-Ti cheloven, bijz. int (VR) Jac Custers en fam. 11.00 Nederlandse hoogmis, int, Jacob Emonts en zoon Sjaak, Pierre Thuijls, overl. fam. Sijbers-Coppus, Anna Smits Lijssen, jrd. Pauline Corzilius. Maandag: 9.00 oude stichtingen, overl. fam. Thijssen-Kleine Staarman, 19.00 overl. fam. Lemmens-Crooymans Dinsdag; 9.00 Piet Janssen-Ouden- hoven en fam., Herman Ebbaerink, 19.00 Petrus H.M. Camps en Anna M. v.d. Pas, Grad Goumans (buurt) Woensdag: Opdracht van de Heilige maagd Maria in de tempel; 9.00 Miets Raedts.d Nella verblakt, 19.00 Cather- na Rutten-Peeters, ouders Arts-dom- meck jrd. Wil Lerou-v. Horssen. Donderdag; H. Ceacilia, maagd en martelares, 9.00 overl. fam. Gommers Sengers, bijzondere intentie. Vrijdag; 9.00 overl. fam Bexkens-v. d. Praat, 19.00 An toon Claessens en Hendrika Jenniskens, Mien de Bruyn- Saris. Zaterdag; 9.00 Bijzondere intentie; 19.00 overl. fam. Peeters-Kerstjens, Jan en Grad v. Soest, Hendrik v.d. Heuvel, Jan Smits (buurt), Grad Goumans, MEDEDELING De stichting Hulpaktie kerk in Nood, OOstpriesterhulp vraagt om kleding voor de armsten in Brazilië, alle kleding ook winterkleding is bruikbaar. De goederen kunnen bezorgd worden, liefst in zakken in het kerkportaal onder de toren en wel dinsdag 20 november namiddags van 18.00-19.30 uur en woensdag 21 november 's morgens van 8.45 tot 10.00 uur. AKOLIETEN Zaterdag: 19.00 Tom Kengen en Leon Stoffels, Lezer A. Nooyens; Zondag: 8.00 Erik en Sandra Wekking, Lezer C Hendriks, 9.30 Fieke Schwach- öfer en Petra Berkers: 11.00 Veronique Jakobs en José Aerts, Lezer: G. de Groot. MISDIENAARS Maandag en dinsdag: 19.00 Timo Flinsenberg en Wilco Jansen; Woens dag en vrijdag 19.00 Bart Derkx en Renz van Nisselroy. KAPEL ST SERVATIUS Zaterdag: 18.30 Eucaharistieviering met volkszang, int. voor een gezin, om genezing uit dankbaarheid, voorganger, P. Hendriks; schriftuitleg; G.v. Loenen Lector: R. v. Veen; Misdienaars; Gert-Jan Wismans en Frans Bierens; Bestemming kollekte: Stichting mensen in Nood voor Ethiopië. Zondag 33e zondag door het jaar. 9.30 Eucharistieviering met koor- en volksgezang (ned en Greeg. gezangen) int. voor papa en broer, uit dankbaar heid. Voorganger: P. Hendriks; Schrift uitleg; G. v. Loenen; Lector; Br Artemius. Misdienaars; L. Nollé en J. Boonman; bestemming collecte; Stich ting mensen in nood voor Ethiopië. Door de week om 18.30 maandag en dinsdag en woensdag eucharistieviering, donderdag: woord en communiedienst. Donderdag 16.00 Werkgroep thema- dienst. PATERSKERK Zondag H. Missen 9.99: 10.15 hoogmis gezongen door de zangers van St. Frans; 11.45; 18.00 avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 14.00 gez. H. Mis bij gelegenheid van het 25 jarig huwelijk v. Geenen-Jacobs; 15.30 gez. H. Mis bij gelegenheid van het 50 jarig huwelijk Gooren-Schareman: 17.00 gelegenheid om te biechten, 18.30 avondmis. MEDEDELINGEN Aktie Boktorbestrijding Stand 12-11-84 6030,- Wie had dat gedacht we zijn er al bijna Postgiro 420.40.20 Bank: 2318.08.526. t.n.v. kerkbestuur O.L.V. van Zeven Smarten onder vermelding van Bestemmingsgift. Aktie kerk in nood oostpriesterhulp Dinsdag 20 november kunt U kleding brengen voor Brazilië in het portaal an de oude Oostrumseweg van 09.00 tot 12.30 uur U wordt vriendelijk verzocht de kleding in dozen of zakken te verpakken. Alles is bestemd voor de armsten in Brazilië. MISINTENTIES Zaterdag: 18.30 Pater Florentius Lucassen, overl. ouders Vollenberg Arts, Luc Rijnja, Hub Stevens. Zondag: 9.00 Sibilla Fleurkens-Op het Broek en zoon, voor de parochie; 19.15 overl. fam. Linders-v.d. Wolden- berg; 11.45 t.e.v. St. Jozef uit dank baarheid; 18.00 Pater Florentius Lu cassen Maandag: Mathilde Wasscher en t.e.v. H. Geest; 19.00 Harrie Janssen. Dinsdag; 8.00 Piet Koenen; 19.00 Wim van den Munckhof en overl. Fam. Jan Arts en overl. fam. Woensdag: 8.00 overl. ouders Ak kermans-Timmermans; 19.00 voor o- verl. fam., Truus Stevens-Aerts. Donderdag; 8.00 overledenen (koll. Allerzielen); 19.00 voor overl. fam. Janssen-Krijns, overl. ouders Maas-De- rx. Vrijdag: 8.00 jrg. Broeder Martin Frijns; 19.00 gezinsmis; Sef Drabbels. Zaterdag: 8.00 t.e.v. O.L. Vrouw van Lourdes; 14.00 uit dankbaarheid bij een 25 jarig huwelijk, 15.30 uit dankbaar heid bij een 50 jarig huwelijk. MISDIENAARS Zaterdag: 18.30 Leo en Johan Pouwels. Zondag: 9.00Tonny Vermeu len; 10.15 Pepijn Dobbelaar; 11.45 Martijn Smelt; 18.00 André Basten. Maandag, Woensdag, vrijdag: 8.00 Marcel Meijer; 19.00 Sheila Hendriks. Dinsdag en donderdag: 19.00 Per Lenssen. T ZONNELIED BRUKSKE Pastoor G. Bruggink, Klarinetstraat 32, tel. 85206. Voor het maken van afspraken liefst bellen tussen 13.00 en 13.30 uur. Zaterdag: 19.00 H. Mis voor de overledenen van onze parochie. Zondag: Drieëndertigste zondag door het jaar. 10.00 Hoogmis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie; voor Johannes Verhelst; voor een goede toekomst. Deze hoogmis wordt gezongen door ons Gem. Kerk. Zangkoor, ook de vaste gezangen i.v.m. Caeciliafeest. Er wordt een deurcollecte gehouden voor Brazilië (kerk in nood) De kindercrèche zal worden verzorgd door Bernadine de Nijs en Mechteld van Casteren. Maandag: 19.00 H. Mis voor Albert Pouwels. Dinsdag: 8.30 H. Mis voor overleden hr. Snijders. Woensdag opdracht v.d. h. maagd Maria in de tempel. 19.00 H. Mis voor overl. Ouders en fam de Lange-Groart en van Treeck-Stoffels Donderdag: gedachtenis v.d. Cecilia, maagd en martelares, 8.30 H. Mis tot intentie van de fam. Lemmen. Vrijdag: Gedachtenis v.d. H. Cle mens, paus en martelaar, 19.00 H. Mis voor priesterroepingen. MISDIENAARS Zaterdag: 19.00 Davy Theeuwen, Marits Vermeulen, Paul Francken. Zondag: 10.00 Twan en Peter Franssen, Tom Versteeg, Silvester Bombeeck, Maandag: 19.00 Richard Kinderdijk en Luc Kemmelings; Woens dag: 19.00 Maarten Bombeeck en Marco v. Neer; Vrijdag: 19.00 Jeroen Swinkels en Jurgen Vollenberg. LECTOREN Zaterdag: 19.00 Dhr. Th. van Dooren; zondag: 10.00 Mevr. Tijmen- MEDEDELINGEN Gedoopt 11 nov. Bart Versteegen, Marimba- straat 12, 11 nov. Nancy Brzezinski, Tamboerijnstraat 12. Ouders van harte proficiat en Gods zegen over Uw kind. Vieringen De eucharistieviering van afgelopen zondag met de aanstelling door Mgr. Castermans was bijzonder geslaagd. Met veel dank aan allen die dit hebben voorbereid en hieraan hebben meege werkt. Zonadg 25 november is er om 10.00 uur weer een gezinsviering. Kleding voor Brazilië De inzameling is op maandag 19 nov. en dinsdag 20 nov. van half zes tot half zeven in de hal van de kerk. De deurcollecte a.s. zondag is eveneens bestemd voor deze mensen in Brazilië. Van harte aanbevolen. Gezinsbijdrage Ned. Kredietbank Venray rek. nr. 23.18.08.461 of giro 2552386 t.n.v. RK Kerkbestuur inz. Gezinsbijdrage, Ma rimbastraat 26. Om over na te denken. Het onderscheid tussen godsdienstige mensen en anderen is dat de laatsten op deze wereld vertrouwen, en de eerste op de wereld van het ongeziene. Beide hebben geloof, maar de ene gelooft in de oppervlakte van de dingen, de andere in het woord van God. VREDESKERK Zaterdag: Kledinginzameling voor Oosterpriesterhulp. Zijingang van de kerk bij de trap naar de kelders: 18.00-18.45 Gelegenheid tot Biechten; 19.00 Vooravondmis voor de drieën dertigste zondag door het jaar. H. Mis met samenzang Voor Gerrit de Haart en kleinzoon Johnny, Voor overleden Toon van Dijck (coll), voor overleden Martha van Mil-van Meyl. (coll); voor overleden Jacobus Thijsse. Jaargetijde voor Adrianus Kuunders en zoon Frans. Ouders Stiphout-Jacobs en zoon Leo en voor Jan Jacobs. Voor overleden Anna van Dijck-Janssen (Coll) Zondag: Drieëndertigste zondag door het jaar: 8.30 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie, voor Piet Willems en overleden familie; 10.00 Nederlandse Hoogmis, voor Frans van Oord (maandgetijde), voor overleden ouders Philipsen-van den Berg en kinderen, voor overleden ouders Albers-van Leeuwen; 11.30 voor Harry Schrooten (verjaardag) Voor Anna Noy-Jansen, voor John Barents (coll) voor Huub Jacobs (coll); 18.30 tot zekere intentie, voor Emile Mathon. Maandag: 8.00 voor de meest verla ten zielen in het vagevuur; 19.00 Voor Annelies Beterams. Voor Anna van Dijk-Janssen (oudervereniging), voor Thei Linders. (Fam Strijboschj. Dinsdag; voor Elizabeth Geurts; 19.00 voor Martien Wilmsen (coll), voor Arnold Schwachöfer, tot bijzon dere intentie (B) Woensdag; Gedachtenis van de op dracht van de H. Maagd Maria in de Tempel. 8.00 voor een goede katechese op onze scholen; 19.00 voor overleden familie Wismans-Sanders. Donderdag: Gedachtenis van de H. Cecilia, maagd en Martelares. 8.00 voor Piet Swaghoven; 19.00 voor Christine Beuvens (coll) voor de levenden en overleden leden van de familie Driessen. voor overleden Moeder Agatha Theu- venet. Vrijdag: gedachtenis van. de H. Clemens I paus en martelaar. 8.00 Voor Gerlach van Ass; 19.00 Voor Wilhelmus v.d. Ven en Martin Poels. Voor overleden Mevr. Boeken-Sanders en overleden familie. Zaterdag: gedachtenis van H. Maria 8.00 voor de zieken van de parochie. Terere van Maria hulp der Christenen; 14.00 Huwelijksmis voor het bruidspaar Hermie van Ass en David Foster in de Kapel van Veltum. MEDEDELINGEN Zateragavond is er een H. Mis met samenzang. Samen zingen is dubbel bidden! Ook Uw gezinsbijdrage [naar vermo gen] voor de parochiegemeenschap kan niet gemist worden Giro 42.02,249 rabobank 15.39.39.559, t.n.v. gezins bijdrage Par. Christus Koning Venray. Vanaf zaterdag 17 november tot en met dinsdag 20 november kledingin zameling voor Oostpriesterhulp. Kle ding s.v.p. in zakken en deze leggen in het gangetje naar de Sacristie bij de zijingang van de kerk. In het weekend van 17-18 november zal de predicatie verzorgd worden door pater landman uit Weert van de stichting Oostpriester hulp. Hier kunnen boeken bestelt worden die als het enigzins kan voor St. Nicolaas nog thuis bezorgd worden. Er is voor elk wat wils. Komt U eens kijken of er voor U wat bijzit. Denkertje: Vergeet niet dat Gods Zoon zijn leven gaf voor de mensen die het elke dag verknoeien: toch blijft hij zich met ons bemoeien zelsfs als wij ontrouw zijn en zwak en laf. MISDIENAARS EN ACOLYTHEN Zondag: 8.30 John Rongen; 10.00 Oscar Geurts, Urbain en Pascal van Weert; 11.30 Stefan Rongen; 18.30 Giel Krijnen. Maandag t.m. woensdag: 8.00 Paul Bodden; 19.00 Olaf van Leeuwen. Donderdag t.m. zaterdag: 8.00 Erik Dijkmans; 19.00 Jose Cornejo en Ludi van de Wijst. PROTESTANTE KERKGEMEENSCHAP VENRAY In de dienst van zondag 18 november zal Ds. van Es voorgaan in „Den Hoebert", Westsingel 1, Venray. Aan vang van de dienst is 10.00 uur de kollekten zijn bestemd voor de eigen kerk en de diakonie. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 Hendrina Maria Houwen-Jacobs, Antoon Tacken en Wilhelmina Janssen, Albert Claessens en Aleida Claessens-Teuws, Jan Loon- en, jaard. Francisca Manders-Emons, Petronella Achten Verdijk, Clara Camps-Wolters, Anna Gertrudis Jans- sen-Renkens, Overl. Fam. Direks-Hel- legers (Die Mühltaler Musikanten). Zondag: 8.30 overl. fam Vermeulen- Heijligers; 10.00 Clara Camps-Wolters, Ouders Jeucken-Jeucken en zonen Louis en Sjaak, OVerl. fam. Lemmens- Stevens (herenkoor) Maandag: 9.00 overl. v.d. fam. Loonen-Rens. Dinsdag: 9.00 Bert Daniëls en overleden familie. Woensdag: 9.00 Overleden fam. Rutten-Kockelkoren Donderdag: 9.00 Gest. Jaard, Willem Loonen en Elisabeth van Heijster. Vrijdag; 9.00 uit dankbaarheid. Zaterdag: 19.00 Jan Hulsman; Le vende en overl. leden v.d. Harmonie Gerrit Reintjes, Harry Achten OVerl. Fam Sikes-Rutten, OVerl fam Claessens Drabbels, gest. jaard. Petronella en Gertrudis Derks, Gest. jaard. overl. ouders Janssen-Tacken Jan Loonen, Jan Bernaerts (harmonie en jongeren koor) MISDIENAARSBEURTEN Zaterdag; 19.00 Bert Camps, Jacco Camps, Joris Rutten, Bart Nellen. Zondag: 8.30 Ralf Bus, Rob van Lieshout, Ton Verstraelen, Bram Joos- ten, 10.00 Geert Verstegen, Paul Bovendeerdt. Gebr. Pluk. MEDEDELINGEN Deze week zaterdag 17 november zal de avondmis van 19.00 uur muzikaal opgeluisterd worden door: Die Mühlta ler Musikanten, onder leiding van G. de Mulder. PAROCHIE OIRLO Zaterdag: 15.00 H. Mis Reünie Duitsland gangers; 19.00 gez. H. Mis (dameskoor) Pieter Jan Driessen (kol) Johanna Bots ten Haaf (koll), Peter van Rhee. Piet Rongen en zoon Martien. Lei Ewals namens biljarvereniging. Mathieu Duijf. Zondag; 8.30 H. Mis St. Pastoor Reijnen; 10.00 PI Hoogmis ter ere van de H. Machutus; HErman Hebing. Piet Classens namens de familie Classens. St Gerardus en Henrica Hellegers, Broeder cletus. Anna Steeghs-van Rijswijck namens kaartvriendinnen t.e.v. H. Machutus waarna zegening der kinde ren. 15.00 PI Lof ter ere van H Machutus waarna zegening der kinderen. Maandag: 19.00 H. Mis St. Jan Teuws en Anna Baeten. Dinsdag: 19.00 H. Mis St. Peter Billekens, Gerard de Ponti en Jacomina Peters. Woensdag: 19.00 H. Mis tot zekere intentie (CE) Donderdag: 19.00 Feest van de Heilige Sint Cecilia en sluiting van het octaaffeest van de H. Machutus. Voor de overlevenden en levenden leden van het kerkelijk zangkoor. Tevens tot zekere intentie (O). Vrijdag: H. Mis St Christiaan Steeghs en Petronella Smits. Zaterdag; 19.00 Gez. H. Mis (jonge Garde Koor), Grad VErstappen (koll) Jean Hellegers en Lei van Soest als jaard. Truus Guffens-Swinkels. Aloysi- us Gommans en overleden familie. Anna Steeghs-van Rijswijck namens het St. Antoniusgilde. PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Phi- lipsen-Vousten, Ger Janssen jrd. voor Antoon Roelofs. Zondag: 8.00 jrd voor Leonardus Heidens en Anna Gertr. Driessen. 10.00 Jan Reijnders. Dinsdag; 19.00 Anthonius Drabbels (coll) Woensdag: 8.00 Bertus Janssen (coll) intentie van de offeraars. Donderdag; 19.00 OVerl. ouders en fam. Strijbos Driessen, intentie van ons kerkkoor (viering van het feest van S. Caecilia. Vrijdag: 8.00 Bevrijdingsdag van Castenray. H. Mis uit dankbaarheid, t.e.v. O.L. Vrouw van altijddurende bijstand. MISDIENAARS Zaterdag, dinsdag, en woensdag: Guido en Roel: Zondag 8 uur donder dag en vrijdag: Martijn en Joris; Zondag 10.00 Marcel en Ronny. PAROCHIE LEUNEN Zaterdag; 19.00 weekd. v. Leida Koonings-Hermans, lsm v. Gerrit Jans sen (vanw. zijn vrienden) overl. fam. v. Dijck -Bouten, gest jd. Gerard Marcel- lis, lsm tot bijz int. (V 10) Zondag: eenendertigste zondag door het jaar 8.30 lsm voor overl. fam. Ouwekerk-Manders lsm v. overl fam Claessens-Gussen; 10.00 Hgm als gest jd. voor Piet Vullings, echtgen en overl fam. Maria Loonen-Scheffers/overl ouders en fam. Schruers-Verdellen; 11.15 lsm v. Michel Loonen en Fam Loonen v. Rens, Harry Heesen, Antoon Janssen en echtgen Elisabeth Jennis kens, gest jd. v. Jacobus Peeters. Maandag: 19.00 Lsm voor Henri Direks, Gerard Thijssen, overl fam. Versteegen-Moorrees Lsm voor Arnold Pijpers, echtgen en Zoon Harry Dinsdag, woensdag en donderdag geen H. Mis. Vrijdag; 19.00 lsm voor Theo Bou ten, echtgen en Anna en Gerrit Bouten, Lsm v overl fam. Jenniskens-Bouw- man, gest jd v. Wilhelm Loonen en echtgen. Zaterdag; 19.00 weekd. voor Leida Koonings-Hermans/overl. fam Janssen Litjens; Piet Jacobs en overl. fam v. Cruchten-Jacobs; lsm v Jan Ewals MISDIENAARS 19.00 John v.d. Akker. Akolythen: zaterdag Th. v. Kempen en Tj. Jenniskens; Zondag 8.30 J. Janssen; 10.00 hgm J. v.d. Aker, Mare en Johan Hermans; 11.15 M en T Heesen HUWELIJKSAFKONDIGING Toon de bruijn en Kitty Cleven (Venray). RECTORAAT VEULEN Zaterdag: 19.00 HGM Broeder Servatius en Josee Nabuurs. Zondag: om 9.45 HGM zal Gerardus Houben en echtgen. Om 11.15 HGM zal Lena v. Dongen. Maandag; 8 uur Lsm. overledenen Derde Orde Dinsdag 8 uur lsm. overl fam Roosen-Verscharen Woensdag 8 uur lsm uit dank fam Janssen-Smulders. Donderdag 8 uur lsm uit dank. Vrijdag 8 uur lsm Mientje Jenneskens Zaterdag; 40 jaar geleden dat het Veulen bevrijd werd, hgm daarom bijzonder daaraan gewijd, vanavond 7 uur hgm overl fam. Cleven van Os. Akolieten voor 17 nov: H. Geurts. E. v.d. Dijk. Tw Jacobs. Misdienaars Peter Knapen, J. Nijssen. R. Spreeu- wenberg. RECTORAAT HEIDE Zaterdag: 19.30 avondmis voor Truus Gielens tevens voor overleden familieleden Nabben besouw en tevens voor Theodorus en Lien Peeters-Jans- sen. Zondag 33 zondag door het jaar 8.00 H. Mis voor de overleden familieleden Janssen Muijsers. 10.00 uur Hoogmis voor het rectoraat: Akolieten Jos Geurts en André Swinkels. Misienares- sen van de week: Nicole Jacobs en Petra Willems. Maandag; 8 uur H. Mis t.b.i. Dinsdag; 8 uur H. Mis t.b.i. Woensdag; opdracht van de H. Maagd Maria in de tempel. 8 uur H. Mis voor Betje Geurts-Gellings. Donderdag; H. Cecilia, maagd en martelares; 8 uur H. Mis voor Sjef Willems. Vrijdag; 8 uur 19.30 uur Avondmis voor An Achten-Cox en tevens voor Johannes en Hendricus v Kempen en Ger v. Kempen-Friesen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag; 19.00 H.M voor Mevr. Bos-Janssen nms Fam. Janssen; Gest. jrgt v. Lambertus Janssen, Elisabeth Janssen-Drabbels en Piet Janssen. H.M. Mis voor Mathieu Arts en overl. Fam; jrgt. v. Marien Smits, Anna Smits-Weys en overl. fam; H.M. voor Frans v. Soest. Zondag: 8.30 H.M. voor overl. fam v.d. Pas-Custers; 10.00 H.M. voor Grad Fleurkens nms Fam Houwen; H.M. voor Pater Antoon Peeters; H.M. voor overl. fam. Peters-Michels. H.M. voor overl. fam v. Schijndel-Buuts; 11.30Maandd. v. Mevr. v. Hoof-Ewals H.M. voor Jeanne v.d. Berg-Swinkels. Maandag; 19.00 H.M. voor Mevr. Bos-Janssen nms de buurt; H.M. Voor Grad Linders nms Limg Kostersver; H.M. voor Joseph Gooren. Dinsdag; 8.00 dH.M. voor Wilhel mus Bollen en Hendrine de echtge. Woensdag; 19.00 H.M. voor overl. fam Custers-CIaessen; H.M. voor Frans v. Soest nms, de buurt. Donderdag; 8.00 H.M. voor Zus Bos nms. vriendin. Vrijdag; 19.00 H.M. voor Andreas Philipsen nms Kleinkinderen. Zaterdag; 19.00 H.M. voor alle levenden en overleden leden van ons zangkoor Vivace; Maandd. v. Mevr. Bos-Janssen; H.M. voor Willem Win nen en Theodora Holtermans; H.M. voor Fien Fleurkens-Keijsers nms fam. Keijsers. Deze week in onze rubriek Venrayse monumentjes nog een posthuum eer betoon aan Frans Michels uit Merelo. Frans Michels was in de oorlogsjaren een verzetsstrijder, die ook na de bevrijding van Merselo en Venray-cen- trum aktief bleef. Zo verrichtte hij bijvoorbeeld koerierdiensten voor de gealieerden naar de toen nog niet bevrijde kerkdorpen. Bij een van die opdrachten werd hij door een Duitse Patrouille aangehouden en standrech telijk gefusileerd „ergens" tussen Oirlo en Leunen, aan de Weideweg. Dat was vorige week zaterdag 3 november precies 40 jaar geleden. In 1945 werd ter zijner nagedachtenis op de plek van zijn terechtstelling, een gedenkkruis geplaatst. In een klein perkje vormde dit kruis een waardige herinnering aan deze te vroeg gestorven Merselose jongeman. In de loop der jaren raakte kruis en perk in de verdrukking, daar midden in 't weiland. En in 1972 besloot men maar tot restauratie en verplaatsing over te gaan. Het kruis kwam terecht in de berm van de weg, zonder enige beplanting of versiering. Veel minder kon al niet... De laatste tien jaren bleef dit gedenkkruis aan weer en wind blootge steld. Het hout verwarde, de naam van Frans Michels verbleekte. Kort voor de 40 jarige herdenking van onze bevrij ding kreeg het kruishout weer eens een opknapbeurt en de werkgroep kruisen en kapellen van Veldeke Venray zorgde voor een koperen naamplaat. Aan de aankleding als zodanig werd niets gedaan, terwijl het toch helemaal niet zou misstaan als in die wegberm het kruis op een klinkerveldje zou komen te staan en enkele dwergconiferen als omlijsting kreeg De foto welke we hierbij plaatsen, is al enkele jaren oud; gelukkig is het kruis nu weer opgeknapt. Wie doet de rest?? MISDIENAARS Zaterdag; 19.00 Peter Michels en Roel Smits; zondag 8.30 Mattie v. Ass en Mare Sijbers; 10.00 Joan Lutters en Bart Rongen; 11.30 Patrick Marcellis en Tom Lemmens. Weekdagen; Patrick VErgeldt en Tjeerd JEnniskens; Vrij; Rob Reijnders en Mare Derkx. PAROCHIE MERSELO Zaterdag; Fam v. Vegchel-Arts Zondag 33 zondag door het jaar. 10. 00 Antoon van Rijswijck v.w. de bejaarden; 11.30 Fam Janssen (h.J) Maandag, H. MEchteldis; 8.30 Jan Mathijs Michels en Gertrudis Verheijen Dinsdag; 8.30 m. v.d. Zanden Woensdag; Opdracht van Maria in de tempel; 8.45 schoolmis voor roe pingen; 19.00 leven en overleden fam. Janssen. Donderdag; H. Cecilia maagd en martelares; 8.30 Jan Peeters v.w. de buurt. Vrijdag H. Clemens I Paus en martelaar; 8.30 fan Verstegen-Arts. Zaterdag H. Columbanus; 19.00 10 jarig bestaan van JUM H. Mis intentie van Henk van Meyel Jongerenmis opgeluisterd door Jongerenkoor. MISDIENAARS Zondag, 10.00 en zaterdagavond Sonja Poels en Desiree Janssen; 11.30 Cindy Rongen en Heidi Hendrix COLLECTANTEN Zaterdagavond; J. v. Hoof; Zondag; 10.00 Teng Arts; 11.30 T. Emonts. Kerk Schoonmaken: Mevr. Arts-Lens- sen Grootdorp, Mevr Wismans-v. Hel den Straat, RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag; 19.00 t.i.v. fan Peeters janssen. Zondag; 10.00 voor Willem Peters. Maandag; 19.00 t.i.v. M. Jansen Dinsdag; 19.00 t.i.v. Fam Huys Woensdag; t.i.v. Fam Cornelissen Vrijdag; 19.00 fam Philipsen Vrijdag 19.00 voor Ardian Weerts-Ne lissen Zaterdag; 19.00 voor Bertha v.d. Pas-Camps. namens J. Muysers Smits. Misdienaars van 18 tm 24 november Monique van Asten, Esther v.d. Velde. RECTORAAT SMAKT Zaterdag; 19.00 avondmis voor overl. fam Verstegen-Kuijpers, Dorus Koek, fam. Weerdenburg en Corry Peters. Zondag; 8.30 H. Mis te Holthees voor fam v.d. Heijden en voor de overledenen 10.00 Hoogmis voor Jo- hannus v.d. Winkel, voor levende en overleden van een familie en voor de weldoeners en pelgrims van St Jozef. Maandag; 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Carmel en v.b.i. Dinsdag; 8.45 H. mis voor opgegeven intenties. Woensdag; 8.45 H. mis t.e.v. H. Jozef, bij een noveen, v.b.i. uit dankbaarheid voor Baronesse an Hu- genpoth. Donderdag; 8.45 H. Mis voor Theresia Herckenrath Giessen t.z.i. Vrijdag; 8.45 H. Mis voor Louisa Waps-Vermeer en v.b.i. VAMOS A VER Noticias Religiosas El domingo próximo el dia 18 de noviembre, a las once y cuarte, en nuestra capilla, Overloonseweg 2, Misa con plètica en Castellano. Despues de la Misa reunión en la salita del convento. Hasta La vista! Noticias culturales La familia de Toos Weyers, que ya hace aflos, ha fallecido junta con su Ruim anderhalf jaar is in de wijken Brukske en zuid een werkgroep bezig met een onderzoek naar de wenselijk heid om te komen tot andere schooltijde voor het kleuter- en lageronderwijs. De wijziging houdt in, dat de scholen 's morgens om half negen beginnen, tussen de middag een kortere middag pauze hebben en om drie uur ophouden Thans beginnen de scholen om kwart voor negen en stoppen ze om kwart voor vier. In.de qfgelppegjnaanden zijn er, op de diverse scholen voorlichtingsavon den voor ouders georganiseerd terwijl onder de ouders een enquete werd gehouden. De principiële vraag was of men voorstander wdas voor een proef periode in de maanden januari tm juni 1985. Hierna zou de proef worden geëvalueerd waarna beslist zou worden of de nieuwe schooltijden in het schooljaar 1985/86 zouden worden ingevoerd. Hoewel bij het bespreken van de uitslag vorige week donderdag wet- houderj. van Oers (onderwijs) zei er een voorstander van te zijn, dat de proef met de nieuwe schooltijden voor alle scholen in het Brukske en zuid zouden gelden, hebben toch de scholen van zuid afgehaakt. Bij de scholen, de Hommel, De foekepot en de Flierefluit hebben resp. 8265% en 71% van de ouders voor een proefperiode gestemd. Omdat de drie scholen in Brukske toch als een eenheid mogen worden gezien hebben b. en w. beslote akkoord te gaan met een proefperiode voor De Hommel, De Foekepot en de Flierefluit. De andere scholen in de kom van Venray wachten met belangstelling het resultaat af, omdat zij ook geintresseerd zijn in het wijzigen van de schooltijden. Het college van b. en w. heeft besloten, dat eigenaren in het vervolg zelf hun huisnummerbordje op hun nieuwe woning moéten aanbrengen. Hierdoor wordt de tijd tussen de toekenning van het nummer door de afd. bevolkingszaken van de gemeente en het aanbrengen van het huisnummer door de dienst gemeentewerken aan merkelijk verkort. De bouwer/eigenaar krijgt tijdig van de gemeente melding van de toekenning van het huisnummer, dat geplaatst moet worden zodra de bouw ver genoeg is gevorderd, doch zeker vóór de eerste oplevering. Het huisnummer kan met de nodige schroeven en pluggen bij de gemeentewerken (Acaciastraat) worden afgehaald om het door de aannemer op de voorgeschreven plaats te laten aanbrengen. Met deze maatregel wordt voorkomen dat bij de gemeente moet worden aangedrongen op spoedige aanbrenging van het huisnummer, hetgeen in het verleden wel eens aanleiding tot irritatie heeft gegeven. novio José Villasantes, les ruega de asistir en la Misa del aniversario el domingo el dia 25 de noviembre en Nuestra capilla. Hasta la Vista. HUISVUIL DOORZOEKEN Di N.a.v. klachten de laatste tijd dat e mensen zijn die de aan de we geplaatste vuilniszakken bestemd voc de vuilophaaldienst, doorzoeken en da bepaalde goederen eruit halen die me dan mogelijk dan nog kan gebruiken maar dan vaak de buiten de zakke gekomen goederen (vuil) laten liggen; i vanmorgen wederom n.a.v. een klach terzake een onderzoek ingesteld en weri een 45 jarige man uit Venray aangetrol fen in het Brukske, die bepaald goederen aan het verzamelen wast^^ afkomstig uit vuilniszakken. Tegen de man is proces verbaa opgemaakt, terzake art 21 van d afvalstoffenverordening voor de ge meente Venray; verbod voor iede •ander dan dae „Vuilnisophaaldienst' om afvalstoffen in te zamelen. Politie zal er streng op toezien da men zich niet schuldig maakt aai genoemd feit. Men zij dus gewaat schuwd. EERSTE BOETES BETAALD PARKEREN ZONDER PARKEER- SCHIJF Dat het de politie ernst is on parkeren binnen de blauwe zone zonde gebruikmaking van de parkeerschijf da hebben al enkele tientallen automobi listen kunnen ervaren, door een verzoel onder de ruitenwisser om maar even d somma van 35,- te komen betalen. De tijd van waarschuwen is voorbi aldus adjudant van Ampting en hebben ons vele positieve berichte bereikt van automobilisten welke nu we hun auto kwijt konden, hetgeen voor d invoering van de blauwe zone nie mogelijk was. Adjudant van Ampting verzekere ons ook dat er tegen het fietsen in Grotestraat met hardere hand worden opgetreden en ook in dit ge zal er verbaliserend worden opgetredei Extra controles zullen er ook worde gehouden op het met de fiets tussen dJEBRi marktkramen doorlopen op maandaejEVEF morgen, ook dat is verboden. 0NG IAMK IAKB BROMFIETSBESTUURDERS !URE NEGEERDEN STOPTEKEN VR/j Omdat de politie ontdekte dat tweé^f^ bromfietsers met hoge snelheid door dC^ri kom reden zette zij een achtervolging^ in. De bromfietsers negeerden zowel optische signalen als stopteken, en da» voorgeschreven verkeersregels lapten zfyj 9 j aan hun laars. "De jongste van hel. tweetal werd nabij de ATEBE garag^®^ klem gereden. Het was een 15 jarige 9 knaap uit Leunen, die ontkende dr^A/ sloptekens te hebben gezien. ZijiJF kameraad werd later aangehouden er ijEHAI \RT/ deze gaf ruiterlijk toe dat hij geprolWOi beerd had de stoptekens te negereMGE zonder dat zijn identiteit kon wordeipRKI vastgesteld. Deze jongeman eveneedOA/Di uit Leunen, was 18 jaar oud. BeiddRAAI bromfietsen werden voor techniscljUND onderzoek in beslag genomen. Nl verhoor en aanzegging dat de nodigj processen verbaal zullen worden opge maakt werden zij huiswaarts gezonden] POGING TOT INBRAAK P OPGELOST Op 25 oktober werd in een woning V( aan de Wilhelminastraat een poging tot inbraak gepleegd welke nu door de W politie kon worden opgelost. AÜ verdachte werd een 18 jarige aan'gehouj den. Die verklaarde op zoek te zija geweest naar geld, maar dat hij bij de inbraakpoging was gestoord. INBRAAK IN AUTO Bij terugkeer bij zijn nabij d< sporthal geparkeerde auto kwam d< eigenaar tot ontdekking dat met gewek zijn auto was opengebroken. Ont vreemd waren een radio- cassetterecoi der, enkele cassettebandjes en 2 zonne brillen. Totale schade 1500 gulden.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 14