GEMEENTEPRAAT 495 prisma Erop of Eronder NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting ml Commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting Vrije uren sporthal ,,De Wetteling' De gemeente Venray en ontwikkelings samenwerking Venray-toen Venray-nu en Tekens aan de wand ook in het week end geopend Bouwvergunning verleend Bouwvergunning aangevraagd Hinderwet Sport- en speiinstuif Scholentrefbal- toernooi Nasnuffelen van vuilniszakken strafbaar Snoeien van hinderlijk groen Hinderwet Zaterdag geen vrijzwemmen Collektekalender november 1984 Hinderwet Verklaring van geen bezwaar Zwemlessen particulieren DAG I IN a z a I rfr O Op donderdag 8 november a.s. om 17.30 uur komt de commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuis vesting in openjpare vergadering bijeen in kamer 127 van het raadhuis ter afhan deling van een bescheiden agenda. Nadat de voor de commissie relevante onderdelen van de begroting 1985 zijn behandeld, gaal men zich bezighouden met een viertal voorbereidingsbesluiten, welke nodig zijn voor: inrichting van een kampeerterrein voor natuurkamperen aan de Kuulen- weg te Vredepeel; inrichting van kampeerterreinen voor groepskamperen aan de Deurnese- weg Weverslo (terrein Janslust, voor malige pils van het motorcircuit); Hoogriebroekseweg Sinnestraat te Oirlo en de Paardekopweg te Ys- selsleyn; aanleg tennisaccommodatie aan de Leunseweg tegenover ,,De Wieën- hof"; bouw van een uitgaanscentrum aan de Jan Poelsweg te Ysselsteyn. Tenslotte wordt de verlenging van een eerder verleende ontgrondingsvergun ning voor een terrein aan de Pauwweg te Oirlo l.b.v. Van Rattingen b.v. aan de orde gesteld. Maandagen Dinsdagen Woensdagen Donderdagen Vrijdagen Zaterdag 17 november Zondag 18 november Zondag 25 november 16.00-17.00 23.00-24.00 23.00-24.00 23.00-24.00 16.00-17.00 8.00-11.00 8.00- 9.00 17.00-18.30 21.30-24.00 22.30-24.00 Het college van burgemeester en we thouders van Venray heeft besloten te onderzoeken hoe ook een gemeente zich bezig kan houden met ontwikkelings samenwerking. Dit is op zich niets nieuws. Veel gemeenten zijn op dit ge bied al actief. Ook de regering vindt het belangrijk dat alles wat te maken heeft met ontwikkelingssamenwerking zo dicht mogelijk bij de plaatselijke bevol king wordt gebracht. Voordat de gemeente stappen kan gaan ondernemen, moet wel bekend zijn welke instanties binnen de gemeente zich bezig houden met ontwikkelings samenwerking. De organisaties die bij de gemeente bekend zijn, hebben daarom een enquê teformulier ontvangen. Het is echter best mogelijk dat daarnaast in de ge meente nog organisaties actief zijn, die op dit gebied een wezenlijke bijdrage le veren. Indien Uw organisatie nog geen en quêteformulier heeft ontvangen en U vindt het zinvol met de gemeente over ontwikkelingssamenwerking van ge dachten te wisselen, kunt U contact op nemen met de gemeente Venray, tele foon 04780-83838, toestel 155. DONDERDAG 8 NOVEMBER 1984 Nr. 45 Om degenen, die op een door-de- weekse-dag niet de gelegenheid hebben de in het raadhuis opgestelde ten toonstellingen rond de bevrijding van Venray, te bezoeken is besloten tot openstelling op zaterdag en zondag. In het komende weekend kan men zowel op zaterdag als op zondag van twee tot vijf uur de tentoonstellingen „Tekens aan de wand" en „Venray toen-Venray nu" bezoeken. TEKENS AAN DE WAND De expositie „Tekens aan de wand", welke in de Infotiek in de hal van het raadhuis staat opgesteld, geeft in een veertigtal panelen een duidelijk over- Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 31 oktober 1984 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na deze publicatie. de uitbreiding van de woning aan de Gosewijnhof 5 te Venray, t.n.v. F.C.H. Cortenbach; de uitbreiding van een fokzeu- genstal en het slopen van een beslaande stalling aan de Straat 13 te Merselo, t.n.v. C.H.J.M. van Cuijck; de bouw van een loods/opslag- ruimte aan de Rouwkuilenweg 43 te Ys selsteyn, t.n.v. J.J.G. Philipsen; de bouw van een garage en een tuinmuur en hel slopen van een aan bouw aan de Hemonystraat 1 te Venray, t.n.v. G.P.A. Jans; de uitbreiding van de woning aan de Dillingstraat 1 te Ysselsteyn, t.n.v. H.P.W. Cox; de bouw van een opslagruimte aan de Gunhoekweg 8 te Oirlo, t.n.v. L.F.J.J. Verstappen; de bouw van een loods aan de Twistweg 12a te Vredepeel, t.n.v. P.C.M. van der Zanden, Joh. van Wyt- tenhorstweg 12 te Vredepeel; de uitbreiding van een loods aan de Beekweg 52 te Merselo, t.n.v. P.H.I.M. Keulen; hei plaatsen van een dakkapel aan de Smakterweg 9 te Venray, t.n.v. Th.J.A. Arts. Venray 8 november 1984 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: de bouw van een garage aan de Gildcstraat 16 te Oostrum, t.n.v. A.P.J.M. Muijres; de uitbreiding van de woning aan de Wilgenstraat 7 te Venray, t.n.v. M.P.P. Linders; de bouw van een fietsenberging/ hobbyruimte en de sloop van een volière aan de Merseloseweg 38c te Venray, t.n.v. A.H. van Dinther; de bouw van een berging aan de Herik 6 te Venray, t.n.v. P.J.G. Verdel len; de bouw van een carport aan het Loenerveld 1 te Leunen, t.n.v. Th.J.P. van Dijck. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van .9 november 1984 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij hel bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 8 november 1984. De burgemeester van Venray Mr. H.J.M. Defesche Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter zicht van het ontstaan (in 1933), optre den, bloeiperiode en neergang en weer opleven van het fascisme. Zij is tol stand gekomen met medewerking van de Anne Frank Stichting. in de periode dal het veertig jaar gele den is dal Venray werd bevrijd, is het goed nog eens te worden herinnerd aan de ellende, welke Hitier en de zijnen over Europa - en dus ook over Neder land - hebben gebracht. Deze ten toonstelling wijst ook op de aspecten van het neo-fascisme waarmee helaas ook Venray in de afgelopen weken werd geconfronteerd. VENRAY TOKN-VENRAY NU In de burgerzaal staat de tentoonstel ling „Venray toen-Venray nu" op gesteld. Deze geeft in eerste instantie een beeld van Venray in de dertiger ja ren. Vervolgens wordt in woord en beeld aandacht gegeven aan de tijd lus sen 1940 en 1945: de moeilijkheden van alle dag en onder de druk van de bezet ter, het bombardement, de verwoesting, de bevrijding en de evacuatie. Verder worden de wederopbouw en de tegen woordige lijd door middel van interes sante foto's in beeld gebracht. HAARLEM HELPT VENRAY Regelmatig wordt in de raadzaal de film „Haarlem helpt Venray" ver toond. Deze in 1945 door Polygoon op- Kennisgeving bekendmaking ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: Gebr. Poels, Beekweg 92 te Vre depeel, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet vor hel uitbreiden van een legkippenhouderij, gelegen aan de Bee kweg 90, 92 en 94 te Vredepeel, negatief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in hel raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 22 november 1984, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; na deze datum tol hel einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen lot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 lot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staal is geweest, kun nen tol bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 8 november 1984. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen. Tot ieders grote vreugde waren er ook dit jaar weer veel kinderen op de sport en speiinstuif, die georganiseerd werd door het Comité Recreatiesport Venray. De kinderen konden diverse behen digheidsspelletjes doen en enkele vereni gingen, judoclub, VC Rooy, Christof- fel, badmintonclub, Jumpers en Red Stars, onderrichtten hen in de kneepjes van hun sport. Wij kunnen stellen dat alle kinderen deze regenachtige herfstdag op een ple zierige wijze hebben doorgebracht. Op dinsdag 16 oktober in de herfstva kantie streden diverse scholen voor de medailles die het Comité Recreatiesport Venray beschikbaar had gesteld voor het scholentrefbaltoernooi. 's Morgens speelden de meisjes en 's middags de jongens. Na ruim 100 wedstrijden kon de eindstand worden vastgesteld. Meisjes 4e klas: 1. De Kemp, 2. MLK de Essel, 3. Maria Oostrum; 5e klas: 1. Dr. Poels, 2. St. Jan de Do per, 3. Maria Oostrum; 6e klas: 1. Dr. Poels, 2. Clara School, 3. Coninxhof. Jongens 4e klas: 1. Coninxhof, 2. MLK de Essel, 3. Dr. Poels; 5e klas: 1. De Hommel, 2. MLK de Es sel, 3. De Vlaswei; 6e klas: 1. Claraschool, 2. De Kemp, 3. Coninxhof; genomen film geeft een indrukwekkend beeld van de geweldige hulpactie welke de leerlingenwan tien Haarlemse scho len in de zomer van 1945 op louw zetten om goederen in te zamelen voor de zwaar getroffen plaatsen Venray en Nij megen. OPENSTELLING De tentoonstellingen in het raadhuis zijn geopend op werkdagen van 9 tot 12 uur en van 2 tot 5 uur. Qp maandag morgen zijn ze niet voor het publiek toe gankelijk. Op zaterdag en zondag a:s. kan men terecht van 2 tot 5 uur. De film „Haarlem helpt Venray" wordt bij voldoende belangstelling ver toond om 11.00 en 15.30 uur. OP DE SCHOLEN Op de lagere scholen en de instituten voor voortgezet onderwijs wordt mo menteel aan een educatief project ge werkt waarbij onvrijheid en vrijheid centraal staan. De scholen zijn intussen van lesmateriaal voorzien alsmede van een videoband waarop een achttal Ven- rayers, die betrokken zijn geweest bij oorlog, bevrijding en evacuatie, vragen beantwoordt van een aantal middelbare scholieren. Van de zijde van de scholen bestaat grote belangstelling voor beide ten toonstellingen in het raadhuis. Het komt de laatste tijd regelmatig voor, dat vuilniszakken worden nages nuffeld op er wat bruikbare spullen uit te halen. Met name wordt gezocht naar oud papier. Het gevolg van dit snuffelen is, dat in veel gevallen dë zakken open blijven waardoor de inhoud op de straat terecht komt. Wij menen er goed aan te doen met er op te wijzen, dat het ingevolge de af- valstoffenverordening verboden is aan de straat geplaatste vuilniszakken open te maken. Degenen, die dit toe doen zijn straf baar. Vandaar, dat de politie hierop toezicht zal uitoefenen. In de afgelopen zomer is het groen alom weer aardig opgeschoten. Zo zelfs, dat op wegkruisingen en hoeken van straten het groen het uitzicht belemmert voor de verkeersdeelnemers. Men wordt daarom verzocht, hinder lijk groen, ook langs trottoirs, te snoei- De sociale zekerheidswetgeving is ingewikkeld en het aantal uitvoeringsinstanties groot. Daardoor is de situatie voor veel mensen ondoorzichtig geworden. Dit is onbevredigend, zeker in een tijd dat steeds meer mensen met de sociale zekerheid in aanraking komen. Een aantal instanties in Venlo en omgeving willen gezamenlijk proberen de toe gankelijkheid voor het publiek te verbeteren. Zij hebben daartoe Sociale Publieksinformanten ingesteld. Sociale Publieksinformanten zijn er vooral om antwoord te geven op vragen en problemen op het gebied van de sociale zekerheid waarvoor u nog geen oplossing hebt gevonden. Zij zijn aanspreekpunten die de gewenste informatie kunnen verschaffen, maar geen klachtenbureau voor lopende zaken. De hierna genoemde informanten zullen u graag te woord staan, telefonisch of mondeling Gewestelijk Arbeidsbureau (GAB) Julianasingcl 12 5802 AV Venray Dc heer J. van den Broek Mevrouw P Klemans-v. Horck iel. 01780 - 8 25 51 Gemeente Venray (afd. Sociale Zaken) Raadhuisstraat 1 5801 BV Venray Dc heer G. Comelissen tel. 04780-83838 Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend: dat op 5 oktober bij hen een aan vraag is ingekomen van M. Stiphout, Timmermannsweg 123 te Ysselsteyn, voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het wijzigen van een var kensfokkerij en mestkuikenbedrijf, ge legen aan de Timmermannsweg 121 te Ysselsteyn; dat op 5 oktober 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van JAKO B.V., Smakterweg 15 te Venray, voor een ver gunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een me- taalbewerkingsbedrijf, gelegen aan de Smakterweg 15 te Venray. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wél tot 8 december 1984, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 158), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in slaat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 8 november 1984 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Zaterdag 10 november a.s. is er tus sen 13.00 en 16.00 uur geen gelegenheid tot vrijzwemmen in het gemeentelijk zwembad. Gedurende deze tijd zal er di- plomazwemmen zijn voor scholieren. Van 12 november t.m. 18 novem ber: Nationaal Fonds Sport Gehandi capten (landelijke aktie). Op 24 november: Jeugdopvang Drum- en Showband Venray e.o. (plaat selijke aktie in het kader van het jeugd- collektewezen). Alleen voor deze akties zijn collekte- vergunningen verleend. Collekteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten het ligitimatiebewijs zichtbaar dragen. Kennisgeving bekendmaking ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: fam. Michels, Steegse Peelweg 73 te Leunen, voor een vergunning ingevol ge de Hinderwet voor het uitbreiden van een pluimveehouderij met een propaan- gasinstallatie ten behoeve van huishou delijk gebruik, gelegen aan de Steegse Peelweg 73 te Leunen; mevr. R. Jilesen-van de Steeg, Overbroekseweg 8 te Leunen, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een varkensfokkerij, gelegen aan de Veulenseweg 19 te Leunen; P. van de Kroon en P. Janssen, Kuulenweg 15 te Vredepeel, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een rundvee houderij, waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Kuulenweg 15 te Vredepeel; positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 22 november 1984, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden, ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 8 november 1984. Burgemeester en wethouders van Venray, Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 1'november 1984 aan het ge meentebestuur verzonden de navolgen de verklaring van geen bezwaar, als be doeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, en/of artikel 50, lid 8 van de Woningwet, welke is vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunning voor: de uitbreiding van het tuincen trum aan de Langstraat 83 te Venray, t.n.v. Thuylshof b.v.; Deze verklaring van geen bezwaar kan worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van de ze verklaring van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig da gen na bovengenoemde verzenddatum. Venray, 8 november 1984 De burgemeester van Venray, OPLEIDING A DIPLOMA Aanvangsleeftijd: 5 jaar Cursusduur: 24 lessen, 2 x per week op de daarvoor vastgestelde tijd en data. Kosten: ƒ80,50 voor kinderen tot 16 jaar, inclusief entree. Cursusaanvang: 19 november Lestijden groepen: ma. t.m. vr. 16.00 tot 18.00 uur za. 11.00-12.00 uur. OPLEIDING A DIPLOMA Aanvangsleeftijd: vanaf 16 jaar Cursusduur: 24 lessen, 2 x per week op de daarvoor vastgestelde tijd en data. Kosten: 104,00 inclusief entree. Cursusaanvang: 19 november. Lestijden: ma. en dond. 20.00-20.30 uur ma. en dond. 20.30-21.00 uur OPLEIDING B DIPLOMA Aanvangsleeftijd: tot 16 jaar en in bezit van het A-diploma. Cursusduur: 12 lessen, 1 x per week op de daarvoor vastgestelde tijd en data. Kosten: 40,25 inclusief entree. Cursusaanvang: vanaf 21 november tot en met 20 februari 1985.. Lestijden: woensdag van 16.45 tot 17.15 uur. OPLEIDING ZWEMY" AARDIGHEIDSDIPLOM A Aanvangsleeftijd: tot 16 jaar en in bezit van het A- en B-diploma. Cursusduur: 12 lessen, 1 x per week op de daarvoor vastgestelde tijd en data. Kosten: 40,25 inclusief entree. Cursüsaanvang: vanaf 21 en 24 novem ber t.m. 9 en 20 februari 1985. Lestijden: woensdag van 17.15-18.00 uur zaterdag van 12.00 tot 12.45 uur Inschrijven aan de kassa van het zwembad voor bovengenoemde cursus sen, maandag tot en met vrijdag van 15.45 tot 18.45 uur en zaterdag van 10.45 tot 13.45 uur. BI) DE BOEKHANDEL VAN DE MAAND NOVEMBER WIMHOHNMAN Deel 4 van de zesdelige romancyclus Het Geslacht van Galen ALLEEN DEZE MAAND BOEK- EN KANTOORBOEKHANDEL van den munckhof Grotestraat 68 - Venray Tel. 04780-82727 SUZANNE Vorige week verhuisde kapsalon „Suzanne" van de Grote Markt 17 naar Hoenderstraat I, een gedeelte van de voormalige bloemisterij ^De Eeuwige Lente. Dat de klanten de nieuwe vestiging wel weten te vinden, bewijzen de op deze foto bezette kapstoellen van de „huiselijk" ingerichte salon. In het pand aan de Grote Markt zal naar verluidt weer een rotan-zaak gevestigd worden.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 13