GEMEENTEPRAAT VEILIG VERKEER VENRAY nationale jeugdcollecte NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Dinsdagavond vergadert de raad van de gemeente Venray Bestemmingsplan Bergkwartier Snoeien van hinderlijk groen Verkeersmaatregelen rond begraafplaats Allerzielenviering op zondag 28 oktober a.s. TEKENS AAN DE WAND en VENRAY NU- VENRAYT0EN in het raadhuis Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning verleend Hinderwet Wijziging ophaal dag van huisvuil Hinderwet IVE EEN FEESTJE BOUWEN Op dinsdag 30 oktober a.s. om 19.00 uur zal de gemeenteraad weer in open bare vergadering bijeenkomen in het raadhuis. Het ziet er naar uit, dat de uit tweeëntwintig punten bestaande agenda niet veel stof voor discussie zal opleve ren maar wellicht vindt de raad bij de .ingekomen stukken en mededelingen" nog wel aanleidng tol duscussie met het college van b. en w. We denken hierbij o.m. aan de vra gen gesteld door de gemeenteraads- fraklie PSP/PPR van 15 ok er jl. naar aanleiding van een do^ rden- king op de Duitse Militair. jraaf- plaats te Ysselsteyn, en meer sp aan het antwoord van b. en w. Om ie beginnen moet de raad de wer kelijke exploitatie-uitgaven van de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs voorlopig vaststellen, alsme de voor de kleuterscholen. Aan de raad wordt medewerking ge vraagd voor de interne verbouwing en het treffen van voorzieningen t.b.v. de scheiding van de kern- en VBO-afdeling van de MLK-school ,,De Essel". Ook voor de eerste inrichting van een lokaal t.b.v. de 7e groep van de kernafdeling bij deze school wordt medewerking ge vraagd. Een bedrag van ruim 700,- is nodig voor het herstellen van door vernielin gen ontstane schade aan ,,De Fliere- fluit". Dan wordt de raad voorgesteld de beslissing inzake beroepschriften over plaatsing van panden op de gemeentelij ke monumentenlijst te verdagen. Vervolgens wordt de jaarrekening bi bliotheek over 1983 en de begroting 1985 van de openbare bibliotheek aan de orde gesteld. Over deze punten zal ongetwijfeld worden gediscussieerd. Een krediet van 10.000,- wordt ge vraagd voor de aanleg van stroomvoor ziening op hel kermisterrein te Oostrum, terwijl 46.000,- nodig is voor de reconstructie van het trottoir en de groenvoorziening aan de Maashese- weg en de St. Odastraat. In verband met de beveiliging van de aanvliegroute - ten behoeve van de pa- rallelstarlbaan - naar het vliegveld ,,De Peel" moet uitgifte van grond in er fpacht aan de Staat der Nederlanden worden geregeld. Ten behoeve van de bouw van 14 pre mie B-woningen in Landweert moet bouwgrond worden verkocht aan Bouwfonds Zuid-Nederlandse Gemeen ten n.v. Eindhoven. Voor de bouw van 8 premie A- woningen moet bouwgrond in Land weert worden verkocht aan bouwbedrijf M. Peeters te Swolgen. Voor de bouw van een bankgebouw moet bouwgrond verkocht worden aan de Algemene Bank Nederland. Zoals bekend komt deze bank op het voorma lige Gouden Leeuwterrein. In het plan Burggraaf moet grond ge ruild worden met mevr. G.E.M. van Benthum-van Ham en de heer G.H.H. van Ham. Ten behoeve van de oprichting van een brandstoffenhandel annex revisie van grondverzetmachines wordt in- dustriegrond in Ysselsteyn verkocht aan de heer H. Maessen. Voor het verbeteren van de gevaarlij ke afrit van de Deurneseweg op de Leunseweg moet grond worden ver kocht aan de provincie Limburg. Als laatste punten vermeldt de agenda wijziging van het Algemeen Ambtena renreglement Venray 1970, vaststelling van de gemeenterekening 1982 en de re keningen van de dienst gemeentewerken en het gemeentelijk grondbedrijf en de taakopdracht aan het Gewest Noord Limburg in verband met de Uitvoering Wet Voorzieningen Gezondheidszorg. De burgemeester van Venray, maakt, ter voldoening aan hel bepaalde in arti kel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, bekend, dat het besluit van ge deputeerde staten van Limburg van 17 juli 1984, le afdeling, nr. BM 26611, waarbij goedkeuring is verleend aan het bestemmingsplan Bergkwartier, vast gesteld door de gemeenteraad op 20 au gustus 1983, nr. R 274, onherroepelijk is geworden. Het bestemmingsplan ligt met ingang van 22 oktober 1984 voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke orde- i .tg, kamer 201, van het raadhuis. Venray, 25 oktober 1984 De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche. In de afgelopen zomer is het groen alom weer aardig opgeschoten. Zo zelfs, dat op wegkruisingen en hoeken van straten het groen het uitzicht belemmert voor de verkeersdeelnemers. Men wordt daarom verzocht, hinder lijk groen, ook langs trottoirs, te snoei- In verband met Allerzielen wordt od zondag 28 oktober a.s. grote drukte ver wacht bij de begraafplaats Boschhui zen. Daarom zullen evenals voorgaan de jaren rondom de begraafplaats enkele verkeersmaatregelen van kracht worden. Om bij het kerkhof te komen moet men vanaf de Maasheseweg de Smak- terveldweg inrijden. Dan rijdt men via de Rosmolenbaan, over het viaduct, naar de Spurkterdijk. Voor de Spurk- terdijk geldt een eenrichtingsverkeer. De parkeerplaatsen nabij de ingang van de begraafplaats zijn gereserveerd voor priesters en invaliden. Verkeersomleiding „Allerzielenviering" Begraafplaats Boschhuizen auto-verkeer dient gebruik te maken van de route: Maasheseweg - Smakterveldweg - Rosmolenbaan - Spurkterdijk (éénrichtingsweg) Evenals voorgaande jaren zal bij gele genheid van de Allerzielenviering op zondag 28 oktober a.s op de algemene begraafplaats Boschhuizen een aantal verkeersmaatregelen moeten worden ge nomen. Het autoverkeer dient gebruik te maken van de route Maasheseweg, Smakterveldweg, Rosmolenbaan en Spurkterdijk. Voor de Spurkterdijk geldt eenrich tingsverkeer in de richting van de Maas heseweg. Priesters en invaliden mogen gebruik maken van de parkeerplaats nabij de in gang van het kerkhof. De andere par keerplaats is met borden aangegeven. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter De tentoonstellingen „Tekens aan de wand" en „Venray nu- Venray toen" die bij gelegenheid van de herdenking van de bevrij ding van Venray, veertig jaar ge leden, in het raadhuis worden ge houden, trekken veel belangstel ling. In het afgelopen weckend werden beide tentoonstellingen door enkele honderden bezocht. De tentoonstellingen zijn op werkdagen geopend van 9 lol 12 en van 2 tot 5 uur. Alleen op maandagmorgen zijn ze gesloten. Mede in verband met Allerzie lenviering zullen de tentoonstel lingen in het komende weekend gesloten zijn. De film „Haarlem helpt Ven ray en Nijmegen", die in de raad zaal wordt vertoond tijdens de openstellingstijden van de ten toonstellingen, roept vooral bij ouderen veel herinneringen op aan de geweldige hulp, welke Haarlem en omliggende plaatsen direct na de bevrijding aan het zwaar getroffen Venray en Nijme gen heeft gegeven. De film wordt steeds om elf uur en om half vier vertoond. Voor tussentijdse vertoningen kan men zich melden bij de receptie van het raadhuis. De tentoonstellin gen en de film zijn te zien tot 1 de cember a.s. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: de bouw van een uitgaanscentrum met bovenwoning aan de Jan Poelsweg le Ysselsteyn t.n.v. J.C. Bos, Lovinck- plein 2 te Ysselsteyn; de bouw van een hobbyruimte aan de Langeweg 104 te Venray, t.n.v. H.A.W. Gooren, Merseloseweg 30b te Venray; de bouw an een tuinberging aan de Kruidenlaan 146 le Venray, t.n.v. A.A. Poels; de bouw van een tuinhuisje/ berging aan de Horsterweg 63 te Casten- ray, t.n.v. T.J.P.M. Wilms; de uitbreiding van een produktie- hal en het plaatsen van een trafohuisje aan de Smakterweg 15 te Venray t.n.v. Jako b.v.; de uitbreiding van een mestvar- kensstal aan de Breevennenweg la te Leunen, t.n.v. J.M.M. Vlemmix; de uitbreiding van een fokvar- kensstal aan de Timmermannsweg 129 te Ysselsteyn, t.n.v. P.J.M. Arts; de bouw van een loods aan de Deurneseweg 160 te Ysselsteyn, t.n.v. J.P.G. Janssen; de uitbreiding van de woning aan de Dakdekkerstraat 22 te Venray, t.n.v. F.C.C. van de Heuvel; de bouw van een zeugenstal en een kraamstal aan de Lollebeekweg 20 te Castenray, t.n.v. L.J. van Casteren; Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen rm- dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 26 oktober 1984 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 lot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 25 oktober 1984. De burgemeester van Venray Mr. H.J.M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 17 oktober 1984 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na deze publicatie. het plaatsen van een dakkapel op de woning aan de Clovishof 3 te Ven ray, t.n.v. F.W. Cranen; de uitbreiding van een ketelhuis en de bouw van een kolensilo aan de Rof- fert 8 te Castenray, t.n.v. J.M.M.M. Classens; de uitbreiding van een dubbele berging aan de Pastor de Botstraat 18- 20 te Merselo t.n.v. P.H.J. Gommans, Pastoor de Botstraat 18 te Merselo; de uitbreiding van de woning aan de Hoofdstraat 12 te Oirlo, t.n.v. J. Meesters; de uitbreiding van de woning en de bouw van een fietsenhok aan de Bol derik 21 te Venray, t.n.v. Th.M.G. van Mil; de bouw van 8 premie A- woningen aan de Kattestaart te Venray, t.n.v. M. Peeters b.v.. Gen. Demp- seystraat 25 te Swolgen; de bouw van 3 premie-B- woningen aan het Herderstasje en de Hongingklaver te Venray t.n.v. Maas- veste b.v. Jan Smitzlaan 4g te Eindho ven; de verbouw van het pand Gro testraat 71 te Venray, t.n.v. G.M. Scholten; de bouw van een zeugenstal en de sloop van een bestaande zeugenstal aan de Timmermannsweg 121 te Ysselsteyn, t.n.v. M.P.J. Stiphout, Timmermanns weg 123 te Ysselsteyn. Venray 25 oktober 1984 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 10 september 1984 vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aan leiding van de aanvraag van: Maatschap Tacken, Lollebeekweg 39 le Castenray, voor het uitbreiden van een varkensmesterij en -fokkerij, gele gen aan de Lollebeekweg 32 te Casten ray. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 25 oktober 1984 tot 25 november 1984 elke werkdat van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 25 november 1984 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belangehebbende, die aantoont dal hij redelijkerwijs niet in staal is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in le brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 25 oktober 1984 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. In de week van 5 t.m. 11 november wordt voor een aantal straten in Venray de ophaaldag voor het huisvuil gewij zigd. In het Brukske, in de Ouvertu restraat, de Etudestraat, Serenadestraat en Aubadestraat wordt met ingang van woensdag 7 november het huisvuil op woensdag opgehaald, in plaats van op donderdag. In het Centrum/Oost, in de Gasstraat, Raadhuisstraat, gedeelte Heuvelstraat, Stationsweg, Tuinstraat, Bongerdstraat, Hoeveweg, Landweert- weg, Burggraaf en Akkerweg wordt met ingang van donderdag 8 november het huisvuil op donderdag opgehaald in plaats van op woensdag. De wijzigingen van de ophaaldag brengt met zich mee, dat de huisvuilwa- gen op een ander tijdstip langskomt van voorheen. De dienst start om 7.30 uur. Men doet er dus goed aan het huisvuil zo vroeg mogelijk aan de straat te zet ten. Kennisgeving bekendmaking ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: M. Derikx, Begijnhofweg 5 te Heide, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een var kensmesterij, -fokkerij en kalveren- mesterij, gelegen aan de Begijnhofweg 5 te Heide, positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 8 november 1984, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; na'deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld legen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijr. persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray. 25 oktober 1984. De sociale zekerheidswetgeving is ingewikkeld en het aantal uitvoeringsinstanties groot. Daardoor is de situatie voor veel mensen ondoorzichtig geworden. Dit is onbevredigend, zeker in een tijd dat steeds meer mensen met de sociale zekerheid in aanraking komen. Een aantal instanties in Venlo en omgeving willen gezamenlijk proberen de toe gankelijkheid voor het publiek te verbeteren. Zij hebben daartoe Sociale Publieksinformanten ingesteld. Sociale Publieksinformanten zijn er vooral om antwoord te geven op vragen en problemen op het gebied van de sociale zekerheid waarvoor u nog geen oplossing hebt gevonden. Zij zijn aanspreekpunten die de gewenste informatie kunnen verschaffen, maar geen klachtenbureau voor lopende zaken. De hierna genoemde informanten zullen u graag te woord staan, telefonisch of mondeling Gewestelijk Arbeidsbureau (GAB) Julianasingel 12 5802 AV Venray De heer I. van den Broek Mevrouw P Klcmans-v. Horck tel. 04780-82551 Gemeente Venray (afd. Sociale Zaken) Raadhuisstraat I 5801 BV Venray De heer O. Cornelissen tel. 04780-838 38 i de josheic |heid op I zij •klo< jke 19,2% De 1 gedaalc toegenc leven ei ingesch nam d roannei noemdi registra uitkerii ouder. Venr dalend" niet d< staand de laat: lozen n Venra) Genne] Totat Doo maand voor h 1983 thans tembei voor Venra; jaar se nu 20 cijfers Zoa laters werkk verlate ook d minde lembe Bij daling schoo! Kerkr; plaats ouder Venra wijze vrouw 19.8<tf vrouw 27.39/ TROTS Als iemand nou eens door een op rood staand verkeerslicht is gereden, wat dan? „Als die overtreding is gesig naleerd door de politie en tot een ver oordeling heeft geleid, kan de betreffen de chauffeur zijn beloning wel vergeten. In dat opzicht kent de Actie Veilig Rij den geen pardon", benadrukt Jan Harskamp. „Wel is het zo dat een chauffeur die het niet eens is met een be oordeling door z'n werkgever, in beroep kan gaan. Maar dat gebeurt zelden. In de dossiers over de afgelopen jaren heb ik slechts één geval kunnen achterha len". Er zijn mensen die al 34 jaar meedoen aan de Actie Veilig Rijden, dus bijna net zo lang als dit project bestaal. Uit zijn contacten met de chauffeurs weet Harskamp, dat ze allemaal behoorlijk trots zijn op insigne en diploma. „Maar ook hun werkgevers steken het nut van de AVR niet onder stoelen of banken. Het is voor de rijders niet alleen een duidelijke stimulans voor een veiliger gedrag in het verkeer, het leidt ook tot een zuiniger beheer over de voertuigen door het personeel. Niet voor niets koppelen veel bedrijven een premie aan het diploma van de AVR". „Ook het feit dat er rond de 275 be drijven zijn aangesloten bij de actie met in totaal zo'n 11.000 deelnemers aanzienlijk meer dus dan de 50 chauf feurs waarmee we in 1949 startten zegt wel het een en ander", zo gaat Jan Harskamp verder. „Ze zitten door het hele land. Om er een paar le noemen: de autobusmaatschappij Westnederland (met bijna 1100 chauffeurs de grootste „klant" van de AVR), het gemeentelijk vervoersbedrijf Amsterdam (1000 chauffeurs), de busbedrijven FRAM in Friesland en TET in Twente, Esso, Shell, de gemeentereiniging van Arn hem en Nijmegen, het transportbedrijf Verbrugge BV in Terneuzen, diverse mi nisteries en onderdelen van land- en luchtmacht, de Rotterdamse politie voor zover het personeel betreft dat niet rijdt in auto's met blauw zwaailicht en meertonige hoorn. Er zijn ook bedrijf jes bij met maar twee of drie chauf feurs. Klein of groot, ze zijn bij ons allemaal van harte welkom". Ten behoeve van de Actie Veilig Rij den op administratief gebied bijge staan door een vijftal over het land ver spreide krachten, die elk een rayon toe bedeeld kregen heeft VVN een matt rialenpakket samengesteld, dat werd uitgedacht door een projectgroep. Het gaat om affiches, folders, brochures, stickers (op de wagens van de deelne mende bedrijven en op de privé-auto'si van hun rijdende personeelsleden), een nieuwsbrief en een panelenset-met-in formatie waarmee de bedrijven langs wordt gegaan. Verder zullen chauffeurs die 25 jaar veilig en correct hebben gereden, een speciale oorkonde ontvangen, naast de gebruikelijke attentie. Aan rijders die door hun werkgever worden aange meld, zal voortaan een leren rijbewijs- etui worden uitgereikt. GROEI Naar het oordeel van AVR-coördina- tor Jan Harskamp kunnen districten en afdelingen van VVN met behulp van de nieuwe materialen een belangrijke bijdrage leveren aan deze nuttige actie. De afdeling Venray is eveneens deze mening toegedaan. Daarom zullen diverse bedrijven binnen de gemeente Venray een dezer dagen informatie over de Actie Veilig Rijden ontvangen. M. Wijnhoven, secr. afd. Venray On: gen v. einde duren deze heid. aanta besch steeds 29 okt. - 4 nov. 1984 Ook dit jaar zal de collecte van Jantje Be ton weer in een aantal gemeenten letterlijk en figuurlijk 'versierd' gaan worden met op tochten, rommelmarkten, kinderfeesten en ga zo maar door. In een speciale folder zijn vele suggesties bijeengebracht. Deze uitgave is gratis ver krijgbaar bij het Landelijk Actiebureau in Utrecht. De collecte van Jantje Beton is voor en van het jeugdwerk De opbrengst is voor het leugdwerk en de collectanten zijn van het leugdwerk De helft van de opbrengst is zelfs voor de eigen club. Elk jaar doen dan ook ongeveer 3000 clubs, groepen, instellingen verenigingen mee Met in totaal ruim 40 000 collectanten Dat is een enorm aantal Deelname is dan oo mogelijk voor alle in ons land bestaande groeperingen van jeugdwerk. Een lijst met voorbeelden van mogelijke deel nemers jeugdsocièteiten, scoutinggroepen, afdelingen van Jong Nederland, buurt- en clubhuiswerk, kindercircussen en kinderto neel, jeugdhobbyclubs. groepen van platte landsjongeren. jeugdsportorgamsaties (vol leybal, gymnastiek, tafeltennis, ponyclubs, wandelsport, enz speeltuinverenigingen, peuterspeelzalen, speelotheken, jeugdmu- ziekveremgingen (accordeonclubs, band- groepen, comboclubs). Kortom: alles wat denkbaar is op het gebied van jeugd- en jon gerenwerk In al haar facetten Deelname is mogelijk na aanmelding bij de plaatselijke contactpersoon in de gemeente Deze is in elke gemeente aanwezig Voor nadere inlichtingen kan contact worden opgenomen met het landelijk actiebureau van de Nationale Jeugdcollecte. Maliesingel 13, 3581 BC Utrecht, telefoon 030-313313. E« Deui kuik dooc de h De Ome tot c hom vani post honc de p"

Peel en Maas | 1984 | | pagina 10