VERENIGIN GSNIEU WS ami hesi iv Sv SPRINGPLANK B NRD.WEST ng Venrays Mannenkoor (e St. Pe\^S Peelland Operette Activiteiten kalender Muziek- federatie i HË n Vv. 1 V 'I Wijkgebouw Op 't Nipperke Smakterheide Buurtvereniging Brukske Dartclub ,,ln den Engel" VOGELMARKT VOGG NIEUWS FNV VENRAY L.L.T.B. O.J.C. DE BRAK N.V.I.H.-COC WTEHMimi WERELDWINKEL Scouting De Peelspeurders Schutterij 't Zandakker WIJK TS van de W« lygiëne; onda of hin- vangen g is ver- iar aan :venweg den van ;en aan igsiraai irt. ragebe- t, gele- iray; 27 n wijzi- /eehou- :g 27 le adhuis, /enray, er 1984 iag van n gedu- ok nog .30 uur :he af id, van ilieuhy- beroep artikel eerste gemene zwaren de, die ijs niet omstig lid, ol Wet al- tygiëne afloop t tenzij teld en van de erzoek de be en van gericht n wor- State, est uur, ihage. )f eet /ordes deling! /an de, et van jeslist, ng van taande ver- afgifte ninger getrof- paalde 13 van iet col- ouders zwaar- dagen ikelpui t.n.v. in de aat 49 impig- veg 41 lipsen, rn; >el aan strum, /inkel- enray, Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. Donderdag 18 oktober om 19.30 uur repetitie tenoren en om 20.00 uur gehele koor. Zaterdag 20 oktober, opluistering herdenkingsplechtigheid op het Engelse militaire kerkhof (Hoenderstraat). Ver zamelen in uniform op de parkeerplaats bij het zwembad om 13.45 uur, waarna in optocht naar het kerkhof wordt ge trokken. Donderdag 25 oktober om 19.30 uur repetitie bassen en om 20.00 uur het hele koor. 17 November deelname aan het vier- korenconcert in Linne. Aanvang 20.00 uur. Ook de dames worden hierbij uit genodigd. Op 24 november opluistering 25-jarig huwelijk G. van Geenen. Zaterdag 8 december jaarlijkse feestavond welke deze keer in het teken staat van het 75-jarig bestaan. 25 december kerstmis, Grote Kerk 11.00 uur. 30 december kerstconcert, Grote Kerk om 11.00 uur. Afmelden bij R. van Mil, tel. 86917 of bij het clublokaal Vlakwater, tel. 82318. Zondag 21 oktober zingen we om 10.15 uur de Hoogmis in de Paterskerk. Deze H. Mis is tot een bijzondere intentie voor onze overleden directeur dhr. Baltussen. Woensdag 24 oktober van half 7 tot half 8 repetitie in het akti- viteitencentrum. Gaarne trouwe opkomst. Ook nieuwe leden zijn van harte welkom. Ook graag mannen. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij nummers 81719 of 81451 A.s. zondag 21 oktober geen repeti tie. Om 11.00 uur verzamelen in de Schouwburg en van 11.30 tol 12.15 uur zondagochtendconcert aldaar. Enkele data: 4 november: federatie Ysselsteyn. 24 november: Caeciliafeest. Repetitietijden: Miniretten Elke woensdag van 18.30 tot 19.30 uur bij St. Vincentius en 's zondags van 10.00-11.00 uur in de LTS.. Afmelden bij Mevr. Siebers, tel. 85944. Majoretten Elke woensdag van 19.30-21.00 uur in St. Vincentius en 's zondags van 11.00- 12.00 uur in de LTS. Afmelden bij Mevr. Kessels, tel. 84459. Leerling tamboers. Elke woensdag van 18.30-19.30 uur in de LTS. Afmelden bij Ton Huijbers tel. 87380 Leerling blazers Iedere woensdag van 18.30-19.30 uur in de LTS, en 's zondag vanaf 10.30 uur in de LTS. Afmelden bij Ton Huijbers tel. 87380. Korps, Blazers, en Tamboers. Indien gezamelijk, elke woensdag van 19.30-21.30 uur in de LTS. Indien niet gezamelijk, tamboers van 19.30-21.30 uur, eveneens in de LTS. Verder iedere zondag van 10.30-12.00 uur in de LTS. Afmelden en verzorging materiaal: Ton Huijbers, tel. 87380. Verzorging uniformen: W. Stoffels tel. 88279. Ver zorging muziekpartijen P. van Kempen, tel. 86588. Aanmelden nieuwe leden kan tijdens de repetitietijden. Dinsdag 23 en 30 oktober en 6 en 13 november om 20.00 uur repetitie in de Fatimaschool, Hogeweg 6 te Deurne. Onze aktie „Laatste Restje", heeft 4.000,- opgebracht. Door organisatorisch-technische re denen kan ons eerste optreden in no vember niet doorgaan. Dit verschuift naar januari 1985. Beter één zanger bij de Peelland Operet te dan tien aan de kant. Dus sluit U zich bij ons aan nu het nog kan. Contaktman voor Venray e.o. dhr. A.H. Cleven, Serenadestraat 61, Venray-Brukske. Telefonische aan- en afmeldingen bij mevr. F. v.d. Steen-Poels, tel. 04930- 13524, na 17.30 uur. Agenda: Vrijdag 19 oktober, om 19.30 uur repetitie in de aula van de LTS aan de Overloonseweg, voor AL LE koorleden, samen met het orkest uit Tegelen. Zondag 21 oktober. Vrij. Maandag 22 oktober. Geen repetitie en geen spelavond. Dinsdag 23 oktober om 18.30 uur voor de alten (ook de nieuwelingen). Woensdag 24 oktober Om 18.30 voor de sopranen (ook de nieuwelingen). Afmelden: Secretariaat Langstraat 104 tel. 81690. Algemeen: Er rest ons nog maar weinig tijd voor het concert op zaterdag 27 oktober a.s. in Tegelen. Daarom een dringend be roep aan ALLE KOORLEDEN de repe titie van a.s. vrijdag in de LTS bij te wo nen. We zien terug op een waardige afslui ting van de jubileumviering. Dank aan de gastgezinnen en verder aan eenieder die heeft' meegewerkt om het geheel zo goed en vlot te laten verlopen. Orkest vereniging Venray Woensdag 24 en 31 oktober om 20.15 uur orkestrepetitie o.l.v. L. Boogaarts en repetitie van het kleinensemble o.l.v. M. Stelten. Repetitieruimte de M.L.K. school De Essel. Afmelden Pie Noten tel. 87858 21 oktober, MMSK St. Petrus banden, zondagochtendconcert. 22 oktober, federatie vergadering in de Perdstal 28'oktober, Herfstconcert Fanfa re Castenray. 4 november, gemeentelijk Mu- ziektoernooi in Ysselsteyn 4 november, Harmonie Oostrum zondagochtendconcert 11 november, Gemeentelijk Mu- ziektoernooi in Ysselsteyn 17 november, fanfare Oirlo, deel name aan het bondsconcours Heeze. 18 en 19 november, Harmonie Oostrum, concert en toneelavonden. 17 maart 1985, Drum en show band Venray, zondagochtendconcert. 13 en 14 april 1985, Federatie, so listenconcours in Oostrum. 5 mei 1985, Orkestvereniging, zondagochtendconcert. 15 t/m 19 mei 1985, Fanfare Castenray, Muziekfeesten. 28/29/30 juni 1985, Fanfare Oir lo, zomermuziekfeesten. DAMESKOOR Zaterdag 20 oktober zingen we om 19.00 uur in de Vredeskerk tijdens de avondmis. Woensdag 24 oktober om 20.00 uur repetitie m zaal Thielen voor het hele koor. Zaterdag 27 oktober zingen we om 19.00 uur tijdens de avondmis in Geijsteren (ter intentie van Fons Baltus sen). Zaterdag 3 november om 19.00 uur avondmis in de Vredeskerk, waarna ons Caeciliafeest in zaal Thielen. Zaterdag 10 november zingen we om 18.30 uur de meerstemmige latijnse mis in de Munslerkerk in Roermond. Zaterdag 24 november om 14.00 uur in de Paterskerk t.g.v. het zilveren hu welijksfeest van ons medelid Mevr. van Geenen. Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevr. Sijbers, tel. 81353, of aan Mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Dinsdag 23 oktober 19.30 uur repeti tie voor de bassen. Om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221, of bij mevr. W. Manders- Weïjers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Gedurende de openingstijden van het tuincentrum Henk Smits kunt U oud papier deponeren in de loods achter het centrum. We zijn opnieuw voor Brussel ge vraagd voor het verzorgen van een mis. Het is de bedoeling dat iedereen de mis van Brückner doorneemt, zodat we die in ieder geval op tijd kennen. We wachten nog op een oproep van de Vara wanneer we moeten zingen voor een regionaal programma. In ieder geval zijn er de komende tijd genoeg dingen te doen. Voor de leden die meedoen aan het volleybaltoernooi op 27 en 28 oktober zullen we aan moeten treden om verplet terend toe te slaan. Nadat eerde de wijkraad Smakterhei de na lang werken met de bewoners van de wijk het wijkgebouw opbouwden, heeft in januari van dit jaar de nieuw opgerichte wijkvereniging het heft over genomen, wat betreft de exploitatie van het wijkgebouw. Er bleef echter nog steeds werk aan de winkel in de vorm van hel verder afwerken van het inte rieur van het wijkgebouw en het kom pleet maken van de inventaris. Dit hield de wijkbewoners echter niet tegen om al gebruik te maken van het wijkgebouw. Het jaarlijks terugkerend sport wee keinde met de feestavond werd dit jaar voor de eerste maal in het wijkgebouw gehouden en mocht al meteen een suc ces genoemd worden. Dit hield niet in dat dit de enigste avond was, die gehouden werd in het wijkgebouw.... Ook de bejaarden maken duchter ge bruik van het wijkgebouw met het we kelijks terugkerend kaartgebeuren op de maandagmiddag. De jeugdige kinderen maken al meer dan een half jaar op de woensdagmid dag gebruik van het wijkgebouw. Dit onder leiding van enkele moeders uit de wijk, die de kinderen helpen met hun kreativiteitsontplooiiing in de vorm van handvaardigheid en spel. Het wijkgebouw is sinds kort op zon dagmorgen open van 10.30 tot 12.30 uur om een ontmoetingsplaats te zijn voor de bewoners uit de wijk. Ze kun nen met elkaar diverse akliviteiten on dernemen zoals kaarten, tafeltennissen, sjoelen, tafelvoetballen en dartspelen. Bij dit alles staat het gezellig buurten onder het genot van een kopje koffie of een ander drankje bovenaan. De wijkvereniging is zich er echter terdege van bewust, dat het nooit zover had kunnen komen zonder de financiële hulp van al degenen, die ons geholpen hebben. Zeker mogen we de verschillen de fondsen niet vergeten zoals het Ko ningin Julianafonds, het Nationaal Jeugdfonds, vereniging „Ons Limburg" en sinds kort hebben we. van de Stichting Zomerpostzegels ook een positief bericht ontvangen om met hun financiële steun de inventaris van het wijkgebouw te kunnen vervolmaken tot groot genoegen van de wijkbewoners. SPEELGOEDBEURS 1984 Op 27 oktober houden wij een speel goedbeurs in het wijkcentrum. Wij zor gen voor de verkoop van Uw speelgoed. Ook boxen, kinderstoelen en kinderwa gens e.d. zijn welkom. De verkoop is van 10.00 tot 14.00 uur. U bepaalt zelf de prijs voor het speelgoed. 70% Van de opbrengst is voor U en 30% voor de buurtvereniging i.v.m. zaalhuur, recla me, administratie. Wel behouden wij ons het recht speel goed te weigeren. Het moet schoon, heel en compleet zijn. Ondanks dat wij alle noodzakelijke maatregelen zullen ne men om diefstal te voorkomen, stellen wij ons niet verantwoordelijk vqor diefstal etc. Niet alleen bewoners van Brukske kunnen speelgoed inleveren, maar ook de bewoners van andere wij ken kunnen speelgoed inleveren. Het in leveren kan tussen 18 en 24 oktober bij onderstaande adressen of na telefoni sche afspraak. Mevr. B. Korevaar, Mambostraat 55, tel. 86478; mevr, L. Vermeulen, Marim bastraat 21, tel. 87341; dhr. D. Jellema, Mambostraat 176; dhr. P. v.d. Wouw, Vivaldistraat 18, tel. 84898. Zaterdag 20 oktober wordt er voor de eerste keer een pub-dart toernooi ge houden in café In den Engel, georgani seerd door dartclub „In den Engel". Aanvang half negen. Het is de bedoeling om in de toe komst elke derde zaterdag van de maand een dart-pub avond te organise ren. De vogelvereniging „De Gevleugelde Vrienden" Wanssum e.o. organiseert op zondag 21 oktober haar maandelijk se vogelmarkt. Deze zal worden gehou den van 9.30 tot 12.00 uur in clublokaal Verstraelen, Geijsterseweg 7 te Wan ssum. Handelaren aanwezig, entree 0,50. Gevraagd worden alle soorten kanaries, parkieten en exotische vogels. In samenwerking met de Stichting Bekkershof in Venlo organiseert de VOGG een disco-avond met play back show op zaterdag 27 oktober in zaal De Vlies aan de Gastendonkstraat 2 te Horst. Deze avonden zijn bedoeld voor iede reen die gebruik maakt van het buiten gewoon onderwijs (ZMLK en MLK) en diegenen die wonen, werken of verblij ven op internaten, dagverblijven, ge zinsvervangende tehuizen of werkplaat sen voor aangepaste arbeid. Opgave voor de play back show voor maandag 22 oktober bij Jan Jeuken, tel. 04780- 83771 te Venray of bij mevr. Heijnen, tel. 04709-2527 te Horst.' De avond duurt van 19.00 tot 22.00 uur. Veel plezier en tot ziens. AVOEDINGS "bond FNV Volgende week maandag 22 oktober inlbveren van vakantiebonnen voor de landbouw, ook ASF, Heidemy, Gront- my cheques. Vakbondsleden dienen hun laatste betalingsbewijs mee te brengen, alsmede iedereen het bank-giro nummer waarop gestort moet worden. Inleveren bij P. Koonings, Gussenstraat 33 in Leunen van 18.30 tot 21.30 uur. Volgende week donderdag 25 oktober houden wij een informatie-avond in De Wieènhof. U kunt daar met al Uw vra gen terecht over de CAO die wij als Voedingsbond FNV voor Uw bedrijfs tak afsluiten. Dus als U werkt in de bak kerij, Horeca, landbouw, pluimvee, veehouderij, loon-, hoveniersbedrijven, champignon-, boom-, bloemkwekerij en, maneges, bowsbouw, bedrijfsver- zorging§diensten, KL stations, aardap- pelverwerkende industrie, zuivel, koekjes- en zoetwarenfabrieken, tabak enz. enz. (totaal 70 cao's) kunt U bij ons terecht. Zou U wat meer willen weten over b.v. loonberekening, wel of geen vakantiebonnen, roostervrije dagen enz. enz. kom dan op 25 oktober vanaf 20.00 uur naar De Wieënhof. Mocht U die avond niet kunnen en zoudt U het een en ander willen weten, neem dan kontakt op met P. Smits, Ravelstraat 2 in Venray of met tel. 04780-82414, 04780-89965 of 04786-410. De najaarsvergadering van 8 novem ber kan niet doorgaan. Deze vergade ring wordt nu op maandag 26 november 1984 gehouden in de Kiosk in het Bruks ke. Aanvang 20.00 uur. Met ingang van 6 november is er iede re dinsdag van 18.30 tot 19.30 uur klachtenspreekuur voor de leden van de bouw- en houtbond FNV in het afde lingskantoor aan de Burg. v.d. Loostraat te Venray. Leden met WW-, belasting- en andere in te vullen formulieren en problemen kunnen dan terecht. Het bestuur Op maandag 22 oktoer wordt de jaar vergadering van de Tuinbouwvakbond van de LLTB-afd. Horst-Venray gehou den in zaal Versleijen, Het Kruispunt, Americaanseweg 105 Horst-Meterik. Naast de normale agenda zal de heer T. van der Heijden, directeur van' het ASF in Tilburg een inleiding houden over de werking van het ASF en vooral de seizoensarbeidsregeling voor de tuin bouw. Na de pauze zal dan een discussie volgen met de inleider en de heer G. Vaessen uit Venlo, die namens de tuin ders in het bestuur zit. katholiek vrouwengilde venray Dinsdag 23 oktober houden we een oriëntatie-wandeltocht. Alle leden kun nen hieraan deelnemen. Wel even opge ven vóór maandag, bij een van de bestuursleden. De kosten bedragen 5,- voor een warme hap na afloop. Deze keer is de bijeenkomst in de grote zaal van In den Engel en niet in de kleine zaal. We komen daar om half acht (19.30 uur) bij elkaar. Hallo jongelui. A.s. donderdag club van 18.15 tot 19.45 uur voor de jeugd van 6 tot 9 jaar. o.l.v. Trudy, Jeanne, Monique, Jolan- da, Michel en Hedy. Jullie krijgen film. A.s. Vrijdagavond club van 19.00-21.00 uur. Voor de jeugd van 9 tm 12 jaar. Groep 4 heeft het program ma in handen, dus Twan, Wim, Astrid, Martien en Henk. Het belooft weer wat te worden. Zaterdagavond club voor de jeugd van 13 t/m 16 jaar, met discotheek „DETROIT" van 19.30 tot 22.30 uur. De entree bedraagt 2,00. Tot a.s. weekend. PEEL EN MAAS EEN ABONNEMENT WAARD EXECUTIVE SLACKS Heden donderdag 18 oktober spelen in OJC De Brak twee groepen uit Phila delphia USA nl. Executive Slacks en Bunnydrums. Twee bands die in het genre avand garde, neo funk wave in ie der geval 'n stevige swingende beat ten gehore brrangen. Zij zijn te beluisteren op twee maxi-singles van de Slacks en op de Lp en singles van de Bunnydrums. Het is muziek die beschreven wordt als Harmonies stijl, psychedelisch Heavy metal dub etc. zeer experimenteel maar technisch zeer goed. In het avand garde blad van Andy Warhol „Intervieuw" Er blijkt nog steeds behoefte aan het starten van een praatgroep voor homo seksuele mannen in Venray. Aan het be gin van ons nieuwe seizoen bestaat er opnieuw mogelijkheden om aan zo'n praatgroep deel te nemen. De N.V.I.H.- COC gaat weer een nieuwe mannen- praatgroep starten. Hoe werkt zo'n groep nu: de groep stelt samen de onderwer pen vast; de groep "stelt zelf vast waar en wanneer ze bij elkaar komt; de groep stelt samen vast hoe groot de groep ongeveer mag worden om het geheel werkbaar te houden; de COC-afdeling biedt de groep een begeleider aan, die ook deelneemt aan het groepsgebeuren. Je kunt je daarvoor opgeven bij N.V.I.H.-COC afdeling Venray, Post bus 316, 5800 AH Venray o.v.m. „Praatgroep". staat: iedereen moest deze platen luiste ren want dit is echt goed etc. Ér valt veel te schrijven over deze twee bands maar horen moet je ze toch. Het optreden van de bands begint om 21.30 uur. De entree is 7,50. Verder treed er a.s. zondag weer een Venrayse band gratis op. Dit keer de alombekende Necessary. Een vrolijk trio met een stevig geheel eigen repertoi re. Bezetting: Cor Keur, percussie en zang; Eut van Berkum, bas en zang; Rob Ramone, gitaar. Afgelopen week met de opening was het zeer gezellig en het is voor De Brak fijn om veel nieuwe Venrayse gezichten te zien. Dank U. THUIS SCHRIJF AKTIE Amnesty International is een organi satie die zich inzet voor de mensenrech ten op een wereldwijde basis. Overal ter wereld zitten mensen gevangen enkel op grond van hun huidskleur of ras, hun politieke of religieuze overtuiging of, nog erger, zonder enige reden. Velen worden op gruwelijke manier gemar teld, soms is de verblijfsplaats niet eens bekend: zij zijn „verdwenen".... Amnesty International zet zich in voor: gewetensgevangenen, mensen die ge vangen zitten vanwege hun politieke of godsdienstige keuze, hun ras of huids kleur en op gen enkele wijze geweld heb ben gebruikt. Amnesty vraagt onvoor waardelijke vrijlating; politieke gevangenen, mensen die hun mening kracht hebben bijgezet door ge welddaden. Amnesty vraagt een eerlijk proces; alle gevangenen. Amnesty vraagt een menswaardige behandeling. Amnesty doet dit door hel schrijven van brieven aan regeringen en gezags dragers, met een beroep op dë Universe le verklaring van de rechten van de mens. Wat kunt U doen? Betalend lid worden van Amnesty In ternational. Lid worden van de plaatse lijke Amnesty International groep. Meedoen met de thuis schijf aktie. Hier is veel hulp bij nodig.... Ook van U! Zo moeilijk is het niet. Elke maand krijgt U één of meer voorbeeld brieven thuis, die U dan overschrijft op een ge: schikt moment in Uw eigens sfeer. Een brief aan de autoriteiten met het verzoek om inlichtingen, stopzetting van martelen of om vrijlating. Velen zijn vrijgekomen, mede door de brieven van talloze mensen die zich wilden inzetten voor hun gevangen me demens. U kunt helpen al die duizenden die nu nog gevangen zitten vrij te plei ten. Voor opgave of meer inlichtingen, tel. 04780-84479. KRUGERRAND EEN STUKJE ZEKERHEID? De „Krugerrand" is de Zuidafrikaan- se gouden beleggingsmunt. Op zondag 21 oktober zal er een lan delijke Krugerrand aktie van start gaan om de invoer van deze gouden munt te verbieden. Met het geld wat aan de goudexport verdiend wordt, financiert Zuid Afrika er de uitgaven voor leger, politie en justi tie mee, instrumenten die nodig zijn voor de uitvoering van de apartheidspo litiek. Het thuislandbeleid (13% van het land is bestemd voor zwarten, 87% voor blanken), de bezetting van Namibië en de regeringen in buurlanden te verwak ken en eventueel omverwerpen. Zonder de zeer winstgevende goud winning zou het systeem van blanke overheersing van een zwarte meerder heid van de bevolking niet in stand te houden zijn. Orqgekeerd is het de apar theidspolitiek dat de goudwinning tot zo'n winstgevende onderneming maakt. Doordat 87% van het land voor blan ken is bestemd, wordt het onmogelijk gemaakt voor de zwarte meerderheid van de bevolking om nog van het land te leven. Daarom zijn ze gedwongen om in de mijnen te werken. Ze verdienen maar 1/6 van wat een blanke verdient. Ze worden in door hoge muren en prikkel draad omheinde kampen onderge bracht. In grote barakken „leven" 20 tot 40 arbeiders in één ruimte. Eens per week mag een arbeider, na toestem ming, naar buiten. Protesten worden met geweld onderdrukt. De Krugerrand, een stukje zekerheid? Alleen voor de vier miljoen blanken, die ten koste van alles, op gruwelijke wijze, willen blijven heersen over 25 miljoen zwarten. Als tegenhanger van de Krugerrand brengt het Zuid-Afrika Comité de Man- dela penning uit. De al jaren gevangen zittende Nelson Mandela symboliseert het verzet. Stort minimaal/ 10,- op giro 26655 t.n.v. Bevrijdingsfonds Komitee Z.A., Amsterdam, o.v.v. „Mandela penning" (evt. hanger) of koop het in de wereldwinkel. De opbrengst is bestemd voor de Zuid-Afrikaanse mijn werkersbonden. Voor meer informatie: Wereldwinkel Venray, Marktstraat 8 Venray. Open op vrijdag van 18.30 tot 21.00 uur en op za terdag van 10.30 tot 12.30 uur. Vrijdag 19 oktober BLOWBEAT Aanvang 22.00 uur. 's Avonds speelt de driemansformatie BLOWBEAT in de zaal. Blowbear is ontstaan uit de Ton Engels Band. De muziek wordt vaak vergeleken met de Dire Straits en Little Feat. Uit een re censie uit OOR valt onder anderen af te lezen: Blowbeat exploiteert de strakheid alswel de mogelijkheden van een trio li ne up... Zo speelt bassist Corrie Mut saars soms meer een tweede gitaar ar rangement, zonder daarbij het leggen van een solide basis uit het oog te verlie zen. Ton Engels wisselt open gitaarlij- nen af met lichtvoetig funky getint piek werk. En onder dit alles zit Rene Cre- mers een zeer strakke partij te drum men, waarin technische capaciteiten en zelfbeheersting elkaar in evenwicht hou den. Zondag 21 oktober MACRO BIOTISCH ETEN Aanvang 18.00 uur Samen met de Meikers organiseert Dingus weer een avondje rondom ma cro biotisch eten. Vanaf 18.00 uur kun je in het café van Dingus terecht voor een diner. Uitgangspunten zijn, dat lief hebbers voor dit soort eten ook in Ven ray terecht kunnen. Daarnaast dat de mensen die vegetarisch willen eten hier voor eveneens terecht kunnen. In verband met het voorbereiden van de maaltijden moet je je wel van te vo ren opgeven, of bij de Meikers of bij Dingus. Dit kan tot vrijdagavond 19 ok tober. Vrijdag 26 oktober SESSIE Samen met het Muziekcollektief Ven ray organiseren we vrijdag 26 oktober een sessie. Vanaf half tien kun je zelf komen spelen. Een basinstallatie is aan wezig maar neem zoveel mogelijk je ei gen spullen mee. Hoe meer muzikanten op het podium des te gezelliger. Vrijwilligsters gevraagd voor het Meiden werk. Samen met enkele provinciale buro's worden er op dit moment diverse pro- jekten opgezet. In Dingus gaat zo'n pro- jekt van start voor meiden. Daarom zoeken we een aantal meiden/vrouwen die mee willen helpen met het opzetten en uitvoeren van avonden/prójekten voor meiden. Vanuit Dingus zullen drie jonge vrouwen mee werken en mee be geleiden aan dit projekt. jeugdnatuurwacht Komdende zondag 21 oktober hou den we de tweede puzzelwandeltocht van dit seizoen. Deze wordt gehouden in de balonzuilbossen. Gestart wordt va naf het parkeerterrein nabij de visvijver tussen 9.30 en 10.30 uur. Gezien de natte laatste weken is het dragen van gummi-laarzen aan te beve len. Vergeet je stempelboekje en schrijf gerei niet. Deze mooie tocht loopt hoofdzake lijk over één van de bestaande wandel routes en zol onderweg vele soorten paddestoelen te zien geven. Op zaterdag 13 oktober jl. werdent- wee zilveren waarderingstekens van Scouting Nederland uitgereikt aan Tilly Euwes-Pluk en Ans Smits-Beerkens. Beiden hebben zich heel wat jaren enorm ingezet voor onze kaboutertak. Van harte proficiat met jullie welver diende onderscheiding en hartelijk dank voor alles wat jullie in de loop van die jaren deden voor de kabouterscouts uit Bambilië. Het komend weekend is het Jota weekend. Jamboree on the Air! Deze aktiviteit wordt voornamelijk gehouden door de rowans, pivo's en sherpa's, maar alle scouts en ieder die belangstel ling heeft is van harte welkom om te kij ken, te luisteren en misschien te praten met andere scouts in Nederland en daar buiten, via de radio. Dus: het hele wee kend JOTAWEEKEND in 't Peppels- huus, Oostsingel 41. Voor inlichtingen omtrent Scouting, aanmelden van kinderen of nieuwe lei ding kunt U terecht bij het secretariaat, Rumbastraat 1 tel. 84755. Heden donderdag algemene ledenver gadering in De Klomp. Aanvang 20.30 uur. Zaterdag 20 oktober 's middags oefe nen voor tamboer- en fluiterkorps in De Keg. Zondag 21 oktober excercitie in de gymzaal bij de Coninxhof in Veltum van 11.30 tot 12.30 uur. Op 4 november houden wij een rom melmarkt. Iedereen die nog goede spul len heeft, en die niet meer gebruikt wor den kan deze bewaren en bellen naar 04780-84956. Dan worden ze opge haald. Aktiviteitenprogramma. Vrijdag 19 oktober, extra disco voor de jeugd boven de 14 jaar, indien er op donderdag 18 oktober tussen 20.00 en 20.30 uur meer dan 40 jongeren zich hebben opgegeven. Bij te weinig be langstelling zijn de entreekaarten geldig op zaterdag 20 oktober. Zaterdag 20 oktober disco voor de jeugd om 19.30 uur. Entree 1,50. Zondag 14 oktober van 10.00 uur tot 12.30 koffie-kaartuurtje. Dinsdag 16 oktober kienen t.b.v. buurtvereniging St. Jozef. Aanvang 20.00 uur. Woensdag 17 oktober volksdansen. Aanvang 21.00 uur. Donderdag 18 oktober derde kaarta vond uit de serie van vijf. Aanvang 20.00 uur. Er is een voorbereidingsvergadering gepland op donderdag 25 oktober om 20.00 uur. Heb je zin om hier aan mee te doen loop dan eens binnen of neem van te voren -kontakt op met Edith Schmeits. Ons telefoonnummer is 83293. Verdere aktiviteiten: 2 november, plaatselijke modernen, die rote kapelle en integendeel. 9 november Duplex Johnson 16 november Muziek Workshop 23 november Rosa King and The Up Side Down. 30 november Reality (G.B.)

Peel en Maas | 1984 | | pagina 11