„Jerusalem is een verschrikkelijk fijne school" GEMEENTEPRAAT Venrayse voormalige Zeskampploeg liet in Sarnen grenzen vervagen.... Kabeltelevisie Venray Modeshow en Revue in de Maaspoort te Venlo Officiële opening Alsporti EENMALIGE UITKERING Hinderwet Informatie-avond: Bouwen in de kerkdorpen Commissie Algemene Zaken buigt zich over begroting Verkeers maatregelen rond de Hoenderstraat Hinderwet Commissie voor onderwijs en cultuur vergadert Hinderwet Bouwvergunning verleend Commissie maatschappelijke zorg Afsluiting Gussenstraat RECTOR J.H. DE WIT: Vorige week vrijdag, aan de voor avond van een week herfstvakantie voor de schooljeugd, mochten we een verlate kennismaking hebben met de heer J. H. de Wit, rector van de Scholengemeen schap Jerusalem. Rector de Wit is sinds 1 augustus aan „Jerusalem" verbonden, nadat hij eerder werkzaam was aan een lelaren- opleiding in Amsterdam. Het verschil tussen hel centrum van Amsterdam en zijn woonplaats Den Bosch is al groot, maar het verschil met Venray wel enorm. Rector de Wit noemt zijn school „de volstrekte rust", gelegen tussen het St. Jozefklooster en het gemeentehuis. Zo gauw hij zijn woning in Den Bosch kan verkopen, komt hij in Venray wonen. Dat kan gewoon niet anders. ORIËNTEREN Een van de eerste dingen die Rector de Wit op zijn programma zette, was het bezoeken van de basisscholen in onze gemeente. Daar zitten immers zijn toekomstige leerlingen. Hij vond het van belang zich daarom te oriënteren over het klimaat van het onderwijs dat in Venray wordt gegeven. Het resultaat van die bezoeken verraste hem wel een beetje. Hij is er enthousiast over. Links en rechts is er wel enig verschil, maar gemiddeld wordt er erg goed gewerkt. Natuurlijk staat „Jerusalem" bij hem nu voorop. Na tweeëneenhalve maand meent hij te kunnen zeggen, dat „zijn" school ,,'n verschrikkelijk fijne school is...." Na de beleidsvergaderingen, zo'n 2 a 3 jaar geleden, is er hard gewerkt. De school draait organisatorisch goed en ook de examenresultaten zijn best. Rector de Wit noemt Jerusalem een degelijke school, waar een bepaalde sfeer heerst en veel aandacht besteed wordt aan het kontakt en de verstand houding tussen leerlingen en leraren. Aandacht ook aan de individualiteit van de leerlingen, die dikwijls meer proble men hebben, dan men oppervlakkig meent te kunnen opmerken. Huiselijke moeilijkheden bijvoorbeeld; slechte ver standhouding tussen de ouders, het zijn allemaal faktoren die de gesteldheid van de leerling beïnvloeden en daarmee ook de prestaties en studie-resultaten. De leerling moet dan weten, dat z'n leraar niet boven hem, maar naast hem staat. STABIEL Over de toeloop van leerlingen wil rector de Wit niet klagen. De laatste jaren is die redelijk stabiel gebleven en dat is, met het oog op het dalende ge boortecijfer, gunstig. Met een dergelij ke stabiliteit mag men het volgend jaar gerust «en feestje bouwen bij het 70-ja- rig bestaan van de school. Bij het begin van het nieuwe school jaar waren er 903 leerlingen ingeschre ven, verdeeld over 6 brugklassen, 6 tweede klassen, 6 derde klassen enz. enz. Dat alles weer onderverdeeld in Havo, Atheneum en Gymnasium en ondergebracht in 35 klaslokalen. Daar van liggen er 9 in ,,'t Klöster" of inter naatsvleugel, welke het schoolbestuur van de gemeente Venray heeft gehuurd. Zestig leerkrachten doen hun best de leerlingen van „Jerusalem" hun studie zo succesvol mogelijk te doen beëindi gen. FUSIE Onlangs is er enige publiciteit geweest over een mogelijke fusie tussen „Jeru salem" en het Boschveldcollege. Feit is, aldus rector de Wit, dat de besturen van beide scholen die uiteraard regelma tig kontakt met elkaar hebben het idee geopperd hebben, te onderzoeken of het wenselijk is dat beide besturen gaan fusiëren. Alleen de besturen dus. Beide scholen zijn nu bezig deze vraag te beantwoorden. Het zou mogelijk kunen zijn, dat één van de beide scholen zegt „voor ons hoeft het niet", maar dat verwacht de rector zelf niet. Wél kritische vragen over wat betreft het behoud van de J eigen identiteit. De rector benadrukt daarbij beslist niet voor zijn beurt te willen spreken. Een hechte samenwerking tussen beide schoolbesturen is zowel in het belang van de scholen, als van de leer lingen. Zeer belangrijk zelfs met het oog op de toekomstige ontwikkelingen van het onderwijs in zijn totaliteit. Maar of daarvoor een fusie noodzakelijk is? De tijd zal het leren TOEKOMST De maatschappelijke ontwikkelingen en de economische crisis hebben tot ge volg, dat hoe langer hoe meer eisen ge steld gaan worden aan het voortgezet onderwijs. De school moet daarop kun nen inspelen, meent rector de Wit en moet daarmee nu al rekening houden. Maar even belangrijk vindt hij het, dat de school daarbij steeds het accent op de persoonlijke relatie blijft leggen. Daar is óók een groeiende behoefte aan zowel tussen school en ouders, als tus sen leerlingen en leraren. In dit verband noemde de rector het eveneens noodza kelijk dat kinderen uit minder studieuze milieus even goed kansen krijgen als wie dan ook. En ook dat kan door persoon lijk kontakt bevorderd worden. Dat persoonlijk kontakt lijkt met 903 leerlingen 'n onmogelijke taak, maar wanneer men dat in klasverband bekijkt zo'n 30 leerlingen dan is hel heus niet onmogelijk dergelijke re laties aan te gaan en te bestendigen. ZUSTER VIANNEY Met het ingaan van de herfstvakantie, is er voor „Jerusalem" ook een einde gekomen aan het functioneren van Zr. Vianney van Romunde, de laatste zuster Ursuline die nog daadwerkelijk met „Jerusalem" veïbonden was. Die rela tie wordt nu verleden tijd. En dat is toch feitelijk jammer, vindt rector de Wit. Als bibliothecaresse heeft Zr. Vianney vele jaren lang de in- en verkoop van studieboeken als haar grootste zorg ge kend. Aan de manier waarop zij dat deed, komt nu ook een einde. Een nieuwe methode van studieboeken aan schaffen, (een z.g. boekenfonds) zal in de toekomst worden gehanteerd. „Dat is een van de dingen waarmee we na de herfstvakantie worden geconfronteerd" aldus Rector de Wit, die komende week met veel energie aan het vervolg van zijn nieuwe funktie gaat beginnen. Het is al weer twaalf jaar geleden, dat de Venrayse Zeskampploeg voor het eerst in de geschiedenis van de NCRV- televisieserie „Spel zonder Grenzen" als Nederlands team in het buitenland de eerste prijs behaalde. Dat was in het Ita liaanse Passariano. De ploeg uit het Zwitserse Sarnen eindigde toen trooste loos als laatste, 's Avonds in het hotel in Udine werd het verbroederingsfeest ge vierd met de Zwitserse sportieve slogan „Wir haben gespielt, sie haben gesiegt". Sindsdien is er een vriend schapsband ontstaan tussen verliezer en winnaar die enkele maanden later nog eens werd aangehaald, toen Venray in Lausanne speelde met Sarnen op de tri bune. In het afgelopen weekend hebben bei de ploegen elkaar weer ontmoet op uit nodiging van de Zwitserse vrienden tij dens een tweedaagse bergtocht in het Kanton Obwalden. Sarnen greep deze gelegenheid aan om haar ploeg voor het eerst na twaalf jaar weer compleet bij el kaar te brengen, waardoor de „reünie" extra kleur kreeg. Het werd een uitstekend georgani seerde trip onder leiding van de vroegere zakelijke leider Tino Zandbergen met een fantastisch programma, door de Zwitsers aangeboden. Het letterlijke hoogtepunt was de beklimming van de 2500 meter hoge Hochstollern, waarbij het drinken van „Gipfelwein" op die hoogte en het mogen tekenen van het Gipfelbuch belevenissen op zich waren voor de Venrayers. Op de tweede dag sloten de Zwitsers een weddenschap af, dat de bewoners van de lage landen de tocht over de Jochpas naar Engelberg niet zouden ha len. Met hun prestatie leverden de Ven rayers het bewijs twaalf jaar geleden niet voor niets de overwinning te hebben behaald. Andere hoogtepunten waren de offi ciële ontvangst van de ploegen door de burgemeester van Sarnen en het optre den van een jodelkoor met originele al penhoornblazers. Na deze grandioze ontvangst werd af gesproken om de reünie in Venray te herhalen omdat hier nog oude video banden van Spel zonder Grenzen aan wezig zijn. Jac. Martens is er na veel speurwerk in geslaagd de oude banden op het nieuwe systeem over te zetten, zodat men straks met elkaar nog eens kan genieten van de eerste sportieve ont moetingen. In Sarnen werd in het afgelopen wee kend in ieder geval bewezen, dat Spel zonder Grenzen inderdaad de grenzen heeft vervaagd. Per 1 oktober 1984 heeft de aanne mer, Fa. Edsas 2450 woningen op het kabelnet aangesloten. Het aantal eigenaren van woningen die te kennen hebben gegeven geen aan sluiting te nemen is gering. Al met al, tot nu toe, een positief resultaat. De verwachting is alleszins ge rechtvaardigd dat bekabeling in het nog resterende gedeelte van Venray, Oos trum en Leunen niet anders zal verlo pen-. Bedenkingen welke de werkgroep Woomasten in eerdere berichten tegen o.a. de wijze van de abonnementenwer ving heeft geuit zijn inmiddels in een open en opbouwend gesprek besproken en wederzijds toegelicht, met als resul taat dat men onderling meer kontakten zal onderhouden, en informatie zal uit wisselen. In de week van 15 oktober begint de aannemer met het inregelen van Radio- en T.V.-toestellen in de wijk Veltum. Dit inregelen is, zoals bekend geheel gratis, en verplicht dus tot niets. On danks de omvang van deze operatie hoopt de aannemer alle circa 900 wo ningen eind oktober ingereld te hebben. Voor deze woningen zal dan de maand november gelden als proefmaand. De komende maand kunt U voorts de aannemer aan het werk zien in het ge bied Noordsingel. De betreffende be woners zijn inmiddels geïnformeerd. De kwaliteit van het beeld en het ge luid welke de Stichting CAI altijd zo hoog in het vaandel heeft geschreven is voor wat de Radio betreft zelfs boven verwachting. Het T.V. beeld geeft nog wat proble men, met name de zenders B.F.B.S. Hieraan wordt al het mogelijke gedaan om ook hier het gewenst kwaliteits niveau te halen. Binnen de wijk Desselke is een pro bleem ontstaan m.b.t. de beeldkwaliteit welke wordt veroorzaakt door instra ling van de bestaande (oude) aansluit- doos op het T.V. toestel. Na ontmante ling van het oude systeem zal ook dit probleem tot het verleden behoren. Verder zullen de bewoners in deze wijk die nog niet gereageerd hebben op de brief van K.T.V. van september, alsnog bezocht worden teneinde hun wensen t.a.v. een abonnement zeker te stellen. Nu K.T.V. een akkoord met de Woningbouwvereniging heeft bereikt omtrent overname van de GAIN zullen alle huurders worden geïnformeerd o.a. middels een extra editie van de woon krant. Het aangekondigde informatie-ka naal kan binnenkort in gebruik worden genomen, nu de hiervoor benodigde tekst generator is gearriveerd. Rest nog aansluiting van deze apparatuur op het kabelnet en programmeren van de in formatie, welke voorlopig bestaat uit: Informatie van K.T.V. aan hun abonnees. Mededelingen .door de Gemeente Venray. Op maandag 22 oktober vindt in de Maaspoort in Venlo een heel bijzondere modeshow plaats. Bijzonder omdat het hier gaat om een combinatie van de prestatie van gebreide modellen, zoals truien, gebreide pakken, enz. Maar ook wordt een wervelende revue op het tQneel gebracht. Choreograaf/danser Siegfried de Quick, die zijn opleiding in Italië en Engeland heeft genoten, komt samen met zijn dans- en showgroep naar Venlo om deze avond te verzorgen. Meer dan 120 modellen worden geshowd en geven een volledig beeld van de wintermode in breigaren. U ziet nieuwe mohairgarens in de grote modekleuren van deze komende winter, maar ook wordt voorzichtig al weer iets van katoen voor het volgend voorjaar getoond. Deze modeshow wordt afgewisseld door een revue waarbij de dansgroep op bijzonder attractieve wijze en in schitte rende costuums, voor een heerlijke show zorgt. Zelfs een stukje ballet ont breekt niet. Al met al wordt een com plete avond van informatie en ontspan ning verzorgd. De voorstelling begint om 8 uur en is omstreeks 11 uur afgelopen. In de pauze wordt U natuurlijk een kopje koffie aangeboden. Kaarten voor deze eenmalige voorstelling zijn ver krijgbaarbij: Wolschuur de Blakt, Blakterweg 3, Oirlo tel. 04780-87972 MATERIELE SCHADE Een autobestuurder uit Venray bemerkte op de splitsing Zuidsingel- Brukske te laat dat de voor hem rijdende auto afremde. Door die onoplettendheid vond er een kop/staart botsing plaats met alleen materiële schade. - Op de kruising Noordsingel-Oost singel-Nieuwe Maasheseweg werd de bocht niet juist genomen en daardoor botsten twee personenauto's tegen elkaar. Ook hier bleef het bij materiële schade. Overige informatie, welke eventueel door plaatselijke groepringen en belanghebbenden kan worden inge vuld, uiteraard binnen de hiervoor geldende wetgeving. Suggesties en ideeën zijn altijd wel kom op ons kantoor aan de Stationsweg (tel. 11211). In een volgende informatie-bulletin willen wij o.a. nog nader ingaan op de volgende onderwerpen: Buma rechten en Kabeltelevisie. Kabeltelevisie op de Kerkdorpen. Satelliet T.V. Abonnee T.V. Zondag 21 oktober om 14.30 uur wordt „Alsporti", sport- en trainings instituut officieel geopend. Deze ope ning zal worden verricht door dhr. van Oers, wethouder van sportzaken. Na de opening, rond vier uur zal er een gastoptreden zijn van onze Neder landse en Wereldkampioen Body Buil ding Arnold Buurman. Hij zal bij gestaan worden door Monique van Houten die ook al menige prijzen in de wacht heeft gesleept. Bij Alsporti bestaan verschillende mogelijkheden om konditie en figuur te verbeteren. Het meest in trek is het trai nen met gewichten. Deze vorm van trai nen verstevigd de spieren en wordt ge bruikt bij het opbouwen van het li chaam. Het is een goede manier om het figuur te corrigeren. Naast deze gewichttraining wordt er twee keer per dag een rek- en strektrai ning gegeven, uiteraard onder leiding. Er is tevens mogelijkheid voor Jazz- gymnastiek en Aerobic Dancing. Deze ritmische manieren van bewegen dragen ook bij tot figuurverbetering en is ge schikt voor zowel dames als heren. Ook body-fit is in het programma op genomen. Een combinatie van kracht, snelheid, lenigheid, uithoudingsvermo gen en coördinatie. Een verantwoord programma, geschikt voor iedereen. Ook Yoga, de eeuwenoude techniek van Iichaams-, ademhalings- en ont spanningsoefeningen die er toe bijdra gen om alle delen van het lichaam te ver sterken, herstellen, gezonder en soepeler te maken kan hier worden beoefend. Kickboksen, populair bij jong en oud, kan ook bij Alsporti bedreven worden. Hierbij staat het conditionele gedeelte in hoog aanzien bij elke beoefe naar. Naast kickboksen kan ook karate, de eeuwenoude oosterse sport, met al zijn charmes, beoefend worden. Iedereen die bij Alsporti komt trainen kan gebruik maken van de luxe sauna. Maar ook niet-leden en echtparen zijn van harte welkom. Ook kan van de zon nebank gebruik worden gemaakt. Voor sport- en ontspanningsmassage kan men eveneens bij Alsporti terecht. De sportmasseur die dagelijks aanwezig is kan iedereen op weg helpen bij de sportverzorging zoals intapen, preven tieve bandage enz. Tevens worden er konditietesten afge nomen. Het hele fitnessgebeuren wordt ondersteund door Dr. Vos, inspan ningsfysioloog verbonden aan de uni versiteit van Nijmegen. GEEN VISITEKAARTJE Weer werd een autoeigenaar gecon fronteerd met het onsportieve gedrag van anderen. Bij terugkeer bij zijn op het Gouden Leeuwterrein geparkeerde auto, ontdekte hij dat er twee deuken in het spatbord zaten. Uit de sporen viel op te maken dat dit door een andere auto moest zijn veroorzaakt. Een visitekaartje viel niet te ontdekken. NOTITIES i:\ MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G A. Schutte, Bureau Voorlichting RECTIFICATIE In het artikel over de eenmalige uitke ring dat wij de vorige week hebben ge plaatst, is in de laatste alinea een fout geslopen. In de alinea werd aan iedereen, die een bijstands- of RWW-uitkering krij gen en nog geen bericht hebben ontvan gen, gevraagd om bij de afdeling Sociale Zaken te reageren. HET IS ECHTER DE BEDOELING DAT PAS NA 1 NO VEMBER A.S. WORDT GEREA GEERD. In de loop van de volgende week wordt deze groep door de afdeling Soci ale Zaken benaderd over de eenmalige uitkering. Dus nog even geduld. Kennisgeving bekendmaking ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: Handboogschutterij „Ons Genoe gen" Ysselsteyn, p.a. secr. C. Jansen, Kerk weg 16 te Ysselsteyn, voor een ver gunning ingevolge de Hinderwet voor het wijzigen van een handboogschietin- richting, gelegen aan de Puttenweg 2a te Ysselsteyn; W. Vullings, Roland 3 te Casten- ray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een legkippen en rundveehouderij, gelegen aan de Ro land 3 te Castenray, positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 1 november 1984, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 18 oktober 1984. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen. Op maandag 22 oktober a.s. wordt in de raadszaal van het raadhuis een informatie-avond gehouden over het bouwen van koopwoningen in de kerk dorpen. De informatie-avond zal om 20.00 uur beginnen. Tijdens deze avond zal wethouder H. Willems uitleg geven over de gemeente lijke ideeën voor bouwmogelijkheden in de premie-A-, B- en C-sfeer en in de vri je sector. Met nadruk wordt er op gewezen, dat niet gesproken zal worden over de bouwmogelijkheden van huurwonin gen. Deze informatie-avond zal tevens worden gebruikt om de daadwerkelijke behoefte aan koopwoningen te peilen. Iedereen die met het plan rondloopt om een nieuwbouwwoning op een kerk dorp te willen kopen of een in eigen be heer te laten bouwen, wordt bij deze uit genodigd om naar deze informatie avond te komen. De ideeën van de gemeente en hetgeen geïnteresseerden over bouwen in de kerkdorpen te vertellen hebben, zullen op hun haalbaarheid moeten worden ge toetst en zullen zo mogelijk worden ver taald in het gemeentelijk beleid voor bouwen in de koopsector op de kerk dorpen. Bureau voorlichting en inspraak van de gemeente Venray. Op maandag 22 oktober - een maand nadat zij zich heeft bezig gehouden met het Venrays Broek - zal de commissie Algemene Zaken om 17.15 uur weer in openbare vergadering bijeenkomen. Nu zal de commissie zich buigen over de begroting 1985 voor zover het zaken betreft, die deze commissie aangaan. Tevens zal aan de orde komen het on derwerp voor een Politiebeleidsplan. In verband met de te verwachten gro te belangstelling voor de herdenking op het Engelse kerkhof aan de Hoen derstraat op zaterdagmiddag 14.00 uur, heeft de politie enkele tijdelijke ver keersmaatregelen genomen. Deze gel den van omstreeks half twee tot drie uur. Het gedeelte Hoenderstraat tussen Hiept en Korte Drilweg wordt afgeslo ten voor alle verkeer met uitzondering - uiteraard van voetgangers. Deze maat regel geldt om de plechtigheid in alle rust te kunnen laten verlopen. Boven dien geldt voor dit gedeelte Hoen derstraat een stopverbod aan beide zij den van de weg. Men wordt verzocht geen fietsen te gen het hek van het kerkhof te plaatsen. Voor het oostelijke gedeelte van Bie- zenvenneke geldt eenrichtingsverkeer met dien verstande, dat men deze weg alleen van de Hoenderstraat in de rich ting van de Merseloseweg mag berijden. Het westelijk gedeelte van Biezenven- neke en de verbinding tussen hel ooste lijk en westelijk deel van de wijk is gestremd voor het doorgaand verkeer. Het autoverkeer wordt door middel van borden verwezen naar het parkeer terrein bij het zwembad. Verder kan men parkeren in de bermen van de Hoenderstraat en de in Molenklef gele gen wegen. Om parkeermoeilijkheden te voorko men zou men er goed aan doen te voet of per fiets naar de Engelse begraaf plaats te gaan. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend: dat op 10 september bij hen een aanvraag is ingekomen van A. Vriens, Timmermannsweg 66 te Ysselsteyn, voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensmesterij, -fokkerij en rundveehouderij, gelegen aan de Tim mermannsweg 66 te Ysselsteyn. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 18 november 1984, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tol 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 158), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 18 oktober 1984 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Op dinsdag 23 oktober a.s wordt om 17.00 uur weer een openbare vergade ring gehouden van de commissie voor onderwijs en cultuur. De agenda vermeldt o.m. de volgende punten: begroting 1985 van de openbare bibliotheek Venray; jaarrekening en jaarverslag 1983 openbare bibliotheek Venray; afspraken over de monumenten lijst van de gemeente Venray; voorlopige vaststelling werkelijke kosten openbaar kleuteronderwijs over 1983; idem in zake de werkelijke kosten openbaar lager onderwijs over 1983; herstel vernielingen openbare school „De Flierefluit"; eerste inrichting van een lokaal ten behoeve van de 7e groep van de ker nafdeling bij de M.L.K.-school „De Es- sel"; interne verbouwing en het treffen van voorzieningen t.b.v. de scheiding van de kern- en V.B.O. afdeling van de M.L.K.-school „De Essel"; Aan het slot van de vergadering zal de commissie zich bezig houden met de ge meentebegroting voor 1985 voor zover het zaken betreft, die de commissie aan gaan. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders vat Venray, gelet op artikel 31 van de W« algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, ondei voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 10 september 1984 vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aan leiding van de aanvraag van: J.W.M. van Wylick, Pottevenwej 16 te Ysselsteyn voor het uitbreiden vat een champignonkwekerij, gelegen aat de Pottevenweg 16 te Ysselsteyn; Th.G.M. Slrijbosch, Langstraai 78 te Venray, voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een garagebe drijf annex benzineverkooppunt, gele gen aan de Langstraat 78 te Venray; J. Thielen, Horsterweg 27 te Castenray, voor het uitbreiden en wijzi gen van een pluimvee- en rundveehou derij, gelegen aan de Horsterweg 27 te Castenray. De beschikkingen en alle ter zakt zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 18 oktober tot 18 november 1984 elke werkdag vao 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook no; elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uu: worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, var. de Wet algemene bepalingen milieuhy- giëne staat tot 18 november 1984 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belangehebbende, dit aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van d: Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gerichl aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of eeo voorlopige voorziening moet worda gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van dr Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 18 oktober 1984 Burgemeester en wethouders vac Venray hebben in hun vergadering vac 10 oktober 1984 voor de onderstaand! bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na deze publicatie. het veranderen van de winkelpui aan de Schoolstraat 30 te Venray t.n.» Electro Martens b.v.; het vergroten van een raam in dc woning aan de Prins Bernhardstraat 49 te Venray, t.n.v. P.M.A. van Els; het uitbreiden van de champig nonkwekerij aan de Ysselsteynseweg 41 te Ysselsteyn, t.n.v. G.M. Philipsen, Timmermannsweg 48 te Ysselsteyn; het plaatsen van een dakkapel aan de Witte Vrouwenstraat 7 te Oostrum, t.n.v. J.G.H.G. Linders; het verbouwen van het winkel- woonpand Grotestraat 31 te Venray, t.n.v. J.M.M. Neeteson. Venray 18 oktober 1984 Do repet koor. Za herde militt zame bij h< in op trokk Dc repet koor 17 korei uur. genot Op huwe Za feesti staal 25 1I.0C 30 Kerk Af of b 82311 Zo zinge de P bijzo direc Wi van 1 viteit Ga leden mam Bij bij m Woensdag 24 oktober vindt een open bare vergadering van de commissie voor maatschappelijke zorg plaats. De verga dering begint om 17.00 uur in kamer 127 van het raadhuis. De concept-gemeentebegroting, de nota van aanbieding en het programma specifiek welzijn vormen het enige agen dapunt voor deze vergadering, van zelfsprekend voorzover het het werkter rein van de commissie aangaat. Vanaf maandag 22 oktober zal voor een periode van twee weken de Gus senstraat in Leunen worden afgesloten voor al het verkeer. Gedurende deze periode zal de aan sluiting Gussenstraat-Vicariweg worden aangelegd en zal het verkeer niet via de Gussenstraat de Albionstraat kunnen bereiken. Schc zond Enk» 4 n< 24 n Rep» M Elke bij 10.01 bij b M Elke St. A 12.0 Mev L» Elke deL 8738 Lt ledei deL deL 8738 K< Indii 19.3" geza uur, zond Al Ton unif» zorg tel. I Ai de r< E nov Fat C ƒ4. E den

Peel en Maas | 1984 | | pagina 10