Overloon vier dagen in het teken van bevrijdingsherdenking PEEL EN MAAS 25 jaar Zangers van St. Frans VANAF 86,- PER DAG! ZILVEREN SJEES RALLY 1 BABY- KLEDING In Memoriam Piet Knevel MUZIEKSCHOOL VENRAY éendtikb HILHORSÏI De Stichting „Herdenking Slag om Overloon", onder leiding van burge meester van de Moosdijk, is maanden lang doende geweest een aantal aktivi- teiten op touw te zetten, bij de veertigste verjaardag van de bevrijding van Over loon. Het belangrijkste doel van de stich ting was het komen tot de onthulling van een vrijheidsmonumènt, dat juist stimulerend dient te werken. Een stimu lans om de vrijheid te handhaven. Dankzij de hulp van de bevolking en ook de financiële medewerking van een aantal fondsen, landelijke, provinciale en gemeentelijke overheid is dit ideaal verwezenlijkt. Rien Evers uit Maashees is in alle stilte, vol ijver aan zijn werk stuk begonnen. Zaterdag 13 oktober zal om 15.45 uur het monument door enkele oud-strij ders onthuld worden. De stichting zou het bijzonder op prijs stellen wanneer U, lezer, hierbij aanwezig wilt zijn. Om op een brede ondersteuning te kunnen rekenen werden er zowel een landelijk alsook een regionaal comité van aanbe veling gevormd. WELKE AKTIVITEITEN? Zaterdag 6 oktober gaat de eerste ak- tiviteit van start. In de grote zaal van het Oorlogs- en Verzetsmuseum zal de voorzitter van de stichting, burgemees ter van de Moosdijk de fototentoonstel ling „OVERLOON GETROFFEN" in het bijzijn van veel genodigden openen. Vanaf zondag 7 oktober is de tentoon- j stelling geopend voor het publiek. ONBEPERKT RIJDEN: Excl. b.t.w., incl. alle kilometers van de Ven Leunseweg 47a, tel. 04780-85696 Zondag j.l. heeft de Drum- en Show band Venray voor de 4e maal de Zilveren Sjees Rally georganiseerd. Onder redelijke weersomstandig heden konden bij de inschrijving 27 equipes c.q. aanspanningen worden ge noteerd. Gezien het aantal strafpunten bleek dat de uitzetters van de rit, t.w. dhr. en mevr. Koonings, verschillende foefjes in de opdracht hadden verwerkt. Te 20.00 uur werd onder grote be langstelling in het repetitielokaal de on derstaande prijzen bekendgemaakt. Categorie C: Equipe ponyruiters: le prijs: Petra en Rianne Jacobs uit Merselo met 509 strafpunten. 2e prijs: Marlies v. Miltenburg en Colette Gëenen uit Venray 589 straf- Dunten. 3e prijs: Daniëlle van Bokhoven uit Venray met 604 strafpunten. Categorie B: Ruiters/Amazones: le prijs: K. v. Bussel/Klopman uit Horst/Hegelsom, 339 strafpunten. 2e prijs: Th. Kellenaars/J. v. Well uit Venray, 435 strafpunten. 3e prijs: L. Vullings/J. v. Rens uit Grubbenvorst/Horst, 441 strafpunten. Categorie A: Aanspanningen: le prijs: L. Geelen uit Velden met 307 strafpunten. 2e prijs: P. Kuenen uit Leunen met 310 strafpunten. 3e prijs: H. v; Putten uit Liessel met 382 strafpunten. Winnaar Zilveren Sjees 1984, welke door juwelier Verlinden uit Venray als wisselbeker werd geschonken, werd dhr. L. Geelen uit Velden. ook om KADO te geven Hierin hebben we e bijzonder mooie sortering voor betaalbare prijzen Een werkgroep heeft met de stichting „De Oude Schoenendoos" de fototen toonstelling samengesteld. Het is een beeldvorming van Overloon vanaf het begin van deze eeuw tot ongeveer 1960. Verder is er een diapresentatie van de bevrijdingsoptocht. Op dinsdag 9 oktober vertrekt er een kleine delegatie, met aan het hoofd burgemeester van de Moosdijk, naar Bayeux in Normandië, om door de autoriteiten ter plaatse ontvangen te worden. Daags erna, woensdag 10 oktober vertrekt Tourklub Overloon naar Ba yeux, om. nadat het bevrijdingsvuur plechtig overhandigd is, de terugtocht per fiets te beginnen om vervolgens zaterdagmiddag om 15.45 uur terug te zijn in Overloon, zodat bij de onthul ling van het monument ook het bevrij dingsvuur ontstoken kan worden. Intussen zullen woensdag 10 oktober een aantal oud-strijders ontvangen worden door de vice-voorzitter van de stichting, oud-burgemeester van Heus- den. Donderdagavond zullen de oud-strij ders om 18.00 uur op het gemeentehuis ontvangen worden. Om 20.00 uur verzorgt de lucht- machtkapel een concert in de kerk. Vrijdag, de tweede dag van de feesten, gaan de oud-strijders naar de gemeente Venray. Behalve een bezoek aan het gemeentebestuur wordt er ook een bezoek gebracht aan de Engelse be graafplaats te Venray. 's Middags gaan ze naar het provinciehuis in Den Bosch. Intussen worden in de verwarmde tent de ex-onderduikers verwelkomd. Om 19.30 uur worden de gasten in het oorlogsmuseum ontvangen. In de tent begint dan een grote jeugdavond. Er zijn optredens van „New Four", „Eclips" en het Overloonse orkest „Zonder Pardon". De avond duirt tot 1.00 uur. De entree bedraagt 5, Zaterdag 13 oktober staat in het teken van zowel jong als oud. De lagere winterschilders omdat schilderen een zaak van vertrouwen is. cor reijnders dr. poelsstraat 14 venray telefoon: 82810 Vrij plotseling overleed in de leeftijd van 53 jaar Piet Knevel, een van de meest markante figuren van Brukske, die als rasechte Amsterdammer zich sinds het bestaan van het Brukske heeft ingezet voor een leefbaar klimaat, al werd hem dat niet altijd in dank afge nomen. Zo heeft hij zich verdienstelijk ge maakt in de eerste wijkraad en had ook een werkzaam aandeel in de tot standkoming van het wijkcentrum De Kiosk, waarvan hij geruime tijd beheer der was. Als organisator was hij overbekend en dan denken we,. - bijzonder aan de Bakfiets- en Transportfietsraces, welke in Brukske al een traditie aan het worden zijn. Ook de inbreng van Piet Knevel in de Verkeersraad van Brukske mag gerust genoemd worden. Maandag j.l. voelde hij zich niet goed en werd naar het ziekenhuis overge bracht, waar hij in de loop van dinsdag is overleden. GEWONDEN BIJ BOTSINGEN Een 72 jarige autobestuurder uit Meerlo-Wanssum reed over de Wan- ssumseweg en wilde linksaf de Witte Venneweg inrijden, hij lette daarbij on voldoende op het verkeer. Uit tegeno vergestelde richting naderde namelijk een -personenauto. Een botsing ont stond. Na de botsing schoot de auto van de 72-jarige nog door en botste tegen een andere personenauto uit Meerlo- Wanssum. Die auto stond voor de krui sing stil. De inzittende echtgenote van de 72-jarige werd gewond naar het zie kenhuis vervoerd. Na behandeling kon zij naar huis worden overgebracht. Een 16 jarige bromfietser uit Maashees kreeg op het fietspad langs de Noordsingel bij de Kruising met de St. Annalaan geen vrije doorgang van een afslaande autobestuurder. De bromfiet ser moest sterk afremmen en kwam ten val en werd licht gewond. De bestuurder van de die oranje/rood gekleurde perso nenauto is niet gestopt en kon niet wor den achterhaald. Mogelijk zijn er getui gen. Zij worden verzocht zich met de politie in verbinding te willen stellen. schoolgaande jeugd uit de gehele ge meente is dan vanaf 10.00 uur in Overloon welkom. Er zijn tal van spelen gecharterd, het Overloons Toneel ver zorgt een opvoering en er komt een echte goochelaar! Tussen de middag krijgen de kinde ren iets te eten aangeboden. Al met al duurt dit tot 15.00 uur. Daarna gaat de jeugd naar het 14 Oktoberplein om na de onthulling van het monument bal lonnen op te laten. Om 14.30 uur precies vindt er in de kerk een een-uur-durende plechtigheid plaats. De voorzitter van de stichting zal spreken, de heer H. v. Daal zal een historisch overzicht geven van de ge beurtenissen rondom de 13e en 14e oktober in Overloori. De Fanfare en Logeko zullen samen het 20 minuten durende „ISRAËL ZINGT" van de hand van de dirigent van de fanfare, de heer Fr. Schorer, opvoeren. Na deze plechtigheid gaan de mensen naar buiten om het bevrijdingsmonu ment te onthullen. De avond wordt afgelsoten met een „LOONSE AVOND". Een groot aan tal verenigingen uit Overloon hebben iets ingestudeerd, dat deze avond op de planken zal komen. Zondag 14 oktober is er om 10.30 uur een plechtige eucharistieviering. Om 11.15 uur gaat er een stille tocht naar de Engelse begraafplaats. Aan de herden kingsplechtigheden daar zullen mede werken het Jachthoorn korps van de Garde Jager, de U.S. Army Europe Band en Luftwaffe Musikkorps Trier. De eerder genoemde bands zullen om 15.00 uur een taptoe verzorgen op het parkeerterrein van het ooorlogsmuseum waar trouwens oook de verwarmde tent staat. De feesten worden 's avonds besloten met een drie „KAPELLENSHOW" met medewerking van de „Multhaler" uit Horst, „De Fidele Rosenthaler" uit Merselo en „Freunde Echo" uit Over loon. De entree bedraagt ƒ5, Om 23.00 uur verricht notaris Verkerk de trekking van de loterij. VERPLAATST ZONDAGOCHTENDCONCERT Het reeds eerder aangekondigde zondagochtendconcert van 7 oktober is vervroegd naar zaterdagmiddag 6 oktober, aanvang 17.00 uur precies in de grote zaal van de Schouwburg te Venray. Het programma geeft een beeld van de veelzijdigheid van de Venrayse Muziekschool. Meer dan 200 leerlingen zullen aan dit concert meewerken. Daar er weer een grote opkomst wordt ver wacht, adviseren wij u tijdig aanwezig te zijn. Alle medewerkende leerlingen wor den verzocht ruim voor de aanvang van het concert zich achter het podium bij de docent te melden. TOON SCHELLENS NAM AFSCHEID De koperblaasdocent de heer Toon Schellens, nam zaterdag 29 september afscheid. De voorzitter van het stich tingsbestuur roemde de verdiensten van deze docent die sinds 1 oktober 1971 aan de muziekschool verbonden was. Honderden leerlingen heeft hij opgeleid voor de hafa-diploma's A t/m D. Een veelzijdig docent en iemand die altijd voor de cursisten klaar stond, heeft zijn loopbaan aan de Venrayse Muziek school op eigen verzoek beëindigd. Wij wensen hem veel succes toe in zijn nieuwe werkkring. BLOKFLUITDAGEN IN DE HERFSTVAKANTIE De herfstvakantie is van maandag 15 t/m zaterdag 20 oktober a.s. Alle lessen komen in deze week te vervallen. De blokfluitdagen, onder leiding van de docente Ans Thijssen, vinden plaats op vrijdag 19 en zaterdag 20 oktober. Het beloven weer fijne dagen te worden waarvoor weer veel belangstelling be staat. De deelnemers ontvangen tijdig alle informatie over de dagiondelingen. 0ACCORDEONDAG Op zondag 28 oktober organiseert de Muziekschool Venray weer een accor deondag. Accordeonissten kunnen voor alle informatie bij de docent of de administratie terecht. HAFABRA-THEORIELESSEN Voor de leerlingen die in november een rijkserkend Hafabradiploma willen behalen zijn extra theorielessen ingezet. De lessen worden op 6 woensdagavon den door de docent Math Schoemans gegeven. Voor de leerlingen van de mu ziekschool zijn deze lessen gratis. Zondagmorgen geraakte een per sonenauto bestuurd door een 32-jarige inwoner van Maashees, mogelijk door te hoge snelheid en een klapband, in een bocht van de Maasheseweg uit de juiste koers. Hij kwam via de berm met maar liefst drie bomen in botsing. De auto werd vrijwel totaal vernield. De bestuurder moest met verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. MODELBOUW GEREEDSCHAPPEN Hofstraat 6 Venray Tel. 04780-81069 FIETSENDIEVEN IN DE KRAAG GEGREPEN In het vorige wekend werd er vanuit een bedrijf in Ysselsteyn gemeld dat bij de cafetaria een aantal fietsen waren ontvreemd. De eigenaars van de fietsen wisten de drie daders te achterhalen en aan te houden en over te geven aan de inmiddels geariveerde poli tiemensen. Na voorgeleiding en verhoor konden zij, met aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt, huis waarts keren. De daders varieerden in de leeftijd van 16-18 jaar en waren af komstig uit Horst. Zes fietsen hadden zij buitgemaakt. BEKENDE DADER VAN DIEFSTALLEN Onlangs werd alhier een 33-jari- ge inwoner aangehouden, verdacht van diverse diefstallen. In de meeste gevallen was geld en cheques weggenomen, wel ke later verzilverd werden. Hij bekende ongeveer 13 van deze diefstallen, sinds december 1983 gepleegd te hebben. In totaal voor. ongeveer ƒ800,- aan kon tanten en voor ongeveer 6.600,- aan cheques. Na voorgeleiding bij de offi cier van justitie is hij door de Rechter Commissaris in bewaring gesteld. KIND ONDER STROOM Door ondeugdelijke afzetting van een "Bouwwerk in het winkelcentrum het Brukske kon de jeugd spelenderwijs op het bouwwerk komen. Een 9-jarige knaap vernielde de electriciteitskast waar spanning op de draden stond. De knaap werd aan zijn handen licht ge wond. De politie en personeel van de PLEM moesten de zaak weer veilig ma ken. Volgens het politieraport zal de schuldige erop worden geattendeerd in het vervolg betere veiligheids maatrege len te nemen en zeler in zo'n kinderrijke buurt. VLAM IN FRITUURPAN Vrijdagavond werd een keukenbrand gemeld op de Julianasingel. Bij de fa milie H. had een zoon een frituurpan op het gas laten staan, waardoor de vlam in die pan sloeg. Hij bleek bij aankomst van de politie de brand reeds zelf ge blust te hebben met water, hetgeden fout is. Door water wordt het branden de vet verder verspreid. Toch was het hem gelukt de brand in de kiem te smo ren. Wel bleef er een aanzienlijke scha de in de keuken achter. De eigenaar is tegen brand verzekerd: VERNIELING In de nacht van vrijdag op zaterdag kwam er een melding binnen dat op de Langeweg boompjes vernield werden. Uit het ingestelde onderzoek bleek dat een zestal knapen uit Horst en Lottum in Venray een fuif hadden gehad. Een van hen was wat baloorig en kuurde zich uit op de boompjes langs de Lange weg, door de top er uit te breken. De jongen bekende dat hij zich aan dat soort vandalisme had schuldig gemaakt. Het >vas een 17-jarige uit Lottum. Na verhoor en aanzegging dat proces ver baal zal worden opgemaakt, werden de jongelui huiswaarts gezonden. SUCCES VENRAYSE POLITIE Vrijdag jl. nam het volleybalteam van onze politie deel aan het Internationaal tournooi, dat jaarlijks door de politie van Antwerpen wordt georganiseerd. In het sterk bezette veld behaalde de Ven rayse volleyers een gedeelde zevende/ achtste plaats. De Venrayse politiemannen bleken achteraf nog beter gescoord te hebben, want na afloop van de officiële prijsui treiking overhandigde de heer Jos Mees, gemeenteraadslid van de stad Antwer pen, de door hem ter beschikking gestel de „Fair Play" ereprijs, aan de aan voerder van de Venrayse ploeg. VERKEERSONGELUKKEN Op de Geijsterseweg geraakte een personenauto, bestuurd door een inwo ner van Maashees, in een bocht uit de juiste koers en botste tegen een langs de weg staande boom. Voordat de Venray se politie ter plaatse arriveerde, was de bestuurder, die lichte verwondingen had opgelopen, reeds naar huis vervoerd. De auto werd zwaar beschadigd. Een 70-jarige dame wilde met haar fiets vanaf de Raadhuisstraat de Noordsingel oversteken naar de Maas heseweg. Ze bemerkte te laat een van rechts komende bromfiets, bestuurd door een 16-jarige jongedame. Prompt volgde een botsing. De bejaarde dame liep bij de val lichte verwondingen op. In de nacht van vrijdag op zater dag hoorde een bewoner van de Spurk- terdijk een harde klap. Hij dacht dat zijn bromfiets in de garage omgevallen was en gingen even kijken. Dat bleek niet het geval te zijn. Maar omdat zijn hond te keer bleef gaan ging hij buiten kijken en zat in het bouwland langs de Spurkterdijk, tegen de Venloseweg, een auto met brandende lampen op zijn kop liggen. Hij belde meteen de politie, die in recordtijd aanwezig was. Het bleek dat een 45-jarige man uit Reuver, met zijn personenauto op de Venloseweg, tussen de Deurneseweg en de Maashese weg, in de berm was geraakt. Hij had toen de macht over het stuur verloren. De auto rolde van het talud naar bene den, waarbij de vaart werd afgeremd door aanwezige bomen en struiken. Hij kwam op zijn dak, onderste boven dus, in het bouwland terecht. De bestuurder zat met zijn arm bek neld, maar kon gauw bevrijd worden DONDERDAG 4 OKTOBER 1984 Nr. 40 HONDERDENVIJFDE JAARGANG Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b.v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 Vorige week hebben de Zangers van St. Frans een begin gemaakt met de viering van hun 25-jarig jubileum. Na een door de Zangers gezongen H. Mis in de Paterskerk, mochten zij circa 150 gasten aan de koffietafel in café Half weg verwelkomen. Vele oud-koor leden, nu veel vergezeld van hun dames, grepen deze gelegenheid aan om nog eens de sfeer van het koor te proeven. Het aanwezige orkestje had niet veel te dooen. „De oude en de jonge zangers" zongen er het hoogste lied. Komende zondag gaat het opnieuw gebeuren, dan brengt men één van de hoogtepunten n.l. een plechtige hoog mis, natuurlijk gezongen door de Zan gers van St. Frans en nu met medewer king van „Orkest Vereniging Venray". Een nog nooit vertoonde muzikale com binatie in onze gemeente. Met medewerking van de strijkers- groep zullen worden uitgevoerd de Missa Brevis in G., KV 140 van Wolf gang Amadeus Mozart, Jubilate Deo en Ave Verum van dezelfde componist. Het Slotkoraal uit de Johannes Pas sion van J. S. Bach en Locus Iste van Anton Bruckner zal door het koor met orkestbegeleiding ten gehore worden ge bracht. Ook voor de Orkest Vereniging Venray is het de eerste keer, dat het optreedt ter ondersteuning van een zangkoor. Zij vindt dit een leuk experi ment en hoopt, dat dit zal mogen leiden tot een continuiteil, eventueel ook met andere Venrayse koren. De Orkest Vereniging Venray werd op 12 mei 1982 opgericht op initiatief van de heren Jacques Bennis en Pie Noten. Binnen de vereniging wordt ge werkt met twee ensembles: een symfo nie-orkest en een kleiner ensemble, waarin de blokfluiten samen zijn ge bracht. De gehele vereniging bestaat uit 35 musici, waarvan zondag a.s. alleen de strijkers de Zangers van St. Frans zullen ondersteunen. Bij de uitvoering van Jubilate Deo zal ook een trompettist van de orkestvereniging zijn medewer king verlenen. De heer Laurens Boogaarts uit Gel drop voert de directie over de orkestver eniging. De zondag a.s. uit te voeren werken zijn door hem wel ingestudeerd, maar op de dag van de uitvoering zullen zangers en strijkersgroep onder leiding staan van de dirigent van de Zangers van Sint Frans, de heer Wim Buys, die tevens zijn zilveren jubileum viert als dirigent van het koor, waarvan hij de oprichter is. Groeiende leegstand op de woningmarkt Deze krantenkoppen kon U de afge lopen week in de grote landelijke dagbladen aantreffen. Een teken dat het op de huizenmarkt nog lang niet allemaal koek en ei is. Bent U van plan om Uw woning te gaan verkopen, dan begeeft U zich op een ingewikkelde en moeizaam verlopende markt. U moet op de hoogte zijn van de prijsontwikkelingen van de laatste tijd; van de ontwikkelingen op hypotheekmarkt en van de ontwik kelingen op de woningmarkt. Wij hebben een 23-jarige ervaring met deze wisselende markt met al zijn problemen, zodat wij een terde ge kennis opgebouwd hebben. Van deze kennis kunt U profiteren Wilt U uw huis verkopen en wilt U tevens op een redelijk termijn een bevre digend resultaat Kom dan eens met ons praten Uw makelaar voor Venray en omgeving MAKELAARSKANTOOR Stationsweg 7b Venray Tel. 04780-85958-82308 door toegesnelde buurtbewoners. Hij werd naar het ziekenhuis vervoerd. Na behandeling aldaar werd hij over gegeven aan de politie voor verder on derzoek. Hij bleek onder invloed van al cohol te verkeren, maar weigerde de be kende proeven te ondergaan, óók na vordering van de hoofdofficier van justitie. Hij kreeg daarvoor een extra proces verbaal aangezegd. Hij verklaar de door oververmoeidheid uit de juiste koers te zijn geraakt. Na de hoogmis volgt dan een receptie in. zaal In den Engel aan de Poststraat, waar ongetwijfeld zeer velen dirigent en bestuur van de Zangers zullen komen gelukwensen. Het feestprogramma ziet er overigens zo uit: Zondag 7 oktober: JUBILEUM-ZONDAG. Om 10.15 uur plechtige Hoogmis in de Paterskerk, gezongen door de „Zan gers van St. Frans" met medewerking van de „Orkest Vereniging Venray". Van 12.00 tot 14.00 uur RECEP TIE in zaal „In den Engel" aan de Poststraat te Venray. Woensdag 10 oktober: FEESTAVOND JONGENS: om 19.00 uur voor de alten en sopranen van het koor. Vrijdag 12 oktober: FEESTAVOND OUDERS. Voor de ouders van alle koorleden om 20.30 uur in Dansschool Jeanne en Paul Janssen, Raadhuisstraat te Ven ray. Zaterdag 13 oktober zondag 14 ok tober: PUERI CANTORES WEEKEND. Aan dit weekend-gebeuren nemen deel: Het Haags Matrozenkoor Het Jongenskoor Swolgen Het Rotterdams Jongenskoor Het Knapenkoor „De Lentebloemp jes" uit Margraten De Koorschool Sint Vitus uit Hilver sum De Buddy's uit Delft Het Belgische Koor „Choeur d'en- fants de Belgique" uit Lessines en uiteraard de „Zangers van St. Frans". Zaterdag 13 oktober: Om 14.00 uur ontvangst van de koren door het gemeentebestuur op het ge meentehuis te Venray. Die dag zullen de volgende koren de avondmissen zingen in: De Grote Kerk om 19.00 uur „Choeur d'Enfants de Belgique"; De Vfedeskerk om 19.00 uur „Het Haags Matrozenkoor"; Het Zonnelied (Brukske) om 19.00 uur „Zangers van St. Frans". Parochiekerk Leunen om 19.00 uur „Koorschool Sint Vitus"; Parochiekerk Merselo om 19.00 uur „Jongenskoor Swolgen". De dirigent van de Zangers van St. Frans is erg gelukkig met de publiciteit rond het koor en hij is dankbaar voor de kostbare plaatsruimte die o.a. de redaktie van „Peel en Maas" voor alle verenigingen en zeker voor de Zangers van St. Frans beschik baar stelt. Minder gelukkig is hij echter met sommige gedeelten uit het artikel in ons blad van 27 sep tember. De indruk zou kunnen ont staan dat de voorzitter van Pueri Cantores, (niet vice-voorzitter), zijn koor zou willen laten op treden tijdens het Pausbezoek. Buys verzekert ons dat hij in dit verband alleen maar denkt aan een optreden van alle Nederland se Pueri koren tesamen. Boven dien is het nog lang niet zeker dat er een mogelijkheid tot optreden bestaat. Ook in 'n koor als het onze bemerkt men de veranderingen die zich in het omringend milieu voordoen. Andere opvattingen over geloof en kerk maken het wel eens moeilijk alle jongens ééns in de veertien dagen in het kerkgebouw te laten zingen. Dat wilde Buys uitdrukken met de opmerking over de ver anderde mentaliteit. Het Rotterdams Jongenskoor zal in Blitterswijck de avondmis zingen omdat het koor daar zal worden ondergebracht en er bovendien nog een paar dagen langer zal blijven. Na afloop van deze avondmissen zal gecollecteerd worden om de reiskosten van deze koren te kunnen betalen. Zondag 14 oktober: tliezamenlijk optreden van de koren tijdens de Hoogmis om 10.15 uur in de Paterskerk. Om 12.00 uur zondagochtendcon cert door alle koren in de zaal van het Boschveldcollege aan de Zuidsingel te Venray. De toegang tot dit concert is gratis. PEEL EN MAAS uw weekblad DRUKKE RECEPTIE Tijdens een zeer druk bezochte recep tie mocht de heer Toon Janssen afgelo pen vrijdag afscheid nemen van zijn ge meentelijke funktie als doodgraver. Veel lovende woorden over de vervul ling van zijn werk mocht hij in ont vangst nemen van de burgemeester, van de directeur gemeentewerken en namens zijn collega's. Maar niet aleen lofuitingen werden zijn deel; veel geschenken werden hem bij dit heengaan overhandigd. En na tuurlijk werd mevr. Janssen in deze hulde betrokken. Zij was immers Ven- rays onbezoldigde telefoniste aldus de burgemeester die het thuiswerk deed en telefonisch het nodige regelde. Bloemen vertolkten de dank voor dit „vrijwilligerswerk". BRAND IN KERMISWAGEN Zaterdagavond werd brand gemeld aan de Depute Petersstraat te Oirlo, waar een winterwagen van de kermisexploi tant J. uit Oirlo in brand stond'. De wa gen brandde geheel uit. De brandweer wist uitbreiding echter te voorkomen. Onbekend is echter nog hoe de brand heeft kunnen ontstaan. De recherche stelt een onderzoek in naar mogelijk brandstichting. De politie verzoekt ge tuigen die een of meerdere verdachte personen rond dat terrein of in de buurt van de LLTB hebben gezien zich met haar in verbinding le willen stellen. MARKTSTRAAT 5

Peel en Maas | 1984 | | pagina 7