GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Onderzoeksrapport Venray's Broek maandag a.s. in twee commissies Hinderwet Collektekalender september 1984 a Verkeers deelnemers hebben gebrek aan kennis van verkeersborden Sport- en spel- instuif Inspraak Welzijns- programma 1984 Alle spreekuren vervallen Verkeersmaat regel Landweert Commissie openbare werken vergadert maan dag 8 oktober Hinderwet 11e Recreatief Volleybal toernooi op 27 en 28 oktober INSCHRIJFFORMULIER INLEVEREN VÓÓR 12 OKTOBER Bouwvergunning verleend Bestemmingsplan Uitbreidingsplan in Hoofdzaken DIERENBABBELS Op maandag 8 oktober a.s. komt de commissie voor openbare werken, verkeer en agrarische zaken met de commissie voor algemene zaken in openbare veradering bij een in de raadzaal. Op deze gezamenlijke commissievergadering wordt het door de provinciale wa terstaat Limburg uitgebrachte onderzoeksrapport van de voormalige stortplaats Ven ray's Broek behandeld. Over dit onderwerp zal, in aanwezigheid van de samenstellers van het rapport, gedi scussieerd worden aan de hand van de door b. en w. getrokken voorlopige conclusies. In het kort komen deze conclusies op het volgende neer: grond- en oppervlaktewater dienen in de komende vijf jaar nog twee a drie maal te worden geanalyseerd; de voormalige pachtgronden (waarop destijds de koeien van Van Dïjck zijn ziek geworden) worden telkens voor één jaar verpacht; na de periode van verpachting zal worden beslist of de bewuste gronden al dan niet verkocht worden; in verband met de voorgenomen verpachting dient op korte termijn nog één maal te worden bemonsterd en geanalyseerd; de wens van de provincie tot het plaatsen van een afrastering langs de percola- tiesloot (ter afzondering van de openbare weg) zal nader worden bezien op eventuele consequenties voor het slootvegen. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 26 september 1984 vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aan leiding van de aanvraag van: H. Reijnders, Lollebeekweg 33 te Castenray, voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een legkippen- houderij, gelegen aan de Lollebeekweg 33 te Castenray; P. Kuenen, Schei weg 13 te Leu nen, voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een var- 'kensmesterij en -fokkerij, gelegen aan deScheiweg 13 te Leunen; H.W.H. Janssen, Ysselsteynse- weg 80 te Ysselsteyn, voor het uitbrei den van een legkippenhouderij, gelegen aan de Ysselsteynseweg 80 te Ysselsteyn; Maatschap Michels, Haag 4 te Merselo, voor het uitbreiden en wijzigen van een varkenshouderij, gelegen aan de Haag 4 te Merselo; P.H. Koonings, Van Megenstraat 32 te Leunen, voor het uitbreiden van een varkensmesterij, gelegen aan de Veulenseweg 1 te Leunen. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel van 4 oktober 1984 tot 4 no vember 1984 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 4 november 1984 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belangehebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het .treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tof schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Rtad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 4 oktober 1984 1 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het 1 hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. dÊM oktober: jeugdwerk S.V. IWenray (plaatselijk aktie in hel kader liPjliran het jeugdcollektewezen); |||P van 22 t.m. 28 oktober: landelijk ipri Collektebureau Geestelijk Gehandicap- ten (landelijke aktie); I van 29 oktober t.m. 4 november: Nationaal Jeugd Fonds (Jantje Beton). li (Landelijke aktie.). ^fj Alleen voor deze akties zijn collekte- :lliiVerëunningen verleend. Collekteren buiten de aangegeven pe- Ip||t jriode is niet toegestaan, p Collectanten en colleclrices moeten liet Iigitimatiebewijs zichtbaar dragen. „In Venray werd in de afgelopen week geconstateerd, dat weggebruikers een ontstellend gebrek hebben aan ken nis van verkeersborden". Dat zeggen de verkeersdeskundigen een week nadat de nieuwe verkeerscirculatie in het centrum van Venray is ingevoerd. Getracht is door middel van verkeers borden met zo weinig mogelijk tekst duidelijk aan te geven hoe men in de nieuwe situatie moet rijden en waar men wel en waar men niet mag parkeren zon der parkeerschijf. Maar de verkeersdeelnemers, gewend als zij zijn aan de oude situatie, negeren de borden en parkeren hun auto rustig op de parkeerstroken zonder daarbij de parkeerschijf te gebruiken.... Nóg is de politie tolerant met het ge ven van waarschuwingen, maar over veertien dagen worden bekeuringen ge geven.... Grote problemen blijkt men te heb ben met het bord, dat staat op de Hoen derstraat-hoek Langeweg. Dat bord geeft aan, dat men vanaf de Langeweg de Hoenderstraat mag inrijden lot voor bij de Deken Thielenstraat om het par keerterrein Rose Vlek te bereiken. Va naf de ingang van het parkeerterrein mag men niet doorrijden naar de Schoolstraat/'Eindstraat (BROM)FIETSEN Fietsers en bromfietsers schijnen moeilijkheden te hebben in de eenrich- tingstraten (Kempweg, Leeuwstraat, Schoolstraat, Deken Thielenstraat, Poststraat, Patersstraat en Henseni- usstraat). Het blauwe bord met de witte pijl geeft aan, dat de betreffende straat slechts in één richting mag worden bere den. Wanneer daar onder staat: „met uitzondering van fietsen c.q. bromfiet sen", wil dat zeggen dat fietsers en bromfietsers de weg in beide richtingen mogen berijden. PARKEREN In het centrum van Venray mag alleen op de parkeerstroken en -vakken wor den geparkeerd voor de duur van één uur met gebruikmaking van de parkeer schijf. Zonder parkeerschijf mag men zolang als men wil, parkeren op de ter reinen welke met een blauw bord met witte P zijn aangeduid. Dat zijn: het Gouden Leeuwterrein inclusief de par keerplaatsen voor café Hulsman, het Rose Vlekterrein, achter de muziek school aan de Julianasingaa-cn het ter- rein(tje) aan de Eindstraat. Op het Henseniusplein en de Grote Markt is het echter verboden op maan dag tussen 2.00 en 15.00 uur te parkeren i.v.m. de markt. MARKTSTRAAT Op de Marktstraat mag niet op de fietsstrook worden geparkeerd. Aan de noordzijde (Jos Arts) wordt het stopver bod veranderd in parkeerverbod om la den en lossen mogelijk te maken. Fietsen en bromfietsen die uit de Marktstraat komen mogen - wanneer zij linksaf slaan - niet voorsorteren links van de verkeersdruppel omdat de hier aangegeven fietsstrook (links) bestemd is voor (brom)fietsen, die uit de Schoolstraat komen. Men mag wel rechts van de druppel voorsorteren maar om het autoverkeer niet te hinderen is niet voorsorteren be ter en veiliger. Op vrijdag 19 oktober organiseert het Comité Recreatiesport Venray weer een SPORT- EN SPELINSTUIF voor de jeugd van de gemeente. Er is ook dit jaar weer van alles te doen. Allerlei spel letjes waarbij je jouw handigheid moet laten zien, een GROOT LUCHTKUS SEN en natuurlijk de verschillende sporten zoals judo, turnen, volleybal en basketbal. Jullie komen dit jaar ook weer, of niet soms? Voor het Jaarprogramma Spe- ciefiek Welzijn 1985, dat in ont werp is afgerond, geldt een in spraakprocedure, die loopt tot 15 oktober 1984. Gedurende deze periode ligt het programma ter inzage in de Infotiek van het raadhuis en in de Bibiliotheek. Door belanghebbenden kan op het programma schriftelijk wor den gerageerd. SCHRIFTELIJKE REACTIES Aan alle in het programma op genomen organisaties is het op hen betrekking hebbende deel toegezonden.-* Hierin kunnen zij lezen of zij in principe voor subsi die in aanmerking komen. De hoogte van het subsidiebedrag is afhankelijk van de vorm waarin de subsidiering plaatsvindt en kan afwijken van de in het pro gramma opgenomen bedragen. Organisaties die geen jaarpro gramma hebben ontvangen maar wel van mening zijn dat zij in het Jaarprogramma Specifiek Wel zijn behoren te zijn opgenomen, worden verzocht zich te melden bij het college van B en W. MONDELINGE REACTIES Behalve de mogelijkheid om schriftelijk te re&geren kan ook mondeling op het programma worden gereageerd tijdens de be handeling van het jaarprogram ma in een van de betrokken com missies, via gebruikmaking an het spreekrecht. Deze behande ling zal plaatsvinden gelijktijdig met die van de gemeentebegro ting 1985 in de commissie. De commissie voor Onderwijs en Cultuur zal op dinsdag 23 okto ber a.s. haar onderdelen uit het jaarprogramma bespreken. De commissie voor Maatschappelij ke zorg zal op 24 oktober het jaarprogramma bespreken. De commissie voor jeugd, Sport en Recreatie zal op haar beurt dit op 25 oktober doen. Begin november zal het college van b. en w. zich over het jaar programma buigen, nadat alle in- spraakgegevens zijn verzameld en voorzien zijn van een preadvies. Deze adviezen zullen worden toe gezonden aan de insprekers. Die hebben dan de mogelijkheid be zwaar aan te tekenen bij de ge meenteraad. Deze raad zal in de cember bij de behandeling van de gemeentebegroting 1985 het jaar programma Specifiek Welzijn vaststellen. Maandag 8 oktober a.s. zullen de spreekuren van de burgemeester en de vier wethouders komen te vervallen. Een en ander is het gevolg van het feit dat het college tijd vrij moet maken voor afrondende besprekingen over de gemeentebegroting 1985. Voor dringende gevallen kan men zich wenden tot de betrokken afdelin gen. Burgemeester en wethouders van Venray, maken hiermee bekend dat besloten is (besluit d.d. 26 september 1984 nr. 1189)tot hieronder omschreven verkeersmaatregelen: het instellen van een parkeerver bod voor het gedeelte van de zuidzijde van de weg, genaamd Balsemien, dat is gelegen ten westen van de parkeerha vens van deze weg (door plaatsing van borden model 49 R.V.V.); het aanduiden als voetpad van het pad dat de verbinding vormt tussen Bal semien en het trottoir van de Oostsingel (door plaatsing van borden model 61 R.V.V.). Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking beroep aante kenen. Het beroepschrift dient aan de Koningin te worden gericht, maar wor den ingediend bij de commissaris van de Koningin te Maastricht. Voor informatie en inzage kunt U te recht op kamer 119 van het raadhuis. Venray, 4 oktober 1984 Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Zoals wij elders op deze pagina mel den, zal op maandag 8 oktober om 18.00 uur een gecombineerde commis sievergadering worden gehouden over het onderzoeksrapport van de voormali ge stortplaats Venray's Brpek. Aanslui tend daarop zal de commissie voor openbare werken, verkeer en agrarische zaken nog een normale agenda afhande len om het college van b. en w. over een aantal zaken te adviseren. Het gaat in hoofdzaak over grond- transacties zoals het verkopen van bouwgrond in Landweert en aan het Henseniusplein. In Landweert betreft het grond voor de bouw van 14 premie- B-woningen door het Bouwfonds Zuid nederlandse gemeenten en van 8 premie- A-woningen door Bouwbedrijf M. Pee- ters b.v. te Swolgen. Aan het Henseniusplein wordt 495 mJ bouwgrond verkocht voor de bouw van een bankgebouw van de Algemene Bank Nederland b.v. Verder wordt het advies van deze commissie gevraagd over de verkoop van industriegrond in Ysselsteyn t.b.v. de oprichting van een brandstóffenhan- del annex revisie van grondverzetmachi- nes, aan de heer H. Maessen. Èen grondruil in het plan Burggraaf met mevr. G. van Benthum-van Ham en de heer G.H.H- van Ham te Deume wordt aan de orde gesteld alsmede de verkoop aan dé provincie Limburg van 840 m2 grond aan de Leunseweg voor hel uitbuigen van de afrit Deurneseweg/ Leunseweg. Het advies van de commissie wordt gevraagd over het beschikbaarstellen van een krediet van 46.000,- voor de reconstructie van het trottoir en groen voorziening Maasheseweg en St. Odastraat en over het beschikbaarstel len van een krediet van 10.000,- voor de aanleg van stroomvoorziening op het kermisterrein in Oostrum. Als voorlaatste punt wordt gesproken over het uitgeven in erfpacht van 11 ha. gemeentegrond aan de Staat der Neder landen t.b.v. de aanvliegtunnel van de .parallelstartbaan op de vliegbasis „De Peel". Tot slot wordt het advies gevraagd over het instellen van een parkeerverbod voor een gedeelte van de Bergweg. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend: dat op 10 september 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van F. Jans sen, Weverslo 2 te Merselo, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een var kensmesterij en -fokkerij gelegen aan Weverslo 2 te Merselo; dat op 10 september 1984 bij hen een aanvraag is binnengekomen van A. Jenniskens, Putten weg 108 te Ys selsteyn, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebbeft van een varkensmeste rij gelegen aan de Lorbaan (ongenum merd) te Veulen. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 4 november 1984, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 158), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 4 oktober 1984 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Op beide toernooidagen wordt exact om 9.30 uur gestart. Er wordt de gehe le dag, tot ongeveer 18.00 uur, in drie poules gespeeld nl. DAMES, HEREN en GEMENGD. Bij de gemengde teams dienen minimaal 3 dames opgesteld te zijn. Aan dit toernooi waar iedereen aan mee kan doen, volleyballer of niet, staat gezelligheid en sportiviteit hoog in het vaandel. Een team bestaat uit minimaal zes en maximaal acht spelers. Er mogen per team niet meer als twee spelers opgesteld zijn die in NEVOBO- competitieverband spelen, leder team moet verder één leider hebben en ie mand die als scheidsrechter kan fungeren. Het toernooi wordt gehouden in sporthal ,,De Wetteling". Inschrijving kost f 30,- per team. INSCHRIJVING IS MOGELIJK MIDDELS ONDERSTAAND IN SCHRIJFFORMULIER. DEZE FORMULIEREN DIENEN VOOR 12 OK TOBER GEZONDEN TE WORDEN AAN HET GEMEENTEHUIS TE VENRAY, BUREAU SPORTZAKEN EN RECREATIE. U ontvang na inschrijving automatisch bericht m.b.t. regelementen en poule-indeling. Inlichtingen: Gemeentehuis Venray, afd. 11D, Sportzaken. Tel. 04780- 83838, tst. 244 t.n.v. W. Smits. Team:dames heren gemengd. Spelers: Leider: 1 2scheidsrechter: 3 4telefoon: 5 6voorkeursdag: 7 8 Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 26 september 1984 voor de onderstaan de bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na deze publicatie. de uitbreiding van een fokvar- kensstal aan de Timmermannsweg 68 te Ysselsteyn, t.n.v. J.J. Berkers; de interne verbouwing van de wo ning aan de Hagelweg 1 te Venray, t.n.v. M.M.L.M. Hermans; de bouw van een tuinhuisje aan de Goetzenhof 11 te Oostrum, t.n.v. G.J.M. Emonts; de verbouwing van een artsen praktijk aan de Oostsingel 6 te Venray, t.n.v. G.M.J. Vallen; de bouw van een tuinhuisje aan de Matterhornlaan 31 te Venray, t.n.v. P.W.M. Lenssen; de uitbreiding van een techniekge bouw aan de Wanssumseweg 14 te Oostrum, t.n.v. Psychiatrisch Centrum Venray, Stationsweg 46 Venray; de bouw van twee zeugenstallen aan de Enge Steeg 4 te Leunen, t.n.v. M.A.W. Loonen; de uitbreiding van een varkensstal aan het Volen 7 te Heide, t.n.v. J.j.P. Michels; de uitbreiding van de woning aan de Kruidenlaan 6 te Venray, t.n.v. J.G.M. Drabbels; de bouw van een hobbyruimte en de sloop van een bestaande hobbyruim te aan de Beekweg 40 te Venray, t.n.v. J.H.W. van Dijck; de bouw van een tuinberging/ hobbyruimte aan de Kruidenlaan 158 te Venray, t.n.v. P.J.G. Barents; de uitbreiding van de woning aan de Blauwververstraat 26 te Venray, t.n.v. L.M. Beterams; de uitbreiding van de woning aan de Blauwververstraat 24 te Venray, t.n.v. W.G.A. Voermans; Venray 4 oktober 1984 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. De burgemeester van Venray, maakt ter voldoening aan het bepaalde in arti kel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend, dat de gemeenteraad van Venray, in zijn vergadering van 25 september 1984 in voorbereiding heeft verklaard de partiële herziening van het bestemmingsplan „Uitbreidingsplan in Hoofdzaken" voor een perceel aan de Langstraat te Venray, ten behoeve van de bedrijfsuitbreiding van een tuincen trum. Het voorbereidingsbesluit en de daar bij behorende en als zódanig gewaar merkte tekening, ligt met ingang van he den voor een ieder ter inzage bij de afde ling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis. Venray, 4 oktober 1984. De burgemeester voornoemd mr. H.J.M Defesche. HEUPDYSPLASIE BIJ HONDEN Heupdysplasie is een erfelijke afwij king van de heupgewrichten, die voor namelijk voorkomt bij de grotere, hon denrassen zoals de St. Bernhard, de Duitse Herder en de Rottweiler. Een te snelle gewichtstoename, verkeerde be weging en verkeerde voeding in de jeugd kunnen de ziekte verergeren en de klachten op jongere leeftijd doen optre den. Bij heupdysplasie, die meestal aan beide heupen voorkomt, is de heupkom te ruim en onvoldoende diep en is de heupkom niet bol genoeg. In zeer ernstige gevallen liggen de heupkoppen geheel naast de kom, zakt het dier door de achterstand en kan soms geheel niet meer in de be nen komen. Veel aangetaste honden vertonen de typische HD-stand: knieen naar buiten gedraaid en de hakken naar binnen X benig. De dieren hebben pijn, zijn gauw moe, komen slecht overeind vooral na lang liggen, gaan opvallend vaak zitten bij langer wachten, lppen kreupel, waggelen en lopen moeilijk trappen. Doordat ze het gewicht zoveel mogelijk op de voorpoten brengen, wordt de bespiering van de achterbenen minder en wordt de achterhand erg smal. Om de diagnose te bevestigen en om een indruk te krijgen van de ernst van de afwijking dient een röntgenfoto van de heupen gemaakt te worden. Gene zing is helaas niet mogelijk, wel kan ge probeerd worden de gevolgen van de aandoening (met name de pijn) te beper ken. In heel ernstige gevallen is euthana sie echter de enige oplossing. In lichte gevallen is een operatie te overwegen, waarbij aan de binnenkant van de dij een spier wordt doorgesneden waardoor de heupkop en -kom een andere positie t.o.v. elaar innemen waardoor de pijn vermindert. Ook kan men overwegen het dier pijnstillers te geven. Heel belangrijk is het dier te laten af vallen. Elke kilo minder betekent min der pijn voor de hond. De beweging van de hond dient te worden aangepast: geen traplopen, geen lange, geen lange enden langs de fiets en vaak maar korter uitlaten. Ook bij HD geldt: voorkomen is beter als genezen. Bij aankoop van een rashond kunt U (vaak via de fokker) bij de fokvereniging van dit hondenrass opvragen of de ouders van Uw hond HD vrij zijn of maar in zeer lichte mate aangetast. Van de meeste fokhonden van de grotere hondenrassen worden namelijk op een leeftijd van minimaal een jaar röntgenfoto's gemaakt van de heupen om een goed fokbeleid te kun nen bepalen betreffende HD. U kunt Uw eigen hond op een leeftijd van mini maal een jaar laten röntgenen in ver band met een toekomstverwachting van HD in verband met een fokadvies. Het is belangrijk jonge honden schraal op te voeden. Hiermee bedoel ik dat pups niet te snel moeten groeiën om eventueel gerantsoeneerd te worden, ook het geven van extra mineralen en vi taminen werkt vaak nadelig op de botstofwisseling, temeer daar in de meeste hondevoeders alle voedingsstof fen in ruime mate aanwezig zijn. Tijdens de eerste jeugd is eerste le vensjaar is het verstandig beweging van de hond te beperken, dus niet lang naast de fiets lopen en niet urenlang gaan wandelen, en voorat traplopen kan de jonge hond beter niet worden aange leerd. Voor verdere vragen kunt U altijd terecht bij de fokvereniging van uw hond en bij Uw dierenarts. H.A. Derkx dierenarts Zoals reeds eerder gemeld behaalde de Rank Xerox Brandweer op 15 sep tember j.l. het landskampioenschap. Op vrijdag a.s. zullen de spuitgasten in het bijzijn van de regionale en provin ciale commandanten gehuldigd worden. Dat gebeurt tijdens een korte, informele bijeenkomst in het informatiecentrum van Rank Xerox, om 3 uur n.m. LICHT GEWOND Mogelijk door losliggende kiezel raakte in de bocht van de Steegse Peelweg een 17-jarige bromfietsbestuur der uit Ysselsteyn uit de juiste koers en kwam ten val. Met lichte verwondingen werd hij naar het ziekenhuis vervoerd. Na behandeling kon hij naar huis wor den overgebracht.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 13