OUDE FOTO'S 03 AGENDA DOODGRAVER TOON JANSSEN OP 1 OKTOBER A.S. MET DE VUT Breimodeshow in de schouwburg Zilveren Sjees-rally Venray Begroting nog niet gereed BROEDER PONTIANUS TH. JANSEN 50 JAAR FRANCISCAAN SPORTHAL DE WETTELING VANAF 86,- PER DAG! GEVONDEN Er zijn van die mensen, waarvan men hel zich moeilijk kan voorstellen, dat zij ooit met hun werk - waaraan zij met hart en ziel zijn verknocht - zullen op houden. Toon Janssen, de „doodgra ver" van de algemene begraafplaats Boschhuizen is b.v. zo'n figuur. Maar toch zal hij met ingang van 1 oktober a.s. zijn werk neerleggen omdat hij ge bruik maakt van de gemeentelijke VUT- regeling. Vrijdagmiddag om vier uur vindt zijn officiële afscheid plaats in de koffie kamer van het raadhuis. Een dergelijke afscheidsceremonie hoort eigenlijk thuis in de burgerzaal, maar die is he laas op dat tijdstip niet beschikbaar i.v.m. de officiële opening van de Zui- veltentoonstelling. Wanneer men vrij dag dus van Toon Janssen de doodgra ver afscheid wil nemen, dan kan men in de koffiekamer terecht of later op zijn adres Maasheseweg 80. Dat hij veel handjes te schudden krijgt is zeker, want in de loop van de 47 jaar dat hij op de begraafplaats - eerst bij de Grote Kerk en later op Boschhuizen - heeft gewerkt, heeft hij velen aan zich ver plicht. Als 14-jarige was Toon het hulpje van zijn vader, die doodgraver was op de begraafplaats van de Sint Petrus Bandenkerk. In 1954 nam hij officieel het werk van zijn vader over en dat is nu dus precies dertig jaar geleden. Die betrekking was in de beginjaren zeker geen vetpot. Vandaar dat hij van alles moest doen om er wat bij te verdie- nen bij de boeren of in bedrijven. Met plezier denkt de scheidende „dooiegra- ver" terug aan zijn tijd bij het bedrijf van Custers. OVERBRENGING Toen twaalf jaar geleden begonnen werd met de aanleg van de nieuwe alge mene begraafplaats Boschhuizen, kwam daar verandering in. Toon Janssen werd belast met het overbren gen van de 1600 stoffelijke overschotten naar de nieuwe laatste rustplaats. Met grote piëteit heeft hij dit zeer moeilijke werk verricht. Sinds de verplaatsing zijn op deze 13 ha grote dodenakker inmid dels al weer duidend doden begraven en ieder graf is door de heer Janssen ge graven. MENSELIJK LEED In de loop der jaren is Toon Janssen geconfronteerd met veel menselijk leed en uit een gesprek met de scheidende funktionaris blijkt, dat een begrafenis toch dieper grijpt in de menselijke kant, die ook een doodgraver niet vreemd is. Er zijn teraardebestellingen, die diep gegrift blijven in het hart van de dood graver. Begrafenissen als van dr. Poels en Henk Vorst, de oud-gemeentesecre taris, blijven hem altijd bij. Ook begrafenissen met een trieste achter grond en die van kinderen maken nog steeds veel indruk op hem. Vele malen heeft hij ervaren, dat een troostend woord van hem dikwijls voor de nabestaanden een grote steun betekende. Ook de grote zorg, die hij steeds aan de graven heeft besteed heeft de nabestaanden veel goed gedaan. VERANDERINGEN Het werk van de doodgraver is niet meer zo vermoeiend als vroeger, toen de graven moesten worden gedolven met schop en houweel. Thans staat hem een graafmachine ter beschikking. Om de kist in de groeve te laten zakken, worden geen touwen meer gebruikt. Door het gebruik van een graflift is niet alleen het werk gemakke lijker geworden, maar bovendien is deze wijze van begraven iets minder hard voor de nabestaanden aan de geopende groeve. Toon is tè bescheiden om veel over zijn werk te vertellen. Het zijn slechts algemeenheden, die hij kwijt wil. Er waren dagen bij van vier begrafenissen op één dag en dat wil zeggen, dat er op een dag ook vier graven moesten worden gemaakt. Dat hij zich strikt aan de voorschrif ten houdt bleek wel, toen er een begra fenisstoet uit Venlo aankwam zonder dat de begeleidende dominee hem een verlof tot begraven kon tonen. Eerst na dat men ten gemeeniehuize de toestem ming had gehaald, verleende Toon de stoet de toegang tot het kerkhof. Over het gebruik van de aula wilde Toon ons niet meer vertellen, dan dat deze slechts enkele dagen per jaar wordt gebruikt OPGESLOTEN Meer dan eens is het voorgekomen, dat bezoekers ongewild op het kerkhof werden opgesloten. Wanneer Toon bij het sluiten van de dodenakker gaan fiets meer ziet staan, meent hij, dat iedere bezoeker weg is. Bezoekers, die met de fiets het kerkhof opgaan, hebben het lot getroffen opgesloten te worden. Dan was Toon beslist niet te beroerd om terug te komen om de opgeslotene de vrijheid weer te geven. Volgens hem zou een bel „voor nood gevallen" geen overbodige lux# zijn. In dit verband denkt hij ook b.v. aan be zoekers, die dringend hulp nodig hebben. Maar dit is een zorg, die hij overlaat aan zijn opvolger Sraar Janssen. Wel wil hij het publiek bij zijn af scheid de goede raad geven het kerkhof niet op het laatste ogenblik van de open stelling te bezoeken om kans op insluiting te voorkomen. Veel hulp heeft Toon Janssen in de voorbije jaren van zijn vrouw gehad. Zij hield de administratie bij, zorgde voor de telefoontjes en de boodschap pen die voor hem binnenkwamen als hij bezig was op het kerkhof. MET DE VUT Nu gaat Toon Janssen met de VUT, maar we durven betwijfelen of het ook een definitief afscheid is van het kerk hof. Gezien zijn instelling is het vrijwel zeker, dat hij de graven, waarvoor de nabestaanden zijn zorg hebben ge vraagd, zal blijven verzorgen. Even zeker is, dat hij nu meer tijd krijgt voor zijn hobby: het kweken en verzorgen van bloemen. Toon Janssen heeft een keurig ver zorgd kerkhof achtergelaten voor zijn opvolger die ongetwijfeld nog veel van zijn voorganger zal kunnen leren. Want wil men wat weten over de Venrayse overledenen, dan zal men voorlopig toch bij Toon moeten aankloppen om- dal hij alles weet van hen, die eens be graven lagen rond de Grote Kerk en degenen die op Boschhuizen een laatste rustplaats hebben gevonden. En men weet bij voorbaat, dat men niet tevergeefs bij hem zal aankloppen. In de schouwburg wordt volgende week donderdag 4 oktober door „De Wolboetiek" aan de Merseloseweg een grote breimodeshow gehouden. Begon nen wordt om acht uur en kaarten hiervoor zijn in de winkel van „De Wol boetiek" verkrijgbaar. In de toegangs prijs zit koffie en gebak inbegrepen. Voorverkoopprijs 7,50. Aan de zaal 10,-. De show kan worden gehouden dank zij de medewerking van het bekende merk Scheepjeswol en getoond worden meer dan zeventig modellen voor het gehele gezin. Leden van de door de televisie bekende groep "The Lenny List Dancers" laten de aanwezigen in een wervelende show kennis maken met de wintercollektie welke bestaat uit zelf- maak-modellen voor jong en oud. Getoond worden de modellen die in Zondag a.s. organiseert D.S.V. voor het vierdejaar de zilveren sjees-rally. Er kan worden ingeschren in de categorie A aanspanningen; B ruiters en amazones; C ponyruiters en amazones. De lengte is 34 km en voert door de mooiste plekjes van Venray en omstre ken. De start is bij manege „Vlakwater", alwaar ook de inschrijving is tussen 10.00 en 12.00 uur. De route loopt vanaf de manege via Venray-west richting Smakt; van Smakt via Geysterse bossen naar de Rosmolen, alwaar het eerste gedeelte ten einde is. Bij de Rosmolen is een pauze van 60 minuten, daarna volgt het tweede ge deelte. Het tweede gedeelte voert via Oos trum, Oirlo, Leunen, Heide terug naar de manege. Op de rustplaats bij de Rosmolen zal voor mens en dier het nodige te nuttigen vallen. Ook toeschouwers kunnen zich daar van een natje en een droogje voor zien. Dat dit soort sport bij de paardenlief hebbers in trek is, bewijst wel doordat het aantal deelnemers elk jaar stijgt. De deelnemers willen niet alleen proberen om een beker in de wacht te slepen, maar willen ook genieten van de natuur en tevens de toeschouwers laten genie ten van een bepaalde manier van ver voer zoals onze voorvaderen zo'n 50 jaren terug zich moesten verplaatsen. Degene die het minste aantal straf- punten heeft is winnaar van de wisseltrofee de „Zilveren Sjees". Deze trofee is vier jaar geleden ge schonken door juwelier Verlinden uit Venray. Hij werd achtereenvolgens ge wonnen door: in 1981 Fam. Driessen, 1982: Fam. van Gerven nederweert; 1983: fam. Staaks, Venray. De organisatoren hopen dat ook dit jaar de weergoden goed gezind zullen zijn. Vriojdagavond om 19.30 uur zal in het oefenlokaal van DSV, Leunseweg 2A uitleg worden gegeven van het regle ment. Iedereen is daar van harte wel kom. Inlichtingen bj A. Koonings, tel. 04780-86196. Sinds een aantal jaren heeft b. en w. er een goede gewoonte van gemaakt op de laatste raadsvergadering in septem ber de begroting voor het komende jaar aan de raadsleden aan te bieden. Dit jaar moest men daar om verschillende redenen van afzien. Allereerst was daar de nieuwe wijze van begroting die nu wordt ingevoerd. Verder was een van de nauw bij de begroting betrokken ambtenaar langdu rig ziek geweest, terwijl men ook nog geconfronteerd werd met een onver wachte vacature. Al met al een vertraging van zo'n 14 dagen. Bijna alle frakties hadden er proble men mee. Niet zo zeer vanwege deze onoverkomelijke vertraging, maar meer om het feit, dat de voorgenomen aan bieding van de begroting nog wel op de agenda stond, terwijl men in „de wandelgangen" al lang wist dat ze nooit op tijd klaar zou komen. Alleen de VVD maakte zich daar niet druk over; die kleine 14 dagen vertra ging mochten de pret niet drukken zeker niet als de raadsleden de beschou wingen punctueel houden en het college ook minder tijd voor zijn antwoord nodig heeft. De raad kon moeilijk anders wensen. Maar de definitieve behandeling en vaststelling van de begroting blijft ge handhaafd op 9 en 10 december a.s. het Scheepjeswol-breijournaal staan beschreven en speciale aandacht in deze collectie is er voor de fantasiegrens, jaquard-patronen en de mode voor het naderende winterseizoen. „De Wolboetiek" in Venray bestaat nu zes jaar en in die periode heeft men een goede klantenkring opgebouwd. Klanten die vooral letten op nieuwe modellen en betere kwaliteiten. In voormelde zaak krijgen de klanten een uitstekend advies van mevrouw Vran- ken die vele jaren als gediplomeerd coupeuse heeft gewerkt. „De Wolboe tiek" timmert regelmatig aan de weg en het echtpaar Vranken bezoekt regelma tig beurzen om de nieuwste wol te kopen. Onlangs is men er in geslaagd beslag te leggen op het zeer exclusieve wolmerk „Annie Blatt". Niet het goedkoopste, maar wel het mooiste wat er in wol te krijgen is. Één trui per jaar van „Anny Blatt" breien betekent een exclusief bezit. Zowel voor als na de show bestaat de mogelijkheid om diverse modellen en garens te zien. Banketbakkerij Pierre Pijpers, draagt zorg voor het heerlijke gebak. Op 6 oktober a.s. hoopt Broeder PontianusTh. Jansen de dag te herden ken waarop hij 50 jaar geleden toetrad tot de franciscaanse broederschap. Als I7-jarige heeft hij in 1934, zoals dat toen heette, „de wereld vaarwel gezegd" en begon hij zijn kloosterleven in Alverna, niet ver van zijn geboorte plaats Wijchen. Tijdens zijn vormingsjaren, waarin hij tot boekbinder werd opgeleid, moet het zijn oversten opgevallen zijn, dat Br. Jansen gemakkelijk kontakt maakt met zijn medemensen en aanleg heeft voor administratieve en secretariële werkzaamheden. In de loop der jaren kreeg hij alle kans om deze talenten te ontplooien. Geheel in overeenstemming met de toenmalige verhoudingen in de franciscaande broederschap ontwikkel de hij zijn talenten eerst geruime tijd binnen de muren van het klooster. De eerste helft van zijn leven als fran ciscaan leidde hij een verborgen leven en maakte zich zeer verdienstelijk voor zijn broeders. Zo nam hij in verschillen de coomuniteiten de funktie van portier op zich en vervulde daarbij de nodige huishoudelijke, administratieve en se cretariële taken. Vooral in het studie huis te Nijmegen deden zijn medebroe ders graag een beroep op hem om hun scripties te typen of hun proefschrift op drukfouten te controleren. Dit gaf de „lay-out" een extra glans. In 1960 Br. Jansen woont dan in de kop van Noord-Hollans (Nieuwe Niedorp/Hoorn) komt er een keer punt in zijn leven. Hij wordt dan aan gesteld als secretaris van het Apostolaat van de Minderbroeders Noord-Hol land. In deze baan kan hij zich als secre taris volledig uitleven en maakt kontakt met het maatschappelijk gebeuren van binnen naar buiten de kloostermuren. Na zijn Noord-Hollandse periode voor hem een zeer gelukkige tijd krijgt hij een nieuwe opdracht: begelei der van het Juvenaat in Venray. Dit was een klein internaat voor jongens die zich aangesproken voelden door het francis caanse broedersleven. Vanaf 1963 woont Br' Jansen hier in Venray, waar hij na de opheffing van het internaat verschillende werkzaam heden verricht heeft en nog steeds ver richt. Hij was de regent van het Inter naat I.C. en voorzitter van de Bosch-, veldstichting behulpzaam als secretaris. De sluiting van het internaat betekende geen punt achter zijn werkzaam leven. Intussen was hij als vrijwilliger be trokken geraakt bij het Open Bejaar- denwerk en is hij tot op de dag van van daag als pastorale werker al vindt hij dat wel wat gewichtig klinken verbonden aan de geriatrische instelling „De Kruuze". Elke middag is hij aan wezig bij de bewoners om hen met zijn zorgvolle aandacht zo veel mogelijk bij te staan. Toen het bestuur der Franciscanen een commissie samenstelde om de pro blemen te besturen rond de vergrijzende broederschap, heeft dat bestuur vanzelfsprekend! Br. Jansen uitge nodigd in deze commissie zitting te nemen. Trouwens op nog andere terreinen heeft hij zich in mogen zetten, op meer bestuurlijk niveau, voor zijn medebroe ders: als lid van de bibliotheekcommis sie en als afgevaardigde in het inspraak orgaan. Kortom, Br. Jansen mag terugzien op 50 wél bestede jaren. Zijn medebroeders zijn hem dankbaar voor zijn inzet en broederlijke belangstelling, dankbaar ook voor wat hij voor anderen mocht zijn. Daarom zal Br. Jansen op zaterdag 6 oktober het feestelijk middelpunt zijn van zijn communiteit en zal er van 17.00-18.30 uur in het coomuniteitsliuis Patersstraat 29, gelegenheid zijn om onze gouden jubilaris de hand te druk ken. van 28 sept. t.m. 4 okt. 1984 Vrijdag 28 sept.: 18.00-20.00 Manual tr. 20.00-24.00 KNVB comp. zaalv. Nóord West P.S.-Pauline Veronica-Venrode 2 Veronica 2-SVCB 3 Siebers Fr.-Wittenhorst 2 Zaterdag 29 sept.: 09.30-12.30 KNVB zaalv. comp. VBC Rooy volleybalcomp.: 13.00 D4-Avoc 3 D5-HVC 2 14.30 D2-HVC 1 D3-Hovoc 3 H3- Lyceum 4 16.30 Dl-Polaris Hl-Furos H2- Lyceum 3 19.00-21.30 Jumpers basketbal comp 21.30-23.30 KNVB zaalv. comp. Zondag 30 sept.: 10.00-13.00 Badminton comp. Venray 1-Kerlkraadse BC 2 Venray 5-Mestreech 2 Venray 6-BCR 9 13.00-14.00 Batu Badaun zaalv. vr. 14.00-19.00 Manual handbal 19.00-20.00 Old Calahan zaalv. vr. 20.00-21.00 Tethru zaalv. vr. 21.00-22.00 de Bruyn zaalv. vr. Maandag 1 okt.: 18.00-21.00 VC Rooytr. 21.00-24.00 KNVB zaalv. comp. SVCB-Heel Wetteling-T erffers Wetteling 3-Wittenhorst 4 Dinsdag 2 okt.: 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-23.00 Badminton Woensdag 3 okt.: 18.00-23.00 Badminton Donderdag 4 okt.: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooytr. ONBEPERKT RIJDEN: Excl. b.t.w., incl. alle kilometers van de Ven Leunseweg 47a, tel. 04780-85696 Hertz verhuurt Fords en andere uitstekende auto s VERKEERSONGELUKKEN MET MATERIËLE SCHADE Een 24-jarige autobestuurder reed vanaf de St. Machutussstraat rechtsaf de Hoofdtraat op, om vervolgens na 30 meter een links gelegen inrit in te rijden. Hierbij verleende de bestuurder geen voorrang èn hinderde hij een autobe stuurster die de afslaande auto aan het inhalen was. Prompt volgde een botsing die gelukkig beperkt bleef tot materiële schade. Een 35-jarige autobestuurder reed over de Veltumse Kleffen en jnoest af remmen voor verkeer van rechts. Dat afremmen bemerkte een achter hem rijdende autobestuurder te laat en daar door botste zijn auto tegen de afrem mende auto op. Materiële schade. Een 29-jarige autobestuurder uit Amsterdam reed over de Hoenderstraat en stopte bij de kruising met de West singel teneinde het verkeer op die weg voorrang te geven. Omdat die bestuur der te ver op het kruisingsvlak was gereden, reed hioj zij auto iets achter uit, maar boytste daarbij tegen een in middels achter hem stilstaande perso nenauto. Alleen materiële schade. een autobestuurder uit Meyel reed over de Stationsweg; voor hem reed een personenauto, die bij de splitsing met de Smakterveldweg afsloeg. Hij moest afremmen om een botsing te voorko men maar de bestuurder van een achter hem rijdende personenauto uit Venray bemerkte dat afremmen te laat en boste tegen de auto op. Materiële schade. Een 26-jarige autobestuurder uit Merselo wilde op de Beekweg linksaf de Endepoel inrijden. Een achter hem rijdende autobestuurder uit Uden reed óf te kort achter hem óf had het afremmen te laat opgemerkt en daar door botste zijn auto tegen de afrem mende auto op. Ook hier alleen materiële schade. openbare bibliotheek venray Tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinbsten voor de volwassenenafdeling: Boyd, William. Gewoon een oor logje. Een jonge cynische Brit gaat ten tijde van de Eerste Wereldoorlog op zoek naar zijn in Oostelijk Afrika ver loren gewaande broer. Dard, Frédéric. Geen rust voor de doden. -Een jongeman gaat werken bij een ziekelijke begrafenisondernemer en diens veel jongere vrouw. Harrs, John. In vrijheid leven of sterven! Een Britse sergeant raakt tijdens de geallieerde" opmars door Frankrijk in 1944 afgesneden van zijn legeronderdeel en sluit zich aan bij het verzet. Jansen, Bert. Tweë vrienden. Ver halen. Kahn, James. De terugkeer van de Jedi. De overlevenden van de rebellen- allianatie tegen de dictoriale regering van de Melkweg krijgen nog heel wat te verduren. King, Stephen. Carrie. Een meisje wordt dermate getreiterd op school, dat zij haar bovennatuurlijke gaven aan wendt om bloedig wraak te kunnen nemen. Lansink, Hendrik. Souvenir voor miljoenen. Een jonge typograaf uit de Achterhoek komt al na enige weken na de Duitse bezetting in het verzet terecht. Met grote letter gedrukt. Meckel, Christoph. De ware Muftoni. Een jonge vrouw beleeft met haar broer, die een toverboek heeft, amusante avonturen. Melville, Herman. Witjak, of De wereld op een oorlogsschip. Beschrij ving van het leven aan boord van een Amerikaans fregat tijdens een 14 maanden durende reis in 1844-'45. Monette, Paul. Scarface: de man met het litteken. Een uit Cuba afkom stige man weet zich door zijn iets ont ziende optreden op te werken tot de grootste drugdealer van de Verenigde Staten. van 17 t.m. 23 sept. 1984 Zwarte poedel. Een autosleutel. Een voordeursleutel, merk Lips. 2 sleutels in bruin etui. Een wit school- etui met opschrift „Bart". Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de administratie van de gemeente politie Venray, Leunseweg 4, tel. 04780- 84888, tst. 227. Deze wek een bijzondere foto en wel ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de kleuterschool in Maashees. Wij weten dat de familiebanden tussen Maashees en Venray erg sterk zijn. Ver schillende Maashese meisjes zijn hier getrouwd, maar ook de Venrayse jeugd was er niet afkerig van in Maashees een bestaan te vinden. Daarom dus deze week een foto van de kleuterschool uit Maashees, gemaakt in 1934. En dat 50-jarig bestaan wordt er ge vierd! Zo kan men a.s zondag 30 september, tijdens de open middag, tussen half twee en vijf uur terugblikken op 50 jaar kleuteronderwijs in Maas hees. Een expositie „Toen en Nu" is in de kleuterschool te bezichtigen. En na tuurlijk zijn al die Maashees/Venrayse jongeren van harte welkom. Overigens is dit het laatste jaar dat deze kleuterschool zelfstandig bestaat; straks gaat zij samen met de nieuwe ba sisschool. En hier dan de namen van de Maas hese kleuters uit 1934: Bovenste rij van links naar rechts: 1 Piet Nefkens, 2. Jo Nefkens, 3. Arnold Sijmons, 4. Chris Smits, 5. Martien Gerrits, 6. Dorothea Stevens, 7. Jac. Botden, 8. Jan Thonen, 9. Ria Thonen. Middelste rij v.l.n.r.: 1. Nefkens, 2. Jac. Lenssen, 3. Miet Kersten, 4. Bep Kersten, 5. Nellie Gerrits, 6. Thei de Hoog, 7. Agnes Janssen, 8. Cis Stevens, 9. Rein Franssen. Onderste rjj v.l.n.r.: 1. juffr. Ida, 2. Frans Lenssen, 3. Diet Linders, 4. Thieu Stevens, 5. Johan Smits, 6. Annie Smits, 7. Herman Rieter, 8. Maria Rie- ter, 9. Riek Welles, 10. Harrei Welles, 11. Nellie Akkermans, 12. Pastoor Swinkels. Zittend: Fien Janssen, Piet Stevens, Paula Janssen. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, A. Francken, T. Lank- veld, H. Schraven en J. Wittgen: L. LANKVELD Langstraat 76 tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck- Keizer, F. Schmeetz, T. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: F. DE MUINCK—KEIZER tel. 88800 DOKTER KEIJZER van Beurdenweg 10 Ysselsteyn Telefoon 04785-777 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN Van heden vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. DE MONNIKSKAP Hoek Paterslaan Patersstraat tel 80140 Openstelling zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtiuikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. JANSSEN JR Tel. 82557 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en M.G.A.M. Loonen dienst op vrijdag, zaterdag en zondag W.H. KREMER Mgr. Nolenstr 12 Venray tel. 81000 Spreekuur kleine huisdieren: Za. en zo. van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak. DIERENARTSENPRAKTIJK M.J. van Winden en E.M. Ruymbeek tel. 04780-81336/83829 J.M. VAN WINDEN Stationsweg 8 Venray tel, 8133 WEEKENDD. VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van Mevr. v. Dillen, Mevr. Stevens, Mevr. Tiggeloven en Mevr. Timmermans. MEVR. DILLEN Tel. 04709-3570 Vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van Mevr. Stevens en Mevr. Tiggeloven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. STEVENS Merseloseweg 23 tel. 81152 Afspraken maken elke ochtend tussen 8 en 9 uur en 's avonds tussen 18 en 19 uur. REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray, Meerlo en Wanssum is bereikbaar via Tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijk verpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er gelegenheid van maandag t.m. vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uit leenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleegkundige van de week enddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na ge bruik zo spoedig mogelijk terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Zwangerschapgymnastiek: Aanmeldingen via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur, telefoon 83859 Zuigelingen- en kleuterbureau uitsluitend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landweert" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige op maandag, woensdag en vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur, en dinsdagmiddag van 13.30 tot 14.00 uur telefoon 88273 of 85900. Wijkgebouw Ysselsteyn Litsenbergweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur. Telefoon 04785-492 GEZINSZORG VENRAY Westsingel 5 Tel. 04780-86363 Spreekuur: dagelijks van 9 tol 10 uur. ONDERWIJS- EN BEROEPSKEUZE VOORLICHTING VENRAY Leunseweg 2a, tel. 10032 Openingstijden: ma. t.m. do. 8.30-12.45 uur en 13.15-17.00 uur. vr. 9.00-12.30 uur en 13.00-16.30 uur. INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM, LIMAGAS en WML Past. Wijnhovenpark 1.5801 BZ Venray tel. 04780-86333 Geopend ma. t.m. vr. van 9.00-17.00 uur ALGEM. HULPDIENST VENRAY Tel. 04780-84163 Bereikbaar elke werkdag van 9.00-11.00 en van 19.00-20.00 uur. NVIH COC afd. Venray Telefonische opvang voor homoseksuele mannen/vrouwen Postbus 316 - tel. 88809 bgg 10211 JEUGD MAATSCHAPPELIJK WERK Hoenderstraat 33, Venray tel. 85251 RECHTSKUNDIGE DIENST FNV Elke 2e en 4e donderdag v.d. maand van 17.00 tot 19.00 uur in het Vormingscentrum, Bevrijdingsweg 2a, Venray (nabij de LTS). Eerst telefonisch afspraak maken te Tilburg Tel. 013-350315 KAMERBEMIDDELINGSBURO Hoenderstr. 33, tel. 85251 Algemene Vereniging Patiéntenbelangenbebartiging Spreekuur elke maandag in de Clockert van 14.00-16.00 uur. Tel. 83100 REUMA VERENIGING VENRAY E.O Tel. 81127

Peel en Maas | 1984 | | pagina 3