Werkgroep Filmvorming Venray presenteert programma '84-'85 Houtstapelwoningen met de allure van een landhuis Ó- Maastrichts saxofoonkwartet naar Merselo Muzikaal weekend in Meerlo Bouwbedrijf Verhoeven bouwt de een-dag-woning volgens Belgisch procédé Voorlaatste Bondswedstrijd van SR de Peeldrivers Bridgecursus voor beginners Bridgeclub Venray L.K.I.B. I.S.V. Bridgeclub Doublet De abonnementenserie C voor vol wassenen mag zich de laatste twee jaren verheugen in een sterk stijgende belang stelling. Vorig jaar werden er ruim 400 kaarten verkocht, welhaast het dubbele van wat Filmkring Venlo bereikt. Geen wonder, want de programma's zijn dat te volle waard. Ook dit jaar wist de Werkgroep, in samenwerking met de bioscoopdirektie, weer een zestal films te contracteren, die door iedere ware filmliefhebber gezien moeten worden en dat nog wel voor een entree-prijs, die slechts de helft be draagt van een normaal bioscoop-kaart je. Het seizoen wordt geopend met de groots opgezette historische verfilming van de Franse revolutie, genaamd ,,Danton", van de bekende Poolse re gisseur Andrzej Wajda. Een ander hoogtepunt vormt de film Oblomov, een schitterende verbeelding van Gontsjarovs gelijknamige roman, door de Russische cineast Nikita Mi- chalkov, uitnemend en subtiel bewerkt tot het relaas van een pathologische sluimeraar, die hel liefst van zijn moeder droomt. „Le Bal" van de beroemde regisseur Ettore Scola is een heel bijzondere film, omdat er geen woord in gesproken wordt. Zo'n kleine 50 jaar Franse ge schiedenis wordt geprojekteerd in een danszaal; amusement van hoog niveau, stijlvol vermaak! „The Dresser" is een puur Engelse film en speelt in de Londense theater wereld met de bekende akteur Albert Finney in de hoofdrol. De enige Amerikaanse film is de ro mantische thriller „Five days one sum mer" van good old Fred Zinneman, spelend in de Zwitserse Alpen. En tenslotte komt er toch weer een nieuwe film van Ingmar Bergman: „Na de repetitie" met fascinerend woorden- Op zaterdagavond 15 september a.s. vindt er in zaal 't Anker te Merselo een uitwisselingsconcert plaats. Aan dit uitwisselingsconcert, aan vang 20.00 uur, geven de volgende korpsen acte de presence: Fanfare „St. Cecilia" Doenrade (ere-divisie); Drum band van fanfare „St. Barbara" Bruns- sum (ere-divisie); Fanfare „St. Oda" Merselo (afd. uitmuntendheid); Drum band van fanfare „St. Oda" Merselo (ere-divisie). mm Nadat deze korpsen hun muzikale kwaliteiten ten gehore hebben gebracht, zal het Maastrichts Saxofoon-Kwartet een programma verzorgen. Aanvang plm. 22.00 uur. De werken die zij deze avond zullen uitvoeren zijn van: J. S. Bach, G. Piernéen J. B. Singelée. Tot op dit moment heeft het kwartet met succes een hele reeks concerten verzorgd, waaronder een concert op de Internationale Saxofoonweek in Breu- kelen en diverse programma's voor de R.O.Z. Het bestuur van fanfare St. Oda hoopt met dit concert vele liefhebbers van fanfare-muziek, drumband-muziek en zeer zeker van saxofoon-muziek te bereiken. Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de Rutbachkapel wordt er op 15 en 16 september in zaal Brugeind te Meerlo een kapellenfeest gehouden. De receptie zal gehouden worden op zondag 16 september van 11.30 t/m 13.00 uur. Het verdere programma ziet er als volgt uit: Zaterdag 15 sept.: 19.00-20.00 H. Mis, verzorgd door de Rutbach-kapel. 20.00-21.30 uur Rutbach-kapel. 21.30 uur „Ted Brown". Zondag 16 sept.: 10.00-11.00 H. Mis, verzorgd door de Rutbach-kapel. 11.00-11.30 Rutbach-kapel. 11.30-13.00 Kapel uit Sambeek 13.00-14.30 Kapel uit Ysselsteyn. 14.30-16.00 Kapel uit Kessel. 16.00-18.00 Eikenhof-kapel, Oostrum. spel van de grote meester. Een uitstekende filmserie aktueel en vol variatie en kwaliteit. Natuurlijk vra gen de film-inhouden zo hier en daar enige inspanning van Uw filmkijk-ver- mogen, maar de Werkgroep zorgt er voor, dat U een aantal inleidingen in handen krijgt, die U op weg zullen helpen om meer van goede films te ge nieten. Een aantrekkelijke bijzaak kan voor U het deelnemen zijn aan een filmprijs vraag, die in de loop van het seizoen Uw filmkennis gaat testen een waaraan U vrijwillig kunt deelnemen. Abonnementen voor deze serie C zijn te koop aan de kassa van het Cultureel Centrum op het Henseniusplein en voor de voorstellingen van de eerste film op 8, 9 en 10 oktober aan de kassa van bioscoop Luxor. Ook voor de schooljeugd staat weer heel wat op stapel. Vooral de serie B voor de jeugd van 16 jaar en ouder is van uitzonderlijke kwaliteit. Het zijn doorgaans films, die hun première in Venray reeds hebben gehad, maar die nog eens extra voor onze oudere jeugd voor een bijzonder lage prijs worden vertoond. Stuk voor stuk geweldige produkties met een wereldsukses. Bovendien heb ben deze films een vormende waarde te meer omdat ze vergezeld gaan van kritische inleidingen, die op de aangesloten scholen worden verspreid. We noteren de films: Apocalypse Now: groots filmdrama over de oorlog in Vietnam. Diva: spannende thriller, spelend in de muziek- en danswereld. An officer and a gentleman: mee slepende liefdesgeschiedenis met de jeugdproblematiek van deze tijd. Trading Places: fantastische Ameri kaanse filmkomedie. Fitzcarraldo: boeiend en groots dra ma spelend in het oerwoud van Brazilië. Tenslotte zijn daar de series Al en A2 voor de jeugd vanaf 12 jaar. De serie Al wordt speciaal aanbevo len voor de meisjes en bevat de films: Annie: prachtige musical, vol vaart, humor en leuke liedjes. Flash Dance: wervelende dansfilm, vervolg op Fame. Road-Games: spannende griezel film. INBRAKEN Via een regenpijp hebben onge wenste gasten zich toegang weten te verschaffen tot het dak van het waren huis C. aan de Hofstraat. Omdat echter een deur vergrendeld was, moesten zij onverrichterzake weer vertrekken. Ook werd een poging tot inbraak gedaan in de kantine op het sportterrein in Merselo. Daar was een toegangsdeur met een schroevendraaier bewerkt. De blokhut aan de Westsingel kreeg ongewenst bezoek. Hier bedroeg de buit twee geluidsboxen. Later werden deze ontdaan van de speakers teruggevonden. Aan het Witzand was door ver nieling van een raam toegang verkregen tot een woning. De buit bedroeg hier een gouden ring ter waarde van/475,-. Bij terugkeer in hun woning aan de Deurneseweg ontdekten de bewoners dat er ongewenst bezoek was geweest. Kennelijk hebben die bezoekers onraad geroken, want de bewoners zagen nog net een gele auto wegrijden. Later ont dekten zij dat die inzittenden vermoe delijk in hun woning zijn geweest. Uit een tas welke aan een stoel hing was namelijk een portemonnaie met 260 gulden gestolen. Bij het GAK in de Clockert werd een handtas gestolen, Daarin zat een portemonnaie met 150 gulden. Uit een aan de Spinetstraat gepar keerde personenauto werd een gereed schapskist ontvreemd ter waarde van 150 gulden. Het kofferdeksel was bovendien met een spijker bekrast. Bij terugkeer in hun woning aan de Pottevenweg kwamen de bewoners tot de ontdekking dat er ongewenst bezoek was geweest. Toegang was verkregen door het inslaan van een ruit. Hoewel duidelijk bleek dat de woning was door zocht, wordt er niets vermist. Maandagavond werd ontdekt dat een kelderdeur van een woning aan de Haammakerstraat was ingetrapt. Een aantal gereedschappen bleken gestolen te zijn. In de nacht van maandag op dinsdag is er ingebroken in garage „de Hulst" aan de Henri Dunantstraat. Ontvreemd werd een rijdbare accula der, enkele slijpschijven en diverse sleutels. AUTO TERECHT De in de nacht van woensdag op don derdag 304 augustus aan de Zuivelweg ontvreemde personenauto (nadat bij de Boerenbond in Leunen was ingebroken) werd in Weert onbeschadigd aangetrof fen en is inmiddels aan de eigenaar ter hand gesteld. ERGERLIJK VANDALISME Zondavond is op de Luitstraat in Brukske, door tot op heden onbeken den, een putdeksel van de riolering die in het wegdek ligt omhoog gezet, zodat een gevaarlijke situatie ontstond. Dat ondervond een autobestuurder, die daar met de onderzijde van zijn auto tegenaan reed. Gevolg behoorlijke materiële schade, o.a. aan de vooras. De schde wordt geraamd op enkele dui zenden guldens. Tot op heden is het de politie niet gelukt de daders aan te houden. Mogelijk zijn er lezers die de politie kunnen inlichten. Police-Academie: het aktuele Ame rikaanse lachsukses. De serie A2 is meer algemeen en daarvoor staan geboekt: Staying alive: een populaire disco film met John Travolta en Cynthia Rodes in de hoofdrollen. Terugkeer van Jedi: oorlog in het heelal; vervolg op Star-Wars. War Games: spannende onheilsko medie over het gevaarlijke gebruik van de computer. Gallipoli: anti-oorlogsfilm met de belevenissen van twee soldatenvrienden in de oorlog. In de loop van dit filmseizoen komen er in de A-series nog twee gloednieuwe films bij, nog nader te bepalen. Men kan dan vijf films bezoeken uit een vrije keuze van zes. Goed - goedkoop en op geschikte tijden voor de jeugd, na afloop van de schooltijden. Werkgroep Filmvorming rekent we derom op veel belangstelling. Het kleine video-beeld 's avonds thuis in een luie stoel zorgt voor een stort vloed van filmprodukten die de jeug dige toeschouwer dag-in-dag-uit gena deloos beïnvloedt, vrijwel zonder enige selectie. De gevolgen lezen we dagelijks in de krant; tenminste van wat er boven water komt. De overheid staat blijkbaar machteloos. De filmkeuring is een lachertje geworden. Laten we de goede film in ere houden, want haar produktie wordt steeds meer ernstig bedreigd door de commercie, die zich richt op de gemak zucht van het jonge kijkersvolkje. Samen met z'n allen een goede film gaan zien in een zaal waar een goede projektie thuis hoort, dat is nog wat anders! Werkgroep Filmvorming Venray biedt die gelegenheid, kan ze bieden dankzij de voortdurend grote belang stelling. Vorig jaar werden 2726 jeugd- kaarten verkocht! Abonnementskaarten voor de serie A en B zijn te koop bij de kontaktperso- nen op de scholen voor voortgezet onderwijs te Venray e.o. Ook zijn straks nog kaarten verkrijgbaar aan de kassa van de bioscoop, telkens voor de vertoning van de eerste film van iedere serie. VERDUISTERING VAN VIDEO FILMS In een tweetal videoshops in Venray werden in totaal 6 videofilms verduis terd ter waarde van 1300,De da ders zijn in Weert door de politie aange houden. Zij hadden zich in de Venrayse zaken met valse rijbewijzen gelegiti meerd. DRONKEN PERSOON Eén Venrayer werd in kennelijke staat van dronkenschap aangetroffen op het Henseniusplein. Hij bleek ook nog een fiets te hebben vernield. Hij werd ter ontnuchtering in de daarvoor bestemde ruimte ingesloten. Met de aanzegging dat procesverbaal zal wor den opgemaakt, werd hij later huis waarts gezonden. BOTSINGEN MET LICHT GEWONDEN Maandagmorgen reed een 82-jari- ge Venrayse autobestuurder vanaf de Leunseweg de kruising op, richting Patersstraat. Een van rechts naderende bromfietser werd door hem nief opge merkt, waardoor de bromfietser tegen de auto botste. De jongeman werd gewond en naar het ziekenhuis ver voerd. Later kon hij naar huis worden overgebracht. Onverklaarbaar was het dat op de Blakterweg een personenauto niet de juiste koers volgde, maar in een bocht rechtdoor reed en tegen een boom tot stilstand kwam. De bestuurder werd bij die botsing licht gewond. Op de kruising Merseloseweg had een autobusbestuurder van de Zuid ooster de richtingwijzer linksafslaand staan, terwijl de bus toch rechtdoor reed. Uit tegenovergestelde richting naderde een personenauto, bestuurd door een Venrayse dame, die linksaf wilde. Vanwege de richtingwijzer van de bus dacht ze door te kunnen rijden. Een botsing was onvermijdelijk en er viel behoorlijke materiële schade te noteren, terwijl de bestuurster van de personen auto lichte verwondingen had opgelo pen. FLINKE SCHADE Maandagmorgen kwamen twee per sonenauto's elkaar tegemoet op de oprit van de „Schaapskooi" aan de Kemp- weg. Een autobestuurder uit Tegelen reed daar te veel naar links en daardoor botste zijn wagen tegen een tegemoet komende auto, bestuurd door een Venrayse dame. Er viel behoorlijke materiële schade te noteren. INBRAAK EN DIEFSTALLEN IN ÉÉN NACHT In de nacht van donderdag op vrijdag werd een bewoner aan de Veulenseweg wakker, omdat hij ge stommel hoorde. Hij stelde vast dat er was ingebroken. Te omstreeks kwart voor vier, werd een bewoner van de Steegse Peel- weg wakker. Hij zag op onderzoek uit gaande dat er een lichtschijnsel was bij de opslagloods van zijn bedrijf. Het licht werd veroorzaakt door een zak lantaarn. Kennelijk onraad geroken hebbende verliet de dader, of mogelijk de daders, zijn bedrijf. Het bleek dat men toch binnen was geweest. Toegang was verkregen door verbreking van een schuifdeur. Omstreeks half vijf werd een be woner van de Steegse Peelweg wakker door geruchten. Hij zag, op onderzoek uitgaande, dat een persoon zijn be- drijfsjeep uit de garage naar buiten duwen. Hij wachtte min of meer of die man op, doch die sloeg op de vlucht; hij liet ter plaatse een fiets achter. In dezelfde straat ontdekte een be woner dat zijn garagedeur openstond. De deur bleek open gebroken te zijn. Kennelijk was getracht de daar aanwe zige auto te ontvreemden, maar omdat er geen sleutels bij die auto waren, is dat niet gelukt. Wel was een fiets gestolen. Omstreekd 5 uur zag een politie patrouille een personenauto met hoge snelheid passeren. Die auto reed zó snel, dat de politie hem niet kon inhalen. Achteraf bleek het een Ford Sierra te zijn die, gloednieuw, in die nacht ont vreemd was ten nadele van een bewoner van de Puttenweg. Zaterdag werd die auto in Kessel teruggevonden. Omstreeks half negen vrijdagmor gen werd nabij de Steegse Peelweg in een maisveld een Citroën personenauto aangetroffen. Het chassisnummer was uit die auto verwijderd. De op de auto aanwezige dubbele kentekenplaten ble ken vals te zijn. De auto is vermoedelijk elders in het land ontvreemd. Het spreekt vanzelf dat de politie direkt is gestart met een onderzoek, na de eerste melding. Tot op heden heeft dat onder zoek geen konkreet resultaat opgele verd. VERNIELINGEN Van een aan de Kempweg gepar keerde personenauto was de antenne afgebroken. Vermoedelijk in de nacht van zaterdag op zondag werd aan de Oost singel een geparkeerde auto beschadigd. Een flinke deuk was in het rechter portier aangebracht. Twee royale camions, deskundig gela den met grenen bouwelementen op maat, tien rappe bouwvakkers, twaalf uur werken en er staal een karkas van een houtstapelwoning aan de Claudia- hof in Venray met de vlag in top. Weliswaar op een te voren gestorte fundering maar ook dat heeft niet lan ger dan twee dagen geduurd. Vervolgens wordt het dak van pannen voorzien en wordt de bakstenen buiten wand opgemetseld. Inclusief installatie en afwerking wordt de woning compleet in ca. 4 5 weken opgeleverd. Dat deze planning bij de eerste woning, die door Bouwbe drijf Verhoeven wordt gebouwd al bijna lukt, is een pluim op de hoed van de Venrayse bouwvakkers. De Belgische stapelinstukteurs heb ben weliswaar veel geduld gehad met hun leerlingen. Zij leerden echter snel. De tweede woning zal nagenoeg binnen de tijd gereedkomen. Zo simpel is d&t. WONINGEN IN NEDERLAND ZEER GEWILD Sinds jaren is de houtskeletbouw- en de houtstapelwoning een toenemend verschijnsel in ons land. Steeds meer mensen ontdekken de voordelen van hout als basismateriaal voor woning. Hout is milieuvriendelijk, energiebespa rend en maakt snelle bouwtijden moge lijk. Het skelet van deze woning bestaat evenals de binnenspouwbladen van de buitenmuren, uit massieve grenen hou ten balken van 6 cm dikte en ca. 12 cm hoog. De balken zijn onderling met veer en groef verbonden. De buitenmuren zijn traditioneel gemetseld. De houtsta pelwoning heeft dus qua woonconfort, isolatiewaarde en snelheid van bouwen alle voordelen van de houtsysteemwo- ning. Bovendien is het solide en duurza me karakter van de traditionele gemet selde buitengevels bewaard gebleven. Het systeem is in België ontwikkeld en wordt daar al vele jaren veelvuldig toegepast, evenals in Frankrijk, Duits land en Engeland. Bouwbedrijf Verhoeven Venray heeft het bouwsysteem getoetst en aangepast aan de voorschriften en eisen van de Ne derlandse overheid. GEZOND, ENERGIE-ARM EN BETAALBAAR De houtstapelwoning wordt gebouwd in grenenhout, een natuurlijk materiaal dat door zijn eigenschappen de basis legt voor een mooie, goed isolerende, gezonde woning. Mooi door de kleur van het hout. Iso lerend door het hout en de daaraan toe gevoegde steenwol, hetgeen de stook kosten met 30 tot 35Vo verlaagd, een jaarlijkse besparing van ca. 500,-. Bij de houtstapelwoning is de gemid delde isolatiewaarde tweemaal zo hoog als van een normaal geïsoleerde woning. Daarbij ontstaat er een aanzienlijke rentewip.st door de uiterste korte bouw tijd. Vergeleken met de traditionele wo ning, wordt hier een besparing bereikt van ƒ2000,- tot 3000,- tijdens de bouwperiode. LANDHUIS Het resultaat van dit uitgekiende bouwsysteem waarin Bouwbedrijf Ver hoeven Venray meerdere exponenten in Venray hoopt te bouwen, is een kwalita tieve en energiezuinige woning, die ook in zijn afwerking luxueus genoemd mag worden. Gekleurd sanitair, hardhouten kozij nen met dubbele beglazing, houtgefi- neerde binnendeuren, een ligbad met af zonderlijke douche, een ruime garage en een overdekte buitenentree behoren tot de standaarduitvoering. Samen met de witte buitengevels en de landelijke architektuur, heeft deze woning de allure van een landhuis, pr achtig gelegen in het groen van de Claudiahof. Zondag 16 september a.s. wordt al weer de voorlaatste bondswedstrijd van het seizoen 1984 verreden op circuit De Spurkt van Model Stockcar Vereniging De Peeldrivers. Voor de meeste rijders betekent deze wedstrijd een van de laatste mogelijk heden om promotiepunten te verdienen vóór de sluitingswedstrijd op 30 septem ber a.s. Bij de kleurdakkers belooft het opnieuw een bijzonder spannende wed strijd te worden. In de wedstrijd op 2 september werd maar liefst 3 keer 50 ronden gereden, hetgeen een nieuw baanrecord betekende, dat nu in het bezit is van Ton v. d. Wijst. Indien de weersomstandigheden wil len meewerken zal zondag beslist ge tracht worden dit baanrecord nog scher per te stellen. Favorieten voor de eind zege zijn ongetwijfeld Ton Schoenma kers en Wim Robben, die afgelopen zondag onder bijzonder slechte omstan digheden bij de Grand Prix van Velp resp. de 2e en 3e plaats wisten te bemachtigen. Maar ook Ronald Mos man zal zeker proberen zijn baanrecord terug te veroveren. Bij de witdakkers is de strijd na de promotie van Peter Jans en Guus Rou- mans weer volkomen open. Voor Gerrit Verkoyen betekent een plaats bij de eerste vijf promotie naar de geeldak- kersklasse, maar hij zal op felle tegen stand dienen te rekenen van de jeugdige Marco v. d. Wijst en Harald v. Veggel. De training is zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur en op zondag van 10.00 tot 12.00 uur. De wedstrijd begint zondag om 12.30 uur. Op 1 oktober a.s. start er weer een nieuwe cursus (van de Ned. Bridge Bond) voor beginners. De 6e in succes sie,'onder leiding van de Hr. Joh. Spee. De vorige cursussen zijn een groot suc ces gebleken en het merendeel van de deelnemers en deelneemsters hebben het bridgen behoorlijk onder de knie gekre gen en vele zijn lid geworden van één van beide plaatselijke bridgeclubs. De nieuwe cursus vindt weer plaats in de zaal van Café D'n Old Timer (voor heen Veerhuis) Henseniusstraat 13 te Venray op de maandagavond. Aanvang steeds om kwart Vóór acht precies. De kosten welke aan deze cursus verbonden zijn, bedragen 25,- per persoon en die nen alleen voor zaalhuur en aan de deel nemers te verstrekken materiaal. Dit be drag dient op de le avond contant te worden voldaan. Op deze avond dient U tevens in het bezit te hebben de boekjes „van start tot finish" 1 en II, welke ver krijgbaar zijn bij Boekhandel van den Munckhof, Grotestraat 68 te Venray. Vanaf heden kunt U zich telefonisch aanmelden, liefst tussen 5 en 7 uur bij de Hr. Joh. Spee, de Houtenhoek 32, Venray, Tel. 04780-81105. Onder zeer grote belangstelling had donderdag 6 sept. jl. de jaarvergadering plaats van de bridgeclub Venray. Het is zeer verheugend te mogen constateren dat de leden niet alleen graag bridgen maar daarnaast ook zeer begaan zijn met het wel en wee van de vereniging. Na een woord van welkom aan alle le den mocht de voorzitter dhr. Bollen, het klaverspeldje uitreiken aan Mevr. Meer- tens en dhr. Poels, wegens het bereiken van 500 meesterpunten, waardoor zij tot clubmeester werden bevorderd. Het jaarverslag van de secretaris was uiterst nauwkeurig en hij werd door een flink applaus hiervoor beloond. Hij memo reerde o.a. de aanwas van de club met 26 leden, meest voortgekomen uit de cursus van dhr. Spee, waardoor het le denbestand tot 70 is uitgegroeid. Dit is een felicitatie voor de vereniging zeker waard. Ook het verslag van de pen ningmeester werd na de decharge van de kascontrolecommissie goedgekeurd en de begroting voor het komende clubjaar kon in de ogen van de leden genade vin den. De contributie bleef gehandhaaft op op 6 gld. per maand. De bestuurs verkiezing verliep zcr vlot. Aftredend waren de voorzitter (Hr. Bollen) en vice voorzitter (Hr. Bolwerk). Daar zij zich niet herkiesbaar hebben gesteld konden de door de leden voorgedragen kandida ten heren Meertens en Arts hun plaats aan de bestuurstafel innemen. Daarna werd de Hr. Meertens per akklematie tot voorzitter benoemd. Hij dankte voor het vertrouwen in hem gesteld, be loofde zijn beste krachten te geven voor de club en danke dhr. Bollen voor het vele goede voor de club gedaan en zei hierop terug te komen bij een volgende gelegenheid. Verheugend was verder dat vele leden zich beschikbaar stelden door het ver vullen van diverse taken. Dit bewijst dat er een gezonde geest in de club aanwezig is. Alle agendapunten werden vlot afge werkt en daarna kon onder het genot van een heerlijke kaastafel, nog een kaartje gelegd worden. Al met al een zeer geslaagde jaarvergadering. Tenslotte nog dit: zouden er nog lief hebbers zijn, onder thuisbridgers of an derszins, die intresse hebben om eens kennis te maken met het clubbridgen dan kunnen deze zich nog aanmelden bij onze secretaris de Hr. K. Simons. Engelenstraat 21, 5801 RS Venray, tel. 04780-81394. De B.C. Venray kan nog enkele gegadigden plaatsen. VENRAYSE JAGERSVERENIGING „ST. HUBERTUS" KLEIDUIVEN-SCHIET WEDSTRIJDEN ONDERLINGE KAMPIOEN SCHAPPEN Op het terrein „Hoogriebroek" aan de Sinnesstraat in Oirlo, worden op zondag 16 september '84, de wedstrij den gehouden, die een week eerder gepland waren, maar door de slechte weersomstandigheden verschoven zijn naar zondag a.s. om 14.00 uur. Het bestuur van de vereniging heeft gemeend deze gelegenheid aan te pakken, om eenieder die over een jacht akte beschikt, bij deze wedstrijden uit te nodigen. Voor het publiek een mooie gelegenheid om eens kennis te maken met de Venrayse Jagers vereniging. De kosten van de wedstrijden worden zo laag mogelijk gehouden. En er is ook gelegenheid tot het kopen van patronen. Voor inlichtingen over lidmaatschap enz. zijn op het terrein meerdere be stuursleden aanwezig. Venray omstreken Het nieuwe seizoen '84-'85 is weer 2 weken bezig en de opkomst tijdens de training is redelijk te noemen. Ook in het voorbije jaar hebben we weer bijge houden, welke speler of speelster de beste prestatie leverde in de A- of B- groep. A-groep: 1. John Jenniskens 110 29= 139 2. Wim van Ooi 103 10 113 3 Nel v. Dijck 90 20 110 4. Harrie Hermans 79 79 5. Wilbert Janssen 62+6= 68 6. Wiel Hesen 28+2= 30 John won ook dit jaar weer in de A- groep, echter niet met zo'n grote over macht als verleden jaar. Het is jammer, dat Wim bij de toernooien niet zo speelt als tijdens de training. Verder liet Wilbert 't tijdens de training behoorlijk afweten, maar hopelijk verandert dit komend seizoen. B-groep: 1. Twan van Dijck 101 35 136 2. Jo Jacobs 92 12 1044 3 Martien Gielen 62 20 82 4. Leo Reintjes 41 14 55 5. Erica van Wel 22+18= 40 6. Edwin Ris 32+2= 34 7. Peter Bouten 14+ 14 28 8. Tiny Jacobs 18+8= 26 9. Marie-Louise v.d. Bekerom 19 2 21 10. Stefan Claessen 5 5 In deze groep won Twan voor de 2e opeenvolgende maal de beker en het op vallende hierbij is, dat hij bijna evenveel punten scoorde als de winnaar van groep A. Jo liet dit jaar zien, wat 't betekent om steeds aanwezig te zijn met een goede tweede plaats. Ook de nieuwelin ge in dit gezelschap Erica deed van zich spreken door snel zich aan te passen in de toernooien, zodat zij straks wel eens een geduchte concurrente kan worden van de gevestigde orde. Nieuwe leden zijn nog steeds welkom op dinsdag in de Beukenlaan, aanvang 20.00 uur, of meld je aan telefonisch bij Theo Gerrats, tel. 83364. Op 5 september j.l. had in ons ver enigingslokaal Vlakwater de jaarlijkse Algemene Ledenvergadering plaats van Bridge-club Doublet. De opkomst was geweldig en de voor zitter merkte daarover in zijn openings woord op, dat daaruit de betrokkenheid blijkt van de leden. In zijn jaarverslag deed de secretaris een boekje open over het afgelopen jaar. Uit zijn zeer goed verzorgd verslag bleek, hoe aktief onze vereniging bezig is geweest. Ook de penningmeester kwam met zijn financieel overzicht prima uit de bus en kreeg dan ook terecht een open doekje via de kascom- missie. Daarna werden de statuten en het Huishoudelijk reglement door de vere niging als bindend aangenomen. Mevr. Muller trad af als bestuurslid. Zij werd terecht gehuldigd voor het vele werk dat zij voor de vereniging heeft verzet. De voorzitter overhandigde haar een attentie vergezeld van een bloeme tje. Ook de penningmeester dhr.Cramers was aan de beurt om af te treden. Hij werd geprezen om het vele werk dat hij heeft gedaan. Hij durfde bij de oprich ting, 4 jaar geleden, zijn nek uit Je ste ken. Hij deed zijn werk voortreffelijk. Ook hij ontving een attentie terwijl zijn echtgenote met een mooie ruiker, voor de uren dat zij haar man moest missen, werd bedankt. Mevr. Vossen en dhr. Koningstein werden als nieuwe bestuursleden aange nomen. Na deze geanimeerde vergadering was er nOg ruimschoots tijd over om via een uitgedokterd systeem van dhr. Heine- kamp een kaartje te leggen, hetgeen met veel plezier gebeurde.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 9