OUDE FOTO'S AGENDA Verzamelaar van onderscheidingen zelf onderscheiden Dierenbevrijdings front in Venray in aktie Zangers van St. Frans weer op volle sterkte PEEL EN MAAS uw weekblad Heropening Centrale Volksbank Venray Kampeerplaatsen Oud brigade commandant Rouvroye eregast bij eerste steenlegging Woningleegstand Bejaarden woningen PEEL EN MAAS uw weekblad Renkhuizen was weer perfect PEEL EN MAAS Kruiderij Allerlei Auto van de maand. 25 Jaar Mini sAMVfv Kermis Oostrum SPORTHAL DE WETTELING GESLAAGD GEVONDEN reparatie - restauratie-creatie VERLINDEN JUWELIER I i)e Venrayer Hennie Meijer, die de I laatste jaren grote bekendheid heeft ge- j kregen als verzamelaar van alle soorten eretekenen, heeft dezer dagen zelf een i onderscheiding gekregen. Tijdens een Internationale bijeenkomst in Stock- i holm van verzamelaars van eremetaal ontving hij de Deense medaille in brons voor verdienste van het Orden historisch Genootschap. Deze onderscheiding werd hem uit gereikt als waardering voor zijn mede- werking aan het boek „Orders and Decorations", dat intussen internatio naal als standaardwerk op dit gebied I wordt aangemerkt. Het boek, waarvan de uitgave mogelijk is gemaakt door financiële en j technische ondersteuning van Rank Xerox Venray, is een goed gedocumen teerd naslagwerk. Samen met de verzamelaars Peter Mulder uit Rotter dam en Ben Wagenaar uit Caslricum heeft hij op ruim 200 pagina's een vol ledig overzicht geproduceerd van alle Nederlandse Orden en Decoraties. .De eerste druk, bestaande uit duizend exemplaren, was in vier maanden uit verkocht. Van de inmiddels verschenen tvyeede druk van vijfhonderd exempla ren zijn intussen weer honderd boeken verkocht. Ook de beide andere auteurs ontvin gen in Kopenhagen de onderscheiding, niet alleen voor het maken van het stan daardwerk, maar tevens voor hun eigen wfrk of medewerking aan diverse publi- katies in binnen- en buitenland. Zondagmorgen omstreeks half negen kreeg de chinchilla-fokker Vervuurt de schrik van zijn leven toen hij ontdekte dat er in zijn Chinchillafarm ongewenst bezoek was geweest en een groot aantal chinchilla's was ontvreemd. Vervuurt, wonende aan het Schoor, is een van de meest bekendste en succes volste Chinchilla-fokkers van ons land Hij fokt die pelsdieren voor de verkoop en gaat ook met zijn gefokte dieren de I tentoonstellingen af. Zoals wij reeds eerder schreven: met groot succes. I De tot nog toe onbekenden hebben J toegang verkregen tot het gebouw, waar I de dieren verbleven, via het duivenhok. 45 Chinchilla's bleken verdwenen te zijn, bestaande uit fokgroepen, jonge dieren, opgroeiende en drachtige die ren. De waarde van de gestolen chinchil la's bedraagt naar schatting 30.000,-. Jonge dieren welke nu zonder moeder zitten hebben weinig overlevingskansen; de drachtige dieren zullen het transport en verblijf elders ook niet overleven, aldus verklaarde de heer Vervuurt. Het vermoeden is gerechtvaardigd, dat gezien het aantal gestolen dieren, gebruik is gemaakt van enkele vervoer middelen. De politie zoekt mogelijke getuigen J of personen die in de nacht van zaterdag op zondag of in de vroege zondagmor gen, in de omgeving van de kwekerij of op het Schoor vervoermiddelen hebben i zien staan. Die personen worden ver zocht zich in verbinding te willen stellen met de politie. Om 12 uur zondagmiddag werd via het ANP, dat de leden van de aktie- groep Dierenbevrijdingsfront op twee plaatsen in ons land, namelijk in Ven ray en Hulshorst, een aantal dieren had den ontvreemd op bedrijven welke zich bezig hielden met de pelsproduktie. De dieren, 80 in totaal, zouden onderge bracht zijn bij gastgezinnen. Wim Vervuurt vreest het ergste voor de gestolen dieren. Persoonlijk vindt hij de hele aktie onbegrijpelijk. Hij fokt na melijk uitsluitend dieren voor ten toonstellingen, niet voor de pelsin- dustrie. ■tVorig jaar verschenen in de pers som bere berichten, dat het eind van het kóor, de Zangers van St. Frans, in zicht was, wanneer niet op korte termijn ver sterking zou komen van nieuwe sopra nen en alten. Inderdaad heeft het er er nstig naar uitgezien dat het zangkoor nog voor de viering van zijn zilveren bestaansfeest in oktober a.s. ter ziele zou gaan. Gelukkig is het niet zover gekomen. Dankzij de medewerking van de scholen mocht men in de derde en vierde klassen het koor promoten door middel van film, dia's en een propagandistisch woordje. Dit heeft tot resultaat gehad, dat zich vijftien nieuwe leden hebben aangemeld, waardoor het koor weer op volle sterkte is gekomen. Op het moment is men volop bezig met de voorbereiding van het vijfent wintig jarig bestaan op 4 oktober a.s. en natuurlijk ligt daarbij het zwaartepunt op de zang als uiting van vreugde, dat de donkere wolken welke lang boven hel koor hebben gehangen, zijn afgedreven. Uiteraard komen we uitgebreid terug op de feestelijkheden in oktober a.s. Op vrijdag 7 september a.s. zal in Venray het nieuwe bijkantoor van de Centrale Volksbank aan de St. Ursula- straat 2 worden geopend door burge meester mr. H. J. M. Defesche. Was het CVB-bij kantoor tot voor kort gehuisvest binnen het FNV-ge- bouw aan de Burg. v. d. Loostraat, thans heeft de CVB de beschikking over een eigen kantoorruimte in het gebouw van Wijkcentrum „Den Hoender" van de Stichting Wijkcentrum „Noord West". Vestiging van een bank in een FNV-kantoor of in een wijkgebouw mag velen vreemd in de oren klinken, maar dat is bij de CVB helemaal niets ongewoons. Want van opzet in de jaren twintig is men heel eenvoudig begonnen, met dubbeltjes en kwartjes, in de soms pover ingerichte huiskamer van de kassier van toen. De bank was er voor de gewone man, die op andere banken niet terecht kon. Zelfs nu nog en zeker in de bijkantoren zoals Venray er een heeft, probeert de bank een huiselijke en vertrouwelijke sfeer te scheppen. Na de officiële opening is er van 19.00 tot 21.00 uur een „Open Huis", waarbij iedereen van harte welkom is om eens rustig rond te kijken en een drankje en een hapje te gebruiken. De CVB-beheerder van deze vestiging de heer M. M. Borghs, zal u graag ont vangen om op al uw vragen antwoord te geven of zo maar ongedwongen met u te praten. Vrijdag 7 september is het kantoor voor geldzaken gesloten, doch daarna kunt u voor al uw geldzaken terecht op maandag en woensdag van 19.00 tot 20.30 uur en op vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur. Met de na-zomer in het verschiet moest de gemeenteraad vorige week nog zijn goedkeuring geven aan een gedeel telijke herziening van het bestemmings plan Buitengebied i.v.m. het inrichten van een tweetaai kampeerplaatsen in onze gemeente. Men zal zich herinneren dat het ge meentebestuur in maart j.l. een „Aspec tennota" heeft opgesteld naar aanlei ding van de aangekondigde Kampeer- wei. Die wet schrijft de gemeenten voor, een inventarisatie te maken naar soort en aantal van bestaande en in de toekomst gewenste kampeerplaatsen. In de „Aspectennota" is een eerste aanzet van mogelijke geschikte lokaties, die in het kampeerplaatsenplan kunnen worden opgenomen. Dat kampeerplaat senplan zal tezijnertijd in het Bestem mingsplan Buitengebied worden inge past. Inmiddels zijn aanvragen ingediend voor de inrichting van een tweetal ter reinen tot kampeerplaats. Beide waren reeds in eerdergenoemde nota als ge schikte lokatie opgenomern. Het betreft een terrein nabij de Testrik in Merselo, waar de Nederlandse Toeristen Kam- peerclun een kampeerterrein wil inrich ten en een terrein gelegen aan de Koepas te Oirlo. Bij dit laatste terrein is de voorliggende bebouwing reeds een tien tal jaren als kamphuis in gebruik; er is een zwembad, een recreatiegebouw en een kantine. De aanvrager/eigenaar wil het achterliggende terrein als kampeer terrein inrichten en in een stadium zijn daar al voorzieningen voor getroffen. De raad had er natuurlijk geen bezwaar tegen, hiervoor een gedeelte lijke herziening van het Bestemmings- plam Buitengebied in voorbereiding te verklaren. Maar wel verwachtte men met name de heer Kienhuis (VVD) dat binnen afzienbare tijd de andere vastegelegde kleine kampeerlokaties in één agendapunt aan de orde worden ge steld. En dat zegden b. en w. toe. Vrijdagmorgen metselde mevr. Rade maker-Withagen, alsof ze nooit anders had gedaan, de eerste steen van het nieuwe brigadegebouw van de Konink lijke Marechaussee, aan de St. Janstraat te Ottersum. Ze deed dit ten overstaan van vele hoge officieren van het Wapen der Koninklijke Marechaussee en van haar man, die kolonel en commandant is van de le Divisie waartoe Venray en Ottersum behoren. Eregast bij dit gebeuren was de oud brigadecommandant van Ottersum, de 91-jarige adjudant Rouvroye met zijn 84-jarige echtgenote die deze steenleg ging wilde meemaken. Het is bij het Wapen der Koninklijke Marechaussee toch een eigenaardige zaak, In 1964 werd de brigade Otter sum, toen 6 man sterk, opgeheven en werd de brigade Venray uitgebreid tot 15 manschappen. Nü wordt de eerste steen gelegd voor een nieuw brigadege bouw in Ottersum en dat betekent het begin van het vertrek van de brigade uit Venray. Het brigadegebouw Ottersum wordt nu ingericht voor 60 manschappen. Die zijn o.m. nodig voor de grensbewaking, als de nieuwe weg is aangelegd van Gennep naar Kleef. Kolonel Rademaker vertelde dat de datum van 31 augustus bewust gekozen was, omdat het Wapen der Koninklijke Marechaussee hechte banden had met H.M. Koningin Wilhelmina. In Heerlen en Eindhoven kwamen Aan de gemeenteraad was ter kennis name aangeboden de nota „Overzicht stand van zaken woningbouw gemeente Venray 1984". Deze jaarlijks terugke rende nota is ditmaal van beperkte in houd, omdat momenteel gewerkt wordt aan een eerste opzet voor een „volks huisvestingsplan" dat in het vierde kwartaal van dit jaar zal verschijnen. De raadsleden maakten dan ook niet veel drukte over de bijbehorende plan- ningslijst inzake de nieuwbouw, maar gingen wel even in op de leegstand van woningen. De heer Van de Vorle vroeg of men de grote leegstand van woningen niet kon opsplitsea voor de jongeren. Ver der vond hij dat de nieuwbouw in Veltum 2 veel te luxueus van opzet was. „Er is niets gespaard. Maar de huur van ƒ750,is veel te laag in verhouding tot de kostprijs van 200.000,Het Pensioenfonds subsidieert deze wonin gen met de kwartjes en dubbeltjes die de pensioengerechtigden (via het Dociaal Agrarisch Fonds) bij elkaar gebracht hebben", zo stelde Van de Vorle. De heer Kersten (PvdA) weet de leeg stand aan een woningbouwprognose die intussen al lang achterhaald is. Ook hij vond de huur in Veltum 2 niet in verge lijking met woningen in Landweert die bijna dezelfde huur moeten opbrengen maar veel minder luxe kennen. „Kun nen die andere belegggingsmaatschap- pijen geen genoegen nemen met een lager rendement?,, zo vroeg hij. Wethouder Willems beklemtoonde, dat de betreffende nota en moment opname was geweest. De toestand isa intussen gelukkig wel weer verbeterd. Hij drong er bij de heer Van de Vorle op aan met zijn vragen objectiever te zijn en niet als in een verkiezingstoernee in te spelen op de kiezers waarvan hij straks de stemmen zal moeten hebben. Zo kosten de woningen in Veltum 2 geen ƒ200.000,— maar 135.000, De heer Van de Vorle „voelde zich aangegrepen" door de heer Willems en wilde daarover eens flink gaan discus siëren. De voorzitter moest hen echter tot de orde roepen. „Heren we zijn hier niet bijeen om de beleggingen van een Pensioenfonds te bekritiseren", en daarmee werd een klein vuurwerkje in de kiem gesmoord De heer Kersten vroeg of er in Venray nog meer behoefte was aan dergelijke luxe woningen. En dat was volgens de wethouder wel het geval. „Het is juist daarom, dat we in Vlakwater gaan her- verkavelen (de bouwkavels kleiner maken) al zal niet iedere bewoner van die wijk daar gelukkig mee zijn Tot 1 januari van dit jaar, kregen de initiatiefnemers voor de bouw van be jaardenwoningen 2000,— subsidie in eens per woning van het Rijk. Na die datum werd de subsidie niet meer recht streeks overgemaakt, maar via de gemeente. Een louter formele aangele genheid dus. In verband hiermee vroeg onlangs de woningbouwvereniging Noord Limburg van het Venrayse gemeentebestuur om deze subsidie voor de bouw van 7 be jaardenwoningen aan de Maasheseweg e.o. aan haar over te maken. Ook weer een louter formele aangelegenheid. Alleen, de raad moet voor dat overma ken van 7 x 2000,— zijn toestem ming geven. Het college had vorige week een daartoe strekkend voorstel uitvoerig van een toelichting voorzien, waaruit maar al te duidelijk werd, welke voor zieningen met dat geld worden getrof fen om deze woningen geschikt te maken voor de huisvesting van bejaar den. Eén van de voorzieningen is het aan brengen van wanden in die woningen van een zodanige kwaliteit, dat daaraan steunen kunnen worden bevestigd.... De heer Muysers van het CDA vond dat maar een duister geval. Zijn de wanden anders zó slecht? Waar is dat voor nodig? En de heer Van de Vorlde constateer de dat het bejaardenalarm niet genoemd werd in de lijst van voorzieningen. Wethouder Henk Willems voelde zich kennelijk op zijn tenen getrapt. „Derge lijke vragen horen in de commissie thuis", zo antwoordde hij kortaf. „Daar zijn deskundigen aanwezig die U kunnen antwoorden. Ik weet het niet". En met deze eerlijke bekentenis, moest men het voorlopig doen. Wel beloofde de wethouder dat hij in de eerstvolgende commissievergadering alsnog op dit onderwerp terug zou komen. reeds eerder nieuwe brigadegebouwen gereed, terwijl Venlo in 1985 aan de beurt is. Ottersum vierde in 1939 de 100-jarige vestiging van de Konjnklijke Mare chaussee binnen haar gemeente. Voor Venray kon het jaar van de vestiging nog niet exact worden vastgesteld. Wel is bekend, dat bijna 100 jaar geleden, als dank voor ontvangen medewerking, de Koninklijke Marechaussee aan een gilde in Venray een sabel moet hebben geschonken. Welk gilde of schutterij dat geweest zou kunnen zijn weten we niet. Wel heeft de Venrayse brigade commandant ons toegezegd bij het ver trek uit Venray die schutterij of gilde te vragen hen uitgeleide te doen.... Het was daar in Ottersum meer een plechtigheid; voor de 91-jarige Rou vroye echter een hoogtepunt in zijn leven, omdat „zijn Wapen" hem niet vergeten was. Ook afgelopen weekend had ger de Groot en de mannen van „Phoenix" weer een brandweer wedstrijd in elkaar gezet, welke de werkelijkheid wel heel dicht benaderde. Zijn enthousiasme moest zelfs door de wedstrijdjury worden ingetoomd. Het was dan ook zó realistische opgezet, dat bij de toessch ouwers dikwijls de rillingen over het lijf liepen. Vooral als Robert de la Roy, als een echte stuntman, zich van de""stijger liet vallen. De EHBO-leden van de brandweer ploegen kunnen van deze oefening nog veel leren; anders zouden er in werkelijkheid wel eens slachtoffers in het ziekenhuis of bij de begrafenison derneming terecht komen, aldus de heer Kessels van de Bedrijfs EHBO, die deel uitmaakte van de jury. Voorzitter van de Lee van de jury verklaarde nadruk kelijk, als men bij Rank Xerox brandweerwedstrijden organiseert da weet men van te voren wat er te wachten staat. Mensen redden gaar nog altijd voor het blussen al is de brandweerman nog zo enthousiast. Verkennen noemde hij daarom zeer belangrijk. Het vak manschap mag niet verslappen, juist daarom worden deze oefeningen ge houden. Mevr. Sonneborn echtgenot van de bedrijfsdirecteur va rank Xerox, reikte de prijzen uit. Ze deed dit op charmante wijze. Beste bevelvoerder was Volvo Car. Beste aanvalsploeg Bavaria. Beste Wa- terploeg Pechiney. Beste pompbediener I.B.C. Beste Nakomersploeg OCE andeno. Beste EHBO ploeg Hoechst en philips. Eindrangschikking le pr. en Wissel- beker OCE andeno Blerick 665 pt 2e Pechiney Vlissingen 661 pt, 3e Bavaria Lieshout 654 pt, vervolgens IBC Best 652 pt, Th eindhoven 652 pt, Thibo- draad Aarle Rixtel 648 pt, Volvo Car Bom 639 pt, Hatema Helmond 634 pt.,Philips Eindhoven 629 pt, Cehave Veghel 621 pt, Heineken Breda 610 pt en Hoechst Weert 580 pt. De prijsvraag door Gerrit de Groot uitgeschreven werd door niemand gera den. Omdat de ploeg van OCE Andeno voor de tiende keer mocht meedoen, had die ploeg enkele cadeautjes meege bracht, welke aan de dames van de organisatoren werden uitgereikt. Deze keer merkten wij tijdens de wedstrijden ook op burgemeester de- fesch, de bedrijfsdirecteur IR Sonne born en verschillende personen van het manegement, waaruit blijkt hoe de wedstrijden ook leven onder het hogere kader. De bedrijfsarts Coenen woonde vrijwel de gehele wedstrijden bij; ook hij is ervan overtuigd dat het zeer belangrijk is dat bedrijven beschikken over een goede bedrijfsbrandweer. EEN ABONNEMENT WAARD Kruiderij Allerlei, aan de Eindstraat/ Bontekoestraat gaat uitbreiden. Om dat te kunnen verwezenlijken blijft a.s. maandag en dinsdag de winkeldeur ge sloten. Woensdag hoopt men dan de uitbreiding aan het publiek te kunnen presenteren. De uitbreiding zal dan o.m. bestaan uit de verkoop van vers gebrande koffie uit de ouderwetse koffiesilo's die vroeger zo fraai het winkeltje-op-de- hoek sierden. Ook het oud-hollandse snoepgoed is dan in Kruiderij Allerlei te verkrijgen. Bovendien gaat men een groot assor timent vegetarische diepsvriesspeciali- t ei ten voeren. Auto ontwerpen die zich 25 jaar na de introductie nog steeds in een grote belangstelling mogen verheugen zijn er niet veel. Een van de modellen die het wel gehaald heeft is het op 26 augustus 1959 als Austin Seven en Morris Minor geïntroduceerde geesteskind van Sir Alec Issigonis. Aanvankelijk zag het er helemaal niet naar uit dat dit destijds revolutionaire ontwerp zou aanslaan. De Austin Seven alias Morris Minor of kortweg mini zoals het voertuigje later ging heten, werd door het autokopende publiek maar matig ontvangen en de verkoop verliep aanvankelijk teleurstellend langzaam. Daarin kwam echter veran dering toen de mini in de gunst kwam bij trendgevoelige publieksgroepen. Steeds meer mensen raakten onder de indruk van dit vooruitstrevende ontwerp met geringe buitenafmetingen maar met veel praktisch bruikbare binnenruimte. Door de lage prijs van £496 was de mini bovendien bereikbaar voor een breed publiek. Nu bijna 25 jaar later blijkt de mini een voltreffer te zijn geweest, zonder dat er vooraf uitgebreid marktonderzoek had plaats gevonden. Naar schatting zullen er op de dag dat de mini zijn 25 jarig jubileum viert 4.960.000 van deze auto's geproduceerd zijn. Ter gelegenheid hiervan wordt op 26 augustus jl op de terreinen van Donnington park een groot feest gegeven. Er werd o.a. een show gehouden waarin de mini in al zijn variaties te zien zal zijn en er zijn ook autotests en snelheidsdemonstraties. Ter gelegenheid van dit 25 jarig jubileum heeft Austin Rover een speciale versie van de mini uitgebracht. De Mini 25 is te zien op onze grote autoshow in het weekend van 14 september. ^^uto M obiel \/enray B.V. Paul Burgmanstraat 1 5804 BC Venray Tel. 04780-81032 b.g.g. 04780-82393 8, 9 10, en 11 september De kermis te Oostrum begint op za terdag 8 sept. te 16.00 uur en duurt tot dinsdagavond te 24.00 uur. De attrac ties van de kermis zijn dit jaar: autoscooter, per 2 persoonswa gen, /I,— per rit, ƒ5,— voor 7 ritten en ƒ10,— voor 15 ritten. boksbal, ƒ1,voor 4x slaan. schietsalon, ƒ1,50 voor 3 schoten, ƒ5,— voor 12 schoten, ƒ3,50 voor 3x kleurenfotoschieten. lijntrekspel/en of bussensport ƒ1,— per spel, ƒ2,50 per 3 x spelen. balco-rotor, 25 en 50 cent per spel, naar keuze van de speelkast. Kindervliegtuigmolen, per rit 0,75, voor 4 ritten 2,50 Rupsbaan ƒ0,75 per rit. babysport 0,75 per rit, 2,50 voor 4 ritten. buldozerschuifspel 0,25 per spel, 2,50 per 11 spelen. Daarnaast zijn op de kermis aanwezig een nougat suikerkraam en een vis kraam De exploitanten mogen de attracties naar believen openen, maar op de vol gende uren dienen zij open te zijn: zaterdag te 17.00 uur. zondag te 13.00 uur. maandag en dinsdag te 16.00 uur. de viskraam telkens 2 uur later. van 7 t.m. 13 sept. 1984 Vrijdag 7sept.: 18.00-20.00 Manual tr. 20.00-24.00 zaalvoetbalcomp. Beker NW Panken-Laurentius Boys Beker Wijk Zuid-'t Centrum Venrode 3-Siebers Fruithal 't Huukske-Veronica2 Zaterdag 8 sept.: 09.00-19.00 VC Rooy volleybaltoer nooi, 12 damesteams. 19.00-21.30 Jumpers baskethal comp 21.30-23.30 zaalvoetbalcomp. Venrode 4-Reuver 3 SVCB 2-Noord West P.S. 2 Zondag 9 sept.: 09.00-19.00 VC Rooy volleybaltoer nooi. 12 herenteams. 19.00-20.00 Manual 20.00-21.00 Old Calahan zaalv. vr. 21.00-22.00 Tetru zaalv. vr. Maandag 10 sept.: 18.00-21.00 VC Rooytr. 21.00-24.00 zaalv. comp. Bker Wetteling-Treffers Wetteling 3-Pelikaan 3 Ford Oldtimer-Wetteling 2 Dinsdag 11 sept.: 18.00-21.00 VC Rooytr. 21.00-23.00 Badminton 23.00-24.00 Veronica zaalv. vr. Woensdag 12 sept.: 18.00-23.00 Badminton 23.00-24.00 Wijk Zuid zaalv. vr. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde Pieter Weerts voor het apothe kersexamen. Aan het Interuniversitair Instituut Bedrijfskunde te Delft slaagde onze oud-dorpsgenoot Simon Claessens voor het doctoraal examen in de bedrijfskun de. VERNIELING Bewoners van een woning aan de Tambourijnstraat schrokken wakker toen een ruit van hun woning werd inge gooid. Het projektierl was gevuld met glaswol. De bewoners hebben de daders nog horen weghollen, maar een signale ment kon niet worden gegeven. van 27 aug. t.m. 2 sept. 1984 Sportbril, zilver-montuur. Een gele kanarie Wit konijn met rode ogen. Een digitaal dameshorloge, merk Cava lier. Een gouden damespolshorloge. Een zwart digitaal herenhorloge, merk Casio. Een rose hesje. Rode porte- monnaie, inhoud geld en twee bios coopkaartjes. Zwarte portemonnaie, inhjoud geld en een huissleutel. Een gouden trouwring met inscriptie: JWvH 12-9-25. Drie sleutels aan hanger met opschrift: Voe'rmans. Bruin etui met een sleutel nr. 14520Een YALE-sleu- tel aan bevestigingsclip. Rood sleutel etui met twee sleutels. Sleutelhanger met opschrift TOP-garage met daaraan 4 sleutels van Volvo 244. Een zwart wit gestreepte boodschappentas met daarin 4 regenjassen en een plastic zak met boodschappen. Een zilvergrijze wieldop met opschrift TURBO. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de administratie van de gemeente politie Venray, Leunseweg4, tel. 04780- 84888 tst. 227. Deze week 'n foto, gemaakt bij het zilveren kloosterjubileum van Zr. Mar- tinia Heesen, in januari 1951. Deze familie, afkomstig uit het „oude Veltum" telde toen ook nog twee zoons die als religieuzen (Broeders) werkzaan waren. Op de foto boven: Catarien Lensen, Wilhelmina Arts-Kusters, Wilhelmina Pelzer-Heesen, Hubertus Kusters, Ge- rardus Kusters, Gertruda Kusters-Ro- bijns, Truus Kusters, Maria Pelzer. Midden: Gertruda Lensen-Heesen, Martinus Heesen, Zr. Martinia Heesen, Br. Gerardus Heesen, Br. Hubertus Heesen. Onder: Martien Lensen, Riek Len sen, Nellie Lensen, Piet Lensen. Foto's kunnen worden nabesteld bij J. v.d. Putten, Westsingel 8, tel. 89803. Hebt u ook een interessante oude foto, dan kunt u die zonder kosten laten opnemen in Peel en Maas. De foto krijgt U natuurlijk terug. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. A. Francken, T. Lank- veld, H. Schraven en J. Wittgen: TH LANKVELD Langstraat 76, tel. 86082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck- Keizer, F. Schmeetz, T. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: D. VERCAUTEREN Merseloseweg 33 tel. 82200 DOKTER VAN DONGEN Kabroekstraat 12 America Telefoon 04764-1707 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN Van heden vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. MONNIKSKAP Paterslaan hoek Paterstraat tel.80140 Openstelling zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nacht luikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H.PEETERS Tel. 83478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en M.G.A.M. Loonen dienst op vrijdag, zaterdag en zondag M.G.A.M. Loonen Mgr. Hanssenstr 42 Oostrum tel. 82690 Spreekuur kleine huisdieren: Za. en zo. van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak. DIERENARTSENPRAKTIJK M.J. van Winden en E.M. Ruymbeek tel. 04780-81336/83829 A.DERKX Stationsweg 8 Venray, tel. 81336 WEEKENDD. VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van Mevr. v. Dillen, Mevr. Stevens, Mevr. Tiggeloven en Mevr. Timmermans. MEVR. TIGGELHOVEN Florishof 23 tel. 82411 Vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van Mevr. Stevens en Mevr. Tiggeloven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. TIGGELHOVEN Florishof 23 tel. 82411 Afspraken maken elke ochtend tussen 8 en 9 uur en 's avonds tussen 18 en 19 REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray, Meerlo en Wanssum is bereikbaar via Tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijk verpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er gelegenheid van maandag t.m. vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uit leenartikelen kunt U terecht van maandag tol en met vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleegkundige van de week enddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na ge bruik zo spoedig mogelijk terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Zwangerschapgymnastiek: Aanmeldingen via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur, telefoon 83859 Zuigelingen- en kleuterbureau uitsluitend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landweert" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige op maandag, woensdag en vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur. en dinsdagmiddag van 13.30 tot 14.00 uur telefoon 88273 of 85900. Wijkgebouw Ysselsteyn Litsenbergweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur. Telefoon 04785-492 GEZINSZORG VENRAY Westsingel 5 Tel. 04780-86363 Spreekuur: dagelijks van 9 tol 10 uur. ONDERWIJS- EN BEROEPSKEUZE VOORLICHTING VENRAY Leunseweg 2a, lel. 10032 Openingstijden: ma. t.m. do. 8.30-12.45 uur en 13.15-17.00 uur. vr. 9.00-12.30 uur en 13.00-16.30 uur. INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM, LIMAGAS en WML Past. Wijnhovenpark 1, 5801 BZ Venray tel. 04780-86333 Geopend ma. t.m. vr. van 9.00-17.00 uur ALGEM. HULPDIENST VENRAY Tel. 04780-84163 Bereikbaar elke werkdag van 9.00-11.00 en van 19.00-20.00 uur. NVIH COC afd. Venray Telefonische opvang voor homoseksuele mannen/vrouwen Postbus 316 - tel. 88809 bgg 10211 JEUGD MAATSCHAPPELIJK WERK Hoenderstraat 33, Venray tel. 85251 RECHTSKUNDIGE DIENST FNV Elke 2e en 4e donderdag v.d. maand van 17.00 tot 19.00 uur in het Vormingscentrum, Bevrijdingsweg 2a. Venray (nabij de LTS). Eerst telefonisch afspraak maken te Tilburg Tel. 013-350315 KAMERBEMIDDELINGSBURO Hoenderstr. 33, tel. 85251 Algemene Vereniging Patiëntenbelangenbehartiging Spreekuur elke maandag in de Clockert van 14.00-16.00 uur. Tel. 83100 REUMA VERENIGING VENRAY F..O Tel. 81127 GOUDEN EN ZILVEREN SIERADEN KLOKKEN EN HORLOGES DE JUWELIER MET VAKMANSCHAP IN EIGEN ATELIER

Peel en Maas | 1984 | | pagina 3