Venray beleefde 'n Zo'n jaar of tien, twaalf geleden was er in Venray van alles te doen. De ene aktiviteit volgde op de andere. Werd er geen nieuwe zaak geopend, dan was er wel de oplevering van een complex nieuwe woningen en als de radio niet met een of ander programma in Venray was, dan kwam de televisie wel opna men maken. Zó ging dat toen in Ven ray. Uit die dagen dateert de verzuch ting van een journalist, die voor de radiomicrofoon naar zijn mening over Venray werd gevraagd: ,,In Venray word je alleen maar moe..*" In het afgelopen weekend moesten we weer aan deze gevleugelde woorden van weleer denken, toen er [eindelijk] weer eens van alles te doen was in ons dier bare Venray: een straatfestival, zoals men nog nooit heeft meegemaakt, een tentoonstelling van Amber" in de schouwburg, de onthulling van een prachtig monument in de Passage, opening van nieuwe zaken, een goed ge slaagde taptoe en op zondag bovendien nog de plechtige inwijding van het Mariabeeld in Oostrum door mgr. A. Castermans, om maar een greep te doen uit alle aktiviteiten op zaterdag en zon dag. Degenen, die dit allemaal meemaak ten, waren na het weekend inderdaad moe Wij hebben al deze aktiviteiten zo goed mogelijk op een rijtje gezet en onze fotograaf voor nu en later een prentje laten maken. Laten we dan maar beginnen met donderdagmiddag, waar in de School straat in een gedeelte van het pand Ebberink, waarin inmiddels Li vera" is ondergebracht, een nieuwe modezaak haar deuren opende onder de naam „AllemanShop" voor de presentatie van vrijetijdsmode voor hem en haar. Deze zaak heeft al vestigingen in Gennep en Bergen en zal het ongetwij feld ook in Venray goed doen. Bij het tennispark Land weert" verrees een grote luchthal als overkoe peling van twee tennisbanen. Het is nu mogelijk ook 's winters „buiten" te blijven tennissen. Meer hierover leest U in 'n advertentie in dit blad. STRAATFESTIVAL zaterdag werd een begin ge maakt met het „Straatfestival". Een braderie in de meest uitgebreide beteke nis van het woord. De winkeliers ditmaal dan weer eens echt verenigd in het oude circuit van Grotestraat, School straat en beide markten, hebben hun uiterste best gedaan om het publiek terwille te zijn. Vooral de textielzaken presenteerden zich op een voortreffe lijke manier met hun herfst- en winter mode. Zowel zaterdag als zondag was het fraai (na)zomerweer waardoor veel publiek „van heinde en verre" een be zoekje aan Venray bracht. En ook de inwendige mens werd niet vergeten. Zeer interessant was wat Kunstkring Amber zoal te bieden had. Venray-pro- motion op zijn best. „SCHAAPSMONUMENT" Ook de gemeente sloot zich zaterdag morgen aan bij het straatfestival door de onthulling van het „schapenmonu ment" op de hoek van de Passage en de Schoolstraat ter herinnering aan de Venrayse Schaapscompagnieën uit het einde van de vorige eeuw. Dit prachtige bronzen monument, een herder met dertien schapen, is onge twijfeld het mooiste monument dat Venray heeft en waarmee de maker, de kunstenaar Dolf Wong uit Neer, alle eer heeft ingelegd. De folkloristische dansgroep de Hak- kespits danste enthousiast om het mo nument, dat onthuld werd door twee levensechte herders met schapen. „Hardstikke mooi" vond en vindt iedereen deze aanwinst van het Venray se kunstbezit. TAPTOE Zaterdagavond vond dan het tradi tionele Taptoe op de Grote Markt plaats. Een ongekend aantal bezoekers was getuige van de vele fraaie shows. We krijgen wel de indruk, dat iedereen iedereen probeert te overtreffen alsof het een competitie is. In ieder geval behoeft „onze" St. Petrus Banden be slist niet onder te doen voor menig an der muziek- en showkorps. Jammer was, dat in ons weekblad de toegangs prijzen foutief waren afgedrukt. Onze excuses voor wie daar problemen mee had. Zaterdagavond was Mgr. Gijsen te gast in de kerk van Brukske. Tijdens een plechtige eucharistieviering stelde de bisschop de heer Th. van Dooren aan tot lektor. Ook werden de kruiswegsta ties welke deze kerk nu rijk is na een zeer goede restauratie ingezegend. MARIABEELD Zondagmorgen was het feest in Oostrum. Mgr. Castermans droeg daar een pontificale hoogmis op bij gelegen heid van de inzegening van het nieuwe Mariabeeld op het Dorpsplein. Ander half uur duurde deze mooie liturgievie ring, waarna de gelovigen in processie naar het nieuwe beeld trokken. „Laat de kinderen tot mij komen" moet de hulpbisschop gedacht hebben, want hij betrok de kinderen wel op een bijzon dere manier bij deze kleine plechtigheid. NIEUWE ZAAK En voor het eerst in de geschiedenis werd er op die zondagmorgen in het centrum van Venray een nieuwe zaak geopend. Hub Fashion Hairshop heeft zich gevestigd op de Grote Markt, in het voormalige pand van Livera. Een dames- en herenkapsalon dus zowel voor hem als voor haar, met toch een duidelijke afscheiding in de zaak, zodat voldoende privacy aanwezig is. Hub Fashion Hairshop heeft ook zaken in Panningen, Tegelen en Beesel. Na deze opening begon de tweede en laatste dag van het straatfestival op gang te komen en waren Venrays win kelstraten weldra weer „zwart" van het volk. Taptoe Venray, een jaarlijks terugkerend festijn. Oostrum heeft weer een Mariabeeld. «mt •- t i Jeu§^-\ Hub Fashion Hairshop op de Grote Markt.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 10