Oostrumse gemeenschap draagt Maria een warm hart toe 10 PEEL EN MAAS fiat-iktfy BRADERIE AANBIEDING C CetVCN 20% KORTING op alles* C OC(VC(S) 20% KORTING op alles*C CG(V PEEL EN MAAS Auto van de maand. 25 Jaar Mini PEEL EN MAAS uw weekblad Schoolzwemmen geen kwestie van bezighouden Bouwvergunning aangevraagd ZONDAG INZEGENING MARIABEELD TE OOSTRUM DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1984 Nr. 35 HONDERDENVIJFDE JAARGANG Wanneer a.s. zondag mgr. Alphons Castermans het nieuwe Mariabeeld van Oostrum zal inzegenen, wordt hiermee tevens een door de parochie Oostrum gedane belofte ingelost. Bij de bis schopswijding van deze roermondse hulp-bisschop, bood het kerkbestuur destijds een klein beeldje van O.L. Vrouw Behoudenis der Kranken aan. Het is namelijk bekend, dat Mgr. Castermans een groot Maria vereerder is. Dit bleek o.m. ook zeer duidelijk, toen hij in mei jl. als geestelijk leidsman de 100 ste pelgrimage van de Limburgse Bedevaart naar Lourdes meemaakte. Door zijn eenvoud en zijn grote betrokkenheid bij deze bedetocht won hij de harten van velen, met name door zijn preken die hij meegaf. „U hoort nog van ons nog meer over dit beeldje" zei het Oostrumse kerkbe stuur, en toen de bisschop later gevraagd werd op 2 september luister bij te zetten aan het honderdjarig kroningsjubilé, antwoordde hij dan ook met een spontaan graag". In het jongste verleden hebben wij al diverse malen de aandacht gevestigd op het miraculeuze beeldje van Maria en op de terugkeer van een groot beeld in deze parochie. Zoals bekend stond er vroeger, op de splitsing van de Geijsterseweg en de Wanssumseweg een hardstenen Maria beeld, dat in de oorlog zwaar bescha digd werd en later op last van Pastoor Asselberghs werd opgeruimd. Slechts bij toeval bleef het stenen hoofdje van het kindje Jezus bewaard. Lang leefde onder vele parochinanen het verlangen weer een groot Maria beeld in het dorp te hebben, uit verkeerstechnische overwegingen bleek het onmogelijk een nieuw beeld op de oude plek te plaatsen en na veel heen en weer gepraat werd besloten het beeld op het Dorpsplein een plaats te geven. Men werd het erover eens om in 1984 - het jaar waarin het honderd jaar was geleden, dat het miraculeuze beeldje van Maria in opdracht van Paus Leo XIII plechtig werd gekroond - het nieuwe beeld plechtig in te zegenen. De vraag was echter wie het nieuwe beeld zou gaan maken. Toevallig zag een van de initiatiefnemers - Nol Linders, Henk Vermeulen en Piet Verheyen - op de televisie de pastoor van Breskens Ómèr Gilliet als beeldhouwer aan het werk. Er werd contact opgenomen met de Zeeuwse Oostrummer Van Rattingen die op zijn beurt weer contact zocht met de kunstzinnige pastoor. In december 1982, ging een kleine deputatie uit Oostrum op bezoek bij de pastoor in Breskens, die graag de opdracht:het maken van een nieuw Maria-beeld aanvaardde. Met groot enthousiasme toog hij aan het werk, maar toen hij al een flink stuk gevorderd was ging het beukenhout scheuren. In april vorig jaar werd in Mill een geschikte eikenboom voor 600,- gekocht. Nadat van Rattingen de boom bij de pastoor in Breskens had afgeleverd, heeft deze maandenlang - zoals hij zij - met veel liefde en grote vreugde aan gewerkt. In oktober jl. kwam het beeld klaar, waarna Oostrumse vrijwilligers de laatste bewerkingen verrichten. Joost Verbeek - van de werkgroep kruisen en kapellen - ontwierp op verzoek van de initiatiefnemers een zeer fraaie entourage, welke door vrijwil ligers in hun vrije tijd werd uitgevoerd. Daarbij gesteund door de Oostrumse aannemers Raedts en Hoex. De firma Versleijen voor het smeedijzeren hek werk. De parochianen hebben voor- de financiering van het geheel, diep in de beurs getast. Er werd meer dan 15.000,- ingezameld, waaruit blijkt dat men in Oostrum Maria nog een zeer warm hart toedraagt. Van het geld dat over is, zal men het pad naar de kerk, pastorie en beeld opnieuw beklinkeren. A.s. zondag, wanneer het dus honderd jaar geleden is dat de familie Weichs de Wenne van Geijsteren de gouden scepter en de kroontjes van Maria en kind schonken, zal het nieuwe eikenhouten Mariabeeld worden inge zegend, nadat Mgr. Castermans, om 10.00 uur, is voorgegaan in een Pontificale Eucharistieviering. Onge twijfeld mag men van de Roermondse hulp-bisschop weer een gloedvolle Maria-predikatie verwachten. De Harmonie Sub Matris Tutela en het Gemengd- en jongerenkoor zullen deze Eucharistieviering met muziek en zang opluisteren. Na de Pontificale Hoogmis trekt men in processie naar het vlak naast de kerk gelegen Dorpsplein om er het nieuwe Maria-beeld feestelijk in te zegenen. De plechtigheid worut besloten met zang van koren en aanwezigen, onder begeleiding van de Harmonie. Wie op onderhoud beknibbelt smijt met geld voor gratis advies cor reijnders dr. poelsstraat 14venray telefoon: 82810 meesterschilders VAMOS A VER NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo, en nuestra capilla, Overloonseweg 2, a las once y cuarto Misa dominical y Plètica en Cas- tellano. En este domingo le Hermana de la Sacristia, la Hermana Crédula, cele- brarè el dia que ya hace cincuenta aflos que ha entrado en el convento. Antes de la Misa, con nuestras felicidades, le ofreceremos un ramo de flores en signo de gratitud para todo que ella ha hecho para nosotros en la capilla. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES Consulten el programa del Centro y las Noticias de la LIS. Hasta la vista! JEHOVAH'S GETUIGEN Hierbij nodigen wij u uit voor het bij wonen van een bijbeltoespraak met als thema: ,,De vloed van Noachs dagen heeft betekenis voor ons". In de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunant- straat 11, aanvang 10 uur v.m. Gratis toegang, geen kollekte. EEN ABONNEMENT WAARD GEEN VISITEKAARTJES - Een op de parkeerplaats tussen Jan Henssenstraat en Hoenderstraat staan de personenauto, van een inwoner van Venray werd beschadigd aangetroffen. De eigenaar kon geen visitekaartje ontdekken van de veroorzaker. CAESAR jongemannen mode Grotestr. 2 Venray tel. 10943 Gasthuisstraat 28 Vanlo tal. 41960 Bijdrage van de Venrayse automobiel en garagebedrijven. Auto ontwerpen die zich 25 jaar na de introductie nog steeds in een grote belangstelling mogen verheugen zijn er niet veel. Een van de modellen die het wel gehaald heeft is het op 26 augustus 1959 als Austin Seven en Morris Minor geïntroduceerde geesteskind van Sir Alec Issigonis. Aanvankelijk zag het er helemaal niet naar uit dal dit destijds revolutionaire ontwerp zou aanslaan. De Austin Seven alias Morris Minor of kortweg mini zoals het voertuigje later ging heten, werd door het autokopende publiek maar matig ontvangen en de verkoop verliep aanvankelijk teleurstellend langzaam. Daarjn kwam echter veran dering toen de mini in de gunst kwam bij trendgevoelige publieksgroepen. Steeds meer mensen raakten onder de indruk van dit vooruitstrevende ontwerp met geringe buitenafmetingen maar met veel praktisch bruikbare binnenruimte. Door de lage prijs van £496 was de mini bovendien bereikbaar voor een breed publiek. Nu bijna 25 jaar later blijkt de mini een voltreffer te zijn geweest, zonder dat er vooraf uitgebreid marktonderzoek had plaats gevonden. Naar schatting zullen er op de dag dat de mini zijn 25 jarig jubileum viert 4.960.000 van deze auto's geproduceerd zijn. Ter gelegenheid hiervan wordt op 26 augustus jl op de terreinen van Donnington park een groot feest gegeven. Er werd o.a. een show gehouden waarin de mini in al zijn variaties te zien zal zijn en er zijn ook autotests en snelheidsdemonstraties. Ter gelegenheid van dit 25 jarig jubileum heeft Austin Rover een speciale versie van de mini uitgebracht. De Mini 25 is te zien op onze grote autoshow in het weekend van 14 september. POLITIE OP MARSROUTE Voor de vijftiende keer zullen Venrayse politiemannen meelopen met de traditionele Airbornemars in Oos terbeek. Dit jaar zal de groep uit 12 leden van het Venrayse politiekorps bestaan. Oud adjudant Wim Keysers zal bij deze mars niet ontbreken, want hij liep jarenlang mee, maar de laatste jaren is hij de bekende „blarenprikker" REPORTAGE EOD Woensdag waren leden van de Explosieve en Opruimingsdienst uit Culemborg een dagje extra in Venray. Die leden kennen Venray onderhand op hun duimpje, want er gagt bijna geen week voorbij of men kan hen in Venray vinden voor het onschadelijk maken van oorlogstuig. Deze keer heeft hun komst te maken met het maken van een film over het vinden van oorlogstuig, de melding daarvan, het onschadelijk maken en alles wat daar omheen moet gebeuren. Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b.v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 Dat in het gemeentelijk combi-bad het schoolzwemmen van een goed gehalte is, bleek afgelopen zaterdag 25 augustus toen 400 leerlingen van dae lagere scholen uit Venray en omgeving een zwemproef aflegden met als inzet een overlevingsbrevet. De inhoud van het overlevingsbrevet was, dat de leerlingen werden geconfronteerd met een nood-situatie zoals die zich in de werkelijkheid ook kan voordoen. Er werd met kleding aan gezwommen, de kleding moest in he water worden uitgetrokken, 400 meter afstandzwem- men en tijdens het afstandzwemmen 5 meter onder water, het opde kant klimmen diende zonder hulp te gebeu ren. Het grote aantal ouders dat de verrichtingen van hun kinderen gade sloeg kon konstateren dat de zwem proef verre van gemakkelijk was en de kinderen over een grote mate van geoefendheid dienden te beschikken wilden ze het overlevingsbrevet behalen. Wethouder van sportzaken, de heer van Oers reikte na afloop de behaalde brevetten uit, ook hij onderstreepte nog eens dat in het Venrayse gemeentebad het schoolzwemmen van hoog niveau was en dat er zeker geen sprake van was dat de kinderen maar wat werden bezig gehouden. Tevens legde de heer van Oers nog eens de nadruk op het instand houden van het schoolzwemmen wat, dankzij een eigen bijdrage van de ouders nog steeds is gelukt en door het niveau van het lesprogramma en de daaruit voortvloeiende resultaten en geoefendheid is schoolzwemmen van groot belang voor de jeugd zowel nu als in de toekomst. Het meisje dat het overlevingsbrevet krijgt uitgereikt heet: Maddy Sassen. OPEN HOF VOOR MISSIONARISSEN Als een Missionaris of missiezusater bij u op vakantie is, maak haar of hem dan erop attent dat maandag 3 septem ber vanaf half drie bij de Carmelieten in Smakt voor hen gratis open hof wordt gehouden. Ze zijn van harte welkom namens het zes-dekenale overleg. Of waarschuw aalmoezenier Peters (04784- 1253). VERNIELING OP SPORTPARK TE OIRLO Ongewenste gasten hebben in de nacht van zaterdag op zondag sport park de Heesakker (voetbal domicilie van Oirlo en Castenray) met een onprettig bezoek vereerd. Onder meer werden vernielingen aangericht aan kleedlokalen, waterput en regen instal latie. Ook de gloednieuwe Dug-Out werd gedeeltelijk gesloopt. De politie heeft de zaak in onderzoek. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: de uitbreiding van de woning aan de Blauwververstraat 26 te Venray, t.n.v. L.M. Beterams; de uitbreiding van de woning aan Christoffelkruid 56 te Venray, t.n.v. H.F. Bombach; de uitbreiding van een champig nonkwekerij aan de Teeuwenhofweg 21 te Leunen, t.n.v. G.J.H. Cornelissen; de uitbreiding van de woning aan de Blauwververstraai 24 te Venray. t.n.v. W.G.A. Voermans; de bouw van een loods/ opslagruimte aan de Rouwkuilenweg 43 te Ysselsteyn, t.n.v. J.J.G. Philipsen; de uitbreiding verbouwing van varkensstallen aan de Puttenweg 43 te Ysselsteyn, t.n.v. L.W.H. van Asten; de bouw van een mestvarkensstal aan de Veulenseweg 1 te Leunen, t.n.v. P.H. Koonings, Van Megenstraat 32 te Leunen; de bouw van een loods/ opslagruimte tussenlid aan de Hoogriebroekseweg 2 te Castenray, t.n.v. M.L.M. van Zeeland; de bouw van een tuinberging/ hobbyruimte aan de Kruidenlaan 158 te Venray, t.n.v. P.J.G. Barents; de uitbreiding van een champig nonkwekerij aan de Ysselsteynseweg 41 te Ysselsteyn, t.n.v. G.M. Philipsen, Timmermannsweg 48 te Ysselsteyn; de bouw van een hobbyruimte aan de Beek weg 40 le Venray, t.n.v.J.H.W. van Dijck; de uitbreiding/verbouwing van de woning en de bouw van een garage aan de Julianasingel 53 te Venray, t.n.v. P.M.T.M. Wijnen, Mgr. Nolensstraat 24 le Venray. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 31 augustus 1984 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 30 augustus 1984. De burgemeester van Venray Mr. H.J.M. Defesche f o.a. serviezen - pannen uitzetten - cassettes - lederwaren - vërlichting huishoudelijke art. enz. enz. o.a. serviezen - pannen uitzetten - cassettes lederwaren verlichting - huishoudeli|ke art. enz. enz. o.a. serviezen - panner Alleen vrijdag 31 augustus - zaterdag 1 en zondag 2 september. Alleen vrijdag 31 august is - zaterdag 1 en zondag 2 september. Alleen vrijdag 31 augustus - zaterdag 1 en zondag 2 september. Alleen vrijdag 3' 'Waardebonnen bij aankoop van elke f 25,- van niet afgeprijsde artikelen. 'Waardebonnen bij aankoop van elke f 25.- van niet afgeprijsde artikelen. 'Waardebonnen bij aankoop van elke f 25.- van niet afgeprijsde artikelen. 'Waardebonnen bij aankoop van elke f 25.- van niet afgeprijsde artikelen. 'Waardebonnen bij aankoop van elke f 25.- vi

Peel en Maas | 1984 | | pagina 9