éx coecvew 20% KORTING op alles* CCG(Ve(S> 20% KORTING op alles*COGWI S®jdQ W 0 SPRINGPLANK Ky C CeweN 20% KORTING op alles* £££<S)£ 20% KORTING op alles*C OG(VI VERENIGEVGSNIEUWS I.V.N. Venray Venrays Mannenkoor Orkest vereniging Venray Schutterij 't Zandakker Gilde St Jan TRIMCLUB Klaverjassers „TUSSEN MUS EN PEEL" PEEL EN MAAS uw weekblad LK.I.B. I.S.V. WIJK NOORD-WEST II L.V.B. afdeling Venray PEEL EN MAAS uw weekblad o.a. serviezen - pannen uitzetten - cassettes - lederwaren - verlichting - huishoudelijke art. enz. enz. o.a. serviezen - pannen uitzetten - cassettes - lederwaren - verlichting - huishoudelijke art. enz. enz. o.a. serviezen - panner Alleen vrijdag 31 augustus - zaterdag 1 en zondag 2 september. Alleen vrijdag 31 augustus - zaterdag 1 en zondag 2 september. Alleen vrijdag 31 augustus - zaterdag 1 en zondag 2 september. Alleen vrijdag 3' 'Waardebonnen bij aankoop van elke f 25,- van niet afgeprijsde artikelen. 'Waardebonnen bij aankoop van elke f 25,- van niet afgeprijsde artikeliin. 'Waardebonnen bij aankoop van elke f 25,- van niet afgeprijsde artikelen. 'Waardebonnen bij aankoop van elke f 25,- van met afgeprijsde artikelen. 'Waardebonnen bij aankoop van elke f 25,- v; Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. A.s. donderdag 30 augustus om 19.30 uur vqor de bassen en om 20.00 uur voor het hele koor in Vlakwater. Donderdag 6 september om 19.30 uur repetitie voor de tenoren en om 20.00 uur voor het hele koor. Maandag 27 augustus bestuursverga dering. Zondag 23 september zondagoch tendconcert m.m.v. Mandolinevereni- ging Lottum, en fanfare Merselo in de foyer van de Schouwburg om 11.30 uur. Voorrepetitie om 10.00 uur in de Schouwburg. Afmelden bij R. van Mil, tel. 86917 of bij het clublokaal Vlakwater, tel. 82318. 1 KONINKLIJKE HARMONIE EUTERPE VENRAY HARMONIE Donderdag 30 augustus. Om 19.30 uur repetitie harmonieorkest. Donderdag 6 september. Om 19.30 uur repetitie harmonieorkest. AGENDA Zondag 7 oktober Concert te Blerick met Horst. Zondag 4 november gemeentelijk muziektournooi. Zaterdag 17 november. Ceciliafeest. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 30 augustus. Repetitie om 18.30 uur. Donderdag 6 september. Repetitie om 18.30 uur. Individuele repetitie volgens afspraak met Uw leraar. DRUMBAND Zondag 2 september. Om 10.00 uur repetitie leerlingen. Om 10.30 uur repetitie drumband. Bardienst dhr. Verbeek. HOFKAPEL Zaterdag 1 september. Schouwburg, 21.00 uur. Zondag 2 september. Tijdens het Straatfestival, 13.30 uur. Vrijdag 7 september. Ysselsteyn, 20.30 uur. Afmelden harmonie-orkest bij de se cretaris, tel. 80225; leerlingen bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. n DAMESKOOR Woensdag 5 september om 20.00 uur repetitie in zaal Thielen. Zaterdag 15 september avondmis in de Vredeskerk om 19.00 uur. Donderdag 27 september concert in het Schuttersveld in officiële kleding. Aanvang 19.30 uur. Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevr. Sijbers, tel. 81353, of aan Mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332. Woensdag 5 en 12 september om 20.15 uur orkestrepetitie o.l.v. L. Boogaarts en repetitie van het blokflui tensemble o.l.v. M. Stelten. Repetitieruimte de M.L.K. school De Essel. Afmelden Pie Noten tel. 87858 Op zondag 7 oktober begeleid het or kest de jubileummis van de Zangers van St. Frans. Agenda: Vrijdag 31 augustus. Om 18.30 uur repetitie voor allen en so pranen. Maandag 3 september. Om 18.45 uur repetitie voor de nieuwe lingen met aansluitend om 19.30 uur spelavond voor alle jongens. Dinsdag 4 september. Om 18.30 uur repetitie voor alten. Woensdag 5 september. Repetitie om 18.30 uur alleen voor de sopranen. Om 20.00 uur voor het gehele koor met het orkest in de zaal van „De Essel" aan de Ursulastraat. Afmelden: Tijdelijk Rochusstraat 14 (dhr. Staal), tel. 81348. Algemeen. De opkomst van de nieuwelingen af gelopen zondag was prima. Ze hebben fijn meegezongen. Volgendeweek woensdagavond beginnen de repetities met het orkest. We doen een beroep op alle koorleden (ook tenoren en bassen) om deze repetities bij te wonen. De nieuwelingen hoeven deze repetities niet bij te wonen maar mogen dat wel. zondag 2 september. Repetitie om 10.30 voor tenoren en bas sen. Om 11.00 uur het hele koor. Maandag 3 september. 19.00 uur repetitie sopranen. Dinsdag 4 september. 19.00 uur repetitie alten. BOJEMA Vrijdag 31 augustus. 18.45 Uur gezamenlijke repetitie. SALTARELLO Zaterdag 1 september. Volgens afspraak is er weer een partijre petitie. Zaterdag 8 september. Gezamenlijke repetitie om 16.00 uur. "1 GEMENGDE ZANGVERENIGING Vrijdag 31 augustus Gezamelijke dagtocht naar de Arden nen in België. Vertrekken om 08.00 uur en opstappen bij het Schuttersveld en het Henseniusplein. Denk aan paspoort en voldoende Belgisch geld!! Wij wen sen allen een fijne dag! Zondag 2 september zingen we de hoogmis om 10.15 uur in de Paterskerk. Dinsdag 4 september van half 6 tot half 7 repetitie in het akti- viteitencentrum. Gaarne trouwe opkomst. Ook nieuwe leden zijn van harte welkom. Ook graag mannen. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij nummers 81719 of 81451 venrays gemengde zangvereniging ars musica Dinsdag 4 september om 19.30 uur re petitie voor de alten en om 20.00 uur re petitie voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Zondag 16 september uitstapje naar IJmuiden, Volendam en Amsterdam. Wilt U de formulieren tijdig inleveren? Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221, of bij mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Gedurende de openingstijden van het tuincentrum Henk Smits kunt U oud papier deponeren in de loods achter het centrum. Vrijdag 31 augustus. Repetitie 1 e stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Vrijdag 7 september. Repetitie le stem 16.00-16.45 uur. Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Zaterdag 8 september. We zingen de avondmis van 19.00 uur. Vrijdag 14 september. Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Nog niet alle kinderen zijn op de repe titie geweest. De zwemvierdaagse is voorbij, dus verwachten we jullie mor gen allemaal. Er is veel voor te bereiden voor de missen die komen gaan. Zo spoedig mogelijk hopen we U, ouders, te informferen over de gang van zaken op het koor. Tot morgen op de repetitie. De agenda voor de komende week luidt als volgt: Heden donderdagavond schietoefenin gen aan de endepoel. Aanvang 19.30 uur. Zaterdagmiddag beginnen de repeti ties voor het tamboer- en fluiterkorps in „De Keg". Zondag wordt het kampioenschap van onze vereniging geschoten Om 14.00 uur wordt alles opgebouwd. In schrijven voor het kampioenschap tot 14.30 uur. Daarna beginnen de wedstrij den. Voor de kinderen worden er ook verschillende wedstrijden georganiseerd zoals balonschieten, op kaarten schieten enz. Zondag 2 september is er een 3-tallen schietwedsrijd in Siebengewald om 14.00 uur. Zondag 9 september is het Dekenaal- schieten in Horst. Houdt deze datum al vast vrij. Zondagmiddag was de vriendschap pelijke wedstrijd tegen de gildebroeders van Geysteren. De uitslagen hiervan zijn als volgt: Korps: 1Geysteren 24 pnt. 2. Venray 24 pnt. VrijeHand: 1. E. Cornelissen, Geysteren 2. P; v. d. Broek, Venray 3. J. Kleeven, Geysteren Kampioen: 1. H. Rongen, Venray 2. H. v. Tilburg, Venray Personeel: 1. J. Peeters, Geysteren 2. T. Groetelaars, Geysteren 3. P. v. d. Broek, Venray 4. H. Rongen, Venray Uniform: 1P. Willems, Venray 2. M. Alards, Geysteren 3. J. Willems, Venray Honoraire leden: Zondag 2 sept. wordt de tweede wed strijd voor de honoraire leden gehouden op het schietterrein. De aanvang der schietwedstrijden is om 3 uur. Vergadering: Dinsdag 4 september is er in het gilde- huis de maandelijkse ledenvergadering en deze begint om 8 uur. Agenda: 1Opening. 2. Notulen 3. Ingekomen stukken. 4. Uitgaande post. 5. Mededelingen. 6. Stemming nieuwe leden. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. Onze aktiviteiten. Lopersgroep Zaterdagmorgen duurloop van 10 km op het Meterikcircuit. We vertrekken om 7.15 uur vanaf Parkeerplaats Scha- dijk. Maandagavond vertrek om 18.30 uur vanaf St. Anthoniusveldweg 1, doel: conditielooptraining over 10 km op har dere ondergrond voor langere afstand, Route Singels Venray. Training R.X.- loop en Nurburgring. Trimmers Zondag, op het Cooperbaancircuit een gevarieerd trimprogramma. We ver zamelen en vangen aan om 9.00 uur bij Cooperbaan Ballonzuil. Woensdagavond gevarieerd trimpro gramma op het circuit Vlakwater. Ver zamelen en vertrek om 18.45 uur vanaf Perdstal Kempweg. Inlichtingen: P. Loomans, Ouvertu restraat 14, tel. 85384. Kom naar de Kiosk in het Brukske. Dinsdag 4 september om 20.00 uur is het weer zover, dan begint het nieuwe seizoen. Iedereen is welkom. Breek er eens een avondje uit. Dat heb je nodig en maak nieuwe kennissen en vrienden. Tien seizoenen zijn wij met succes bezig en hopen met deze op een doorbraak in de regio. Kom klaverjassen! Er worden drie partijen van zestien gespeeld. Het vormen van koppels geschiedt door middel van loting. Kosten f2,50 per week. Verder is er koffie, pils of een an der drankje aanwezig. Dus kom naar de Kiosk in het Winkelcentrum Brukske. Telefonische inlichtingen onder num mer 84701 (Bouwmans). U kunt ook op een avond binnenlopen. jeugdnatuurwacht De minder gunstige groeiomstandig- heden nopen ons de zonnebloemaktie de volgende week af te sluiten. De 2e en laatste doorgave zal in de komende uit gave van Peel en Maas bekend worden gemaakt. Tevens zal dan bekend zijn wanneer de nieuwe jeugdnatuurwachters zullen worden geïnstalleerd. Tot volgende week. Wanneer het weer een beetje meezit zal de heer Roodbeen uit Venlo op maandag 3 september a.s. een nacht vlinder-excursie verzorgen. Hij zal ons ongetwijfeld een heleboel fraais kunnen laten zien. Deze eerste ledenavond van het nieu we seizoen wordt ten zeerste aanbevo len. Bij slecht weer hebben we als alter natief een bloemen-doe-avond met me dewerking van Lex Bakens. De vlinder- c.q. bloemenavond start om 20.00 uur in café Lenssen te Geijste- Na de zomervakantie gaan we er weer tegenaan. Binnenkort gaan we van start met een grote propaganda-actie want nieuwe leden kunnen we wel gebruiken. Voorlopig is het nog even rustig. Vol gende week krijgen jullie daar waar schijnlijk wel meer nieuws van. Zondag if er wel een mooie excursie. Tom zal die leiden naar een plaats die nog onbekend is. Vertrek om 8.00 uur vanaf het schouwburgplein. Veel ple- Venray omstreken Ons eerste officiële tournooi na de vakantie vond jl. zaterdag 25 augustus plaats en wel in de Geusselt sporthal in Maastricht, war de Maastrichtse Ge handicapten Sportvereniging „MGS" een recreatief tafeltennistournooi orga niseerde. In de Limburgse recreatieve Tafeltennis conpetitie 1984 speelden 8 van onze leden mee, en met succes. Bij de dames kwam Nelly van *Dijck wederom in de eindfinale en werd le, haar laatste party (3 games) tegen de sterke Patricia Crolla van de organi serende vereniging, toonde aan, dat ervaring ook in het tafeltennis, toch wel uiterst belangrijk kan zijn! Jo Jacobs- Kortenbach speelde ook nu weer goede wedstrijden, doch in de finale werd jo 4e, hetgeen in deze sterke bezetting toch een mooi resultaat is. Na de nodige ervaring zal straks voor Jo zeker het moment aan gaan breken dat zij bij de eerste zal gaan horen. Bij de heren klasse 3 werd Joost Rongen de grote winnaar. Ook hij kwam in de eindfinale en versloeg hier (ook al in 3 sets) de vrij sterke van Duynhoven uit Helmond. Ook voor Joost dus een dik verdiende eerste plaats. Alhoewel onze overige deelne mers, bij de dames Tiny rongen-Jacobs en bij de heren Twan van Dijck-Martien Gielen- Leo Reintjes en Edwin Ris vrij goede partijen speelden kon geen van hen de finales bereiken, volgende keer beter. Tijdens een goed verzord diner, omlijst door muziek en zang, werden de prijzen uitgereikt en kon Venray tweemaal een mooie eerste prijs mee naar huis nemen. Proficiat met dit goede begin in het pas begonnen seizoen. a Aktiviteitenprogramma. Vrijdag 31 augustus is er weer een ge zellige dansavopnd voor ouderen waar bij U kunt genieten en dansen op mu ziek van Hollands Glorie. Entree is vrij. Aanvang 20.00 uur. Zondagmorgen van 10.00 tot 12.30 uur kunt U een kaartje leggen onder het genot van een kopje koffie, tijdens het alombekende kaart-koffie-uurtje. Vrijdag 7 september om 16.30 uur opent de burgemeester de langs het wijkcentrum aanwezige kantoorruimte, welke reeds een geruime tijd beheerd wordt door de C.V.B. (Centrale Volks bank). Na deze opening is er een recep tie voor genodigden tot 18.30 uur. Vanaf 19.00 uur opent de drumband „Open Huis" waarbij eenieder in gele genheid gesteld wordt om het geheel nieuwe kantoor van C.V.B. te bezichti gen. Zaterdag 8 september is er een disco avond voor de jeugd. Deze disco en die van 15 september is gratis. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 12 september start om 21.00 uur het Volksdansen. Geïnteres seerden kunnen zich opgeven. katholiek vrouwengilde venray Beste leden. Op maandag 3 september a.s. om 20.00 uur openen wij ons verenigings jaar met het vieren van de H. Eucha ristie in de Veltumse Kapel, Hoebert- weg. Deken L. Theunissen zal hierin voorgaan. Na afloop samenkomst in gasten- centrum „De Wieënhof" waar we een kopje koffie drinken met kruimel-ap peltaart. Aansluitend zal onze voorzit ster, Martinet Roling het nieuwe jaar programma presenteren. Ook is er gelegenheid zich te laten inschrijven voor clubs en cursussen. Tevens zal het nieuwe programmaboekje uitgereikt worden. Volksdansvereniging Opanka stelt zich voor. Wij zijn een vereniging waar een groot aantal volwassenen tieners en kin deren kunnen volksdansen. Plaats: Wijkcentrum het Schöpke Niet alleen dansen uit ons eigen land maar ook internationale dansen uit o.a. Israel, Griekenland, Yoegoslavië en Amerika worden geleerd, enfin, het is gewoon een fijne hobby. Tijden: Klas 1 en 2 maandag 27 augustus 16.30- 17.30 uur. Klas 3 en 4 maandag 27 auugustus 17.45-18.45 uur. Klas 5 en 6 woensdag 29 augustus 17.45- 18.45 uur. Inlichtingen: Gerrie Geene Tel. 84882 Hallo jongelui. A.s. woensdag club van 18.15 tot 19.45 uur voor de jeugd van 6 tot 9 jaar. Trudy, Jeanne, Monique, Jolanda, en Hedi hebben een oriëntatietocht voor jullie uitgezet. A.s. Vrijdagavond club van 19.00-21.00 uur voor de jeugd van 9 tot 12 jaar. Groep 4 heeft het programma in handen, dus Astrid, Martin, Wim, Twan en Henk. Zaterdagavond club van 19.30 tot 21.30 uur, voor de jeugd van 13 t.m. 16 jaar. D.j. William komt met discotheek Dayton-Power-Station jullie een gezelli ge avond bezorgen. Tot a.s. w.e. Groetjes, de leiding I Mi vrouwen katholieke vrouwenvereniging Dinsdag 4 sept a.s. openen wij het nieuwe seizoen. We beginnen de avond met om 19.00 uur een eucharistieviering in de Paterskerk. Daarna voortzetting van de avond in zaal in den Engel met een ledenvergadering. Thema van deze avond is: Brazilië, ontwikkelingsland met grote tegenstellingen. De heer R. Poels wil hierover een lezing houden en een film en dias vertonen. Ook zijn de leden deze avond in de gelegenheid zich op te geven voor de excursie naar „Juweel '84" in de Venlose Maaspoort, Óp donderdag 4 oktober a.s. In ons nieuwe programmablad hebt U hier reeds uitvoerig over kunnen lezen. De kosten voor deze excursie bedragen 10,- tegelijk bij het opgeven te voldoen. Dan wordt er woensdag 5 september a.s. weer een kienavond gehouden. Deze kienavond is voor iedereen toegankelijk, dus leden breng Uw familie, vrienden en kennissen gerust mee. De kosten voor een hele kaapten jackpot bedragen 15,- Dinsdag 11 september is weer de eerste ledenbijeenkomst van het nieuwe seizoen. Deze avond zal verzorgd worden door mevr. Pouwels-Duykers uit Grubbenvorst. Zij zal ons alles over handwerken vertellen en enkele tech nieken tonen. Aanvang 8 uur. Degenen die de contributie nog moeten betalen kunnen dat deze avond ook nog doen. Onze bijeenkomsten zullen voortaan zijn in wijkgebouw Noord-West in de Ursulastraat. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Omdat onze zaal op dit moment grondig geïsoleerd wordt, is 't nog enkele weken rustig in O. J.C. Dingus. Echter vanaf 7 september zal daar snel verandering in komen, want dan beginnen onze vaste vrijdag-optredens weer. Verder zullen we in de maand septem ber ook elke zondagavond aktiviteiten gaan organiseren, onder het motto: anders en voor niks. In de vakantieperiode hebben er enkele berichten in de krant gestaan over ons vrijwilligerstekort. Deze zijn gedeeltelijk opgelost, maar een aantal nieuwe bestuursleden erbij, zou de zaak geen slecht doen. Besturen in Dingus is lachen en jan ken tegelijk, knokken en niet toegeven, uitproberen en risico durven te nemen en bovenal elke woensdagavond verga deren. Heb je interesse of wil meer weten, neem dan eens kontakt op met Peter Vereyken of Jan Verheyen (83293). Ook jongeren die zin hebben om 'n avond in de week te „tappen" zijn van harte welkom. Loop 'ns binnen en vraag er naar. Vaste openingstijden: dinsdagavond 20.00 - 01.00 uur woensdagavond 20.00 - 01.00 uur donderdag 20.00 - 01.00 uur (tot Vz sept. nog gesloten) vrijdagavond 20.00 - 01.00 uur zaterdagavond 20.00-01.00 uur zondagavond 20.00 - 24.00 uur (vanaf 9 sept.). Programma-verzicht Het eerste weekend belooft weer heel wat, 't zit vol kultus, mystiek en onver wachte zaken. Vrijdag 7 sept.: MOTEL BOUKAS- SA en Emotional Painting. Zondag 9sept.: Reïncarnatie-avond. Slagwerk is in. Bads uit Japan trek ken overvolle zalen. Groningen loopt uit voor 't Drumbeest en in Dingus spreken ze nog steeds over Slagerij van Kampen. Daarom openen wij onze optreden- reeks (en tevens onze „nieuwe" zaal) met Motel Bokassa. Motel Bokassa is 'n slagwerkgroep uit Amsterdam die wer ken volgens de ritmes en principes van de grote Japanse groepen. Anderhalf uur lang getrommel, hard, zacht, snel, langzaam, oppervlakkig tot zeer indrin gerig. Motel Bokassa was zeer suksesvol als voorprogramma-akt bij Ondekoza uit Japan, o.a. in 't Noorderligt. Bokassa brengt haar eigen lichtinstal latie mee, deze bestaat uit allemaal T.L.'s, wat toch wel 'n zeer eigen lichtsfeertje geeft (net zo kontrastrijk als de muziek). Motel Bokassa is in onze ogen aanzienlijk interessanter als slagerij v. Kampen, dus Nieuw zaaltje, allemaal nog 'n beetje kaal en 't moet nog ingeleefd worden. Om daar zelf aktief aan te werken hebben wij de kunstenaar en schilder Theo Verstappen, afkomstig uit Leu nen, wonend in Maastricht, gevraagd een EMOTIONAL PAINTING te komen maken. Staandend op volsteigers, omgeven van potten verf, de ogen richt op de kale muren en vest gespitst op de muziek, de ritmes en gevoel, zal hij daar spontaan een muurschildering gaan maken. Theo Verstappen, onlangs afgestu deerd aan de Kunstacademie is op gebied van aktie-schilderen een behoor lijke autoriteit. Tegen half 10 begint alles, vanaf 20.00 uur zijn we open. Zondag 9 sept.: Reïncarnatie-avond. „Vroeger was ik medicijnman van Limbabwe". Als er gesproken wordt over reïncardinatie, over het feit dat 'n mens meermalen leeft, weten de lol broeken onder ons er meestal snel een antwoord op, vaak de meest belache lijke. Maar wie zegt dat 't niet waar is? Waarom zou alle levenservaring, kennis en alle vormen van energie, niet meermalen gebruikt worden? Dit thema staat centraal op deze avond, eerst in inleiding, korte film en daarna zal getracht worden terug te gaan naar vorige levens van deelnemers die daar aan mee willen doen. Voor de critici onder ons: alles staat onder deskundige leiding en er is veel mogelijk, dus zeg niet meteen: aan den kwade doe ik niet mee! Aanvang half negen. o.a. serviezen - pannen uitzetten - cassettes - lederwaren - verlichting - huishoudelijke art. enz. enz. o.a. serviezen - pannen uitzetten - cassettes - lederwaren - verlichting - huishoudelijke art. enz. enz. o.a. serviezen - panner Alleen vrijdag 31 augustus - zaterdag 1 en zondag 2 september. Alleen vrijdag 31 august js - zaterdag 1 en zondag 2 september. Alleen vrijdag 31 augustus - zaterdag 1 en zondag 2 september. Alleen vrijdag 3 I 'Waardebonnen bij aankoop van elke 25.- van niet afgeprijsde artikelen. 'Waardebonnen b.j aankoop van elke f 25.- van niet afgepnjsde artikel. n. 'Waajdebonnen bij aankoop van elke f 25. van niet afgeprijsde artikelen. 'Waardebonnen b.j aankoop van elke f 25.- van niet afgeprijsde arfkelen. 'Waardebonnen bij aankoop van elke 1 25. vt

Peel en Maas | 1984 | | pagina 5