Muziek- en Majorettenkorps St. Petrus Banden Showband De Pijpers Vlaardingen Tamboer-, Trompetter- en Pijperkorps Drumband Isla, Dieren Showband Animato Hooglanderveen HHHHHBh Showband Molenberg Heerlen reparatie restauratie-creatie VERLINDEN JUWELIER TAPTOE VENRAY ZATERDAG 1 SEPTEMBER Jarenlang bestond er ook in Ven- ray een jongelingenvereniging met als verzamelnaam „Het Patronaat", hiervan maakte o.a. de wandelclub „Ambulo" (ik wandel) deel uit. Deze club werd altijd muzi kaal begeleid door enkele tamboers. Binnen de gelederen van het patro naat werd het plan opgevat een drumband op te richten. Na vele voorbesprekingen was het in 1959 zover en kon de oprichtingsvergade ring gehouden worden. Aan de wieg van de drumband die de naam kreeg van de parochiekerk „St. Petrus Banden" stonden de heren Stevens, Jac van Opbergen en Kapelaan Heymans. Zodoende was er weer een loot aan het aloude Patronaat gekomen. Besloten werd buiten de trommen en jachthoorns ook trom- pettten aan te schaffen en dit in de naam van het korps tot uitdrukking te laten komen. In het begin lag de instructie in handen van de heer Bakens, die zich echter wegens ziekte al spoedig te rug moest trekken waarna de heer Schellens zijn taak overnam. Daar er in het korps 2 afdelingen waren, blazers en slagwerk, stelde hij het bestuur voor om voor de tamboers een aparte instructeur aan te stellen in de persoon van Hub van Eijk. Na enige tijd nam de heer Hop penbrouwers de instructie van de blazers over. Er werd ijverig gerepe teerd, hoewel muzieklezen er niet aan te pas kwam. Alles ging op ge hoor en werd voorgezongen. Niet tegenstaande deze soort instructies werd toch deelgenomen aan con coursen in Someren, Oirlo en Nieu- wenhagen waarvan het resultaat overal een le prijs was. Uit de voor bije 25 jaren volgt hier een bloemle zing. Tot 26 augustus 1964 bestond het korps volledig als een onderdeel van het patronaat. Op deze datum werd een eigen jeugdbestuur gekozen, doch men bleef financieel afhanke lijk van het patronaat. In 1969 werd het 2e lustrum ge vierd in het Odapark. Dit feest viel letterlijk in het water omdat de weergoden niet meewerkten. In 1972 werd de afdeling majoret- ten opgericht onder leiding van de heer van Zeil, later Dhr. Vrolijks met als leidster mej, M. Oomens. In 1974 werd het 15 jarig bestaan gevierd met o.a. een tweedaags festival waaraan bekende korpsen deelnamen, zoals de kampioen 1974 uit Treebeek en het jachthoorn- en trompetterkorps Edelweiss uit Heerlen. Het festival werd afgeslo ten met de eerste Taptoe-Venray. Die eerste taptoe sloeg zo geweldig aan dat besloten werd hiervan een jaarlijks terugkerend gebeuren te maken. En zo neemt Venray nu voor de tiende keer, op muzikale wijze afscheid van de zomer. Ken nelijk laat de zomer zich dit af scheid welgevallen, want steeds kunnen de vele belangstellenden ge nieten van show en muziek op een prachtige zomeravond. Het lijkt of het mooie weer in de organisatie is ingecalculeerd. Slechts feenmaal heeft men zijn toevlucht moeten ne men tot sporthal „de Wetteling" toen een geweldige donder- en re genbui de feestvreugde kwam ver- VOORVERKOOPADRESSEN TAPTOE VENRAY Sigarenmagazijn Maan, Paters- straat 5a Sigarenmagazijn C. Jansen, Grote Markt 22 Sigarenmagazijn van Dijck, Langstraat 26 VVV Venray Grote Markt PRIJS TOEGANGSKAARTEN Staanplaats4,00 Kinderen tot 12 jr. en 65 2,50 Zitplaats6,00 kinderen tot 12 jr. en 65 4,50 storen. In de loop der jaren is het accent bij de Taptoe Venray steeds meer op de show komen te liggen, hetgeen het bij de organisatie van het evenement steeds moeilijker maakt gerenomeerde korpsen aan te trekken. Maar tot op heden is men hierin ten volle geslaagd. Ieder jaar voltrekken zich uitstekende muzika le shows tegen het indrukwekkende decor van het prachtige oude raad huis. In 1974 werd het uniform verrijkt door toevoeging van pluimen en emblemen op de baret, geschonken door de heren A. Sijbers en G. Ver- koeyen. De heer Eekhout (toenma lig tambour maïtre en instructeur van de Luchtmacht Kapel) deed als instructeur zijn intrede bij de band. In oktober 1979 volgde de oprich ting van een eigen joekskapel „Dikke Mik" Het 20 jarig bestaan werd groots gevierd. Het korps presenteerde bij de Taptoe Venray 1980 zijnnieuwe uni formen. De oude werden na 20 jaar trouwe dienst vervangen. De taptoe werd een groots succes mede door dat ,,St. Petrus Banden" een show bracht waar zelfs een heuse stier aan te pas kwam.... De naam van het jachthoorn en trompettenkorps werd in 1981 ver anderd in Muziek- en Majoretten- showkorps „St. Petrus Banden". 1 Januari 1982 presenteerden de majoretten hun nieuwe uniformen. Mej. B. Gielens werd opgevolgd door het echtpaar Groenenberg- Peters uit Nijmegen als instructeuis van de majoretten en de miniretten. In 1982 werd een eigen tribune ontworpen en gebouwd t.b.v. de taptoe. Het 55 jaar jonge Show Corps De Pijpers uit Vlaardingen is geen on bekende op de Taptoe-Venray. Al eerder in de zeventiger jaren ver toefde het in Venray en bracht een zeer goede show. Sindsdien is er echter wel het een en het ander ver anderd. Als enige korps in de wijde Vlaardingse regio zijn de Pijpers in gesprongen op de populaire Ameri kaanse „Drum Corps"-begrippen. Het korps staat dan ook met zo'n 50 jongelui voor veel enthousiasme, show, muziek, power en dynamiek. Het instrumentarium komt uit Amerika, evenals de showontwer- pen en de muziekkeuze. Het aparte uniform is een ontwerp van de eigen leden en komt de choreografie zeer ten goede. Het programma voor dit jaar beslaat gedeeltelijk klassiek en ge deeltelijk Zuid-Amerikaanse mu ziek, met o.a. Buil Song, Promena de, Brasil, Georgia en the Great Ga- te of Kiev, afkomstig uit de door Mussorgsky gecomponeerde „Schilderijententoonstelling". GOUDEN EN ZILVEREN SIERADEN KLOKKEN EN HORLOGES DE JUWELIER MET VAKMANSCHAP IN EIGEN ATELIER „Isla" is een muziekvereniging uit Dieren (Gelderland) en is opge richt op 5 april 1974. Deze vereni ging bestaat uit twee bands, t.w. de Show-, Drum- en Pijperband „Isla" en de Drum en Showfanfare "'s'a Deze laatste zal in Venray optreden, deze band heeft reeds di verse leuke successen geboekt in binnen en buitenland. Enkele bijzon der hoogtepunten uit de vele optre dens zijn zeker het Bloemendefilé bij Paleis Soestdijk, het winnen van de Grote Prijs van Amsterdam tij dens het Jordaanfestival en het op treden bij de Olympische Spelen voor Gehandicapten te Arnhem. De Show-, Drum- en Pijperband bestaat uit ±60 leden van 10 tot 15 jaar. De Drum-, en Showfanfare telt 50 leden van 16 t/m 45 jaar. De muzikale leiding van beide bands berust bij de heer J. Jongeneel. De band bestaat uit zeer enthou siaste muzikanten, meest jonge mensen, die met veel plezier hun muziek en show naar buiten bren gen. Zij treden graag op bij allerlei evenementen, die muzikale luister behoeven. Showband Animato uit Hooglan derveen heeft de laatste twee jaar van zich doen spreken. Zij brengt een wervelende show, die bij het pu bliek zeer aanspreekt en dat heeft geresulteerd in het feit dat zij veel gevraagd wordt op gerenomeerde taptoes en andere evenementen in het land en de regio. Ook dit jaar heeft Animato weer een druk bezet programma. Zij wa ren o.a. te zien en te horen te Apel- Drumband „Molenberg" is op gericht in 1952 als K.A.J.-drum band. De eerst jaren waren zij dan ook alleen bekend onder de naam K.A.J. drumband Molenberg. Toen in 1959 de K.A.J. afdeling Mo lenberg werd opgeheven, was het ook de bedoeling om de K.A.J. drumband op te heffen. Gelukkig is het niet zover gekomen en dit was te danken aan een oudercomitee die de drumband voor de som van 1,- overnam van de K.A.J. Van dat ou dercomité uit 1959 zijn nog steeds drie leden in het bestuur. Ongeveer 7 jaar geleden ging drumband „Molenberg" over tot- het maken van show. Juist door de ze shows groeide de bekendheid van deze drumband met sprongen. In de loop der jaren verzorgden zij optre dens in binne- en buitenland, o.a. in Frankrijk. Ook in Nederland kre gen zij een goede naam. Dit blijkt wel uit de vele optredens die zij ver zorgde, o.a. in Amsterdam, Rotter dam, Den Haag, Velp en Nijmegen en zeer veel andere plaatsen. De drumband heeft momenteel 43 spelende leden. doorn en Ommen, bij de taptoe te Hoevelaken, en bij de opening van de Heideweek te Ede. Tijdens de nationale taptoe te Breda mogen zij op 31 augustus a.s. het voorprogramma verzorgen en daaruit blijkt, dat Showband Ani mato op de goede weg is. De muziek, die tijdens de show gespeeld wordt is modern, ligt goed in het gehoor en is voor deze gele genheid bewerkt door Henk Peter sen (dirigent) en Jaap van Gelder (tamboerinstr.) Het visuele effect van de show word ondersteund door door een colourguard (vlaggen) en twirl. Juist deze twee onderdelen van de showband bepalen „het gezicht" van showband Animato. Samen met de muziek brengen zij een show met veel beweging en wel, zo dat men ogen tekort komt! Animato promoveerde in 1983 tijdens een bondsconcours naar de le divisie en legde voor de derde maal beslag op de kampioenswim pel. Een van de hoogte punten van 1983 was wel een drietal optredens van Animato in het Feyenoord sta dion tijdens het AD- voetbaltoernooi. Het 60.000 koppi ge publiek stak zijn bewondering niet onder stoelen of banken en rea geerde zeer spontaan! Binnen twee jaar hoopt Animato haar instrumentarium zodanig ver nieuwd te hebben, dat alles in G gestemd is, hetgeen de opzet van de .show ten goede zal komen. Animato betekent in muziekter men „levendig", een naam die op deze showband zeker van toepas sing is.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 17