GEMEENTEPRAAT Even langs de glasbak. Kleine moeite. Goede gewoonte. Verkeers maatregelen met de Kermis Folder „Stand van Zaken" weer verkrijgbaar Bouwvergunning aangevraagd Tegemoetkoming studiekosten Fantastisch filmprogramma in Venray Spreekuur vervallen Buitenbad tijdens de zomervakantie Geschied- en oudheidkundig museum Venray Geen vergadering commissie voor financiële zaken 24 runderen gevonden Wielrenners werden beloond f 5000,- „bij elkaar gewandeld" voor Venrayse kruisen en kapellen NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte. Bureau Voorlichting GLAS HET INZAMELEN WAARD. HUI» IN DE GLASBAK! Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierbij bekend hun besluit van 25 juli 1984, waarbij met het oog op de te verwachten drukte in ver band met de aanwezigheid van diverse kermisattracties op de Grote Markt en het Henseniusplein en de verkeershinder bij het opbouwen en afbreken van die attracties, de volgende maatregelen zijn genomen: I. voor het tijdvak van dinsdag 31 juli 1984, 07.00 uur tot en met do.ider- dag 9 augustus 1984, 18.00 uur of zoveel korter of langer dan de om standigheden hel toelaten dan wel noodzakelijk maken. 1door hel plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens te sluiten voor alle verkeer in bei de richtingen behalve voor voet gangers: a. de Schoolstraat, voor het ge deelte gelegen tussen de weg genaamd Schouwburgplein en het Henseniusplein; b. de rijbanen en pleinen van het Henseniusplein alsmede het fietspad over dit plein; c. parkeerterrein en weg Gouden Leeuw; 2. door plaatsing van de borden 12 en 13 van bijlage II van genoemd reglement het gedeelte van de merseloseweg tussen de Deken Thielenstraat en de Kempweg te sluiten voor alle verkeer behalve voetgangers in de richting van het Henseniusplein; 3. door het verwijderen van de on derborden, behorende bij bord 49 van bijlage II van genoemd reglement, op de Grote Markt een algeheel parkeerverbod in te stellen; II. voor het tijdvak van zaterdag 4 au gustus 1984 tot en met woensdag 8 augustus 1984, dagelijks van 15.00 uur tot 24.00 uur, of zoveel korter of langer dan de omstandigheden heden hel toelaten dan wel noodza kelijk maken, door plaatsing van de borden 11 van bijlage II van eerder genoemd reglement te sluiten in bei de richtingen voor alle verkeer be halve voetgangers: a. de Hofstraat; b. de Schoolstraat voor het gedeel te, gelegen tussen de Jan Hen- senstraat en de weg genaamd Schouwburgplein; c. de Grote Markt; d. de Henseniusstraat, voor het ge deelte gelegen tussen de Langstraat en de Leeuwstraat; III. te bepalen, dat van de onder II a. en d. opgenomen inrijverboden taxi's zijn uitgezonderd. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking beroep aante kenen. Het beroepschrift wordt aan de Ko ningin gericht en ingediend bij de Com missaris van de Koningin. Venray, 26 juli 1984 Burgemeester en wethouders voornoemd, H. Defesche, burgemeester J. Poels, secretaris De bekende folder „Stand van Zaken bij de sociale verzekeringen en voorzie ningen" is weer verschenen, aangepast aan de gegevens per 1 juli 1984. De folder geeft duidelijke informatie over de sociale verzekeringen. Men vindt er alle premiepercentages in ver meld, maar ook de uitkeringsbedragen. Verder een algemeen overzicht over de inhoud van de wetten. De folder is een samenwerkingspro- dukt van het Ministerie van Sociale Za ken en Werkgelegenheid, het Ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cul tuur en het Voorlichtingscentrum So ciale Verzekering (VSV). Wenst u de folder te ontvangen, dan kunt u zich wenden tot het VSV, Zwaansvliet 3, 1081 AP Amsterdam. Telefoon: 020 - 448418. Daar zijn overigens ook folders ver krijgbaar over alle sociale verzekerings wetten afzonderlijk. Bij wat grotere aantallen worden kosten in rekening ge bracht. boekhandel van den munckhoj is ook dinsdags de gehele dag geopend Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: bouw van een carport en het ver bouwen van een woonhuis aan de Witte Vrouwenstraat 2 te Oostrjum, t.n.v. H. van der Wildt; de bouw van een fokvarkensstal aan de Carmelietenstraat 2 te Smakt, t.n.v. Maatschap Philipsen; de bouw van een tuinhuisje aan de Hatendonkstraat 25 te Oostrum, t.n.v. H. Slangen; de uitbreiding van een tuinbouw kas aan de Roffert 8 te Castenray, t.n.v. J.J.M. Classens; de uitbreiding van een tuincen trum aan de Langstraat 83 te Venray, t.n.v. Thuylshof b.v.; de bouw van een jongveestal aan de Lorbaan 6 te Veulen t.n.v. J. Bos goed; de bouw van een woning aan de Herik te Venray t.n.v. F.A.J. Schmeetz, Beethovenstraat 13 te Venray; de bouw van een legkippenhok en een opslagruimte aan de Roland 3 te Castenray, t.n.v. B. Vullings; de uitbreiding van een woning aan de Moderatostraat 8 te Venray, t.n.v. W. Crooymans; de bouw van een garage/loods an de Veulenseweg 40 te Veulen, t.n.v. M.W.H. Geurts. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 27 juli 1984 gedu rende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke orde ning en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedu rende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 26 juli 1984 De burgemeester van Venray Mr. H.J.M. Defesche Studeren kost niet alleen tijd maar ook geld. Het rijk komt studenten (of hun ouders) tegemoet in een deel van de studiekosten. Informatiebrochures over tegemoetkoming studiekosten 1984-85 voor leerlingen aan het voortgezet on derwijs; rijksstudietoelage 1984-1985 voor stu denten aan wetenschappelijk onderwijs, een hogere beroepsopleiding, de oplei ding voor kleiterleidster e.d.; Studiefinanciering en de deeltijdstu dent; rentedragende studieleningen studie jaar 1984-1985 voor zij die niet in aan merking komen voor een studietoelage. Zijn in beperkte mate verkrijgbaar in de infotiek in de hal van het raadhuis. Of anders kunt U de brochure van uw keus aanvragen bij de Centrale Directie Stu diefinanciering, Postbus 30006, 9700 RH Groningen; telefonisch bereikbaar via 050-249111 op werkdagen tussen 9.00 en 12.00 e 14.00 en 16.00 uur. WAT KOST'N AUTO TEGENWOORDIG? f 110,- voor 'n héél weekend! Vanaf f 110,- huurt u 'n Hertz auto van vrijdag 17.00 tot maandag 09.00 uur, incl. alle kilometers, excl. b.t.w. van de Ven Leunseweg 47a, tel. 04780-85696 Deze week wordt in Venray de Conti nentale première gehouden van het grootste lachsukses dat momenteel in Amerika rekords aan het breken is. PO LICE ACADEMY. De film gaat over de opleiding van politieagenten en daar kan heel wat bij afgelachen worden. Toch is het niet lachen Om maar lachen MET de politie. Met groot vertoon wordt vandaag de film in première gebracht. Overal treft men z.g. toelatings-examen formulieren aan waarop men de gekste antwoorden op in kan vullen. Bumperstickers ziet Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Maandag 27 juli a.s. vervallen de spreekuren van de wethouders mevr. H. Poels-Peters, J. van Oers en H. Wil- lems. Voor dringende aangelegenheden kan men zich wenden tot de behande lende afdeling. Het buitenbad is tijdens de zomerva kantie geopend op maandag van 10.00- 20.00 uur, op dinsdag t/m vrijdag van 7.30-20.00 uur en zaterdag en zondag van 10.00 tot 18.00 uur. In verband met de jaarlijkse kermis te Venray van 4 tot en met 8 augustus is het museum gesloten op zaterdag 3 en woensdag 8 augustus 1984. men overal in het land rondrijden. De Televisie gaf zaterdag jl. de eerste im pressies en er zullen er nog meer volgen. Kortom er wordt alles aan gedaan om de film net zo'n overweldigend sukses te maken als in Amerika. De mensen wil len lachen zeker in deze vacantietijd. Welnu, dan kan men bij POLICE ACADEMY goed terecht. De tweede film die meer dan normale aandacht waard is, is de met oscars overladen prachtfilm TERMS OF EN DEARMENT (MET HART EN ZIEL). Algemeen als de ontroerendtse film sinds „Kramer versus Kramer" be schouwd. Shirley MacLaine en Jack Ni cholson spelen de voornaamste rollen, een film die het door mondreclame ze ker een aantal weken uit zal houden in Venray. In ieder geval een film die men niet ongezien voorbij mag laten gaan. De film werd bekroond als beste film van 1984. Voor de jeugd wordt er op Zondag en Woensdag en op andere dagen bij re genachtig of koud weer een Nederlandse jeugdfilm vertoond nl. BILLY TURF CONTRA KWEL. Dat betekent volop plezier om het dikste studentje ter we reld. Er gelden lage vakantieprijzen. Voor volwassenen tenslotte de nieuwe versie van RASPUTIN, DE WREDE INTRIGANT. SNELHEIDSCONTROLES Op enkele plaatsen in Venray-kom hield de politie snelheidscontroles. Twintig autobestuurders werden be keurd. Snelheden werden gemeten van 65 - 92 km/u., terwijl de toegestane snelheid slechts 50 km/u. bedraagt. De voor woensdag 1 augustus op het programma staande vergadering van de commissie voor financiële en economi sche zaken gaat niet door. De eerstvol gende vergadering is gepland voor 5 sep tember a.s. TE KOOP Preiplanten (winter) M. Beurskens Stevensbeekseweg 7 Overloon Tel. 04788-1267 TE KOOP Yamaha '78 400,- Tel. 04780-86537 TE KOOP 48 m2 vloertegels prijs n.o.t.k. Tel. 80761 TE KOOP Kreidler RMC S bwj '80 i.z.g.st. Tel. 04932-284 Timmermansweg 90 Ysselsteyn TE KOOP ANTIEK div kasten, sa lontafels, eethoeken, slaapkamers, buffet kasten, nachtkastjes, commodes, burostoelen, lampetstellen. Beelden, stolpen, en kleingoed. Veulenseweg 39 Veulen Tel. 04780-84143 TE KOOP noten houten wandmeu- bel Tel. 85601 TE KOOP i.g.st. toerfiets met 10 versnellingen Tel. 04782-287 TE KOOP Weg. omst. mooie Rea- bault 5 GTL, groen met. 1977 72.000 km Prijs n.o.t.k. Kruidenlaan 52 Venray Tel. 04780-83824 TE KOOP Trouwjurk m. 36 Tel. 04780-11203 na 18.00 uur voor 1-8 TE KOOP ANTIEK, i.z.g.s. ee- thoek (tafel, 6 stoelen) 2 slaapkaraerstoelen verder nog: salontafel (2m Lang) diverse bijzettafelt jes, eikenbureau (uit- neembaar) eiken boeken kastjes alles teagen aan trekkelijke prijzen. Tel. 88181 TE KOOP Volvo Amazone '67 Bou vier met stamboom lange lederen damesjas 38-40 Tea kwondo pak m. 36 Tel. 86690 TE KOOP Juke Box merk AMI, bj '79 Electronisch orgel RIHA, Partij Lp's singels, stalen barkruk ken, Akay bandrecorder. B. en O. radio tuner 60 watt, 2 hangzuilen 200 watt, 4 hifi boxen 3 weg systeem 60 watt Henseniusstraat 10 Venray, tel. 82156 TE KOOP Eethoek Henry Deux le ren zitting, trevertin venstenbank 280 x 30 x 3 Steegsepeelweg 7 leunen TE KOOP Op bestelling tuinbonen en peulen J. Janssen Lorbaan 10 Veulen tel. 81531 TE KOOP Aardbeien en bloemkool Th. Dings Veulenseweg 33 Tel. 86075 TE KOOP Mooie jonge Cockerspa- niel reutje tevens prachti ge B.M.W. met veel ex tra's Tel. 04780-8832 TE KOOP Kleuren TV met afstand bediening i.z.g.st. Florishof 22 Tel. 04780-10089 TE KOOP Peugeot 304 bj '77 600 Lathyrus 17 Tel. 10097 TE KOOP Yamaha XS 75 bouwjaar '78 i.z.g.st. Tel. 83286 Zoals wij vorige week reeds meldden heeft een wielergroep van Merselo de eerste prijs behaald in de Noord- Limburgse wiellerronde. Aangezien de ze groep gesponsord werd door het Var kens onderzoekcentrum Nieuw Dalland werden de jongelui afgelopen dinsdag uitgenodigd op het kantoor van Nieuw Dalland, waar de directie hen persoon lijk gelukwenste. Aan deze jeugdwiellerronde deden 130 kinderen mee. De eerste dag werd Onze aandacht werd gevestigd op het wekelijkse politiebericht „gevonden" waarin deze week o.m. vermeld werd dat er twintig runderen als gevonden waren gemeld. Bij nadere informatie kwam vast te staan, dat de vorige week, od de Puttenweg te Ysselsteyn 24 runderen liepen welke uiteindelijk door de veehouders Arts en Spreeuwenberg, wonende aan de Timmermannsweg te Ysselsteyn, in een weide van veehouder De Wit werden gedreven. Van die vangst werd de Venrayse politie in kennis gesteld en deze maakte daar, zoals gebruikelijk is, een kaart „gevonden voorwerpen" van. Die meldingen worden iedere week door de administratie van de politie voor publicatie in ons weekblad doorgegeven Omdat woensdag bij de politie nog geen bericht was binnengekomen dat de eigenaar was opgespoord, zijn wij eens ter plaatse gaan kijken. Het bleek dat daags na de aangifte de eigenaar van de 24 runderen, de veehouder Van de Mortel uit Deurne-Zeilberg, zich had gemeld welke die dieren aan het zoeken was. Hoe zij uit een goed afgesloten weide zijn gekomen, kon ook hij niet verklaren. Wel werd de mogelijkheid geopperd dat de afrastering door een stel kwajongens was geopend maar zekerheid daarover was niet te verkrij gen. Nu komt het herhaaldelijk voor, dat de Venrayse politie als cowboys moeten opereren. Het komt ook voor, dat indien de weide te weinig gras heeft, de koeien uit die weide weten te breken en elders het malse gras gaan zoeken. Het is altijd jong-vee dat moet worden opgespoord en juist daarom kan het enkele dagen duren eer de eigenaren hun jongvee missen, omdat zij niet iedere dag naar dat vee behoeven te gaan kijken. Zeker niet als dat vee over voldoende voer en water beschikt. In het geval van de 24 runderen was de eigenaar reeds de volgende dag op zoek gegaan naar zijn vee. Het is maar gelukkig dat de Yssel- steynse veehouders het vee in de weide van De Wit hebben kunnen drijven, voordat het gevaarlijk kon worden voor het verkeer, dat ook in de nachtelijke uren over de Puttenweg/ Midden Peelweg raast. EERLIJKE VINDSTER Een Venrayse dame vond een polstasje met daarin o.a. enkele girobe taalkaarten met een verzilveringswaarde van 3000 gulden, een girobetaalpas en een geldbedrag van 1000 gulden. De bescheiden stonden op naam van een inwoner uit Haarlem, die op een camping in Arcen verbleef. Middels de Venrayse politie kon de gedupeerde van de vondst in kennis worden gesteld. Hij spoedde zich naar het Venrayse adres om de eerlijke dame te bedanken. INBRAKEN EN DIEFSTALLEN Buurtbewoners ontdekten in een woning op het Bingelkruid een open staande deur. De politie werd daarvan in kennis gesteld. Omdat de bewoners met vakantie zijn kon niet worden vastgesteld of er iets wordt vermist. Van een bewoner aan de Goud smidstraat werd het drogen hangende wasgoed van de waslijn gestolen. Of het kinderwerk is, of dat inbrekers aan het werk zijn geweest, is niet te zeggen; wel dat een raam van de school „Den Hommel" openstond. Voor zover kon worden nagegaan wordt er niets vermist. PERSONENAUTO'S BOTSTEN Bij het wegrijden van een uitrit van de Roffert werd door de bestuurder vergeten voorrang te verlenen aan een personenauto welke over de Heesakker reed. Gevolg botsing met behoorlijke materiële schade. besloten met een behendigheids wedstrijd. De groep Merselo VOC maakte er niets van en besloot deze eerste dag met een 10e plaats in hun leeftijdsgroep. Dankzij hun doorzettingsvermogen en de aktieve begeleiding werkten ze zich elke dag een stuk vooruit, om tenslotte als eerste te eindigen. Het was dat doorzettingsvermogen, dat de Nieuw Dalland directie wilde be lonen door het aanbieden van een horlo ge voor elke wielrenner en zijn begelei ders. ook werd belooft dat de jongelui volgend jaar nieuwe shirts zullen krij gen, want het vignet van Nieuw Dalland had na 3 jaar veel van zijn oude kleuren verloren. De „monster-wandeltocht" van Joos Truijen en Theo Lormans langs de Peel en Maasroute, heeft onverwacht succes opgeleverd. Tot en met dins dagavond waren er 4455,52 bij de Rabobank binnen; er zijn nog toezeggin gen ten bedrage van 450,- die (vermoedelijk door vergeetachtigheid of va kantie) tot op heden niet werden gehonoreerd. De 5000,- zijn dus gepas seerd. De werkgroep kruisen en kapellen is meer dan verrast door deze grote bij dragen. De beide wandelaren zijn dan ook nog eens heel hartelijk bedankt voor hun belangeloos initiatief. Zoals reeds eerder toegezegd volgt hieronder de verantwoording van de binnengekomen gelden, alle milde gevers - ook die nog een overschrijving moeten verzorgen - dank je wel, dank je wel, dank je wel! Zusters Merseloseweg f 25,- f 25,- Creemers dakdekkersbedrijff 100,- v.d. Ven automobielbedrijff 25, - Bouwbedrijf Raedtsf 100,- NN20, - G. Creemers-Henckensf 10,- J. v.d. Boomf 10,— Gokbonnetjes24,— J. v. Nies autotechniekf 100,- Rabobank Venrayf 100,— P.J.P Muysersf 15,- NNf 50,- ABNVENLOf 30,- Peel design en publ. relf 100,- NNf 20,- B.T. Lunterf 100, Reg. Ver. het Gr. Kruisf 10,- Clephas B.Vf 100,- G.J.E.J. Petersf 10,— De La Roy b.v. Isol Bedrijff 20, - NN20,- NNf 20,- Acc. kant J.P. Th. Rosenf 20,— NN-30.- W.J. G.Smits-f 10.- NNf 20. - NCB Bank Venrayf 50.- NNf 50. Autobedrif van Haren BVt 100. 14 CDA raadsleden f 140. - Vanmecheien J.M.H SchmopG. f 10.- Vanmechelen P.J. Brielie f 20.- Gastencentrum Wieènhoff 20. - J.J.H. van Daalf 30. - Paters Fransiscanen f 50. - Broeders van Liefde50,- Persver. St Odaf 75. Hendricx schoenenf 20. - G.L. Eurlings-Vanmechelenf 20,- Mevr. Vanmechelen-Sendenf 20,- J.J.M. Ramaekers Steinf 10, H. Jonghboom-v. Mechelenf 10, Klojcommissief 10,- Ned. provincie Pr. H, Hartf 50,- Bambo BV Castenrayf 100,- Zustersvan Liefde St. Annalaan f 150, J.J.A.F. Sluyters Vastelaovesver. 2x11.11 De Pielh NN NN NN Overloon Eerw. zusters van Liefde A.L.M. Nelissen Zusters onder de bogen NN.. Steenhandel M. Kusters BV Adm. Psych Centr. Venray Bouwmij Janssen BV J. Giesen MW. Wolke.. NN Modehuis Gommans C.D.A. Afd Venray Slagerij Drabbels DautzenbergVanmechelen J.A.N. Willems J.E T. Verbeek G.W.J. Lormans Jeuken Elektrotechniek Bowling Bistro Oostrum A P Rutten-Thielen Vissers wegenbouw Van Elswijk de Lelie BV J.H.M. Berghammer-Janssen A.W.M. van der Aa NN Firma Arts en Nooyen Electro Martens BV Van Opbergen Textiel Spargel Peter Well NN Mevr. H.. NN Alters bedrijfswagens H.P.T.M. Willems Aben Assurantiën BV Peel en Maas Pers.ver psychiatrisch centrum Berden Trienekens 8V J.v.d.Vorle raadslid Dhr en mevr. v. Oers f 30. f 30. .1 30. 40. f 50. - f 50, 80. t 100, 100. - 100.- f 25. - f 40. f 100. - 100. t 100. - 10, - 10,- f 11.— 20, - 50,- f 100,- t 100.- f 150.- f 50,- f 10, - .1 25, - f 50. f 30. f 20,- f 10,- f 10,- f 100,- f 100,- f 12.50 f 25,- f 100,- 50,- f 50,- saldo f 4455,52

Peel en Maas | 1984 | | pagina 8