Renteloze obligatielening voor bouw Taf eltennisc entr um Venray 10 PEEL EN MAAS 10%-50% KORTING ANJERFONDS LIMBURG subsidies aan culturele verenigingen Peel en Maas JjTL JUIMIOR- MODE RUIMT OP ALLE ZOMERKLEDING 2)atik<Jty route Wandelaars staan klaar voor tocht van 108 km !';i -I r I li - i m u moderne middenstands woning Beter auto-onderhoud vermindert lucht verontreiniging Profiteer nu bij Cloffy Neptunus-dagen VANAF 86,- PER DAG! j Morgen, vrijdagavond, om 9 uur starten vanaf het muziekpodium op de Grote Markt Joos Truijen en Theo Lormans voor hun mars langs de Peel en Maas-route. Beide wandelaars heb ben zich nog eens heel intensief voorbereid op deze „monster"-wande- ling van 108 km en zijn er vast van overtuigd dat ze de mars met succes zullen afleggen. Zoals intussen bekend, is deze Peel en Maas-wandeling bedoelt als een on dersteuning van het initiatief van de Venrayse Werkgroep Kruisen en Kapel len. Die ondersteuning is inmiddels tast baar geworden doordat veel bedrijven en particulieren zich als sponsors van het tweetal hebben opgeworpen. Een „schooibrief" aan al die mensen bleef duidelijk niet zonder resultaat en mede daarom voelen Joos en Theo zich bij zonder verplicht hun beste beentje voor te zetten en dat dan 108 km lang.... Hieronder treft men weer 'n bonnetje aan, waarmee u, voor slechts één gulden kunt „gokken" op het juiste aantal uren dat Joos en Theo onderweg zijn. Om die juiste tijd te kunnen bepalen heeft Juwelier Verlinden een grote digi tale klok beschikbaar gesteld die bij de aanvang van de mars in werking wordt gesteld en zaterdag bij terugkomst wordt stilgezet. Voor die gulden maakt u kans op een VVV-bon. „Gokbonnetjes" zijn ook vrijdagnamiddag op de Grote Markt te krijgen. Voor U dus 'n kans en voor de Werkgroep een kleine maar altijd wel kome bijdrage. Lag het eerder in de bedoeling de beide wandelaars muzikaal in- en uit geleide te doen; achteraf blijkt dat op onverwachte moeilijkheden te stuiten. Vermoedelijk zal men dus genoegen moeten nemen met de muziek die op dat moment de zomerfeesten op de Grote Markt opluistert. In ieder geval zullen Joos en Theo vanaf het muziekpodium door burge meester Defesche na enkele inspirerende woorden en 'n daverend startschot om precies negen uur vertrekken. In de „volgkaravaan" welke uiter aard van beperkte omvang is, rijdt o.m. een reclamewagen mee, gesponsord door een aantal Venrayse bedrijven. Ook zullen de begeleiders van Joos en Theo 29 boeketten bloemen meevoeren om onderweg bij elk kruis en kapelletje 'n boeketje neer te leggen als aandenken aan deze mars en de ideale doelstelling daarvan. Vrijdagavond zal Radio Zuid in het programma „Speulentere" aandacht aan deze wandelaars schenken. Radio Brabant zal zaterdag tussen 10.00 en 13.00 uur - wanneer Joos en Theo nog over het Brabantse land wandelen - een rechtstreekse reportage geven van deze unieke mars. Tijdens de Peel en Maas-mars zullen vrijdag en zaterdag door vrijwilligers van de Werkgroep Kruisen en Kapellen demonstraties worden gegeven in het maken van mallen en het afgieten van beelden. Vrijdag gebeurt dat van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur. Een en ander vormt dan 'n onderdeel van de zomerfeesten die de Horeca-Venray dit weekeinde op de Grote Markt organiseert. Zaterdagmiddag worden de beide wandelaars dan terugverwacht op de Grote Markt. Een allerhartelijkst wel kom is dan zeer zeker op z'n plaats, want dank zij hun prestatie mag de Werkgroep - naar het zich laat aanzien - zich verheugen in 'n zeer belangrijke bijdrage aan het budget dat beschikbaar is voor het onderhoud en herstel van de ruim 80 oude kruisen en kapellen in het Venrayse land. Hoewel Er zijn enkele zakenmensen die nog niet gereageerd hebben op de bewuste „schooibrief" 6f wel 'n toezegging gedaan hebben, maar die toezegging nog niet hebben waar-gemaakt. Natuur lijk rekent de Werkgroep er op, dat deze mensen alsnog over de brug komen.... Reden waarom men eerst in Peel en Maas van donderdag 26 juli „rekening en verantwoording" over deze mars zal afleggen. DONDERDAG 12 JULI 1984 Nr. 28 HONDERDENVIJFDE JAARGANG KAIM'F YJx/ A f§L -f Op kermismaandag 6 augustus, zal de fa. Van Rattingen beginnen met het grondwerk ten behoeve van de bouw van een Tafeltenniscentrum aan de Henri Dunantstraat. Een definitief be gin, na 5 jaar plannen-maken en zoeken naar een geschikte lokatie door de Venrayse Tafeltennisvereniging Red Stars. In de 20 jaar die Red Stars nu bestaat, is deze vereniging uitgegroeid tot een van de grootste tafeltennisverenigingen van Nederland. In het ledenbestand zijn op dit moment 220 leden opgenomen, en daar is men natuurlijk erg trots op. Een zo grote vereniging levert uiter aard ook de nodige problemen op. Met de groei van het aantal leden steeg in de loop der jaren ook het gebrek aan ruim te. De tafeltennissport heeft nu eenmaal zijn ruimte nodig en zo moest Red Stars ziin aktiviteiten od den duur over drie gebouwen gaan verdelen. Een verre van ideale oplossing, die de sfeer binnen de vereniging zeker niet ten goede kwam. De ideale oplossing voor het ruimte probleem was voor het bestuur en de leden de bouw van een eigen tafeltennis centrum. Nu is zo*n tafeltenniscentrum niet zo maar een, tweer, drie te verwezenlijken. Zelfs toen men van gemeentewege al be sloten had, voor dit tafeltenniscentrum grond beschikbaar te stellen aan de Henri Dunantstraat, kwamen er nog af keurende reakties binnen van school kinderen, onderwijskrachten en buurt bewoners. En tot driemaal toe moest het geplande gebouw gedraaid en gekeerd worden om de kinderen uit de buurt maar zoveel mogelijk speelruimte te laten overhouden en de buurt geen last te bezorgen. FINANCIERING Eindelijk werd men het met elkaar eens en konden de voorlopige plannen in een definitief jasje gestoken worden. Een van de problemen daarbij was de financiering. Gepland is, dat de totale bouw 404.000,— gaat kosten. Van enkele instanties krijgt men subsidies; zoals bijvoorbeeld 3500,— van het Beatrix- fonds omdat men in het nieuwe tafel tenniscentrum op ruime schaal voorzie- TE KOOP IN VENRAY z.g.a.n. pr.st.v.o. met c.v.-tuin en berging. Gr. doorzonkamer, keuken met app. geh. betegeld. 3 Slaapk., 2e toilet, badkamer geh. gestotterd. Voordelig te koop f 115.000,- k.k. met pre mie ±f 18.000,-. Direkt vrij te aanvaarden. Inl.Makelaarskantoor o.g. P.J.H. van RENS-FEIJEN Venloseweg 40 TEGELEN Tel. 077-31669 De terugkomst van beide wandelaren, die op vrijdag 13 juli om 21.00 uur starten voor de Peel en Maasroute, zijnde 108 km, voorspel ik op zaterdag 14 juli om Deze bon inleveren met beta ling van 1bij het VVV-kan toor op de Grote Markt. Meerde re bonnen zijn daar en in Venrayse boekhandels verkrijg baar. Naam: Adres: Woonplaats: ningen gaat treffen voor de invalide sporters. Red Stars onderhoudt name lijk zeer nauwe relaties met de Invaliden Sportclub Venray e.o. om regelmatig met elkaar deze sport te beoefenen. Van de Nederlandse Sportfederatie (NSF) krijgt men 40.000,— uit de toto-pot. En verder rekent men op een sponsering van ƒ30.000,—. Op het nieuwe pand geeft Red Stars straks een hypotheek van 150.000,—, terwijl men zelf nog een eigen inbreng heeft van/65.000, OBLIGATIELENING Een klein rekensommetje leert, dat men nu nog 31.500,tekort komt en dat tekort hoopt men te ondervangen door een renteloze lening met een loop tijd van 15 jaar. Men heeft alle vertrou wen met deze lening te kunnen slagen, temeer omdat nu reeds 15.000,— aan obligaties zijn toegezegd. De exploitatie-begroting, waarin de terugbetaling van de obligatielening is verwerkt, is reeds goedgekeurd door de Stichting Waarborgfonds Sport. Uit die exploitatiebegroting blijkt dat Red Stars in 1988 uit de rode cijfers is; dat wil zeggen: dat dan de inkomsten de uitgaven weer volledig dekken en men vanaf 1990 de renteloze obligaties weer kan gaan inwisselen. Daar is uiteraard een periode van 10 jaar voor gepland. In zijn algemeenheid bestaan de in komsten van Red Stars uit de kontribu- ties. Die zullen de komende jaren geleidelijk aan verhoogd worden, maar toch betaalbaar blijven om vooral de jeugdigen niet van de tafeltennissport uit te sluiten. Verder verwacht men in komsten uit de bar, welke in het eigen clublokaal voor de leden en spelers wordt ingericht. VERSCHILLENDE AKTIES Andere bronnen van inkomsten moeten worden aangeboord door het organiseren van akties en het verhuren van de nieuwe accommodatie. Red Stars heeft het tafeltenniscentrum feite lijk alleen nodig in de avonduren. Over dag en ook zondags kan het gebouw gebruikt worden voor andere doelein den. Er is daarvoor reeds belangstelling gebleken. Dankzij het nieuwe tafeltenniscen trum kan men in de nabije toekomst ook overgaan tot bedrijfscompetities, recreanten-competities, het geven van lessen mogelijk zelfs in schoolver band en last but not least: weer nieuwe leden aannemen. Door het over drie gebouwen verdelen van de spelakti- viteiten was het aannemen van nieuwe leden niet al te goed mogelijk. Daar komt nu in ieder geval verandering in. SPECIALE VLOER? De aanleg van een speciale tafel- tennisvloer heeft men in de plannen makerij achterwege gelaten. Dét zou een te dure aangelegenheid worden. „Maar", zo zegt het Red Stars-bestuur, „als die obligatielening een groot succes wordt en meer inschrijvingen oplevert dan wij verwachten, dan zullen we zeker alsnog de aanleg van die speciale vloer overwegen." Het nieuwe tafeltenniscentrum wordt 21 x 39 meter groot; waarvan 39 x 13 meter speelruimte. Men kan daar dan aan 12 tafels tegelijk tennissen. Hoewel het terrein gelegen is aan de Henri Dunantstraat krijgt het pand zijn ingang aan de Kiosk, dit ook al om geen parkeerproblemen aan de Henri Du nantstraat te krijgen. Het stalen casco (systeembouw) wordt geleverd door 'n bedrijf uit Val- kenswaard, omdat men daarvoor jam mer genoeg niet in Venray terecht kan. Het bouwwerk wordt uitgevoerd door Bouwbedrijf J. Raedts Zn., het sanitair en de verwarming door de firma H. Clephas en het electro door Electro Stroecken Venray. Wie op onderhoud beknibbelt smijt met geld voor gratis advies cor reijnders dr. poelsstraat 14 venray telefoon: 82810 meesterschilders Bijdrage van de Venrayse automobiel en garage-bedrijven. In Zwitserland staat evenals in Duits land het probleem van de zure regen sterk in de belangstelling. De overheids voorschriften zijn gericht op een ver mindering van de emissie van stikstof- oxyden (NOx). De gebruikersorganisa tie Touringclub der Schweiz is nu met een aktie begonnen die ten doel heeft het uitworp van NOx door het bestaan de park te verminderen. Het gaat daarbij om de verbetering van het onderhoud en met name afstel ling van de carburator. Uit onderzoek bleek dat ongeveer de helft van de auto motoren in Zwitserland niet goed was afgesteld. Een correcte afstelling van brandstof- en ontstekingssysteem zou leiden tot belangrijke vermindering van de luchtverontreiniging, zo heeft de TCS uitgerekend. Het gaat daarbij om 48.500 ton koolmonoxyde, 1.000 ton koolwaterstoffen en 5.000 ton stikstof- oxyden. Bovendien zou een benzinebe sparing van 10% ofwel 388 liter per jaar worden bereikt. De Zwitserse bond heeft van autobe drijven heeft hierop gereageerd door een speciake aktie gericht op deze afstel ling. Iedere automobilist kan hiervoor naar zijn dealer gaan en deze werk zaamheden tegen een vast tarief van 28 ZwFrs laten verrichten. Overigens is diezelfde bond van mening dat er geen verband is tussen autodichtheid en bossterfte. Uit door het Bundesambt ftir Forst- wesen gepubliceerde gegevens blijkt dat bijv. in het Kanton Genéve met het grootste aantal auto's van heel Zwitser land geen schade wordt geconstateerd. In Zuid-Oost Graubünden is sprake van ernstige sterfte in bossen maar daar rijden weinig auto'Si Ook in Tsjecho- slowakije zijn er veel zieke en gestorven bomen waargenomen, terwijl er met de levensstandaard samenhangend 'n laag autobezit is. Voorts wijst men erop, dat er in het verleden, bijv. in de jaren 1845 en 1986. al „epidemieen" van bossterfte zijn opgetreden. Dit was dus in een periode toen er nog geen auto's bestonden. VANDALEN AAN HET WERK In de nacht van maandag op dinsdag vond een 18-jarige jongeman uit Tienray het nodig om een tak van 4 meter lengte op de Puttenweg te gooien. Hij weigerde zijn naam aan de politie op te geven. Na overgebracht te zijn naar het politiebureau was hij wat meer gewillig, hij bekende en gaf ook zijn naam op. Met de aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt werd hij huiswaarts gezonden. Een 17-jarige Venrayse knaap werd aangehouden omdat hij op Yssel- steynse kermis een bierglas op straat kapot goiide. De politie verzocht hem de scherven op te ruimen. Toen hij dat weigerde werd hij aangehouden en naar het politiebureau overgebracht. Na ver hoor en' aanzegging dat procesverbaal zal worden opgemaakt, werd hij huis waarts gezonden. Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b. v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 Grotestraat 72 Venray, tel. 82511 In deze tijd van bezuinigingen is het voor heel veel verenigingen moeilijk om de financiële eindjes aan elkaar ge knoopt te krijgen. Met name de verla gingen van gemeentelijke subsidies zijn daar mede debet aan. Voor culturele verenigingen bestaat de mogelijkheid om onder bepaalde voorwaarden in aanmerking te komen voor subsidie van het Anjerfonds Lim burg. WELKE VERENIGINGEN KOMEN IN AANMERKING? Voor subsidiëring kunnen onder meer boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend Eindelijk heeft de gemeenteraad zich ook geschaard achter de plannen van burgemeester en wethouders, om op de kruising Maasheseweg-Noordsingel- Raadhuisstraat verkeerslichten te plaat sen. Het benodigde krediet van 110.000,werd na een kleine discussie ter beschikking gesteld. Naar aanleiding van ongevallen welke op dit kruispunt plaatsvonden en de verzoeken van de wijkraad Smakter- heide en Psychiatrisch Centrum Venray (locatie St. Anna) betreffende een betere beveiliging van dit kruispunt, is destijds een onderzoek naar de verkeers situatie ingesteld. Van de onderzochte mogelijkheden ter bestrijding van de verkeersonveiligheid op dit kruispunt bleek het plaatsen van een verkeers regelinstallatie de meest efficiënte bevei liging. Tevens bleek uit een aanvullende notitie, ten behoeve van de commissie voor openbare werken c.a., dat alterna tieve voorzieningen zoals de aanleg van een fietstunnel, aanleg van een rechtsaf- strook op de Noordsingel voor het ver keer richting Raadhuisstraat en het af sluiten van de westelijke inrit naar het Mobiltankstation aan de Noordsingel niet haalbaar zijn dan wel geen verbete ring van de verkeersveiligheid inhielden. Het CDA was het gemakkelijkst. Alle aangedragen alternatieven zijn niet af doende, dus steunt men het voorstel van b. en w. De heer Den Brok echter vond dat de taak van de singels geweld wordt aangedaan: het vlot aan- en afvoeren van verkeer. Er zijn heus nog wel andere min of meer gevaarlijke kruisin gen. Moeten die straks allemaal van verkeerslichten voorzien worden? De heer Kersten kon Den Brok onder steunen. Hij vond ookfdat de bewoners van St. Anna geen gebruik zouden moeten maken van die kruising, maar van de eigenlijke hoofdingang. Maar daar was wethouder Claessens het weer niet mee eens. Het gevaar wordt dan verlegd en komt bij de hoofdingang te liggen. Den Brok bleef zijn eigen inzichten behouden. Hij hoopte dat deze ver keerslichten de verkeersveiligheid ten goede zullen komen; maar hij betwij felde dat wel. „Zie mijn afwijkend standpunt maar als een waarschuwende vinger!" in aanmerking komen: harmonieën drumbands tamboerkorpsen majorettenkorpsen -f- zangverenigingen toneelgezelschappen verenigingen werkzaam op het ge bied van de volksontwikkeling en het vormingswerk verenigingen werkzaam op het ge bied van film en fotografie schutterijen en volksdansverenigin gen in het kader van de folklore. Daarnaast kunnen bijdragen worden verleend aan gemeenschapshuizen, Watersport is in Noord- en Midden Limburg al lang geen onbekend ver schijnsel meer. Auto's met een surf plank op het dak of met een bootje op een trailer zijn hier in de regio net zo vertrouwd geworden als rond de Friese meren. De Noord en Midden Limburgse Watersportgebieden bieden dan ook ruime en gevarieerde mogelijkheden voor de vaar- en zeilsport, de hen gelsport, de oeverrekreatie en de dag- en verblijfsrekreatie aan het water. Alleen al van het Middenlimburgse plassenge- bied maken op dit moment ca. 25.000 watersporters gebruik! Kleiner en wel licht daardoor wat minder bekend maar zeker zo mooi, is het watersportgebied „Het Leuken" bij Well. Onder meer om aan dit gebied wat meer bekendheid te geven, worden door „Waterrekreatie Bergerheide" op 20, 21en 22 juli a.s. voor de eerste maal de Neptunes-dagen georganiseerd. Voor mensen die nog niet met de watersport hebben kennisgemaakt zijn deze dagen een ideale gelegenheid om dit op een speelse en ongedwongen wijze te doen. Het programma van de Neptunus-dagen ziet er als volgt uit. Vrijdag 20 juli Is er om 21.30 's avonds een sensatione le en avontuurlijke fiets wandeloriën- tatietocht, waarvoor iedereen zich kan opgeven. Zaterdag 21 juli Is er een „vliegermiddag": vliegers zelf bouwen en oplaten. Deze vliegermiddag vindt plaats op het eiland midden in de plas! Vanaf 14.00 uur is er kinderzeilen in de „optimistenklasse". Om 22.30 uur een sprookjesachtige afsluiting van de ze tweede dag met een fakkeloptocht op het water. Zondag 22 juli Vanaf 13.00 uur: doe mee aktiviteiten met o.a. surfplankroeien, vlindersur- fen, nagelen etc. etc. Als een rode draad door het program ma lopen de surf- en kanodriedaagsen: aanvang iedere dag om 16.00 uur. De opbrengst van de Neptunus-dagen is bestemd voor de Stichting Watersport Gehandicapten t.b.v. een verblijfsge- bouw: dit zal naar alle waarschijnlijk heid een Jeugdherberg gaan worden (volledig aangepast), de eerste jeugdher berg in Noord Limburg. Aanmeldingen en inlichtingen over de Neptunesdagen bij de VVV-kantoren o.a. te Venray. PEEL EN MAAS EEN ABONNEMENT WAARD buurt- of wijkaccommodaties, meer in het bijzonder voor de kosten van inrichting en/of van de aanschaf van hulpmiddelen die betrekking hebben, c.q. benodigd zijn voor culturele of so ciaal-maatschappelijke aktiviteiten van daarin werkzame instellingen. Ook kunnen bijdragen worden ver leend in de kosten van bijzondere publi- katies. WELKE BEPERKINGEN GELDEN ER? 1alleen levensvatbare instellingen kunnen worden gesteund; 2. de steun draagt in het algemeen geen permanent karakter; 3. geen gelden worden verstrekt ter dekking van gewone kas- of exploi tatietekorten; •4. de steun wordt verleend voor een bepaald cultureel object, bijvoor beeld voor een muziek- of toneel uitvoering of voor aanschaffing van muziekinstrumenten of uniformen; 5. het Anjerfonds helpt eerst nadat ge bleken is, dat het mogelijke is ge daan om de eigen inkomsten zo hoog mogelijk op te voeren. De middelen waarmee het Anjer fonds Limburg haar steunverlening fi nanciert, verkrijgt het voor een belang rijk deel uit bijdragen van het Prins Bernhard-Fonds en de jaarlijkse Anjer loterij. „VÓÓR EN DÓÓR DE CULTURELE VERENIGINGEN" Onder dit motto organiseert het Anjerfonds Limburg jaarlijks de Anjer loterij. De loten van 1,— per stuk worden door de verenigingen verkocht. Van de opbrengst van de verkochte loten wordt meteen 30% uitgekeerd aan de meewerkende verenigingen voor de door hen verkochte loten. Dit is dus extra naast de reeds hiervoor aangehaal de subsidiemogelijkheid. Verenigingen die mee willen werken aan deze loterij en daardoor bij voorbaat verzekerd zijn van een finan ciële bijdrage, kunnen zich in verbin ding stellen met de contactpersoon voor het Anjerfonds bij de gemeente Venray, de heer P. Verbeek (tel. 04780-83838 tst. 118) of bij diens afwezigheid met de kabinetschef bij de gemeente Venray, de heer A. Janssen (tel. 04780- 83838 tst. 121). Verenigingen die reeds jaren hun medewerking verlenen hoeven zich niet opnieuw aan te melden. Zij zullen begin september a.s. rechtstreeks worden be naderd. ONBEPERKT RIJDEN: Excl. b.t.w., incl. alle kilometers van de Ven Leunseweg 47a, tel. 04780-85696

Peel en Maas | 1984 | | pagina 9