GEMEENTEPRAAT 16,17 EN 18 JULI 1984 FIETSDRIEDAAGSE VENRAY Idoe meet A V uHo NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting GROTE JAARMARKT VAN VENRAY Tc- Geen spreekuur Feestelijke jaarmarkt op maandag 16 juli a.s. Buitenbad tijdens de zomervakantie Bekendmaking Binnenbad gesloten GEMEENTELIJK COMBI-ZWEMBAD VENRAY verkoop seizoenabonnementen alleen buitenbad tarieven Mysterieuze MR X deelt waardebonnen uit! Overblijven op scholen is wettelijk geregeld SPiOLEDEN SUCCESVOL Veertien-dagen regeling Winkelsluitings wet Zwemlessen Particulieren in gemeentelijk zwembad Peel en Maas op donderdag Bouwvergunning aangevraagd Venrayer vermist Fusie van drie scholen in Zuid Bouwvergunning verleend Dingus activiteiten op de tocht wegens gebrek aan vrijwilligers Fietsdriedaagse Venray Subsidie voor dakherstel kerk in Brukske Op maandag 16 juli a.s. zal wethou der H. Willems geen spreekuur houden. Traditiegetrouw zal op de eerste maandag van de bouwvakvakantie - maandag 16 juli - in Venray de feestelij ke jaarmarkt worden gehouden. Evenals andere jaren wordt deze ge houden van 9.00 tot 16.00 uur op de Grote Markt en het Henseniusplein. Dit jaar sluit de jaarmarkt in feite aan op de zomerfeesten, welke van vrijdag tot en met zondag door de kasteleins worden georganiseerd op de Grote Markt. De daarvoor nodige kramen eb de gebruikte versiering kan meteen weer dienst doen voor de jaarmarkt. Omdat de markthandelaren zorgen voor extra koopjes, zal de gulden ook inderdaad op de markt een daalder waard zijn. Wanneer men het geluk heeft de ge heimzinnige Mr X tegen te komen, krijgt men een waardebon van 5,- die op de markt kan worden besteed. Al met al belooft het weer een jaarmarkt te worden met extra voordelige aanbiedin gen, koopjes en veel gezelligheid. Het buitenbad is tijdens de zomerva kantie geopend op maandag van 10.00- 20.00 uur, op dinsdag t/m vrijdag van 7.30-20.00 uur en zaterdag en zondag van 10.00 tot 18.00 uur. Bij koninklijk Besluit van 30 mei 1984 nr. 3 is goedkeuring verleend aan het besluit van de gemeenteraad van 27 maart 1984 nr. R 413 tot vaststelling van de „Verordening op de heffing en in- voerdering van een baatbelasting aanleg 1983 riolering Smakt". De verordening ligt vanaf heden voor eenieder ter inzage op de afdeling finan cien en belastingen van de secretarie, Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 132. Het binnenbad van het gemeentelijk Combi-Zwembad aan de Parkweg is in de periode van 9 juli tot en met 20 au gustus gesloten, in verband met onder houdswerkzaamheden. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Parkweg 2 Venray Telefoon 04780-82069 De seizoenabonnementen worden verkocht aan de kassa van het zwembad, op maandag t.m. vrijdag van 15.45 tot 18.45 uur en op zaterdag en zondag van 13.30 tot 15.30 uur. GEZINSABONNEMENT (geldig voor het hele gezin) f 120,50 PERSOONLIJKE ABONNEMENTEN Volwassenen f 56,75 Jeugd t.m. 16 jaar f 36,50 De seizoenabonnementen zijn geldig tot 1 september 1984 en uitslui tend voor het buitenbad. De openingstijden van het buitenbad zijn: maandag t.m. vrijdag van 10.00 tot 19.00 uur en zaterdag en zondag van 10.00 tot 18.00 uur. Bezoekt op maandag 16 juli Op de Grote Markt en het Henseniusplein van 09.00 tot 16.00 uur Aantrekkelijke koopjes en veel gezelligheid „Bijgevoegde gezagsorganen zijn wettelijk verplicht tot het mogelijk ma ken van overblijfgelegenheid voor kleu ters en leerlingen in de middagpauze". Sinds augustus van het vorig jaar is deze verplichting opgenomen in de (ge wijzigde) Kleuteronderwijswet en de Lager-onderwijswet 1920. Het bovenstaande houdt in, dat schoolbesturen de gelegenheid moeten geven aan schoolkinderen om tussen de middag onder toezicht over te blijven in het schoolgebouw en op het terrein van de school wanneer de ouders dit wen sen. Het toezicht op de overblijvend jeugd kan ook door de ouders zelf worden uit geoefend. De kosten van het overblijven komen voor rekening van de ouders. De gemeente betaald het lokaal, de verlich ting, verwarming etc. De mogelijkheid tot overblijven geldt, volgens de wetswijziging, in prin cipe voor alle kleuters en leerlingen. Dus ook voor hen die dicht bij school wo nen. een minimum aantal deelnemers is niet vereist. Limburgse kampioenschappen Zaterdag en zondag, resp. 23 en 24 juni, zijn een aantal kinderen van onze vereniging van de wedstrijdgroep naar de Limburgse B-kampioenschappen ge weest en niet zonder succes. De uitslag was als volgt: Als beste kwam Femke de Bruijn uit het zwembad. Ze werd le op de 100 m. rugslag in een tijd van 1.31.8. Ze werd 2e op de 100 m. schoolslag in de tijd van 1.39.4. Dit was een knappe prestatie. Richard Kemmelings werd 3e op de 100 m schoolslag in een tijd van 1.30.7. Arnoud Hermans werd eveneens 3e op de 100 m. vrije slag in een tijd van 1.04.2. Allen van harte gefeliciteerd met dit behaalde succes. Onlangs is de Winkelsluitingswet zo danig gewijzigd, dat in het vervolg veer tien dagen per kalender jaar vrijstelling kan worden verleend van de normale winkelsluitingstijden. Hieronder zijn te vens begrepen de straathandel en andere vormen van detailhandel. Tot op heden waren dat tien wérkdagen en geldend voor braderiën, winkelweken, muziek feesten, sportevenementen, markten en beurzen tussen 5.00 en 21.00 uur. Een en ander is door de gemeenteraad vast gesteld. Door de wijziging van de winkelslui tingswet zijn daar thans bijgekomen vier zondagen of daarmee in dit verband gelijk te stellen feestdagen: Nieuwjaars dag, Tweede Paasdag, Hemelvaartsdag, Tweede Pinksterdag, Eerste Kerstdag, Tweede Kerstdag en Koninginnedag, terwijl de vrijstelling op alle dagen tot 24.00 kan gelden. Omdat de dagen bij verordening van de gemeenteraad moeten worden aangewe zen heeft het college van b. en W. in de gemeente gevestigde verenigingen van zelfstandige ondernemers om advies ge vraagd. OPLEIDING A DIPLOMA Aanvangsleeftijd: 5 jaai Cursusduur: 24 lessen, 2 x per week op de daarvoor vastgestelde tijd en data. Kosten: 80,50 voor kinderen tot 16 jaar, inclusief entree. Lestijden groepen: Maandag 16.00-16.30 uur beginners, Donderdag 16.00-16.30 uur beginners. Maandag 16.30-17.00 uur beginners, Donderdag 16.30-17.00 uur beginners Maandag 17.00-17.30 uur Donderdag 17.00-17.30 uur Maandag 17.30-18.00 uur Donderdag 17.30-18.00 uur Dinsdag 16.00-16.30 uur beginners Vrijdag 16.00-16.30 uur beginners Dinsdag 16.30-17.00 uur beginners Vrijdag 16.30-17.00 uur beginners Dinsdag 17.00-17.30 uur Vrijdag 17.00-17.30 uur Dinsdag 17.30-18.00 uur Vrijdag 17.30-18.00 uur Woensdag 15.45-16.15 uur beginners Zaterdag 11.00-11.30 uur beginners Woensdag 16.15-16.45 uur Zaterdag 11.30-12.00 uur OPLEIDING B DIPLOMA Aanvangsleeftijd: 6 jaar en in het bezit van het A diploma. Cursusduur: 12 lessen lx per week op de daarvoor vastgestelde tijd en data. Kosten: 40,25 inclusief entree. Lestijden: Woensdag 16.45-17.15 uur OPLEIDING ZWEMVAARDIGHEID I EN II (DIPLOMA C.D.) Aanvangsleeftijd: 6 jaar en in het bezit van het A en B diploma. Cursusduur: 12 lessen,lx per week op de daarvoor vastgestelde tijd en data. Kosten: 40,25 inclusief entree Lestijden: woensdag van 17.13-18.00 uur (zwemvaardigheid I) Zaterdag van 12.00-12.45 uur (zwemvaardigheid II) VERVOLGCURSUS ZWEMVAARDIGHEID F Aanvangsleeftijd: 6 jaar en in het bezit diploma Zwemvaardigheid I Cursusduur: 12 lessen lx per week op de daarvoor vastgestelde tijd en data. Kosten: 40,25 inclusief entree. Lestijden: Zaterdag van 13.00-13.45 Deze cursus is bedoeld voor leerlingen die in het bezit zijn van het zwemvaar- digheidsdiploma I maar NIET van alle keuze-paketten. OPLEIDING DIPLOMA A EN B Aanvangsleeftijd: vanaf 16 jaar. Cursusduur: 24 lessen 2x per week op de daarvoor vastgestelde tijd en data. Kosten: 104,- inclusief entree. Inschrijven: Aan de kassa d.m.v. een in schrijfformulier. Maandag t.m. vrijdag vanaf 17.00 uur. Lestijden groepen: Maandag 20.00-20.30 uur Donderdag 20.00-20.30 uur Maandag 20.30-21.00 uur Donderdag 20.30-21.00 uur Algemeen: Voor alle cursussen inschrij ven aan de kassa d.m.v. een inschrijf formulier. Maandag t.m. vrijdag vanaf 17.00 uur. De cursussen starten vanaf 28 aug. 1984 Attente lezers kunnen opgemerkt hebben dat sinds vorige week de dagtekening van ons weekblad is veranderd van vrijdag in donderdag. Een verandering zonder gevolgen, want alles blijft zijn gewone gang gaan. In de praktijk is de laatste jaren de bezorging van Peel en Maas zich steeds meer gaan toespitsen op donderdagmid dag. Op het ogenblik is dat zelfs voor 90% van onze abonné's het geval. Het was daarom ook niet meer juist de dagteke ning op vrijdag te laten staan. Bovendien kon het wel eens tot on duidelijkheden aanleiding geven wan neer in de berichtgeving sprake was van „hedenavond", waarmee vrijdag be doeld werd, maar de lezers donderdag verstaan. Aan dat euvel is nu door de veranderde dagtekening een einde ge komen. Oudere lezers zullen zich herinneren dat Peel en Maas vroeger op zaterdag morgen bezorgd werd. Toen de 48-urige werkweek werd ingevoerd werd de datering op vrijdag gebracht. Mede door de aandrang van de middenstand en de uit de pan gerezen PTT-porto werd in de loop der jaren steeds meer en meer overgegaan tot zelf-bezorging en donderdagnamiddag. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: de uitbreiding van een woning aan d e St. Catharinastraat 4a te Leunen, t.n.v. W.T.G.M. Claessens; de aanbouw van een serre aan St. Ceciliapad 16 te Venray, t.n.v. H.J. Cornelissen; de bouw van 2 zeugenstallen aan de Engesteeg 4 te Leunen, t.n.v. M.A.W. Loonen; de aanbouw van een serre aan de Kruidenlaan 26 te Venray, t.n.v. G.H.J.M. Cox; de bouw van een carport aan de Hoofdstraat 33 te Oirlo t.n.v. M.J.G. Versteegen; de bouw van een varkensstal aan de Moostdijk 6 te Ysselsteyn, t.n.v. J. Aarts; de uitbreiding van een woning aan de Kruidenlaan 6 te Venray, t.n.v. J. Drabbels; de bouw van een transformator- huisje aan de Bremmenkamp te Oirlo t.n.v. de N.V. PLEM, Gelissendomein 5 te Maastricht; de bouw van een dubbele woning aan de Urbanusweg te Leunen, t.n.v. W. Jenniskes Rondeveld 7 te Leunen en F. van Hooft, Ypelaar 38 te Veghel; de bouw van 7 vrije-sector wonin gen aan de Maasheseweg te Venray, t.n.v. Gebe Bouw Zonneweg 1 te Some ren; de aanbouw van een kantoor aan de Geijsterseweg 18 te Oostrum, t.n.v. A. van Soest. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 13 juli 1984 gedu rende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke orde ning en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedu rende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 13 juli 1984 De burgemeester van Venray Mr. H.J.M. Defesche Sinds zondagavond wordt de 22-ja- rige Venrayer M. (Mustafa) Terzioglu na een zwempartij in het Leukermeer bij Well, vermist. De politie vermoedt dat de man is verdronken, maar urenlang dreggen in het Leukermeer heeft geen resultaat op geleverd. „In feite zijn er nog allerlei mogelijkheden, ook dat de jongeman zich ergens anders ophoudt of dat er sprake is van een misdrijf', aldus een woordvoerder van de Bergense politie. De vermiste Venrayer is ongeveer 1.65 meter lang, heeft donkerblond krullend haar en spreekt gebrekkig Ne derlands. Hij is van Turkse afkomst, maar heeft een nagenoeg blanke huid. Op het moment van verdwijning droeg hij alleen een gekleurde zwembroek. De politie van Bergen verzoekt ieder een die inlichtingen kan geven over de verblijfplaats van Terzioglu contact op te nemen met hen. Het adres is van de Bergense politie is: Siebengewaldseweg 48 in Nieuw-Bergen, telefoon 08854- 1854. Het bestuur van de Stichting Katho liek Onderwijs Venray-Zuid heeft be sloten tot fusie van de lagere scholen St. Clara en St. Franciscus en de kleuter school 't Beukenhöfke. De medezeggen schapsraden van deze drie scholen is ge vraagd of zij het hiermee eens zijn. Zo ja, dan zal de fusie in 1985 haar beslag krijgen. Ook de ouders zijn van het bestuursvoornemen op de hoogte ge bracht. De voorgenomen fusie heeft alles te maken met het invoeren van het basis onderwijs in 1985, waarbij de kleuter school 't Beukenhöfke toch al opgaat in beide andere scholen. Daarom heeft in het voorbije school jaar een werkgroep een studie gemaakt van alle voor- en andelen van een even tuele fusie. De werkgroep is echter niet tot een eensluidend advies gekomen, maar uiteindelijk heeft het bestuur toch het besluit tot fusie genomen. In het nieuwe schooljaar zal de fusie verder worden uitgewerkt. Dan zal tevens worden bekeken in welk gebouw de nieuwe school zal worden onderge bracht en wie de leiding over deze basis school zal krijgen. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 11 juli 1984 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na deze publicatie. de bouw van een garage/berging en het slopen van een bestaande berging aan de Nieuwlandstraat 3 te Venray, t.n.v. J.C. Verstegen; de bouw van een carport aan de Hubertusstraat 11 te Venray, t.n.v. B. v. Doom; de bouw van een Carport aan de Hubertusstraat 13 te Venray, t.n.v. J. J. Bekenes; de bouw van een kelder aan Berg- kwartier 7 te Venray, t.n.v. A.J.J. Eijs- sen; het uitbreken van een schoorsteen aan de Westsingel 19 te Venray, t.n.v. J.L.F. van Casteren; de verbouw van een winkel tot twee winkels aan de Marktstraat 5 te Venray, t.n.v. N.J.G.M. Ebberink; r— de bouw van een hobby-ruimte aan de Van Broekhuizenstraat 41 te Oostrum, t.n.v. G.P.W.M. Vermeulen; de uitbreiding van een woning aan de Aronskelk 31 te Venray, t.n.v. J.H.G. Coppes de uitbreiding van een woning aan de Aronskelk 31 te Venray, t.n.v. J.H. Aben; de bouw van een paardenstal aan de Horsterweg te Leunen, t.n.v. J.H.F. van der Meer, Weth Reint- jesstraat 31 te Leunen; de bouw van een carport aan de Hoofdstraat 30 te Oirlo, t.n.v. J.J.A. Cox; het veranderen van een straatgevel en het verplaatsen van een fietsenstal ling aan de Langstraat 78 te Venray, t.n.v. T.G.M. Strijbosch; de bouw van een speelruimte aan de Kiosk la te Venray, t.n.v. Tafelten nisclub Red Stars, p/a St. Antoni- usstraat 22 te Venray; Tal van aktiviteiten van het Jongeren centrum „Dingus" [voorheen Soos '65 en Free Wheelin] aan de Hoenderstraat zijn op de tocht komen te staan wegens een nijpend gebrek aan vrijwilligers. Het ziet er naar nit, dat het bestuur ver schillende projekten Diet langer kan uit voeren, omdat de vrijwilligers verstek laten gaan. Tot de projekten behoren de start van een kleding-herstelplaats, een recyclingshop voor het herstel van ge bruikte huishoudelijke artikelen en de overname van de wasgelegenheid van MASJ. Al deze projekten waren of wor den opgezet om jongeren zonder werk zinvol te laten bezig zijn. Maar er zijn ook nog enkele andere projecten, die door het gebrek aan vrij willige krachten dreigen te worden afge stoten. Verschillende projekten worden nu gedreven door een of twee vrijwilli gers. Bij het wegvallen van een van hen, b.v. door het aanvaarden van werk, zal het afgelopen zijn met het eetgelegen- heidsprojekt, waarmee anderhalf jaar geleden werd begonnen. Momenteel wordt dit projekt geleid door twee vrij willige krachten, die er een dagtaak aan hebben om zo'n vijfentwintig mensen een warme maaltijd te bezorgen. Pogin gen om meer vrijwilligers hiervoor te kunnen inschakelen zijn op niets uitge lopen. Met hetzelfde euvel kampt men bij de kleding-ruilwinkel waar draagbare kle ding kan worden geruild tegen andere bruikbare spullen. Ook hier staan maar twee vrijwilligers, die een paar maal per week de winkel bedienen, maar het niet meer alleen af kunnen. Maar men hoopt van harte, dat zich op korte termijn jongens en meisjes zullen melden voor dit vrijwilligerswerk opdat de geplande en huidige aktivitei ten niet noodgedwongen behoeven te worden gestopt. DIEFSTAL UIT CARAVAN C. kwam tot de ontdekking dat men tijdens de winterstalling in zijn caravan had ingebroken. Een barbeque en een gasverwarmingstoestel waren ont vreemd. Wanneer de diefstal heeft plaats gevonden kon niet worden ach terhaald. .éi I o~L_ De fietsdriedaagse die reeds tweemaal vanwege weersomstandigheden is uit gesteld, zal in de eerste week van de bouwvakvakantie alsnog georganiseerd worden. Maandag 16, dinsdag 17 en woensdag 18 juli zijn de dagen waarop gefietst gaat worden. Men kan starten van 17.30 tot 19.30 uur bij sporthal De Wetteling te Venray. Fietsen is en blijft een gezonde en ont spannende bezigheid dus wat let U om deze fietsdriedaagse mee te doen. We hopen veel enthousiaste fietsers(sters) te mogen begroeten. de verbouwing van een woning aan de Veulenseweg 14 te Veulen t.n.v. H.R.J. Jacobs; de bouw van een woning met ga rage aan de Past. Strijkersstraat te Leu nen, t.n.v. B.W. Schumacher, Sans- hofstraat 56 te Venray. Venray, 13 juli 1984. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Met de februaristorm van het afgelo pen jaar is er aanzienlijke schade ont staan aan het dak van de Zonnelied- kerk in Brukske. Uiteraard is voor de kerk een verzekering afgesloten en heeft de verzekeringsmaatschappij de schade opgenomen. Daarbij is echter gebleken, dat de totale dakbedekking in een bij zonder slechte staat verkeerde en hoog nodig gerepareerd moest worden De reparatie is inmiddels uitgevoerd. De totale kosten daarvan bedragen ca. 15.000,- waarvan de verzekering een kleine 3000,- vergoed als stormschade. Het bisdom heeft een bijdrage van 3200,- toegekend, zodat circa 8500,- ten laste van de parochie is gebleven. De positie van de parochie is aller minst florissant, mede daarom wil de gemeente ƒ1167,- subsidie geven. De provincie zal eenzelfde bedrag beschik baar stellen. In de onlangs gehouden raadsvergade ring, waar dit onderwerp ter sprake kwam, keerden de heren Kersten (PVDA) en Cools (PSP/PPR) zich al direct tegen deze subsidieverlening. „Laat Gijssen maar wat dieper in zijn buidel tasten" zo sneerde Cools. De heer Houba (VVD) vond het ook geen taak van de gemeente om kerkda ken te financieren. Hij was bang voor precendentwerking. Straks komt bij voorbeeld de Vredeskerk aankloppen en dan hebben we, geen enkel argument om nee te zeggen. De heer den Brok (SV) had geconsta teerd dat in Brukske de gezinsbijdrage met 10.000,- was achteruit gegaan. De gemeente krijgt daarvan de rekening ge presenteerd. „Deze subsidie is een sub sidie aan het bisschoppelijk beleid", zo zei hij, „en daar zijn we tegen". Het raadslid van de Vorle daarentegen was vóór de subsidie. De kerkbevolking kan de gezinsbijdragen al niet meer op brengen. Laat staan deze extra kosten. De voorzitter, burgemeester Defe sche, probeerde de zaken zuiver te stel len. Het gaat hier om een catastrofaal geval, waar de helpende hand gereikt wordt. Het is niet aan ons - aldus de voorzitter - om te onderzoeken waarom deze kerk een slechte financiële situatie heeft. Het mocht niet baten. Alleen CDA en van de Vorle waren vóór deze subsidie, maar dat is ruimschoots voldoende om de kerk in het Brukske toch te subsidië ren.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 11