AGENDA ee Extra openstelling Grote Kerk 40 jaar Priester Afscheid van docent wiskunde van het Boschveldcollege Onder scheidingen Landskampioene Neptunusdagen bij waterrecreatie Bergerheide Nieuwe dominee in Venray? PEEL EN MAAS Bergmans Assurantiën en Financiën vernieuwde Wordt Schaapskooi gerestaureerd Feest in Veulen GEVONDEN OUDE FOTO Volgende week zondag, 15 juli, zal Pastoor F. Lempens van Oirlo zijn 40- jarig priesterschap gedenken. Het kerk bestuur van Oirlo heeft hem bij die gelegenheid een receptie aangeboden, na de hoogmis van 10 uur in zaal De Ruif, Pastoor Lempens is nu 3 jaar werkzaam in Oirlo. Hij is 65 jaar en werd geboren in Weert. Hij trad in bij de Paters Oblaten van Maria, feitelijk met de bedoeling naar de missie te ver- trekken. Door de (na)oorlogse omstan digheden ging dat niet door en werd hij assistent in Neer, om vervolgens als le- raar natuurkundige vakken in het Klein- Seminarie te Valkenburg geplaatst te worden. Twaalf jaar geleden werd dat 'seminarie opgeheven en kwam Lempens in de zielzorg terecht. Eerst kapelaan in Offenbeek-Reuver en Neer en nu sinds 1981 als pastoor in Oirlo. Tijdens zijn verblijf in Valkenburg was hij ook districts-aalmoezenier van de verkenners. In die funktie organi seerde hij Lourdesreizen voor de jeugd. Dat heeft hij in zijn parochiewerk ook steeds volgehouden. Vorig jaar kon dat jammer genoeg niet doorgaan, omdat men in Oirlo zoveel mogelijk finanqiën moest zien te vergaren voor het Gemeenschapshuis. Maar dit jaar gaan de meisjes en de mis dienaars weer naar Lourdes, al moeten ze het zelf betalen.... Pastoor Lempens wil bij zijn jubi leum geen persoonlijke geschenken, want het dak van de kerk vraagt drin gend om onderhoud. De singels die er tien jaar geleden als een soort noodbe- dekking opkwamen, moeten er af en worden vervangen door leien. „Dan weet men tenminste zeker dat ze er over 50 jaar nog op liggen". Die operatie kost geld, veel geld. Daarom geen per soonlijke geschenken maar heel graag financiële steun voor het dak van de kerk. En voor dit doel start men a.s. zaterdag in Oirlo ook huis aan huis met een enveloppe-aktie, waarin de beminde gelovigen kunnen bijdragen voor het herstel van hun kerk. Dhr. Th. Claessens, geboren in 1923 te Oirlo, neemt na 20 jaar afscheid van het Boschveldcollege. Hij was op deze school werkzaam als docent wiskunde. Vele leerlingen heeft hij de beginselen van „de koningin der wetenschappen" bijgebracht. Als docent was de heer Claessens een „late roeping", want zijn bevoegdheid voor wiskunde haalde hij in 1962, nadat hij zich in de voorafgaande jaren mid dels avondstudie daarop had voorbe reid. Jarenlang combineerde hij een vol ledige dagtaak met zijn studie. Eerst op het ouderlijk bedrijf in Oirlo en later bij de Nederlandse Spoorwegen in Utrecht. Na het verkrijgen van zijn bevoegdheid is de heer Claessens één jaar verbonden geweest aan de Gemeentelijke HBS in Nijmegen. In 1964 kwam hij naar Ven- ray terug en kreeg een aanstelling aan het toenmalige Lyceum voor jongens. Naast zijn vak heeft de heer Claessens zich ook vele jaren bezig gehouden met roosterwerkzaamheden. Dinsdag jl. hebben de school en de collegae officieel afscheid genomen van de heer Claessens. INBRAKEN In het clublokaal van de Mixed Hockeyclub werd weer eens ingebroken. Via vernieling van een grote ruit was toegang verkregen. Ontvreemd werden 80 pakjes sigaretten en pakjes shag met vloeitjes. In een woning aan het Bingelkruid werd ingebroken, toen de bewoners af wezig waren. Door forcering van een raam werd toegang verkregen. Ont vreemd werden twee geluidsboxen en een tuner-versterker en wat sieraden. Totale waarde 1.000,-. Bij een bedrijf aan de Energieweg werd ingebroken. Ontvreemd werd een las-apparaat en vier haakse slijpmachi nes. Totale waarde 1.700,-. Van een aan de Dionisiusslraat ge parkeerde personenauto werd het rech- terachterwiel ontvreemd, Dinsdagavond 19 juni j.l. werden tij dens een feestelijke bijeenkomst «an de colonne van het Nederlandse Rode Kruis afd. Venray, enige leden vanwege hun verdiensten voor het Rode Kruis gehuldigd. Mevr. G. Wolters-van Maris ontving voor haar 10 jaar werk in de colonne en voor het Jeugd Rode Kruis de medaille met oorkonde. Mevr. Storms-Pijpers, die al vele jaren op alle fronten in het Rode Kruis werk aktief is, zowel plaatselijk, regio naal als provinciaal, ontving uit naam van het Hoofdbestuur de zeer hoge onderscheiding „het zilveren kruis van verdienste" als dank voor haar grote in zet. Het Rode Kruis met zijn vele taken is erg trots op zulke aktieve vrijwilligsters. Op maandag 2 juli j.l. werd door de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Venlo de onderscheiding verleend voor 25 jaar trouwe dienst aan: Mevr. C. Wikkers-Hopmans, cheffin van het filiaal van Supertex te Venray en Dhr. H. v. d. Haar, verzorger van de reclame en display voor de zaken van Supertex. Vorige week zondag, 24 juni, werden in Zeelst de Nationale Persoonlijke kampioenschappen Handboogschieten gehouden. Deze kampioenschappen wa ren zowel voor dames en heren als voor de jeugd. Van de Venrayse Handboogvereni ging Diana behaalde mevrouw Annie Thijssen uit Vierlingsbeek het kam pioenschap van Nederland in de eerste klasse dames. Van de maximum te be halen 500 punten in 50 pijlen, behaalde zij er 453 en plaatste zich daarmee in het nationale team. Haar echtgenoot Mari Thijssen kon niet bij de hoogste drie geraken, maar klasseerde zich toch voor het nationale team. De Venrayer Jac. Siebers had kenne lijk zijn dag niet; hij kon niet genoeg punten vergaren om in het nationale team te kunnen aantreden. Handboogvereniging Diana heeft me vrouw Thijssen vanwege haar prestatie een receptie aangeboden op zondag 8 juli a.s., van 11.00 tot 13.30 uur, in het clublokaal zaal In den Engel. Op vrijdag 20, zaterdag 21 en zondag 22 juli worden bij Waterrecreatie Bergerheide (nabij restaurant De Vos- senheuvel te Well) Neptunusdagen ge houden, waarbij uiteraard de water sport in het centrum van de belangstel ling staat. Op zaterdag en zondag worden ter opluistering een play-backshow en een muziekinstuif gehouden voor en door de zomerse vakantiegangers. Voor deelname aan de play-back show en de muzikale instuif kan men zich nu al opgeven bij de V.V.V's van Venray, Afferden. Well/Wellerlooi en de streek VW, Koninginnelaan 2 te Venlo. Sinds het vertrek van ds. J. R. F. Heine naar Nijmegen in september van het vorig jaar, is in de Protestantse Ker- kengemeenschap Venray en Omstreken de predikantsplaats vacant. Na de kerkdienst van zondag j.l. in Den Hoebert heeft de bij elkaar geroe pen Kerkengenootschap besloten een toezegging van beroep uit te brengen op de kandidaat H. van Es uit Alphen aan de Rijn. Op donderdag 5 juli a.s. 's avonds om acht uur komt de Kerkengemeen- schap in Den Hoebert bijeen voor een wederzijdse kennismaking. De heer van Es heeft drie weken de gelegenheid om te besluiten of hij al dan niet naar Venray komt. De heer van Es studeerde aanvanke lijk voor maatschappelijk werker, later theologie aan de Universiteit van Leiden en de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam. Aanvankelijk was hij werkzaam in het maatschappelijk werk, daarna als pas toraal werker bij de Marthastichtingen in Alphen aan de Rijn. Intussen heeft de heer van Es zijn kerkelijke examens afgelegd waardoor hij predikant kan worden. Overigens is de heer van Es voor vele gemeenteleden geen onbekende meer, want veertien dagen geleden is hij al voorgegaan in de kerkdiensten in Venray en Blitterswijck. 'n leesbare krant De besturen van de St. Petrus Bandenkerk en van de Geschied- en Oudheidkundige kring Venray en omge ving hebben besloten de Grote Kerk met zijn prachtige middeleeuwse beelden een ochtend per week wederom open te stel len voor het publiek. Overeengekomen is dat van 9 juni tot 28 augustis a.s. iedere maandagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur de Grote Kerk ter bezichtiging open is. Uitzondering hierop is maandag 8 augustus a.s., want dan is het Venrayse kermis. De bezoekers krijgen geen aparte tekst en/of uitleg van het kerkgebouw en haar historie. Wilt men meer informatie hebben dan zouden wij willen verwijzen naar het bookje „De Groote Kerk van Ven ray; historie en kunstschatten", ge schreven door de heer H. Camps, eer tijds gemeente-archivaris van Venray. De bezoekers kunnen via de hoofdin gang, onder de toren, naar binnen. Ach ter in de kerk ligt een bezoekersregister gereed. Het is de bedoeling dat de be zoekers hierin hun naam en adres note ren; eventueel vergezeld met hun op of aanmerkingen. Aan de hand van deze gegevens kan nagegaan worden of deze activiteit op prijs wordt gesteld. Tijdens de voorbereidingen is het niet doenlijk, noch verantwoord gebleken om enige kunstschatten van de kerk ge durende deze extra ochtenden tentoon te stellen. Wel zal de doopkapel te be zichtigen zijn. WEGPIRATERIJ In de nachl van zaterdag op zondat omstreeks kwart voor twee werd een au tomobilist, d.j vergezeld was van twee passagiers, op de Deurneseweg en daar na op de Langstraat, door de bestuurder van een Ford Capri een paar keer zoda nig gesneden, dat hij slechts met moeite een aanrijding kon voorkomen. Ook werd hij door die bestuurder tot stoppen gedwongen. Deze bestuurder en een passagier kwamen naar zijn auto toe en begonnen als wilde mannen op zijn auto te slaan en te schoppen. Hierna reed het duo weer weg. Middels signalement en kenteken werd de indentiteit van de bestuurder vastgesteld. Het bleek de 21- jarige v. E. uit Venray te zijn, die samen met zijn broer op stap was geweest. Bij de aanhouding in de ouderlijke woning, werd zowel door de vader, als genoemde broer verzet tegen de politie gepleegd. Dat verzet moest met behulp van een wapenstok worden gebroken. Uit het ingestelde onderzoek bleek dat de bestuurder onder invloed van al cohol zijn auto had bestuurd. Een der gelijk gedrag op de weg had hij reeds tweemaal eerder gepleegd. In overleg met de officier van Justitie werd de auto in beslaggenomen en werd het rijbewijs ingevorderd. Sinds kort is in Venray een werkgroep doende, uit te vissen of een algeheel herstel van de oude schaapskooi aan de Overloonseweg tot de mogelijkheden kan behoren. Onder leiding van architect J. Colsen is het danig vervallen pand zorgvuldig bekeken en men is tot de conclusie ge komen dat van restauratie eigenlijk geen sprake kan zijn, maar dat het hele geval moet worden afgebroken en opnieuw moet worden opgebouwd. Dat slopen en opbouwen (nu op degelijke fundamenten) wordt een kostbare zaak. De gebruikte stenen zijn erg zacht en zullen bij het schoonmaken met tiental len sneuvelen. Het is dus zaak elders oude stenen aan te kopen. De stal is gebouwd in 1800. Het ge bouw had toen nog grote staldeuren. Die werden in 1880 dicht gemetseld. De stal kreeg toen ook de twee „zijbeu ken". Met de familie Poels in Antwerpen is inmiddels kontakt opgenomen. Dat heeft geresulteerd in de toezegging dat de stal „om niet" aan een stichting zou worden afgestaan, terwijl de grond voor een schappelijke prijs kan worden over genomen. De werkgroep overweegt dan ook een stichting in het leven te roepen, mits men over voldoende financiën kan be schikken om een algemeen herstel mogelijk te maken. Het ligt dan ook in de bedoeling om binnenkort subsidies aan te vragen bij gemeente en overheid, bij het „Limburgs Landschap", bij het Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap en bij andere daarvoor in aanmerking komende,„bronnen". Ook is inmiddels overleg gepleegd met de pachter van deze stal en de omliggende gronden, die de stal voor jongvee gebruikt. Hij is in principe ge negen aan de vernieuwing mee te werken mits gelijktijdig passende voor zieningen voor zijn veestapel getroffen worden. Omdat de loonkosten bij dit objekt een niet onbelangrijk deel van de totale bouwkosten gaan bedragen, zal men A.s. zondag 8 juli zal er aan het Veulen groot feest zijn. Dit in verband met het gereedkomen van de sport accommodatie, o.a. een voetbalveld en een tegelveld voor diverde andere sporten. Een een terrein voor de jeugd met allerlei speeltoestellen. Dit feest wat gehouden wordt rond het verenigings gebouw „De Hoefslag" en de nieuwe wijk De Vlies, zal de kroon op het vele werk zijn wat hiervoor verricht is door een grote groep vrijwilligers welke hier vele vrije uren aan besteed hebben. Het programma van die dag zal zijn: Om 13.00 uur zal dit complex ingeze gend worden door Rector Hoogers. Daarna zal een stratenvoetbaltoer- nooi aanvangen. Ondertussen zullen er dan allerlei kinderspelen zijn, zodat eenieder aan zijn trekken komt. 's Avonds om 20.00 uur zal de prijs uitreiking zijn, welke besloten zal worden met een barbeque-avond voor alle inwoners van Veulen. GELUIDSOVERLAST Wegens herhaaldelijk veroorza ken van geluidsoverlast voor omwonen den werd de muziekinstallatie van een Venrayer in beslag genomen. En werd er proces verbaal opgemaakt. VANDALISME Een drietal jeugdige knapen werd betrapt toen zij op een perceel land bouwgrond een aantal rijen met gerst hadden platgetrapt. De betrokken ou ders hebben toegezegd de schade te ver goeden. HASJ Een 27-jarige Duitser, afkomstig uit Hasbergen, werd alhier aangetroffen met een kleine hoeveelheid hasj. Het spul werd in beslaggenomen. pogingen in het werk stellen er een „vrijwilligersprojekt" van de maken; dus waaraan door uitkeringsgerechtig den gewerkt wordt zonder dat ze hun uitkering verliezen. openbare bibliotheek venray afd. voor volwassenen, Julianasingel 33, afd.voor de jeugd, Schoolstraat 32, VENRAY Tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten voor de volwassenenafdeling: Du Maurier, Daphne. Notities bij Rebecca. Herinneringen van familiele den en notities over de historiale achter gronden van de roman „Rebecca". Groendijk, Albert. Willem van Oranje. Geromantiseerde beschrijving van het leven van Willem van Oranje (1533-1584). Higgings, Jack. Dns met de duivel. Een Vietnamveteraan en Irastrijder krijgt de opdracht een oude strijdmak ker te doden. Matthews, Patricia. Fluisteringen in de nacht. Na de mysterieuze dood van haar ouders gebeuren er vreemde zaken rond een jonge vrouw. Palmer, Lilli. Nachtmuziek. Het leven van een hoogleraar in de Slavische talen verandert drastisch na de dood van zijn vrouw. Pramoedya Ananta Toer. Kind van alle volken. Aan het begin van de 20e eeuw wordt een ontwikkelde Javaan in Nederlands-Indië zich bewust van zijn plaats in de wereld. Schouten, Alet. Gina. Beschrij ving van het tragische, maar inspireren de lot van een jonge vrouw die haar leven geeft om het ideaal van haar echtgenoot te verwezenlijken. Schuttevaêr-Velthuys, N. Hel- lingshoek. Een tuinderij krijgt nieuw leven ingeblazen door de inzet van de jongste dochter en de terugkeer van een verstoken broer en zus. Visinski, Boris. De lawine. Een voormalige verzetsstrijder in Macedonië beleeft in koortsbeelden opnieuw de verschrikkingen van de oorlog in 1940. Wodehouse, P. G. De verliefde butler. Een kleine bank in de provincie is zo slecht beheerd, dat ieder hoopt, dat een in de buurt opererende bende een overval zal plegen, voordat de chaos openbaar wordt. Met grote letter gedrukt. van 25 juni t.m. 1 juli 1984 Een kleine geitenhok. Een zwart witte kater. Een zwarte herdershond, teef. Een blauwgrijze parkiet met witte kop. Een gouden ring met een bolletje in een rand. Een fietssleutel en een huissleutel met de letter M. Wit sleuteletui met rits met twee sleutels. Twee sleutels aan een ring met plaatje YAMAHA. Twee bossen sleutels, een met twee sleutels, de ander met 8 sleu tels. Twee sleutels LUMA. Bruin etui met twee ritsen inhoud 8 sleutels. Donkerblauwe PUMA sporttas inhou dende een blauwe sportbroek. Een blauw klasseboek 1983-1984. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de administratie van de gemeente politie Venray, Leunseweg 4, tel. 04780- 84888, tst. 227. DIEFSTALLEN Van een aan de Wieën geparkeer de personenauto, werd een Sunvisor ontvreemd ter waarde van 150,-. Vermoedelijk door insluiping werd uit een woning aan de Anemoon een bedrag ontvreemd van 130,-. Van een op de Haammakerstraat geparkeerde BMW werden vier sierdop- pen ontvreemd. H. deed aangifte van diefstal van 50 meter tuinslang met aansluirkoppe- lingen van een muur aan de achterzijde van zijn woning. Uit een aan de Eligiusweg gepar keerde personenauto werd een porte- monnaie met 160,- gestolen. Deze week een foto gemaakt in 1923 in de kazerne te Blerick. De inzender kende jammer genoeg slechts 3 soldaten bij naam. Dan zijn die twee die 'n geweer dragen, Frans Cup uit Venlo, en Helm Loonen uit Overloon, en rechts daarvan Van de Lokkant uit Haps. Dit „stelletje ongeregeld" moest toen voor onze vrede en veiligheid zorgen. Maar of dat gepaard ging met veel discipline wagen we te betwij felen. Hebt U ook een oude foto die inte ressant is voor onze lezers, dan willen wij die graag plaatsen. Er zijn geen kosten aan verbonden en U krijgt de foto onbeschadigd rciour. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, A. Francken, T. Lank- veld, H. Schraven en J. Wittgen: A. FRANCKEN Allegrostraat 43 tel. 82824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck- Keizer, F. Schmeetz, T. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: F. SCIP 'rFT'r Tel. *5** DOKTER KEIJZLK Van Beurdenweg 10 Ysselsteyn Telefoon 04785-777 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN Van heden vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. ST ODA Passage 1 tel. 81255 Openstelling zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. PETERS Tel. 83478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en M.G.A.M. Loonen dienst op vrijdag, zaterdag en zondag W.H. KREMER Mgr. Nolensatr 12 Venray tel. 81000 Spreekuur kleine huisdieren: Za. en zo. van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak. DIERENARTSENPRAKTUK M.J. van Winden en E.M. Ruymbeek tel. 04780-81336/83829 M.J. VAN WINDEN Stationsweg 8 Venray, tel. 81336 WEEKENDD. VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van Mevr. v. Dillen, Mevr. Stevens, Mevr. Tiggeloven en Mevr. Timmermans. MEVR. STEVENS Venray tel. 04780-81152 Vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van Mevr. Stevens en Mevr. Tiggeloven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. STEVENS tel. 04780-81152 Afspraken maken elke ochtend tussen 8 en 9 uur en 's avonds tussen 18 en 19 uur. REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray, Meerlo en Wanssum is bereikbaar via Tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijk verpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er gelegenheid van maandag t.m. vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uit- leenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleegkundige van de week enddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na ge bruik zo spoedig mogelijk terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorsc reening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Spreekuur Diëtiste Uilsluitend op afspraak, telefoon 81269 Zwangerschapgymnastiek: Aanmeldingen via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur, telefoon 83859 Zuigelingen- en kleuterbureau uitsluitend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landweert" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige op maandag, woensdag en vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur, en dinsdagmiddag van 13.30 tot 14.00 uur telefoon 88273 of 85900. Wijkgebouw Ysselsteyn Litsenbergweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrijdag van 13.30 tot 14.G0 uur. Telefoon 04785-492 GEZINSZORG VENRAY Westsingel 5 Tel. 04780-86363 Spreekuur: dagelijks van 9 tot 10 uur. ONDERWIJS- EN BEROEPSKEUZE VOORLICHTING VENRAY Leunseweg 2a, tel. 10032 Openingstijden: ma. t.m. do. 8.30-12.45 uur en 13.15-17.00 uur. vr. 9.00-12.30 uur en 13.00-16.30 uur. INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsoedrijven PLEM, L1MAGAS en WML Past. Wijnhovenpark I, 5801 BZ Venray tel. 04780-86333 Geopend ma. t.m. vr. van 9.00-17.00 uur ALGEM. HULPDIENST VENRAY Tel. 04780-84163 Bereikbaar elke werkdag van 9.00-11.00 en van 19.00-20.00 uur. NVIH COC afd. Venray Telefonische opvang voor homoseksuele mannen/vrouwen Postbus 316 - tel. 88809 bgg 102II JEUGD MAATSCHAPPELIJK WERK Hoenderstraat 33, Venray tel. 85251 open ma. t.m. vr. van 10.00-1(.30 uur. RECHTSKUNDIGE DIENST FNV Elke 2e en 4e donderdag v.d. maand van 17.00 tot 19.00 uur in het Vormingscentrum, Bevrijdingsweg 2a, Venray (nabij de LTS). Eerst telefonisch afspraak maken te Tilburg Tel. 013-350315 KAMERBEMIDDEL1NGSBURO Hoenderstr. 33. tel. 85251 (10.00-17.00 uur) Het in de Patersstraat gelegen bemiddelings- en advies kantoor van Bergmans vernieuwde, hetgeen voor ons aanlei ding was om een stukje historie te noteren en de toekomstvi sie te vernemen. Bemiddelingskantoor Bergmans is met zijn 33 jaar het oudste kantoor op dit gebied. Gestart werd in 1952 door vader en zoon onder de naam F.H. Bergmans Zn., in een kantoor gelegen achter de wo ning aan de Leunseweg. De aktiviteiten waren vooral gericht op bemiddeling en advies in verzekeringen. Hiervoor was Bergmans sr. al een bekende verschijning in de Venrayse regio, want had tot dan een verzekeringsporte feuille beheerd. Menig Venraynaar of mensen uit de regio, zeker de wat ouderen, herinneren zich nog wel de grote afstanden welke Bergmans sr. per fiets naar zijn klanten aflegde. Het kantoor Bergmans verwierf zich een grote bekendheid in de regio, de kenmerken welke heden ten dage nog steeds de peilers van het bedrijf zijn, juist en correkt advies, snelle afhandeling en service in de ruimste zin des woords zorgden hiervoor. In 1975 werd het kantoor verplaatst naar de Patersstraat, het pand waar thans de te benutten ruimte wat vriendelijker en fraaier werd gemaakt. De verhuizing naar de Patersstraat deed ook het bemidde lingsassortiment uitbreiden. Zo kan men voor een onafhan kelijk advies en bemiddeling voor alle soorten verzekerin gen, hypotheken, financieringen en spaarmogelijkheden. Tegenwoordig werkt men met 6 mensen om de bestaande re laties van optimale service te voorzien en de groeiende rela tiekring in de regio te verzorgen. Het bedrijf is uitgerust met een eigen computersysteem, waardoor men ook in de toe komst alle diensten zoals vertrouwd kan blijven brengen.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 3