GEMEENTEPRAAT Studiefinanciering 1984-1985 nu aanvragen NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Hinderwet Hinderwet PEEL EN MAAS Nieuwe verkeersituatie wordt in september a.s. ingevoerd Bekendmaking Burgers kunnen klagen bij een onafhankelijke klachtencommissie Binnenbad gesloten Zwemlessen Particulieren in gemeentelijk zwembad Bouwvergunning verleend Fietsdriedaagse Venray DERDAG 5 JULI 1984 Nr. 27 Komen de kinderen van de lagere school, de basisschool zoals deze tegenwoorig heet, dan gaan ze naar het voortgezet onderwijs en gaat er een nieuwe wereld voor ze open. Maar zeker voor hun ouders. Die komen voor een pakket nieuwe uitgaven te staan. Om te beginnen elk jaar bijn een plank vol dure boeken. Staat de school niet in de woonplaats, dan brengt dat misschien ook reiskosten met zich mee. Natuurlijk kunnen kinderen in zo'n geval ook op kamers gaan wonen of in een internaat, met alle - financiële - gevolgen van dien. Ai met al zal het kind vaak een flinke lastenverzwaring betekenen. De studie plannen van een kind kunnen er zelfs door in het gedrang raken. Maar zover hoeft het gelukkig niet te komen. Dankzij de regeling „Tegemoetkoming studiekosten" kan het Ministerie van Onderwijs en Wetenschap bijspringen door een vergoeding toe te kennen in de directe studiekosten [zoals die van boeken en leermiddelen], overige stu- diekosten[als de scholier in de loop van schooljaar 16, 17 of 18 wordt], in de eventuele reiskosten of in de meerkos ten van het uitwonend-zijn. Deze tegemoetkomingen worden al leen toegekend aan aanvragers de over onvoldoende middelen beschikken om zelf alle lasten van één of meer schoolgaande kinderen te dragen. Om te beoordelen of ouders al dan niet in staat zijn de kosten geheel of gedeeltelijk te betalen, meet de Centrale directie Studiefinanciering, belast met de uitvoering van onder meer genoemde regeling, de draagkracht. Kijkt dus aan de ene kant naar het belastbaar inkomen en aan de andere kant naar het aantal kinderen dat van hen afhankelijk is, in financiële zin. Er spelen nog wat andere dingen mee. De school en de aanvrager moeten aan verschillende voorwaarden voldoen. - de school moet in Nederland staan, vallen onder de „Wet op het Voortgezet Onderwijs" cn worden bekostigd of zijn aangewezen door het rijk; het moet bovendien gaan om een opleiding van volledig dagonderwijs (LBO, MBO, MAVO, HAVO, en VWO) - de scholier voor wie een tegemoet koming wordt aangevraagd, moet afge zien van enkele uitzonderingen, de Nederlandse Nationaliteit bezitten; uit gezonderd gelden bv. kinderen van ouders die al langer als drie jaar onafgebroken in Nederland wonen en kinderen van ouders die op grond van afspraken met andere landen (EEG verdragen, wervingsovereenkomsten of het Europees verdrag inzake migreren de werknemers) bepaalde rechten ge nieten DEBEDRAGEN De tegemoetkomingen worden ver strekt als „beurs", wat wil zeggen dat er geen schuld onstaat die achteraf moet worden terugbetaald. De bedragen zijn bovendien netto. Is de leerling voor wie een tegemoetkoming wordt aange vraagd 18 jaar of ouder, dan wordt die aan hem, haar uitbetaald. Voor kinderen in het voortgezet onderwijs kan men van dae overheid een bijdrage krijgen in: - de directe studiekosten (zoals boeken en leermiddelen) als het inkomen rond de 30.000,- ligt; - de overige studiekosten, als men niet meer verdient dan ongeveer 40.000,- - de reiskosten, als het inkomen niet hoger is dan zo'n 37.000,- en de afstand „centrum-centrum" groter dan 8 kilometer is; - de extra kosten als ze niet thuis Kennisgeving bekendmaking ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; 'maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: J. Arts, Vredeweg 2 te Vredepeel, voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het uitbreiden en wijzigen van een legkippenhouderij, waarbij mest en meststoffen worden opgesla gen, gelegen aan de Vredeweg onge nummerd te Vredepeel; Gebr. Zanders. Bremmenkamp 2 te Oirlo, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een legkippen houderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Bremmenkamp 2 te Oirlo; J.P.M. Willems, Rouwkuilenweg 25 te Ysselsteyn, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uit breiden en wijzigen van een pluimvee houderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Rouwkuilenweg 25 te Ysselsteyn; Gebr. Fleurkens, Heidse Peelweg 50 te Ysselsteyn, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het u:t- breiden van een varkensmesterij en leg- wonen, indien het inkomen beneden de 46.000,- zit. Inkomens bij een gezinsgrootte van één kind Voor ieder kind meer dan 1600,- erbij tellen. Inkomen is het gezamelijk BELASTBAAR inkomen. Vermogen kan van invloed zijn. Bedragen (afhankelijk van de leeftijd) tussen ca.: - 175,- en 700,- voor directe studiekosten; - 160,- en 1000,- voor overige studiekosten; - 390,- en ƒ1470,- voor reiskosten; - f 390.- en f 5180,- voor uitwonend. Deze bedragen behoeven niet te worden terugbetaald; in het algemeen behoudt men het recht op kinderbijslag. Voor kinderen van 21 jaar en ouder (op 31 maart van het school-studiejaar waarvoor een tegemoetkoming wordt gewenst) in het voortgezet onderwijs, geldt een andere studiefinancieringsre geling, gelijk aan die voor alle studenten in het hoger beroeps- en het wetenschap pelijk onderwijs, de regeling „Rijks studietoelage". Ook deze regeling stelt bepaalde voorwaarden voor de aanvra ger (nationaliteit bijvoorbeeld) en de onderwijsinstelling (bekostigd of zijn aangewezen door het Rijk), maar omvat verschillende bedragen voor uit- dan wel thuiswonende leerlingen, studenten. Woont de aanvrager thuis en is de (enkelvoudige) afstand tussen het cen trum van de woonplaats en het centrum van de studieplaats meer dan 8 kilometer, dan kan er nog een vergoe ding in de reiskosten in zitten. Een rijksstudietoelage wordt in de „ge mengde" vorm verstrekt, dus deels als beurs gift) en deels als renteloos voorschot, dat na het beeindigen van de studie moet wordaen terugbetaald in 10 jaarlijkse termijnen van 10% elk; de eerst termijn moet zijn voldaan 2 jaar nadat de studie is beëindigd. Net als het toekennen van een tegemoetkoming (voor leerlingen bene den de 21 jaar in het voortgezet onderwijs), wordt er bij de regeling „Rijksstudietoelage" vanuit gegaan dat in de eerste plaats de ouders voorzien in de kosten van studie en levensonderhoud. Voor zover ze daar toe niet in staat zijn, behoort een hele of gedeeltelijke toelage tot de mogelijkhe den. De inkomensgrenzen die bepalend zijn bij de toekenning van een rijksstu dietoelage, zijn echter wel heel andere dan die waarmee bij de regeling „Tegemoetkoming Studiekosten" wordt gerekend. Bij de regelingen wordt in gelijke mate rekening gehouden met het eventuele vermogen. Worden eigen inkomsten van de leerling bij de berekening van een tegemoetkoming buiten beschouwing gelaten, bij de berekening van een rijsstudietoelage spelen ze wel een rol. Verder heeft het toekennen van een tegemoetkoming over het algemeen geen gevolgen voor de kinderbijslag, terwijl de hoogte van een rijksstudietoelage wél van invloed kan zijn: de centrale directie Studiefi nanciering houdt daar overigens geen rekening mee (ouders van aanvragers moeten er dus zelf op letten). En tenslotte is de burgelij ke staat van de leerling, student bij de eerstgenoemde regeling van geen enkele betekenis, maar kan bij de tweede wel van betekenis zijn. Voor het school- studiejaar 1984- 1985 gelden de volgende „budgetten" (maximale toelagen). - voor thuiswonenden 6773,- - voor uitwonenden 10.420,- - voor gehuwden (als zij op 31 maart van het studiejaar 23 jaar of ouder zijn) 16.672,- - voor alleenstaande ouders (als zij op kippenhouderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Heidse Peelweg 50 te „selsteyn; R. Folkerts, Spurkterdijk 18 te Oostrum, voor een vergunning ingevol ge de Hinderwet voor het uitbreiden van een houthandel met een propaanga- sinstallatie ten behoeve van huishoude lijk gebruik, gelegen aan de Spurkter dijk 18 te Oostrum; A.C.M. v.d. Rijt-Hendriks, Eindstraat 1 te Venray, voor een ver gunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een cafétaria, waar voedings- en genot middelen worden gebakken in oliën en vetten, gelegen aan de Eindstraat 1 te Venray; J.G.M. Loverbos, Timmermanns- weg 135 te Ysselsteyn, voor een vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een varkensmesterij en hondenkennel, waarbij mest en meststoffen worden op geslagen en waar propaan wordt ge bruikt, positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 20 juli 1984, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur; na deze datum tot het einde van de 31 maart van het studiejaar 23 jaar of ouder zijn) 16.672,- Deze bedragen worden verhoogd met de verschuldigde bedragen aan collegegeld (wo: 898,- en hbo 778,-) en inschrijfgeld (wo: 150,- of cursusgeld (hbo tot maximaal 778,-). De volgende verdeling is van toepas sing: - voor studenten wo en hbo wordt een bepaald bedrag (het „bodembedrag") geheel als renteloos voorschot verstrekt; bij wo: 1640,- em bij hbo: 1600,-. Het eventueel resterende deel wordt uitgekeerd in de verhouding 70% beurs en 30% renteloos voorschot. - voor studerenden van 21 jaar en ouder in het voortgezet onderwijs geldt geen bodembedrag en wordt de toelage uitgekeerd in de verhouding 80% beurs en 20% renteloos voorschot. HET AANVRAGEN Voor het aanvragen van studiefinan ciering moet gebruik worden gemaakt van speciaal daarvoor bedoelde formu lieren: het aanvraagformulier-A (so) voor een tegemoetkoming in de studie kosten en het Aanmeldingsformulier-A (to) voor een rijksstudietoelage. Deze formulieren zijn verkrijgbaar bij de instellingen voor het onderwijs die opleidingen verzorgen waarvoor studie financiering kan worden aangevraagd en voor 30 november worden ingediend. Er zijn nog andere studiefinancie ringsmogelijkheden. Zo kunnen studen ten die een erkende deeltijdstudie (een avond/part-time, een schriftelijke op leiding of een opleiding aan de Open Universiteit volgen, in principe ook voor studiefinanciering in aanmerking komen. Een dergelijke tegemoetkoming wordt volledig als gift verstrekt en kan bestaan uit: - een tegemoetkoming in de kosten van boeken en leermiddelen; - een vergoeding van het wettelijk voorgeschreven cursusgeld en voor het examengeld; - een vergoeding (in bepaalde mate) in de eventuele reiskosten. Het inkomen van de ouders wordt buiten beschouwing gelaten. Daarente gen worden de volgende maatstaven gehanteerd: - het inkomen van de aanvrager dient zich rond het niveau van de sociale minima te bewegen; - de aanvrager moet (op 1 augustus) de leeftijd van 21 jaar hebben bereikt; - een schriftelijke cursus moet oplei den tot een diploma in een gelijkwaar dige mondelinge part-time onderwijs soort. En dan is er ook nog de z.g.n. rentedragende studielening. Bedoeld voor meerderjarige studenten in het hoger beroeps- en het wetenschappelijk onderwijs om die financiële reden niet voor een rijksstudietoelage in aanmer king komen of om welke reden dan ook van een toekenning afzien. Als er bevredigende studieresultaten worden behaald -om maar één van de voor waarden te noemen - kunnen zij bij bepaalde banken, onder garantie van het Ministerie van Onderwijs en Weten schappen, een rentedragende studie lening afsluiten (voor het studiejaar 1983-1984 bedraagt dit maximaal 5800,- voor het sudiejaar 1984-1985 moet hei budget nog worden vastgesteld) Inlichtingen over tegemoetkomingen en rijksstudietoelagen kunnen schriftelij worden ingewonnen bij: Het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen, De Centrale directie Studiefinanciering, de Afdeling infor matie Postbus 39906, 9700 RH Groningen. termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 6 juli 1984. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 27 juni 1984 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van J.W.M. Spreeuwenberg, Veulen- seweg 55 te Veulen, voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een var kensmesterij en -fokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar propaan wordt gebruikt, gelegen aan de Veulenseweg 55 te Veulen; Nelipak Verpakkingsindustrie B.V., Maasheseweg 75 te Venray, voor het ex art. ta, uitbreiden/wijzigen van een verpakkingsindustrie, waar elektro motoren worden gebruikt met een geza menlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Maasheseweg 75 te Venray; Automobielbedrijf Van Haren B.V., Raadhuisstraat 38 te Venray, voor het uitbreiden en wijzigen van een mo- torbrandstoffenverkooppunt, gelegen aan de Leunseweg 12 te Venray; Houtdrogerij Willems, Metaalweg 9 te Venray, voor het uitbreiden van een houtdrogerijwaar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gele gen aan de Metaalweg 9 te Venray; Handelsmaatschappij „De Molen Helden" B.V., Wietelweg 13 te Pannin- gen, voor het oprichten en in werking hebben van een herstelinrichting voor motorvoertuigen annex winkel voor au- toaccesoires, gelegen aan de Pla taanstraat 11 te Venray; Friture Landweert, Postbus 79 te Venray, voor het oprichten en in wer king hebben van een friture, waar voedings- en genotmiddelen worden ge bakken in olieën en vetten, gelegen aan de Kruidenlaan 99a te Venray; Gommans 8c De Wit, Litsenberg- weg 23 te Ysselsteyn, voor het oprichten en in werking hebben van een herstelin richting voor motorvoertuigen, gelegen aan de Ysselsteynseweg (ongenummerd) te Ysselsteyn; P.J.H. Willems, Peelweg 9 te Ys selsteyn, voor het oprichten en in wer king hebben van een herstelinrichting voor bedrijfswagens, waar elektromoto ren worden gebruikt met een gezamen lijk vermogen van meer dan 1,5 kW, ge legen aan de Peelweg 9 te Ysselsteyn; A.G.H.M. Kateman, Deurnese- weg 37 te Heide, voor het oprichten en in werking hebben van een propaanga- sinstallatie ten behoeve van huishoude lijk gebruik, gelegen aan de Deurnese- weg 37 te Heide. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 6 juli 1984 tot 6 au gustus 1984 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 6 augustus 1984 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belangehebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 2C, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 6 juli 1984. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. EEN ABONNEMENT WAARD In het kader van de door de gemeen teraad vastgestelde nola's „De ver- keerscirculatie in het centrum van Ven ray" en „Blauwe Zone in Venray" zul len verschillende verkeerssituaties in het centrum van Venray veranderen. Er wordt naar gestreefd in september a.s. de nieuwe verkeerssituaties van kracht te laten worden. Na de kermis zal wor den begonnen met de op deze wijziging betrekking hebbende plaatsing van ver keersborden. Reeds eerder hebben wij in deze ru briek „Gemeentepraat" uitvoerig aan dacht geschonken aan de wijzigingen die nu binnenkort van kracht zul len worden. Om het geheugen weer een beetje op te frissen, geven we hieronder in het kort weer wat er allemaal op ver keersgebied in het centrum van Venray gaat gebeuren. AUTOVERKEER Via een aantal maatregelen wordt een andere verkeersafwikkeling van met na me het autoverkeer van en naar het cen trum bereikt. Omdraaien van de rijrichting voor auto verkeer in de Schoolstraat, tussen de Jan Hensenstraat en de Marktstraat. Deze nieuwe noordelijke rijrichting zal ook gaan gelden voor de bromfietsers. Het fietsverkeer zal in beide richtingen worden toegestaan; Jan Hensenstraat, door omkering van de rijrichting in deze straat en de hand having van de rijrichting in het zuidelij ke deel van de Schoolstraat (tussen Jan Hensenstraat en Henseniusplein) ont staat een verkeerslus rond de schouw burg. Het instellen van een eenrichtingsver keer voor auto's in de Eindstraat,in noordelijke richting van-, af de Schoolstraat tot het parkeerter- rein. Hoenderstraat, in westelijke richting va naf de Schoolstraat tot het parkeerter rein; Deken Thielenstraat, in noordelijke richting vanaf de Merseloseweg. Op de ze wijze wordt geprobeerd in deze woonstraat het verkeer vanaf de Marktstraat Hoenderstraat naar het Gouden Leeuw-terrein te weren. Het wijzigen van de voorrangssituatie op de kruissing Overloonseweg Sint Jo- zefweg Eindstraat. Hier zal het verkeer uit de Eindstraat voorrang moeten geven. Gelijktijdig zal de kruising zodanig worden veranderd dat een betere geleiding van het verkeer over de binnenring ontstaat. (BROM)FIETS V ERKEER In het nieuwe plan zullen de volgende straten worden opengesteld voor (brom)fietsers in beide richtingen: Marktstraat, waarbij het parkeren op de rijweg verboden zal worden: Schoolstraat, voor wat betreft het ge deelte tussen Jan Hensenstraat en Hen seniusplein. Het gedeelte tussen Jan Hensenstraat en Marktstraat geldt zo wel voor auto's als voor BROMfietsen als eenrichtingsstraat (in noordelijke richting): - Jan Hensenstraat; - Kempweg; - Leeuwstraat. - De nieuwe eenrichtingsstraten Deken Thielenstraat, Eindstraat (ged.) en Hoenderstraat (ged) zullen voor (brom)fietsverkeer in beide richtingen worden opengesteld. BLAUWE ZONE Door het instellen van een z.g. „Blau we Zone" mag in een aantal straten met gebruikmaking van een parkeerschijf ten hoogste één uur worden geparkeerd. Dat zijn: Grote Markt, Marktstraat, Schoolstraat, Jan Hensenstraat, Hof straat, Kempweg, Merseloseweg (tussen Deken Thielenstraat en Henseniusplein) Henseniusstraat (noordelijk gedeelte), Patersstraat, Poststraat en Wilhelmi- nastraat. De grote parkeerterreinen aan de Julia- nasingel (achter de muziekschool) Jan Hensenstraat en Gouden Leeuwterrein vallen niet onder de Blauwe Zone. De Burgemeester van Venray, maakt ter voldoening van het bepaalde in artikel 22, tweede lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zijn verga dering van 26 juni '84 in voorbereiding heeft verklaard de herziening van: 1. het bestemmingsplan Burggraaf; 2. een gedeelte van het bestemmingsplan West 2 voor een perceel, gelegen aan de Kempweg, ten behoeve van de uit breiding van de tennisaccommodatie. De voorbereidingsbesluiten met de daarbij behorende en als zodanig ge waarmerkte tekeningen liggen ingaande heden voor een ieder ter inzage bij de af deling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis. Venray, 6 juli 1984 De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche De gemeenteraad heeft begin '83 de taak van de commissie voor algemene zaken uitgebreid met het kennisnemen en behandelen van klachten. Zoals bekend, bestaat deze commissie uit o.m. de voorzitters van de in de ge meenteraad vertegenwoordigde frak- ties. De burgemeester is voorzitter van deze commissie. Burgers en rechtspersonen kunnen bij deze commissie terecht met klachten, welke het gevolg zijn van door of na mens het gemeentebestuur verrichtte of nagelaten handelingen. Het id de taak van de commissie men sen met klachten over gemeentelijke za ken niet alleen te horen, maar ook te ad viseren, raad te geven en - zo mogelijk - alles in het werk te stellen om de klacht te verhelpen. Ook kan de commissie, uit eigen be weging, te bestemder plaatse de aan dacht vestigen op regels of beleidslijnen, die onbillijk werken, traag of onbillijk worden uitgevoerd of zelfs ontbreken. Het kan natuurlijk voorkomen, dat voor een bepaalde klacht andere wegen open staan, waarbij gedacht kan wor den aan een AROB-procedure, een be roep op Gedeputeerde staten of de ge meenteraad. In die gevallen wordt de klager op die mogelijkheden gewezen en wordt de klacht niet door de klachten- Het binnenbad van het gemeentelijk Combi-Zwembad aan de Parkweg is in de periode van 9 juli tot en met 20 au gustus gesloten, in verband met onder houdswerkzaamheden OPLEIDING A DIPLOMA Aanvangsleeftijd: 5 jaar Cursusduur: 24 lessen, 2 x per week op de daarvoor vastgestelde tijd en data. Kosten: 80,50 voor kinderen tot 16 jaar, inclusief entree. Lestijden groepen: Maandag 16.00-16.30 uur beginners, Donderdag 16.00-16.30 uur beginners, Maandag 16.30-17.00 uur beginners. Donderdag 16.30-17.00 uur beginners Maandag 17.00-17.30 uur Donderdag 17.00-17.30 uur Maandag 17.30-18.00 uur Donderdag 17.30-18.00 uur Dinsdag 16.00-16.30 uur beginners Vrijdag 16.00-16.30 uur beginners Dinsdag 16.30-17.00 uur beginners Vrijdag 16.30-17.00 uur beginners Dinsdag 17.00-17.30 uur Vrijdag 17.00-17.30 uur Dinsdag 17.30-18.00 uur Vrijdag 17.30-18.00 uur Woensdag 15.45-16.15 uur beginners Zaterdag 11.00-11.30 uur beginners Woensdag 16.15-16.45 uur Zaterdag 11.30-12.00 uur OPLEIDING B DIPLOMA Aanvangsleeftijd: 6 jaar en in het bezit van het A diploma. Cursusduur: 12 lessen lx per week op de daarvoor vastgestelde tijd en data. Kosten: 40,25 inclusief entree. Lestijden: Woensdag 16.45-17.15 uur OPLEIDING ZWEMVAARDIGHEID I EN II (DIPLOMA C.D.) Aanvangsleeftijd: 6 jaar en in het bezit van het A en B diploma. Cursusduur: 12 lessen lx per week op de daarvoor vastgestelde tijd en data. Kosten: 40.25 inclusief entree Lestijden: woensdag van 17.15-18.00 uur (zwemvaardigheid I) Zaterdag van 12.00-12.45 uur (zwemvaardigheid II) VERVOLGCURSUS ZWEMVAARDIGHEID F Aanvangsleeftijd: 6 jaar en in het bezit diploma Zwemvaardigheid I Cursusduur: 12 lessen lx per week op de daarvoor vastgestelde tijd en data. Kosten: ƒ40,25 inclusief entree. Lestijden: Zaterdag van 13.00-13.45 Deze cursus is bedoeld voor leerlingen die in hel bezit zijn van het zwemvaar- digheidsdiploma I maar NIET van alle keuze-paketten. OPLEIDING DIPLOMA A EN B Aanvangsleeftijd: vanaf 16 jaar. Cursusduur: 24 lessen 2x per week op de daarvoor vastgestelde tijd en data. Kosten: 104,- inclusief entree. Inschrijven: Aan de kassa d.m.v. een in schrijfformulier. Maandag t.m. vrijdag vanaf 17.00 uur. Lestijden groepen: Maandag 20.00-20.30 uur Donderdag 20.00-20.30 uur Maandag 20.30-21.00 uur Donderdag 20.30-21.00 uur Algemeen: Voor alle cursussen inschrij ven aan de kassa d.m.v. een inschrijf formulier. Maandag t.m. vrijdag vanaf 17.00 uur. De cursussen starten vanaf 28 aug. 1984 commissie in behandeling genomen. Wanneer een klacht voor behandeling door de klachtencommissie in aanmer king komt, wordt de klager door een hoorcommissie, bestaande uit de burge meester (voorzitter), de commissie secretaris en twee leden van de commis sie voor Algemene Zaken in een beslo ten hoorzitting de gelegenheid gegeven de klacht nader toe te lichten. Dezelfde hoorcommissie zal in een andere hoorzitting de persoon of de in stantie, waarop de klacht betrekking heeft, horen. Als dat allemaal is ge beurd, zal de hoorcommissie advies uit brengen aan de Commissie Algemene Zaken, die daarover in haar eerstvol gende vergadering beraadslaagt en een eindconclusie formuleert, die binnen ze ven dagen schriftelijk aan klager wordt meegedeeld en tevens onder de aandacht wordt gebracht van het orgaan, dat tot een eindoordeel bevoegd is (b.v. het col lege van burgemeester en wethouders.) zonodig voorzien van een advies over te overwegen maatregelen. Klachten kunnen schriftelijk worden ingediend bij de voorzitter van de com missie voor Algemene Zaken, Postbus 500, 5800 AM Venray. Voor nadere inlichtingen kan men te recht bij de secretaris van de commissie de heer G. Spelbos, bestuursassistent. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 4 juli 1984 voor de onderstaande bouw plannen bouwvergunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 30 dagen na deze publicatie. de bouw van een veldschuur aan de Kiekweg 12 te Venray, t.n.v. M.M. Broeren; de bouw van een schoorsteenka naal aan Christoffelkruid 62 te Venray, t.n.v. P.M.M. Vogelsangs;. de bouw van een garage/berging aan de Maasheseweg 70 te Venray, t.n.v. H.J.M. Janssen; de uitbreiding van een schuur aan de Drabbelsweg 4 te Veulen, t.n.v. W.H. Louvet; de bouw van een carport aan de Sanshofstraat 4 te Venray, t.n.v. J.H.W. Reycks; de bouw van carport aan de Sans hofstraat 6 te Venray, t.n.v. A.M. Koekkoek op Munsterhuis; de bouw van een scheidingsmuur met poort aan Kruisdistel 20 te Venray, t.n.v. J.A.J. Lenssen; de bouw van een carport/berging aan de Houbenweg 22 te Leunen, t.n.v. H.J.M. Berkers; de verbouw en uitbreiding van een serre aan de Bontekoestraat 4 te Ven ray, t.n.v. A.P.M. Huijbers; de bouw van een bedrijfsruimte aan de Witte Venneweg 2 te Oostrum, t.n.v. Verhoeven Groen; de verbouw en uitbreiding van de woning aan de Pr. Irenestraat 9 te Ven ray, t.n.v. G.W.A.C. Smits; de bouw van een ketelhuis aan de Maasheseweg 83 te Venray, t.n.v. Me- taalwarenfabriek Inalfa b.v.; de bouw van een buitenvoedering aan de Kuulenweg 15 te Vredepeel, t.n.v. C.T.M. van der Kroon; de bouw van een overdekte stal ling aan de Buitenweg 4 te Venray, t.n.v. J.A.G. Hendrickx. Venray, 6 juli 1984. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. 16, 17 en 18 juli 1984 De fietsdriedaagse die reeds tweemaal vanwege weersomstandigheden is uit gesteld, zal in de eerste week van de bouwvakvakantie alsnog georganiseerd worden. Maandag 16, dinsdag 17 en woensdag 18 juli zijn de dagen waarop gefietst gaat worden. Men kan starten van 17.30 tot 19.30 uur bij sporthal De Wetteling te Venray. Fietsen is en blijft een gezonde en ont spannende bezigheid dus wat let U om deze fietsdriedaagse mee te doen. We hopen veel enthousiaste fietsers(sters) te mogen begroeten. Voor een verfrissing onderweg zal worden gezorgd en natuurlijk krijgt U na afloop een leuke herinnering. De kosten voor deze dagen bedragen ƒ2,per persoon voor één dag en 5,— voor alle drie de dagen.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 19