Kermis Ysselsteyn Uitbreiding aardgasnet in Ysselsteyn INGEZONDEN Kabeltelevisie Venray een feit Fietsvierdaagse De Peel 1984 Dertig parkeerplaatsen meer bij N.S.-station Jubilarissen GESLAAGD Grote deelname tournooi T.C. Loonse Duinen In Venrays museum Jac Jongert 1883-1942 Graficus tussen kunst en reclame Uitslag ballon nenwedstrijd Oranjefeesten 30 april 1984 V&D - AMRO en de Rose Vlek Maascentrale te Buggenum Raads vergadering Meerlo-Wanssum De nieuwe verkeerscirculatie in Venray-kom Raads vergadering gemeente Vierlingsbeek Met een druk op de knop stelde we thouder W. Claessens, vorige week vrij dag, de Kabeltelevisie Venray officieel in gebruik. Op dat moment konden de eerste 840 van het Desselke e.o. beschik ken over de signalen van 12 televisiezen ders. Hoewel, op dat moment vertoon den 4 zenders een testbeeld, 4 zenders gaven het tv-verslag van de Tour de France en 4 zenders (Duitse) gaver hun normale programma. Momenteel is men bezig de kabeltevi- sie in Veltum aan te leggen. Na de va- cantie begint men in West I en begint men ook met het aanleggen van het ka- 7, 8, 9 en 10 juli 1984 De kermis te Ysselsteyn begint op za terdag 7 juli te 16.00 uur en duurt tot dinsdag 10 juli te 24.00 uur. De atracties van de kermis van dit jaar zijn: autoscooter, per 2 persoonswa gen, ƒ1,per rit, ƒ5,voor 7 ritten en ƒ10,— voor 15 ritten. babysport, 75 cent per rit, ƒ2,50 voor vier ritten. kindervliegtuigmolen, 75 cent per rit, ƒ2,50 voor vier ritten. rupsbaan, 75 cent per rit. boksbal, ƒ1,— voor 4x slaan. schietsalon, ƒ1,50 voor 3 schoten, ƒ5,voor 12 schoten, ƒ3,50 voor 3x kleuren fotoschieten lijntrekspel en/of bussensport, ƒ1,— per spel. ƒ2,50 per 3x spelen.,, balco-rotor, 25 en 50 cent per spel, naar keuze van de speelkast. Buldozerschuifspel. 0,25 per spel, 2,50 per 11 spellen. Daarnaast zijn op de kermis nog aanwe zig een nougat-suikerkraam, een suikerspin-popcornkraam en de vis kraam. De exploitanten mogen de attracties naar believen openen, maar op de vol gende uren dienen zij open te zijn: zaterdag na 17.00 uur. zondag na 13.00 uur. maandag en dinsdag na 16.00 uur. de viskraam opent telkens 2 uur la ter. In juni 1982 stelde de gemeenteraad een krediet beschikbaar voor uitbrei ding van het aardgasdistributienet in Ys selsteyn. Het project, dat uiteindelijk niet is dporgegaan, omvatte 117 aanslui tingen ten noorden en ten zuiden van het dorp. In het najaar van 1983 bleek, dat slechts 57% van de voor aansluiting in aanmerking komende bewoners in stemde met het plan. Intussen hebben de bewoners van 28 aan de Puttenweg en omgeving gelegen panden ingestemd met aansluiting op aardgas. Van deze 28 belanghebbenden zijn er 23 82%) bereid middenls een baatbelasting ruim 132.000,- op tafel te leggen. Nu de zaken zo liggen wordt er naar gestreefd de aanleg van de gasleidingen nog voor het komende stookseizoen te realiseren. ONDER INVLOED Een autobestuurder uil Swolgen kreeg hier een rijverbod opgelegd, om dat hij naar het oordeel van de politie teveel alcohol gedronken had. Een autobestuurder uit Helmond, werd verbaliseerd en moest de bloed proef ondergaan. Hij werd op de Noordsingel in de nacht van maandag op dinsdag omstreeks half drie in ken nelijke staat aangehouden. Wellicht vanwege het late uur is er in uw verslag van mijn afscheid een storende fout geslopen. De burgemeester wordt een uitspraak in de mond gelegd die hij niet gedaan heeft. Weliswaar dreigde hij min of meer mij te laten verwijderen tijdens de raadsvergadering van 8 mei 1979, maar het was de voorzitter van de toenmalige kerkdorpenfraktie, het huidige CDA- raadslid Reintjes, die mijn opvolger en mij be titelde als beroepsinsprekers" (alsof er destijds in Venray zoveel gele genheid bestond om een dergelijk be roep uit te oefenen!). Arno Cools belnet in Landweert. Eind september moeten dan 2500 woningen zijn aan gesloten. Zoals bekend krijgt men de eerste maand gratis aansluiting. Dan wordt Een van de grootste toeristische fiets- evenemeneten van Nederland vindt elk jaar in en om het Brabantse Peeldorp Deurne plaats. Het is de Fietsvierdaagse De Peel die in 1984 wordt gehouden van dinsdag 10 tot en met vrijdag 13 juli. De organisa toren hebben in samenwerking met de VVV Venray, op 13 juli Venray als etappeplaats uitgekozen. De laatste keer namen er zo'n 3500 fietsers deel. De fietsvierdaagse De Peel wordt ge organiseerd om iedereen in de gezonde, gezellige en ontspannende manier ken nis te laten maken met Peelland. ledereen, van jong tot oud, kan mee doen. In de gemoeilijke sfeer van deze fietsvierdaagse ontstaan veelal blijvende persoonlijke contracten tussen de deel nemers. Op elke dag van de vierdaagse zijn er drie verschillende routes uitgestippeld van 40, 60 en 80 km lengte. Ook bestaat de mogelijkheid om op 13 juli in Venray te starten tussen 9.00 en 13.00 uur. Hei is eveneens mogelijk om alleen 13 juli mee te fietsen. De kos ten van één dag is 5,inschrijving bij de VVV Venray alleen voor deze vrij dag. De startplaats is dan ook voor ons kantoor Grote Markt. Elke deelnemer mag zijn eigen af stand kiezen, zijn eigen tempo fietsen en afstappen waar en wanneer hij wil. Het geschied- en oudheidkundig museum ,,'t Freulekeshuus" en de St. Petrus Banden-, of te wel de Grote Kerk, zijn op 13 juli geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Ook worden dit weekend de Zomerfeesten gehouden en lopen twee Venrayers de Peel en Maasroute t.b.v. de Werkgroep Kruisen en Kapel len. De VVV organiseert deze dag een Ballonnenwedstrijd waaraan iedereen kan meedoen. Hieraan zijn enkele leuke prijzen verbonden (deze zijn beschik baar gesteld door het Winkelcentrum Venray). Kosten 0.75 per ballon. De VVV wenst u een recreatieve dag toe. Nu gebleken is, dat de capaciteit van het parkeerterrein bij het N.S. station te Oostrum te gering is, heeft N.S. een plan opgestaeld, dat voorziet in een uit breiding van hel bestaande parkeerter rein met dertig parkeerplaatsen. Het werk wordt uitgevoerd door en op kosten van N.S., terwijl het onder houden, de instandhouding en de ver lichting van het parkeerterrein voor re kening van de gemeente komen. De nieuwe parkeerplaatsen sluiten aan de noordzijde aan op het huidige parkeer terrein. Tijdens een korte vergadering, afge lopen dinsdag werden bij de gemengde zangvereniging Logeko, vijf leden ge huldigd voor 12,5 jaar trouw lidmaat schap. Nadat voorzitster Mevr. I. Theu- nissen de jubilarissen had toegesproken ontvingen zij allen als aandenken een keramisch wandbord en een boeket bloemen. De feestlingen zijn: Meer. Noordhoek, Nelly Derks-Klaassen, Tru dy Creemers-Slieker, Erna Basten- Slieker, en Johan Schraven. Daarna werd nog het voorlopig programma be kend gemaakt, dat is in september een korenavond. In october deelname aan de bevrijdingsfeesten en het kerstcon cert. ook Uw tv-toestel op de juiste stations afgestemd. Na één maand kunt U als nog beslissen of U zich op de kabeltele visie abonneert, of toch maar weer naar Uw antenne terug gaat. De familie Bartels in de Houten Hoek hoeft voorlopig geen abonnementsgeld te betalen. Deze familie kreeg als eerste aangeslotene een gratis abonnement tot 1 januari 1986. Het ligt in de bedoeling dat eind vol gend jaar Venray, Leunen en Oostrum op het kabelnet zijn aangesloten. Bij voldoende belangstelling volgen dan de andere kerkdorpen. BOSCHVELDCOLLEGE Lijst van geslaagde leerlingen voor het eindexamen Gymnasium B 2e periode: Monique Hanssen, Venray; Christien van Thiel, Venray. Atheneum A 2e periode: Erik Creemers, Venray; Charlotte van Dierendonck, Venray; Monique Hoeben, Sevenum; Margot van Leeu wen, Venray; Rikie van de Pas, Melderslo. Atheneum B 2e periode: Jeroen Batema, Meerlo; Johan van Rens, Meterik; Alexander van Winden, Venray. HAVO 2e periode: Jacqueline Baltussen, Horst; Vidur Chote, America; Bernadette Corzilius, Venray; Mark van Dijck,-Leunen; Petra van Dongen, Broekhuizenvorst; Carine Egelsmeers, Merselo; Citty van Els, Venray; Gonnie Geurtjens, Hegelsom; Marjo Geurts, Horst; Anja Houben, Venray; Carly Philipsen, Castenray; Hans Philipsen, Ysselsteyn; Annemie Verstraelen, Horst. KATH. SCHOLENGEMEENSCHAP „JERUSALEM" Lijst van geslaagde kandidaten CSE- II voor VWO en HAVO. Gymnasium A: Sandra van Loon, Nijmegen. Atheneum A. Peter Camps, Venray; Ellen Driessen Horst; Rick Leenders, Leunen; Moni que de la Roij, Venray; Brigitte Weerts, Venray. Atheneum B: Thijs van Noorden, Oostrum. HAVO: Ineke Arts, Venray; Mariëlle Blaauw- hof, Nijmegen; Lisette Brauers, Well; Mariëlle de Groot, Venray; Eric Hout wipper, Horst; Marjo Janssen, Venray; Monique Linssen, Venray; Susan Par tridge, Venray; Hanny Peters, Horst; Richard Philipsen, Venray; Karin de la Roij, Venray; Ellen van Rosmalen, Venray; Jacqueline Stroy, Venray; In- grid Verhaegh, Horst; Maud Vermeulen Oostrum; Anja Willemssen, Overloon. MAVO „DE KOLK" VENRAY Robert van Dijck; Mariëtte van Don gen; Henriëtte Duykers; Miranda Evers Ans Hendrix; Geert Janssen; Monique Janssen; John Kemmelings, Bernardine Nijs; Hilde Reintjes; Jeroen van Rossum; Karin Schwachöfer; Loe Sui ker; Heidi Thielen; Ingrid Verbakei; Ton Verstappen; Wilma Zwikker. Bij de Stichting Modevak Onderwijs gehouden examen „costumière" slaag den de volgende dames: Annemie Arts, Heide; Mevr. J. Swaghoven en Mevr. N. Nellen uit Oostrum; Mevr. J. Wijnen en Mevr. B. van Druenen uit Venray. Zij genoten hun opleiding bij Modevak lerares Toos Keuten. Nog nooit was er zo'n grote deelname aan het David-Golialh tournooi te Overloon. Maar liefst 61 tennisers had den zich aangemeld voor wat wel een ge- zelligheidslournooi genoemd mag wor den. 'n Beginneling naast een gerouti neerde speler of speelster, dat is de op zet van dit tournooi. Doordat het mee werkte werd het een sportief en gezellig gebeuren. Na afloop werden de prijzen door loting toegekend. De naam van de ontwerper Jongert is tamelijk onbekend. Ten onrechte. Vóór de oorlog was hij aktief als industrieel ontwerper en grafisch vormgever. In die funktie werkte hij bij verschillende be drijven en maakte voor uiteenlopende produkten pakkende reclamebeelden. Het bekendst is de vormgeving, die hij voor De Erven de Wed. J. van Nelle in Rotterdam verzorgde: pakjes thee, koffie, tabak, affiches, lichtbakken en zelfs zakagenda's, nota's en bestelboek- jes voorzag hij van een fraaie vormge ving. Jongert begon als „sierend" kunstenaar in de traditie van R. Roland Holst en in het begin van zijn carrière de jaren tien en twintig toont zijn werk verwantschap met de exuberante, expressieve stijl van de groep kunste naars, die de Amsterdamse School wordt genoemd. Hij streefde naar ver spreiding van produkten van beeldende kunst in het dagelijks leven en hoopte met zijn werk het ideaal van een betere samenleving dichterbij te brengen. Dit idealisme, dat bij veel kunste naars van zijn generatie leefde, kwam voort uit een gevoel dat er een kloof groeide tussen kunstenaar en publiek en uit de oprechte wens iets te willen betekenen voor de mensheid. Jongert koos daarom voor de grafische vorm geving: een vorm, die een grotere verspreiding heeft dan bijvoorbeeld schilderkunst. Hij nam aktief deel aan de discussie over de plaats van de kunstenaar in de samenleving en nam een duidelijk standpunt in in het debat over de ver zakelijking van de vormgeving. Ook al kon hij zich niet verenigen met het idee van de „ornamentloze" stijl waarbij de vormgeving geheel door de funktie werd bepaald, vertoont zijn werk wel een toe nemende verstrakking. De relatie tussen kunstenaar en industrie heeft hem sterk bezig gehouden, in praktijk én in theorie. Jarenlang was hij namelijk docent aan de Rotterdamse academie. Jongert is een pionier geweest op werkterreinen als reclame en huisstijl. Deze vormen van publiciteit namen juist in zijn tijd, met de ontwikkeling van de nederlandse industrie tot moder ne, kapitalistische ondernemingen, aan betekenis toe. De tentoonstelling is samengesteld door het Haags Gemeentemuseum en wordt in circulatie gebracht door de Dienst Verspreide Rijkskollekties. Een goed gedocumenteerd boekje waarin veel afbeeldingen van Jongerts werk en met een inleiding door Emy Hoogenboezem, is voor 5,verkrijg baar. De tentoonstelling is van 14 juli 1984 tot 15 sept. 1984 te zien in het Geschied en Oudheidkundig Museum, Eindstraat 8 te Venray. Foto: Dienst Verspreide Rijkskollek ties „Jongert". Affiche Spoorweg museum. Op koninginnedag 30 april jl. hebben totaal 178 kinderen aan de ballonnen wedstrijd deelgenomen. Van de 178 deelnemerskaartjes zijn er 17 retour ge zonden aan buro sportzaken en recrea tie, Gemeentehuis Venray. De grootste afstand bedraagt 153 '/i km en de kleinste afstand 52Vi km. De namen van de prijswinnaars zijn: 1. Natasja Volleberg, Luitstraat 1 2. Nicole Cremers, Pavanestraat 50 3. Jikke Jenniskens, Monikestraat 7 4. Jidske Lamers, Dakdekkerstraat 30 5. Hanneke de Mulder, Griegstraat 31 De prijswinnaars kunnen de prijzen afhalen bij BURO SPORTZAKEN EN RECREATIE, gemeentehuis Venray. HOND GEDOOD Een plotseling overstekende hond op de Peelweg moest dat oversteken met de dood bekopen, toen een autobestuurder die hond niet meer kon ontwijken. De auto liep geen schade op. De eigenaar van de hond, een teckel, kon nog niet worden achterhaald. DIEFSTAL UIT KLEUTERSCHOOL Uit een lakaal van kleuterschool Beu kenhofje werd een rood linnen schou dertas ontvreemd. In die tas bevond zich o.a. een klein geldbedrag, Euro- cheques, bankpasje en diverse sleutels. Aan de gemeenteraad werd vorige week gevraagd het college van B. en W. toestemming te geven tot het aangaan van een samenwerkingsovereenkomst met Projectontwikkelingsmaatschappij Amro bv en tot het aangaan van een ruilovereenkomst met Vroom en Dreesmann. Wij hebben daarover reeds eerder bericht uit een commissie verga dering. De heer Den Brok (SV) meende te moeten constateren, dat aan de Projec tontwikkelaar te veel macht wordt toe gekend, waardoor men straks voor al lerhande problemen kan komen te zit ten. Maar volgens wethouder Willems is het contract gemaakt na uitvoerig en langdurig overleg. Er zitten geen ver borgen gebreken in en machtstoezeggin gen worden nergens gedaan. De heer Cools (PSP/PPR) lanceerde een stelletje juridische vragen onder het motto „als dit" en „als dat". Een con crete vraag van hem was, wat er straks moet gaan gebeuren met de 'parkeer plaatsen nabij dat V&E/Torro gebouw. De gemeente heeft namelijk voorlopig parkeerplaatsen gesitueerd op grond langs de Hoenderstraat, waar uiteinde lijk woningbouw gepleegd moet wor den. V&D heeft o.m. geeist dat vol doende parkeerplaatsen binnen zeer re delijke afstand moet komen. Als er dus over enkele jaren woningen gebouwd gaan worden, waar maken we dan weer nieuwe parkeerplaatsen, zo vroeg Cools. Wethouder Willems benadrukte nog eens, dat aan de Hoenderstraat slechts tijdelijke parkeerplaatsen komen. Als er woningbouw gepleegd gaat worden zoekt men een andere parkeerruimte; maar waar die zou komen werd er niet bij verteld. Intussen is in de onteigeningskwestie in de Rose Vlek weer met een eigenaar overeenstemming bereikt. Twee andere belanghebbenden zullen hoogstwaar schijnlijk binnen enkele dagen met de gemeente tot overeenstemming komen. NOG GEEN C&A De heer Kersten en Poels wilden nu wel eens weten wat er waar is van de voort durende geruchten, als zou C&A zijn ogen op Venray hebben laten vallen en verstiging in onze gemeente zou overwe gen. Ook wethouder Willems had die ge ruchten vernomen en had daarom maar eens bij het C&A-concern geinformeerd. Gebleken is, dat C&A geen enkele plan nen heeft om binnen afzienbare tijd naar Venray te komen. Alle geruchten daaromtrent kunnen we dus naar het rijk der fabelen verwij zen. SCHOOLSTRAAT De heer Kersten PVDA noemde de komende ontwikkeling van de Rose Vlek voordelig voor het winkelende pu bliek. Wel is volgens hem noodzakelijk dat ook de Schoolstraat voor verdere winkelvestiging ontsloten wordt. Hij vertrouwde er verder op dat bij het rea liseren van de Rose Vlek Venrayse ar beidskrachten worden ingeschakeld. Dit laatste kon wethouder Willems toezeggen. Wat de Schoolstraat betreft is de voorgenomen renovatie van deze straat tot voetgangersgebied in 1986 een gerede aanleiding het winkelbestand daar te verbeteren. Maar winkelvesti ging blijft particulier initiatief. GOUDEN LEEUW Desgevraagd verklaarde wethouder Willems dat voor het Gouden Leeuwter rein nog steeds contakten bestaan met de A.B.N. (Algemene Bank Nederland) en Berden Meubelen. De plannen met de A.B.N. zijn konkreter dan die met Berden, aldus de wethouder. In de raadsvergadering van deze week drong de heer Cools er bij het college op aan, niet te berusten in de geplande af bouw van de Maascentrale in Bugge num. Volgens de heer Cools duurt die afbouw nog tien jaar en wordt er noe tien jaar zwavelkoolmonoxyde de lucht in gepompt. Dat kan men niet toelaten - zeker niet als men weet dat Buggenum op de zesde plaats staat "bij de top-tien wat betreft luchtverontreiniging. Volgens de voorzitter - Burgemeester Defesche - is die luchtverontreiniging voor de laatste drie jaar ai gehalveerd. Het aanbrengen van een ontzwaveling sinstallatie is veel en veel te duur voor de tien jaar dat dae installatie gebruikt zou kunnen worden. De electriciteitsprijzen zouden ervoor omhoog moeten. De heer Cools wilde zijn voorstel ech ter in stemming gebracht hebben, maar haalde niet de vereiste meerderheid.. Slechts 6 raadsleden volgden hem. AANRIJDINGEN Een autobestuurder stopte zijn auto op de Oostsingel met de bedoeling linksaf te gaan naar de daar gelegen school. Uit tegenovergestelde richting naderde een taxi. Die bestuurder remde krachtig af, maar zijn taxi botste toch tegen de stilstaande auto op. Op de kruising Paterslaan-Lang- straat lette een autobestuurder onvol doende op en daardoor botste zijn auto tegen een fiets. Geen voorrang verlenen op de kruising Castenrayseweg-Klein Oirlo door een personenauto uit Horst was oorzaak dal deze auto in botsing kwam met een personenauto uit Venray. Een autobestuurder had op de Ys- selsteynseweg zijn auto onvoldoende in een inrit geplaatst. Een andere auto bestuurder welke op dat punt een ande re auto inhaalde bemerkte dat te laat en daardoor kwam zijn auto met de ver keerd geparkeerde auto in botsing. Het voorstel van het college tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van een plein bij het nieuwe gemeentehuis en de sloop van het oude gemeentehuis haalde nu ongeschonden de eindstreep. De vorige raadsvergade ring staakten de stemmen: 6 6. Nu moest het voorstel opnieuw in stemming worden genomen. In de vorige raadsvergadering hadden de raadsleden ruimschoots de gelegen heid hun zegje te doen; maar ook nu moest er nog uitvoerig gepraat worden voordat tot stemming kon worden over gegaan. Het college had de aanleg van het plein op enkele plaatsen aangepast, mede op verzoek van enkele raadsleden, maar wezenlijke veranderingen waren er niet. Nieuwe gezichtspunten werden door de raadsleden niet aangedragen. Gevraagd werd of het niet beter en kostenbesparend zou zijn, de aanleg van het plein in een openbare aanbeste ding te doen plaatsvinden. Maar dat werd, omdat nu de aanleg als leerlingen bouwplaats plaatsvindt, ontraden. Voordat gestemd zou worden over het collegevoorstel, werd eerst het voor stel van de heer Nabben in stemming ge bracht, t.w. wél tot aanleg van het plein over te gaan, maar op een later tijdstip de verbetering van de Bernhard- en Beatrixstraat ter hand te nemen. Dat voorstel haalde de eindstreep niet, het werd verworpen met 8 stemmen tegen. Het 'oorstel van het college haalde de eindstreep met 8 stemmen voor. Een door het Progressieve raadslid L. Beterams ingediend voorstel om voor lopig niet tot sloop van het oude ge meentehuis over tegaan en dat de fan fare de Eendracht de beschikking zou krijgen over een gedeelte van het oude gemeentehuis (houten gebouwen als raadszaal voor verenigingsgebouw) werd verworpen met de stemmen van de gehele raad tegen, met uitzondering van de twee stemmen van de Progressieve Combinatie. RONDVRAAG De heer L. Beterams vroeg de raads voorzitter om in de toekomst de raads leden te behandelen als gelijke monnik ken gelijke kappen. Dat raadslid stelde, dat de raadsvoorzitter met name baron de Weichs de Wenne, indien deze in eerste instantie niet het woord had ge vraagd, toch in tweede instantie het woord liet voeren, terwijl dat door de raadsvoorzitter aan de leden van de Progressieve Combinatie nooit wordt toegestaan. De raadsvoorzitter beloofde niets met zekerheid boor de toekomst. Baron de Weichs de Wenne bestreed dat hem meer mogelijkheden werden gegeven, maar hij beloofde wel in de toekomst in de geest van het reglement van orde te handelen. Mevr. Franssen-Camps vroeg zich af, waarom de tegenstemmers van het raadsvoorstel geen pogingen hadden ge daan met een alternatief plan te komen. Dan was er in ieder geval konstruktief werk geleverd. 39.500,- zijn nodig voor de uitvoe ring van de diverse maatregelen ten be hoeve van het verkeerscirculatieplan in Venray-kom. Dat verkeerscirculatieplan zal vrijwel zeker op 1 september a.s. in gaan. Belangrijke onderdelen daarvan zijn het invoeren van een blauwe zone (het parkeren binnen een bepaalde tijds duur), het „omdraaien" van de ver keersstroom in de Schoolstraat en mo gelijk tweerichtingsverkeer voor fietsers in de Patersstraat. Over dit laatste onderdeel en het daarmee van belang zijnde kruispunt Paterslaan-Oude Oostrumseweg- Leunseweg-Patersstraat, informeerde het raadslid Cools deze week in de raadsvergadering. Gaat dat nu door of niet? Wethouder Claessens kon hem daaro ver nog geen uitsluitsel geven. De zaak is nog in onderzoek. FIETSENSTALLING Nadat de raad reeds eerder accoord ging met het voorstel om 4 autoparkeer plaatsen op het Henseniusplein in te richten tot stallingsplaats voor fietsen, gaat deze voorziening achteraf toch niet door. De marktkooplui bleken grote be zwaren te hebben tegen een zo'n groot „gat in de markt" Het college heeft nu voorgesteld de fietsenstalling ter plaatse zó in te richten dat tijdens de markt de kramen over de fietsenrekken heen worden gebouwd. Om tijdens de markt nog enige moge lijkheden dicht bij het Henseniusplein te hebben, worden de bestaande fietsen rekken bij het pand Bartels verplaatst naar de Poststraat, voor Spaarbank Limburg. De raad had er geen bezwaar tegen. HENSENIUSSTRAAT Volgens het college van b. en w. zal het opnemen van het gedeelte Henseni- usstraat tussen Henseniusplein en de Leeuwstraat in het Blauwe zone gebied de parkeersituatie ter plaatse kunnen verbeteren. De voor dit eenrich- tingsstraatje geldende parkeer- en stop verboden zijn sinds jaar en dag doornen in het oog van de winkeliers in en nabij deze straat. In overleg met belangheb benden is nu besloten bij de invoering van de verkeersmaatregelen „Centrum plan" de parkeer- en stopverboden op te heffen en het parkeren (met parkeer- schijf) tot maximaal één uur toe te staan. Na drie maanden zal deze nieuwe situatie met de belanghebbenden nader worden bekeken en zonodig weer in overleg worden gewijzigd. Uit de laatst gehouden raadsvergade ring an de gemeente Vierlingsbeek no teerden wij het volgende: OBRAGAS De raadsvoorzitter verklaarde, op de komende aandeelhoudersvergadering van Obragas het voorstel van de raad naar voren te brengen om de winsten niet meer uit te kern aan de grote aan deelhouders, maar deze te gebruiken voor een verlaagde kubieke metersprijs van het geleverde aardgas. PRESENTIEGELD VERKIEZINGEN De presentiegelden voor de leden van de stembureaus zijn veel te laag gevon den, zeker als de leden voor een vervan ger moeten zorgen. De vergoeding van 75 gulden zal worden opgetrokken tot 100 gulden plus een bedrag van 50 gul den voor onkosten. Van uit de raad werd opgemerkt dat er dan wel een bete re opkomst bij de verkiezingen zal moe ten zijn, anders gaat één stem één gul den kosten. BESTEMMINGSPLAN OVERLOON VIERLINGSBEEKSEWEG Met name de heer Bartels was perti nent tegen herziening van het bestem- minsplan Overloon-Vierlingsbeekseweg, omdat het niet de taak is van de gemeen te bedrijven te saneren en daarvan bouwterreinen te maken, waarvan al leen de eigenaar beter wordt. Natuurlijk waren die bezwaren er niet van de zijde van de Overloonse fractie, want die stel den dat er nu aan een lang slepende kwestie een einde komt en dat in het buitengebied een storende bebouwing tot het verleden zal gaan behoren. We thouder Litjens moest de Maaskantse fractie gelijk geven: het gevaar voor pre cedentschepping is aanwezig, maar dat zal de toekomst dat wel uitwijzen. Met de stemmen van de heren Bartels, Broe- ren en Ophey tegen ging de raad toch accoord. SPORTZAAL MAASHEES Lang en breed werd er gesproken over het beheer van de Sportzaal in Maas hees, dat met ingang van 1 juli in han- daen komt van de gemeente. Alle moge lijke overleg met de betrokkenen heeft niet dat opgeleverd, wat het college er van had verwacht. Maar ook nu nog staat de deur voor het overleg open. Het college benadrukte grote waardering te hebben voor vrijwilligerswerk geduren de 15 jaar, maar omdat de gemeente verantwoordelijk is voor het financieel beheer van de sportzaal, is er geen ande re mogelijkheid, dan overname. Waar borgen zijn ingebouwd dat ook tijdens de weekenden zonodig een ambtenaar te bereiken zal zijn. VERLICHTING FIETSPAD Voordat het aangelegde fietspad Overloon-grens gemeente Venray defi nitief zal worden opgeleverd, zal ook de verlichting zijn aangelegd. Aldus we thouder Mevr. van Duynhoven. AGENDAPUNTEN De heer H. Janssen werd namens de raad benoemd in de gemeenschappe lijke dienst Gemeentewerken Land van Cuijk. Geen moeite had de raad met een grenswijziging, waarbij de gemeente Vierlingsbeek een stukje aan de gemeen te Boxmeer geeft en eldrs een stukje grond terug krijgt. Het jachtrecht werd conform het voorstel weer verpacht. Nu ging dat zonder zonder veel woorden; in het ver leden was dat wel eens anders... De bezwaarschriften ingediend door de Peuterspeelzaal Holthees en de fanfare van Overloon werden gegrond bevonden. Er zal een nadere financieele regeling worden getroffen. Een krediet van 89.339,- werd beschikbaar gesteld voor de aanleg van de riolering in de Spoorstraat. Een krediet van ƒ23.151,- werd beschikbaar gesteld voor verbetering van de Veer weg. Voor de verbouwing en verbete ring van de brandweergarage noteerde de raad het voorgestelde krediet van 177.230,- De heer D. Schroeder uil hel Duit se Gladbeck kreeg nul op zijn request naar aanleiding van zijn beroep tegen de weigering van een aangevraagde bouw- verunning. Het college kan een vaste geldle ning aangaan voor een bedrag van ten hoogste 1.500.000,- En dat vond de raad prima. Geen enkele moeite had de raad om medewerking te verlenen bij de aan vraag en het aanvaarden van rijksvoor- schotten en exploitatiebijdragen voor de bouw van 12 woningwetwoningen. De slotwijziging begroting 1983 „Algemene Dienst" werd goedgekeurd, „Daaruit ontlenen wij, dat ondanks de sombere berichten een tevreden beleid door het college is gevoerd" aldus bena drukte de heer Ophey. In de slotwijzi ging van „De gewone dienst" werd het batig rekeningsaldo aan de saldi reserve toegevoegd en die bedraagt nu 700.000,- KNAAP WERD AFGETUIGD Zonder de minste aanleiding werd op het Brukske een 13 jarige jongen afge tuigd door een 14-jarige. De dader kon later worden aangehouden. Hij ver klaarde dat het slachtoffer zijn radio be schadigd zou hebben. Waarschijnlijk heeft er een persoonsverwisseling plaats gevonden. Het slachtoffer moest zich onder medische behandeling stellen en, omdat enkele tanden waren losgeslagen, ook door de tandarts worden behan deld. Ook zijn fiets werd zwaar bescha digd vs an* ook daarop had de dader zijn lusten gebotvierd.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 17