DIEREN BABBELS Tweelingenexplosie in Venray in Oproep Harmonie Euterpe 40 optredens en 60 repetities per jaar Geslaagde concertreis van Venray's Mannenkoor Geslaagd concert in Overloon Regionale P2000 thuiscomputer club in oprichting Vrouwenberaad Venray houdt op te bestaan Mannenkoor uit Gennep te gast in Overloon KerK van Maashees verrijkt met nieuw altaar en lezenaar Geachte lezers van dit blad. Gezien iet grote aantal honden, poezen, pape- aaien, enzovoorts wat tegenwoordig in 'enray en omstreken leeft en woont, rek 't mij geen onaardig idee in deze rant een rubriek te openen met voor U elevante informatie over Uw huisdier. )e bedoeling is dat er eens per maand en onderwerp aan de orde wordt esteld, zoals bijvoorbeeld deze keer: Vakantie, en mijn huisdier dan? Er -ordt een basisinformatie gegeven over et behandelde probleem. Voor verdere ragen kunt U natuurlijk terecht bij Uw ierenarts. Weknu: de eerste babbel. VAKANTIE! EN ONS HUISDIER DAN? Veel mensen staan nu vlak voor de akantie voor de vraag; wat doen we iet de hond/kat. Welke oplossing iervoor gevonden kan woiden hangt elemaal af van het soort huisdier, z'n arakter en het doel en soort vakantie. Hieronder volgen enkele tips waaraan in de verschillende gevallen moet den- Het dier blijft achter. 023 Hierbij zijn er tal van mogelijkheden, pais: Het dier blijft thuis en er komt _Jemand op dier en huis letten. Het dier gaat naar hem bekende pensen (b.v. buren). U kunt dan voor (j op vakantie gaat uw huisdier 'ns een weekend te logeren geven. Dan weet u )f 't klikt tussen dier en verzorger. Het dier gaar in een pension. Voor jatten geldt dan dat zij niet langer dan 2 aar geleden tegen katteziekte en niet enger dan 1 jaar geleden tegen nies- tiekte geënt moeten zijn. Dit in verband net het grote gevaar voor deze ziekten ils er erg veel katten bij elkaar zitten. Voor honden geldt dat zij niet langer lan 2 jaar geleden tegen hondeziekten leënt .moeten zijn en niet langer dan 1 raar geleden tegen de ziekte van parvo. >e kennelhoest-enting zit bij de honde- jekte-enting ingesloten. 0 Voor al deze mogelijkheden geldt: „aat duidelijke instructies achter over tantueel medicijngebruik van het dier. ,aat uw vakantieadres en het adres van jw dierenarts achter. irland spraak v Het dier gaat mee op vakantie. U blijft in Nederland. Het is aan te den de hond of kat in deze tijd een ooienband aan te doen, zowel om ooien alsook om teken eniszins te eren. Teken in Nederland brengen en voor de hond gevaarlijke ziektes ■er. Ze kunnen alleen soms een plaat- lijke ontsteking veroorzaken. Teken irwijdert U door ze eerst te doven met her of alcohol en ze daarna uit te aaien. Vooral op campings is het zaak dat hond geënt is tegen hondeziekte en ziekte van parvo. Bij katten is een ede bescherming teggen katteziekte niesziekte verstandig. Zwemt uw ind graag of drinkt hij veel uit sloten vijvers, dan is het aan de raden de ind te laten enten tegen de ziekte van eil. Sommige centra met zomerhuisjes :llen bepaalde eisen met betrekking de entingen van uw hond. Informeer er tijdig naar. In Limburg ten zuiden n Sittard is een inenting tegen honds- ilheid (rabies) wettelijk verplicht. De of kat dient als bewijs van vacci- tie een penning te dragen. i>.nd - U gaat naar het buitenland. Infor- eer tijdig bij de ANWB naar de spe cie eisen die het vakantieland en de jiden van doortocht stellen. Vooral >or Spanje is de procedure erg om- Jichtig en tijdrovend. In principe moet minimaal 1 maand voor vertrek de )nd of kat laten enten tegen hondsdol- jid. U krijgt dan via de Veterinaire lenst een formulier thuis gestuurd wat |aan de grens moet kunnen laten zien. bewijs van enting. Gaat U zuidelijker dan België, dan is vlooienband zeker aan te raden. t komen teken voor die hond en kat jistige ziektes kunnen overbrengen. Üntroleer Uw huisdier elke dag op ken en verwijder deze onmiddellijk, pnden kunnen tegen deze ziekte pre- pitief worden ingespoten. Hebt U nog vragen die onbeantwoord |n gebleven, of zijn er juist vragen bij (gerezen, dan kunt U natuurlijk altijd [echt bij Uw dierenarts. H. A. Derkx, Dierenarts 2.9 Wie heeft er gegevens over het Sint inagilde Venray, vroeger beter be nd onder de naam Schutterij St. An- of Schutterij het Eind. Dit kunnen eken, kranteknipsels, foto's aanteke- igen en gebeurtenissen die nog in Uw leugen liggen zijn, maar ook materië- zaken zoals enkele oude koperen en :kelen klaroenen, zilveren of van an- e materialen vervaardigde schilden medailles, enz. die door de toestand de 50- 60 er jaren in de vergeetdoos i geraakt en zich mogelijk bij de oud en thuis bevinden. Wie heeft er in de jaren 1910-1925 de chiedenis van bovengenoemd gilde schuuerij uitgediept, of wie weet hier iets van. :ke Rongen Parkweg 5 Venray, tel. f46. Een telefoontje van de directeur van Nelipak zette ons aan het denken... „We zitten hier voor de zesde keer dit jaar aan een be schuit met muisjes, want wèèr is een van onze 40 werkneemsters moeder geworden. Een heeft er zelfs een tweeling gekregen... Ik geloof, dat ons bedrijf aardig meewerkt aan de uitbreiding van Venray...." Omdat zes babies in de loop van een halfjaar op een totaal van veertig dames inderdaad wat aan de hoge kant lijkt, zijn we eens op nadere informatie uitgegaan. De kraamafdeling van het St. Elisabeth ziekenhuis meldde en thousiast, dat er dit jaar al 10 tweelingen waren geboren tegen 11 tweelingen in het hele jaar 1983. „Er komen er dit jaar nog meer" werd eraan toegevoegd want we zijn nu al zeker van een aantal tweelingen dat zich heeft gemeld". In de loop van 1983 werden in Venray 371 jongens en 325 meisjes geboren waarvan 199 jongens en 176 meisjes de „Venrayse natio naliteit" bezitten. In de eerste zes maanden van dit jaar werden in Venray al 380 kinderen al dan niet in het ziekenhuis, geboren waarvan 176 van elders. Voor Venray betekent dat een toename van het geboorte cijfer met 94 jongens en meisjes. Bij de afdeling bevolkingszaken van de gemeente was het grote aantal aangegeven tweelingen al opgeval len. Het totale aantal geboorte-aangiften van 380 noemde men een normaal verschijnsel „in deze tijd van het jaar" waarin het woord „seizoen-invloeden" wel eens meer valt.... DIEFSTALLEN OPGELOST De Venrayse politie kon eind vorige week een 7-tal inbraken tot klaarheid brengen. De meeste van deze inbraken hadden betrekking op scholen. De 7 daders, in de leeftijd van 16 tot 19 jaar, zijn geen onbekenden van de politie. Zij bekenden zelfs nog inbraken, dan wel pogingen tot inbraak, waarvan bij de politie geen aangifte was binnengeko men. Daarbij komt ook een bedrag van meerdere duizenden guldens aan ge pleegde vernielingen. Een van de daders zou ook een openlijke geweldpleging hebben gedaan in Mash. Het zevental werd voorgeleid aan de officier van jus titie. Dank zij de oplettendheid van een in woner kon de politie een aantal inbra ken tot oplossing brengen. Zaterdagavond zag iemand dat enke le jongens een doos naar een onbe woond pand brachten. Hij vond dat vreemd en waarschuwde de politie. Die knapen waren uit een auto gekomen. Het kenteken van die auto was bekend. In het pand trof de politie een doos met spullen aan, afkomstig van een diefstal in de school „De Hommel". Zondag reeds kon de politie een drie tal jongens van 14 tot 16 jaar aanhou den. Zij bekenden de laatste maanden verschillende inbraken te hebben ge pleegd, o.a. in De Hommel, restaurant Vlakwater en Wieënhof, alsmede inbra ken in Horst en Blerick. Hoofdzakelijk was het de jongelui om muziekappara- tuur te doen. Het gestolen goed werd aan vaste afnemers te koop aangebo den. Die afnemers werden eveneens aangehouden. Eén van de aangehoude nen was afkomstig uit Boxmeer, de anderen uit Venray. In het belang van het onderzoek werden enkele personen voorlopig in verzekerde bewaring gesteld, maar in de loop van dinsdag weer in vrijheid ge steld. Het gestolen goed, ter waarde van enkele duizenden guldens kon allemaal worden achterhaald. Het wordt terug gegeven aan de rechtmatige eigenaars. De jeugdige inbrekers hadden het geld nodig om te gokken in een plaatse lijke speelhal. INBRAKEN EN DIEFSTALLEN Een aan de Ravelstraat geparkeer de auto werd opengebroken aangetrof fen. De eigenaar mist zijn auto-radio en enkele bescheiden. Op een bouwplaats aan de Sta tionsweg werden vijf bouwketen open gebroken. Ontvreemd werden daar een pot verf, een beugelzaag en een klein geldbedrag. Door het uitnemen van een raam werd toegang verkregen tot een woning in de Henseniusstraat. Er wordt daar een geldbedrag van enkele honderden guldens vermist. Uit een tas van een winkelbedrijf in de Grotestraat werd een geldbedrag van 1.000,ontvreemd. Van een aan het Bingelkruid ge parkeerde personenauto bleek de impe rial verdwenen te zijn. Een sigarenwinkelier deed aangifte van diefstal van een aansteker uit de winkel. Dat apparaatje kon worden achterhaald, doordat twee 15- en 16-ja- rige jongens werden aangehouden. Zij bekenden de diefstal. Na verhoor en anzegging dat procesverbaal zal worden opgemaakt, werden zij huiswaarts ge zonden. Door vernieling van een ruit werd toegang verkregen tot een aan het Gemmadal geparkeerd staande perso nenauto. Getracht is zowel de autoradio als de antenne mee te nemen. Maar dat is niet gelukt. Uit een aan de Horstwerweg ge parkeerd staande personenauto werd de autoradio ontvreemd. Door vernieling van een ruit werd toegang verkregen tot het kleuterdag verblijf aan de Heuvelstraat.Ontvreemd werd een potje met tien gulden. Ingebroken werd in het Gemeen schapshuis te Leunen. Daar werden enkele aanstekers en wat drank ont vreemd. Ook werd getracht in te breken in een in de kom geparkeerd staande per sonenauto. De achterruit van die radio was reeds vernield. Er wordt niets ver mist. ACHT AUTOWIELEN GESTOLEN Een garagehouder aan de Leunseweg deed aangifte van diefstal van acht gloednieuwe autowielen vanaf zijn terrein. Toegang was verkregen door een gat te knippen in het hekwerk. ONVERLICHTE AUTO Een 17-jarige bromfietser uit Veulen bemerkte in de voornacht van maandag op de St. Catharinestraat te Leunen te laat een links geparkeerde personen auto, zonder verlichting. De bromfiet ser botste tegen de auto en de bestuurder belandde op het trottoir. Hij werd daarbij zodanig gewond dat hij per ambulance naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Hij had een sleutelbeenfractuur opgelopen, maar kon na behandeling toch naar huis wor den vervoerd. De eigenaar van de auto had gepar keerd onder een brandende lantaarn, doch na 24.00 uur ging die openbare verlichting uit. INBRAAK Tijdens afwezigheid van de bewoner werd zondagavond tussen 8 en 12 uur ingebroken in een woning aan de Scheperstraat. Door de achterdeur open te breken was toegang verkregen. In de woonkamer werden twee kasten door zocht. Het is de dader kennelijk om geld te doen geweest, maar dat was niet aan wezig. VERNIELING In het afgelopen weekend werden van een restaurant aan de Stationsweg twee ruiten ingegooid. DOORRIJDER AANGEHOUDEN Venrays politie hield in Ysselsteyn een personenauto staande om te infor meren of de chauffeur soms betrokken was geweest bij een verkeersongeval. De voorzijde van de auto was namelijk be hoorlijk beschadigd; de voorruit ont brak, terwijl ook een band onbruikbaar was. De bestuurder verklaarde tegen een verkeersbord of zuil te zijn gere den. Maar wó£r, dat kon hij niet ver tellen. Op dat moment kwam er via de politieradio een melding binnen uit te zien naar een personenauto welke be hoorlijk beschadigd aan de voorzijde zou zijn. Die auto was in Sevenum be trokken geweest bij een verkeersonge val. De chauffeur was er met zijn zwaar beschadigd voertuig vandoor gegaan, zonder zijn identiteit kon worden vast gesteld. Dankzij de oplettendheid van de Venrayse politie kon de Rijkspolitie de vluchteling komen afhalen. Er werd alcoholgebruik bij de bestuurder gecon stateerd. Onverklaarbaar werd ge noemd, hoe deze zwaar beschadigde auto van Sevenum naar Ysselsteyn had kunnen rijden, GEWONDEN BIJ BOTSINGEN Een klein meisje liep zonder uit te kijken tussen twee auto's de Burgemees ter van de Loostraat op, terwijl een per sonenauto naderde. Het gelukte de bestuurder zijn auto vóór het meisje tot stilstand' te brengen, maar door het plotseling remmen schoot zijn 70-jarige vader, die naast hem zat, tegen de voorruit. De voorruit ging aan diggelen. Het hoofd van de vader bleef heel... Op de Litsenbergweg te Ysselsteyn stak plotseling een 4-jarig meisje tussen twee geparkeerde auto's de weg op. Ge lukkig voor het meisje reed een naderende personenauto maar heel langzaam, daardoor werd zij bij de bot sing licht gewond. Voor observatie werd het meisje naar het ziekenhuis overge bracht. VERKEERSONGEVALLEN Door onvoldoende opletten, bij het wegrijden vanaf de uitrit van het ziekenhuis, botste een personenauto, bestuurd door een 22-jarige inwoner tegen een andere personenauto. Het niet verlenen van voorrang was oorzaak dat op de kruising Bree- vennenweg-Lollebeekweg twee perso nenauto's uit Venray met elkaar in bot sing kwamen. Een autobusbestuurder uit Hel mond lette bij het acht.eruitzetten op de Heuvelstraat onvoldoende op, waar door een lichtmast werd geramd. Een 40-iarige mevrouw veroor zaakte met haar auto bij de- Over- loonseweg-Noordsingel een botsing, omdat haar voet van het rempedaal op het gaspedaal terecht kwam. Haar auto botste toen tegen een voor haar stil staande auto, bestuurd door een inwoner uit Meerlo. Door het niet verlenen van voor rang, door een 2f -jarige bestuurder uit Eysden, kwam op de kruising Over- loonseweg-Noordsingel zijn auto in botsing met een Venrayse personen auto. Bij alle botsingen bleef het bij materiële schade. De Venrayse Koninklijke Harmonie Euterpe is een drukbezette vereniging. Dat bleek maandag 18 juni jl. tijdens de jaarvergadering uit het verslag van se cretaris Herman Stevens. In 1983 werden door de muziekvere niging meer dan 40 optredens verzorgd en ruim 60 keer kwamen de orkestleden bijeen om te repeteren. Voeg daarbij nog de repetities van drumband en jeudorkest, groeps- en partijrepeties en individuele lessen, dan zal duidelijk zijn dat onze Harmonieleden zich veel tijd en opoffering getroosten voor hun en ons aller muzikaal plezier. Een bloeiende vereniging, die jaar lijks echter veel geld kost. Penning meester Pierre Verbeek presenteerde zijn begroting voor 1984, welke uitkomt op 85.000,- aan noodzakelijke uitga ven, terwijl de inkomstenkant de nodige zorgen baart. Parten speelt daarbij de forse verlaging van de Gemeentelijke subsidie met niet minder dan 10%. Lang niet alle wensen en zelfs noodza kelijke vernieuwingen aan instrumentari um kunnen worden gerealiseerd. Zo moest de aankoop van nieuwe pauken 8000,- - 10.000,-) weer voor minstens 1 jaar worden uitgesteld. Een uitstel dat eigenlijk niet kan worden ge doogd. Bij het laatste Bondsconcours in de Roda-hal te Kerkrade, waar Euterpe een eerste prijs behaalde in de superieu re afdeling, moest men gebruik maken van pauken die geleend waren van de Fanfare St. Catharina te Leunen. En dat kan toch eigenlijk niet. Euterpe hoopt intussen op een milde gever, die misschien komt opdagen, zodat het ju bileumjaar 1985 met klinkende pau kenslagen kan worden ingegaan. 107 NIEUWE UNIFORMEN Zoals reeds eerder bekend werd ge maakt, worden orkest en drumband nieuw geüniformeerd. Nog dit jaar zal de order geplaatst worden voor 107 nieuwe uniformen, die ongeveer 550,- per stuk zullen gaan kosten. De harmo nie heeft de laatste jaren hard gewerkt om de nodige middelen bij elkaar te krijgen en president Kooien kon vol trots meedelen dat na de zomervakan ties de kostuums zullen worden aange meten. In een extra bijeenkomst hebben de leden onlangs een keus gemaakt en het zal ongetwijfeld in 1985 een prachtig ge zicht zijn als een volledige Euterpe- Harmonie zich in gloednieuwe unifor mering aan Venray's bevolking presen teren. De heer Kooien, kondigde de vorming van een uniformenfonds aan, waarvoor de Euterpe-muzikanten jaarlijks een bij drage zullen gaan leveren. Euterpes Beschermheer, drs W. Kre- mer, hield een pleidooi voor een nieuw verenigingslokaal, maar de kans daartoe lijkt vooralsnog niet aanwezig. Tevens bepleitte hij meer publiciteit voor de vereniging, want Venray dient te weten hoe actief Euterpe is, aldus de heer Kre- mer. De Heer L. Laurensse, Ere-president van de Vereniging, complimenteerde bestuur en leden nogmaals met de gewei - dige resultaten van 1983 en had lof voor het gevoerde financiële en organisatori sche beleid. De heren Raedts, Peters en Stevens werden bij acclamatie herkozen als bestuurslid. Ter afsluiting van het seizoen 1983/1984 verzorgt het korps vrijdag 29 juni vanaf 19.00 uur een licht populair zomeravondconcert op de Grote Markt. Afgelopen week trok het Venray's Mannenkoor met 90 zangers naar het Duitse Saulheim bij Mainz. Liefst 7000 zangers uit geheel Duitsland waren hier bijeen gekomen om in een geweldige zangmanifestatie hun kunnen te laten horen. Dat het Venray's koor als enigste buitenlandse koor een prachtige presta tie leverde bleek tijdens het Freund- schaft singen alwaar het duizendkoppi ge publiek het Venrayse koor met een ovatie beloonde en een zugabe af dwong. Hiervoor had men nog een eucha ristieviering verzorgt in een van de prachtige kerken bij Mainz. Op de 2e dag wist het koor o.l.v. Pierre Gerits uit Hoensbroek tussen al dit Duitse zanggeweld van 100 gereno- meerde koren nog een prachtige 3e plaats uit de wacht te slepen. Het jury rapport beloonde dit met de prachtige cijfers van uitsluitend negens en tienen. Al met al een zeer succesvolle en leer zame reis waaruit men weer moet kan putten voor het grote jubileum nl. het 75 jarig bestaan wat men in 1985 gaat vieren en waarvoor een groot concert is gepland samen met het L.S.O. AUTO TOTAAL VERNIELD Een autobestuurder uit Venray wilde na een bezoek aan het tankstation bij Van de Ven, aan de Leunseweg weg rijden, maar deed dat niet volgens de regels. De auto ging over het fietspad rijden en na 15 meter botste die tegen een rechts van de weg gelegen woning. De auto werd totaal vernield, terwijl de woning lichte schade opliep. De be stuurster bleef ongedeerd. Zij verklaar de „niet goed geworden" te zijn. vw venray OPENLUCHTCONCERT Vrijdag 29 juni organiseert de VVV Venray in samenwerking met Harmonie Euterpe" een licht zomeravondcon cert met o.a. marsmuziek, stukken als „Don't cry for me Argentina" en andere lichte muziek. Dit optreden vindt plaats op de Grote Markt van 19.00 tot 21.00 uur. VVV DAGROCHTEN In samenwerking met Touringcarbe- drijf J. H. v. d. Munckhof organiseert de VVV drie aantrekkelijke dagtochten door het Limburgse land. Dagtocht no. 1. Tegen/Thorn: zater dag 30 juni, woensdag 11 en 25 juli; woensdag 8 augustus. Na een bezoek aan Jochumhof te Steyl gaan we via Baarlo, Kessel, Neer, Haelen naar het witte stadje Thorn. Na een gezamenlijke lunch is er gelegenheid het witte stadje en de oude abdijkerk te bezichtigen. De terugreis gaat via Maaseik, Roos teren, Susteren, Vlodrop en Boukoul. Onderweg maken we nog een stop voor een kopje koffie. Dagtocht no 2: Arcen/Berg en Dal: zaterdag 7 juli; woensdag 18 juli; woenadag 1 en 15 augustus. Allereerst brengen we een bezoek aan het Maasstadje Arcen, er is tevens gelegenheid rond te kijken, gezamenlijk gebruiken we koffie met vla. Via de toeristische route langs de grens rijden we over de „Zeven Heuve- lenweg" naar Berg en Dal. Hier kunt u naar eigen keuze de H. Landstichting of het Afrika-museum bezoeken. Ook in Berg en Dal gezamenlijk gebruik van de lunch. Op de terugweg maken we nog een stop om een kopje koffie of thee te nut tigen. Dagtocht no. 3: Peeltocht: woensdag 4 juli; maandag 9, 16, 23, 30 juli; maandag 6, 13 augustus; zondag 15, 29 juli en 5 augustus. We brengen een bezoek aan het Peeldorp Griendtsveen, ook gaan we een demonstratie „Turfsteken" bijwo nen. Via Helenaveen gaan we naar het natuurgebied „De Groote Peel", ook brengen we nog een bezoek aan een kaasmaker. Daarna kimt u even genieten van een kop koffie met vla. Bij goed weer maken we een wandeling door dit prachtige natuurgebied, hier krijgt u ook de gelegenheid om in de voorlichtingshut het ontstaan van de Peel te bekijken. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot de VVV, Grote Markt 23, tel. 10505. VERNIELINGEN Weer werden vernielingen aange richt bij het „Peppelhuus" aan de Oost singel. Deze keer werd een lichtkoepel vernield; mogelijk met de bedoeling in het pand in te breken. Een etalageruit van de Hobbyshop in de Hofstraat werd vernield. De ex ploitant zit met een schade van 500 gul den. Ook werd een grote etalageruit van C. aan de Hofstraat vernield. In de St. Annaschool aan de Whistlerstraat was een kleine ruit inge gooid. GESLAAGD Aan de Kath. Universiteit te Nijmegen slaagde voor het doctoraal examen in de wiskunde en natuur wetenschappen H. A. S. P. de Visser, Westsingel 76, Venray. In een goed bezet gemeenschapshuis verzorde zaterdagavond fanfare de Vriendenkring, het jeugdorkest en de drumband, een zeer geslaagd concert. Voorzitter A. Verstraten heette iede reen van harte welkom en dankte de Ge meenschap Overloon voor de financië le en morele steun aan de fanfare gege ven. Ook prees hij de saamhorigheid in de vereniging en de prettige samenwer king met dirigent bestuur en leden. Daarna huldigde hij de drumband o.l.v. A. van Opbergen, die onlangs in Vier lingsbeek voor de eerste keer op con cours de eerste prijs behaalde met pro motie naar de eerste divisie, en tevens het hoogste aantal punten in hun afde ling. Het publiek genoot van hun optre den. Het jeugdorkest o.l.v. Eddy Krens speelde ook voortreffelijk. Het is verte derend om te zien hoe deze jonge kinde ren zich inzetten om tot dit resultaat te komen. Daarna werd het concert voortgezet door fanfare de Vriendenkring onder de deskundige leiding van dhr. F. Schorer. Na afloop van het con cert werd de stemmingsmuziek verzorgt door de Freunden Echo o.l.v. P. Vloet. A.s. vrijdag treedt de fanfare met de Harmonie van Oostrum, tijdens de ha venfeesten in Wanssum. Het gebruik van micro-computers of personal computers maakt de laatste jaren een stormachtige ontwikkeling door. Was een paar jaar geleden het gebruik van zo'n computer nog voor behouden aan een beperkt groepje elektronika-fanatendie de prijs van de toen nog dure computers geen pro bleem vonden, tegenwoordig raakt het gebruik van de micro-computer ook in de „gewone" huisgezinnen steeds meer in zwang. De computers worden steeds gemakkelijker te bedienen terwijl de prijzen steeds sneller dalen, kostte een doorsnee micro-computer 2 jaar gleden nog ruim 2500 gulden, tegenwoordig kan men al voor rond de 500 gulden een eenvoudig computertje kopen. Door de sterke toename van het aan, tal computer gebruikers, met name van de in de regio Deurne-Horst-Venray lijkt het ons zinvol een gebruikersgroep in de regio op terichten. We denken daarbij aan het organiseren van maan delijkse bijeenkomsten, bij voorkeur op zaterdag, waar we de volgende aktivitei- ten willen ontpllooien: Demonstratie van en hulp bij het gebruik van bestaande programma's voor de P 2000 T. Het geven van instrukties voor programmeren in Basic en machinetaal (zgn. Z80-assembleertaal) voor zowel beginners als gevorderden. Het uitwisselen van programma's voorde P2000T. Het geven van informatie over de P2000 T en de verkrijgbare uitbreidin gen. Eventueel willen we werkgroepen sa menstellen waarin een aantal gebruikers gezamenlijk een projekt aanpakken. Heeft U belangstelling, of wilt u meer weten, bel dan met een van de twee kon- taktpersonen: Peter Janssens, tel. 04780-88454, of Riko Peeters, tel. 04709-12.00 (alleen 's avonds of in het weekend). Het Vrouwenberaad Venray heeft na lang aarzelen besloten, met haar aktivi- teiten te stoppen. Het initiatief voor de oprichting van tiet vrouwenberaad werd in 1980 geno men door de gemeente. Ongeveer 23 vrouwenorganisaties uit Venray en kerkdorpen sloten zich aan bij dit or gaan. Het oorspronkelijke doel van het vrouwenberaad was: naar de gemeente toe een adviserende taak te vervullen in zake vrouwenaangelegenheden. Vanuit de gemeente was er een adviserende taak naar het overleg inzake subsidie aange legenheden etc. De opbrengst door samenwerking in het verleden zijn onder andere: - De „vrouwenpagina" in Peel en Maas één maal per half jaar; - de organisatie van de internationale vrouwendag; - samenwerking rond subsidie-zaken; - informatie uitwisseling en bekend ra ken met eikaars aktiviteiten. Hoewel de verschillende organisaties zeker binnen hun eigen afdeling emanci patorisch bezig zijn, blijkt de opbrengst voor de instandhouding van het vrou wenberaad toch te klein. In de loop der jaren nam de animo tot deelname af en steeds meer groeperingen haakte af. De deelnemende vrouwen kozen en kiezen bewust ervoor, hun energie te steken in hun eigen organisatie die op zich al erg veel inzet vereist. Als er vrouwen zijn, die samen met vrouwen toch weer iets op willen zetten of organiseren op welk gebied dan ook, dan kan contact worden opgenomen met de opbouwwerkster van het S.S.O. (Stichting Samenlevings Opbouw) Lid- wine Teunissen of met de emancipatie werkster van de gemeente Marian Kauf man. Zondag 1 juli, zal tijden de hoogmis van half elf wat tevens de jaarlijkse feestmis van het Theobaldusgilde is, het mannenkoor uit Gennep de zang verzor gen. Dit koor staat onder leiding van Jos Ardts, die ook de dirigent van Loge- ko is. Het koor bestaat uit veertig leden en zal de vierstemmige Deutsche Messe van Franz Schubert uitvoeren. Ook het gilde zal aantreden rond het altaar, om het geheel luisterrijk te doen verlopen. AANHOUDING EN VERZET In de nacht van maandag op dinsdag moest de politie een onderzoek instellen in de Paterslaan, alwaar baldadigheid werd gepleegd. De rijbaan was met wit poeder bespoten en een ruit vernield. In het pand, waarvan de ruit stuk was, zou ook baldadigheid zijn gepleegd. Het onderzoek werd belemmerd door twee manspersonen die onder invloed van alcohol verkeerden en de politie op een ongehoorde en onbeschofte manier te woord stonden. Omdat het tweetal tot handtastelijkheden overging en zelfs be gon te slaan, moest de politie enig ge weld aanwenden, om het tweetal tot kalmte te dwingen en tot aanhouding over te gaan. Dat ging met het nodige verzet gepaard. Beide jongemannen, 18 jaar oud, werden overgebracht naar het politiebureau en in de daarvoor bestem de ruimte ter ontnuchtering ingesloten. Sinds zaterdag j.l. mag de parochie gemeenschap van de H. Antonius Abt in Maashees zich verheugen over een geheel nieuw altaar en lezenaar in haar parochiekerk. Sinds een aantal jaren worden de diensten in het weekend mede-verzorgd door (leken) lektoren. Het ontbreken van een lezenaar werd reeds lang als een gemis ervaren. Op verzoeke van het kerkbestuur maakte de Maashese kunstenaar Rien Evers een ontwerp voor een nieuw altaar en lezenaar, met bijbehorende kunstwer ken. Een aantal maanden geleden werd de opdracht tot realisering van dit werk gegeven. Oud-kerkbestuurslid Ton Verstegen werd aangezocht om het timmerwerk voor het altaar en lezenaar te verzorgen. Emmaüsgangers uit. De lezenaar draagt de afbeelding van de H. Antonius Abt, de patroon van de parochie. Beide kunstwerken zijn uitgevoerd in koper, het materiaal waarmee kunste naar Rien Evers bij voorkeur werkt. Het altaar en de lezenaar werden ver- vaardigs van Frans eikenhout en het vakmanschap van Ton Verstegen stond borg voor een schitterend resultaat. Zaterdag j.l. werd de inzegening ver richt door Deken F. Gelens, geassis teerd door Pastoor C. Teunissen en oud-pastoor J. Gerris. Veel parochia nen hebben na afloop de gelegenheid benut om de nieuwe aanwinst van dichtbij te bezichtigen. Het kerkbestuur en de parochiege meenschap van Maashees mogen te recht trots zijn op de nieuwe aanwinst voor hun parochiekerk. Beiden hebben zich de laatste maanden met veel toewijding en vakmanschap aan hun werk gewijd. Het kunstwerk op het altaar beeldt

Peel en Maas | 1984 | | pagina 11