0 dinsdag 16 oktober "Wat is er met Meivin?" Blijspel van Neil Simon Neil Simon neemt in dit stuk met sardo nisch genoegen de welvaartmaatschap pij op de hak. In een New Yorkse flat wo nen Meivin en Edna. Alles verloopt nor maal totdat Meivin op een dag wordt ont slagen en na verloop van tijd niet meer aan de slag blijkt te kunnen komen. Ton van Duinhoven herinnert u zich natuurlijk nog van "Wie zijn leven is het nu eigenlijk". Ook een tragisch gegeven met zoveel humor gebracht, dat de zaal plat lag van het lachen. Nu weer een der gelijke situatie. Naast Ton van Duinhoven ziet u Sjoukje Hooymaayer (zeg eens AA), Manon Alvin, Louise Ruys en Ab Abspoel. zondag 21 oktober 19.30 uur WILLEM VAN ORANJE, Willem v. Manen PETER EN DE WOLF, Prokofieff Scapino-ballet Een echte familie-voorstelling wordt een balletavond door SCAPINO. Na het suc ces van Coppelia komt het gezelschap nu met een dubbelprogramma dat gezien de belangstelling, die wij ook van de jeugd verwachten, reeds om half acht begint. Voor de pauze: Willem van Oranje. In dit herdenkingsjaar wordt er een speciaal ballet gemaakt, dat ongeveer een uur gaat duren. De verschillende activiteiten en voorberei dingen zijn in volle gang, zodat we weinig concreets kunnen zeggen. Scapino is van plan er iets boeiends van te maken. Na de pauze een ballet van ruim een half uur PETER EN DE WOLF op muziek van Prokofieff maandag 22 oktober Jan Biaaser One-Man-Show Jan Biaaser gaat onverstoorbaar verder op de vaderlandse podia. Ook in dit nieu we seizoen staat hij alleen op de planken, geruggesteund door een pianist, een sim pele kruk en misschien ook wel weer die mooie bloemenstruik. Veel meer heeft Jan Biaaser immers niet nodig om zijn publiek te kunnen bereiken en aan zich te binden. Hij is zijn eigen in strument. Talentvol op het gebied van het kleine, maar veelzeggende lied. Een goochelaar met woorden, die vaak de ver tolking van het alledaagse gebeuren zijn. Ontroering en lach gaan hand in hand. Zijn conférences rollen met het grootste gemak de zaal in'en Jan weet zijn eigen publiek altijd wel te pakken. donderdag 25 oktober "Evenaar" Musical van en met JOS BRINK Jos Brink en Frank Sanders zijn er op nieuw in geslaagd om een fijne musical op het toneel te zetten. Vorig seizoen trok deze uitvoering twee stampvolle zalen en moesten we dus een aantal mensen te leurstellen. Dat kunnen we nu recht trekken door een extra voorstelling in te lassen. Een avond dolle pret. Deze uitbundige musical was een van de meest succesvolle uitvoeringen van ons vorige seizoen. We zijn bijzonder gelukkig nog een extra voorstelling in Venray te kunnen brengen. zondag 28 oktober 11.30 uur MUZIEKFESTIVAL Youri Egorov piano-recital YOURI EGOROV werd in Kazan (USSR) geboren, waar hij op zesjarige leeftijd zijn piano-studies begon. In Moskou studeer de hij aan het conservatorium bij Jakov Zak. Hij won prijzen in het Tsjaïkovsky festival en het Koningin Elisabeth Con cours. In 1978 maakte hij zijn, door pers en pu bliek juichend ontvangen, debuut in Car negie Hall. Sindsdien geeft hij jaarlijks recitals in New York. Hij speelde met de New York Philharmonic, de symphonie-orkesten van Chicago, Philadelphia, Los Angeles en Boston. In Europa treedt hij in alle belangrijke muziek-centra op, zowel als solist als in recital. Zijn Schumann-plaat werd uitge roepen als beste opname ooit gemaakt. Egorov is een begrip in de muziekwereld. maandag 29 oktober "Romeo en Julia" van William Shakespeare HAAGSE COMEDIE Toen Shakespeare "Romeo en Julia" schreef kon hij niet weten, dat hij een van de beroemdste liefdesgeschiedenissen uit de historie zou maken. Ook nu nog boeit het drama over de hartstochtelijke liefde tussen twee jonge mensen, die hun fataal wordt door de vij andschap die heerst tussen hun beider families. Het thema gaf inspiratie tot velen. Tsjaikovsky, Prokofieff en Berlioz schre ven schitterende muziek voor al even schitterende balletten. Dit seizoen kunt u nog een ballet-inter pretatie van Romeo en Julia zien in het avondvullende ballet van Berlioz. Meer recent Romeo en Julia als "west- side story" door Bernstein opnieuw be werkt en ook toen weer met eclatant suc ces. o donderdag 1 november Russische Folklore Festival muziek, zang en dans door ca. 35 mede werkers Wanneer de Russen iets op tournee stu ren, mag men ervan verzekerd zijn, dat het klasse is. Cultuur wordt daar met hoofd letters geschreven en het goede dat ze daar hebben laten ze graag aan het bui tenland zien. Ook dit gezelschap brengt een volmaakte show. Perfecte discipline van begin tot het einde en toch met veel gevoel voor hu mor en vrolijkheid. Alles op een niveau van meesterschap. Kunst die geen taal barrière kent en voor het publiek een on vergetelijke belevenis blijft. maandag 5 november Martine Bijl Show Voor het eerst brengt Martine Bijl een echt theaterprogramma met liedjes, ei gen en andermans teksten, conférences en typeringen. Deze eerste show bleek meteen aan te slaan en werd een hit van formaat. Martine was direct een nieuw onderdeel van het theaterprogramma. Haar buiten gewoon goede show gaat nu het tweede jaar in, wat op zich al aangeeft, dat het om een kwaliteitsprodukt gaat. Goede wijn behoeft geen krans en het heeft wei nig zin nog veel aan het bovenstaande toe te voegen. Martine, een nieuw gezicht in het theater een nieuwe shoween nieuwe verras sing, onder regie van Berend Boudewijn. donderdag 8 november MUZIEKFESTIVAL Marjanne Kweksilber sopraan Reinbert de Leeuw piano Marjanne Kweksilber maakte haar opera debuut in het Holland festival met de ope ra "Axel" van Reinbert de Leeuw. Ze is gaste tijdens vele festivals o.a. het Lon don Bach festival. Ze werkt samen met het Amati Kwartet. Grote bekendheid verwierf ze met de Sa- tie concerten. REINBERT DE LEEUW is o.a. verbonden aan het Schönberg Ensemble. Hij is een pianist van internationale allure met tour nees door de Verenigde Staten, Polen, Duitsland, Italië etc. Hij ontving diverse prijzen o.a. de Edison en twee gouden en een platina plaat voor de sati-opnamen. donderdag 15 november Het dagboek van Anne Frank "Ik hoop maar één ding, namelijk dat jo denhaat van voorbijgaande aard zal zijn, dat de Nederlanders toch zullen laten zien wie ze zijn, dat zij nu niet en nooit zul len wankelen in hun rechtsgevoel. Want antisemitisme is onrechtvaardig". Dat schreef Anne Frank in haar dagboek, waarop deze toneelvoorstelling is geba seerd. Onder regie van Jeroen Krabbé, die ook de rol van Anne's vader speelt, komt dit nog steeds actuele onderwerp nu op het toneel. Het blijkt een prachtige voorstelling ge worden te zijn, die overal stampvolle za len weet te trekken. In deze tijd, waarin vreemdelingenhaat en uiterst rechtse ten densen weer opgang vinden, is een DAG BOEK VAN ANNE FRANK eigenlijk een must. donderdag 27 september MUZIEKFESTIVAL Nederlands Kamerorkest Het Nederlands Kamerorkest heeft zich een internationale reputatie verwon/en. Naast concerten in Nederland worden veel concerten in het buitenland gegeven. Ondanks het druk bezette programma, vindt het orkest nog tijd voor radio- en te levisieoptredens en plaatopnamen. Het concert wordt gegeven in het kader van het festival nieuwe muziek. Het programma is als volgt: Symfonie nr. 44, Haydn; Fluitconcert KV 313, Mozart; en na de pauze: Verklërte Nacht, Schönberg. Solist: Emile Biessen, fluit. Hij studeerde aan het Grenzland Konser- vatorium te Aken en bij Jean Pierre-Eus- tache in Parijs. zondag 30 september 11.30 uur MUZIEKFESTIVAL Amsterdams Gitaar-trio "Afwisseling" en "goed samenspel" zijn vaak trefwoorden in kritieken over de reci tals door het Amsterdams Gitaartrio. Olga Franssen, Helenus de Rijke en Jo- han Dorrestein zullen het plezier dat ze in hun spel hebben, laten doorklinken tij dens dit recital. Het repertoire voor een gitaartrio is niet bijster groot, maar de leden van het trio hebben er zelf wat aan gedaan. Ze heb ben niet alleen composities voor deze be zetting van drie gitaren bewerkt, maar ook componisten bereid gevonden nieuw werk te schrijven. maandag 1 oktober "Der Bettelstudent" operette van Karl Millöcker "Der Bettelstudent" is een van de onom streden werken van de Weense operette. Het knappe tekstboek heeft Millöcker geïnspireerd tot een grote variëteit van melodieën, waarvan vooral "Ach hab ich sie ja nur auf die Schulter geküsst", "Ich knüpfe manche zarte Bande", "Schwamm drüber" en "Ich setz den Fall" het tot grote bekendheid hebben ge bracht. Millöcker heeft voorts de kans aangegrepen het Poolse element muzi kaal gestalte te geven. Bovendien is een aantal ensembles gecomponeerd, dat tot de mooiste behoort, dat er in de Weense operette-literatuur is te vinden. "Der Bettelstudent" is altijd een voorstel ling waar de liefhebbers van dit genre ruimschoots aan hun trekken komen. Een feestelijke operette-avond. dinsdag 9 oktober Marjol Flore Wim Hogenkamp Twee gevestigde namen in één program ma. Wim Hogenkamp zal het te brengen pro gramma zelf schrijven, met een enkele in breng van buitenaf. Het is duidelijk de be doeling om samen op te treden en niet om en om. Marjol is een zang-explosie, die men meerdére malen op de televisie kon zien. Hetzelfde kan gezegd worden van Wim Hogenkamp, die echter meer cabaret talent bezit. Het programma zal voor het overgrote deel uit nieuw repertoire bestaan en doorspekt zijn met scènes en cross-talks. donderdag 11 oktober MUZIEKFESTIVAL Limburgs Symphonie Orkest Dirigent Lucas Vis. Soliste Beatrijs Sluyter, spreekster. In het muziekfestival hedendaagse mu ziek het volgende programma: Weill Kleine Dreigroschenmusik. Prokofieff Peter en de Wolf; spreekster. Andriessen Kuhnau-variaties. Medek Die betrunkene Sonne; spreekster. Stravinsky Suite nr. 2. In het kader van het festival zijn de entree prijzen extra-laag. Door de keuze van PETER EN DE WOLF is deze voorstelling ook een uitstekende familievoorstelling. dinsdag 2 oktober woensdag 3 oktober Toon Hermans-show We sloten het afgelopen seizoen af met vier voorstellingen van de nieuwe TOON HERMANS-SHOW. In één dag waren alle kaarten verkocht en toen bleek, dat de show een grandioos succes was, stond de telefoon rood gloei end. We zijn dan ook bijzonder blij, dat we nu nogmaals twee dagen extra hebben ge kregen, waardoor wij in ieder geval onze regelmatige bezoekers die de show moesten missen, alsnog aan plaatsen kunnen helpen. De voorstelling valt buiten het abonne ment. De presentatie van deze voltreffer stemt ons tot grote tevredenheid. maandag 15 oktober "Groene vingers" muzikale komedie van Howard Ashman en Alan Menken Zowel in Londen als in New York werd de ze voorstelling met veel enthousiasme ontvangen. Ook in Nederland verwacht men veel succes van deze voorstelling. Het verhaal is eenvoudig en zoals in me nige musical heeft dat weinig om het lijf. Het gaat vooral om de uitwerking, de mu ziek en het feit, dat men het publiek een gezellige avond wil bezorgen. Een voorstelling gewoon opgezet om u een aangename avond te bezorgen. Onder regie van Mike Burstyn werken mee: Bill van Dijk, Joke Bruys, Hein Boe- Ie, Hans Boskamp e.a. dinsdag 20 november woensdag 21 november Urbanus De Belgische komiek Urbanus is weer druk bezig een geheel nieuw programma samen te stellen, waarmee hij dit seizoen een aantal Nederlandse theaters bezoekt. In Venray worden dat twee voorstellingen omdat wij uit ervaring weten, dat er een stormloop op de kassa zal plaatsvinden. Vooral onder de jeugd is Urbanus waan zinnig populair en wat zouden we daar nog aan toe moeten voegen? donderdag 22 november The London Savoyards in concert operette-muziek van Gilbert and Sullivan The London Savoyards waren reeds eer der in Venray in diverse formaties: als groep die operettefragmenten bracht en eenmaal met een schitterende Mikado. Nu komen ze in een concert-uitvoering met vier top-solisten: PATRICIA COPE, sopraan; GILLIAN KNIGHT, mezzo-sopraan; GEOFFREY SHOVELTON, tenor; PETER PRATT, barriton. Ze worden aan de piano begeleid door RICHARD BALCOMBE. Dit is niet zomaar een tussendoortje van een goed gezelschap, maar een duidelijke presentatie van hun top-solisten. De Amerikaanse tournee, die met dit pro gramma werd gehouden, werd een triomf. Ze zingen selecties uit: De Mikado, De Pi raten van Penzance, Yeomen of the Gu ard en andere Gilbert and Sullivan suc cessen. Voor liefhebbers een buitenkansje van de eerste orde. maandag 26 november "1001 Nacht in Bagdad" Bagdad is voor alles een fantastische en fascinerende wereld, een betoverend en magisch décor voor de verhalen van dui zend en één nacht. Het programma ontwikkelt zich als een compleet spektakel, een show, met char me van een exotische wereld. Het ballet samengesteld uit 20 dansers en danseressen, biedt een droomwereld zoals u die wellicht nog niet beleefde. Geen programma heeft het tot op heden aangedurfd om de fabuleuze wereld van 1001 NACHT op deze manier te vertonen. Een wereld vein vliegende tapijten, ver dwijningen en wervelende dansen. Een programma voor mensen die amuse ment zoeken, zo'n beetje vergelijkbaar met de Brasil Tropical voorstellingen, maar wel héél anders natuurlijk. dinsdag 27 november MUZIEKFESTIVAL "Zenuwen" muzikaal toneel door DYNASTIE VAN OER Dit muziektheater-gezelschap werd in 1981 opgericht en bracht een aantal op merkelijke produkties. Een vorm van thea ter zoals we dat nog weinig zien. Het brengt visuele produkties met een verre gaande integratie van spel en muziek. Door een combinatie van klassieke en moderne instrumenten is een nieuwe mu zikale wea ingeslagen. "ZENUWÉN" is daarom een theaterpro- duktie, die heel goed in het muziekfestival past. zondag 9 december 11.30 uur MUZIEKFESTIVAL Rian de Waal piano-recital RIAN DE WAAL werd in 1958 in Zuid- Afrika geboren. Zijn eerste pianolessen kreeg hij op vijfjarige leeftijd. Later volgde hij meestercursussen bij Malcolm Frager, Guido Agosti Ludwik Stefanski en Vitaly Margulis. Rian heeft als eerste Nederlandse pianist de finale weten te halen in het Koningin Elisabeth Concours te Brussel (1983). Recitals gaf hij in het Concertgebouw te Amsterdam, De Doelen Rotterdam, Mu ziekcentrum Utrecht en Diligentia Den Haag. Als solist trad hij op met het Amsterdams Philharmonisch Orkest e.a. en verzorgde optredens voor radio en televisie. Er zijn inmiddels drie grammofoonplaten van hem verschenen. donderdag 13 december "Die Lustige Witwe" operette van Franz Léhar Met de regelmaat van de klok komt deze operette in ons programma. "DIE LUSTIGE WITWE" heeft niet alleen een nieuwe periode in de geschiedenis van de operette gemarkeerd, ze behoort tevens tot de absolute hoogtepunten in dit genre, zowel door de hechte construc tie als door de beroemde melodieën: "Da geh ich zu Maxim", "Vilja oh Vilja", "Ich bin eine anstëndige Frau", "Komm in den kleinen Pavilion", "Es waren zwei Königs- icinderetc. etc. vrijdag 14 december Nieuw stuk van Gerrit Komrij toneelgroep GLOBE tray-out GLOBE geeft in Venray lingen. Dat betekent dat er wel ee mis kan gaan. Daar staat de entreeprijs zeer laag is. nier kunnen wij dit eigenzinnige schap op ons programma houden, wordt zo weer een avontuur. De titel is nog niet bekend, maar h is in opdracht van Globe Wat wel vast staat is, dertiental illustere figuren meer dan dertig eeuwen al dan meende beschaving. Hamlet, Don Jezus, Orfeus, Lorelei, Kassandra, hilde, Billy de Kid, Shirley Temple der kopstukken uit de geschiedenis. Ze voeren een ongetwijfeld lucide nijnig debat. Het eerste tafereel is nardo da Vinci's laatste avondmaal motto luidt: "Wij zijn afval, nog net genoeg voor een toneelstuk". Hoofdrollen: nagenoeg het gehele g4 schap. 1 Regie: Gerardjan Rijnders. zaterdag 15 december Jazz Extension Dance Theater lofl Wanneer er de laatste tijd iets opgi )pt heeft gemaakt, dan is het wel de J/ DANS. JAZZ EXTENSION DANCE THEATERjit de een groep die de Jazz-Dans als theal n spt vorm erkend wil zien. Na enkele jaren op tournee langs de derlandse theaters, blijkt dit idee bijz ich dr der aan te slaan. Waar men ook komtp. Off ten de zalen vol. Eindelijk weer eens wat nieuws. De pers schreef: "Ware propaganda vierk; I Jazzballet!" "Ovaties voor een splinjeel sc nieuw professioneel gezelschap". "Het dansen gebeurde veelal op bekeifcann popsoul-funk en punkmuziek, waa Irie ve speciale effecten werden verkregen d oeien sterk wisselende bijzonder fraaie beli let e ting." i wens< "Knap en vakkundig". i peelt "Jazz Extension, danst de schouwb lemdi vol". iel he Het programma dat gekozen wordt, zal let de dig kenbaar gemaakt worden. Vermcx eic lijk o.a. "Give me a break" met muziek mdat de musical Dreamgirls. perar an d€ dinsdag 18 december MUZIEKFESTIVAL "Ga maar rustig slapen'Wda DORIEN VAN DER KLEI In het muziekfestival past ook een gramma als dit. Het is een document! in woord en muziek geworden, die I zien en horen hoe de periode kort voor;e Pu; dens en meteen na de tweede wereldf6"™ log in Nederland werd ervaren. Het gramma is opgetrokken uit materiaal Radio Oranje, verzetspoëzie, straatl ™er 3 jes, alternatieve versies van "De voet! 'ann< match" en "Lili Marleen" en overgew ^Q*3 de Engelse en Amerikaanse muz at laat, Maar er is ook materiaal uit het N.Spieui radiokabaret en uit de in de oorlog maakte Duitse film- en amusementsiflet st net g« en nc i de v derhoudende avond kunnen betekene er re{ Omdat die voorstelling in het kader het festival gegeven wordt, is de ent gYko prijs door subsidies laag gehouden. ziek. Dat zal wel eens een verrassende en Dorien van der Klei zal worden bege! door Tom Löwenthal, piano en Hub I thijsen, viool. En dan twee walsen die er niet om liegen, zoals "Lippen Schweigen" en "Ballsire- nen". Eigenlijk teveel voor één operette. De Hoofdstad Operette zorgt steeds voor briljante décors en aankleding, zodat u weer een fijne avond tegemoet kunt zien. In de hoofdrollen: Marga de Boer, Ton Hofman, Antoni Wink, Germaine Com- pier, Jan Henderson, Jacco van Renesse, Henk Boelhouwers, Anita Heins, Johan v.d. Zalm, Lily Loerkens en Nora Zoon.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 20