SPRINGPLANK VEREMGINGSNIEUWS li ZUID Venrays Mannenkoor *v- vereniging Venray "W\ ORGEL COMITÉ VENRAY jongerenkoor Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Stichting jeugd en jongerenwerk Brukske Ruilbeurs in Venray VANAF 86,- PER DAG! WIJK NOORD-WEST WIJK Attentie alle oude leden van ,,'t Desselke" SURINAAMSE VERENIGING Venray L.V.B. O.J.C. de Brak p^Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. IG 7,10 5,95 1,50 3,00 Donderdag 31 mei, Hemelvaartsdag /an 11.00 tot 12.00 uur repetitie in Vla- vater. Zaterdag 2 juni Geritskorenavond in Jleerlen. Vertrek per bus met om 18.15 jjjr. Dames zijn ook welkom. J Zondag 17 juni deelname aan de slot- lag van de avondvierdaagse. 23 En 24 juni concertreis naar'Saul- ;im. Geen repetitie wegens vakantie op 19 i 26 juli en 2 augustus. Afmelden bij R. van Mil, tel. 86917 'clublokaal Vlakwater, tel. 82318. KONINKLIJKE *}=L HARMONIE fi EUTERPE Donderdag 31 mei. lemelvaartsdag geen repetitie Maandag 4 juni. 9.30 uur bestuursvergadering Donderdag 7 juni. 9.30 repetitie harmonieorkest. AGENDA Maandag 4 juni. Bestuursvergadering Zondag 17 juni. Intocht Jeugd vierdaagse. Donderdag 21 juni. Concert Schuttersveld. Zondag 24 juni. Aubade b.g.v. priesterfeest. Vrijdag 29 juni. Buitenconcert Markt Venray. Zondag 7 oktober Concert te Blerick met Horst. Zondag 7 oktober gemeentelijk muziektournooi. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 7 juni. tepetitie jeugdorkest om 18.30 uur. van 28 mei t/m 2 juni Vakantie DRUMBAND Zondag 3 juni. epetities in de Perdstal. Mdienst hr v. Kessel. Zie verder agenda harmonie-orkest. Afmelden harmonie-orkest bij de se- retaris, tel. 80225; leerlingen bij de heer laedts, tel. 82803 en drumband bij de leer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. genda: Vrijdag 1 juni. im 18.30 uur voor alten en sopranen 19.15 uur voor tenoren en Bassen. Zaterdag 2 juni )m 17.00 uur vertrek naar Loon op and. (in uniform) Zondag 3 juni. ïeen Hoogmis Maandag 4 juni. im 18.45 uur voor de nieuwelingen en ansluitend om 19.30 uur spelavond oor alle jongens. Dindsdag 5 juni. 18.30 uur alleen voor de alten. Woensdag 6 juni. 18.30 uur alleen voor de sopranen. Secr. Langstraat 104, tel. 81690. klgemeen: We rekenen er op dat alle koorleden •S. zaterdag meegaan. Zorg er voor op jd bij de Galmhut te zijn. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Dinsdag 5 juni 19.30 repetitie voor de enoren, om 20.00 uur voor het hele ;oor in de Essel, Ursulastraat. Indien U verhinderd bent dan gelieve 'zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, olkweg 3, tel. 81221 of Mw. W., Man- lers-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Gedurende de openingstijden van het 'uincentrum Henk Smits kunt U oud «pier deponeren in de loods achter het «ntrum. Orkest Woensdag 6 en 13 juni om 20.15 uur irkestrepetitie o.l.v. L. Boogaarts en re- letitie van het Barokensemble o.l.v. M. telten. Repetitieruimte de M.L.K. school De issel. Afmelden Pie Noten tel. 87858 St. Pe\^S Nu de festiviteiten rond het zilveren bestaansfeest weer tot het verleden be horen, wil het bestuur iedereen, die in welke vorm dan ook, medegewerkt heeft, hartelijk danken. Afgelopen vrijdag bracht het Korps serenades bij twee bruidsparen namelijk Siebers-Peters en Pouwels-van Toor. Donderdag 31 mei Hemelvaartsdag neemt het korps deel aan een festival in Broekhuizenvorst. Vertrek 14.30 uur vanaf de LTS. Zondag 3 juni a.s. vertrekt het Korps eveneens om 14.30 uur vanaf de LTS naar Hegelsom om daar een optreden te verzorgen bij de manege „Wienesweg" Op donderdag 14 juni a.s. zal er weer een orgelconcert worden gegeven in de Grote kerk. Ditmaal zal de bekende or ganist Thijs van Eijk uit Breda het con cert verzorgen. Hij zal werken spelen van o.a. Bach, Franck en Messiaan. Het concert begint om 20.15 uur en is vrij toegangkelijk. Volgende week hopen wij U nader over een en ander te infor meren. Donderdag 31 mei, Hemelvaartdag. Om 10.15 uur zingen we de Hoogmis in de Paterskerk. Zondag 3 juni. Zingen wij de Hoogmis in de Paterskerk om 10.15 uur. Woensdag 6 juni. Van 18.30 tot 19.30 uur repetitie in het aktiviteitencentrum, Kennedyplein 1. Vrijdag 8 juni. Om 14.00 uur zingen wij voor een 25- jarig huwelijksfeest in de Paterskerk. Zaterdag 9 juni. Om 14.00 uur zingen wij voor een huwe lijk in de Paterskerk. Gaarne trouwe opkomst! Ook nieuwe leden zijn van harte wel kom en kunnen zich opgeven. Ook graag mannen. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij nummers 81719 of 81451 DAMESKOOR Woendag 6 juni om 20.00 uur repeti tie. Vrijdag 8 juni om 14.00 uur opluiste ring van een Mis t.g.v. een zilveren hu welijksfeest. In officiële kleding boven bij het orgel. Zaterdag 9 juni zingen we om 19.00 uur in de Vredeskerk tijdens de avond mis. Zondag 24 juni medewerking aan de Hoogmis in de Vredeskerk t.g.v. de eerste Mis van de kapelaan, om 10.30 uur in officiële kleding. Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevr. Sijbers, tel. 81353, of aan Mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332. VREDESKERK VENRAY Zondag 3 juni, zingen we een mis in het Brukske in de kerk „Het Zonnelied". Leden van het koor wor den om 9.30 uur verwacht. Op zondag 24 juni brengen we de kapelaan een se renade i.v.m. zijn priesterwijding. De receptie is op het Vlakwater, de tijd wordt nog bepaald. Zaterdag 30 juni zingen we onze laatste mis voor dit sei zoen in de Vredeskerk. Nieuwe leden zijn nog steeds van harte welkom, Meis jes, maar vooral jongens kunnen altijd op onze repetities terecht, deze zijn elke woensdagavond van 18.30-19.45 uur. Kom eens langs!! IfVREDEmOKJESi#, Vrijdag 22 juni Extra repetitie voor het hele koor van 16.15-16.45 uur. Zondag 24 juni Receptie Vlakwater om 12.45 uur. Blokfluitgroep. Blokfluit en muziek en standaard mee nemen naar de extra repetitie van 22 ju- Afgelopen zaterdag 26 mei hadden enkele schutters van onze vereniging deelgenomen aan een 4- tallen wedstrijd. Bij de Schutterij St. Barbara in de Reuver. Ze wisten daar een prach tige 8 ste plaats te bemachtigen. Een pr achtig resultaat, Heren en dame, profi ciat. Afgelopen zondag 27 mei hebben we een onderlinge wedstrijd gehouden met enkele leden van Schietvereniging de Roos. Het was een mooie schietmid- dag. Na een hevige strijd wist G. Stals als winnaar uit de bus te komen. 2e M. Lenssen 3e J. Krijnen. Proficiat alle maal. Het programma voor het komen de weekend luid als volgt: A.s. donderdag 31 mei oefenen schie ten op het schietterrein de Endepoel aanvang 11.00 uur. Donderdagmiddag is er gelegenheid om deel te nemen aan de schietwedstrij den, 3 tallen in Roggel aanvang wedstrijd 14.30 uur. Schietterein gele gen aan de weg Haelen-Roggel. Zaterdagmiddag 2 juni oefenen voor het tamboers en fluiterskorps aanvang 13.00 uur in de school „De Keg". AlsU verhindert bent, meldt U dan tijdig af bij Mevr. Krijnen Niessenstraat 11 Ven ray, tel. 84956. A.s zondag 3 juni Verenigingsschie- ten op het schietterrein aan de Ende poel. Schutters kom allen in grote geta- len helpen. Zorg er allen voor dat U om 13.00 uur aanwezig bent. De vorige week hebben we alweer de laatste clubavonden gehad van dit sei zoen. Vele van jullie zullen volgend sei zoen overgaan naar de tweede groep en enkele zullen het jeugdwerk verlaten. Via deze weg willen we nog eens uit drukkelijk de leiding bedanken voor de grote inzet die ze dit seizoen gegeben hebben, en we hopen dat we volgend seizoen weer net zo prettig draaien als afgelopen jaar. Door vertrek zijn er weer enkele plaatsen voor leiding vrij dus schroomt U niet contact op te ne men met het bestuur om elke week één uur op aangename en nuttige wijze deel te nemen aan het leidersteam. Telefoon 84621. Ook disco Marathon gaat met vakan tie zodat in de maand juli niet gedraaid zal worden, maar dan zijn de meeste van jullie toch met vakantie. In de maand juni draaien we nog twee wee kenden namelijk komende zaterdag en zondag 2 en 3 juni en daarna op 16 en 17 juni zorg dus dat jullie aanwezig zijn zo dat we deze keren er nog een knal disco van maken. Dus tot zaterdag van 19.00 tot 22.00 uur en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. wWi ley jeugdnatuurwacht Het schooljaar loopt naar het einde en nu komt dan voor de huisige 4e klas- sers of toekomstige 5e klassers van de basisscholen in de gehele gemeente Ven ray de gelegenheid om zich op te geven als lid van de jeugd natuurwacht. Nu hebben wij als bestuur voor jullie, 4e klassers, een kennismaking puzzle- tocht of speurtocht georganiseerd, en- wel op zondag, 3 juni a.s. De tocht zal gaan door het Vlakwater-gebied en het vertrek is tussen 09.30 en 10.30 uur va naf het parkeerterrein bij het zwembad te Venray. Door omstandigheden kon dit bericht niet op alle scholen in Venray bekend worden gemaakt, omdat vele scholen deze week vrij hebben. Het bestuur hoopt toch, dat het op deze wijze bij jullie allemaal bekend wordt en je zou je vriendje of vriendinnetje van de vierde klas even kunnen laten weten van deze speurtocht, zodat we, zoveel mogelijk deelnemers krijgen en jullie een fijne puzzle-tocht kunnen aanbieden. Ook jullie ouders zijn van harte welkom, zo dat ook zij inzicht krijgen, hoe zo'n wandelingen verlopen. Dus 4e klassers, tot ziens op zondag 3 juni a.s. tussen 9.30 en 10.30 uur op het parkeerterrein van het zwembad. Denk aan goed schoeisel bij eventueel slecht weer. 1 en 2 juni WORKSHOP AFRIKAANSE DANS EN PERCUSSIE Op vrijdag en zaterdag 1 en 2 juni krijgt u tweemaal 2 uur les door een be kwame danser in moderne en traditio nele Afrikaanse dansen. Er wordt tijdens de workshop dans niet alleen aan de choreografie, maar ook aan het luisteren naar muziek en het ontdekken van de samenhang tussen dans en ritme. Deelnemers leren om tijdens het dansen het gehele lichaam te gebruiken waar door ook het natuurlijke ritme ontwik keld wordt. De kosten bedragen voor deze workshop ƒ35, AFRIKAANSE PERCUSSIE Ook hier op 1 en 2 juni tweemaal 2 uur spelen en luisteren naar specifieke Afrikaanse instrumenten. Je weet aller lei traditionele begeleidingspatronen, en ook moderne ritmes. Ritmes doorspelen in tempo wanneer anderen solo's spelen. Kosten 35, Men kan inschrijven voor beide workshops. De kosten zijn dan 50, Dit is echt zeer goedkoop! Informatie en aanmelding bij DIN GUS tel. 04780-83293 en vragen naar Jan of Egidia. Het is echt een unieke ge legenheid op deze wijze kennis te maken met de Afrikaanse cultuur. Het is de eerste keer dat er in Noord Limburg de kans bestaat om aan deze workshops deel te nemen en DINGUS staat borg voor de kwaliteit hiervan. Zaterdag 2 juni DE ANDERE BAND Na moegesjouwd te zijn van de bra derie of van de sportdag van de verple ging, zou je bij ons kynnen komen ge nieten van De Andere Band. Wat gebeurt er als er een klassiek en semble vanwege de bezuinigingen ge doemd is te verdwijnen? De leden van dit ensemble moeten dus hun brood op een andere manier zien te verdienen, maar willen dit alleen maar binnen de muziekwereld. Ze zijn genoodzaakt om muzikale stijlen uit te proberen die beter aanslaan bij het publiek, dus ook meer geld in het laatje brengen.... Dit gaat niet bij iedereen van harte, dat moet dan ook leiden tot allerlei ver wikkelingen en dolkomische situaties. Uiteindelijk krijgen de bandleden zelf ook plezier in het brengen van moderne re nummers, wat kan leiden tot een swingende bende, waar het publiek ook aan mee kan doen, kortom: het publiek kan ruim anderhalf uur lachen, kijken en swingen. Tien mensen op het podium, instru menten variërend van melodica en ak- kordeon tot snotterende saxofoons en rommelende drumstellen, in gevarieerde muziekstijlen. Aanvang 21.30 uur toegang gratis. Eetgelegenheid D'n Hoender Van maandag t/m vrijdag zorgt de eetgelegenheid D'n Hoender steeds voor 'n komplete maaltijd voor jongeren die op kamers wonen. De maaltijden wor den steeds om 18.00 uur opgediend in O.J.C. Dingus. Een ieder is welkom mee te eten; wel eerst even telefonisch reserveren. De eetgelegenheid D'n Hoender wordt ge rund door vrijwilligers. Omdat er enkele mensen vertrokken zijn, zijn we drin gend op zoek naar wat nieuwe mensen die geregeld willen meehelpen de maal tijden voor te bereiden. Wij zoeken mensen die zin hebben in koken en op vaste tijden willen meehelpen in de keu ken. Wil je meer weten bel dan naar Dingus, en vraag naar Leon, Hellen of Jan. Op zondag 3 juni wordt in het wijk centrum „de Kiosk" op 't Brukske in Venray een ruilbeurs gehouden van 10.00 uur 's morgens tot 1 uur 's mid dags. Er kan geruild worden in postze gels, munten, kaarten, stickers enz. De Rottweiler werkgroep N. Limburg i.o. organiseert op vrijdag 1 juni een film en voorlichtingsavond over „De Rottweiler in café zaal „Wallaria" Gro testraat 60 te Well. Aanvang 20.00 uur. ONBEPERKT RIJDEN: Incl. BTW en alle kilometers van de Ven Leunseweg 47a, tel. 04780-85696 L1 0 Zaterdag 2 juni. Disco voor de jeugd. Aanvang 19.30 uur entree 1.50 Zondag 3 juni koffie uurtje van 10.00 tot 12.30 uur Woensdag 6 juni Geen volksdansen. Zaterdag 9 juni Disco voor de jeugd Zondag 10 juni Koffie uurtje van 10.00 tot 12.30 uur Woensdag 13 juni Volksdansen aanvang 21.00 uur Zaterdag 16 juni Dansen voor ouderen, muziek verzorgd door discotheek Hollands Glorie (Toon van de Pas) Zondag 17 juni kofie uurtje van 10.00 uur tot 12.30 De zondag kan verder een heel gezelli ge dag worden, als U zich laat inschrij ven, voor deelnamë aan de vierdaagse (15km). Inschrijving is van 13.00 tot 13.30 uur in het wijkcentrum. Kosten zijn ƒ5,- waarbij U 2 consumptie bon nen ontvangt die U 's avonds tijdens het blarenbal (aanvang 20.00 uur) kunt ge bruiken. Vanaf 13.30 is er dan gezame- lijk vertrek van het wijkcentrum naar de Wetteling (Inschrijving daar verzorgd stichting wijkcentrum Noord-West). Dinsdag 5 juni a.s. 8 uur openbare wijkraadsvergadring in het wijkgebouw Beukenlaan 4. Ook kunnen wijkbewo ners op vrijdagavond v.a. 21.15 uur kar- ten, biljarten, sjoelen etc. U bent van Harte welkom. Lourdescomité i afdeling Venray Sfeervolle 100e Limburgse Bedevaart naar Lourdes Hoewel de weergoden de pelgrims niet erg goed gezind waren, kunnen we toch spreken van een geslaagde en sfeervolle bedevaart. Dit was vooral te danken aan de een heid en hulpvaardigheid onder de pel grims. De plechtige opening op zondagmor gen bij de grot, in stromende regen, trok grote belangstelling. Vooral de predikatie van Mgr. Castermans maak te diepe indruk op de pelgrims, vooral door zijn eenvoud en doeltreffendheid. Op de „vrije dinsdag" maakten velen van de gelegenheid gebruik om een uit stapje te maken naar o.m. de Gavarnie en Spanje. Woensdag was een zonnige dag en werd voor enkele zieken een hoogte punt, daar zij met de rolstoel de grote kruisweg konden meemaken. Ook de afscheidsmis op donderdag morgen aan het St. Bernadette-altaar kon onder zonnige omstandigheden ge vierd worden. 's Middags werd de thuisreis aan vaard en vrijdagmorgen kwam men met een kleine vetraging behouden in Venlo terug. Het was goed in Lourdes en menigeen zal tegen O.L. Vrouw gezegd hebben: „Aurevoir". Na de zeer geslaagde deelname aan de Venrayse wandel vierdaagse van verle den jaar, zijn wij ook dit jaar weer van plan hieraan deel te nemen. Dit is op zondag 17 juni a.s. Iedereen die hier voor intresse heeft kan zich tot 6 juni opgeven bij. Marian Heidens van de Werken. Telefoon 86934 te Venray of bij Theo van de Werken tel. 88170 te Venray. De S.V. Venray organiseert op vrij dag 29 juni 1984 ter gelegenheid van de dag der vrijheden een grote feestavond. Het programma ziet er als volgt uit: vanaf 20.00 uur tot 2.00 uur 's nachts gaan we dansen met het zeer populaire orkest „Wasi Na Doja" uit Rotterdam; verder is er een „electric boogie" dans wedstrijd; ook zal er voor U optreden de bekende dansgroep „Hawaïn Soul Angels". Het gebeuren vindt plaats in zaal „In den Engel". Poststraat 1 te Venray. Algemene Ledenvergadering op maandag 4 juni in cafe Lensen te Geysteren. Aanvang 8 uur. Woensdag 6 mei is er weer fietsen. Voortaan is het fietsen de eerse woens dag van de maand. Alleen bij goed weer. Vertrek bij het gemeentehuis om kwart voor 2. Drumen Showband Venray en omgeving A.s. donderdag Hemelvaartsdag geen repetitie. Zondag a.s. 3 juni optreden in Hegel som. Drumband: 16.00 uur op de Leunse weg aanwezig zijn s.v.p. Majoretten 17.00 uur Leunseweg. Zaterdag jl. heb ben enkele leden van D.S.V. deelgeno men aan twirling wedstrijden te Rijs- sen. Thea Vermeulen heeft in de catego rie Twirling Jr, alsmede bij de Danstwirl Jr een eerste prijs behaald. Natalie Sie- laff heeft bij de danstwirl jr een 4e prijs behaald. Wilma v.d. Ween heeft bij de categorie Strutting een le prijs behaald terwijl zij als duo met Gerry Peeters in de categorie dansTwirl een le plaats hebben behaald. Zaterdag a.s. nemen zij deel aan de landskampioenschappen te Nunspeet. Vertrek te 06.30. A.s. donderdag 31 mei speelt in o.j.c. de Brak de Venrayse punk formatie Qotz, Qotz the Znotz bekend van het schouwburgplein, het eenmalige af- A.s. donderdag geen club i.v.m. He melvaartsdag. Vrijdagclub van 19.00- 21.00 voor de jeugd van 9 tm 12 jaar. Programma ligt in hanen van groep 1. Zaterdag disco m.m.v. Dj. William van 19.30-22.00 uur ROLLEBOL Eindelijk is het zover a.s. zondag gaan jullie je krtfchten meten de jeugd uit Lomm en Arcen. Zorg ervoor dat je uiterlijk om 8.30 uur bij de club bent. We vertrekken op tijd, om 8.45 uur dus als je te laat komt heb je kans dat we vertrokken zijn. Neem eventueel reserve kleren mee i.v.m. de verschillende wa terspelletjes. Breng ook je lunchpakket mee. Er bestaat de mogelijkheid om daar limonade e.d. te kopen tegen een redelijke prijs. Je mag gerust zorgen voor supporters. Iedereen is van harte welkom, men zorgt wel zelf voor ver voer daarheen. Het adres is Zaal Pin gen, Voetbalterrein gelegen aan de Kerkhoflaan te Lomm. Rond 18.00 uur hopen we weer terug in Venray te zijn. Bij zeer slecht weer wordt de sportdag verzet naar een later tijdstip. Jongelui laat a.s. zondag zien wat jullie als „Springplank" kunnen. Verenigingsnleuws s.v.p. dinsdags voor 10 uur inleveren. PVDA VENRAY Op 14 juni zijn er verkiezingen voor het Europese parlement. Ondanks de kritische geluiden op dat ene Europa is het toch belangrijk om te gaan stem men. Om bijvoorbeeld alleen maar aan te geven dat Europa moet. En wanneer het SVV (overigens sterkte en succes) niet meteen lukt, mag je dan verwachten dat het inhet in het grote Europa meteen in de eerste periode lukt, dat van alles ineens verandert. Toch heeft een Venraynaar bewezen dat Europa kan. Eisso Woltjer (PVDA) vanuit Venray als Europarlementslid in heel Europa en daarbuiten opererend, heeft een plan bedacht om een eind te maken aan de melkoverschotten in Eu ropa. Na jarenlang praten kreeg hij de meerderheid van Europese parlement mee. Daarvoor was enige aanpassing van zijn oorspronkelijk plan nodig. Mar met de superheffing wordt zijn idee, het indammen van de melkplas toch wer kelijkheid. Europa kan dus wel dege lijk. Woltjer verheelt niet dat er nog veel moet gebeuren. Daarover spreekt hij dan op een bijeenkomst op vrijdag 8 ju ni om 20.00 uur in zaal de Volle Maan aan de Merseloseweg, op touw gezet dor de Venrayse PVDA, de thuisbasis van Woltjer. (Veen)boeren burgers en bui tenlui, ja iedereen is welkom. In het Eu ropese Parlement wil de PVDA zich de komende vijf jaar vooral inzetten voor meer werk, een schoner milieu en een veiliger Europa zonder nieuwe kernwa pens. De grote (jeugd) werkeloosheid kan volgens de socialisten alleen goed bestreden worden door werktijdverkor ting op grote schaal, in een verenigde Europese aanpak. Met een stem op de PVDA (lijst 2) op 14 juni wordt onderstreept dat het zó moet. Men kan dat ook nog anders la ten blijken: door het PVDA affiche voor het raam te hangen. Dat en materi aal is verkrijgbaar bij Roland Zwibel, Hubertusstraat 27, tel. 85673. scheidsconcert in het inmiddels opgehe ven Free Wheelin etc. etc. Het begon in '82 als een grap en zo moest het blijven, intussen 2 jaar later staan ze weer op het podium en of sit zo zal blijven kun je komen zien donderagavond om 22.00 uur.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 19