MUZIEKFEESTEN TE MERSELO Drie Kapellen Show op zondag 10 juni Aid Merselse dag maandag 11 juni op 11 juni IN HET PINKSTERWEEKEND 7 tot en met 11 juni 1984 Gregoriaanse Hoogmis in de feesttent op 2e pinksterdag maandag 11 juni Frühshoppen foto- wandel- en fietstocht Koetsenralley op maandag 11 juni Die Fidelen Rosentaler kregen be kendheid door plaat, radio en t.v. Zij bestaat uitsluitend uit amateurmuzi- mtjziek FEESTEN erselo kanten die allen lid zijn van de fanfare St. Oda uit Merselo. Grote prestaties zijn het behalen van het Landskampi oenschap en de NCRV Benelux Trofee. FREUNDE ECHO UIT OVERLOON Is 15 jaar geleden opgericht door enkele enthousiate leden van fanfare „De Vriendenkring" uit Overloon, en bestaat momenteel uit 22 leden. Door de diverse wisselingen van leden en het drukke programma van de fanfare is het aantal optredens het afgelopen jaar wat minder geweest dan gebruikelijk. Freunde Echo heeft in het verleden meermaals succesvol deelge nomen aan diverse concoursen voor blaaskapellen. Afgelopen jaar wat heeft Freunde Echo deelgenomen aan de „Open Limburgse Kampioenschap pen" en eindigde daar als eerste in de hoogste afdeling. DIE MÜHLTALER MUSIKANTEN Uit Borst, is een van de oudste, misschien wel de oudste kapel van hun soort in Nederland. Het was in 1983 65 jaar geleden dat de kapel ontstond uit leden van de Kon. Harmonie van Horst, die naast het musiceren in het grote orkest ambieerden ook andere soorten ontspanningsmuziek te maken. Zij genieten bekendheid in geheel Neder land, en de landsgrenzen worden regelmatig overschreden. Zij zijn be gonnen met het spelen van Lündliche muziek in Tiroler, Tsjechische of Beierse stijl, de laatste jaren hebben zij ook moderne muziek in hun repetoire opgenomen. In 1982 verscheen de tweede elpee van de Mühltaler Musi- kanten. TWEEDE PINKSTERDAG Voorde tweede maal op Muziekfees- :n Merselo wordt er een Gregoriaanse ioogmis opgevoerd in de feesttent. Deze [oogmis zal verzorgd worden door het erkelijk zangkoor, het jongerenkoor n een ensemble van de fanfare St. Oda it Merselo. Vorig jaar werd er een plan uitge- acht door het Kerkelijk zangkoor om :n Gregoriaanse Hoogmis te houden in feesttent, bij de uitwerking ervan erden verschillende kerkelijke zang- Dren in de regio aangeschreven, of zij itresse hadden om eventueel te komen ngen in deze Hoogmis. Op deze rieven kwamen zoveel reacties dat we teindelijk met ruim 400 koorzangers eze Gregoriaanse Hoogmis hebben pgevoerd. Dit werd een geweldig icces zowel voor alle zangers van vorig ar, ruim 400, terug zullen zien op «ede Pinksterdag, om weer een regoriaanse Hoogmis op te voeren in Feesttent. .Aansluitend zullen we deze dag jrvolgen met Frühshoppen met het rkest SPRING. Zolang we Muziek lesten in Merselo organiseren hebben Ie dit jaar voor het eerst Spring kunnen kntracteren. Met het oog op de vele jugdeige muziekliefhebbers zijn we erg pj dat Spring dit jaar tijden het füshoppen kon optreden in Merselo. 'Tijdens deze eerste Pinksterdag kan ;n tevens deelnemen aan de Foto- idel en fietstocht, die speciaal voor :e feesten werd georganiseerd door de igdvereniging De Natuurvrienden. U ijgt gelegenheid Merselo te bezichti- aan de hand van een route ichrijving. Deze routebeschrijving slaat uit fotó's""vah velémooie eri ilorische plekjes van MErselo, aan de nd van deze foto's wordt de wandel fietsroute bepaald, door de bosrijke igeving van Merselo. Een leuke en orten lortieve ontspanning voor U en Uw astersj inz. Op tweede Pinksterdag viert Merselo het eerste lustrum van de Aid Merselse Dag, onderdeel van de Muziekfeesten, die in het Pinksterweekend worden georganiseerd. De Aid Merselse Dag is in de loop van de vijf jaren uitgegroeid tot een festiviteit, die door duizenden bezoe kers wordt bezocht. Op deze dag, die om 10.00 uur wordt begonnen met een Gregoriaanse Hoogmis in het feestpaviljoen, uitge voerd door ruim 400 koorzangers uit Limburg, Brabant en Gelderland, staat het gehele dorp vanaf 11.00 uur in het teken van wonen, werken en leven van vroeger. De bewoners van het Peeldorp Merselo zullen die dag gekleed zijn in de klederdracht van vroeger. De vroegere huiskamercafe's kom pleet met terrassen zijn op deze ene dag weer open. Op de terrassen en in het gehele dorp spelen de muzikanten, alleen of in groepen. Naast beoefening van de vele ambachten, waarbij U ook zelf aan het werk kunt gaan, zal er voor de liefhebbers een koetsenrally en paardententoonstelling zijn. ook op cultureel gebied is van alles te doen, wagenspel, volksdansen en voor de kinderen niet te vergeten de poppen kast. Zij kunnen op de kindermarkt spulletjes kopen en verkopen. Op het Boerenbondsplein is een grootsopgezet- te truc-show, alles in country-sfeer met country-muziek, nl. de blue grass band Relaxation ^an allerlei lekkerneien van vroeger zoals plasten, wafels en snoep goed zal geen gebrek zijn. In de straten komt men de veldwachter tegen, geeft een dorpsomroeper bekendheid aan de aktiviteiten, kan men gefotografeerd worden door de dorpsfotograaf en kan men de todden kwijt aan de todde kels. Dit alles is een greep van wat U kunt zien. Uiteraard is het dorp afgezet voor het moderne gemotoriseerde verkeer, maar zijn er direct aan de rand van het dorp voldoende gratis parkeerplaatsen. Minder valide kunnen zelfs door Old Timers opgehaald en naar het centrum van het dorp vervoerd worden. De toegang is, zoals altijd, ook nu weer GRATIS. PINKSTEREN MUZIEK FEESTEN ER3ELO Na geweldig goede ervaringen van de deelnemers van vorig jaar heeft ruiter- club Merselo ook dit jaar weer een koestenralley georganiseerd door de natuurgebieden rondom Merselo. Deze koetsenralley wordt gehouden op tweede pinksterdag tijdens de Muziekfeesten Merselo. Deze ralley, die ±35 km lang is, gaat door de Natuurgebieden rond Merselo. Aan deze ralley nemen orginele rijtuigen deel en de deelnemers zelf dragen traditio nele klederdrachten die daarbij beho ren. Onderweg wordt er een pauze ingelast, die men sherry-stop noemt, onjd^t de deelnemers dan een glas 'sherry 'drinken. Door medewerking van de gemeente politie van Venray, is ht mogelijk dat dit jaar deze koetsenralley wordt begeleid door de bereden politie, nl. twee politieagenten te paard. Het is daarom ook mogelijk dat de koetsen ralley veilig door Merselo kan trekken, waar op dat moment de Aid Merselse Dag volop bezig is en de straten volgelopen zijn met bezoekers. Deze koetsenralley wordt afgesloten met een Limburgse Koffietafel voor de deelne mers. ft pXNKSTEBr?N y MUZIEK PEESTEN jg^-LirffEBSET.n Tot ziens op de MUZIEKFEESTEN „absolute klapper" van die avond. MORAVANKA is een Tsjechisch blaas- orkest met o.a. Egerlünder volksmu ziek. Ze treden op vrijdag 8 juni voor de derde keer op bij de Merselose Muziekfeesten. In het buitenland zijn ze nog meer bekend en geliefd dan bij ons. Geen wonder dan ook, dat van hun muziek telkens honderdduizenden pla ten gemaakt worden. Uitverkochte zalen zijn bij hen schering en inslag. En wat graag betaalt men voor hen 40.- entree. In Merselo behoeft u zoveel niet te betalen om van hun muzikale prestaties te kunnen genieten. U moet beslist eens komen luisteren. Vrijdag 8 juni! )e Drie Kapellen show is een traditie het programma van Muziekfeesten rselo. Het geweldige succes van deze ind hebben we te danken aan de de kwaliteit muziek die er ten gehore rdt gebracht en de gezellige sfeer die muzikanten en het publiek maken. n deze Drie Kapellen Show spelen i Fidelen Rosentaler, zoals ieder jaar. door de geweldige contacten die zij lerhouden met andere kapellen r entten deze avond ieder jaar drie Stekende en ieder jaar verschillende ziekgezelschappen op. )it jaar zullen naast Die Fidelen sentaler medewerking aan deze av- verlenen, Freunde Echo uit Over- en die Mühltaler Musikanten uit Horst. In deze samenstelling treden deze kapellen ieder jaar op, zodat eenmaal in de drie jaar dit optreden in Merselo tijdens de Muziekfeesten plaats vind. DIE FIDELEN ROSENTALER uit Merselo heeft zijn naam te danken aan een buurtschap van Merselo n.l. Rozendaal. Dit orkest is ontstaan uit een vriendenclub die graag wat meer wilde musiceren dan alleen met carna val. Onder leiding van Jan van Osch werd een uitgebreid repetoire opge bouwd en deelgenomen aan concoursen Dit had tot geolg dat ze, door de vele goede resultaten, steeds meer werden gevraagd op feesten en concerten. Voor de tweede keer kimt U dit jaar op de slotavond van Muziekfeesten Merselo luisteren naar de populairste groep van Nederland nl. BZN, uit Volendam. De groep heeft tijdens het optreden van vorig jaar een sterke verandering ondergaan, want zangeres Anny Schil der is na bijna 8 jaar bij BZN te hebben gezongen, gestopt. Voor Anny Schilder heeft de groep een nieuwe zeer talentvolle zangeres aangenomen, nl. Carola Smit die eveneens uit Volendam afkomstig is. Carola stond reeds enkele jaren met haar eigen groep op de planken en maakte al verschillende platen. De 20 jarige Carola heeft een formidable stem en heeft flink wat bühne-ervaring. BZN ziet de toekomst met haar dan ook helemaal zitten. Met hun eerste single hebben ze al geweldig veel succes. KAPPES KOOK In het voorprogramma van BZN kunt U luisteren naar Venlo's beste joekska- pel „Kappes Kook". Zij hebben intussen ook in Duitsland bekendheid gekregen, door de geweldige goede acts die zij opvoeren en die overal bijzonder goed aanslaan. Zij worden achteraf ook bijna altijd beschreven in de kranten als de

Peel en Maas | 1984 | | pagina 13