MUZIEKFEESTEN TE MERSELO 8 juni Amateurfestival donderdagavond 7 juni 1984 Moravanka op vrijdagavond Country- en Westernavond op zaterdag 9 juni IN HET PINKSTERWEEKEND 7 tot en met 11 juni 1984 Kindermiddag op donderdag 7 juni 1984 ^^PSSBSEBfiSSSSSSBSHBi Play-inn op zaterdag 9 juni Bejaardenmiddag op vrijdag 8 juni maSSse* h Voor de zevende keer wordt er tijdens de Muziekfeesten Merselo een kinder middag georganiseerd. Deze kindermiddagen hebben nog bijna ieder jaar een andere opzet gehad.. Het vorig jaar is men begonnen om aan de hand van een project van de basisschool, „Muziekfeesten", met het thema muziek, een middag samen te stellen. Dit jaar is de opzet ongeveer hetzelf de. De basisschool heeft ook dit jaar wer een project „Muziekfeesten". Deze middag zal weer een afsluiting van het project zijn, waar een spellenmiddag van gemaakt zal worden. Enkele attrak- ties van deze middag zijn: een luchtkus sen en een kegelbaan. Deze middag wordt georganiseerd voor de basisscholen van Merselo en Vredepeel. Voor de vijfde keer wordt tijdens de iuziekfeesten Merselo een play-inn eorganiseerd. De eerste twee jaren was e|e middag meer een uitwisseling van eugdorkesten, maar de twee laatste aren en dit jaar is het een play-inn waar cdereen zich voor kan opgeven en ïeedoen. Het is een gezellige en lerzame dag voor de jeugdige muzie- anten. Voor deze dag is erg veel igstelling, zowel van deelnemers als luisteraars, waaronder zeer veel Iers van deelnemers. iNaar aanleiding van Muziekfeesten rselo heeft fanfare St. Oda uit rselo weer een play-inn georgani- terd, voor jeugdharmonieën en -fan- kres. De nadruk wordt hierbij vooral op het samenspel. Vorig jaar aren ruim 300 deelnemers voor deze |lay-inn, die we dit jaar zeker weer wachten. De deelnemers komen o.a. Uit [iray, Mill, Mierlohout, Brunssum, idenheuvel, Oostrum en natuurlijk it Merselo. De muziekstukken die ze n gehore zullen brengen zijn: 1 Michiel Adriaenszoon 'erture for band Harmonie-fanfare iponist Gerard Boedijn. 2 The Four Seasons deel I, II, III, ïponist Cees Vlak. Berber Suite, ïponist Cees Vlak. 4 Mahren Polporie rr. Frantisek Manas. jedirigeerd door gastdirigent Jan Sla- 5 Big Band S Tomp or band Componist Cees Vlak. Als dirigenten van deze dag zullen Hreden, de dirigenten van de fanfares i de harmonieën die aan deze dag deelnemen, nl. Jan van Osch, 'J arry Broers, Ton Klinkenberg, Pieter oels, en J. v.d. Weijen. De indeling in deze dag is ongeveer gelijk aan de deling van vorig jaar, nl. 's morgens ordt begonnen met de partij repetities, a de lunch pauze gaan alle muziekan- n naar de feesttent, waar ieder ugdorkest afzonderlijk enkele num- ers zal spelen, dan volgt de gezame- ke repetitie en aansluitend de uitvoe- 'eng van de ingestudeerde werken. In i ve, genstelling tot vorig jaar zullen dit r geen tamboers aan deze play-inn elnemen. ATTRAKTIE Een geweldige attraktie op deze ay-inn is dat Jan Slabak leider van het jechische orkest Moravanka, dat op Jjdagavond 8 juni op zal treden dens de uitvoering van de ingestu urde nummers een nummer zal Zoals gebruikelijk is er dit jaar weer een middag voor de 50 sers georgani seerd. De opzet van voorgaande jaren was een volksddans-middag met vele volks dansgroepen uit de hele omtrek n.l. Merselo, Venray, de Maasdorpen, Horst-Sevenum en het Land van Cuyck. Dit jaar zullen ook deze volksdans groepen aanwezig zijn, maar er zal meer gelegenheid zijn om vrij te dansen. Ou de dansen van vroeger, zoals o.a. de Ve- leta, Mazurka e.d. Natuurlijk kunt U ook weer de vele volksdansgroepen in mooie uniformen bewonderen en meedansen als U dat wilt. Voor de Muziek zal deze middag „Hollands Glorie" zorgen. werden. Ze speelden onder andere op het eiland Malta, in Duitsland, de Vere nigde Staten en Canada waar ze „The Queen of Brass Band" genoemd wer- ^en' Ze vertegenwoordigden met het Tsjechische Kunstenaarsagentschap Pragoconcert regelmatig in talrijke lan den van de wereld met Tsjechische amu sementsmuziek. Het is aan de twaalf muzikanten en gemengd vokaalquartet te danken dat de intresse voor Folklore en blaasmuziek in hun eigen land steeg, en dat ook miljoenen luisteraars in de hele wereld de Tsjechische melodiën le ren kennen. Na het geweldig succes van vorig jaar, heeft de organisatie Muziekfeesten Mer selo weer een amateurfestival georgani seerd. We hebben vorig jaar, de eerste keer, alle groepen en/of solisten die zich hadden opgegeven mee laten doen, zo dat we een grote verscheidenheid van ar tiesten konden horen op deze avond, die het de jury erg moeilijk maakte om één winaar aan te wijzen. Dit jaar hebben we zelf de artiesten uitgezocht en hebben we ons beperkt tot drie genres muziek, nl. Beat (popmu ziek), Volksmuziek (country- en westernmuziek) en Blaasmuziek (Ober- krainermuziek). Van elk Genre zullen max. 4 groepen deelnemen, die elk drie nummers ten gehore zullen brengen. De jury bestaat uit drie personen, die elk een van de genres vertegenwoordigd en hierin specialist is. De Jury zal de volgende rubrieken be oordelen: zuiverheid, klankgehalte, sa menspel, showgedeelte en de algemene indruk. De prijzen bestaan uit 150,- voor de beste groep van elk genre en nog een pu blieksprijs. De winnaar van vorig jaar Marius Kuypers en nog enkele andere groepen van vorig jaar zijn dit jaar weer present. De deelnemers komen uit het hele land. Michels Molen Merselo, Grootdorp 45 Merselo Lectuurhal, Grotestraat 5 Venray Stomerij "Veltum" in Winkelcentrum Veltum Zij haalde een vierde prijs, van de 85 deelnemers, op een talentenjacht in Studio 54, in Rotterdam, waarna ze kontakt heeft opgenomen met Ben Steneker, waar zij succes boekte en waardoor ze sedertdien vaak op kon treden in het gehele land. Ze heeft optredens gehad op een groot festival in Kopenhagen en in London voor 7000 mensen in een show. Bij de lijst van beste Country zangeressen van het jaar eindigde Sandra van Rijs op de tweede plaats, ze behaalde slechts 1 procent minder dan de winnares. Geplande tournees voor 1984 zijn o.a. Spanje, Oostenrijk, USAFinland Zwden en Denemarken, Polen, Enge land en Ierland. PRESENTATOR VAN DEZE AVOND IS RUUD HERMANS Ruud Hermans bedrijft al 15 jaar muziek. Vanuit de folkwereld belandde hij in 1973 bij de Tumble Weeds. De hit „Somewhere Between" maakte hem en de groep wereldberoemd. Tussen 1977 SANDRA VAN RYS en 1978 bracht hij een solo elpee uit waarop „Rainbow Train" de muziek verzorgde enAnita Meyer de back-vo- cals voor haar rekening nam. 1977 was de start van de Ruud Hermans Band, die in 1980 van naam veranderde in Tulsa. Ook nu had hij successen en werd zelfs tweemaal in Amerika uitgenodigd. Naast zang en gitaar spel bij Tulsa is hij de populairste country D.J. van de Benelux, ook de groep Tulsa werd 6 jaar op rij tot de meest populaire groep gekozen. Door de vele sucessen van Ruud wordt hij veel gevraagd als presentator voor festivals en shows, die door hem met humor en vakmanschap worden gepresenteerd. ijflRL Moravanka trad vorig jaar voor de tweede keer op, op de Muziekfeesten van Merselo. Soortgelijke orkesten in de voorgaande jaren waren o.a. de Tiroler Spatzen. De leidraad van dit orkest is plezier aan muziek, amusement en vermaak. Het orkest telt 12 ervaren muzikanten, alle afgestudeerd aan het conservatori um en de Janèck Academie. Onder leiding van de dirigent, com ponist en trompettist Jan Slabak bren gen ze de liefhebbers een goede amuse mentsmuziek. Ze komen uit de Tsjechi sche streek Moravië, ze spelen ook veel volksliederen uit deze streek, zowel Moravisch-Slowaakse Folklore als nieu we orginele composities. De muziek is door de interessante uitleg door het or kest voor mensen van alle generaties bestemd. Moravanka heeft geen lang maar wel een succesvol en rijk verleden. Ze ont stond in 1972 als studio-ensemble van de Tsjechische radio in Bmo, Jan Sla bak de leider van het orkest is een veel zijdig talentvolle muzikant, die pas op de middelbare school intresse kreeg voor muziek. Hij begon als op trompet tist in een schoolorkest en werd op 18 jarige leeftijd trompettist van Staats Philharmonisch orkest in Bmo. Idn 1972 stelde hij an de leiding van de Tsje- chishe radio voor om Moravanka op te richten. Het plan werd geaccepteerd en ze maakten de eerste stusio opnames. Een jaar later stelden ze zich voor aan het Tsjechische publiek met het televisie programma „Ihr kennt Moravanka nicht". In 1975 maakten ze hun eerste open bare optreden, en verscheen de eerste el pee waarvan binnen een paar dagen meer dan 100.000 exemplaren verkocht instrumenten, verfijnde zangpartijen en een zeer boeiende presentatie, dit alles vormt een garantie voor een enerveren de muzikale happening. Tulsa maakte vorig jaar een Amerika trip met grote gevolgen. Tulsa verte genwoordigde Nederland op het World Country Music Awards Festival in forth Worth Texas. De KRO maakte van het optreden een 60 minuten durende muzikale documantaire die in 1984 zal worden uitgezonden. GROUNDSPEED Groundspeed is een Blue Grass groep met kwaliteit, onverwachte wendingen en aangename verassingen. Het spel en presentatie van de groep dwingt respect af. De met humor doorspekte, soms onbenullige aankondiging werkt vaak op de lachspieren van het publiek. De grote stemmen van de muzikanten zijn erg geschikt voor „a-capella" stukken en „close harmonie" zang. Ground speed kwam na Tulsa als tweede uit de bus in de rij van favoriete Country en Blue grass Groepen van het jaar. THE MAJOR DUNDEE BAND The Major Dundee Band bestaat uit 5 personen. Zij brengen een uitgebreid repetoire van allerlei sooren country muziek ten gehore, maar de outlaw- en de countryrocksongs zijn het meest te beluisteren. Ze voeren zowel muziek uit van Rodney Crowell, de Eagles, Buck Owens als uit eigen werk. Ze hebben wel eens een optreden gedaan met de country zanger Ben Steneker, wat een zeer goede combinatie is. ZANGERES SANDRA VAN RIJS Zij is NEderlands jongste en beste countryzangeres. De stem van de 19 jarige zangeres heeft veel gelijkenis met de stem van Emmylou Harris. Voorverkoopadressen „THE MAJOR DUNDEE BAND" Ze werden eerste in de rij van de favoriete Country en Bleu grass groepen van het jaar. Tulsa is met een nieuw repetoir, nieuwe muziek en een opgela den accu begonnen. De oude kern van de groep is GROUNDSPEED TULSA gehandhaafd met Ruud Hermans als zanger,gitarist. Had Verheyen op de pedaalsteelguitar, Jos van Lieshout leadguitar en bass-vocals. Ad Wellen basguitar en tenorvocals en tenslotte de nieuwe aanwinst Hans van Bree die naast de drums ook een deel van de backing vocals op zich neemt. De groep tracht haar werk in alle facetten uit te buiten n.l. een klasse beheersing van de MUZIEK ERSELO Net als voorgaande jaren is de country-avond niet weg te denken uit het programma van de Muziekfeesten Merselo. Dat deze avond is gegroeid tot een vast onderdeel van het programma komt mede door de zeer grote belang stelling voor dit genre muziek. Voorgaande jaren hadden we arties ten als: Ben Steneker, Kelvin Hender son, The Tumble Weeds, Jimmy Lawton, Ruud Hermans Band, tegen woordig Tulsa genaamd, Carrey Dun can, The Canyon Drive Band, New Deep met zangeres Hanneke Bergsma en the riders in the Sky uit Amerika. Dit jaar zullen op de countryavond optreden: Tulsa, o.l.v. Ruud Hermans, Groundspeed, Major Dundee band en de zangeres Sandra van Rijs. Deze avond wordt gepresenteerd door Ruud Hermans. TULSA Deze topband stopte in maart 1983, maar heeft inmiddels de draad weer opgepikt, zonder zangeres Jony de Boer en Louber de Swart.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 11