Actie tegen mestprobleem Gemeente wil geleidelijke ontwikkeling van 'Dingus' subsidiëren PEEL MAAS OVERLOON GOUDEN BRUIDSPAAR Clntdihccxjen Initiatiefgroep wil druk uitoefenen VANAF 86,- PER DAG! Rudolf Steiner school „vrije school" UITSLAG 10 x 10 x 10 AKTIE Avondvierdaagse op 14, 15, 16, en 17 juni Fietspaden langs Midden- peelweg WOLBOETIEK Werkgelegenheid voor Overloon VRIJDAG 25 MEI 1984 Nr. 21 HONDERDENVIJFDE JAARGANG Een onlangs opgerichte Initiatief- roep Mestoverschotten Peelgebieden MOP) wil het probleem van de »verbemesting van landbouwgrond in reed verband aan de kaak stellen. De roepering wil druk uitoefenen op de lolitiek om voor een oplossing van dit raagstuk te zorgen. De initiatiefgroep ril nadrukkelijk de boeren en hun rganisaties daarbij betrekken. Binnen- ort zal er in Gemert een forumavond ver het mestprobleem georganiseerd (orden. De initiatiefgroep Mestoverschotten ilgebieden is in het leven geroepen ir leden van de Werkgroep Gemeen- ditiek in Gemert, de Progressieve ij Deume en Links Mierlo. De :pering staat wel los van die ijen. Verontrusting over de voort- ijdende bemesting is de drijfveer iter het initiatief. Men heeft met ie het gebied op het oog dat ligt in de •kei Berlicum-Son en Breugel-Neder- :rt-Wanroy-Nistelrode. ,Er wordt al jaren gewaarschuwd oor overbemesting, maar er is geen emeente die het initiatief neemt om de mesting in te dammen. Het ontbreekt in controle en in de plannen voor de mitengebieden worden er amper aan- acht aan besteed. Daarom vonden we het tijd om van onderop iets op poten te zetten", verklaart Frans van Grunsven uit Mierlo. De initiatiefgroep MOP wil allereerst pressie uitoefenen op de landelijke politiek, die in juni de Wet Bodembe scherming en de Meststoffenwet te behandelen krijgt. Enkele verlangens van de groepering: vermindering en geleidelijk ver- wijning van de kopertoevoeging aan het voedsel van de dieren; een verbod op het verstrekken van Hinderwetvergunningen aan verede- lingsbedrijven met te weining grond om de mest kwijt te kunnen; geen nieuwe biobedrijven meer in gemeenten die al overbelast zijn met dergelijke bedrijven; meer aandacht voor milieuvrien delijke landbouwmethoden. De ge meenten zouden een stimulerend beleid moeten voeren; een provinciale mestverordening, die voorschrijft waar overtollige mest heen moet. De initiatiefgroep zegt er niet op uit te zijn de boeren in een verdomhoekje te drijven. „Doel is een discussie tussen boeren, milieubeweging en politiek op gang te brengen. We moeten gezamen lijk een oplossing vinden. Boeren Gespecialiseerd in mode voor mannen en jongemannen VENRAY BOXMEER DEURNE Ol MARTINET II CUYK 1 KOnu wniiNSU. ii m GEMERT III M.H .3.. IEl O4930ATS0 ■ËÜÜÜH moeten zich realiseren dat overbemes ting zich op den duur tegen hen keert. Daarom is het tijd om ons te bezinnen op het systeem", aldus woordvoerders. De groepering is er voorstander van dat er naar een oplossing gezocht wordt die het inkomen van de boeren niet vermin dert. De initiatiefgroep kiest eerder voor prijsverhoging van vlees. DISCUSSIE Als eerste aanzet tot de discussie organiseert men op 6 juni een forum discussie in activiteitencentrum De Een dracht in Gemert. Vanaf 20.00 uur treden met elkaar in discussie J. van Kreij, voorlichter van de NCB en de Mestbank, gedeputeerde Van Lieshout van milieuzaken, PvdA-Kamerlid Mevr. De Booys, prof. F. de Haan van de Landbouwhogeschool Wageningen, onderzoeker Schuurkens van de Uni versiteit Nijmegen en de Heer Loge- mann van de Stichting Natuur en Milieu. De initiatiefgroep MOP wil aan het slot van de forumavond een verklaring uitgeven om ongerustheid uit te spreken over de gang van zaken. In de naaste toekomst wil de groepering fungeren als studieclub en pressiegroep om de belangstelling voor het mestprobleem levend te houden. Op het moment dat U deze Peel en Maas in de bus krijgt, zijn de heren wethouders Willems en Van Oers met de leden van de commissie jeugd-, sport Jn recreatie „aan het stoeien" over de andpuntbepaling inzake de toekomst o nieuwe opzet van DINGUS. ONBEPERKT RIJDEN: Incl. BTW en alle kilometers van de Ven Leunseweg 47a, tel. 04780-85696 Op dinsdag 29 mei om 20.00 zal in het ormingscentrum Venray, bevrijdings- eg 2a, een informatie-avond gehouden orden over „het onderwijs op de vrije ihool". In Venlo zal m.i.v. het aanstaande chooljaar, naast twee kleuterklassen, cstart worden met een eerste klas. «interesseerden zijn van harte wei- om. Ook wordt er gesproken over de logelijkheid van gezamelijk vervoer. Er is reeds interesse vanuit Oostrum Meerlo. Voor degenen die het nog niet weten, DINGUS is de nieuwe naam van soos Free Wheelin, in de Hoenderstraat. GESCHIEDENIS Over de kwestie dit jongerenonder- komen is de laatste jaren nogal wat te doen geweest. Tot 1979 draaide de zaak volop, maar in dat jaar kreeg men te maken met een teruglopend aantal bezoekers. De eerste exploitatietekorten worden merkbaar, maar die konden nog gedekt worden door de aanwezige financiële reserves uit de „vette" jaren. In 1981 komt Free Wheelin met een nieuw werkplan. Primair kiest men dan voor doelgroepen i.p.v. aktiviteiten. Met andere woorden, men gaat zich toeleggen aktiviteiten te ontwikkelen voor bepaalde groepen i.p.v. aktivitei ten voor alle jongeren. Het gemeente bestuur is het daar niet helemaal mee eens, maar gunt Free Wheelin het voordeel van de twijfel. Maar ook in de periode 1981 tot en met 1983 daalt het bezoekersaantal nog steeds. Dat geeft financiële problemen. De gemeente ziet zich genoodzaakt de huur te verlagen wil Free Wheelin uit de zorgen komen. Het is nu dat deze soos de gemeente echt geld gaat kosten, omdat voordien door het Rijk werd gesubsidieerd. Eind 1983 geeft de gemeente een extra subsidie aan Free Wheelin voor het aantrekken van een erkend gewetens bezwaarde als beheerder van de soos. Begin 1984 wordt het roer omge gooid. De soos krijgt een nieuwe naam: DINGUS. Het organiseren van aktivi teiten voor alle jongeren van Venray wordt hoofdzaak; de doelgroep-keuze Het is een ieder bekend dat de VVV it haar jasje is gegroeid. Nu is het indelijk zover. De VVV Venray gaat it weekend verhuizen naar de "Latijn- School" aan de Grote Markt 23. 'anwege dit feit is het kantoor aan de chouwburgplein 1, op vrijdag 25, bterdag 26, maandag 28 en dinsdag 29 lei GESLOTEN. Wij hopen U weer ranaf WOENSDAG 30 MEI met Suhousiasme in onze nieuwe ruimte, te Hogen begroeten, berzicht van Uw VW T»ea terbespreekbureau Hemelvaartsdag 31 mei, 17e Lochem restival. Aanvang 10.00 uur. Prijs '25,-, CJP 20,-. Stadion Schaerbeek, Brussel, Stevie j Vonder. Zaterdag 2 juni, aanvang j 10,00 uur. 45,- p.p. Ahoy Rotterdam, concert BOB )YLAN /SANTANA, op 4 en 6 juni. Mleen nog staanplaatsen k 30,- 'erkrijgbaar. Concert Roger Waters op 19 juni. Mleen nog staanplaatsen 25,- erkrijgbaar. Concert Yes, d.d. 1 juli, alleen nog aarten van 27,50 en 25,-. Pinkpopfestival, Pinkstermaandag 1 juni, sportpark te Geleen. Aanvang 1.00 uur, prijs 35,- p.p. Internationaal oude stijl Jazzfestival Ireda 1984. 31 Mei t.m. 3 juni in Het "urfschip te Breda. The Cure, muziekcentrum Vreden- >urg Utrecht Uitverkocht. Al Steward en Peter White, Muziek- entrum Vredenburg Utrecht, 3 juni, lanvang 20.15 uur. Prijs 25,- p.p. wordt daar ondergeschikt aan gemaakt. Simpel gezegd: de doelgroep-keuze, met openstelling overdag is „ingeruild" voor een meer intensieve aandacht voor een konsekwente en gevarieerde pro grammering. In de praktijk blijkt ook, dat de projektleider hieraan momenteel meer tijd kan besteden dan voorheen. Een bijkomend aspekt is nog, dat de kosten nu een stuk lager zijn i.v.m. vermindering openingstijden, waardoor dé exploitatiekosten mogelijkerwijze zullen verminderen. WAT NU? De gemeente meent, de huidige si tuatie overziende, dat ter voorkoming van verdere stagnatie in de ontwik kelingen, in elk geval het volgende dient te gebeuren: het verbeteren van de gebruiks waarde van het gebouw door het treffen van isolatie-maatregelen; het komt nu immers steeds weer voor,, dat omwo nenden klagen over geluidsoverlast; het creëren van financiële ruimte om een redelijk aktiviteitenaanbod mogelijk te maken; in het jongste verleden kon dat niet verwezenlijkt worden, o.m. om financiële redenen. Wat de geluidsisolatie betreft: van de provincie is bericht ontvangen dat een aantal Venrayse bouwprojekten hier voor subsidie krijgen. De gemeenteraad zal daarom binnenkort konkrete voor stellen en hun financiële consekwenties te beoordelen krijgen. Verwacht wordt dat een goede geluidsisolatie tevens een energiebesparend effekt zal hebben (minder stookkosten). Wat de benodigde financiële ruimte betreft, stelt het gemeentebestuur voor Hoofdprijzen: Extra prijzen: 10 weken lang een 10 extra prijzen boeket van van een boeket 10 gulden van 10 gulden winnende nummers winnende nummers 724 385 362 697 978 889 710 883 937 535 435 963 372 350 396 771 692 802 545 706 Grotestraat 15 Venray Tel. 04780-85168 Kloosterhof-Horst Tel. 04709-1757 een geleidelijke oplopend budget be schikbaar te stellen, tot 25.000,- in 1987 In eerste instantie zal hier de commissie over moeten adviseren, terwijl de gemeenteraad uiteindelijk het laatste woord heeft Over enkele weken start voor de 26e keer de Avondvierdaagse. Iedereen kan hieraan deelnemen en gezien de vele reakties die we tot nu toe hebben ontvangen zijn velen dat ook al van plan. De start op 14, 15 en 16 juni is van 17.30 tot 18.30 uur, vanuit Sporthal De Wetteling aan de Zuidsingel. De laatste dag, zondag 17 juni, wordt er ,s mid dags gestart. De afstand bepaalt U zelf, 5, 10 of 15 km. Zondags kan er ook 20 km worden gelopen. De kosten bedragen 5,per deelnemer. Daarvoor ontvangen de deelnemers een herinneringsmedaille en elke dag op de rustplaats een traktatie. Wilt U meer weten: Gonny van Ham, Kerkpad 1, tel. 83765 Netty Baartman, Burggraaf 21, tel. 87967 en Jan Voermans, Tamboerijnstraat 8, tel. 80701. De fietspaden langs 'de Midden Peelweg, tussen de provinciale grens bij Vredepeel en de E3 bij Sevenum worden eindelijk vernieuwd. Een vernuftige betonmachine is in middels bezig een nieuw fietspad van twee meter breed te leggen. Het beton wordt op een dikte van 16 cm gestort en getrild. Na elke vier meter wordt de betonbaan doorgezaagd om uitzetting door warmte op te vangen. Het nieuwe rijwielpad wordt direkt nadat het is gestort met een beschermlaag bespoten. Alleen de „stukken" die enkele jaren geleden met asfalt vernieuwd werden, zoals bij Ysselsteyn, krijgen geen nieuw betonnen dek. Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b.v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 Het gebeurt niet vaak dat we in Peel en Maas uitgebreid aandacht schenken aan gouden bruidsparen buiten onze gemeente. Deze week is dat echter weer eens het geval, want a.s. dinsdag 29 mei vieren in Overloon Huub Henckens (72) en Henny Henckens-Rademaker hun gouden bruiloft. En menig Venray- er - zeker zij die iets ouder zijn - kennen Huub de smid van Overloon.... Huub en Henny, zoals ze familiair door velen genoemd worden, zijn geboren en getogen Lönders. Huub zijn vader overleed toen de jonge smid 14 jaar was. Zijn moeder zette de smederij voort met behulp van enkele knechten. Huub zelf moest het vak van boeresmid maar eerst elders leren, voordat hij in het eigen bedrijf zijn intrede deed. En aangezien men in die jaren nog geen ambachtsscholen in de regio kende, bleef de verdere opleiding beperkt tot het volgen van de avondtekenschool in Boxmeer. Moeder Henckens heeft de teugels van haar bedrijf zo lang mogelijk in handen gehouden, maar na de bevrij ding vond ze het wel genoeg en kon Huub de zaak opnieuw op poten zetten, want de Engelse bombardementen en beschietingen hadden ook van hun bedrijf niets over gelaten. Dat was trouwens het tweede „oor- logssoevenier" dat Huub en z'n vrouw kregen toebedeeld. In 1940 namelijk - Huub was als militair nog geinterneerd - bliezen de Duitsers grote dikke bomen langs de toenmalige Vierlingsbeekseweg op, eri prompt viel er een op hun woning - alles vernielend. Gelukkig hadden vrouw en kinderen de woning uit voorzorg verlaten. In een nieuw pand - nu de 4 6 winkel - werd het bedrijf opnieuw geïnstalleerd. Smederij en winkel in huishoudelijke artikelen. Die winkel werd natuurlijk door moeder de vrouw gerund, die overigens de handen vol had aan de opvoeding van hun 7 kinderen. Toen de handel in landbouwmachines en de daaraan verbonden reparaties stilaan minder werden schakelde Huub meer en meer over op het montage bedrijf en de eerste alom bekende Henra aanhangwagentjes verschenen op straat. Weldra werden die aanhangwa gens al maar groter en de beschikbare ruimte als maar kleiner. Uitbreiding lag voor de hand, maar Huub vond dat toch wel een taak van de jeugd. In 1969 deed hij zijn zaak dan ook over aan zijn drie zoons die prompt aan de Oploseweg een zeer grote werkplaats cq fabriekshal bouwden voor de fabricage van aanhangwagens en stal- lenbouw. Bleven de 3 zonen van Henckens trouw aan hun Overloonse geboorte grond, de 4 dochters zochten hun heil elders. Maar a.s. dinsdag zullen ze allemaal weer verenigd zijn om met 16 kleinkinderen het gouden feest van Hub en Henny te vieren. Om 14.00 uur wordt in de Parochie kerk van Overloon een plechtige H. Mis uit dankbaarheid opgedragen, waarna het feest zal worden voortgezet in het hof van Loon, waar men van 18.30 tot 20.00 uur het gouden bruidspaar kan feliciteren. Endat het daar druk zal worden, durven wij nu al te voorspel len. Vandaag, donderdagmiddag heeft burgemeester Van de Moosdijk van Vierlingsbeek, de officiële opening verricht van het Overloonse nieuw- bouwpand van Saarloos Garage-uitrus tingen b.v. Het pand is gevestigd aan de Vierlingsbeekseweg, met een bebouwde oppervlakte van 600 m2, en omdat kantoorruimtes en kantine, onderdelen- magazijn en werkplaats en machine magazijn. De vestiging in Overloon wordt het hoofdkantoor. Vanaf de oprichting in 1915 heeft Saarloos zich gemanifesteert als een specialist op het gebied van earaee- inrichting en serviceverlenende appa ratuur voor rollend materieel. Het programma heeft zich in de loop der jaren mee ontwikkeld, tezamen met de apparatuurbehoefte, die ontstond door De juiste kleuren van een trui die bij Uw kleding past zoeken wij met U uit. DIT IS VAKWERK NEVEDA - TUBOR-TUBCA SCHEEPJES - HUBNER LANARTE - AARLAN Merseloseweg 20 Venray - Tel. 04780-82301 (ook voor uw stoom goed) de verdere ontwikkeling van de techniek in de automobielen. Het personeelsbestand omvat twaalf mensen, bestaande uit direktie, ver koopspecialisten, administratie, ver koop binnendienst en technische dienst. Verkoopspecialisten en monteurs werken decentraal vanuit diverse plaat sen in Nederland, te weten Rotterdam, IJsselsteijn, Apeldoorn en Overloon. Verkoop geschiedt - zoals in de naam al tot uitdrukking komt - niet aan particu lieren. Saarloos beschikt van oudsher over een zeer brede naamsbekendheid. In de eerste 40 jaar van zijn bestaan, was Saarloos nagenoeg het enige bedrijf dat in deze markt met een gespecialiseerd programma opereerde. Het programma omvatte destijds veel handgereedschap pen. De grotere apparatuur van destijds komen we nu alleen nog tegen in musea. Allengs heeft Saarloos zich verder gespecialiseerd op de zwaardere ap paratuur en een image opgebouwd als een allround equipment leverancier voor garages, carrosseriewerkplaatsen en bandenservicebedrijven en heeft zijn programma voortdurend aangepast aan een veranderende markt en zijn eigen mogelijkheden. Hoewel niet meer zo universeel als destijds, kan Saarloos zich nog steeds een allround equipment leverancier noemen en heeft de engineerings- capaciteiten opgebouwd via mensen met een jarenlange ervaring op dit terrein en een breed programma. POSITIEKLEDING Ook die laatste maanden kunt U er elegant uitzien. RIJDEN ONDER INVLOED Doordat een 20-jarige, uit Meerlo-Wanssum komende autobe stuurder een afwijkend rijgedrag ver toonde, wekte hij de aandacht van de politie. Hij moest naast de blaasproef ook de bloedproef ondergaan. Met een rijverbod en de aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt werd hij huiswaarts gezonden. Voor een 20-jarige Venrayse autobestuurder bleef het na de blaastest tot een rijverbod van drie uur.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 9