IVERENIGIMISNIEIWS SM (?d SPRINGPLANK JUM Merselo I.V.N. Venrays Mannenkoor 'f ser|< Orkest vereniging Venray Buurtvereniging Brukske KINDERKOOR de BANDELIEREN Schutterij 't Zandakker WIJK NOORD-WEST /RIJIVILLIGERS CENTRM.E l/ENRKY Gilde St Jan WERKGROEP EX SURINAAMSE VERENIGING V.V.D. afdeling Venray e.o. Welpen en kabouters aktief met landelijk regenboogspel Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge- Ijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. Donderdag 24 mei, om 19.30 repetitie jssen en om 20.00 uur gehele koor. Zondag 27 mei opluistering Willem Oranje herdenking in de foyer van schouwburg. Aanvang 20.00 uur. Donderdag 31 mei, Hemelvaartsdag er repetitie 's morgens van .00-12.00 uur in Vlakwater. Zaterdag 2 juni Geritskorenavond in ieerlen. Vertrek per bus met dames om 3.15 uur. Zondag 17 juni deelname aan de slot- van de avondvierdaagse. Geen repetitie wegens vakantie op 19 26 juli en 2 augustus. Afmelden bij R. van Mil, tel. 86917 clublokaal Vlakwater, tel. 82318. W KONINKLIJKE apti^. HARMONIE geMJ EUTERPE RAu„ VENRAY idicaj Donderdag 24 mei. m 19.30 uur repetitie. Donderdag 31 mei. ir is a lemelvaartsdag geen repetitie entehi Zondag 27 mei raag ommuniefeesten Venray. Bijeenkomst ^£,.1 m 09.00 uur parkeerterrein Vredes- oad rerk' daarna °9-30 uur Paterskerk en Tervolgens Grote kerk alwaar wij ook dienst opluisteren. Uniform: concer- iniform hilde i. St. leer r rhet met HARMONIE AGENDA Maandag 4 juni. estuursvergadering mpk Zondag 17 juni. itocht Jeugdvierdaagse. Donderdag 21 juni. beten oncert Schuttersveld. Zondag 24 juni. iubade b.g.v. priesterfeest. Vrijdag 29 juni. uitenconcert Markt Venray. Zondag 7 oktober oncert te Blerick met Horst. met voet en go ikl Vet* men centn LEERLINGENOPLEIDING ;n a^etöonderdag 24 mei. is binijepe[jtje jeugdorkest om 18.30 uur. cht ku van 28 mei t/m 2 juni Vakantie HOFKAPEL Zaterdag 26 mei fertrek 18.45 uur met de bus vanaf indstraat 9. Uniform incl. jas en hesje. DRUMBAND Zondag 27 mei lommuniefeesten zie harmonieorkest. Zondag 3 juni. epetities in de Perdstal. Zie verder agenda harmonie-orkest. Afmelden harmonie-orkest bij de se- m aa ieeft :enter dat tien [etar's« tel- 80225; leerlingen bij de heer taedts, tel. 82803 en drumband bij de w eer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. dgasp |e lame van N-et /eel 'erlagi TEG1 nei :nda: Vrijdag 25 mei. 3een repetitie, gratis toegang voor de toorleden tot de video-disco-avond in tent. Maandag 28 mei. )m 18.45 uur repetitie voor de nieuwe- ingen; aansluitend om 19.30 uur spela- 'ond voor alle jongens. Dinsdag 29 mei. 18.30 uur repetitie voor de alten; Woensdag 30 mei. 18.30 uur repetitie voor de sopra- n )m 1 pnjs- dgas winst nnia dat met Een deel o van g in lligen voor Nfmelden: Secr. Langstraat 104, tel. 81690. Mgemeen: Op zaterdag 2 juni a.s. optreden in .oon Op Zand (Mis met na afloop klein :oncert). Vertrek om 17.00 uur vanaf de ijalmhut. Uiteraard ,,in uniform". Op Ie deelname van ALLE koorleden vordt gerekend. Zij die om gegronde re- lenen niet meekunnen dienen dat vóór linsdag 29 mei a.s. aan het secreteriaat loor te geven. -\fr/ M KÏNKMOO* DCVREDESKLOKJES^ !%- "W> die den huid tderzi VE( bescb t heeft jreeki natie :t geb cr etc. op jt klopp agav( Donderdag 24 mei. Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Vrijdag 25 mei. Geen koorrepetitie. Zaterdag 26 mei We sluiten het koorjaar af met de avondmis van 17.00 uur. Vrijdag 22 juni Extra repetitie voor het hele koor van 16.15-16.45 uur. Zondag 24 juni Receptie Vlakwater. Zaterdagavond om kwart voor zeven in het parochiezaaltje zijn. Geen lange rokjes aantrekken we rekenen erop dat jullie er allemaal zijn. Vergeet de verras sing voor de kapelaan niet! Onthouden jullie ook goed de datum van de 22 juni! We vinden het natuurlijk vanzelf spre ken dat jullie de 24 e juni allemaal aan wezig zijn. Wie persé niet kan, moet het even laten weten. DAMESKOOR Zondag 27 mei deelname aan het Oranje-concert in de Schouwburg, om 20.00 uur. In officiële kleding. Woendag 30 mei om 20.00 uur repeti tie. Vrijdag 8 juni om 14.00 uur opluiste ring van een Mis t.g.v. een zilveren hu welijksfeest. Zaterdag 9 juni zingen we om 19.00 uur in de Vredeskerk tijdens de avond mis. Zondag 24 juni medewerking aan de Hoogmis in de Vredeskerk t.g.v. de eerste Mis van de kapelaan, om 10.30 uur in officiële kleding. Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevr. Sijbers, tel. 81353, of aan Mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Zondag 27 mei, 20.00 uur, medewer king Willem van Oranje herdenking in de Schouwburg. Volgorde van optre den: Venrayse Orkestvereniging, Ge mengd Koor Crescendo, Dameskoor Venrode, Dameskoor Oirlo, Ars Musi- ca, Venrays Mannenkoor, Pauze, Fan fare Ysselsteyn, Harmonie Oostrum en Koninklijke Harmonie Euterpe. Dinsdag 29 mei, 19.30 uur repetitie voor de alten om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolk weg 3, tel. 81221 of bij mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, lel. 86159. Gedurende de openingstijden van het tuincentrum Henk Smits kunt U oud papier deponeren in de loods achter het centrum. GEMENGDE ZANGVERENIGING VENRAY Zaterdag 26 mei Om 14.00 uur zingen we de Huwe lijksmis in de Paterskerk. Zondag 27 mei. Zingen we geen hoogmis. Maar wel heb ben wij om 20.00 uur opluistering Wil lem Oranje herdenking in de foyer van de schouwburg. Alle leden in Uniform. Woensdag 30 mei. van 18.30 tot 19.30 uur repetitie in het aktiviteitencentrum, Kennedyplein 1. Donderdag 31 mei. Hemelvaartsdag om 10.15 uur zingen wij de Hoogmis in de Paterskerk. Gaarne trouwe opkomst! Ook nieuwe leden zijn van harte wel kom en kunnen zich opgeven. Ook graag mannen. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij nummers 81719 of 81451 Woensdag 30 mei en 6 juni om 20.15 uur orkestrepetitie o.l.v. L. Boogaarts :n repetitie van het Barokensemble o.l.v. M. Stelten. Repetitieruimte de M.L.K. school De w"kun(|Essel. Afmelden Pie Noten tel. 87858 Ter herinnering: zondag 27 mei om 1.00 uur in de schouwburg Willem van '"{Oranje-herdenking. Het programma 1 vindt U elders in dit blad. „CAPRICCIO" Zondag 27 mei. Om 10.30 uur tenoren en bassen en om 11.00 uur het hele koor repetitie. Maandag 28 mei. Repetitie voor sopranen. Dinsdag 29 mei. Repetitie alten om 19.00 uur. „BOJEMA" Vrijdag 25 mei. Gezamelijke repetitie om 18.45 uur. „SALTARELLO" Zaterdag 26 mei. Om 16.00 uur gezamelijke repetitie. Zaterdag 26 mei a.s. is er een fancy- fair in het wijkcentrum „De Kiosk" ge opend van 10.30 uur tot 16.00 uur. Aan trekkelijke prijzen. Vele leuke attrak- ties. Zaterdag 26 mei: repetitie in de school de Essel Ursulastraat 15 voor de ouderavond, (van 2 tot 3 uur) Maandag 28 mei: Ouderavond deze begint om 19.30 uur. Dinsdag 29 mei: Repetitie notenlezers 18.15, repetitie koor 18.30. Dinsdag 5 juni: repetitie notenlezers 18.15, repetitie koor 18.30. Zondag 10 juni le pinksterdag. We zingen de mis van 11.00 uur. We zijn om 10.30 uur in het repetitiezaaltje. Dinsdag 12 juni Repetitie notenlezers 18.15 uur, Repetitie koor 18.30 uur. Zondag 17 juni We zingen de ge zinsmis van 11.00 uur, we zijn om 10.30 uur in het zaaltje. En dan.... ons koorreisje! Daar horen jullie alles over tijdens de repetitie. 0 Beste wijkbewoners. U heb alweer veel gemist tijdens de Rock en Roll demonstratie en zeker tij dens de wedstrijden die er op volgde, met de prijsuitreiking steeg de spanning voor de deelnemers. Het was een zeer gezellige door ongeveer 100 personen bezochte avond. Er waren veel mensen die niet gedacht hadden dat het zo gezel lig, sfeervol en netjes in ons wijkcen trum was geworden, zelfs nóg mensen uit de wijk keken hun ogen. Een stimu lans voor de stichting om door te gaan maar wel met de hulp van U als bezoe kers. De expositie van wandkleden is 'n groot succes, dat is te merken aan het bezoekers aantal dat deze weken in het wijkcentrum „Den Hoender" is ge weest. Mevr. van de Berg uit Boxmeer is vele jaren op de vrije academie geweest onder leiding van Mej. Harriet Valleien heeft zij dit toch maar bereikt. Mevr. van de Berg is niet meer de jongste cur sist op de vrije academie maar blijft nog steeds komen. Zij is telefonisch bereik baar onder nr 08855-1949 en woont van de Berghstr 23 in Boxmeer. A.s zondag is 't ook weer gezellig kie nen, de zaal is open om 18.30 uur. Kie nen begint om 19.30 Uur. Volle kaart en Jackpot tesamen voor 15,- SINT ANNA GILDE Zondag 20 mei j.l. was voor de 30 gil den van Kring Land van Cuyck de kring dag te Beugen. Ondanks de soms slechte weersomstandigheden hadden de dui zenden bezoekers en gildebroeders toch een zeer geslaagd gildefeest. Zo ook ons gilde, dat de laatste jaren in de „top" eindigt. Zondag behaalde we wederom de eerste prijs in het algemeen klasse ment. In de vendel klasse jeugd tot 12 jaar behaalde Stefan Willems de le prijs. In de jeugdklasse tot 16 jaar be haalde Mark Vermeulen de 4e prijs. In de C klasse behaalde Piet Volleberg de 6e prijs. In de Tromwedstrijden behaal de Marco van Neer de 2e prijs. In de ca tegorie Gildetrom tot 16 jaar behaalden Anja en Mario Willems bij de duo's in de klasse B de 2e prijs. Nogmaals allen van harte gefeliciteerd en veel succes op de gildedag te Escharen. Zondagmorgen is er vanaf half 11 de 7e zondag van het herfstkampioen- schap. Op Hemelvaartsdag, donderdag 30 mei hebben we een uitnodiging van het o.l.v. Gilde Holthees, die hun nieuwe kostuums presenteren. Bijeenkomst in het gildehuis om 18.00 uur on kostuum. De vrijwilligerscentrale Venray is ge vestigd in „De Clockert", Bergweg 4, 5801 EG Venray, kamer 35. De openingstijden zijn: Maandag 10.00-11.30 uur Dinsdag 10.00-11.30 uur Woensdag 10.00-11.30 uur 16.00-17.30 uur Donderdag 10.00-11.30 uur Verder kunt U altijd telefonisch een afspraak maken, tel. 04780-86245. Heeft U interesse, of wilt U informa tie, kom dan eens langs! De vrijwilligerscentrale heeft momen teel in haar vakaturebestand de volgen de vrijwilligerswerkzaamheden: onderhoudswerkzaamheden; reparatiewerkzaamheden aan hifi- apparatuur onderwijskundige ondersteuning in de klas. reparatiewerkzaamheden aan speel goed en speeltoestellen; knutselen met kleuter meehelpen organiseren van ont spanningsavonden. Leiding geven aan jeugdigen documentatie-werkzaamheden vrijwilliger voor spelmiddagen opzet van vrije tijd clubs redaktie werkzaamheden speel-o-o-theek opvang van kinderen kleding ruilbeurs Beste schuttersvrienden Afgelopen zondag heeft onze schutterij, deelgenomen aan het eerste bondsfeest van de bond Juliana, in Panningen. Het was voor onze vereniging een goed gesiagd feest, ondanks een enkele regen bui. We zijn. dan ook met een aantal prijzen naar Venray gegaan. In de op tocht behaalde we een le prijs voor de beste houding militair. Ook onze Com mandant G. Stiphout behaalde een eerste prijs. Dan was er ook een le prijs voor onze vaandeldrager J. Lenssen. De sappers J. Stiphout en J. Gijsbers be haalde eveneens een le prijs. Het mu ziekkorps behaalde een 2e prijs voor hun optreden. Ga zo door! Bij het solo optreden met de dwarsfluit behaalde Ni cole Webers een eervolle eerste plaats. Marian Coersen, Monica Stiphout, Ri chard Philipsen behaalde allemaal een eervolle 2e plaats met de dwarsfluit. G. Krijnen behaalde bij het solo optreden met zijn trommel een tweede plaats. Bij de schietwedstrijden behaalde ons A team een 5e plaats. Alle winnaars van harte gefeliciteerd met het behaalde suc ces. A.s. donderdag oefenen schieten op het Schietterrein de Endepoel aanvang 19.30 uur. A.s. zaterdag is er oefenen voor het tamboer en fluitercorps aanvang 13.00 uur Zondagmiddag 27 mei is er een on derlinge wedstrijd voor onze vereniging nieuws hierover hoort U nog wel. DE ZONNEBLOEM Regio Venray De regio Venray van de Zonnebloem organiseert op dinsdag 29 mei een ont- spanningsidag voor haar gasten. U wordt hierbij van hare uitgenodigd in Zaal in Den Engel, Poststraat. Aanvang 14.00 uur. Die middag bestaat uit een spelenmiddag zoals: kaarten, kegelspel, sjoelen, balgooien, racebaan, clownspel, raadselspelletjes enz. Tot dinsdag in Den Engel. Iedere dinsdag inloopavond van 19.30 tot 22.30 uur. Iedereen die eens zin heeft in een praatje en een kop koffie is er hardstikke wel kom! Donderdag 24 mei hebben we een wandeling gepland voor de Geijsterse bossen! Bij slecht weer hebben we een spelletjes avond. Aanvang 7 uur. Tot ziens op Hoenderstraat 33 te Ven ray. De S.V. Venray organiseert op vrij dag 29 juni 1984 ter gelegenheid van de dag der vrijheden een grote feestavond. Het programma ziet er als voigt uit: vanaf 20.00 uur tot 2.00 uur 's nachts gaan we dansen met het zeer populaire orkest „Wasi Na Doja" uit Rotterdam; verder is er een „electric boogie" dans wedstrijd; ook zal er voor U optreden de bekende dansgroep „Hawaïn Soul Angels". Het gebeuren vindt plaats in zaal „In den Engel", Poststraat 1 te Venray. rijdag 25 mei houdt de VVD afd. Venray e.o. een ledenvergadering in het Gastencentrum „De Wieënhof, Leunse- weg 20a te Venray. Aanvangstijdstip 20.00 uur. De agenda omvat onder meer: - Jaarverslag van de secretaris, pen- penningmeester en kascommissie. - Mededelingen betreffende Kamer- cenrtrale en Ondercentrale. - Afdelingsplannen en begroting. - Bestuursverkiezing. - Verkiezingen Europees Parlement en Gemeenteraad 1986. Aansluitend aan het huishoudelijk ge deelte zal de heer Jos van Rey, VVD 2e kamerlid uit Roermond (niet statenlid zoals abusievelijk in Peel en Maas d.d. vermeld was), een spreekbeurt houden over actuele politiek en problemen in het midden en kleinbedrijf, waarna ge legenheid tot discussie. Hiervoor nodi gen wij eenieder van harte uit. DE PEELSPEURDERS De finale van het regenboogspel afge lopen zaterdag was een grandioos festijn! Er waren ruim 230 kabouters en wel pen uit Venray, Horst, Leunen en Oirlo die tesamen met hun leiding en met Zonneschijntje, Regendruppeltje, Prin ses Regenboog, Indigo en Violet aan het eir.de van de spellenmiddag een prachti ge regenboog tevoorschijn haalden. Hoed af voor de organisatoren! Dit was een Scouting-Districts gebeuren die de kinderen niet gauw zullen vergeten en die zeker voor herhaling vatbaar is. Kinderen van Vi 6 tot 'A 15 jaar kun nen zich opgeven als nieuw lid van Scouting voor het nieuwe Scouting jaar '84/'85 (na de groe vakantie). Kabouters: meisjes van 7/10 jaar, de Als afsluiting van een zes weken durend spel voor de jongste leden van Scouting Nederland werden er vorige week zaterdag op meer dan 70 lokaties in Nederland schitterende regenbogen door en voor kinderen vervaardigd. Ook in Venray werd dit kleurrijke symbool van samenwerking gebouwd door de welpen en kabouters uit Leunen, Oirlo, Horst en Venray, op het terrein hoek Kempweg-Westsingel. Met dit landelijke spel voor de jeugd wil Scouting laten zien hoe springlevend deze jeugdbeweging is. In Nederland telt Scouting 125.000 leden, wereldwijd zijn er 24 miljoen. Naar schatting deden afgelopen zaterdag in heel Nederland zo'n 50.000 kinderen mee aan dit regenboogspel. i,. V~v groepsavonden zijn maandag, dinsdag, woensdag, en donderdag. Welpen: jongens van 7/10 jaar, de groepsbijeenkomsten zijn maandaga vond en dinsdagavond, zaterdagmorgen en zaterdagmiddag. Gidsen: meisjes 10/14 jaar, groepsavon den maandag, dinsdag en woensdag. Verkenners: jongens van 10/14 jaar, za terdagmiddag. Opgave van nieuwe leden via een briefje met naam, adres, telefoon, ge boortedatum en voor welke speltak, eventueel voor welke dag je belangstel ling hebt. Briefje in de brievenbus van het Peppelshuus, ons Scoutgebouw of bij ons secretariaat Rumbastraat 1 Ven ray. Na de grote vakantie starten we met een nieuwe speltak voor hele jonge kin deren. Uw kind is welkom in het jaar waarin hij/zij 6 jaar wordt. Opgave en inlichtingen voor deze Scoutjes bij het secretariaat Rumbastraat 1, tel. 84755. Voor de diverse speltakken hebben wij na de grote vakantie dringend lei ding nodig. 1 Voor kabouters en welpen van 17 jaar en ouder. 2 Voor onze nieuwe speltak Minis- scouts of Scoutjes (kinderen van onge veer 6 jaar) leiding 17 jaar en ouder. 3 Voor de Sherpa's (meisjes van 14/17 jaar) een of twee vlotte, enthousiaste (jonge) mensen vanaf 20 jaar, die de sherpas willen begeleiden in hun aktivi- teiten, v.n.l. op de woensdagavond. Wie letterlijk en figuurlijk tegen een stootje kan, wat overwicht, doorzet tingsvermogen, goede ideeën en onder nemingsgeest betreft, is bij ons van har te welkom. Inlichtingen bij het secretariaat Rum bastraat 1 tel. 84755 A.s. donderdag club van 18.15-19.45 uur. Monique, Trudy, Jolanda, Hedy, Jeanne en Truus staan dan weer voor jullie klaar. A.s. Vrijdagavond gaan jul lie onder leiding van groep4, dus Astrid, Martin, Twan, Wim en Henk naar de Pottenbakkerij op de Kempweg. We vertrekken om 19.00 uur en zijn rond 21.00 uur weer terug. A.s zaterdagavond club van 19.30-21.30 uur. ROLLEBOL '84 Bijna is het zover, nog ongeveer een week en dan vertrekken we naar Lomm om te proberen daar de wisselbeker te veroveren. Wij vertrekken om kwart voor negen vanuit de Springplank met auto's. We komen ongeveer om kwart over negen aan in Lomm waar dan om half tien met de festiviteiten begonnen wordt. Wat moet je meenemen? Sport- kleren die vuil mogen worden, eventueel twee stellen, regenkleding, handdoek en zeep en een lunchpakket om te eten. De ouderen zorgen dat hun fiets op tijd bij de Springplank is zodat deze op geladen kunnen worden. De spelen die bij de zeskamp gedaan worden zijn: Helmrace, sonsgooien, skilopen, doel trappen, waterzak gooien, lopenrace, groene zeepmat, kruiwagenrace. Als alles goed gaat zijn we om 4 uur klaar, waarna de prijsuitreiking volgt. Om uiterlijk zes uur zijn we weer thuis. Vrijdag 25 mei gaan we met zijn allen naar het politiebureau. Wil iedereen om 18.45 uur bij de soos zijn zodat wc op tijd kunnen vertrekken. Om 22.00 uur zijn we zeker weer thuis. Zaterdag 26 mei zijn we gewoon geo pend. Iedereen vanaf 15 jaar is dan wel kom. Zondag 27 mei zijn we om 15.00 uur geopend. Iedereen vanaf 15 jaar is dan weer welkom. Om 20.00 uur wordt er weer een film gedraaid. jeugdnatuurwacht Inmiddels hebben jullie jeugdnatuur wachters allemaal 5 zonnebloem pitten ontvangen met een begeleiding. Hope lijk hebben jullie de pitten al gepoot! De regen van de laatste dagen zal namelijk een snelle kieming te zien geven en wel dra zullen krachtige jonge planten om hoog schieten. Houdt de berichten om trent de kweek, welke regelmatig in dit blad Peel en Maas en Netwerk zullen gaan verschijnen. Ook zullen jullie dit week-einde op school de zomer uitgave van „de Na tuurvriend" ontvangen, waarin opgeno men een verlengings abonnementen formulier voor de 5e klas JNW leden. De inhoud is wederom af gestemd op een puzzelwandeltocht die na de vakantie weer van start gaat. Anders dan andere jaren ontvangen alle leerlingen van de 4e klassen basis scholen eveneens deze week een ver kleinde uitgave van „de Natuurvriend". De inhoud bestaat uit informatie over de jeugdnatuurwacht, een introducktie puzzelwandeltocht en een aanmeldings formulier voor lidmaatschap als jeugd natuurwachter. De formulieren zowel voor verlenging als voor aanmelding dienen beslist vóór 4 juni met de abonnementsgelden op school te zijn ingeleverd. De introductie wandeltocht voor alleen vierde klassers wordt gehouden op zondag 3 juni en loopt door het Vlakwater gebied. Start vanaf parkeerterrein zwembad an 9.30 tot 10.30 uur. Jullie ouders zijn op deze tocht van ±1,5 uur eveneens welkom! Tot dan. A.s zondag 27 mei gaan de leden van I.V.N. Venray-Geysteren het reservaat de Astense Aa bezoeken. Er is aldaar een wandelroute uitgezet, welke we o.l.v. een ervaren natuurgids van I.V.N. Asten gaan lopen. Vertrek vanaf het schouwburgplein Venray om 9.00 uur. De Astense Aa is een beekdalreser- vaat. De beek ontvangt haar water uit de Astense Peel. De Aa is over haar hele lengte van meer dan 50 km gekanali seerd behalve hier. Over en lengte van 2 km is zij hier in tijden van grote wate rafvoer een woeste levende beek, die meandert door hei dal met afwisselende steile en vlakke oeverwallen, omzoomd door loof- en naaldhoutbos. In dat bos zien we oude afgesneden, deels dichtge groeide meanders met een rijke flora en fauna. De groene kikker komt hier alge meen veel voor. Voor hem zijn bewuste poeltjes met open water geschapen door vervallen sloten niet te dempen. Ook de vogelstand is hier bijzonder rijk. Uit landschappelijk oogpunt staat dit reser vaat hoog aangeschreven. Voor velen was de kennismaking een openbaring. Wij bevelen alle leden deze excursie dan ook van harte aan! Zondag 27 mei, optreden FATALA Om de workshops van volgende week wat meer onder de aandacht te brengen, is er zondagavond een animatie optreden van de Afrikaanse groep Fata- la. Dit is een percussie-ensemble bestaande uit vijf musici- en dansers. Het repertoire bestaat uit opnieuw be werkte traditionele ritmes en melodiën. De zeer oude liedjes en originele rit mes, uiteenlopend van zachte lief desliedjes tot opzwepende dansritmes bewijst waar alles wat zij heden ten dage muziek noemen vandaan komt. Alle bespeelde instrumenten zijn oor spronkelijk Afrikaans, zoals de tam tam, de doum-doum en de congoma. Daarnaast worden nog vele andere in strumenten bespeeld, deels door de spe lers zelf gebouwd en/of bespannen. De leden van de band zijn afkomstig uit Kameroen, Senegal en West-Guinee. Zij allen leven van de muziek en zijn dus in weze beroeps. Aanvang 21.30 uur. Toegang gratis. 1 en 2 juni WORKSHOP AFRIKAANSE DANS EN PERCUSSIE Op vrijdag en zaterdag 1 en 2 juni krijgt u tweemaal 2 uur les door een be kwame danser in moderne en traditio nele Afrikaanse dansen. Er wordt tijdens de workshop dans niet alleen aan de choreografie, maar ook aan het luisteren naar muziek en het ontdekken van de samenhang tussen dans en ritme. Deelnemers leren om tijdens het dansen het gehele lichaam te gebruiken waar door ook het natuurlijke ritme ontwik keld wordt. De kosten bedragen voor deze workshop 35, AFRIKAANSE PERCUSSIE Ook hier op 1 en 2 juni tweemaal 2 uur spelen en luisteren naar specifieke Afrikaanse instrumenten. Je weet aller lei traditionele begeleidingspatronen, en ook moderne ritmes. Ritmes doorspelen in tempo wanneer anderen solo's spelen. Kosten 35,—. Men kan inschrijven voor beide workshops. De kosten zijn dan 50,—. Dit is echt zeer goedkoop! Informatie en aanmelding bij DIN GUS tel. 04780-83293 en vragen naar Jan of Egidia. Het is echt een unieke ge legenheid op deze wijze kennis te maken met de Afrikaanse cultuur. Het is de eerste keer dat er in Noord Limburg de kans bestaat om aan deze workshops deel te nemen en DINGUS staat borg voor de kwaliteit hiervan. Zaterdag 26 mei VAKANTIECIRKUS Op zaterdag 26 mei organiseren wij een groots vakantiecirkus voor jonge ren. Wij hebben een groot aantal orga nisaties uitgenodigd om die dag infor matie te geven; te denken valt hijbij aan alternatieve reisburo's, internationale werkkampen, ANWB, Jeugdherbergen, tentenfabrieken, liftcentrale enz. Verder zullen er diverse films te zien zijn. Enkele wereldreizigers zullen een lezing geven en zal er allerlei rand- informatie te verkrijgen zijn. 's Avonds sluitend we af met zomerse, zwoele, swingende band. Zaterdag 2 juni DE ANDERE BAND Na moegesjouwd te zijn van de bra derie of van de sportdag van de verple ging, zou je bij ons kunnen komen ge nieten van De Andere Band. Wat gebeurt er als er een klassiek en semble vanwege de bezuinigingen ge doemd is te verdwijnen? De leden van dit ensemble moeten dus hun brood op een andere manier zien te verdienen, maar willen dit alleen maar binnen de muziekwereld. Ze zijn genoodzaakt om muzikale stijlen uit te proberen die beter aanslaan bij het publiek, dus ook meer geld in het laatje brengen.... Dit gaat niet bij iedereen van harte, dat moet dan ook leiden tot allerlei ver wikkelingen en dolkomische situaties. Uiteindelijk krijgen de bandleden zelf ook plezier in het brengen van moderne re nummers, wat kan leiden tot een swingende bende, waar het publiek ook aan mee kan doen, kortom: het publiek kan ruim anderhalf uur lachen, kijken en swingen. Tien mensen op het podium, instru menten variërend van melodica en ak- kordeon tot snotterende saxofoons en rommelende drumstellen, in gevarieerde muziekstijlen. boekhandel van den munekhof is ook dinsdags de gehele dag geopend

Peel en Maas | 1984 | | pagina 7