R0TA8ACT VENRA MOTORSPORT FLYING FLIES Hengelsport Hondensport Ruitersport JUDO Midgetgolf oostrum Kanarieverenigins De Huisvriend Korfbal Demonstratie BOWLING BOND VENRAY WAT KOST'N AUTO TEGENWOORDIG? 2e Straten tournooi Leunen Fietscross- wedstrijd te Overloon Grote Maas- en grenstocht Kindermarkt fancy-fair in Leunen ZIEKENOMROEP Programma van de Venrayse Omroep Stichting 1 I SP Concludeeij, Gasprijs kan 10 cent omlaa 1 Peter Wiimsen goed op dreef in Moddercross van Zijtaart Op een circuit dat door enkele on weersbuien was herschapen in een grote modderpoel heeft Peter Wiimsen zich uitstekend geweerd. Met een 3e en 4e plaats in beide manches nam hij flink wat afstand van zijn grootste concur rent en clubgenoot Toon Claessens die beide keer na een val de finish vlag niet haaldae. Grote winnaar werd Gerard van de Brink die beide manches met een ruime voorsprong op de concurrentie voorbleef. Goede 2e werd Marjo vd Ven met een 4e en 2e plaats in de manches. Peter die een goede start had in de le manche mengde zich gedurende de hele wedstrijd om de topposities, maar viel tegen het eind na een val wat terug. In de laatste ronde viel de voor hem rijden de vd Ven zodat hij toch nog een derde plaats behaalde. In de 2e manche reed Peter een regelmatige race waar hij in het geheel een 4e plaats aan over hield, zodat hij in het dagklassement de 3e prijs mee naar huis kon nemen. Toon Claessens had zijn dag niet en kwam in de le manche al direct na de start ten val waardoor hij kansloos werd. In de 2e manche was zijn start ook slecht maar herstelde zich goed. Op een negende plaas liggende raakte hij bij het passeren buiten de baan en kwam vast te zitten zodat hij voortijdig de wedstrijd staak te. Bert Hendrix zag het in de modder helemaal niet zitten en hield de wed strijd al na een paar ronden voor gezien. Tussenstand Kampioenschap 250 cc le Gerard vd Brink Eerbeek 291 pt 2e Marjo vd Ven Asten-Heusden 2t>3 pt 3e Peter Wiimsen Venray 217 pt 4e Toon Claessens Ysselsteyn 149 pt Bij de 250cc promotie wist Bert van Well in de le manche na een goede start 8e te worden net voor Leo van Soest die 9e werd. Toon Hendrix kwam met een kapotte ketting langs de kant te staan. In de 2e manche viel Bert al na enkele ronden uit na diverse keren te zijn geval len. Leo van Soest en Ton Hendrix haal den de finish wel maar dit keer als 11e en 9e. Henk Maessen wist in Maurik de le manche van de 6e kampioenscross 500cc te winnen.- In de 2e manche kwam Henk ten val en blesseerde zijn knie. Programma Zaterdag 26 mei: Jeugdcross te Gemert Zondag 27 mei: Gemert 500cc Junioren B 500cc senioren. Zondag 27 mei: Tiel. Zijspancross seni oren Kamp. Zondag hebben we een echte cross gezien, onweer, hagel en regen maakte van de baan een modderpoel. De uitslagen: Twan boom 8e, Marcel Aarts 8e, Marco van Kempen 8e, Eric van Lipzig 8e, Marcel de Kleine 7e, Mark Rongen 6e, Twan Hermsen 5e, Michel v. Kempen 5e, Pascal Dings 5e, Richard Juwett 5e, Arno Klein Overmeen 4e, Ramon Linders 4e, Roger Baltes 4e, Petra en Alexander van Doorne 4e, Mandy 3e en Hanneke v.d. Bungelaar 2e. Pascal Hermsen 3e, Herald Heidens 3e, Raimond Doppelbauer 2e, Danny v.d. Poel 2e, Peter van Stiphout 2e, Boris Janssen le, Jeroen Bonschen le, Sander en Mark Pelzer le, Ron van Opbergen le, Patrick Claessens le, Freddy de Vries le. In de Open klasse was Patrick le, Herald le, Mark 2e en Freddy de Vries 3e. HSV DE ROERDOMP Op vrijdag 25 mei is de jaarvergade ring gepland in café Thielen. Aanvang 20.00 uur. Het- bestuur stelt Uw aanwezigheid ten zeerste op prijs. Het niewe seizoen voor onze wed strijdvissers staat weer voor de deur. Iedereen is nu weer in het bezit van het nieuwe rooster. Er zijn weer diverse wedstrijden voor deelnemers met korte en lange hengels voor het algemeen klassement. Voor deelname kan men zich opgeven tot uiterlijk donderdags 20.00 uur bij H. v.d. Heuvel, Langeweg 38 Venray. Zaterdag 2 juni nationaal concours te Lottum. Zondag 3 juni koningsvissen voor deelnemers met korte en lange hengels. Bijeenkomst om 7.00 uur. Waar er gevist wordt zal bij opgave van deelname bekend worden gemaakt. Namens het bestuur wensen wij alle hengelsportbeoefenaars een goede vangst. SUCCESVOLLE WEEK VOOR VENRAYSE POLITIE HONDENVER In de week van 7 tm 11 mei namen di verse leden van Politiehondenvereniging ,,De Verdediger", gelegen aan de Bee- kweg te Venray met hun hond deel aan de voorjaarskeuringen te behalen van het certificaat politiehon I en II. Op maandag beten de heren G. Beer kens en A. Pelzer de spits af. Op het terrein van „De helper in nood" te Horst, dat dit jaar de voorjaarskeuring had toegewe zen gekregen, behaalden ze resp 373 en 405 punten. Op woensdag slaagde P. v. Dijk met zijn Hollandse herder met een puntentotaal van 383. Vrijdag tenslotte slaagde J. v. Bergen voor het certificaat politiehond II, een wat meer praktijk gericht examen, met 391 punten. Een goede prestatie voor'de Venrayse Vere niging als je bedenkt dat voor de africh ting van een politiehond zo'n 2 3 jaar intensieve en geduldige training nodig is en een pluim op de hoed van de pakwer- kers, met name H. Pelzer en P. Her msen, die zich die jaren de (harde) beten van de honden hebben moeten laten welgevallen. Plankentoernooi. Ook dit jaar wordt er weer een plankentoernooi georganiseerd. Dit houdt in dat alle deelnemers met een zelfde batje strijden. Bovendien wordt er ook met handicap gespeeld zodat iedereen zoveel mogelijk gelijke kansen heeft. Vorig jaar was het een leuke en spannende dag en ook de gezelligheid sprak een hartig woordje mee. Naast de senioren kunnen nu ook de junioren meedoen. De datum is zater dag 9 juni. De junioren starten om 10.00 uur en de senioren om 13.00 uur. Geef je zo snel mogelijk op bij B. Thijssen, tel. 85759 of bij P. Bonants, tel. 10934. De kosten bedragen voor junioren een gulden en voor senioren een rijksdaalder. De inschrijving sluit op 1 juni. Dus aarzel niet en schrijf je in. Het wordt vas en zeker weer ontzettend gezellig. Nadere mededelingen volgen nog. De trimmers gaan komende zondag niet naar de Veluwe, maar richting Zuiden. Men zal dan de rit door Zuid Limburg of de alternatieve tocht door de Ardennen verrijden. Neem, als je mee wilt, contakt op met Harrie Horstermans. Er kan maar een beperkte groep mee. Hij zal tevens vertellen waar de reis naar toe gaat en hoe laat er vertrokken wordt. De rustige trimmers vertrekken om 8.00 uur voor een tocht van 45 km richting Sevenum. Bij de wedstrijdrenners heeft Theo Heynen weer flink uitgehaald. In de eindspurt werd hij slechts met een halve wiellengte geklopt en eindigde zodoende op de 2e plaats. De twee gewonnen premies er bij geteld was het voor Theo een succesvolle dag. Gerard Keijzers spurtte in Neeritter naar een 14e plaats. Ook Gerard blijft maar prijzen in de wacht slepen. Aanstaande zondag wordt er gestart in Roermond en Ospel. De trainingswedstrijd d,d. donderdag 31 mei komt i.v.m. Hemelvaart te vervallen. St Isidorus Uitslagen concours te Horst zondag J.l. Ring 4 Viertal klasse L 102 punten 6e prijs Ind. Dressuur. Ring 6 MI Mej. E. Thomassen met Oswald 126 pnt 2e prijs Ring 9 B II Mej. M. Oostwaal met Rabgar 126 pnt. 3e prijs Ring 10 B II Mej. N. Coenen met Perena 132 pnt. 2e prijs Ring 20 L I Ch. L. Tseng met Roxana 117 pnt. 4e prijs. Springen klasse b MejOosterwal met Rabgar 4e prijs Mej. J. vd Ven met Ulrich 12e prijs Springean klasse 1 W. v. Dijck met Velo 3e prijs P. Basten met Sjreka 6e prijs Springen klasse m W. v. Dijck met Socrates 7e prijs Jachtspringen Ch. L. Tseng met Roxana 6e prijs Ponyclub st. isidorus Uitslagen concours te Horst zondag 13 mei Ring 14 Ind. dressuur L II Charlotte Coenen met Witje 117 pnt. 2e Ring 30 Ind dressuur B Anita Linskens met Bartje 126 pnt. le Springen klasse L Charlotte Coenen met Witje 5e prijs Springen klasse M Anouk v.d. Meulen met Black Sprite ruiterclub St. Isidorus Uitslagen concours te Venlo zondag 13 mei Springen klasse L M. v. Asten met Drum boy 4e prijs W. v. Dijck met Velo 5e prijs Springen speel Uw spel M. v. Asten met Revolution le prijs W. V. Dijck met Socrates 3e prijs Ch. L. Tseng met Roxana 4e prijs Springen klasse M W. v. Dijck met Socrates 2e prijs Pony concours Meerlo. 8 tal klasse licht 2e 128 pt. Dressuur: DM Petra Jacobs Flika 4e 125 p. DL1 Petri Kessels Tanara 2e 138 p. DL1 Petra Janssen Ferial 3e 131 p. DB2 Gerty Gellings Lerry 6e 123 p. CB2 Rianne Jacobs Limbra 5e 124 p. BB2 Esther Janssen Merels Lobke 5e 127 p. BB2 Anouk Ariaens Sander 3e 127 p. Tevens behaalde de ponyclub de eerste prijs voor het défilé. Concours Malden. B2 Mevr. Geerts Wiesen Klee 1 e B2 Joep van Well Wendy 5e Concours Meerlo: LI Jan Janssen Viola 4e 132 p. B2 Jolanda Janssen Vivaldi 3e 131 p. Mevr. Geerts Wiesen Klee 5e 129 p. 4-tal klasse licht 5e 106 p. Ledenvergadering op 28 mei a.s. om 20.00 uur. Agenda: Opening notulen opgave enten tegen hapziekte contributie rondvraag sluiting. Op vrijdag 25 mei organiseert gemengd korfbalclub „De Wieën" een korfbaldemonstratiewedstrijd tussen Selectie junioren A Zuid en PSV [senioren] op het sportterrein aan de Zuidsingel om 19.00 uur tegenover het Bosch veldcollege. Korfbal is een teamsport die door jongens en meisjes, mannen en vrouwen samen wordt gespeeld. Op zich is dit reeds uniek, want geen enkele andere teamsport in binnen- of buitenland kan zich hierop beroepen. Op het moment is korfbal na voetbal de meest beoefende veldsport. Ook zaalkorfbal is de laatste tijd enorm in populariteit toegenomen. Waarom nu juist korfbal? Korfbal speel je met jongens en meisjes in een team. Korfbal kun je spelen vanaf 8 jaar, maar ook nog als je al veertig bent. Korfbal spelen is gezellig en sportief omdat ze per definitie gemengd is. Na de wedstrijd kan iedereen die interesse heeft informatie verkrijgen, en zelf kennis maken met korfbal. Ieder een die geïnteresseerd is is van harte welkom. Wil je nu vast iets weten dan kun je je wenden tot mevr. I. van Houdt-Stevens, Helfrichstraat 63 Ven ray of dhr. W. Stevens, Kapelstraat 21 Wanssum, tel. 04784-2155. Tot vrijdag 25 mei om 19.00 uur op het sportterrein aan de Zuidsingel bij de wedstrijd Selectie junioren A Zuid tegen PSV (senioren). VENRAYS CLUBKAMPIOENSCHAP Maandag 14 mei, 19.30 uur was de grote dag aangebroken. De wedstrijd om het Venrays clubkampioenschap tussen de Sigma's (de titelverdedigers) en Magic Line stond op het punt om te beginnen. Gespeeld werden 4 games op handicap basis en de hoogste totaalsco re leverde ook nog een wedstrijdpunt op. Het handicap verschil tussen beide ploegen bedroeg slechts 8 pins (110 t.o.v. 102) in het voordeel van de Sig ma's. Een te verwaarlozen verschil dus. De publieke opkomst was groot, uit bei de supporterskampen. Officiële tellin gen spreken van 60 toeschouwers en dat is toch een machtige coulisse. Zelfs de spandoeken ontbraken niet. In de le ga me was de spanning de spelers van het gezicht te lezen. De Sigma's wisten hun zenuwen duidelijk de baas te blijven en ze wonnen de le game duidelijk met 916-810 (hc 1026-912). In de 2e en 3e ga me herstelde Magic Line zich echter sterk en via 879-816 en 850-824 bogen ze de 1-0 achterstand om naar een 1-2 voorsprong. In de totaalscore behielden de sigma's een voorsprong van 39 pins. Het team dat de laatste game op zijn naam bracht zou dus ook kampioen zou dus ook kampioen worden. Magic Line had het beste tot het laatste bewaard. De spelers deden hun naam eer aan en scoorden een game van 908. Tegen zo veel geweld in de laatste game waren de Sigma's niet meer bestand. Zij besloten de wedstrijd met een game van 795. Ma gie Line won de spannende met 4-1 en mag zich dus de nieuwe clubkampioen van de Bowling Bond Venray noemen. Proficiat!!! Magic Line: kampioen 1983-1984 gesponsord door Dancing Disco „De Steeg". v.l.n.r. staand: Jimmy Branje, Will Creemers, Twan Claessens, Peter Beer- kens. Zittend: Gerrie Claessens, Jan Voermans en Wilma Branje. Op het afgelopen zondag in Horst georganiseerde judo-toernooi, dat zich in een sterk en groot deelnemersveld kon verheugen, waren ook vijf van onze judoka's aanwezig. Robert de la Roy pakte een fraaie le plaats terwijl zijn broer Hennij de la Roy een eervolle 3e plaats in de wacht sleepte. Dat wij niet met een grotere delegatie in Horst aanwezig waren kwam door de jaarlijkse collekte die wij zaterdag hadden. Iedereen die hieraan heeft meegewerkt en natuurlijk ook alle gulle gevers hartelijk dank. In verband met feestdagen en een judo-toernooi van meerdere dagen in Duitsland gaan de judolessen op woensdag 30 mei, vrijdag 1 juni en zaterdag 2 juni niet door. Alle leden kunnen zich weer opgeven voor de wandelvierdaagse in Venray die gehouden wordt van 14 t.m. 17 juni. Inschrijfformulieren zijn in de dojo verkrijgbaar. Tevens kunnen zich weer nieuwe leden aanmelden voor plaatsing na de vakantie. De minimum leeftijd is vijf jaar. Aanmelden bij mevr. T. Reijnders, Dr. Poelsstraat 14, tel. 82810. Op dinsdag 5 juni in de kantine de algemene ledenvergadering. Aanvang 21.00 uur. De agenda van deze verga dering hangt in de Dojo. „VLAKWATER" Venray 2 heeft de inhaalwedstrijd tegen Eindhoven 1 geen moment kunnen winnen. Met drie ronden ver beneden de honder en een er boven bonden ze ons team aan de zegekar. Met dergelijke superscores kan hier niemand winnen. De thuiswedstrijd van het tweede team tegen Etten Leur 1 werd echter in een klinkende 8-0 overwinning omgezet. Desiree van de Boom was de beste speelster met 106 punten gevolgd door Jan Litjens en Jo Barents met 108 punten. Het eerste team heeft de kampioens kansen weten te behouden door in Nuth drie van de vier ronden in winst om te zetten. Gerrit Vermeulen en Hans Peeters waren de beste met 104 en 105 punten. H. Lensen had 109 en G. Janssen 111 punten. Het derde team heeft de wedstrijd tegen Eindhoven uitgesteld tot woens dagavond. Komende weekend is er geen Bonds- competitie. Diverse inhaalwedstrijden van de onderlinge competitie worden dan gespeeld. f 110,- voor 'n héél weekend! Vanaf f 110,- huurt u 'n Hertz auto van vrijdag 17.00 tot maandag 09.00 uur. Incl. alle kilometer en BTW. van de Ven Leunseweg 47a, tel. 04780-8 LIMBURGSE JEUGDKAMPIOENSCHAPPEN Zaterdag 11 mei vertrokken 6 van on ze jeugdleden naar Venlo om daar deel te nemen aan de Limburgse Jeugdkam pioenschappen. De reis werd gemaakt in een busje dat ter beschikking werd gesteld door Math Stoks. De wil om te presteren was er en de dag-vorm was er ook gezien de scores. Na de voorrondes bleken 5 van de 6 jeugdbowlers zich ge plaatst te hebben voor de finale. Alleen Harold Michiels moest jammer genoeg afhaken. Maar niet getreurd Harold, volgend jaar beter. Uiteindelijk nadat de finale gespeeld was konden we voor wat de Venrayse jeugd betreft de vol gende klasseringen noteren; Dames; Junioren Karin van der Sluis 2e aspiranten Gertie van Cuyck 3e Heren; junioren Dave Caris 3e aspiranten Bart Symons 9e Jan Hein Loonen 10 plaats Een prima prestatie voor onze jeugd bowlers en bowlsters. Ga zo door alle maal!!! Zondag 27 mei a.s. gaat voor de 2e keer 't straten voetbal toernooi in Leu nen van start. Een sportieve dorps happening, dat gezien de belangstelling, van vorig jaar duidelijk aangeslagen is bij de bewoners van de Venrayse kerk dorpen; Leunen-Veulen en Heide. Dit jaar mag de initiatiefnemer en organisa tor, SV Leunen, op een nog grotere deelname rekenen, Liefst 19 straten of buurten gaan zondag vanaf 11.00 strij den om de grote „Straten- Wisseltrophee". Om het toernooi nog aantrekkelijker te maken voor de toe schouwers, in het bijzonder voor de jeugdige supporters, zijn er diverse at- trakties gepland: spandoekwedstrijd voor de kinderen van 9 tot 16 jaar, pop penkast voor de kleuters, kindercrèche voor de peuters. Het welbekende Heide Trio is 's mid dags aanwezig voor de Muzikale om lijsting. 's Avonds wordt de dag ver volgt met 'n groot Straten-feest, waaraan Joekskapel „Brandholt" z'n medewerking verleent. Aangezien de fietscrosswedstrijd op zondag 6 mei jl. vanwege zeer slechte weersomstandigheden niet kon plaats vinden, wordt deze verschoven naar donderdag 31 mei. De aanvang van de wedstrijd is niet zoals gewoonlijk om 12.00 uur maar om 13.00 uur. De startkaarten dienen vóór 12.30 uur te zijn afgehaald. Iedereen die in het bezit is van een veilige crossfiets, kan hieraan deelne men. Verplicht is het dragen van een valhelm, lange broek en een shirt met lange mouwen, ook bij warm weer. Er wordt gefietst in elf leeftijdsgroepen t.w. 5 jaar t.m. 15 jaar en ouder. Ook meisjes kunnen meedoen. Zij rijden een leeftijd lager. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ3,-. Plaats: fietscrossterrein aan de Jan Hendrickxstraat te Overloon. Opgeven is mogelijk tot woensdag 30 mei 17.00 uur bij onderstaande adressen: Mevr. v. Opbergen, Fr. v. Bijnenstraat 18 Overloon, tel. 04788-1623 en mevr. v.' Weem, Fr. v. Bijnenstraat 5 Over loon, tel. 04788-1350. Wij hopen dat deze keer het weer beter zal zijn, zodat we kunnen rekenen op veel toeschouwers. Entree 1,-. Zondag 27 mei, na de traditionele wielerbedevaart voor NWB toerrijders naar Banneux, organiseert TWC de Trappers Velden een schitterende toer tocht voor trimmers in het Noordlim burgse land, de zogenaamde Grote Maas- en Grenstocht. Een werkelijk schitterende trimtocht in de wijdse omgeving van Noord-Limburg. Er zijn twee plaatsen waar die dag gestart kan worden. Voor de zuiderlin gen is dat in Velden in café de Bascule aan de Markt. Van hieruit kan men de voetriempjes aanhalen voor de afstan den 75 en 125 km, terwijl de noorderlingen vanuit Ottersum Bar Old Inn, Siebengewaldseweg. Van hieruit zijn de tochten 60 en 125 km. Starten is in beide plaatsen mogelijk van 8.00 tot 11.00 uur. De Maas- en Grenstocht is traditio neel een zeer geliefde tocht die jaarlijks honderden trimmers aan de start brengt. Op zaterdag 2 juni, a.s. organiseren de verkenners van Scoutine Leunen een Kindermarkt en daarbij een Fancy Fair, Dit festijn begint om 13.30 uur en eindigt om 17.00 uur. Wij verwachten allen ook U geachte lezer, op zaterdagmiddag 2 juni op het terrein nabij het Gemeenschapshuis en de kerk in Leunen. Zaterdag 12 mei, heeft de Rotaract Club Venray haar „charter" uitgereikt gekregens door Dhr. Zollner, waarne mend gouverneur van district 161. Limburg kent daarmee nu twee Rota ract Clubs te weten Hoensbroek en Ven ray. Aanvankelijk was het plan de uitrei king em viering van het „Charter" te la ten plaatsvinden in kasteel Well, door echter tijdig te handelen vormde de Grote Waaj een uitstekend alternatief. Circa 150 gasten waren aanwezig waaronder landelike en districts bestuursleden van Rotaract, de Rotary Venray, Rotary Horst, ir. A.P.F.M. Reichert als vertegenwoordiger van de Lions Venray. Rotaract Munster en ook aanwezig daar was de Rotary Royal Fo rest off Dean en de daar in oprichting zijnde Rotaract Club. Met deze laatst genoemde clubs onderhouden Rotary en Rotaract Club Venray al enige tijd con tact. Vorig jaar gingen nog twee leden van Rotaract Club Venray als begelei ders van geestelijk iets minder begaafde kinderen in het Royal Forest of Dean met hen daar op vakantie. Dinsdag 22 mei kreeg de Rotaract Club Royal Forest of Dean haar „Char ter" uitgereikt. Rotary en Rotaract heb ben hun afgevaardigden daarheen ge zonden. (R.A.C. Venray, Kees van der Helm en Maurice van Hout). Terug naar het feest; Vijftien van de zestien Rotaract leden officieel geinstaleerd, Marie Louise van Trier kon helaas niet aanwezig zijn. De geinstaleerde Rota ract leden zijn v.l.n.r. Paul Schaeffers, Ronald Kartodirdjo, Dick Frederiks, Jaqueline de Bruin, Ingrid Thomassen, Maurice van Hout, Charl Stoffels, Comfiel Kroon, Doreen van den Bosch, Bert Damen, Kees van der Helm, Han- nelore Fiers, Robert Janssen, Helmy Stoks, en Wilbert Schellens. Na de succes wensen en andere toespraken werd met het feest begon nen. Dit werd muzikaal fantastich ver- St. Elisabethziekenhuis Venray te beluisteren via kanaal 4. Woensdag: vierde woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.15 uur het pro gramma „Met band, plaat en cassette", met vandaag als middelpunt de Kon. Mannenzang ver. „De Maastreechter Staar". Donderdag: van 10.00 tot 11.15 uur het programma „Nieuws en informa ties", daarna het verzoekplatenpro- gramma. St. Anna, Psychiatrisch Centrum Venray Maandag: van 15.00 tot 16.30 uur het programma „Non-stop lichte en veelge vraagde muziek". Woensdag: vierde woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.15 uur het pro gramma „Met band, plaat en cassette", met vandaag als middelpunt de Kon. Mannenzangver. „De Maastreechter Staar". Vrijdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en informaties" waarna het verzoekplatenprogramma. St. Servatius, Psychiatrische Centrum Venray. Donderdag: vanaf 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en infor maties", waarna het programma „Met band, plaat en cassette", met vandaag als middelpunt de De Kon. Mannen zangver. „De Maastreechter Staar". De Kruuze, Geriatrisch Centrum Venray. Maandag: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „Houwen zo". Vrijdag: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „nieuws en informaties", waarna het verzoekplatenprogramma. Bejaardencentrum, Het Schutters veld. Vrijdag: van 10.30 tot 11.30 uur een speciaal programma met en voor de be woners van Het Schuttersveld. Wilt U aan familie, vrienden en/of bekenden in een van bovenstaande in stellingen een muzikale groet brengen? Wij zijn U graag van dienst. Stuur Uw aanvraag tijdig naar de Venrayse Om roep Stichting, Postbus 320, 5800 AH Venray. VENRAYSE OMROEP STICHTING aanvraagformulier voor verzoekplaten Deze plaat is bestemd voor dhr/mevr/mej.. Instelling Afdeling kamer De plaat wordt aangeboden door: dhr/mej/mevr Woonplaats zorgd door de band Mahogany, D°' vooral later op de avond een ongekei ei sfeer wist te creëren. Circa 30 metjl OO' hebben daarna de nacht doorgebra Zat in de Grote Waaj om van daaruifleerl morgens te gaan dauwtrappen en p|S15 nikken in het mooie daarachter liggej Zoi grensgebied. In de middag zijn allen weer vermtj Get naar huis gegaan met een geslaa, „Charter" uitreiking als herinnering Aft Jfclu Werkgroep f Gehandicapi Belangen J^'Venraï Deze week zullen via het 1 keersspreekuur enkele leden van werkgroep weer inspelen op vragenBm 1 suggesties die vanuit de gehandicap Doi naar voren zijn gekomen. Daar is aleme reerst de toegang tot het gemeentel! Zoi De visueel gehandicapte wil graag o™" verbetering middels kleurrijke herl m ningspunten, afwijkend tegelpad n®pri(! de toegang en b.v. een beschildei (embleem) op de glazen deuren. St, na bewoners vragen om wat meer n banken op de route van en naar het trum en bij de bushaltes abri's met bankjes. Voor de bewoners van het Kempki 't Heuveltje (St. Anna terrein aan Overloonseweg) willen wij met de meente gaan praten over een beteriono veiligere oversteek van Zoi Noordsingel/Overloonseweg, met 't doortrekken van een stukje voet] yri- met verlaagde op en afritten. Een go zaak - Üw zaak - ons aller zaak! Vej, kunnen oversteken, even kunnen (onc< rusten als je halverwegehet centn 1 bent en je bent een beetje buiten ade|jyol en vlekkeloos het gemeentehuis bimjepet te kunnen gaan als je heel slecht kil van zien! die inifc Ma estu: itocl Doi Zat 'ertr< :inds Zoi :omr Zoi De Socialistische Partij heeft rapport gestuurd naar de Gemeenter waarin geconcludeerd wordt dat gasprijs op 1 januari 1985 met tien c per kubieke meter omlaag kan. Voor een gemiddeld huishoui e~ ,v betekent dat een vermindering van e jaarlijkse gaskosten met 250,-, 1.600,— naar 1.350,—. Het rapport, getiteld: „TIJD VOI TEGENGAS" is samengesteld door Hulp- en Informatiedienst van Socialistische PartijDe reden dat de het rapport naar de gemeenter stuurt is het feit, dat de gemeenter een sleutelrol kan vervullen diskussie die de komende maani gevoerd moet worden over de prijso wikkeling van het aardgas in 1985, Naar het zich Iaat aanzien, aldus SP, zullen de aardgasverkopers Nederlandse Staat en de multinatioi^if Shell en Esso) opnieuw pleiten verdere aanpassing van de aan die van de (duurdere) huisbra olie. \gen. Vri leen toorl De aardgaskopers (met name Ma )m 1 inger Vereniging van Exploitanten van GFond bedrijven in Nederland - VEGIN - en kleinverbruikers zelf) voelen veel nf)m 1 voor een duidelijke prijsverlagi Wc Het rapport „TIJD VOOR TEG^,en GAS" geeft inzicht in de prijs- winstregelingen voor het beschikbare voorraden en de winsi fers van de laatste decennia konkludeert op basis daarvan dat prijsverlaging per 1 januari a.s. met !^oon cent per m3 reëel te noemen is. Een ander kan door het winstaandeel i^a'm Shell en Esso terug te brengen van naar 15 procent. Om een dergelijke kentering in energieprijsbeleid te bewerkstelligen een centrale rol weggelegd voor Nederlandse gemeentebesturen, dit veelvuldig geconfronteerd worden de negatieve gevolge van het huid beleid voor hun inwoners en anderzi als mede-aandeelhouders in de VE( ook over de benodigde invloed besch ken. De Hulp- en Informatiedienst heef Horst een spreekuur. Op dit spreekt W< kan men terecht als men informatie over diverse onderwerpen op het gebi cn r van milieu, wetgeving, wonen etc. indien men problemen heeft op ju o.l.v. Re disch, medisch, milieu of bouwkuni Essel Af Tei terrein kan men eveneens aanklopp voor hulp of advies, Dit spreekuur is elke woensdagavo 20.0C van half acht tot half negen op BlauOran ververstraat 77, 5961 KH Horst, l vindt 04709-5962. lepet Zie Afr relar taedt Dii \fme Sec tiger Op :once Ie d vordl lener dinsd loor

Peel en Maas | 1984 | | pagina 6