I GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting •3W& :nde r Europese verkiezingen zijn op donderdag 14 juni a.s. Kiezen voor Europa; wat kopen we ervoor Dinsdag Gemeenteraads vergadering Sport vakantie aktiviteiten Venray 1984 Rijbewijzen Verklaring van geen bezwaar Plaatsing stads plattegronden Fietsdriedaagse Venray 1984 uitgesteld Tentoonstelling „ZO BOUWT VENRAY" Bouwvergunning verleend Spel-O-Theek Tentoonstelling Poppen en speelgoed te kijk" GEMEENTELIJK COMBI-ZWEMBAD VENRAY verkoop seizoenabonnementen tarieven 31 mei en 1 juni raadhuis gesloten Bekendmaking Tegemoet komingen studiekosten Hinderwet Hinderwet nei 9 uur >9 uur ENFIll I VOOR MEN 1 fO rde Bij de verkiezingen van de leden van hel Europees Parlement op donderdag 14 juni a.s. beslaan er verschillende ma nieren om je slem uil Ie brengen. Dit is om iedereen zoveel mogelijk de kans te geven om te kunnen stemmen, ook als je op de dag vam de verkiezingen bijvoor beeld niet in je woonplaats bent. Venray is voor de verkiezingen ver deeld in 26 stemdistricten. In elk stern- district wordt een stemlokaal aangewe zen. Vóór de verkiezingen krijgt IJ een oproepingskaart, waarop staal in welk stemlokaal U uw slem kunt uitbrengen. Als O op de dag van de verkiezingen verhinderd bent, kunt U ienand anders machtigen om voor U te stemmen. Het gemakkelijkst gaal dal door iemand te vragen die in hetzelfde stemdistrict woon als U. Die persoon moet toch op hel zelfde stembureau en kan dal dan te gelijk voor U doen. Het enige dat U moet doen is controleren of het adres van het stembureau en het nummer van bet stemdistrict op Uw oproepingskaart hetzelfde is als de oproepingskaart van degene die U will laten stemmen. Is dat zo, dan hoeft U alleen nog de voorkant van Uw oproepingskaart in te vullen, uw handtekening er op te zetten, en ook degene die voor U stemt te laten teke nen. Vervolgens kan de gemachtigde sa men met het uitbrengen van zijn haar ei gen stem, ook voor U stemmen. Wanneer U niemand uit Uw eigen dis trict kunt vinden, dan kunt U ook ie mand uit een ander district machtigen. Hiervoor kunt U bij de afdeling bevol kingszaken van de gemeentesecretarie een formulier halen. Wilt U van deze mogelijkheid gebruik maken, dan moet II dit formulier invullen. Daarop moet de handtekening staan van U en Uw ge machtigde. Dit formulier moet U uiter lijk 30 mei a.s. inleveren bij de afdeling bevolkingszaken. Als Uw aanvraag is toegestaan krijgt U vanzelf bericht. Degene die voor U stemt, krijgt dan een volmacht- legitimatiekaart. Met deze kaart mag hij/zij in elk willekeurig stembureau in Nederland stemmen. Iemand die voor een ander stemt, mag dat voor ten hooggste 2 kiezers toen. Natuurlijk moet deze persoon zelf kiesgerechtigd zijn en in het bezit zijn van Uw oproepingskaart of volmacht- legitimatiekaart (bij verlies van deze kaart wordt geen andere verstrekt.) Als U niet van machtigen houdt en Itoch niet in Uw eigen stembureau kunt (verschijnen, dan kunt U namelijk aan vragen om op een ander stembureau te mogen stemmen. Dat kan in Venray zijn maar ook in een andere gemeente van Nederland. Als U dit schriftelijk wilt aanvragen kunt U bij de afdeling bevol kingszaken een formulier halen. U moet het ingevuld weer terug brengen uiter lijk 30 mei a.s. Daarbij moet U ook Uw oproepingskaart, indien U deze reeds heeft ontvangen meebrengen. U kunt het ook mondeling aanvragen. U moet dan zelf vóór 9 juni a.s. naar de afdeling bevolkingszaken komen. Vergeet ook Uw oproepingskaart niet. Als het is toe gestaan dat U ergens anders mag stem men, dan wordt Uw oproepkaart omge zet in een kiezers-legitimatiekaart. (bij verlies wordt geen andere kaart ver- irekt). twerkjk, eei ALLEEN HET STEMBUREAU IN HET BEJAARDENCENTRUM ,HET SCHUTTERSVELD" IS VOOR GEHANDICAPTEN TOEGANKELIJK Mocht U volgensUw oproepingskaart moeten stemmen in een bureau dat voor U niet of moeilijk toegankelijk is, dan kunt U een kiezers-legitimatiekaart aan vragen. Daarmee kunt U dan in boven- genoemde bureau terecht. Als U dit schriftelijk aanvraagt, dan lunt U bij de afdeling bevolkingszaken f ten formulier krijgen. Dat moet U vóór 31 mei weer inleveren. Als U het monde- lijk wilt aanvragen dan moet U persoon lijk naar de afdeling komen. In beide gevallen moet U Uw oproepingskaart meenemen. Heeft U nog vragen? Dan kunt U te- echt bij de afdeling bevolkingszaken in iet raadhuis tel. 83838 1st. 134 of 131. :ze afdeling is op werkdagen open van .00-12.00 en op donderdag middag 15.30 tot 17.00 uur. Door de voorlichtingsdienst van de Europese Gemeenschap is een brochure gemaakt met het oog op de verkiezingen voor het Europees Parlement. Deze bro- chure is gratis af te halen bij de receptie van het gemeentehuis Dinsdag 29 mei is de laatste dinsdag van mei, dus is er een gemeenteraads vergadering. Als de vergadering om 19.00 uur begint, is het voor de vijfde maal dit jaar dat de raad vergadert. De agenda van deze vergadering ver meldt 18 punten, waaronder de notulen van 27 maart en 24 april 1984 en de inge komen stukken en mededelingen. Verwacht mag worden dat de meeste agendapunten weinig aanleiding tot dis cussie zullen geven. Maar ja, je kunt nooit weten. AGENDA Naast de al genoemde punten staan op de agenda vermeld: - Vaststelling van de vergoeding 1983 voor het kleuteronderwijs. - Beschikbaarstellen van een krediet 1549,- voor het herstellen van schade als gevolg van vandalisme aan de open bare school ,,De Flierefluit". Daarnaast zal een deel van dit bedrag worden ge bruikt voor het treffen van preventieve maatregelen. Op plaatsen waar vanda len gemakkelijk op het dak van de school kunnen klimmen, zal een anti- klimpasta worden aangebracht. De pasta is erg glibberig, weerbestaendig, grijs van kleur en niet of zeer moeilijk uit de kleding te verwijderen. - Vaststelling subsidie 1983 voor het regionale project educatieve activiteiten voor culturele minderheden, waaraan door 34 personen uit de gemeente is deelgenomen. - Vaststelling van de subsidie 1983 voor het regionale project alfabetise ring. Aan dit project is door 84 perso nen in 1983 deelgenomen, onder deze groep waren 40 personen uit Venray. - Voorbereidingsbesluit partiële her ziening b.p. „Buitengebied" t.b.v. het bouwplan van het transportbedrijf Thijssen te Merselo. - Dito besluit voor het b.p. Landweert i.v.m. het bouwplan (11 woningen in de premie-sector) van het bouwbedrijf M. Peelers b.v. te Swolgen. - Verkoop grond aan J.G. Linders te Ysselsteyn. - Verkoop grond in Oirlo aan J. Jans sen te Oirlo. - Verlening recht van erfpacht t.b.v. een garagebedrijf in Ysselsteyn. - Verlening recht van erfpacht t.b.v. de oprichting van een galvanisch bedrijf op het industrie Smakterheide. - Verlening recht van erfpacht t.b.v. de oprichting van een bedrijf in brandstoffenhandel en revisie van grondverzetmachines in Ysselsteyn. Beschikbaarstellen van een krediet van 48.250,- t.b.v. voorzieningen in het winkelcentrum Brukske. Het gaat hierbij om de aanleg van een insteek los- en laadplaats voor vrachtauto's en het verplaatsen van een zestal parkeerplaat sen aan de zuidzijde van het centrum. De kosten voor deze voorzieningen zul len door het A.B.P. eigenaar van het winkelcentrum worden vergoed.De aan leg van de verbindingsweg waar in eerste instantie sprake van was komt te verval len. - Beschikbaar stellen van een krediet t.b.v. de aankoop van een trekkerswa gen. - Verdaging van de beslissing op het bezwaarschrift, in het kader van het A.R.O.B. van de vereniging van Ven- rayse Automobiel- en Garagebedrijven. Bezwaar betreft het voorbereidings besluit van de gemeenteraad voor een partiële herzieningvan het bp. De Brier" (in verband met bouwplan „De Molen Helden B.V.). Beste sportlui, recreatief of wedstrijdsporters, jong en oud, eenieder kan wel iets van zijn doen vinden in de aktiviteiten die half juni van start zullen gaan. Het gaat hierbij om sportaktiviteiten welke georganiseerd worden door het Comité Recreatiesport i.s.m. de Stich ting Spel en Sport. Het kennismaken met de nieuwe sporten zal aan bod ko men (kanovaren, rugby) maar ook de sporten die iedereen dagelijks beoefend in het programma opgenomen (wande len, fietsen). Het programma omvat zo wel een aantal aktiviteiten voor het hele gezin als ook allleen voor de jeugd. Om U in de gelegeheid te stellen al vast wat data te reserveren volgt hieron der het programma van deze aktivitei ten. 21 juni. Oriëntatieloop voor het Hele gezin ('s avonds). 26 27 en 28 juli Recreatieve Mini Triathlon voor het he le gezin. 5 juli. Alternatieve spelinstuif voor het hele ge zind ('s avonds) 9, 10, 16. en 17 juli Introducktie kanovaren voor de middel bare scholen. 12 en 13 juli. Balspelen voor de jeugd (hele dag) 19 en 20 juli Fietsbehendigheidsdagen (hele dag) Wij hopen dat deze sportvakantieak- tieviteiten een succes zulen worden zo dat ze in de toekomst opnieuw georgani seerd kunnen worden. Sedert enige tijd wordt vertra ging ondervonden bij de afgifte van rijbewijzen, zowel bij een eerst aanvraag als bij verlenging. Nadat de aanvraag bij de afde ling Bevolkingszaken compleet is ingeleverd kan het momenteel ruim 3 weken duren, voordat men het rijbewijs kan afhalen. Voor de goede orde wordt meegedeeld, dat deze vertraging NIET door de afdeling Bevol kingszaken wordt veroorzaakt (de aanvragen worden dezelfde dag doorgezonden naar de Pro vinciale Griffie in Maastricht, waar door diverse interne om standigheden het gereedmaken van rijbewijzen vertraagd is) Uit informatie van de Griffie blijkt dat onlangs maatregelen zijn genomen om de achterstand zo snel mogelijk weg te werken. Verwacht wordt, dat binnen een zestal weken de wachttijd terug gebracht zal zijn tot ongeveer één week. Mede met het oog op de nade rende vakanties dient men dus voorlopig nog met een langere wachttijd rekening te houden. Het is daarom aan te bevelen, met een aanvraag om verlenging van het rijbewijs tijdig te begin nen, door ongeveer 6 weken voor het einde van de geldigheidsda tum de geneeskundige verklaring en een uitreksel uit het persoons register aan te vragen bij de afde ling Bevolkingszaken. Zoals U begrijpt heeft het geen 'enkele zin om de afdeling Bevol- kinszaken tussentijds telefonisch te vragaen of het rijbewijs van de Griffie al is terugontvangen. Daarvan ontvangt U na één dag een schriftelijk bericht. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 16 mei 1984 aan het gemeen tebestuur verzonden de navolgende ver klaring van geen bezwaar, als bedoeld in artikel 15, lid 2 van de Wet op de Ruim telijke Ordening, welke is vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwver gunning voor: de bouw van een woning met ga rage aan de Pastoor Strijkerstraat te Leunen, t.n.v. B.W. Schumacher, Sans- hofstraat 56 te Venray. Deze verklaring van geen bezwaar kan worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van de ze verklaring van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig da gen na bovengenoemde verzenddatum. Venray, 25 mei 1984 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Woensdag j.l. is men begonnen met de plaatsing van de stadsplattegronden aan de toegangswegen van Venray. In totaal zullen 12 plattegronden in Venray worden geplaatst, deels zijn het nieuwe kasten en tekening, deels wordt de bestaande kast gebruikt maar alleen van nieuw kaartmateriaal voorzien. De plattegronden zijn voorzien van een bescherming tegen uv licht, waar door verkleuring van de kaart niet mo gelijk is. En Venray verlosd wordt van de huidige verbleekte kaarten. De plaatsing van deze nieuwe platte gronden werd mogelijk dankzij de me dewerking van het Venrays bedrijfsle ven. Via verhuur van de reclamevakken in de kasten worden de kosten opge bracht. Helaas is de fietsdriedaagse door de slechte weersomstandigheden op 21-22- 23 mei in het water gevallen. Toch laten wij ons niet zo snel ont moedigen en zullen de fietsdriedaagse opnieuw organiseren op 4-5-6 juni a.s. Wij hopen dat de weergoden ons dit maal beter gezindt zijn dan de afgelopen keer. Wat betreft de kosten en de in schrijvingstijden blijft alles hetzelfde dus: kosten 2,- voor een dag per per soon en 5,- voor alle 3 de dagen per persoon. Het inschrijven kan gebeuren tussen 17.30-19.00 uur bij sporthal „De Wette- ling" te Venray. Iedereen die drie dagen meedoet ont vangt na afloop een leuke herinnering aan deze fiets driedaagse. Onder het motto „Zo bouwt Venray" is een tentoonstelling ingericht in de Infotiek in de hal van het raad huis. De expositie geeft een toelichting op het bouwprogramma 1984 in de ge meente Venray. Zoals bekend zal zijn wordt elk jaar door de rijksoverheid, via de provincie, subsidiegelden beschikbaar gesteld voor woningbouw in een gemeente. Gelijktij dig wordt aangegeven welke soort wo ning met deze subsidie moet worden ge bouwd: het contingent. Het gemeentebestuur van Venray kan vervolgens beslissen welke projekten met subsidie, in een bepaald jaar van start kunnen gaan: het bouwprogram ma. Behalve de projekten, die gerealiseerd gaan worden m.b.v. rijkssubsidie (wo ningwetwoningen, premie-A en -B- woningen) is in het bouwprogramma ook opgenomen die projekten die zon der rijkssubsidie in 1984 van start zullen gaan (de zogenaamde vrije sector). De tentoonstelling omvat behalve de woningbouwprojekten uit het bouwpro gramma 1984 ook die projekten die dit jaar afgebouw zullen worden. Ook wordt in het kort aandacht besteed aan de verkleining van de kavels in de bestemmingsplannen Vlakwater en Leunen-Oost en aan de opruiming van kavels in Westeinde. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 23 mei 1984 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na deze publicatie. de verbouwing van een kantoorge bouw aan de Dr. Poelsstraat 10 te Ven ray, t.n.v. Bouwbedrijf Verhoeven Ven ray, b.v.; de uitbreiding van een woning aan de Pastoor Gerardsstraat 13 te Oirlo, t.n.v. J.H. Nijssen; de verbouwing van het winkelcen trum Brukske aan de Kiosk 12, 13, 14, 15, 20, en 21, te Venray, t.n.v. Aanne mingsbedrijf Gebr. Huybregts b.v. Ka naaldijk Zuid L te Son. de uitbreiding van een berging aan het Christoffelkruid 56 te Venray, t.n.v. H.F. Bombach; de uitbreiding van het kantoorge bouw aan de Plataanstraat 15 te Ven ray, t.n.v. Woningbouwvereniging Noord-Limburg" de bouw van een bedrijfswoning en een loods aan de Ysselsteynseweg 122 te Ysselsteyn, t.n.v. J.P. Jacobs Dil- lingstraat 3 te Ysselsteyn; de bouw van 2 mestvarkensstallen en een berging/machineloods aan de Ossendijk 90 te Ysselsteyn, t.n.v. J.J.M. Arts, Dorperveld 2 te Merselo; de bouw van een berging een car port en tuinmuren aan de Oostsingel 38 te Venray, t.n.v. F.G.M. Janssen. Venray, 25 mei 1984. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Hoepels, skippyballen, stelten, springtouw, zakken (niet om te vullen maar om mee te lopen) ringwerpset, of ringsteekset, het is allemaal te huur-bij de spel-o-theek. Of wilt U liever een vol leybalset, midgetgolf of badminton spullen of een goede leren voetbal, een echte rugbybal, of een touwtrektouw le nen, het kan bij de Spel-o-theek. En er is nog veel meer. De Spel-o-theek is een uitleencentrum voor materiaal op het gebied van de sportieve recreatie. Organisatoren van dit soort activiteiten van sportverenigin gen, buurtverenigingen of anderen kun nen deze spullen lenen. HUUR Voor de materialen die men leent moet een huurprijs worden betaald. De ze bedraagt 10% van de nieuw waarde van het totale pakket met een maximum van 50,-. Daarnaast wordt een borg som van 25,- gevraagd. De borgsom wdordt erug betaald als de materialen onbeschadigd en kompleet worden te rugbezorgd. INFORMATIE Zij die iets willen lenen of meer willen weten over deze Spel-o-theek voor sport en spel materiaal kunnen kontakt opne men met de heer M. Toonen van de af deling sport en recreatie van de Ge meente Venray. (04780-83838 tst 243) De Spel-o-theek heeft een regionale functie dus de uitleen is niet beperkt tot de gemeente Venray Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Deze tentoonstelling loopt nog tot en met 23 juni 1984 in het Geschied en oudheid kundig museum Venray, gevestigd in het Freulekeshuus, Eindstraat 8 te Venray. Het aantal bezoekers, dat deze tentoonstelling heeft bezocht, bedraagt meer dan 600 (612). Reacties van bezoekers op de tentoonstelling, zoals deze staan genoteerd in het bezoekersboek, geven de mening van de bezoekers weer in kreten als „te gek" „inte ressant", „heel mooi" etc. Het museum is geopend op de woensdagmiddag en zaterdagmiddag van 14.00 - 17.00 uur toegangsprijzen bedragen 1,- voor volwassenen en 0,50,- voor kinderen tussen 6 en 16 jaar. Kortingen zijn er voor houders van een bejaardenpas, en studen tenkaarten. Bezitters van museumkaarten hebben gratis toegang. Groepen op af spraak. Parkweg 2 Venray Telefoon 04780-82069 Het combi-zwembad Venray opent op 1 mei a.s de poorten van het buitenbad. De seizoenabonnementen worden verkocht aan de kassa van het zwembad, op maandag t.m. vrijdag van 15.45 tot 18.45 uur en op zaterdag en zondag van 13.30 tot 15.30 uur. GEZINSABONNEMENT (geldig voor het hele gezin) f 120,50 PEflSOONLIJKE ABONNEMENTEN Volwassenen f 56,75 Jeugd t.m. 16 jaar f 36,50 De seizoenabonnementen zijn alleen geldig in de periode van 1 mei tot 1 september 1984 en uitsluitend voor het buitenbad. De openingstijden van het buitenbad zijn: maandag t.m. vrijdag van 10.00 tot 19.00 uur en zaterdag en zondag van 10.00 tot 18.00 uur. Komende donderdag 31 mei (Hemel vaartsdag) en Vrijdag 1 juni is het raad huis gesloten. Het Bureau Burgelijke stand is vrij dagmorgen tussen 10.00 en 11.00 uur geopend voor het melden van geboorten en het doen van overlijdensaangiften. GEMEENTEARCHIEF Het gemeentearchief is op vrijdag 1 juni gesloten voor het publiek. DESTRUKTIE De destruktiemeldingen van donder dags (de gehele dag) en vrijdags voor 8.30 uur worden op vrijdagmorgen doorgegeven aan het destruktiebedrijf en zo mogelijk nog dezelfde dag door het bedrijf afgewerkt. SPORTACCOMMODATIES De gemeentelijke sportaccommoda ties zijn alleen met Hemelvaart gesloten. Het buitenbad van het combi-zwembad is wel open op 31 mei. Op vrijdag 1 juni zijn de gemeentelijke sportaccommoda ties normaal geopend. HUISVUILOPHAALDIENST Hiervoor geldt in wezen hetzelfde als voor de sport accommodaties. Op He melvaartsdag wordt er niets opgehaald en vrijdag 1 juni wordt de gebruikelijke route gereden. Bij burgemeester en wethouders is een verzoek ingekomen van het Directoraat Kabel- en Radioverbindingen van de PTT, waarbij toestemming wordt ge vraagd om gedurende de periode van 15 oktober 1984 tot 1 februari 1985 een 25 m. hoge getuide stalen vakwerkmast te mogen oprichten bij de telefooncentrale aan de Prins Bernhardstraat 9 te Venray en bij de centrale aan de Castenrayse weg te Castenray (nabij huisnr 30). In verband met de uitbreiding en systeem wijziging dienen in genoemde periode werkzaamheden te worden uit gevoerd aan de apparatuur van de inter lokale telefoonkabel van Venray naar Castenray. In die Periode zal het tele foonverkeer van deze-kabel via een radi- ostraal verbinding dienen te worden ge leid. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens de gevraagde toestemming voor de tijdelijke telefonie- straalverbinding te verlenen. Eventuele bezwaren daartegen kun nen belanghebbenden gedurende een termijn van veertien dagaen na heden aan burgemeester en wethouders ken baar maken. Venray, 25 mei 1984. Ouders of verzorgers van leerlingen in het voortgezet onderwijs beneden de 21 jaar kunnen ook voor het komende schooljaar weer in aanmerking komen voor een tegemoetkoming in de studie kosten. De maximale vergoedingen gelden tot een belastbaar inkomen van 27.270,- waarbij er van wordt uitgegaan dat er dan geen sprake is van vermogen. Voor thuiswonende leerlingen is bo- vendie een vergoeding van eventuele reiskosten mogelijk bij een inkomen tot 36.990,-. In kosten van uitwonend zijn kan te gemoet worden gekomen bij een inko men tot ƒ45.090,-. Voor elk afhanke lijk kind méér in een gezin worden deze inkomensgrenzen met 1.620 ver hoogd. De bedragen van de tegemoetkomin gen worden onderscheiden in directe studiekosten, reiskosten en de meer- j i kosten zijn afhankelijk van de leerlin- i gen. 1 Kennisgeving bekendmaking ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: A.G.H.M. Kateman Deumseweg 37 te Heide, voor een vergunning inge volge de hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een propaan- gasinstallatie ten behoeve van huishou delijk gebruik, gelegen aan de Deume- seweg 37 te Heide, positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 8 juni 1984, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur; na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp- beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 25 mei 1984. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 16 mei 1984 vergunning is verleend ingevolge de hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van F. Jacobs, Koepas te Oirlo, voor het oprichten en in werking hebben van een propaangasinstallatie, gelegen aan de Koepas 8 te Oirlo. J.P.A. Poels, Coppelenberg 5 te Merselo, voor het oprichten en in wer king hebben van een varkensfokkerij, waarbij mest en meststoffen worden op geslagen, gelegen aan de Meerselsepeel (ongenummerd) te Ysselsteyn (Lb.). Hermus B.V. Plaatwerkindustrie, stationsweg 74 te Venray, voor het uit breiden van een plaatwerkindustrie waar elektro motoren worden gebruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 1,5 Kw, gelegen aan de Stations weg. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 25 mei 1984 tot 25 juni 1984 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 25 juni 1984 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belangehebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van' een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 25 mei 1984. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 15