VERENIGINGSNIEUWS Ky y> (2d SPRINGPLANK JUM Merselo DERDE ORDE Venrays Mannenkoor NG SI- IS >jv WERKGROEP EX Uitslag Paaswandeling Schuitwater B.B.O.Landweert I II K> H TRIMCLUB O.J.C. DE BRAK WERELDWINKEL VENRAY Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. Geopend 01.00 ges lot» ns adrei estreat 3! AN Wil 4783-1231 :dieninj Donderdag 10 mei om 19.30 uur repe titie voor de bassen en om 20.00 uur voor het hele koor. Donderdag 17 mei om 19.30 uur repe titie tenoren en om 20.00 uur het hele koor. Na afloop kwartaaltoepen. Zondag 20 mei, opluistering Eucha ristieviering in de schouwburg t.g.v. het 25-jarig jubileum van Petrus Banden. Aanvang 10.30 uur. Verzamelen om 10.15 uur in de schouwburg, in uni form. Zondag 27 mei opluistering Willem van Oranje herdenking in de foyer van de schouwburg. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 2 juni Geritskorenavond in Heerlen alwaar door de 5 koren welke onder leiding staan van Pierre Gerits tot 22.00 uur een concert wordt gegeven waarna gezellig samenzijn met een dans je. Ook de dames van de zangers wor den op deze avond uitgenodigd. Zondag 17 juni deelname aan de slot dag van de avondvierdaagse. Ook de Toetzengers zullen bij 't defile onze wandelaars vergezellen. Voor deelname even opgeven bij Jac. Nooyen. Maandag 18 juni bestuursvergade ring. Het zondagochtendconcert is vast gesteld op 23 september, samen met de mandolinevereniging uit Lottum. Geen repetitie wegens vakantie op 19 en 26 juli en 2 augustus. Afmelden bij R. van Mil, tel. 86917 of clublokaal Vlakwater, tel. 82318. KONINKLIJKE HARMONIE EUTERPE iet ooi /0( -da RAY WEG. ANAF SCOOF 780-1 IS er 00 3tis DM) IE) VENRAY HARMONIE Donderdag 10 mei. Om 19.30 uur repetitie. Donderdag 17 mei. Om 19.30 uur repetitie. AGENDA Vrijdag 18 mei. Serenade. Zondagen 20 en 27 mei. Communiefeesten. Zondag 17 juni. Intocht Jeugdvierdaagse. Donderdag 21 juni. Concert Schuttersveld. Zondag 24 juni. Aubade b.g.v. priesterfeest. Vrijdag 29 juni. Buitenconcert Markt Venray. Zondag 7 oktober Concert te Blerick met Horst. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 10 mei. Repetitie jeugdorkest om 18.30 uur. Donderdag 17 april Repetitie jeugdorkest om 18.30 uur. HOFKAPEL Zaterdag 12 mei. Om 14.00 uur Inalfa. Zondag 13 mei. Zondagochtendconcert om 11.15 uur. DRUMBAND Zondag 13 mei. Repetitie om 10.00 uur voor leerlingen en om 10.30 uur voor drumband. Bardienst: Zaterdag 19 mei. 's Middags drumbandfestival Venray in de schouwburg om 14.30 uur. 's Avonds drumbandfestival Stevensbeek. Zie verder agenda harmonie-orkest. Afmelden harmonie-orkest bij de se cretaris, tel. 80225; leerlingen bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. DEVRE0ESKIOKJES4^ Vrijdag 11 mei Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Zaterdag 12 mei. We zingen de avondmis om 19.00 uur. Dinsdag 15 mei. Ons jaarlijks dagje uit. Vrijdag 18 mei Repetitie le stem 16.00-16.45 Repetitie 2e stem 16.30-17.15 Donderdag 24 mei. Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Zaterdag 26 mei We sluiten het koorjaar af met de avondmis van 19.00 uur Zondag 24 juni Receptie Vlakwater. En... weten jullie al waar we heen gaan? Maar eerst nog de mis van zater dag. Kom op tijd, om kwart voor zeven. Je hoeft geen lange rokjes aan te doen. Wel hopen we dat al jullie moeders de mis bijkomen wonen, voor hen hebben we een muzikale verrassing in verband met moederdag. Denk er aan dat je dinsdag op tijd bent. We rijden om 8.30 uur weg. We verwachten dat jullie allemaal weer op de repetitie zijn. Tot morgen. „CAPRICCIO" Zondag 13 mei. Om 10.30 uur tenoren en bassen en om 11.00 uur het hele koor repetitie. Maandag 14 mei. Geen repetitie voor sopranen. Dinsdag 15 mei. Repetitie alten om 19.00 uur. „BOJEMA" Vrijdag 11 mei. Gezamelijke repetitie om 18.45 uur. Donderdag 17 mei. Uitvoering Schuttersveld om 19.30 uur „SALTARELLO" Zaterdag 12 mei. Om 16.00 uur gezamelijke repetitie. Agenda: Vrijdag 11 mei. Om 18.30 uur repetitie voor alten en so pranen en om 19.15 uur voor tenoren en bassen. Maandag 14 mei. Om 18.45 uur repetitie voor de nieuwe lingen met aansluitend om 19.30 uur spelavond voor alle jongens. Dinsdag 15 mei. Om 18.30 uur repetitie voor alten. Woensdag 16 mei. Repetitie om 18.30 uur alleen voor de sopranen. Afmelden: Secr. Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen. Denk aan de opgave voor de diverse aktiviteiten op 26 en 27 mei a.s. Zie hiervoor de schema's in de Galmhut. Op ieders medewerking wordt gere kend. Verder nog eens aandacht voor het optreden volgende week zaterdag 19 mei om 19.00 uur in Ysselsteyn. Vrijdag 11 mei. Om 14.00 uur zingen wij voor het 50- jarig huwelijk Wekx-Weinrich, in de Paterskerk. Zondag 13 mei. Om 10.15 uur zingen we de Hoogmis in de Paterskerk. Woensdag 16 mei. Van 18.30 tot 19.30 uur repetitie in het activiteitencentrum Zaterdag 19 mei. Om 15.00 uur zingen wij voor het 50- jarig huwelijk, Hermans-Hoeymakers, in de Paterskerk. Zaterdag 26 mei. Om 14.00 uur zingen wij een huwe lijksmis in de Paterskerk. Gaarne trouwe opkomst. Ook nieuwe leden zijn van harte welkom. Ook graag mannen. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij de nummers 81719 of 81451. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Donderdag 10 april, 20.00 uur wordt U verwacht in de Grote Kerk i.v.m. opstelling koor. Dinsdag 15 mei om 20.00 uur repetitie voor het hele koor in de Haandert te Te- gelen. Donderdag 17 mei om 18.30 uur ge nerale repetitie in de Grote Kerk. Om 20.15 uur concert, eveneens in de Grote Kerk met het Tegels Symphonie-orkest. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of bij mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Gedurende de openingstijden van het tuincentrum Henk Smits kunt U oud papier deponeren in de loods achter het centrum. PEEL EN MAAS uw weekblad Orkest vereniging Venray Woensdag 16 en 23 mei om 20.15 uur orkestrepetitie o.l.v. L. Boogaarts en re petitie van het Barokensemble o.l.v. M. Stelten. Repetitieruimte de M.L.K. school De Essel. Afmelden Pie Noten tel. 87858 Een ieder die belangstelling heeft voor het orkest of het barokensemble is van harte welkom. De heer Pie Noten zal U graag de nodige inlichtingen ge ven. St. Pe\^S Op 9 mei is er geen repetitie i.v.m. jubi- leumkienen. Op 11 mei brengt het korps een sere nade om 17.30 bij de schouwburg en om 19.00 uur bij de Wieënhof. Zaterdag 12 mei verzorgt het Korps een optreden in Krefeld ten behoeve van gehandicapte kinderen. Vertrek om 12.30 uur vanaf de LTS, met bussen. Optreden om 15.00 uur. Verleden week werd vermeld, dat Ir ma Kusters een eerste prijs behaald had; dit was abuis en had moeten zijn Yvon ne Kusters. DAMESKOOR Zondag 13 mei ons zondagochtend concert in de schouwburg, samen met de Hofkapel. Weest U s.v.p. ongeveer 11.10 uur aanwezig in officiële kleding. Woensdag 16 mei om 20.00 uur repe titie. Zondag 27 mei deelname aan het Oranje-concert in de Schouwburg, om 20.00 uur. In officiële kleding. Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevr. Sijbers, tel. 81353, of aan Mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332. Iedere dinsdag inloopavond van 19.30 tot 22.30 uur. Iedereen die eens zin heeft in een praatje en een kop koffie is er hardstikke wel kom! Verder zoeken wij nog enkele vrijwil ligers voor onze werkgroep. Voor meer informatie even bellen naar tel. 83824 (Ben). Tot ziens op Hoenderstraat 10 te Ven ray. Ondanks warm voorjaarsweer heb ben dit jaar toch weer velen deelgeno men aan de traditionele paaswandeling in het natuurreservaat „Het Schuitwa- ter" te Broekhuizen-Lottum. Dit keer was de orilentatiewandeling uitgezet aan de Swolgense kant van het Reservaat, die landschappelijk erg veel afwisseling vertoont. De prijswinnaars hebben hun prijs in middels thuisbezorgd gekregen. Op woensdag 16 mei is er een openba re vergadering om 20.00 uur in wijkcen trum Landweert, Boterbloem 45 Ven ray. De agenda: opening notullen BBO vergadering 18 april jl. in- en uitgaande post wijk krant wij kradenoverleg Activiteiten kalender uitnodigen resterende clusters discussie huurderscommissie rondvraag en sluiting. Vrijdag 11 mei gaan we als het goed weer is midgetgolven. Iedereen die mee wil gaan moet om 19.00 uur hier zijn zo dat we op tijd kunnen vertrekken. Om 22.00 uur zijn we zeker weer thuis. Zaterdag 12 mei zijn we gewoon geo pend. Iedereen vanaf 15 jaar is dan wel kom. Zondag 13 mei zijn we om 15.00 uur geopend. Iedereen vanaf 15 jaar is dan weer welkom. Om 20.00 uur wordt er weer een film gedraaid. Vrijdag 25 mei gaan we met de jeugd van 12 t.m. 15 jaar naar het politiebu reau. We vertrekken deze avond om 18.45 uur. VENRAYe.o.l Beste aquarianen. Zaterdag 28 april jl. zijn we op visite geweest bij A.V. Danio in Blerick. Dit was een interessante middag. A.s. vrijdag 11 mei is maandelijks bakkenbezoek. Dit is deze keer op vrij dag in verband met moederdag. U kunt op bezoek gaan bij W. v. Mil, Beetho- venstraat 19 te Venray. U bent hier wel kom vanaf 20.30 uur. De heer van Mil heeft een gezelschapsaquarium. Dinsdagavond 15 mei hebben we onze contactavopnd in ons clubhuis bij A. Vermeulen in Oostrum. We beginnen om 20.00 uur precies. Deze avond heb ben we een 16 mm film over de snoek en de karper. Interessant om te zien hoe deze vissen in onze binnenwateren le ven. Hier zijn ook niet-leden welkom. Op 27 mei gaan we weer wandelen in de Peel onder leiding van de Heer van Lauwenberghe. Nadere gegevens hier over op de contaktavond. I it VROUWEN KATHOLIEKE VROUWENVERENIGING Maandag 14 mei a.s. maken we ons uitstapje naar Gouden Handen in 's- Heerenberg, We vertrekken om 8.45 uur dus om kwart vóóre negen vanaf het gemeentehuis in de Raadhuisstraat, waar de bus klaar staat. We zijn 's avonds om 19.00 uur weer terug in Venray. 0 WIJK NOORD-WEST Het bestuur van de Stichting heeft na de expositie's van de fotoclub en de schilderijen van J. Maesen weer haar ruimte beschikbaar gesteld voor een nieuwe expositie en wel voor de in Box meer wonende Mevr. v.d. Berg. Al diverse jaren breidt Mevr. v.d. Berg op de Vrije Academie haar talen ten uit op de afdeling weven. Ze weeft wandkleden in alle kleuren en voorstellingen en is een zeer actief cursiste, ook ai is ze niet meer de jongste. De expositie is te bezichtigen tijdens de activiteiten welke in het wijkcentrum gehouden worden. Zondagsmorgens van 10.00 tot 12.30 uur krijgt U zelfs twee gratis koffie aangeboeden,. waar bij het bezichtigen van de expositie te vens toegankelijk is voor iedereen. De expositie duurt tot eind mei. Aktiviteitenprogramma. Woensdag 9 mei: volksdansen, aan vang 21.00 uur. Gegadigden hiervoor kunnen zich tijdens het volksdansen op geven. Toeschouwers zijn altijd wel kom. Zaterdag 12 mei: dansavond voor ou deren. Muziek verzorgd door Toon v.d. Pas oftewel Discotheek Hollands Glo rie. Aanvang 20.00 uur, entree gratis. Zondag 6 mei: koffie-uurtje van 10.00 tot 12.30 uur. Tijdens de koffie- uurtjes wordt tot juli U 2 gratis koffie geschonken. Zondagmiddag vanaf 13.30 uur kunt U zich laten inschrijven voor een oriën- tatietocht van 7 km. Deze tocht is in samenwerking met en onder auspiciën van de wandelsportfederatie, bedoeld voor alle leeftijden. Vanaf 14.00 uur is er vertrek en om ±16.00 uur zal de uitslag al bekend worden gemaakt, waarbij iedere deelne mer een herinnering in ontvangst kan nemen. Deelname aan deze oriëntatie- tocht kost ƒ1,50 bij inschrijving. Woensdag 16 mei: Volksdansen om 20.00 uur. Zaterdag 19 mei: Rock 'n Roll wedstrijden voorafgegaan door een de monstratie. Hierover volgende week meer. huisvrouwenkontakt y brukske Op donderdagavond 10 mei komen we in het Brukske langs om uw spullet jes op te halen voor de rommelmarkt. U kunt ons vanaf zes uur verwachten in het Brukske. We komen wel bij U bellen, maar wilt U toch zo vriendelijk zijn alles alvast klaar te zetten, dan schieten we goed op. Op zaterdag 12 mei bent U van harte welkom op onze oergezellige rommel markt en U weet het, altijd met goed weer. U kunt ons vinden in het winkelcen trum Kiosk en als U iets koopt steunt U hiermee de werkgroep Huisvrouwen- kopntakt en het jeugdwerk van de pio niers. Tot ziens. Tot slot op dinsdagmorgen 15 mei houden we onze laatste ochtend van dit seizoen. We halen iets lekkers bij de koffie, doen een quizje en praten over volgend jaar. Als U wilt meedenken over het huis vrouwenkontakt en uw zegje wilt zeggen over de onderwerpen kom dan gerust en durf gerust uw mond open te doen. Ie dereen verstaat Venrays en Hollands, en al die andere varianten. De kosten zijn 3,25 en natuurlijk is er onze onvolpre zen crèche. Onze aktiviteiten. Lopersgroep Zaterdagmorgen duurloop van 10 km op het Ballonzuilcircuit. We vertrekken om 7.15 uur vanaf Cooperbaan- Beekweg. Maandagavond vertrek om 18.30 uur vanaf St. Anthonius'veldweg 1, doel: conditielooptraining over 10 km op har dere ondergrond voor langere afstand, Route Singels Venray Trimmers Zondag, op het Geijsterse Bossen cir cuit een gevarieerd trimprogramma. We verzamelen en vangen aan om 9.00 uur bij Parkeerplaats wandelpad kapel. Woensdagavond gevarieerd trimpro gramma op het circuit trimbaan Vla kwater. Verzamelen en vertrek om 18.45 uur vanaf Perdstal Kempweg. Inlichtingen: P. Loomans, Ouvertu restraat 14, tel. 85384. Hallo jongelui. A.s. donderdag club van 18.15 tot 19.45 uur voor de jeugd van 6 tot 9 jaar. Als het weer het toelaat gaan we naar de bossen o.l.v. Trudy, Jeanne, Moni que, Jolanda, Hedi en Truus. Jullie moeten de schat nog gaan zoeken, die vorige week verregend is. A.s. Vrijdagavond club van 19.00-21.00 uur. Groep 2 heeft het pro gramma in handen, dus Frans, Frank, Hanny en Sjang. Zij hebben voor een spannende film gezorgd. Zaterdagavond gaan we op jullie ver zoek weer zwemmen. Deze maal gaan we naar het Loohorst. Vertrek om 17.30 uur. We zijn rond 21.30 uur weer terug. Eigen bijdrage ƒ5,-. Tot a.s. w.e. Groetjes, de leiding VENHAY De Rotaract Club Venray i.o. wordt op 12 mei het charter uitgereikt. Dit is het moment waar met de oprichting al naar toe werd geleefd. Voordat het charter echter uitgereikt wordt door de Rotary, moeten eerst een aantal projekten volbracht worden. De ze projekten hebben betrekking op regi onale activiteiten met algemeen maat schappelijk nut. In het verleden heeft Rotaract Venray i.o. onder andere medewerking verleend aan de speelgoedaktie ten behoeve van de Speel-O-Theek en een kinderkleimid- dag georganiseerd. Het charter wordt op feestelijke wijze in ontvangst genomen in de overtuiging dat Rotaract Venray weer snel al haar aandacht en krachten op nieuwe projek ten zal richten. Amateur Fotografen Vereniging A. F. V. VENRAY Helaas was Wim Hoeijmakers verhin derd zijn diaserie over Brazilië te verto nen. Wij zullen hem vragen dit op een van de komende clubavonden alsnog te doen. Het gemis werd gecompenseerd met een diaserie van Ger Aben met als onderwerp het oude Turkijë. Na de pauze werden er, na het oplos sen van enkele fototechnische proble men, foto's besproken van Chris Thijs- sen, Wiel Friesen, Wiel van den Munck- hof, Ger Verstappen, Jos Seijkens, Toon den Brok en Bertus van de Berk. Op het programma van 17 mei staat J. Timmers uit Baexem. De amateurfo tograaf zal een 40-tal, meest grafische foto's, presenteren. Tevens bestaat de mogelijkheid dat de Hr. Timmers werk van clubleden zal bespreken. Derhalve vragen wij U enkele foto's te selecteren uit uw eigen werk en deze mede te bren gen. Clubleden en belangstellenden (voor een eerste of verdere kennismaking) zijn van harte welkom in het aktiviteitencen- trum op het Kennedyplein. Aanvang 20.00 uur. Verder delen wij U het resultaat mede van onze fotoclub (AFV-Venray) bij de bondsfotowedstrijd 1984. Onze vereni ging eindigde in groep 3 wat mede werd veroorzaakt door een foto van Ger Ver stappen, welke met zilver werd beloond. The Visitor uit Friesland speelt a.s. donderdag 10 mei in De Brak. In Ven ray zijn ze bekend van o.a. de l.p. Li quid en Crystalline, enkele singles en de cassette Ecoline. Ze tourden het afgelo pen jaar door heel Nederland en deden in veel clubs een zeer goed optreden. De muziek lijkt op Echo the Bunnymen, The Sound en af en toe zelfs op The Dead Kennedys. De bezetting: Ernst Langhout, zang, gitaar; Brian v. Montfoort, gitaar, per- cusie; Tjeerd Folmer: bas, zang; Bertus de Blaauw, drums en zang. Aanvang 22.30 uur, entree 5,-. DE 3E WERELDOORLOG IS ALLANG BEGONNEN Vele mensen zeggen dat wij de „vre de" met wapens moeten verdedigen. De vrede schijnt wel steeds meer bescher ming nodig te hebben omdat we steeds meer, duurdere en betere(?) wapens aanschaffen om het te verdedigen. Maar, is er wel ooit vrede geweest? Want de „vrede" wordt telkens en op een steeds gruwelijker manier onderbro ken naarmate we steeds gruwelijker, be- tere(?) wapens aanschaffen. Kijk maar naar het verschil tussen de twee wereldoorlogen die velen van ons zelf mee gemaakt hebben. Hoeveel oor logen zijn er na de 2e wereldoorlog, vol gens velen de laatste, al niet geweest? De „3e wereld" oorlog is allang begonnen! Het heerst niet alleen meer in de zogehe ten 3e wereld, maar ook steeds meer mensen hier in Europa worden daar het slachtoffer van. Het wordt ook, net zo als de andere oorlogen, door mensen die wapens gebruiken veroorzaakt, maar de mensen zien de wapens niet die ze do den. Er is geen uitweg, ze kunnen niet vluchten. Doordat er miljarden guldens ver spild worden aan bewapening in plaats van aan voedsel, onderwijs, inentings programma's, huisvesting, hygiënische watertoeleveringssystemen, enz. te Fi nancieren sterven er jaarlijks miljoenen mensen in de 3e wereld, voornamelijk door honger en ziekte. Ook hier in Nederland en met name in Amerika en het Oostblok bereiken steeds meer mensen de armoedegrens doord;.t de bewapening wordt opge voerd ten koste van sociale programma's. Amerika en Rusland bezitten samen allang genoeg wapens om de wereld ze ker twaalf keer te kunnen vernietigen! We zijn op het ogenblik hard bezig om mensen, dieren en het milieu (de wereld) te vernietigen door steeds minder aan dacht (geld) te besteden aan het welzijn hiervan. Laten we dit niet verder vernie tigen maar verdedigen en verbeteren door de wapenwedloop te beëindigen. Stop de 3e wereldoorlog. „Niet Rus land maar de wapentechnologie is onze grootste vijand". Voor meer informatie: Wereldwinkel Venray, Marktstraat 8. Open: vrijdag 19.00-21.00 uur zaterdag 10.30-12.30 uur Korrespondentie: J. Hendriks, tel. 04780-88291 en J. Reintjes, tel. 04780- 89237. Hallo jongens en meisjes van de derde en vierde klas. Hierbij willen wij jullie uitnodigen om eens een groepsavond mee te spelen met onze leden van Jong Nederland. Deze kijkdag is 14 mei van 18.30 tot 20.00 uur in de blokhut „De holle boom" aan de hoek Westsingel- Kempweg. We willen deze avond vullen met handenarbeid zoals kleien, knip pen, schilderen, tekenen, plakken of timmeren. Degene die zin hebben om een kijkje te komen nemen en mee te spelen met ons verwachten wij op die avond. Tot ziens. Leiding Jong Nederland boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend BEDEVAART AARLE-RIXTEL Aarle-Rixtel bij Helmond is een in Brabant van ouds bekende Maria- bedevaartplaats. Dit jaar gaat onze mid- dagtocht in de meimaand naar dit Maria oord en wel op 15 mei a.s. We vertrek ken dan om 14.00 uur vanaf het Schut tersveld. Men kan ook opstappen aan de Paterskerk. Na de Eucharistieviering eventueel een persoonlijk gebed en het opsteken van kaarsen, wordt er ergens koffie ge dronken. We hopen rond half zes weer in Ven ray terug te zijn. De kosten zijn ƒ7,-. Men kan zich op geven bij de heer Jeuken, Oude Oostrumseweg 24, tel. 82046 (ook niet- leden) Koningsschieten. Zaterdag jl. was de Statiedag, de be langrijkste dag van een gilde. De dag be gon onder een voorjaarszonnetje met het aan huis ophalen van koning Koos van Kilsdonk. Om 11.00 uur begon de Gildemis in de Grote Kerk. Na afloop van de dienst werden Deken Theunis- sen en de koning overvendeld (de burge meester was voor de Gildemis verhin derd). Hierna togen we naar het Gildehuis waar we de koffietafel nuttigden. Tegen half drie ging het richting schietterein waar om drie uur het koningsschieten begon. Burgemeester Defesche loste het openingsschot op de grote houten ko ningsvogel, gevolgd door de ereleden (genodigden). Deken Theunissen was verhinderd. Daarna volgde de koning en door toerbeurt de werkende leden. Mevrouw Defesche loste het eerste schot op de damesvogel, welke na 49 schoten als eerste naar beneden tuimel de, door een welgemikt schot van Leen Willems. De tweede vogel die van zijn hoge standplaats viel was van de jeugdleden. Deze werd door Mario Willems in het 71e schot geveld. Tegen de klok van half vijf was de ko ningsvogel danig zijn veren aan het ver liezen hetgeen de spanning opvoerde. Onder trommelgeroffel, om kwart over vijf met het 255e schot, schoot Harrie Rongen zich voor de tweede keer (eerste maal in 1977) tot koning en werd hem even later de Eed van Trouw aan het Gilde afgelegd, waardoor hij de Ko ningsbreuk en andere Koningsattributen omgehangen kreeg. Terwijl de leden het schietterein opruimden ging de nieuwe koning naar huis, alwaar het Gilde hem even later ging afhalen. Hierna was het gebruike lijk om hem aan het Gildehuis voor te stellen, en tegen 20.00 uur aan de zuster vereniging Schutterij 't Zandakker. Om 21.00 uur begon het koningsbal in het Gildehuis dat doorging tot in de nachtelijke uurtjes. Picardie-troffee. Zondagmorgen 13 mei is er vanaf half 11 kampioenschieten en vanaf half twee wordt er geschoten om de Picardie- troffee. Verenigingsnieuws s.v.p. dinsdags voor 10 uur inleveren. Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Beste schuttersvrienden. Afgelopen zondag was het een belan grijke dag nl. het koningsschieten. De weergoden hadden we beslist niet mee. 's Morgens gingen we vol goede moed ons koningspaar afhalen. Daarna trok ken we naar de Vredeskerk voor de Gil demis. De rondgang door de Schutters- wijk werd door het slechte weer afge last. 's Middags kregen we een goed ver zorgde koffietafel aangeboden. Om half drie werd onze koning onttroon en om 15.00 uur loste Mevr. Defesche, onze beschermvrouwe, het openingsschot, gevolgd door burgemeester Defesche en andere genodigden. Hierna konden de schutters beginnen aan het grote werk. Bij het 11e schot wist M. Lenssen de kop er af te schieten. Bij het 222ste schot was het dan zover. J. Schutte wist de laatste resten van de vogel naar beneden te schieten. John en Riek Schutte, van harte gefeliciteerd met het behalen van het Koningsschap en veel succes. Het koningspaar werd 's avonds, zo als gebruikelijk, voorgesteld aan onze zustervereniging St. Anna. Daarna gin gen we naar ons gildehuis waar een ge zellige avond volgde. Ik wil het oude koningspaar, de Heer en Mevr. Krijgen nog hartelijk danken voor het vele werk dat zij gedaan heb ben in het afgelopen jaar. Ook alle le den bedankt voor het laten slagen van deze dag, vooral de mensen in de keu kenwagen. Het schieten op de publieksvogel werd gewonnen door P. Volleberg. Hij werd de Erekoning voor dit jaar. Piet proficiat. Het verdere programma voor deze week is als volgt: Donderdag oefenen op het schietter- rein om 19.30 uur. Zaterdag geen repetitie voor het tam boer en fluiter korps, 's Middags gaat het korps met het bestuur naar de recep tie van Cor Borsje in Sambeek. Vertrek bij J. Krijnen, Niessenstraat 11. Aan vang 15.00 uur. Let op!! Allen in uni form. Zondag oefenen op het schietterein om 11.00 uur. Zondagmiddag 13 mei is er een stal- lenwedstrijd bij St. Hubertus in Kessel. Aanvang 14.00 uur.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 19