VVV Venrayse „tweeling" gescheiden GROOT CONCERT VRIJE MARKT moderne middenstands woning Blaaskwintet Pupitre in Venray Beelden werden ingezegend MOEDERDAG CONCERT I1E ANWB LANDELIJKE FIETSDAG De ANWB organiseert zaterdag 12 mei a.s. de Landelijke Fietsdag in nau we samenwerking met de TROS en de VVV's. Ook dit jaar is Venray weer één van de vele startplaatsen in ons land. Tussen 9.00 en 13.00 uur kunt U star ten. Om 9.00 uur wordt vanuit Gronin gen het landelijke startsein gegeven. De TROS zal dit via Hilversum 2 uitzen den. Door het oplossen van de rebus, die verbonden is aan de routebeschrijving, kunt u weer meedingen naar een van de vele prijzen. In de vroege avonduren zal de TROS via de radio de prijswinnaars bekend maken. Deze zullen later ook vermeld staan in de Troskompas en de volgende Kampioenen. De prijzen bestaan uit: 5 mini-trips, 5 bungalow-weekend-arrangementen en 5 dames- of herenfietsen. Een deel van het inschrijfgeld wordt gebruikt om recreatiemogelijkheden te scheppen voor lichamelijk gehandicap ten die niet aan dergelijke evenementen kunnen deelnemen. Dit jaar zal een deel in de aanschaf van een kampeerauto voor gehandicapten worden gestoken. Reden genoeg om die dag de fiets te pakken en het nuttige met het zeer aan gename te combineren. De route is 35 km lang en men is niet aan tijd gebonden. Fiets mee voor de ge zelligheid of voor de gezondheid. Stap gerust even af om een kijkje te nemen in een molen want, traditie getrouw, valt de Landelijke Fietsdag samen met de Landelijke Molendag. Bij voldoende wind zullen de molens draaien. Ontdek hoe mooi ons land is, en doe mee voor het goede doel. Starten vanaf 9.00 uur bij het VVV-kantoor, Schouw burgplein 1. Inschrijfgeld ƒ3,-. Na af loop krijgt U een herinneringspeld met jaarhanger. Vanaf 12.00 tot 17.00 uur is slagerij Joos Truijen met zijn barbecue op het Schouwburgplein aanwezig. AANHOUDING SPUITBUSSENMANIAKKEN Een viertal j^napen van rond de 14 jaar werden mm of meer op heterdaad betrapt, nadat zij op diverse plaatsen in het centrum en in het Odapark met spuitbussen met verf tekeer waren ge gaan. Vooral in het Odapark werden er gerlijke vernielingen floor het spuiten aangericht. Twee van de daders hadden zeven spuitbussen met verf, even tevoren in een winkel in de Grotestraat ontvreemd. De aangerichte schade bedraagt zeker enkele duizenden guldens. De ouders van het viertal werden op de hoogte gesteld van de wandaden van hun zoons. Het onderzoek loopt nog. Het is te verwachten dat nog meer aanhoudin gen zullen plaatsvinden. INBRAAK EN VERNIELING Uit een onderhoudslokaal van de fir ma M. aan de Stationsweg te Oostrum werden twee soldeerbouten, een knip tang en een draagbare radio ontvreemd. Een dag later werden op dat bedrijf een zevental buitenketels omver gegooid. Deze ketels stonden op de opslagplaats van het terrein. De schade aan de ketels bedraagt zeker 3.000,-. De V.U.T.-regeling de mogelijk heid tot vervroegd uittreden slaat de laatste tijd grote gaten binnen het ge meentelijk ambtenarenkorps. Sinds 1 mei jl. heeft zij zelfs het „Koningsduo van gemeentewerken" gevormd door de wijkkantonniersTeng Loonen en Grad- je Custers wreed uit elkaar getrokken doordat Teng Loonen (links op de foto) met de Vut is gegaan. Als een onafscheidelijke tweeling hebben beiden jarenlang kolken leeg gezogen uiteraard met behulp van de daartoe geëigende apparatuur glad heid bestreden, vuilnis opgehaald en straten en pleinen schoongehouden van al hetgeen mens en dier daar meenden te mogen deponeren. De laatste jaren was Teng en Gradje iedere morgen in alle vroegte bezig in het centrum van Venray, en vormden als het ware samen VERNIELINGEN AAN SPEELTOESTELLEN Namens de gemeente werd aangifte ge daan van ergerlijke vernielingen aan speeltoestellen aan de Eligiusweg. Een speelhuisje en een glijbaan waren doel wit van vandalen. De aangerichte scha de bedraagt 1.200,-. een deel van het straatbeeld. Gradje en Teng zijn zwagers van elkaar en het strekt hen tot eer dat zij al die jaren geen moment van onenigheid hebben gehad. Dinsdagmiddag werd in de burger zaal van hel gemeentehuis officieel af scheid van Teng Loonen j>enomen en daarmee werd een periode uit de histo rie van Venray afgesloten.... Gelijk met Teng Loonen traden Wim Creemers ploegleider plantsoenen en Harrie Glaudemans hulpmon teur/medewerker onderhoud gemalen vervroegd uit de gemeentedienst. Het afscheid van dit drietal betekent een zware aderlating voor de gemeente lijke onderhoudsdienst, die in de afge lopen maanden al meerdere medewer kers met de Vut heeft zien vertrekken. DIEFSTAL FIETSEN Er werd aangifte gedaan van diefstal van drie fietsen. Een ervan, een race fiets, was voorzien van twee sloten en geplaatst aan de Sportlaan. Het is niet onmogelijk, volgens een woordvoerder van de politie, dat die racefiets in een auto is geladen. t.g.v. tweede lustrum van „Ars Musica" Venray ROB BERBEN dirigent Ars Musica kan nooit en nergens iets goeds ont staan". De sopraan Willy Peeters treedt re gelmatig op als soliste bij oratoria en kerkconcerten in Nederland, Duitsland en Oostenrijk. Zij is aan de Stedelijke Muziekschool te Breda verbonden als docente solozang. Gerard Maessen, de baritonsolist, 37 jaar oud, geboren en getogen te Oirlo- Venray, is een amateurzanger, sinds 1972 woonachtig te Velden en is lid van het Venloos Vocaal Ensemble o.l.v. Jan en Theo Timp. Vóór 1968 was hij enige jaren lid van Venrays Mannenkoor. Hij treedt vaker op als gastsolist bij uitvoeringen van diverse koren in de regio. Zo zong hij o.a. reeds in 1981 de baritonpartij in het Requiem van Fauré met 't Toonkunstkoor Orpheus en 't Limburgs Symphonie Orkest o.l.v. Piet JEAN V.D. TILLAART orgel Kingma. Treedt ook vaak op als solist tijdens kerkdiensten. De orgelbegeleiding is in handen van Jean van den Tillaart. Als geboren Ven- raynaar, is hij in de regio geen onbeken de. Zo is hij organist-dirigent van het St. Elisabethziekenhuis. Aan het Ven rayse Dameskoor „Venrode" geeft hij vanaf de oprichting de muzikale leiding. Hij is sinds 1973 dirigent van het mannenkoor „M.G.V. 1898" in Goch. Hij trad vele malen voor de radio op als organist/pianist en een keer voor de televisie, o.a. met eigen werk. Naast een enkele maal begeleiden van „Ars Musi ca" ook medewerking verleend aan de Zangers van St. Frans en aan het Ven rays Mannenkoor. Hij is nu sedert 1973 verbonden als muziekdocent aan de scholengemeenschap voor L.B.O. en het instituut voor M.B.O. te Venray. Volgende week donderdag 17 mei a.s. viert „ARS MUSICA" haar tienjarig bestaan met een groot concert in de St. Petrus-Bandenkerk te Venray om 20.15 uur. Het programma van „Ars Musica" o.l.v. Rob Berben bestaat uit drie wer ken: Requiem, van Gabriël Fauré; Ouverture Rosamunde, van Franz Schubert, en het Te Deum, van Antonin Dvorak. De begeleiding wordt verzorgd door het Tegels Symphonie Orkest o.l.v. Wieke Jordans. Solistische medewer king van Willy Peeters, sopraan, Gerard Maessen, bariton en Jean v. d. Tillaart, orgel. Velen kennen het gemengd koor „Ars Musica" van diverse uitvoeringen in Venray en diverse plaatsen in Noord- Limburg. Met veel succes werd ook enkele malen in het buitenland opgetre den. In de loop der jaren bouwde het koor een zeer gevarieerd programma op onder de bekwame leiding van de diri gent Rob Berben. Sinds de oprichting is hij dirigent van „Ars Musica". Onlangs vierde hij zijn zilveren dirigentenjubi leum. Het Tegels Symphonie Orkest, afge kort T.S.O. bestaat in 1985 75 jaar. Het genoegen van het musiceren is bij deze amateur-artiesten duidelijk aanwezig. Hen goede geest, samenwerking en samenspel onder de bekwame en bezie lende leiding van dirigent Wieke Jor dans, geven de mogelijkheden daartoe. Het orkest bestaat uit plm. 60 leden, en hun motto is: „zonder inspanning GERARD MAESSEN bariton TE KOOP IN VENRAY z.g.a.n. pr.st.v.o. met c.v.-tuin en berging. Gr. doorzonkamer, keuken metapp. geh. betegeld. 3 Slaapk., 2e toilet, badkamer geh. gestofferd. Voordelig te koop f 115.000,- k.k. met pre mie ±f 18.000,-. Direkt vrij te aanvaarden. Inl.Makelaarskantoor o.g. P.J.H. van RENS-FEIJEN Venloseweg 40 TEGELEN Tel. 077-31669 In ket kader van de „Kennedy-mars" in het weekend van 26/27 mei a.s. organiseren de „Zangers van St. Frans" op zaterdag 26 mei van 10.00 tot 17.00 uur een zng. VRIJE MARKT. Hiervoor (en voor nog andere aktivi- teiten in dat weekend) zal een grote tent worden geplaatst tegenover de sporthal „De Wetteling". Een belangrijk deel van deze vrije markt zal worden ingenomen door de „Zangers van St. Frans" zelf met hun rommelmarkt. Daarnaast wordt aan buitenstaan ders, die daarvoor belangstelling heb ben, de gelegenheid geboden in die tent aanwezige kraampjes te huren voor ver koop van allerlei zaken. Voor verdere inlichtingen daarover kan men terecht bij de volgende bestuursleden: dhr. Peeters (tel. 82233) en dhr. Remmers (tel. 81690). ERGERLIJK VANDALISME Tijdens de paasvakantie werden een aantal vernielingen aangericht aan de LTS aan de St. Jozefweg en vond er een inbraak plaats. Een aantal ventila- tiekappen, uitkomende op het dak van de school waren vernield. In het teken lokaal van de school was ingebroken. Daar vernielden de daders het slot van een kist met geluidsapparatuur. De schade bedraagt zeker enkele duizenden gulden. Aan de St. Frar.siscusschool wer den weer vernielingen aangericht. Drie ruiten bleken aan diggelen gegooid te zijn. KIND ERNSTIG GEWOND Op de rondweg Brukske, ter hoogte van de Spinetstraat en Marimbastraat vond een verkeersongeval plaats waarbij een acht jarig kind zeer ernstig gewond raakte. Een bestelauto van de PTT reed over de rondweg en passeerde een tractor met aanhanger. Op dat moment liep het kind de weg op. De bestuurder van de PTT-auto had het kind niet opgemerkt. Het moest met zeer ernstige verwondin gen naar het ziekenhuis worden ver voerd. VERNIELING EN DIEFSTAL Bij S. aan de Bachstraat werd een ge parkeerde personenauto beschadigd aangetroffen. Een tochtraampje was vernield, evenals de bedrading. Moge lijk een poging tot diefstal of joy-riding. INBRAAK Bij de firma R. aan de Plataanstraat werd ingebroken. Met een stuk beton werd een ruit ingegooid. Door inklim ming werd toegang verkregen. Een be drag van 750,- wordt vermist. DIEFSTALLEN Bij de landbouwer Van K. aan de Deurneseweg brak donderdagavond spontaan brand uit bij een tractor. Met behulp van zijn personenauto wist de eigenaar de brandende tractor uit de schuur te halen, die ook al in brand geraakte. Dankzij snelle ontdek king en de in recordtijd aanwezige brandweer kon uitbreiding worden voorkomen. De schade bedraagt enkele duizenden guldens en wordt door de verzekering gedekt. Een flipperkast in het Marokkaans ontmoetingscentrum werd opengebro ken. Een bedrag van 400,- werd daar uit ontvreemd. Hoe de diefstal plaats heeft gevonden werd niet vermeld. H. uit Venray deed aangifte van inbraak/diefstal uit zijn personenauto op de parkeerplaats aan de Julianasin- gel. Bij terugkeer ontdekte hij dat zijn auto opengebroken was en daaruit was o.a. ontvreemd, een autoradio, een polstasje met twee rijbewijzen en andere bescheiden, een fotocamera met tele- en groothoeklens. De totale schade be draagt 3.000,-. In een in de Fagotstraat geparkeerde personenauto was gepoogd in te breken. Waarschijnlijk is de dader in zijn werk gestoord. Nu zit de eigenaar met wat schade aan zijn auto. G. deed aangifte van diefstal van een waterpomp, welke hij in een berging van zijn woning aan de Beekweg had staan. Schade bedraagt 800,-. Ineen woning aan de Lupine vond een brutale diefstal plaats. Daar kwam omstreeks half zeven een man de wo ning binnen en nam er een cassettehou der met 24 cassettes weg. De benadeelde was aan het koken en had de buitendeur openstaan. In de Fagotstraat en in de Beetho- venstraat, had men getracht de ijsco diepvriezer, welke daar ten behoeve van de verkoop staan, open te breken. OVERVAL BENZINESTATION VREDEPEEL In het benzinestation van Van Lipzig in de Vredepeel vond een gewapende overval plaats. De 41-jarige pompbe diende L. uit America was op het mo ment van de overval in de kassaruimte van het benzinestation. Er waren geen klanten toen een van de daders binnen kwam en vroeg om een bankbiljet van 100 gulden te wisselen. Nadat de pomp bediende dit had gedaan, bedreigde de dader hem met een pistool. Hij eiste al het aanwezige geld en liet dat in een plastic draagtas deponeren. Daarna haalde de overvaller een spuitbus te voorschijn en spoot de pompbediende in zijn gezicht, die daardoor verblind raakte. De pompbediende heeft slechts op de tast de telefoon kunnen vinden en alarm kunnen slaan. De buit bedroeg ongeveer 1500 gulden. De overvaller stapte in een ge reedstaande auto en verdween in de richting van Rips. De auto waarvan de overvallers gebruik maakten was ver moedelijk een oud model Audi, type 80 of 100. Hoewel direkt op grootscheepse wijze een onderzoek werd gestart, in samen werking met de politie van omliggende korpsen, heeft dat tot op heden geen re sultaat gehad. De pompstationhouder, de Heer van Lipzig was op het moment van de over val op de terugweg van een bijeenkomst van pompstationhouders DIEFSTALLEN Een bewoner van Daslook deed aangifte van diefstal van vier tuinstoelen uit zijn tuin. Schade 450,-. Uit de tuin van een woning aan het Christoffelkruid werden drie conife ren ontvreemd. Vanaf een balcoh van een flat aan de Zuidsingel werden twee te drogen hangende jurken ontvreemd. Op een sloopterrein aan de Me- taalweg vond een omvangrijke diefstal van gereedschappen en apparatuur plaats. Ontvreemd werden: een lasappa raat, autoradio's, twee cassetterecor ders, een gereedschapskar, rood koper etc. Dc waarde bedraagt enkele duizen den guldens. Door middel van verbre king van het slot was toegang tot het ter rein verkregen. P. uit Nuenen deed alhier aangifte van diefstal van een voorste unit van een fotocamera. Waarde 500. De diefstal was gepleegd in een stand van Minolta in de Schouwburg. O. deed aangifte van diefstal van een klopboormachine ter waarde van 1.800,-. De diefstal vond plaats in de Hoenderstraat. Uit een winkel in de Grotestraat werd een z.g. disc-drive van een compu ter meegenomen. De waarde bedraagt 1.200,-. Bij garage Van H. aan de Raad huisstraat werden van een geparkeerde personenauto de bumperrozetten gesloopt. Zondag 13 mei a.s. zal blaaskwintet „Pupitre" een koffieconcert verzorgen in de aula van het Boschveldcollege. Het kwintet bestaat al enkele jaren en verwerft steeds meer bekendheid en succes. Dit succes is voornamelijk te danken aan hun zeer goede samenspel, maar ook aan de individuele kwaliteiten van de spelers. Peter Rijckx, de fluitist, zagen we enkele jaren geleden al bij „Jonge mensen op het concertpodium" en is nu fluitist in het Radio Orkest in Stuttgart; Louise Schepel, hoorniste, en Theo Peeters, Hoboïst, spelen beiden in het Residantie-orkest Den Haag; Leon Bosch, bekend vanwege zijn klarinet spel, is werkzaam in het Amsterdam's Philharmonisch orkest en Michel Ber- genhuizen is fagottist in het Limburgs Symphonie-orkest. Het koffie-concert, dat in het kader van een educatief programma voor leer lingen van het Boschveldcollege wordt georganiseerd, is verder voor iedereen toegankelijk tegen een entree van 6,-. Het koffieconcert begint om 11.30 uur en Pupitre zal ongetwijfeld voor een zeer boeiend programma zorgen. Zondagmorgen heeft Pastoor Hae- nen van de St. Catharinakerk te Leu nen, na de hoogmis, met een kleine plechtigheid een viertal beelden geze gend. Daarna in stromende regen hebben enkele leden van de Werkgroep Kruisen en Kapellen van Veldeke Venray, de beelden op hun definitieve plaats gezet, onder het toeziend oog van de buurtbewoners aan wiens zorgen ze weer zijn toevertrouwd. Allereerst gebeurde dat met het Ma riabeeld dat een plaats kreeg in het kapelletje aan de Albionstraat, nabij de familie Baltussen. Het beeld is destijds gesneden door Piet Clephas z.g., die dank zij een fonds van Rank Xerox verschillende waardevolle beelden uit het Venrayse land mocht copiëren. Het originele beeld kreeg een plaats in de Leunse kerk. Het kapelletje aan de Al bionstraat werd opgeknapt door het aannemingsbedrijf Gerrit van de Voorn terwijl het schildersbedrijf Cor Reijn- ders alles opnieuw in de verf zette. Vervolgens werden twee beelden ge plaatst in het kapelletje aan de Veulen- seweg. Het ene beeld stelt St. Antonius Abt voor en werd op de Vrije Akade- mie gemaakt door Leen van de Mortel uit Deurne. Het andere beeld is van St. Barbara en gemaakt door mej. G. Pijpers van de Veltumse Kleffen. Hier zorgde het aan nemingsbedrijf G. Pijpers Zn. dat het kapelletje grondig werd opgeknapt en toen bleek dat het voegwerk ook zijn beste dagen had gehad, was het voe- gersbedrijf Toon Relouw wel zo vrien delijk dat karwei te klaren. Tenslotte werd een corpus bevestigd aan het nieuwe kruishout dat schuin tegenover het kapelletje aan de Veulen- seweg staat. De eigenaar, P. Croymans, ROOYSE HOFKAPEL De benaming Hofkapel doet mis schien vermoeden dat dit een carnavals concert zal worden. Wees gerust, even als vorig jaar brengen zij een program ma voor „elck wat wils" met als thema „een reis om de wereld". Vandaar ook het openingsnummer Around the World. Het programma vermeldt verder enkele potpourries in James Last stijl met nummers als Spanisch Eyes - Star- parade etc. Bekende melodieën van het orkest Billy Vaughn o.a. Sail Along Silvry Moon - Island of Capri en Bleu Berry Hill doen nostalgisch aan. Natuurlijk mogen de echte Big Band nummers In the Mood en Pensilvania 6-5000 niet ontbreken, evenmin de zo genaamde disco-stamp met o.a. Love is in the Air en You are the one that I want en de tegenhangers hiervan Bummel Petrus en de Klarinettenpolka. Het tijdens de laatste carnavalsdagen in Venray beroemd of berucht gewor den nummer Spanisch Step staat ook op het programma ofschoon onze solo-gi tarist hieraan nachtmerries heeft, over gehouden. Speciaal voor hem dan ook nog het succesnummer van B.Z.N. de Sevilla Nights. Besloten wordt met de overbekende American Patrol. Modieus badpak, mooie kleuren Op Moederdag, zondag 13 mei a.s., vanaf 11.30 uur verzorgen twee Venray se verenigingen t.w. Damesoor Venrode o.l.v. Jean v. d. Tillaart en de Rooyse Hofkapel o.l.v. Herman Stevens een ge varieerd zondagochtendconcert in de foyer van de Venrayse schouwburg. De entree is als steeds gratis. DAMESKOOR VENRODE schonk het originele corpus aan het Venrayse Museum, maar eerst werd er een nieuw betonnen beeld van gegoten, dat nu een waardige plaats gekregen heeft. Het aannemingsbedrijf Leijsen van de Steegse Peelweg leverde hier het kruishout. Verder heeft onlangs de Werkgroep ook nog een muurkapelletje aan de Haag te Merselo in ere hersteld. Men is daarbij wel zeer nostalgisch te werk ge gaan, met kunstbloemen, geborduurd kleedje en „bliksemballen". Het beeld je in deze muurkapel Maria met kind werd gemaakt door Leonie Cals van de Beekweg. In Merselo is ook het St. Anna-kapel- letje op Kleindorp onder handen geno men. Wellicht is het mogelijk aan de weder ingebruikname enige ceremonie te verbinden. Men overweegt zulks te doen tijdens de mnuziekfeesten in Merselo, op de beide Pinksterdagen. Het dameskoor „Venrode", waarin ook vele moeders meezingen, wil graag een fijn concert voor U verzorgen op deze Moederdag. Een heel afwisselend programma serieus maar toch over wegend lichtvoetig variërend tussen klassiek, romantiek en eigentijds. Grote componisten als Mozart, Schu bert en Wagner staan op het program ma met enkele gemakkelijk aanspreken de werken; ook Bartok met een verstild Hongaars lied, en zelfs een Tsjechisch werkje ontbreken niet. Maar ook lichtere kost, zoals het Ned. volksli ed „Als hier een pot met bonen staat", een Negro Spritual en een werkje van Joh. Strauss zullen worden uitgevoerd. Alles bijeen een half uur mooie en prettige muziek, met aan de piano Her man Graste. Echt voor elk wat wils!

Peel en Maas | 1984 | | pagina 11