GRONDBEDRIJF ZURE REGEN ee AGENDA DODENHERDENKING OP VRIJDAG 4 ME11984 ABN Bank L.V.B. HILHORSfï WERKLOOSHEID IN VENRAY VERMINDERD Solistenconcours in gemeenschaps huis Ysselstëyn KLIMPASTA moet vandalisme voorkomen Gekrakeel in de raad over meer jarenbegroting WERKGROEP EX SPORTHAL DE WETTELING GEVONDEN PEEL EN MAAS SCHOUWBURG- NIEUWS Natuurwandel- tocht in Merseio 'OUDE FOTO Op vrijdag 4'mei 1984 wordt wederom de jaarlijkse dodenherdenking gehouden. Wij gedenken dan allen - burger zowel als militair - die sinds het begin van de Tweede Wereldoorlog, wanneer of waar ook ter wereld zijn gevallen, alsmede allen, die door terreur en oorlogshandelingen zijn omgekomen. De herdenking is niet alleen stilstaan in dankbaarheid bij hen die het hoogste offer brachten, doch houdt ook bezinning op heden en toekomst in. De herdenkingsbijeenkomst wordt gehouden in de Grote Kerk te Venray, des avonds om 7 uur. Medewerking daaraan wordt verleend door Venray's Mannenkoor en de Koninklijke Harmonie Euterpe' Na afloop van de bijeenkomst - om kwart voor 8 - zal een stille tocht worden gehouden vanaf de Grote Markt naar het oorlogsmonument aan #het Kerkpad, alwaar een kranslegging.zal plaatsvinden. De plechtigheid wordt besloten met het spelen van het Wilhelmus. MARKT EN WINKELS OP 30 APRIL Op koninginnedag, maandag 30 april, zullen de winkels in Venray open zijn tot twee uur. B. en w. van Venray hebben daartoe besloten na oyerleg met de winkeliers. Aanvankelijk zouden de zaken gesloten moeten zijn het is tenslotte een nationale feèstdag Maar 's morgens is er wel gewoon markt. Daarom heeft het college er mee inge stemd dat de winkels open mogen zijn tot even na het sluiten van de markt. (vervolg van voorpaginaj gemeentelijke landbouwgronden veel en veel duurder dan de landbouwers ge wend zijn te betalen aan pacht. De voorzitter wees er in dit verband op, dat het zeker niet mogelijk zal zijn, voor 1 januari 1986 gronden te verko pen tegen een prijs die lager is dan de geldende boekwaarde. En wethouder Willem s probeerde de indruk weg te wissen, dat het college al leen met het grondbedrijf bezig is, als dat onderwerp in de raad behandeld wordt. Niets is minder waar. De gemeente is zelfs bereid .veel water in de prijzenwijn te doen; maar toch zal er nog enige smaak en kleur van de wijn moeten overblijveng En na deze beeldspraak schaarde de 'ïïad zich achter de nota van het college, in de stille hoop dat we over enkele jaren niet voor onoverkomelijke verlie zen komen te staan De verkoop van uw woning in vertrouwde handen Makelaarskantoor 04700-85956-82308 (vervolg van voorpagina) De excursie naar de Rouwkuilen en de bossen langs de Beekweg hebben het college van b. en w. en belangstellende raads- en commissieleden duidelijk gemaakt, dat het met onze bossen droevig gestemd is. Zeer droevoig zelfs. De door ons i.v.m. de zure regen reeds eerder gelanceerde slogans ,,in de Peel is geen Douglas meer te vinden" en „over tien jaar hebben we geen bossen meer" schijnen maar al te zeer bewaar heid te worden. Daar weegt het feit, dat bijvoorbeeld in de reeds afgestorven bosgedeelten van de Rouwkuilen een veel meer uitge breid en ook zeldzaam vogelbestand ons deel is geworden, natuurlijk lang niet tegen op. Maar bij het constateren van een bedroevend bosbestand zijn we er niet. Dat vertolkte ook burgemeester Defe- sche. ,,Het is een grensoverschrijdende ramp. Wat kan de lagere overheid daar nog tegen doen?" Inderdaad, al slaat men internatio naal de handen in elkaar en stelt men landelijk grote bedragen beschikbaar voor onderzoek, dan merkt men toch op korte termijn weinig of niets van de vorderingen die gemaakt worden. En al is het verheugend, dat men in Wagenin- gen al nieuwe naaldbomenaanplant ge teeld heeft, die immuun schijnt te zijn voor „zure regen", het schrikbeeld van afgestorven boscomplexen hangs ons vooralsnog onafwendbaar boven het hoofd. MAATREGELEN Wat 'n gemeentelijke overheid kan doen, is de groei van mestproducerende bedrijven in de hand te houden; mede een oplossing zoeken voor het afvoeren van mestoverschotten en er op toezien dat de Algemene Politie Verordening wordt nageleefd, wat betreft het binnen 2 x 24 uur onder de grond werken van uitgestrooide (drijf)mest. Daarmee be perkt men het in de lucht opnemen van ammoniakgassen. Het zijn maar kleine maatregelen in het grote complex dat ons ongetwijfeld nog te wachten staat om een halt toe te roepen aan de luchtverontreiniging en de vergiftiging van ons milieu. Het aantal werkloze mannen in Lim burg daalde in de maand maart met 1678 tot 49153. Dit is 19,7% vap de af hankelijke mannelijke beroepsbevol king. De vermindering van de werkloos heid is voornamelijk het gevolg van de seizoenmatig gestegen aktiviteiten in en kele bedrijfsklassen, waarvan de bouw nijverheid de belangrijkste opleving ver toonde. Ruim de helft van de totale da ling van de werkloosheid betrof dan ook bouwvakpersoneel. Hoopgevend voor de naaste toekomst, is dat de verminde ring van de werkloosheid de afgelopen mand duidelijk groter was dan de laatste jaren in d^maand maart gebrui kelijk was. Zo daalde in maart 1983 de werkloosheid met 1082, in maart 1982 met 531 en in maart 1981 met 1031 man nen. Ook landelijk nam de werkloosheid duidelijk af en wel met ca. 18.600 man nen. Hierdoor daalde het landelijk wer kloosheidspercentage van 18.0 naar 17,4%. Venray bleef niet achter. Hier daalde het aantal mannelijke werklozen met 99. In Gennep 'met maar liefst 179. Het percentage van 16,2% in dit rayon is nu het laagst van geheel Limburg. In vrijwel alle beroepsgroepen is een lichte tot matige daling van de wer kloosheid te signaleren. Ondanks de relatief gunstige ontwik keling in de maand maart blijft de situa tie op de Lifnburgse arbeidsmarkt nog zeer somber. De werkloosheid is ex treem hoog en overtreft het niveau van maart 1983 met ca. 2225 mannen. Al leen in de rayons Venray, Gennep en Weert is de werkloosheid thans lager dan vorig jaar: in Venray - 388; in Gen nep -243. Samen nu nog 3575. Ook het aantal ingeschreven school verlaters nam verder af. In 'maart vorig jaar stonden echter toch minder school verlaters ingeschreven dan nu. Ook bij de overige jeugdigen daalde de wer kloosheid. WERKLOOSHEID VROUWEN Ook in de afgelopen maand daalde de werkloosheid in Limburg met 536 vrou wen. De daling van de werkloosheid was gespreid over alle beroepsgroepen, maar betrof uitsluitend de leeftijdsgroepen jonger dan 22 jaar. Landelijk daalde de werkloosheid met ca. 3800 vrouwen. De belangrijkste mutaties per be roepsgroep betroffen: kantoorperso neel, handelspersoneel en sociaal geneeskundig personeel. Bij de vrouwen biedt de algemene ar beidsmarktsituatie weinig perspectief. In vergelijking met maart 1983 is de werkloosheid nog gestegen. Alleen in Noord-Limburg is de ontwikkeling iet wat gunstiger, want in de rayons Venray en Gennep is de werkloosheid duidelijk lager dan vorig jaar. In Venray -66 en in Gennep -42. Samen nu nog 1598. Het aantal ingeschreven schoollver- laatsters liep terug, maar is nog steeds hoger dan in maart 1983. Bij de overige jeugdigen daalde de werkloosheid even eens. BROMFIETSTER KWAM TEN VAL Op de Jan Poelsweg deed zich een éénzijdig ongeval voor. Een 21-jarige bromfietsbestuurster kwam ten val toen zij vanaf de Jan Poelsweg de Deurnese- weg wilde oprijden en daarvoor over een onverhard stukje fietspad moest rij den. Zij raakte bij de val even buiten kennis, maar kon later haar rit weer ver volgen. De gemeente Venray is van de situatie op de hoogte gebracht en zal voor maat regelen zolgen. REEGEIT GEDOOD Een reegeit moest het oversteken van de Geijsterseweg met de dood bekopen. Een autobestuurder uit Geijsteren kon het dier niet meer ontwijken. Deze zit nu wel met de schade. VERNIELING AAN TELEFOONCEL In de avond of nacht van zaterdag op zondag werden weer vernielingen aange richt aan de openbare telefooncel op het terrein van St. Servatius. Twee ruiten werden vernield. De schade bedraagt 500 gulden. Op zaterdag 28 en zondag 29 april a.s. zal in Ysselsteyn weer het jaarlijkse Solistenconcours van de Venrayse Mu- ziekfederatie gehouden worden. De organisatie van dit concours, dat inmid dels voor de 9e achtereenvolgende maal gehouden wordt, is in handen van Fanfare De Peelklank uit Ysselsteyn in nauwe samenwerking met eerder ge noemde Muziekfederatie. Aan dit solistenconcours zullen deel nemen de muzikanten van de Muziek verenigingen in de gemeente Venray, aangesloten bij deze Muziekfederatie. Het gaat hier om de fanfares van Castenray, Merseio, Oirlo en Ysselsteyn en de harmonieën van Leunen, Oos trum en Venray, MMSK St. Petrus- Banden Veijray en voorts de Orkestver eniging Venray. Gedurende deze twee dagen zijn maar liefst 162 optredens van deze muzikan ten te beluisteren. Van deze optredens worden er bovendien diverse verzorgd door duo's, trio's enz. Dit betekent dat het aantal deelnemers, zoals dat overi gens ook in het verleden jaarlijks het geval was, ook dit jaar weer is toegeno men: maar liefst 198 muzikanten zullen in 162 optredens hun muzikale prestatie laten beoordelen. Opnieuw mag daar om dit jaar van een record aantal deel nemers gesproken worden. De jurering is in handen van de heer Claessens uit Tilburg. Aan hem de niet geringe taak om deze optredens allen op een juiste manier te beoordelen. Zijn ervaring en grote deskundigheid op dit gebied zullen een en ander echter zonder meer waarborgen. De pianobegeleiding van de diverse solisten zal verzorgd worden door de Venrayse pianisten Otto Kooien, Hans Noyerns en Jan Temme. Gedurende enkele weken, vooraf gaande aan dit Solistenconcours, heb ben de muzikanten zich, samen met deze pianisten, kunnen voorbereiden op hun optreden. Zoals eerder vermeld, wordt het so listenconcours dit jaar gehouden op zaterdag 28 en zondag 29 april a.s. in het gemeenschapshuis „De Smelehof" in Ysselsteyn. Het concours zal op zaterdag geopend worden om 12.00 uur, waarna op die dag tot 's avonds 22.00 uur optredens te beluisteren zijn. Op zondag wordt eveneens om 12.00 uur begonnen, 's avonds om 22.30 uur zal het concours afgelopen zijn. De entree bedraagt ƒ1,— voor kin deren t/m 14 jaar, van bezoekers boven die leeftijd zal 2.50 als entree gevraagd worden. Samen met de Venrayse Muziekfede ratie heeft Fanfare De Peelklank uit Ysselsteyn er alles aan gedaan om ook dit jaar van het Solistenconcours een plezierig gebeuren te maken, voor de vele muzikanten, maar zeker ook voor belangstellende muziekliefhebbers, die tijdens deze dagen van harte welkom zijn in het Ysselsteynse gemeenschaps huis. Het hoofd van de openbare lagere school De Flierefluit heeft aan het ge meentebestuur gevraagd gelden be schikbaar te stellen voor het herstellen van vernielingen aan het schoolgebouw en het aanbrengen van anti-klimpasta. Tijdens de kerstvakantie en in het weekeinde van 7 en 8 januari 1984 zijn er voor de derde keer in enkele maanden tijd ernstige vernielingen aangebracht aan het schoolgebouw. Ook nu weer moesten de lichtkoepels op het dak en de hemelwaterafvoer het ontgelden. Van deze vernielingen is aangifte gedaan bij de politie. De daders zijn niet bekend. Om verdere vernielingen op het dak te voorkomen verzoekt het hoofd anti- klimpasta aan te brengen op die plaatsen waar het gebouw gemakkelijk te beklimmen is (bijvoorbeeld op de dakranden boven de deuren en vensters en boven aan de hemelwaterafvoer). Uit ingewonnen informatie blijkt dat na het aanbrengen van deze pasta vernielingen aan daken nagenoeg niet meer voorko men. Het materiaal is erg glibberig, weer- bestendig, grijs van kleur en niet of zeer moeilijk uit kleding te verwijderen. Informaties bij scholen waar dit ma teriaal is aangebracht, hebben ons geleerd, dat het zeer preventief werkt. De kosten bedragen 1.049,— voor het herstellen van de vernielingen en 500,— voor het aanschaffen en aan brengen van anti-klimpasta. C.V.-MONTEUR WAS GEEN PSEUDO Veel narigheid heeft een c.v.-monteur ondervonden, nadat een bericht in ons blad heeft gestaan, dat er in het Brukske een c.v.-monteur opereerde, die in ge zelschap was van een 4-jarig kind. Na een door de politie ingesteld onderzoek, ging de waarschuwing uit attent te zijn, omdat het niet onmogelijk was dat die monteur op iets geheel anders uit zou zijn. Na dat bericht met de waarschuwing kreeg de monteur het zwaar te verduren. Opnieuw toog de politie op onderzoek uit en bij dat tweede onderzoek bleek dat het hier om een betrouwbare c.v.- monteur gaat van een erkende firma, die in opdracht van de Woningbouwve reniging werkzaamheden verricht. Het kind wat bij de man werd gezien, had met de man niets te maken maar liep gewoon mee. De politionele waarschuwing is te voorbarig geweest. Bij het behandelen dinsdagavond dóór de gemeenteraad van de meer jarenbegroting 1984 - 1987 kwam het tot een duidelijke botsing tussen het college en de raad. Een vooroverleg tussen de fraktie- voorzitters had geleid tot een gezamen lijke verklaring, voorgelezen door de heer J. Poels, voorzitter van de C.D.A.- fraktie. In niet mis te verstane bewoor dingen verweet de raad het college, dat het, tegen eerder gemaakte afspraken in, tóch had vastgehouden aan een manier van bezuinigen, zoals deze in het verleden werd gehanteerd. De raad eiste van het college dat eerst een analyse zou worden gemaakt v^n de verschillende beleidssectoren en dat er normen zouden worden vastgesteld aan de hand waarvan de bezuinigingen zouden kun nen worden toegepast. „Wij willen beslissen op grond van inzichten! Geef ons inzichten en geef ons criteria", aldus liet de raad het college weten. Hoewel de raadsvoorzitter probeerde de raad de hand in eigen boezem te laten steken, hield* men voet bij stuk. Dit resulteerde in het voor Venray»unieke feit, dat de voorzitter de vergadering schorste om met het college in beraad te Na heropening van de vergadering gingen op hun beurt de fraktievoorzit- lers in beraad. Uiteindelijk bleek dat de raad geen moeite had met het.qjfermatige gedeel te van de meerjarenbegroting maar men was pas tevreden nadat de burge meester had toegezegd dat op zeer korte termijn het college met de fraktievoor- zitters aan tafel gaat zitten voor het ver der invullen van de wegingscritereia. Op dit onderwerp, dat enige uren in beslag nam, komen wij uiteraard volgende week uitvoerig op terug. Uw spaargeld verdient de beste rente Woensdag 2 mei is er weer gelegen heid om te fietsen. Voortaan fietsen we op woénsdagmiddag. Vertrek om kwart voor twee bij net gemeentehuis. We hopen op een goede opkomst. Zondag 29 april. Om 10.15 uur zingen we de Hoogmis in de Paterskerk. Woensdag 2 mei. Wegens omstandigheden geen repetitie. Is onbekend wanneer en hoe laat. Vrijdag 11 mei. Om 14.00 uur zingen wij voor een 50- jarig huwelijk in de Paterskerk. Gaarne trouwe opkomst! Ook nieuwe leden zijn van harte wel kom en kunnen zich opgeven. Ook graag mannen. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij de nummers 81719 of 81451. Iedere dinsdag inloopavond van 19.30 tot 22.30 uur. Iedereen die eens zin heeft in een praatje en een kop koffie is er hardstikke wel kom! Verder zoeken Wenog enkele vrijwil ligers. Voor meer informatie even bellen naar Ben, tel. 83824. Tot ziens op Hoenderstraat 33 te Ven ray. Programma van vr. 27 april t.m. do. 3 mei Vrijdag 27 april 8.30-16.00 spelinstuif 17.30-18.30 Cox zaalv. vr. 18.30-19.30 KNVB zaalv. vr. 19.30-20.30 SVV jeugd zaalv. vr. 20.30-21.30 SV Veronica zaalv. vr. 21.30-22.30 FC 't Vat zaalv. vr. Zaterdag 28 april 8.00-18.00 Jumpers basketb. tourn. 18.00-19.00 Trefpunt zaalv. vr. 21.30-22.30 Evers zaalv. vr. Zondag 29 april 8.30-16.00 Judo distriktstourn. 16.00-17.00 Batu Badaun zaalv. vr. 17.00-18.00 Thuyls zaalv. vr. 18.00-19.00 Old Calahan zaalv. vr. 19.00-20.00 Turkse jongeren zaalv. vr. 20.00-21.00 zaalv. vr. 21.00-22.00 zaalv. vr. Maandag 30 april 9.00-21.00 Oranje zaalv. tourn. Dinsdag 1 mei 18.00-21.00. VC Rooy tr. 21.00-23.00 Badminton Woensdag 2 mei 18.00-23.00 Badminton Donderdag 3 mei 18.00-19.00 gemeente zaalv. vr. 19.00-21.00 VC Rooy tr. Tussen 16 en 23 april. Een damesbril in zwart etui, zilver mdhtuur zwart/witte hond, ras onbe kend hond, kleur grijs met bruin, ver moedelijk Yorkshire terriër, met geel halsbandje 2 sleutels aan een ring; aan de ring zit een zwart houten blokje sleutelbos in bruin „knip-etui". Voor inlichtingen kunt U zich wenden tot de administratie van de gemeentepo litie Venray, Leunseweg 4, tel. 04780- 84888, tst. 227. 'n leesbare krant ZONDAGOCHTENDCONCERT Programma zondagochtendconcert d.d. 29 april a.s. Jongerenkoor „Chrisko": 1Goede Morgen. 2. Geef ze een kans. 3. Let the sun shine. 4. Waar dj.nkt de mens het aan. 5. Since the sun. 6. Halleluia. 7. The sound of silence. 8. O, tekens. 9.1 don't know. 10. Top of the world. Jeugdharmonie „Euterpe" Venray: 1Juniorenmars - Johan Wichers 2. A Starter Collection - Cees Vlak 3. Instand Concert - H. L. Walters 4. Back Beat Boogie - Frank Williams De Natuurvrienden uit Merseio orga niseren op zondag 29 april een wandel- toch over div. afstanden. De start is in zaal het anker, Grootdorp 33 Merseio. De starttijden zijn: 40 km tussen 8.00 en 10.00 uur; 15 en 20 km tussen 9.00 en 13.00 uur; 5 en 10 km tussen 9.00 en 14.00 uur. Groepen die gejureerd willen worden starten om 12.00 uur. U kunt op de dag zelf inschrijven voor een medaille of stikker. De routes voeren allen door de mooie en bosrijke omgeving van Merse io, zoals de ballonzuilbossen. De grote re afstanden leiden ook nog door het prachtige Peelgebied, terwijl 40 km wandelaars op een plek komen waar nog turf wordt gestoken. U komt met deze tocht vast op plekjes waar U nog nooit bent geweest. De afstand van 40 km is tevens een goede training voor de Kennedymars. Voor inlichtingen: Mevr. v.d. Akker, Past. Vercoulenstraat 4 Merseio, tel. 04786-320. Deze tocht wordt georgani seerd onder auspiciën van de KNBvLO Kring Limburg. openbare bibliotheek I Q v/enray OPENBARE BIBLIOTHEEK afd. voor volwassenen, Julianasingel 33, afd.voor de jeugd, Schoolstraat 32, VENRAY Tel. nr. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten voor de jeugdafdeling: -A-boeken [tot 9 jaar]: Cartwright, Stephen. Zoek de •Poes. Prentenboekje zonder tekst; op de kleurige tekeningen is het .verstopte dier op een logische plaats terug te vinden door de peuter. Kromhout van der Meer, Rindert. Een spartelende speelgoedhond. Twaalf korte verhalen over een 5-jarige kleuter en haar speelgoedhond Alexander. Vanaf ca. 4 jaar. morris, Neil. Boef is zijn fijnste bal kwijt. Boef de hond mag mee naar buiten in de sneeuw. In het park raakt hij zijn bal kwijt. Kort verhaalthje, met aanwijzingen om kleuters op de grote gekleurde platen voorwerpen te laten opzoeken. -B-boeken [van 9 tot 11 jaar]: Bruijn, Jan de. Frits en Frans en de rode olifant. De twee vrienden Frits en Frans kunnen samen met Bram en zijn rode autobus, door hun onoplet tendheid veel moeilijkheden in Duin- dorp oplossen. Jagt, Liesbeth van der. Wat moet dat met die aap! Als Chiel en zijn moeJer verhuizen naar een flat in de stad, krijgen ze nieuwe buren die een aap in huis hebben. Chiel vindt een aap als buurmeisje heel leuk, maar of de aap dat ook vindt? Malot, Hector. Weer thuis. Na de dood van haar moeder gaat een 19e- eeuws Frans meisje op zoek naar haar familie. Eenmaal thuis worden door haar toedoen de werkomstandigheden in de textielfabrieken van haar groot vader verbeterd. Luxueuze, volledige uitgave met alle oorspronkelijke illu straties. Portegijs, Dan. Het teken van de kring. Jozien en haar oma slaan op de vlucht wanneer juffrouw Pin ze in een kindertehuis en een bejaardentehuis wil stoppen. Tante Bep de heks biedt oonderdak en hulp. -C-boeken [vanaf 11 jaar]: Bosse, Malcolm. Ze noemen me Ganesh. Jeffrey (14) heeft zijn leven lang in India gewoond. Als zijn ouders zijn overleden, gaat hij naar hun ge boorteland Amerika, maar hij is wel heel anders dan zijn klasgenootjes daar. Cresswell, Helen. Een doodgewo ne jongen. Het kost een jongen heel wat moeite om zich te kunnen handhaven in een familie die uit heel bijzondere mensen bestaat. Sallis, Susan. Geeft het een kans. David raakt in ernstige moeilijkheden, wanneer hij zijn spastische vriend Bruce helpt het tehuis waar deze verblijft, te ontvluchten. Want Bruce heeft de medicijnen, die voor hem van levensbe lang zijn, achtergelaten. Deze week 'n (niet^a) te beste) schoolfoto van 'n jongSnsklas (klas 4) uit Venray. Zij werd gemaakt in 1927. De jongensschool stond toen op de plaats waar nu de schouwburg staat. Helaas zijn niet alle 42 namen van de jongens bekend. Indien ze nog in leven zijn, zijn ze ongeveer 67 jaar oud. De beide onderwijzers achter in het klaslokaal zijn: Meester Hendriks, hoofd der school (links), en rechts Meester Cuppen. Hieronder volgen de namen, maar wie wie is zult U zelf even uit moeten zoeken, want dat gaf de inzender ons niet op. Theo Vullings, Harry Geurtjens, Jeu Michiels, Fun Odenhoven, Wim Cree- mers, Lei Robben, Jun Janssen, Albert Maas, Constant Pijls, Jan Rongen, Jan Jacobs, Jan Voesten, Jan Clephas, jan van Dijck, Lambert Laurensse, Meester Hendriks, hoofd van de school. Christ Pelzer, Math Hendriks, Teng Willems, Frans van Opbergen, Meester Cuppen. Albert Martens, Fun Goumans, Gerrit Burgers, Nierke Michels, They Vullings Piet Swaghoven, Bèrke Vermeulen, Toon Vermeulen, Lei Rutten, Hendrik Albers, Grad Wintels, Fun Custers, Piet Swinkels. Foto's kunnen nabesteld worden bij: J. v. d. Putten, Westsingel 18, tel. 89803. Hebt U ook oude foto's die U in ons blad wilt plaatsen, breng ze dan even aan ons adres: Grotesiraat 68. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. A. Francken, T. Lank- veld, H. S -braven en J. Wittgen: ZATERDAG EN ZONDAG J. WITTGEN Langstraat 72, tel. 86082 KONINGINNEDAG T. LANKVELD Langstraat 76, tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck- Keizer, F. Schmeetz, T. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: ZATERDAG EN ZONDAG T. VAN THIEL Telefoon 88800 KONINGINNEDAG F. DE MUINCK-KEIZER Telefoon 88800 DOKTER KEIJZER Van Beurdenweg 10 Ysselsteyn Telefoon 04785-777 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN Van heden vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. ST. ODA Passage 1, tel. 81255 Openstelling zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: C. VAN GEMERT, tel. 80700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en M.G.A.M. Loonen dienst op vrijdag, zaterdag en zondag W. KREMER Mgr. Nolensstr. 12 Venray tel. 81000 Spreekuur kleine huisdieren: Za. en zo. van 13.30 tot 14.00 urn en volgens afspraak. DIEREN ARTSENPRAKTIJK M.J. van Winden en E.M. Ruymbeek tel. 04780-81336/83829 E.M. RUYMBEEK Brienenlaan 5, Venray, tel. 83829 WEEKENDD. VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van Mevr. v. Dillen, Mevr. Stevens, Mevr. Tiggeloven en Mevr. Timmermans. MEVR. TIGGELOVEN Florishof 23, Venray, tel. 04780-82411 Vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van Mevr. Stevens en Mevr. Tiggeloven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. TIGGELOVEN Florishof 23, Venray, tel. 82411 Afspraken maken elke ochtend tussen 8 en 9 uur en 's avonds tussen 18 en 19 uur. REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray, Meerlo en Wanssum is bereikbaar via Tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijk verpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er gelegenheid van maandag t.m. vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uit leenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleegkundige van de week enddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na ge bruik zo spoedig mogelijk terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorsc reening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Zwapgerschapgymnastiek: Aanmeldingen via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brakste Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur, telefoon 83859 Zuigelingen- en kleuterbureau uitsluitend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landweert" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige op maandag, woensdag en vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur, telefoon 88273 of v 85900. Wijkgcbouw Ysselsteyn Litsenbergweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrijdag van 13.30 tol 14.00 uur. Telefoon 04785-492 GEZINSZORG VENRAY Weslsingel 5 Tel. 04780-86363 Spreekuur: dagelijks van 9 tot 10 uur. ONDERWIJS- EN BEROEPSKEUZE VOORLICHTING VENRAY Leunseweg 2a, tel. 10032 Openingslijdenyna. t.m. do. 8.30-12.45 uur en 13.15-17.00 uur. vr. 9.00-12.30 uur en 13.00-16.30 uur. INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM, LIMAGAS en WML Past. Wijnhovenpark 15801 BZ Venray tel. 04780-86333 Geopend ma. t.m. vr. van 9.00-17.00 uur ALGEM. HULPDIENST VENRAY Tel. 04780-84163 Bereikbaar elke werkdag van 9.00-11.00 en van 19.00-20.00 uur. NVIH COC afd. Venray Telefonische opvang voor homoseksuele mannen/vrouwen Postbus 316 - tel. 88809 bgg 10211 JEUGD MAATSCHAPPELIJK WERK Hoenderstraat 33, Venray tel. 85251 open ma. t.m. vr. van 10.00-1(.30 uur.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 3