VERENIGIMMEUWS nIf Ky y> SPRINGPLANK JUM Merselo D'66 OJC DE BRAK 'EN Venrays Mannenkoor KINDERKOOR de BANDELIEREN PEEL EN MAAS Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan RUILBEURS Speelgoed- en kledingmarkt De Peelspeurders #clië|»kr TRIMCLUB WIJK NOORD-WEST I II Ki Sjoeltournooi voor thuissjoelers K Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge- lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. at i van d 3rabaa voo lat of g in de n. be van dt 'eeldii p en de handt linksaf mete restao delijker lenweg' agd. naar n d. aansla Er kon rvan 3d e ligger van 2, ilomeft Ripst sta* zulle Peelwr di ild. Ee dt rusti ie hon De ziel probeer slikkt >nd gai stander tig. H blaffi dhoeki angt uitgep tot ad ijnselei doi t onvc s en dk in hi voes d aan m en, het i hebtx te dot stez ;id, jij boe essiefi t en ve laatst nieter en lop i meti woi verin ïingsvt r die buur en wal besm ni kan d n(naf werfkt of do es het' :ntehu e Vete: ;econst noodt vo inentr \RÏ nt A.s. donderdag 26 april om 19.30 uur repetitie voor de bassen en om 20.0G uur voor het hele koor. Vrijdag 27 april opluistering receptie Henk Janssen t.g.v. 25-jarig jubileum bij fa. Nelissen. Verzamelen om 17.45 uur aldaar. Donderdag 3 mei om 19.30 uur repe titie voor de tenoren en om 20.00 uur vgor het hele koor. Vrijdag 4 mei, opluistering dodenher denking in de Grote Kerk met de Kon. Harmonie Euterpe. Aanvang 19.00 uur. Verzamelen en inzingen om 18.30 uur in uniform. De te zingen nummers zijn: Andante, Lord heve mercy. Beate Mor- lui en Nocoj Pa. Solisten: Wim Fleur- kens en Henk Koenen. Zondag 20 mei, opluistering Eucha ristieviering in de schouwburg t.g.v. het 25-jarig jubileum van Petrus Banden. Aanvang 10.30 uur. Verzamelen om 10.15 uur in de schouwburg. Zondag 27 mei 'opluistering Willem van Oranje herdenking in de foyer van de schouwburg. Aanvang 20.00 uur. Tijdstip van optreden 22.30 uur. Zaterdag 2 juni Geritskorenavond in Heerlen. Zaterdag en zondag 23 en 24 juni con certreis naar Saulheim. Geen repetitie wegens vakantie op 19 en 26 juli en 2 augustus. Afmelden bij R. van Mil, lel. 86917 of clublokaal Vlakwater, tel. 82318. KONINKLIJKE HARMONIE EUTERPE VENRAY HARMONIE Donderdag 26 april. Algemene ledenvergadering om 19.30 uur, met dames, i.v.m. 125 jaar Euter pe. Maandag 30 april. Koninginnedag, bijeenkomst om 11.15 uur in café 't Upke voor aubade ge meentehuis. Donderdag 3 mei. Om 19.30 uur repetitie harmonie orkest. AGENDA Vrijdag 4 mei. Nat. dodenherdenking Vrijdag 18 mei. Serenade. Zondagen 20 en 27 mei. Communiefeesten. Zondag 17 juni. Intocht Jeugdvierdaagse. Zondag 24 juni. Aubade b.g.v. priesterfeest. Vrijdag 29 juni. Buitenconcert Markt Venray. Zondag 7 oktober Concert te Blerick met Horst. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 19 april. 18.30 Uur, repedtie in Perdstal. Donderdag 26 april Repetitie jeugdorkest om 18.30 uur. Zondag 29 april. Zondagochtendconcert om 11.30 uur in de foyer van de Schouwburg. Bijeen komst om 11.15 uur in de foyer van de schouwburg. Maandag 30 april. Koninginnedag om 15.00 uur concert nabij de Perdstal i.v.m. rommelmarkt. DRUMBAND Zaterdag 28 april. Om 19.00 uur repetitie in Perdstal. Daarna vertrek met eigen auto's naar Holthees. Zondag 29 april. GEEN repetitie. Zaterdag 19 mei. 's Middags drumbandfestival Venray in de schouwburg om 14.30 uur. 's Avonds dmmbandfestival Stevensbeek. Zie v^jder agenda harmonie-orkest. Afmelden harmonie-orkest bij de se cretaris, tel. 80225; leerlingen bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. (jongerenkoor ho riói VREDESKERK VENRAY Het korenfestival in Ottersum op 8 april jl. is met goede resultaten en met veel plezier verlopen. Alle leden or kest bedankt voor jullie goede inzet. Het volgende optreden is op 29 april dus a.s. zondag nl. het zondagochtend concert in de schouwburg. Dit begint om 12.15 uur maar jullie moeten yr al om 11.45 uur zijn. In de paasvakantie is er evengoed repetitie. Op 5 mei zingen we om 19.00 uur in de Vredeskerk, want dan doen de kinde ren van de zesde klas het H. Vormsel. Om 18.00 uur aanwezig zijn. Allemaal een plezierige vakantie toegewenst. Het bestuur „CAPRICCIO" Dinsdag 1 mei. Repetitie alten om 19.00 uur. Zondag 6 mei. GEEN repetitie. Maandag 7 mei. Om 19.00 uur repetitie sopranen. Dinsdag 8 mei. Repetitie alten om 19.00 uur. „BOJEMA" Vrijdag 4 mei. Gezamelijke repetitie om 18.45 uur. Donderdag 17 mei. Uitvoering Schuttersveld. „SALTARELLO" Zaterdag 5 mei. Om 16.00 uur gezamelijke repetitie. Zaterdag 5 mei: extra repetitje voor de musical om 2 uur 's middags in het repetitiezaaltje. Dinsdag 8 mei: notenlezersgroep om 18.15 uur en koorrepetitie om 18.30. Zondag 13 mei: we zingen de mis van 11.00 uur. We zijn om 10.30 uur in het repetitiezaaltje, in uniform. Dinsdag 15 mei: geen repetitie noten lezers. Wel repetitie voor de kinderen die een instrument bespelpn bij de musi cal, om 18.00 uur. Om 18.30 uur koor- repetitie. Probeer allemaal te komen op de ex tra repetitie op zaterdag 5 mei. We hou den ons dan alleen bezig met de musical. DAMESKOOR Zondag 29 april zingen we de hoog mis om 10.00 uur in de kapel van het ziekenhuis, in officiële kleding. Wilt U s.v.p. om 9.45 uur aanwezig zijn. Woensdag 2 mei om 20.00 uur repeti tie. Zondag 13 mei ons zondagechtend- concert in de schouwburg, samen met de Hofkapel. Zaterdag 19 mei: deelname aan de zangersdagen in Horst. Zondag 27 mei deelname aan het Oranje-concert in de Schouwburg, om 20.00 uur. Zondag 24 juni om 10.30 uur mede werking aan de plechtige Eerste Mis van de kapelaan van de Vredeskerk. In offi ciële kleding. Woensdag 11 juli laatste repetitie voor de vakantie. Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevr, Sijbers, lel. 81353, óf aan Mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332. Agenda: Zaterdag 28 april. Om 18.45 uur repetitie voor het hele koor. Aansluitend gaan we voor deelna me aan een concert naar Boxmeer. In uniform! Maandag 30 april. Geen repetitie i.v.m. Koninginnedag. Dinsdag 1 mei. Om 18.30 uur repetitie voor alten. Woensdag 2 mei. Repetitie om 18.30 uur voor de sopra nen. Afmelden: Secr. Langstraat 104, iel. 81690. Algemeen. Met grote tevredenheid mogen we te rugzien op de opkomst en uitvoeringen tijdens de Goede Week. Prima jongens en mannen! Laten we, als afsluiting van het Paasgebeuren aanstaande zaterdag in Boxmeer ook goed voor de dag ko men. Er wordt op de komst van ALLE KOORLEDEN gerekend! Ouders die a.s. zaterdag willen rijden worden drin gend-verzocht kontakt op te nemen met het secretariaat. 'n leesbare krant VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Donderdag 26 april, 19.30 uur repeti tie voor het hele koor in de Essel, Ursu- lastraat. Dinsdag 1 mei om 20.00 uur repetitie voor hei hele koor in de Haandert te Te- gelen. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of bij mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Gedurende de openingstijden van het tuincentrum Henk Smits kunt U oud papier deponeren in de loods achter het centrum. Kampi<|ensschieten 1. Antoon v.d. Broek 24 pt 22 pt 21 pt 21 pt 20 pt 19 pt 2. Peter Willems jr. 3. Piet Volleberg Koos v. Kilsdonk 5. Herman Janssen 6. Jan Willems Gouden troffee Zondagmiddag is de Gouden troffee- wedstrijd verschoten. Deze beker werd gewonnen door H. Rongen met 25 pun ten. In de extra ronde zijn de prijzen als volgt behaald: 1P. Willems jr. 17 pt 2. J.Jansen 16 pt 3. J. Willems 16 pt 4. H. Rongen 15 pt 5. P. Willems sr. 15 pt 6. P. Volleberg 14 pt Rommelmarkt Zaterdag vanaf 11.00 uur begint de rommelmarkt. De leden worden om 10.00 uur in het gildehuis verwacht voor het ophalen van de spullen en het op bouwen van de kramen. Wedstrijd Venray-Geijsteren Zondagmorgen is er gewoon kampi- oenschieten. Zondagmiddag begint om half twee de vriendschappelijke wedstrijd tegen het St. Willibrordusgil- de uit Geijsteren op ons schietterrein. Meiboomplanting Maandagavond wordt er traditiege trouw weer de Meiboom geplant bij het §jldehuis. De aanvang is 19.00 uur. Ledenvergadering Dinsdagavond om 8 uur is er de maandelijkse ledenvergadering. Belang rijk punt ter vergadering is de bespre king van de Statiedag. Geachte schuttersvrienden. De agenda voor de komende week is: Heden, donderdag 26 april ledenverga dering in café Thielen, Kennedyplein 6 te Venray. Aanvang 20.30 uur. Het bestuur hoopt op een goede opkomst. Zondag 29 april oefenen schieten op de Endepoel. Aanvang 11.00 uur. 's Middags drietallenwedstrijd bij schiet vereniging St. Hubertus Tegelen op het George Gossens schietterrein. Aanvang om 15.00 uur. Vertrek wordt nader ge regeld. Maandag 30 april mciboomplanten bij het gildehuis De Klomp. Aanvang 20.00 uur. Daarna gezellige avond. Denk aan het uniform! Vrijdag 27 april gaan we met de jeugd van 12 t.m. 15 jaar naar het Evoluon. Iedereen die zich heeft opgegeven kan mee. We vertrekken 's morgens om half tien en zijn 's^vonds rond vijf uur weer terug, 's Avonds is er dan voor de jeugd een disco-avond. Zaterdag 28 april treedt in JUM Chic- kweed op. Aanvang 20.00 uur. Iedereen vanaf 15 jaar is dan welkom. Entree 2.50. Zondag 29 april zijn we om 15.00 uur geopend, ledereen vanaf 15 jaar is dan weer welkom. Om 20.00 uur wordt er weer een film gedraaid. Maandag 30 april geopend vanaf 15.00 Uur. Iedereen vanaf 15 jaar is dan weer welkom. De afd. Blitterswijck van de IV Phila- telica organiseert zondag 29 april tussen 10.00 ea 13.00 uur een ruilochtend en nog een philatelistisch gebeuren in Ho tel Verstraelen, Geijsterseweg 7 te Wan- ssum. Wij nodigen alle'postzegelverza melaars uit on^daar eens te komen kij ken. Bent U verhinderd bezoek dan eens onze verenigingsavond, elke le donder- dag van de maand in hotel Verstraelen. Onze eerstvolgende avond is 3 mei om 20.00 uur. U bent altijd welkom. Op zondag 29 april wordt tussen '0.30 en 14.00 uur een speelgoed-, kin- derkledingmarkt gehouden in de Jozef school te Overloon. De kinderen van Overloon gaan op deze markt hun speel goed, wat ze niet meer gebruiken, zelf verkopen. De opbrengst mogen ze zelf houden. Daarnaast zal door enkele ouders speelgoed en kinderkleding worden ver kocht, wat de afgelopen dagen in heel Overloon is opgehaald. Deze opbrengst is bestemd voor Jacqeline Eibers, die reeds 17 jaar in Brazilië werkzaam is. De overgebleven zomerkleding zal ook naar Brazilië worden gestuurd. Deze week, in de paasvakantie, zijn alle scouts onderweg met de aktie ,,'N HEITJE VOOR 'N KARWEITJE". De kabouters, gidsen, welpen en verken ners willen een klusje doen, uiteraard in ruil voor wat financiën. Ze hebben alle maal een boekje bij zich om een en an der op te schrijven en waarop hun naam staat. Wij rekenen op veel karweitjes... en nóg meer heitjes! Uw auto kan ge wassen, gezogen en geboend worden op zaterdag 28 april, de gehele dag bij 't Peppelshuus, ons scoutingsgebouw aan de Oostsingel. De koffie staat klaar ter wijl Uw auto een beurtje krijgt. Het regenboogspel. Deze keer gingen we op zoek naar de gele boog van de regenboog. De blauwe kleur hadden we bij 't water gevonden, de groene kleur vonden we in de bossen. De gele kleur zouden we misschien wel bij de zon kunden vinden, maar... er was geen zon! Kabouters schrijven over het regenboogspel. Derde bijeenkomst. Toen we binnen waren gingen we het Regenbooglied zin gen. Daarna moesten we allemaal iets schilderen over de zon. Toen gingen we grabbelen en buiten spelletjes doen. We gingen door een stang rennen en toen over een tafel en toen bokspringen en balletjes gooien. Op het tinde van de avond hebben we de gele stukken van de regenboog gevonden, tussen het goud van Dagobert Grijpstuiver. Toen heb ben we het Regenbooglied gezongen. Het was een leuke avond Anke De volgende keer gaan we op zoek naar oranje. Dit gaan we doen op Ko ninginnedag op het terrein Vlakwatef tegenover de fietscrossbaan. We hopen dat alle kinderen uit Venray en omstre ken ons die dag helpen zoeken naar de oranje boog van de regenboog. Tot dan. Tussen half twee en half vier zijn onze kabouters, gidsen, welpen, verkenners, rowans en sherpa's daar aanwezig en we hopen dat heel veel kinderen meedoen aan onze scout-activiteiten! Graag tot ziens op Koninginnedag op het terrein Vlakwater. WIJKCENTRUM 'T SCHÖPKE 't Schöpke bestaat 1 jaar Op 30 april is het precies één jaar ge leden dat het Veltumse wijkcentrum 't Schöpke werd geopend. In dat ene jaar is er ontzettend veel gebeurd. Het wijkcentrum staat letter lijk en figuurlijk bol van aktivitetien en het is een ontmoetingscentrum, gewor den voor vele inwoners van de wijk, dat niet meer weg te denken is. Het onlangs benoemde nieuwe Stich tingsbestuur is dan ook zeer in zijn nop jes over de gang van zaken en over het geen er door hun voorgangers werd ge presteerd. Een woord van dank aan de velen, die hieraan hun medewerking hebben verleend, is heer zeer zeker op zijn plaats. Er is dan ook alle reden om dit een jarig bestaan feestelijk te vieren. Een aktiegroep uit het Bestuur heeft een feestprogramma opgesteld, waarbij aan ieder, van jong tot oud, de gelegenheid geboden wordt dit feest mee te maken. Veltummers laat dan deze kans niet voorbij gaan en kom eens kijken wat er allemaal in Uw wijkcentrum te doen is. Het feestprogramma ziet er als volgt uit: Zaterdag 28 april is er een disco avond, aanvang 19.00 uur, voor al dege nen dk in het bezit zijn van een pasje. Op deze avond wordt tevens een „play back show" gehouden, waaraan iedere houder vqn een pasje kan deelnemen en waarbij enkele fraaie prijzen te winnen zijn. Zonddg 29 april frühshoppen om 11.30 uur. Hierbij wordt de muziek ver- zorgcfcioor een Dixieland orkest, de Ef- kes Anders Jazz Band. Diverse gebrui kersgroepen van het wijkcentrum zullen demonstraties geven, zoals Aerobic Dancing, Turkse dansen, Volksdansen etc. Tevens zijn er enkele infostands in gericht. Iedere inwoner van Veltum kan dit frühshoppen gratis meebeleven. Kom tijdig want wij verwachten een overvolle zaal. Maandag 30 april kindermiddag van 14.00 tot 15.30 uur. Ook <ie kleintjes komen weer een keer aan hun trekken, wanneer goochelaar-buikspreker Rinal- do hun enkele uurtjes gezellig zal bezig houden. Bovendien is er voor ieder kind nog,een traktatie. Ook hier is de toe gang gratis! U ziet, het bestuur heeft kosten noch moeite gespaard om van het feest iets groots te maken. Maakte U nog nooit kennis met het wijkcentrum dan is dit een unieke gelegenheid. U zult er geen spijt van hebben. Beste Demokraten! Na een tijd van betrekkelijke rust pakken wij de draad weer op. Op woensdag 2 mei a.s. is er dan weer een algemene ledenvergadering in het zzaaltje van hotel „De Zwaan" aan de Grote Markt. Aanvang 20.00 uur. Leden, maar ook andere belangstel lenden zijn van harte welkom. Kom vrijblijvend binnen en hebt U suggesties en ideeën dan kunt U ze daar kwijt. De agenda ziet er als volgt uit. Opening notulen AAV 28-9-'83 me dedelingen, ingekomen stukken, uit gaande post jaarverslag financieel verslag Europese verkiezingen vaca ture voorzitter rondvraag sluiting. Tot ziens secr. D'66 afd. Venray Hallo jongelui. A.s. donderdag club van 18.15 tot 19.45 uur. Trek een paar stevige schoe nen aan want er staat een boswandeling op het programma. A.s. Vrijdagavond club van 19.00 tot 21.00 voor de jeugd van 9 t.m. 12 jaar. Het programma wordt verzorgd door groep 4, dus Wim, Martin, Astrid, Henk en Twan. Zorg dat je op tijd bent. Zaterdagavond club van 19.30 tot 21.30 uur. Hebben jullie al een idee wat jullie willen. Laat eens horen! Tot a.s. w.e. Groetjes, de leiding Onze aktiviteiten. Lopersgroep Zaterdagmorgen duurloop van 10 km op het Overlooncircuit. We vertrekken om 7.15 uur vanaf parkeerplaats De Vers. Maandagavond vertrek om 18.30 uur vanaf St. Anthoniusveldweg 1, doel: conditielooptraining over 10 km op har dere ondergrond voor langere afstand, Route Singels Venray Trimmers Zondag, op het Cooperbaancircuit een gevarieerd trimprogramma. We ver zamelen en vangen aan om 9.00 uur bij Ballonzuil Beek weg. Woensdagavond gevarieerd trimpro gramma op het Circuit Vlakwater. Ver zamelen en vertrek om 18.45 uur vanaf de Perdstal, Kempweg. Inlichtingen: P. Loomans, Ouvertu- reïtraat 14, tel. 85384. Drumen Showband Venray en omgeving Zaterdag 28 april om 19.00 uur Leun- seweg optreden i.v.m. receptie voorzit ter. Zondag 29 april majoretten solisten concours te Venlo. Vertrek 13.00 uur. Maandag 30 april optreden in De Wetteling. Om 18.30 uur Leunseweg. Op 5 mei a.s. optreden i.v.m. mei feesten in Venray. Om 13.30 uur Leun seweg. 13 Mei distriktsfestival te Bergen. 19 Mei optreden bij St. Petrus Ban den in Venray. 3 Juni muziekfeesten Hegelsom. a 0 Aktiviteitenprogramma Vrijdag 27 april kienavond t.b.v. Reisvereniging. Zaterdag 28 april: sjoeltournooi voor thuissjoelers. Inschrijving van 11.00 tot 13.30 uur. Meerdere inschrijving moge lijk. Per inschrijving ƒ2,50. U bent allen van harte welkom. Zondag 29 april: koffie-uurtje van 10.00 tot 12.30 uur. Hierbij kunt U twee gratis koffie bestellen. Uitslag kaartconcours. Na vijf gezellige kaartavonden kon den o.a. de levensmiddelenpakketten onder de winaars verdeeld worden. Rikken Ï.Leo Jacobs. 2115 2. H. Schepers* 1885 3. T.Janssen 1854 Jokeren 1Majorie Hulleman 284 2. Truus Salden 291 3. Nellie Arts 308 Kruisjassen 1. Mary Jacobs 20207 2. Jan Ponje 20194 3. H. Creemers 19439 KATHOLIEKE VROUWENVERENIGING I ii VROUWEN Woensdag 2 mei a.s. gaan we bowlen in Oostrum ter afsluiting van dit sei zoen. We gaan eerst naar de parochie kerk van Oostrum waar we om 19.00 uur. een Eucharistieviering bijwonen. Daarna gaan we naar het bownngcen- trum. A.s. donderdag 26 april speelt in de Brak de uit Amsterdam afkomstige band ..Frites Modern". Dit is een drie- Vrijdag 27 april. COOPERATION FANDJI Fandji maakt in haar muziek gebruik van§authentieke instrun^nten en mo derne instrumenten o.a. ensemble va tam-tams (sambanii, djembé, boté), bas-drum (doumdoumba), congöma, bell's, elektrische gitaar, basgitaar. De gedachte hierachter is het idee van de integratie tussen Europa en Afrika: kontinenten die sinds het begin van de geschiedenis met elkaar verbonden zijn... Fandji probeert via haar muziek an deren te inspireren en levenslust te ge ven, bronngen van kreatieve energie. Afrikaanse ritmes vormen de basis in de muziek. In ieder mens is een gevoel voor ritme aanwezig en Fandji probeert dit aan te spreken, waardoor er een opener en een rijkere sociale sfeer kan ont staan. De groep is in het leven geroepen door S.E.G. Cissé. Hij is afkomstig uit de Republiek Guineé (West Afrika). Cissé is een veelzijdig artiest en choreo graaf. Aanvang half tien. Entree gratis. 1 en 2 juni WORKSHOP AFRIKAANSE DANS EN PERCUSSIE In het weekend van 1 en 2 juni organi seert Dingus een tweetal Afrikaanse workshops. Beroepsmuzikanten uit het zwarte Afrika geven een kursus Afri kaans dansen en een kursus Afrikaans trommelen. Deze kursussen vinden plaats op vrijdagavond, zaterdagmor gen en zaterdagmiddag. Kosten om mee te doen: één kursus ƒ35,- p.p., beide kursussen ƒ50,- p.p. Het aantal deelnemers dat mee kan doen is beperkt. Heb je interesse geef je dan snel op bij Dingus. Zaterdag 26 mei VAKANTIECIRKUS- Op zaterdag 26 mei organiseren wij een groots vakantiecirkus voor jonge ren. Wij hebben een groot aantal orga nisaties uitgenodigd om die dag infor matie te geven; te denken valt hijbij aan alternatieve reisburo's, internationale werkkampen, ANWB, Jeugdherbergen, tentenfabrieken, liftcentrale enz. Verder zullen er diverse films te zien zijn. Enkele wereldreizigers zullen een lezing geven en zal er allerlei rand- informatie te verkrijgen zijn. 's Avonds sluitend we af met zomerse, zwoele, swingende band. Verdere programma. Vrijdag 4 mei Qotz, Qotz en Snotz, Venrayse punkband die nog steeds bezig is afscheid te nemen. Zaterdag 12 mei „Mis met 4 heren", een parodie op de klassieken. Vrijdag 18 mei Duplex Johnsop en Piii Piu treden dan achter in de zaal op. Beide zijn te omschrijven als aankomen de toppers in het Nederlandse wave- iand. Zaterdag 2 juni „De andere band" te- jater of tejater met muziek, hoe dan ook zowel om te zien als om mee te doen. Aktiviteiten voor meiden. Vanaf donderdag 3 mei a.s gaat in Dingus een projekt van start voor mei den. Dit projekt staat in het teken van ^dans, muziek en toneel. Wat is de be doeling ervan? De bedoeling is: dat meiden vanaf een jaar of twaalf kennis maken met dans, muziek en to neel; dat meiden ook eens op een wat an dere manier met elkaar bezig zijn; dat meiden elkaar kunnen ontmoe ten; En natuurlijk is gezelligheid belang- mans formatie met Nederlandstalige no- wave. Afgelopen zondag op VPRO Spleen speelde ze half Amsterdam plat en ze heben een Lp. genaamd „Moeders Patatkraam". Aanvang 22.30 uur. rijk. Op deze avond kun je bijvoorbeeld met enkele andere meiden een muziek- groepje vormen. De keuze van wat je doet is helemaal vrij. Op de negende avond wordt al het ingestudeerde opge voerd voor publiek. Elke avond duurt van half acht tot ongeveer tien uur en is altijd op donder dagavond. Er zijn ook mensen aanwezig die verstand hebben van muziek, dans of toneel en je dus iets kunnen leren. Er wordt elke avond een kleine bijdrage in de kosten gevraagd. Als je een muzie kinstrument bespeelt i kun je dit mee brengen. Tot donderdag 3 mei Op zaterdag 28 april zal iedere sjoel- iiefhebber aan zijn trekken kunnen ko men in wijkcentrum „Den Hoender". Uitdrukkelijk stelt men, dat iedere sjoelliefhebber hieraan kan meedoen en zeker geen regelmatige wedstrijdsjoeler hoeft te zijn om op deze wijze georgani seerde open sjoeltournooi een goede beurt te maken. Ook diegene die slechts af en toe een steentje gooit kan hier een kans hebben om een ereplaats te bemachtigen in zijn klasse. Voor de jeugd zal er verdre nog een aparte klasse zijn. Bovendien zullen er een paar attraktieve bakken zijn waaraan meerdere leuke prijzen zijn verbonden. Om het uitlopen van dit tournooi te beperken kan men zich al 's morgens van 11.00 tot 13.30 uur inschrijven. Per inschrijving ƒ2,50. Meerdere inschrij vingen zijn mogelijk. Iedereen is van harte welkom op 28 april itf wijkcentrum Den Hoender, St. Ursulastraat 2, Venray. Suikerbestelling. De stulm-formulieren voor de suiker bestelling zijn dit jaar afgeschaft. De suikerbestelling kan via de secretaris worden afgewerkt. Kosten: ƒ2,12 p.kg voor leden en ƒ2,22 voor nietleden. Gaarne voor 10 mei a.s. bestellen bij A. Muller, Ooster Thienweg 16a te Oostrum, tel. 84272. Bij te late bestel ling wordt normale winkelprijs bere kend i.v.m. de bijbehordende vracht kosten. Beginnerscursus. Er zijn nog enkele cursusplaatsen voor de n?u te starten cursus. Geïnteres seerden kunnen zich nog opgeven via de secretaris. VRIJWILLIGERS CENTRkLE VENRkY De vrijwilligerscêntrale Venray is ge vestigd in „De Clockert", Bergweg 4, 5801 EG Venray, kamer 35. De openingslijden zijn: Maandag 10.00-11.30 uur Dinsdag 10.00-1130 uur Woensdag 10.00-11.30 uur 16.00-17.30 uur Donderdag 10.00-11.30 uur Verder kunt U altijd telefonisch een afspraak maken, tel. 04780-86245. Heeft U interesse, of wilt U informa tie, kom dan eens langs! De vrijwilligerscentrale heeft momen teel in haar vakaturebestand de volgen de vrijwilligerswerkzaamheden: Ben je handig dan kun je reparatie- werkzaamheden gaan verrichten aan speelgoed en speeltoestellen. Verricht je graag administratief werk dan is er voor jou de mogelijkheid om op basisscholen dit werk te gaan doen. ga je graag met kinderen en jongeren om dan is er volop keus: wil je samen met hen knutselen; heb je liever de leiding over een groepje. Ook dit kan weer op verschillende ma nieren. Verder is het mogelijk met zwakzinnigen om te gaan, hen te bezoe ken, spelletjes en boodschappen doen. Kom eens langs bij de vrijwilliger scentrale: je kunt vrijblijvend de vaka- tures doornamen en ook voor informa tie kun je altijd terecht.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 11