Afdeling „zeer jeugdigen" aan lom-school 't Groenewold Opname/lagbehandeling De Kruuze gaat door PEEL EN MAAS Raadsvergadering Meerlo-Wanssum De Venrayse Postzegelvereni ging in de schijnwerpers NATIONAAL REUMAFONDS III Pasen met de Zangers van St. Frans Restauratie Vredesmonument Vredeskerk Oranje Bridgedrive 1984 Dagboottochten met de Prins Maurits" Eerste sleutel in „Landweert" In het begin van het schooljaar 1984/85 zal er een afdeling voor zeer jeugdigen geopend worden aan de L.O.M.-school ,,'t Groenewold" te Venrav. Kinderen die de leeftijd van 4 jaar be reikt hebben, kunnen hierop toegelaten worden. Op deze school wordt speciaal onderwijs gegeven; dit wil zeggen het onderwijs wordt afgestemd op de ont wikkelingsmogelijkheden van de ge plaatste kinderen. Met kinderen die ge plaatst worden heeft men problemen er varen, die heel verschillend van aard kunnen zijn, zoals o.a. duidelijk achter blijven bij leeftijdgenootjes; moeite hebben met het begrijpen van nieuwe dingen. Ook kinderen die als erg moeilijk in hun gedrag ervaren worden, door hun ouders en op de kleuterschool, kinderen die zich altijd afzonderen van de andere kinderen en van volwassenen; kinderen die veel moeite hebben niet het Ieren praten en het begrijpen van taal; kinde ren die erg druk en beweeglijk zijn en nergens mee bezig kunnen blijven enz., komen in aanmerking voor die kleuter afdeling. Ouders, die denken dat hun kind geholpen zou kunnen worden op de afdeling voor zeer jeugdigen, ver bonden aan de L.O.M.-school, kunnen hun kind aanmelden bij de SABO, Stichting Adviesdienst Buitengewoon Onderwijs, Hogeweg 24a, 5911 WB Venlo, telefoon: 077 - 16729. Ook an deren, bijv. leerkracht, huisarts, kun nen aanmelden in overleg met de ouders. Elk aangemeld kind krijgt een uitge breid onderzoek, zodat men zicht krijgt op de ontwikkelingsmogelijkheden op psychologischpedagogisch-didactisch medisch en sociaal gebied. Vindt men dat het kind in aanmer king komt voor deze school, dan wordt het, als de ouders hiermee akkoord gaan, toegelaten tottdeze school. Hier probeert men het zicnt nog te vergroten op de mogelijkheid en de hulp vragen van het kind en het schoolprogramma daarop af te stemmen. Men helpt het met het overwinnen van angsten en on zekerheden. Het kind moet zich veilig gaan voelen en zelfvertrouwen krijgen, zodat het zijn omgeving gaat uitprobe ren en contacten gaat leggen met andere mensen. Als deze grondhouding bereikt is kan men tevens meer aandacht gaan bestedern aan leergebieden zoals bij voorbeeld de taal- denk-ontwikkeling, de lees- en rekenvoorwaarden, tekenen en muziek, het beter en doelmatiger be wegen, knutselen, spelletjes met elkaar spelen, zich zelf aan- en uitkleden enz. Om zo goed mogelijk aan het gestelde doel te voldoen, vindt er regelmatig overleg plaats tussen groepsleerkracht en de deskundigen, die ook bij de toe lating betrokken waren. Ook de ouders worden bij de opvang van hun kind be trokken. Op deze manier heeft de school de gelegenheid om het kind goed te leren kennen, zodat aan het eind van de kleuterperiode verantwoord een andere vorm van onderwijs geadviseerd kan worden. Naast schoolgegevens wordt het kind uitgebreid onderzocht door de begelei dingscommissie. Dit om het naar die school verwijzen waar het kind op de meest adequate manier kan worden opgevangen. Een enkele keer zal dit het gewone lagere onderwijs zijn. In veel gevallen zal het een vorm van buitenge woon onderwijs zijn. Dit kan, maar hoeft niet, de kernafdeling van 't Groenewold zijn. RIJDEN ONDER INVLOED In de nacht van zaterdag op zondag omstreeks half drie trof de politie op de Langstraat een 32 jarige Helmondse au tobestuurder aan. De politie konstateer- de een hoog alcoholgebruik. Hij ver leende geen medewerking aan de blaasproeven en weigerde ook de bloed proef te ondergaan. Hem werd een rij verbod opgelegd. Proces verbaal zal worden opgemaakt. INBRAAK Op het moment dat alle bewoners in de woonkamer naar de t.v. zaten te kij ken, verschafte een inbreker zich via het dak toegang tot de woning. Hij door zocht alle slaapkamers. Hij had echter pech, want de twee portemonnaies wel ke hij tot zijn buit rekende, waren zon der inhoud. In de komende jaren, waarin het verpleeghuis De Kruuze in Venray gaat afbouwen van 175 naar 125 plaatsen, blijft de opnamemogelijkheid voor ge- indiceerde bejaarden uit het verzor gingsgebied Horst/Venray gewaar borgd. Ook het dagbehandelingscen trum van De Kruuze functioneert nor maal door. Zoals reeds eerder bekend is gemaakt heeft het Ministerie van Volksgezond heid met deze capaciteitsvermindering ingestemd met het oog op een betere spreiding van verpleeghuisplaatsen in Noord-Limburg. De afbouw zal geleidelijk plaatsvin den. Dat betekent dat De Kruuze in 1984 teruggaat naar 140 bewoners en dat eind 1985 de nieuwe capaciteit be reikt zal zijn. In de beschikking hieromtrent die in december 1982 werd ontvangen, ver klaart de lylinister dat de afbouw ge paard dient'te gaan met renovatie van het verpleegtehuis. Tevens is daarin de afbouw gekoppeld aan de vernieuw bouw van het vroegere St. Willibrord- ziekenhuis in Tegelen, dat onder de naam Martinushof als gecombineerd verpleeghuisin gebruik zal worden ge nomen. In dit kader verleent De Kruuze zijn medewerking aan de herhuisvesting van die bewoners, die oorspronkelijk af komstig zijn uit het verzorgingsgebied Venlo/Tegelen. Een en ander op basis van een opiniepeiling, waaruit de wensen van die bewoners c.q. hun fa milieleden ten aanzien van overplaat sing naar de toekomstige Martinushof naStr voren is gekomen. Daarbij is gebleken dat 14 van de 40 daarvoor in aanmerking komende be- De raad van de gemeente Meerlo- Wanssum kwam maandagavond in ver gadering bijeen. Voor de behandeling van de korte agenda herdacht burge meester Dittrich in gevoelvolle woorden de nog vrij plotseling overleden erebur geres, de religieuze Renilde Knippen berg. Deze religieuze heeft zich bijna 30 jaar verdienstelijk gemaakt als wijk zuster van het Groene Kruis. Onafge broken zich Ingezet voor de lijdende mens, nog tot aan haar dood toe. Met respect en grote dankbaarheid verleende in 1976 de gemeenteraad van Meerlo- Wanssum haar het ereburgerschap. Ook nu stelde de raadsvoorzitter Zuster Re nilde tot voorbeeld, voor haar inzet voor de lijdende mens, onder vaak moeilijke omstandigheden. DE AGENDA De kavelprijzen in de diverse bestemmingsplannen werden, nadat en kele raadsleden antwoord hadden ge kregen op hun vragen, zonder hoofde lijke stemming, vastgesteld. Maar het zal moeilijk worden de twaalf kavels voor bungalows, op de Hei te Wanssum, aan de man te brengen. En juist die verkoop moet het mogelijk maken de kavelprij- zen voor de sociale woningbouw laag te houden. Duidelijk kwam naar voren dat men de dupe is geworden van de destijds ingediende bezwaarschriften, want an ders waren er nu al acht kavels ver kocht. In totaal heeft de gemeente Meerlo-Wanssum nog 223 kavels voor de verkoop in de diverse goedgekeurde bestemmingsplannen Geen bezwaar had men tegen de verkoop van een kavel grond aan de heer Martens te Wanssum. Deze kavel sluit aan bij de grond van de koper en heeft voor de gemeente geen waarde. Het instruktiebad te Wanssum kan worden gerenoveerd. Er zal een nieuwe zwembad folie worden aange bracht. De inslallatiekast voor de eleclri- sche voorzieningen bij de Kiosk te Wan ssum kan worden vervangen. Door de hoge waterstand is deze onbruikbaar ge worden. Natuurlijk wordt de nieuwe kast op een hoger peil aangebracht. Met de provincie Limburg werd een grondruilovereenkomst aangegaan. Het betreft o.m. grond voor de brugge- woners van De Kruuze van deze moge lijkheid gebruik wilden maken. Onder zorgvuldige begeleiding, infor matie aan familieleden en kennismaking met de nieuwe omgeving zal deze over plaatsing in de tweede helft van april plaatsvinden. De 14 bejaarde..- «.-uilen hun huisvesting voorlopig vinden in het verpleeghuis Martinus in Venlo tot het moment, waarop de Martinushof in Tegelen voldoende opnamemogelijk heden biedt. Door deze overplaatsing van 14 bewoners ineens kan De Kruuze een selectief opnamebeleid blijven garan deren van die bejaarden, die uit het di recte verzorgingsgebied Horst/Venray afkomstig zijn. Vanuit de regio Venlo/ Tegelen zullen echter geen opnames meer kunnen plaatsvinden. De afbouw van De Kruuze heeft geen invloed op het functioneren van het dagbehandelingscentrum. Deze afdeling binnen het verpleeghuis biedt ter onder steuning van de eerstelijnszorg aan thuiswonende bejaarden de mogelijk heid tot behandeling, verzorging en begeleiding gedurende een d&ntal uren per dag. Hiermee wordt beoogd deze bejaarden langer dan anders het geval zou zijn in de thuissituatie te laten blij ven. In vele gevallen wordt hierdoor een voortijdige opname in een verpleeghuis uitgesteld of zelfs voorkomen. De dagbehandeling, die plaats biedt aan 14 personen, vindt onafhankelijk van de afbouw van De Kruuze normaal voortgang. De Kruuze hoopt in 1986 met de re novatie te kunnen beginnen, zodra het aantal bewoners is teruggebracht naar 125 en het verpleeghuis Martinushof in Tegelen in gebruik is genomen. bouw. De ruiling gaat met gesloten beurzen, dus daar had de raad geen be zwaar tegen. Trouwens, de gemeente krijgt meer grond terug. Voorlopig zal er in de gemeente Meerlo-Wanssum geen openbare school worden gesticht. Ouders die hun kinde ren openbaar onderwijs willen laten vol gen kunnen bij de openbare scholen in Venray terecht. De gemeente moet dan wel de vervoerskosten voor haar reke ning nemen. Eerst wanneer er voldoen de ouders zijn, binnen de gemeente, die hun kinderen openbaar onderwijs willen laten volgen, kan de Stichting van een dergelijke school opnieuw worden over wogen. RONDVRAAG Tijdens de rondvraag werd door de heer L. Beterams gevraagd of de firma Vennautic de jachthaven ook laat uit baggeren. Dat is toegezegd, maar de ge meente heeft geen sancties. Als Vennau tic de huur maar op tijd betaald.... Dat nu slechts de helef van de ligplaatsen be nut kan worden, is geen zaak van de ge meente. BLUBBEREN TIJDENS WEEKEND VERBODEN Ingevolge de Algemene Politieveror dening van de gemeente Venray is het met een blubberton verspreiden van mest op landbouwgrond tijdens het weekend verboden. Dat ondervond een landbouwer in Ysselsteyn die zaterdag bezig was met het verspreiden van var- kensmest op zijn landbouwgrond. Hij kreeg een proces verbaal aangezegd. TIEN FIETSEN GESTOLEN In het afgelopen weekend kwamen weer meldingen binnen van diefstallen van fietsen, al dan niet afgesloten en al dan niet voorzien van een postcode. In totaal werd van tien fietsen aangifte ge daan. Eén fiets werd teruggevonden, echter zonder voorwiel. HOND GEDOOD Een loslopende hond, waarvan de ei genaar nog niet kon worden achterhaald stak plotseling de Beekweg over en werd daarbij aangereden door een personen auto, bestuurd door een inwoner van Venray. De hond werd bij de botsing ge dood. Het betreft een bastaard-herder met een zwarte halsband. Venray stond het afgelopen weekend in het leken van de filatelie. De grote postzegeltentoonstelling in de foyer van de schouwburg, waarmee de postzegel vereniging van Venray haar 15-jarig be staan vierde, trok zowel zaterdag als zondag grote belangstelling. Zaterdagmorgen werd de tentoonstel ling officieel geopend door burgemees ter Defesche. Hij feliciteerde de vereni ging van harte met haar derde lustrum en stond er verbaasd over, dat zo'n groot filatelistische gebeuren in het Venrayse plaats kan vinden. Mr. defesche liet duidelijk blijken, dat hij ook zelf veel belangsatelling voor postzegels heeft. Hij verzamelt, maar dan wel een heel speciaal thema: de roodbonte koe op Nederlandse ze gels. Hij was er zichtbaar tevreden over, dat hij deze collectie geheel compleet heeft. Nederland heeftin 1974welgeteld één zegel met een roodbonte koe erop uitgegeven. Bij de officiële openingshandeling vond burgemeester Defesche het wel vreemd, dat er, een postduif uit de ver trouwde bijeenkorf van het Venrayse gemeentewapen wegvloog. Uit handen van de heer Wientjens ontving de burgemeester een ingelijst exemplaar van de gelegenheidsenvelop- pe met een speciaal poststempel, beide met het gemeentewapen van Venray, die tijdens de tentoonstellingsdagen ook voor het publiek verkrijgbaar waren. Na de opening maakten de burge meester en de andere genodigden een rondgang langs de verschillende inzen dingen. RECESSIE Zowel zaterdag als zondag bleef de loop van het publiek naar de schouw burg er goed in zitten. Niet alleen de tentoonstelling trok veel geïnteresseerde KOLLEKTE NATIONAAL REUMAFONDS VENRAY In de week van 12 - 17 maart gehou den landelijke kollekte van het Natio naal Reumafonds heeft in Venray het prachtige bedrag van 14.488,96 opge bracht, t.w.: Castenray 513,90 Heide 431,05 Leunen 542,25 Merselo 869,10 Oostrum 1131,15 Smakt 83,— Vredepeel 190,— Veulen 436, Ysselsteyn 1558,75 Venray-kom 8733,76 Het comité zegt alle milde gevers, kollektrices en kollektanten hartelijk dank!!! kijkers, ook van de veiling op zaterdag en de ruilgelegenheid werd goed gebruik gemaakt. Gezien de economische reces sie verliep de veiling beslist niet onbevredigend. De bezoekers kregen de gelegenheid om de in totaal 42 inzendingen op de tentoonstelling zelf te jureren. De prijzen voor de beste inzendingen werden zondagmiddag uitgereikt door mevrouw Peeters-Minten voor de jeugd inzendingen en door de heer Dupont, penningmeester van de I.V. „Philate- ïica", afdeling Venray en Omstreken aan de inzenders boven 16 iaar. De eerste prijswinnaar bij de jeugd voor zijn inzending Voetballen was de jongste deelnemer aan de tentoonstel ling Alrik van Winkel (11 jaar en 49 punten). De tweede jeugdprijs, even eens met 49 punten was voor Jeannet Kamps met haar inzending Paarden. Goede derde werd Chris Kimman met zijn inzending over Dieren (47 punten). Bij de volwassenen ging de eerste prijs naar de verzameling Antarctica van de heer van Gastel (72 punten). Zilver kreeg mevrouw Peeters-Minten voor haar inzending Paddestoelen (71 punten) en. derde met 68 punten werd de inzending over de ontdekkingsreiziger James Cook. VENRAYS BRANDWEER MOEST IN AKTIE KOMEN Zaterdagavond moest de Venray se brandweer in aktie komen vanwege een melding over rookontwikkeling in de verwarmingskelder van de geriatri sche inrichting ,,De Kruuze". Door de tijdige ontdekking en de in recordtijd aanwezige brandweer kon uitbreiding van brand worden voorkomen. De ver pleegden hadden van een en ander prak tisch sjiets gemerkt. Zij dachten dat het om eén oefening van de brandweer ging. In een woning aan de Aronskelk moest de brandweer in aktie komen voor een schoorsteenbrand. In de wo ning van de familie v.d. W. bleek een open haard een begin van brand te heb ben veroorzaakt in het rookkanaal. Dat ging gepaard met flinke rookontwikke ling. Ook hier kon erger worden voor komen. Zondagmiddag moest de brand weer in aktie komen voor een schoorsteenbrand in een woning aan de Stationsweg. Ook hier kon door snelle ontdekking en snelle inzet uitbreiding worden voorkomen. Onze brandweerlieden kwamen ook in aktie voor het uit een boom halen van een kat. Het diertje was in een boom bij de schouwburg geklommen en durfde daar niet meer uit. Ook dat klus je werd door de brandweer geklaard. BRIEVENBUS GESTOLEN Aan de Ravelstraat verdween een groene PTT-brievenbus. HOND BIJT WANDELAAR In Merselo werd een wandelaar door een hond gebeten. Niet alleen ging de broek jfan de wandelaar aan flarden maar hij liep ook een vleeswond op. De eigenaar van de hond heeft de schade met de wandelaar geregeld. VRIJDAG 13 APRIL 1984 IMr. 15 HONDERDENVIJFDE JAARGANG Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof A v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 h: h •1% Zoals U weet is aan de Christus Ko ningkerk een Vredesmonument verbon den. Het was tegen de achtergrond van het oorlogsleed in deze regio, gedurende de afgelopen oorlog, dat deze kerk samen met dit monument is gebouwd en zijn eigen specifieke bekendheid als Vredeskerk heeft verkregen. Mede daardoor zijn indertijd financiële bron nen aangeboord om de bouw te finan cieren. Dit heeft echter ook de verplichting met zich meegebracht om een en ander goed te onderhouden. Niemand zal willen ontkennen, dat het monument aan een goede opknapbeurt toe is, het beton ziet er grauw en met mos begroeid uit, vele letters van de plaatsnamen zijn verloren gegaan en de tekst op de platen is nauwelijks meer leesbaar. Onderhoud kost geld en een flinke onderhoudsbeurt ging dan ook de fi- Pasen begint bij de „Zangers van St. Frans" direct na de Kerstvakantie. Dat klinkt wellicht wat vreemd, maar toch is dat het geval. Hetkarakter van de ver schillende liturgievieringen in de Paters kerk tijdens de GOEDE WEEK vergt een voor die dagen telkens aangepast repertoire waardoor dit vrij omvangrijk is en dus een lange voorbereiding vergt. Bovendien komt daar voor een koor als dit bij het voortdurende gegeven van de stemwisseling en de opname in het koor van nieuwe jongens die zich het repertoir eigen moeten maken. Er is Ban ook door de koorleden en de dirigenten hard gewerkt tijdens de afgelopen maanden. Tijdens de GOEDE WEEK zal het koor maar liefst vijf maal zijn medewer king verlenen t.w. op: Palmzondag, Witte Donderdag, Goede Vrijdag, Paaszaterdag en Paaszondag. Voor deze inspanningen schrikken de „Zangers van St. Frans" niet terug, in tegendeel. Zij weten dat zij op dit punt een reputatie hoog te houden hebben en dat voor deze liturgievieringen een grote belangstelling bestaat. Op het programma voor die dagen zijn de volgende koorwerken opgeno men: Locus Iste (A. Bruckner) Hoc Corpus (H. Habert) Ecce Homo (G. Bouzignac) Popule Meus (T. da Vittoria) Tenebrae factae sunt (M. Haydn) Vere Languores (A. Lotti) O Sacrum Convivium (Perosi) Pueri Hebraeorum (Gregoriaans) Ubi Caritas (Gregoriaans) Halleluja (G. Handel) O Jesu Christe (A. v. Berchem) Chorale finale (J. Bach) Eli-Eli (G. Bardós) Psalm 150 (C. Franck) Tristis est anima mea (G. Martini) Choralen 21-31-48-63 (J. Bach) Gloria Laus (Gregoriaans) Jubilate Deo (W. A. Mozart) Bovendien: Kyrie, Gloria, Sanctus/ Benedictus, Agnus Dei uit de Missa SS. Martyrum (R. Casimiri) op Paaszater dag en Paaszondag. Zoals elk jaar heeft ook nu hel reper toire een uitbreiding ondergaan en wel door het Jubilate Deo (W. A. Mozart) dat zowel op Paaszaterdag als op Paaszondag zal worden gezongen. De „Zangers van St. Frans" die zoals inmiddels al bekend zal zijn dit jaar hun 25-jarig jubileum vieren rekenen ook nu weer op een grote be langstelling. Voor de extra inspanning die geleverd wordt, hebben de ..Zaneerc van c» Frans" toestemming gekregen om_aan het einde van de diensten op Paaszater dag en Paaszondag een kollekte te houden om daardoor hun koorkas op peil te kunnen houden. nanciële draagkracht van de parochie te boven. Op basis van een idee van een van onze parochianen is er echter een kon- takt ontstaan met de Duitse Ambassade en het Kerkbestuur en naar aanleiding van een gericht onderhoudsplan heeft deze Ambassade haar bemiddeling ver leend met de diverse steden, die blijvend worden gememoreerd op de zuilen. Na ongeveer 10 maanden regelmatig Het Venrayse Oranjècomité heeft het initiatief genomen om in samenwerking met de Bridgeclub Doublet te Venray op Koninginnedag, maandag 30 april a.s. om 19.30 uur een bridgedrive te organi seren in Restaurant Vlakwater te Venray in het bijzonder voor thuisbrid- gers/beginnelingen en een beperkt aantal wedstrijdbridgers. Bij hei bereiken van 60 paren zal de inschrijving worden gestaakt. Thuisbridgers/beginnelingen en wed strijdbridgers spelen in aparte groepen van 12 paren, waarbij steeds voor de eerste vier paren leuke prijzen te verdienen zijn. Thuisbridgers mogen desgewenst in schrijven in de groep wedstrijdbridgers, maar omgekeerd is dit niet toegestaan. De kosten van deelname zijn bijzon der laag gehouden en bedragen slechts ƒ7,per paar, te voldoen vóór de aanvang vari de drive. Inschrijvingsformulieren kunt U des gewenst aanvragen bij de heer Joh. Spee, De Houten Hoek 32, Venray, tel. 81105. Wij verwijzen U nog naar de adver tentie in dit blad. Sedert 1968 worden door de Kring Limburg van het Nederlandse Rode Kruis op non-profit basis dagboottoch ten georganiseerd ten behoeve van gehandicapten, zieken, bejaarden, etc. Bij de uitvoering van deze dagboot tochten wórdt veel zorg besteed aan de gasten. Zij worden verwelkomd met een kop koffie en Limburgse vlaai, ontvan gen in de middaguren een volledig diner en voordat zij van boord gaan kunnen zij genieten van een welverzorgde kof fietafel. Vooral voor gehandicaptenverenigin gen, verpleeginrichtingen, bejaarden verenigingen e.a. is het erg aantrekke lijk een dergelijke dagboottocht te organiseren, omdat zij een „volledig verzorgde" dagboottocht krijgen aan geboden. Met de bouw van een rolstoellift op het schip is men begonnen, zodat deze bij de start van het nieuwe vaarseizoen in gebruik kan worden genomen. Het schip voldoet aan alle eisen die door de Scheepvaartinspectie daaraan wordt gesteld. De vaarprijs bedraagt 28.50 per persoon, all-in. Voor Noord-Limburg vertrekt de „Prins Maurits" vanuit Wanssum of Sambeek. Voor informatie en boekingen kan men terecht op het Provinciaal Bureau van het Nederlandse Rode Kruis in Lim burg, Cortenstraat 4, 6211 HT Maas tricht, tel. 043-54729. kontakt heeft dit er toe geleid, dat een' bedrag van 16.500,— beschikbaar is gekomen om het monument het vereiste onderhoud te geven. De betonzuilen zullen worden schoon gemaakt en opnieuw geschilderd, de platen schoongemaakt en de letters duidelijk leesbaar, terwijl ook de diverse plaatsnamen met nieuwe letters op de zuilen zullen worden aangebracht en een nieuwe groenst reook om de platen af te schermen. Het kerkbestuur vertrouwt, dat deze „renovatie" ieders goedkeuring weg draagt, opdat het monument inderdaad een blijvende herinnering dient te blijven aan zeer moeilijke tijden en een oproep aan de mensheid, zoals ook staat gebeiteld op de plaat aan de voet van de zuilen: „nooit meer oorlog". Het is de bedoeling, dat een en ander dit voorjaar wordt uitgevoerd. Afgelopen donderdag werd officieel de eerste van de 14 premie B-woningen opgeleverd in het plan „Landweert" te Venray. Wethouder H. Willems over handigde de sleutel aan de heer en mevrouw Clevers, die daarmee als eerste gelukkige bewoners deze fraai ge legen woningen konden betrekken. De bedoelde 14 premie-B-woningen worden gebouwd door Nevanco Wo ningbouw in Helden in opdracht van Maasveste b.v. in Eindhoven. Start tweede projekt Binnenkort wordt de verkoop gestart van het tweede projekt dat Maasveste b.v. in „Landweert" gaat bouwen. Ook dat zijn premie-B-woningen, uitgevoerd als twee onder één kap. Hiervan worden er twintig gebouwd met koopprijzen vanaf/139.000,— VANDALISME Door attent en vroegtijdig reage ren van buurtbewoners kon de politie een zestal jongeren aanhouden die doende waren in de Wagnerstraat bal dadigheden te plegen. De ouders van de knapen zijn van een en ander in kennis gesteld. Van een op het Henseniusplein ge parkeerd staande personenauto werd de auto-antenne vernield. LAVELOOS Een 18-jarige Venrayse jongeman werd door de politie in laveloze toestand aangetroffen. In de daarvoor bestemde ruimte in het politiebureau werd hij ter ontnuchtering ingesloten. Later kon hij met de aanzegging dat hem wel de reke ning zal worden gepresenteerd, huis waarts keren. ONDER INVLOED Een 43-jarige inwoner van Venray bestuurde onder invloed zijn auto. Hij viel op, door zijn wijze van rijden. Hij moest de bekende proeven ondergaan, maar weigerde mee te werken aan een bloedproef. Hij kon met een rijverbod en de aanzegging van een proces verbaal huiswaarts keren. TEGEN LICHTMAST Op de Venloseweg botste een perso nenauto, bestuurd door J. uit Overloon, tegen een lichtmast. De bestuurder meldde de botsing netjes. De PLEM zal hem straks de rekening presteren. IN EEN SLIP Op de Puttenweg ter hoogte van de Steegse Peelweg geraakte een auto, bestuurd door een 34 jarige mevrouw in een slip. Omdat zij plotseling moest af remmen voor een voor haar rijdende personenauto verloor zij de macht over het stuur. Haar auto kwam met de over zijde tegen een lichtmast tot stilstand.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 9