GEMEENTEPRAAT J gemeente venray Qb /Z NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting Muziekschool Venray Op 23 en 30 april wordt geen huisvuil opgehaald Openstelling rond Pasen en Koninginnedag Verhuur gemeentelijke accommodaties Hinderwet Hinderwet Verklaring van geen bezwaar Bouwvergunning verleend Bouwvergunning aangevraagd Belangstelling voor het Sport-Rapport exploitatie van de consumptie-kiosk in het openlucht zwembad te Venray Aktiviteiten in het kader van de oranjefeesten volleybal-toernooi volleybalvereniging vc rooy Ovf Poppen en speelgoed te kijk PERUANSE MUZIEK IN DE MUZIEKSCHOOL VENRAY Maandag 16 april om 19.30 uur geven twee muzikanten uit Peru, gitarist Mi guel Osorio en zanger Homero Oyarce, een voordracht in de aula van de Mu ziekschool. Het is de bedoeling om afwisselend zang en gitaar te laten horen. ,Ook zullen zij iets vertellen over Pe ru. Tevens hopen de beide muzikanten dat er vragen vanuit het publiek zullen komen over het gitaarspel en de liedjes uit Peru. Al met al belooft het een zeer boeinde avond te worden. Entree voor deze avond 5,-. Op maandag 23 april (tweede Paas dag) en 30 april (Koninginnedag) wordt in de gemeente Venray geen huisvuil op gehaald. Omdat dan op twee opeenvolgende maandagen het huisvuil zal blijven staan zal er op ZATERDAG 28 APRIL een extra ophaaldag worden ingevoegd. Op deze dag zal dus het huisvuil worden op gehaald in de wijken waar normaal de vuilniswagen op maandag komt. De regionale stortplaats in Horst- America zal eveneens op de maandagen 23 en 30 april gesloten zijn. Ter compensatie zal de stortplaats op zaterdag 28 april de gehele dag van 8.00 tot 17.00 uur zijn opengesteld. Op bevrijdingsdag, zaterdag 5 mei, is de stortplaats geopend van 9.00 tot 12.00 uur. BEVOLKINGSZAKEN. Goede Vrijdag 20 april gesloten. Ook bureau Burgelij ke stand (dus geen aan gifte geboorte, overlijden enz.). Tweede Paasdag gesloten. DESTRUCTIEMELDINGEN. Destructiemeldingen kunnen gedaan worden tot vrijdagmorgen 8.30 uur, worden dezelfde dag doorgegeven en j De meldingen voor het ledigen van de vaten worden dinsdags na Pasen door gegeven. De route van maandag wordt I dinsdag gereden. Dit geldt tevens voor I maandag 30 april (Koninginnedag) en I dinsdag 1 mei. TENNISPARK VLAKWATER Voor de tenrrfsliefhebbers die geen lid j zijn van de plaatselijke tennisvereniging J zijn nog enkele uren beschikbaar voor het huren van de gemeentebaan op het Vlakwatercomplex voor het seizoen 1984. De vrije uren zijn: Maandag 8.00- 9.00 uur 11.00-12.00 uur 12.30-16.30 uur Dinsdag 8.00- 9.00 uur 12.30-13.30 uur 15.30-16.30 uur Woensdag 8.00- 9.00 uur 15.30-16.30 uur Donderdag 8.00- 9.00 uur 11.00-12.00 uur 13.00-14.00 uur Vrijdag 8.00- 9.00 uur 12.30-13.30 uur 14.30-15.30 uur 17.00-18.00 uur Zaterdag 14.30-15.30 uur 20.00-21.00 uur Voor het huren van de gemeentebaan gelieve U telefonisch contakt op te ne men met het Buro Sportzaken en Re creatie, gemeente Venray, tel. 04780- 83838, toestel 243. SPORTHAL DE WETTELING Met ingang van april zijn er op de door-de-weekse avonden enkele uren vrij in verband met verschuivingen van het gebruiksrooster. Deze vrije uren zijn: m.i.v. 1 april Dinsdag 16.00-17.00 uur Dinsdag 2300-2400 u u r Woensdag 23.00-24.00 uur Donderdag 18.00-19.00 uur Donderdag 21.00-24.00 uur Vrijdag 17.30-19.30 uur m.i.v. 16 april Maandag 21.00-24.00 uur m.i.v. 27 april Vrijdag 19.30-24.00 uur Vrije uren op de zaterdagen/ zondagen in de maand april I Zaterdag 28 april v.a. 22.30 uur Zondag 29 april v.a. 22.00 uur Voor het huren van de sporthal kunt U telefonisch contakt opnemen met Bu- I ro Sportzaken en Recreatie, gemeente- t huis Venray, tel. 04780-83838, toestel 243. Kennisgeving bekendmaking ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: J.M. Vlemmix, Breevennenweg la te Leunen, voor een vergunning ingevol ge de Hinderwet voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een varkens fokkerij en mesterij waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Breevennenweg la te Leunen, negatief te beschikken voor zover de ze betrekking heeft op de meest dichtbij de woning van derden gesitueerde cel met een capaciteit van 100 varkens, wel ke cel deel uitmaakt van de tot var kensstal te verbouwen opslagruimte/paardenstal, en voor het overige positief te be schikken onder voorwaarden om ge vaar, schade of hinder voor de omge ving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 27 april 1984, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur; na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijtK persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 13 april 1984. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 4 april 1984 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: G. Swinkels, Ambachtstraat 4 te Venray, voor het uitbreiden van een rund- en pluimveehouderij met een pro- paanopslagtank, gelegen aan de Am bachtstraat 4 te Venray; A. Hermans, Steegse Peelweg 69 te Leunen, voor het ex art 6a., uitbreiden/wijzigen van een varkens fokkerij en -mesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Steegse Peelweg 69 te Leunen; W.A. v.d. Ligt, Lorbaan 14 te Veulen, voor het oprichten en in wer king hebben van een varkensmesterij en - fokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Veu- lensewaterweg (ongenummerd) te Veu len. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 13 april 1984 tot 13 mei 1984 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 13 mei 1984 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belangehebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 13 april 1984. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 3 april 1984 aan het gemeen tebestuur verzonden de navolgende ver klaring van geen bezwaar, als bedoeld in artikel 15, lid 2 van de Wet op de Ruim telijke Ordening, welke zijn vereist voor tiet verlenen van de gevraagde bouwver gunning voor: de bouw van een mestvarkensstal ran de Ericaweg 7 te Oirlo, t.n.v. L.A. /an de Mortel. Deze verklaring van geen bezwaar kan worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van de ze verklaring van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig da gen na bovengenoemde verzenddatum. Venray, 13 april 1984 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 11 april 1984 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na de dag, waarop de bewuste vergun ning is verzonden of uitgereikt. Voordat U een bezwaarschrift indient, is het dan ook raadzaam te informeren of verzen ding of uitreiking van die vergunning heeft plaatsgevonden. Nadere inlichtin gen kunnen worden ingewonnen bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis, tel. 83838, toestel 354. de verbouw van de woning aan de Hoeveweg 5 te Venray, t.n.v. J.G.M.J. Janssen; de bouw van een garage/berging en de uitbreiding van de woning aan de Oranjestraat 8 te Venray, t.n.v. P.T.M. Peeters; de bouw van een loods aan de Al- bionstraat 46 te Leunen, t.n.v. J.G.H. Claessens; de bouw van een bedrijfsruimte (een garage/berging annex paardenstal) aan de Deurneseweg 99 te Heide, t.n.v. W.J. van Neer ven, Bosrand weg 5 te Deurne; de bouw van een toiletgroep/ koffiehoek/kantoor aan gebouw B aan de Maasheseweg 89-91 te Venray, t.n.v. Rank Xerox Manufacturing. Venray, 13 april 1984. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: de plaatsing van een schei dingsmuur aan de Oostsingel 18 te Ven ray, t.n.v. W.J. Teunissen; de bouw van een carport aan het Binnenhof 4 te Oostrum, t.n.v. W. van Asseldonk. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 13 april 1984 ge durende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 13 april 1984 De burgemeester van Venray Mr. H.J.M. Defesche Enkele weken geleden is in dit blad uitvoerig aandacht besteed aan het ge meentelijk Sport-Rapport, waarin de behoefte aan voorzieningen tot 1991 wordt besproken. In de Infotiek in de hal van het Raad huis ligt dit rapport ter inzage. Vereni gingen, die belangstelling hebben voor dit Sport-Rapport kunnen gratis een exemplaar afhalen bij de afdeling on derzoek, statistiek en werkgelegenheid. Wil men meer exemplaren, dan wordt daarvoor 7,50 per stuk in rekening ge bracht. Voor dit bedrag kunnen ook andere geïnteresseerden het „boekwerk" krij gen op de afdeling onderzoek, statistiek en werkgelegenheid (kamer 222) Burgemeester en wethouders van Venray roe pen serieuze gegadigden op voor de voor het seizoen 1984 (1 mei tot 1 september). Gedacht wordt aan een bekwaam persoon, die in staat is de kiosk, met inachtneming van de gestelde voorwaarden en bepalingen te exploiteren. Gegadigden worden verzocht voor 25 april a.s. in te schrijven onder vermelding van de nodige gegevens. Nadere informaties kunnen worden ingewon nen ten gemeentehuize, Raadhuisstraat 1, tel. 04780-83838, toestel 242. Bezoek alleen na afspraak op het Bureau Sport en Recreatie. Evenals voorgaande jaren organiseert het oranjecomité ook dit jaar weer diverse aktiviteiten voor jong en oud. De aktiviteiten die georganiseerd worden, zijn allen in het kader van Koninginne dag op touw gezet. De aktiviteiten waar het om handelt zijn de volgende: midgetgolf- wedstrijden, zaalvoetbalwedstrijden, fietscrosswedstrijden en jeugdvoetbaltournooi, waarvoor allemaal een inschrijving vereist is. Dit inschrijfformulier treft U hieronder aan en wat U zelf verder moet invullen. Naast de gebruikelijke tournooi- en wedstrijdvormen zijn er ook nog tal van andere aktiviteiten te beleven op die dag zoals, fietsspeurtocht, scoutingdemonstratie, poli tiehondendemonstratie, judodemonstratie, avondkermis, een ballonnenwedstrijd en nog veel meer. Dit alles heeft plaats op het recreatiegebied Vlakwater en in het centrum van Ven ray, in de nabijheid van de schouwburg. De inschrijfformulieren dienen uiterlijk vóór vrijdag 13 april in ons bezit te zijn omdat anders een tijdige organisatie niet meer mogelijk is. Voor de fietscrosswedstrijden kan men zich eventueel ook op de dag zelf opgeven. INSCHRIJFFORMULIER JEU DE BOULES TOURNOOI 1984 30 APRIL 1984 Inschrijfgeld 2,50 p.p. te betalen vóór aanvang v.d. wedstrijden. Men speelt met drietallen samen tegen andere drietallen. Opgave individueel ook mogelijk, waarna de organisatie U indeelt. Namen drietal of individueel: 1 2 3 adres contaktpersoon: woonplaats: telefoon: Inschrijvingen dienen vóór 14 april a.s. in het bezit te zijn van Marian Zeelen- Begas, Clovishof 5, 5801 JR Venray, tel. 04780-84380. Ook voor verdere inlichtingen kunt U hier terecht. INSCHRIJFFORMULIER FIETSCROSSWEDSTRIJDEN VLAKWATER 30 APRIL 1984 Inschrijfgeld 1,- p.p. te betalen vóór aanvang van de wedstrijden. Inschrijvingen mogelijk vanaf 5 jaar t.m. 16 jaar. Inschrijvingen dienen vóór 14 april binnen te zijn. Naam: Adres: Woonplaats: Telefoon: Leeftijd: Je dient zelf voor een fietscrossfiets te zorgen en voor een helm vanwege de veilig heid. Inschrijvingen sturen naar N. Linders-v. Hoek, Vierlingsbeekseweg 34, 5825 AX Overloon, tel. 04788-2174. Ook voor verdere informatie kunt U hier terecht. HET ORANJE ZAALV0ETBALT0URN00I OP 30 APRIL 1984 IS VOLGEBOEKT Estée Lauder heeft zich bij het creeëren van de make-up collectie voor voorjaar 1984 laten inspireren door de sfeer van een landschap aan de zee, met kleuren die romantisch en realistisch tegelijk zijn. Deze make-up ziet er koel en glanzend uit, als glas dat door de golven en zand gepolijst is. Fris en Helder. Kalm en sereen. Zij noemde deze col lectie COLORS FROM A COUNTR Y BY THE SEA Bij S WAENEHOF parfumerie advw. ZATERDAG 2 JUNI ZONDAG 3 JUNI In het kader van de sportieve recreatie alsmede de eigen verenigings- aktiviteiten, organiseert de volleybalvereniging V.C. Rooy Venray op zaterdag 2 en zondag 3 juni 1984 het inmiddels 4e nationale buitenvolleybaltoernooi op sportpark ,,de wieën" te venray Op beide dagen zullen 150 teams aan dit groots opgezet evenement deelne men. Gespeeld wordt o.a. in de categorieën heren, dames, gemengd c.q. fami lieteams die opzaterdag hun wedstrijden spelen en op zondag worden de wedstrijden gespeeld van temas die in NEVOBO verband uitkomen in de derde t.m. eerste klasse. Het toernooi zal worden gehouden op het sportcomplex „de Wieën" aan de Zuidsingel te Venray en start op beide dagen om 10.00 uur. AANMELDEN. Dit kan schriftelijk of telefonisch. Men dient zich te wenden tot: Mevr. M. Willems, Goetzenhof 4, Oostrum Tel. 04780-80195 DIEFSTAL UIT GARAGE Vrijdag werd in de avonduren uit een niet afgesloten garagen, bij een wo ning aan de Ravelstraat een gereed schapskist met inhoud ontvreemd. In de nacht van zaterdag op zon dag werd, vermoedelijk omdat de gara ge niet goed was afgesloten, aan de Handelstraat een gereedschapskist met inhoud ontvreemd. In beide gevallen van de daders geen spoor. AANRIJDINGEN Te laat bemerkte een 19-jarige au tobestuurder een op de Puttenweg stilstaande trekker met oplegger. Hij kon zijn auto niet meer tijdig tot stilstaand brengen en week uit naar links en kwam op het linker weggedeelte terecht, waar hij in botsing kwam met een tegemoetkomende personenauto uit Muiden. Wonder boven wonder bleef het alleen maar bij behoorlijke materië le schade. Een Venrayse autobestuurster ver leende komende vanaf de Marjolein (Landweert) op de kruising met de Smakterveldweg geen voorrang aan een andere personenauto. Bij de botsing bleef het gelukkig bij materiële schade. Een Bergense autobezitter kwam bij terugkeer op de parkeerplaats bij het ziekenhuis tot de ontdekking dat zijn personenauto aan de linker zijkant be hoorlijk beschadigd was. Die veroorza ker heeft mogelijk met opzet zijn visite kaartje vergeten achter te laten. Moge lijk kunnen getuigen zich melden bij de politie want de autobezitter zit met een behoorlijke schade. REEGEIT GEDOOD Zaterdagavond stak een reegeit plot seling de Zeilbergseweg over en werd daar aangereden door een personenau to. De reegeit werd daarbij gedood. Het dode dier werd volgens de geldende voorschriften afgevoerd. INBRAAK Vrijdag werd ingebroken in een vrijstaande woning aan de Horsterweg. De woning werd geheel doorzocht. Er werden geld en sieraden ontvreemd. Toegang werd verkregen door verbre king van een ruit aan de achterzijde van de woning. INBRAAK IN DINGUS In de nacht van maandag op dinsdag werd er ingebroken in de jongerensoos Dingus (v/h Free Wheelin). De binnen deuren werden geforceerd en de flipper kast opengebroken. Daaruit verdwenen de aanwezige guldens. In het Venrayse Geschied- en Oud heidkundig Museum aan de Eindstraat wordt van zaterdag 21 april tot en met zaterdag 23 juni onder de naam „Pop pen en speelgoed te kijk" een ten toonstelling gehouden van poppen en speelgoed uit vroeger jaren. Het basismateriaal voor deze interes sante expositie is afkomstig uit het Speelgoedmuseum van Nellie en Wim Heemskerk uit Oosterhout (N. Br.) Het omvat een collectie oud speelgoed, voornamelijk uit de tweede helft van de vorige eeuw, zoals poppen en poppen huizen, serviesjes, winkeltjes, tollen, knikkers, bikkels enz. Deze museumstukken worden aange vuld met poppen en speelgoed in brui kleen gegeven voor deze tentoonstelling door inwoners van Venray. Hieronder bevinden zich klederdrachtpoppen, blikken autootjes, mechanisch speel goed, poppenwagens, een stoommachi ne, oude gezelschapsspelen, te veel om op te noemen. Maar alles bij elkaar ruim voldoende om voor velen de oude „speeltijd" te la ten herleven. De collectie van Nellie en Wim Heemskerk is het resultaat van 27 jaar lang verzamelen. Wil men zich nog eens laten meesle pen door de herinneringen aan „de goe de oude tijd", dan kan men vanaf de openingsdag iedere woensdag- en zater dagmiddag terecht in het Venrayse mu seum van 14.00 tot 17.00 uur. Boven dien is op Paasmaandag 23 april en de zondagen 29 april, 6 en 13 mei het mu seum eveneens van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Een bezoek aan deze tentoonstelling is zeker de moeite waard. Voor meer informatie kunt U terecht bij de heer F. in 't Zandt, gemeente Venray, tel. 04780-83838, toestel 246.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 15