VERENIGINGSNÏEÜWS >1 SPRINGPLANK ebberink •>jv Venray I.V.N. Venrays Mannenkoor EEL EN MAAS uw weekblad GONS Orkest vereniging Venray Muziekcollectief Venray West 1 WERKGROEP EX VOGELMARKT 0.J.C. DE BRAK BEWONERS ORGANISATIE LANDWEERT Zondagochtend concert te Overloon CDA VENRAY De Zonnebloem JOVD-VENRAY VREDESBERAAD VENRAY Vereniging. es x m Vlooienmarkt Geysteren Industriebond FNV Yerenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge- ijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. A.s. donderdag 12 april om 19.30 uur repetitie voor de bassen en om 20.00 uur voor het hele koor. Donderdag 19 april is om 19.30 uur epetitie voor de tenoren en om 20.00 het hele koor. Vrijdag 27 april opluistering receptie om 17.45 uur. Vrijdag 4 mei, opluistering dodenher- lenking in de Grote Kerk. Zondag 20 mei, opluistering Eucha- istieviering in de schouwburg. Zondag 27 mei opluistering oranje viering in de schouwburg om 20.00 uur. Zaterdag 2 juni Geritskorenavond in Heerlen (met dames). Zaterdag en zondag 23 en 24 juni con- :ertreis naar Saulheim. Dus vrijhouden ieze data. Afmelden bij R. van Mil, tel. 86917 if clublokaal Vlakwater, tel. 82318. KONINKLIJKE HARMONIE EUTERPE VENRAY HARMONIE Donderdag 12 april 19.30 repetitie in de Perdstal. Zondag 15 april. londagochtendconcert in de Schouw- lurg. Aanwezig zijn om 11.15 uur. AGENDA Zondag 15 april Jondagochtendconcert in foyer ïhouwburg. Vrijdag 4 mei. Jat. dodenherdenking Vrijdag 18 mei. ierenade. - Zondagen 20 en®7 mei. iommuniefeesten. Zondag 27 mei ('s avonds) fiering 400 jaar Willem van Oranje. Zondag 17 juni. otocht Jeugdvierdaagse. Zondag 24 juni. Aubade b.g.v. priesterfeest. Vrijdag 29 juni. luitenconcert Markt Venray. Zondag 7 oktober !oncert te Blerick met Horst. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 12 april. 18.30 Uur, Bijeenkomst op parkeerter- ein Zwembad. Donderdag 19 april tepetitie jeugdorkest om 18.30 uur. Zondag 29 april. londagochtendconcert om 11.30 uur in Ie foyer van de Schouwburg. DRUMBAND Zondag 15 april. epetitie om 10.00 uur voor de leerlin- cnen om 10.30 uur voor de drumband, lardienst: hr. Verhoeven. Zaterdag 28 april, estival Holthees. Zaterdag 19 mei. Middags drumbandfestival Venray in schouwburg om 14.^0 uur. 's Avonds rumband festival Stevensbeek. Zie verder agenda harmonie-orkest. Afmelden harmonie-orkest bij de se- tetaris, tel. 80225; leerlingen bij de heer aedts, tel. 82803 en drumband bij de eer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. Agenda: Vrijdag 13 april. Om 19.00 uur repetitie voor het hele koor. Zondag 15 april (Palmzondag). Om 10.15 uur Hoogmis in de Paters kerk, in uniform. Maandag 16 april. Om 18.45 uur repetitie alleen voor de nieuwelingen (alten) aansluitend om 19.30 uur spelavond voor alle jongens Dinsdag 17 april, n 18.30 uur alleen voor de alten. Woensdag 18 april. Om 18.30 uur alleen voor de sopranen. Donderdag 19 april (Witte Donder dag) Om 19.30 uur avonddienst in de Paters kerk. Afmelden: Secr. Langstraat 104, lel. 81690. Algemeen: De drukke Paasweek staat weer voor de deur. We verwachten dat ook dit jaar alle koorleden aan de verschillende vie ringen zullen»deelnemen. liHKKKOM Vrijdag 13 april Repetitie HELE KOOR 16.00-16.45 uur Zaterdag 14 april. We zingen om 19.00 uur de avondmis in het Schuttersveld. Zondag 15 april(Palmzondag) We zingen de mis van 11.30 uur in de kerk. Donderdag 19 april. Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Vrijdag 27 april. Geen koorrepetitie. Blokfiuitgroep Iedere woensdag repetitie om 13.30 uur. Lees de tijden van de mis en de repeti ties goed door. Zorg dat je zaterdag en zondag goed op tijd bent voor de mis sen. Er zijn nog vijf automobilisten nodig voor het Schuttersveld. Denkt U er aan de briefjes mee te geven! De kinderen die nog geen brief heb ben, kunnen die morgen meenemen. Kom allemaal een beetje op tijd. Tot morgen op de repetitie. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Donderdag 12 april, 20.00 uur repeti tie voor het hele koor in de Essel, Ursu- lastraat. Dinsdag 17 april om 20.00 uur repeti tie voor het hele koor in de Haandert te Tegelen. Donderdag 19 april, om 19.30 uur re petitie voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of bij mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Gedurende de openingstijden van hel tuincentrum Henk Smits kunt U oud papier deponeren in de loods achter het centrum. DAMESKOOR Woensdag 18 april om 20.00 uur re petitie voor het hele koor in zaal Thie- len. 22 april, Eerste Paasdag zingen wij om 11.30 uur in de Vredeskerk, boven bij het orgel, in officiële kleding. Woensdag 25 april om 20.00 uur re petitie. Zondag 29 april zingen we de hoog mis om 10.00 uur in de kapel van het ziekenhuis, in officiële kleding. Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevr. Sijbers, tel. 81353, of aan Mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332. „CAPRICCIO" Donderdag 12 april. Repetitie in de Grote Kerk om 19.45 uur. Vrijdag 13 april. Repetitie in de Grote kerk om 19.45 uur. Zaterdag 14 april Om 18.30 uur aanwezig zijn in de Grote Kerk. Begin van de viering om 19.00 uur. Zondag 15 april Om 9.00 uur aanwezig zijn in de Grote Kerk. Begin van de viering om 9.30 uur. Maandag 16 april Om 19.00 uur repetitie sopranen. Dinsdag 17 april Repetitie alten om 19.00 uur. „BOJEMA" Vrijdag 13 april. GEEN REPETITIE. De eerste repetitie is op vrijdagavond 4 mei. „SALTARELLO" Donderdagavond 12 april. Om 19.45 uur repetitie in de Grote Kerk. Vrijdag 13 april. Om 19.45 uur repetitie in de Grote Kerk. Zaterdag 14 april. Om 18.30 uur aanwezig zijn in de Grote Kerk. Begin van de viering om 19.00 uur. Zondag 15 april. Om 9.00 uur aanwezig zijn in de Grote Kerk. Begin van de viering om 9.30 uur. Woensdag 18 april om 20.15 uur or kestrepetitie o.l.v. L. Bogaerdsen repe titie van het Barokensemble o.l.v. M. Stelten. Repetitieruimte de M.L.K. school De Essel. z Afmelden Pie Noten tel. 87858 Zondag 15 april. Zijn we vrij voor het zingen in de Pa terskerk. Alle leden worden wel ver zocht om een kwartier vroeger aanwezig te zijn in de schouwburg voor het zon dagochtendconcert. Dat begint om 11.30 uur dus om 11.15 uur, in uniform aanwezig zijn. Woensdag 18 april. Van 18.30 tot 19.30 uur repetitie in het aktiviteitencentrum, Kennedyplein 1. Gaarne trouwe opkomst. Ook nieuwe leden zijn van harte welkom. Ook graag mannen. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij de nummers 81719 of 81451. Zondagavond 15 april in de Volle Maan twéé groepen en wel XPB uit Mill en Groep IKS uit Venray. XPB opent de avond met een muziek/cabaret programma dat de titel „De Centrale Verwarring" heeft meege kregen. De bezetting: Don Verstraten: percussie/zang; Wim Heys: toetsen; Er ik Verstraten: gitaar; Harm Verstraten: drum/perc./zang; Peer Verstraten: Bas/zang. Groep IKS is een stel mensen dat in de loop van de tijd verschillende stijlen heeft gemengd. Verder houden ze het simpel. De leden: Vincent: basgitaar; Jos: drums; Mart: gitaar; Hay: zang. Vrouwenkontakt. Maandag 16 april is er weer vrouwen kontakt. Als vrouwen komen we regel matig in aanraking met de huisarts. Thuis weten we wat we willen zeggen, maar als we er zitten vaak niet meer. Hoe kun je de arts „dat" vertellen wat jij wil en er voor zorgen dat er naar je geluisterd wordt. Over dit onderwerp willen we eens praten en hebben daarvoor een huisarts uitgenodigd om daar het een en ander over te vertellen. Dat is Mevr. v.d. Horst uit Boxmeer. Wij verwachten U om 20.00 uur in de voormalige Henseniusschool, Kennedy plein 1. De Entree if 1,incl. een kop koffie. ONTMOETINGSAVOND Vrijdag 13 april wordt in de Henseni usschool aan het Kennedyplein 'n ont moetingsavond georganiseerd voor alle bewoners van West 1. Deze avond zal muzikaal worden opgeluisterd door de joekskapel Half um Half. Verder zal er een drankje voor U worden geserveerd. Het kan dus best een gezellige avond worden. Wij hopen dan ook op Uw aller komst. Aanvang 20.00 uur. Dus tot vrij dag. Iedere dinsdag inloopavond van 19.30 tot 22.30 uur. ledereen die eens zin heeft in een praatje en een kop koffie is er hardstikke wel kom! Verder zoeken we nog enkele vrijwil ligers. Voor meer informatie even bellen naar Ben, tel. 83824. Tot ziens op Hoenderstraat 33 te Ven ray. De vogelvereniging „De Gevleugelde Vrienden" Wanssum e.o. organiseert op zondag 15 april a.s. haar maandelijk se vogelmarkt. Deze zal worden gehou den van 9.30 tot 12.00 uur in clublokaal Verstraelen, Geijsterseweg 7 te Wan ssum. Handelaren aanwezig. Entree /0,50. Gevraagd worden alle soorten kana ries, parkieten en exotische vogels. HEERUX WARM GEZDNDHEIDSONOERGOED GEMAAKT VAN ANGORA WOL, GEEFT U BESCHERMING BU KOUD EN NAT WEER hoek marktstraat-schoolstraat Donderdag 12 april twee bands uit Engeland in de Brak, nl. THE LEGEN DARY PINK DOTS met in het voor programma ATTRITION. Wie dit niet ziet zal het alleen nog horen. Het bewijs hiervan vind je op de 9 cassettes en 5 1.p.'s die The Legendary Pink Dots de afgelopen jaren uitbrachten en nog veel op verzamel lp's meededen. Dit ook voor Attrition die minder bekend zijn maar al enkele zeer goede 12 inches ge maakt hebben. Hun geluid is uniek: lichte zachte psy chedelica die geen tegenwoordige trends volgt. Humoristische, surrealistische si tuaties die iedereen aangaan. Bezetting: Openbare vergadering woensdag 18 april om 20.00 uur in wijkcentrum Landweert, Boterbloem 45. Agenda: opening verslag vergadering d.d. 14 maart in- en uitgaande post wijk krant wijkradenoverleg aktiviteiten- kalender, wijkfeest 5 schema uitnodigen nieuwe clusters liscume ombudswinkel besluitenlijst rondvraag en sluiting. Edward Ka-spel: zang, toetsen, electro- nica; April Ayeliffe: toetsen; Rolls Ano- therone: bas; Barry Gray: gitaar; Keith Thompson: drums. Bezetting Attrition: Martin Bowes: vocals, percussion, vari ous; Ashley: synthesiser, keyboards, voice; Chryss: vocals, bass, keyboards. Het concert zal op tijd beginnen i.v.m. 2 groepen en zoals gezegd, wie dit niet ziet en hoort zal er voorlopig alleen over horen. Aanvang 22.00 uur, entree ƒ7,50. VLNRAYe.o. Beste aquariumvrienden. Deze maand hebben we weer ver scheidene aktiviteiten op het program ma staan. Hier zijn er inmiddels al weer verschillende van achter de rug. Zo heb ben we de uitslag van de keuring gehad. Die was als volgt: Biologisch Tot. 1. W. Wijnen 7U/2 127 2. W. van Mil 47 126 3. L. Linders 461/2 124 4. L. Engels 62'/2 1231/2 5.T. Pirlo 68 119 6. B. Emanuels 68'/2 118 7. M. Thuyls 44 1171/2 8. G. van Leuken De bak van G. van Leuken was nog maar kort opgezet en daarom konden hier alleen maar adviesen worden gege ven. Heren proficiat met het behaalde re sultaat. Zaterdag 24 maart hadden we Keizer- lotus uit Echt op visite. Die waren met 12 personen aanwezig. Afgelopen zaterdag 7 april was de Vriendenkring uit Horst bij ons te gast. Zij waren met 6 personen aanwezig om onze aquaria te bekijken. A.s. zaterdag 14 april hebben we nog het bezoek van 't Waterleven uit Helden tegoed. Zondag 15 april is onze maandelijks bakkenbezoek bij een lid van eigen vere niging. Deze keer is hJl bij M. Alaerds, Schansstraat 27 te Horst. U bent hier welkom tussen 10.00 en 12.00 uur. Dinsdagavond 17 april is de contakta- vond in ons clubhuis bij A. Vermeulen in Oostrum. Deze avond hebben we een dialezing over de afgelopen distrktskeu- ring in 1983. Deze avond zal worden verzorgd door G. de Vries. Zaterdag 29 april gaan we op bezoek bij Danio in Blerick. U kunt zich hier voor opgeven op de contaktavond. Hoe laat en waar er vertrokken wordt hoort U dan ook. We hopen op een grote op komst bij de aktiveiten die nog voor handen zijn. Lourdescomité Afgelopen week zijn er twee tjif tjaffen en een fites gehoord. We hebben nog twee wintertalingen en twee rebo- eksters gezien. Afgelopen zaterdag is het standje niet doorgegaan maar deze wordt veran derd. Zondag 15 april om 8.30 uur is er een excursie naar de Castenrayse vennen. Deze excursie is onder leiding van Mar- go. Zij gaat letten op planten. Opti misme mist Margo niet dus gaat ze ook op zweefvliegen letten. Vertrek vanaf het Schouwburgplein. Kopy voor Jeneverbes of Limbo is nog altijd van harte welkom bij de re- dakteuren. Hoi, hoi, Will afdeling Venray Er is nog een laatste gelegenheid om U te laten inschrijven voor deelname aan de 100e Limburgse Bedevaart naar Lourdes. Door enkele verschuivingen is er nog een zeer beperkt aantal plaatsen in de hotéls. Hospitaal zieken kunnen niet meer worden ingeschreven omdat de beschik bare plaatsen in het ziekenhuis geheel bezet zijn. Er is zelfs al een reservelijst, zodat bij een eventuele annulering(en) die plaats(en) weer kunnen worden op gevuld. Voor inlichtingen c.q. opgave, tot volgende week bij G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, tel. 04780-83573. V oorlichtingsavond Deelnemers aan bovengenoemde be devaart van 18 tot 25 mei krijgen deze week of begin volgende week een per soonlijke uitnodiging voor het bijwonen van de voorlichtingsavond, te houden op dinsdag 24 april a.s. in Huize De Kruuze. Maar ook degenen die geen persoon lijk uitnodiging ontvangen, en eventueel met een andere bedevaart (trein of bus) naar Lourdes gaan zijn welkom. Ook diegenen die uit belangstelling deze avond willen bijwonen zijn welkom. De koffie staat klaar! Zoals reeds eerder bericht wordt a.s. zondag 15 april een zondagochtendcon cert georganiseerd. Dit zal plaats vinden Tn het gemeenschapshuis. De aanvang is gesteld om 11.30 uur. De toegang is gra tis. Het concert duurt tot ongeveer 13.30 uur. De deelnemende verenigin gen, Logeko, het tamboerskorps uit Herpen en de drumfanfare van het St. Theobaldusgilde, hopen op een groot luisterrijk publiek en wensen U een mu zikaal ochtendconcert toe. Op dinsdag 17 april houdt het CDA Venray haar voorjaars ledenvergade ring. Als gastspreker zal het 2e kamerlid Paulis uit Melick verslag komen doen over de actuele politiek. Wij kunnen ons goed voorstellen dat het regeringsbeleid bij U vragen oproept. Geen betere gelegenheid om deze beantwoord te krijgen dan door de le denvergadering te bezoeken. Tevens zal deze avond onze fraktie- voorzitter, de Heer Poels, verslag doen van de werkzaamheden van onze CDA gemeenteraadsleden in het laatste half jaar. De mensen die door U gekozen zijn zuilen op die avond aanwezig zijn zodat U met hen van gedachte kunt wis selen om het gevoerde en te voeren ge meentelijk beleid. Een avond die U niet mag missfih. Wij hopen U om 20.00 uur te mogen begroeten in de Wieënhof. Wilt U deze avond bezoeken maar bent U nog geen lid, dan kunt U zich opgeven als lid van het CDA bij onze se cretaris: de Heer Raedts, Mgr. Hans- senstraat 57, 5807 BB Oostrum, tel. 04780-81469. Hallo jongelui. A.s. donderdag zwemmen. Om 18.00 vertrek vanaf de club. We zijn rond 20.00 uur terug. Mee, gaan: Trudy, Jeanne, Monique, Sandra, Hedy en Truus. A.s. Vrijdagavond club van 19.00 tot 21.00 voor de jeugd van 9 t.m. 12 jaar. Het programma wordt verzorgd door groep 2, dus Frank, Hanny, Sjang en Frans (natuurlijk niet te vergeten). Zaterdagavond film. We beginnen om 19.30 uur. Uitslag dropping, 2 weken geleden. Eerste werd de groep Anja, Anja, Yvon, Karin, Yvonne, Anita, Petra. Tot a.s. w.e. Groetjes, de leiding Dinsdag 17 april a.s. houden wij onze gebruikelijke paasviering en wel om 14.30 uur in Zaal In den Engel in de Poststraat. Deze viering zal vocaal wor den opgeluisterd door ons eigen koortje onder leiding van Kees Simons. U wordt hierbij van harte uitgeno digd. Na de viering hopen we net U nog ge zellig wat na te praten onder het genot van een kopje koffie en/of drankje. Deze week wordt in De Wieënhof te Venray door de JOVD een forumavond georganiseerd over „De verhouding le raar, leerling en maatschappij". De vraag die deze avond centraal staat is of een leraar uitsluitend zijn vak kennis aan de leerling behoort over te dragen of ook moet inspelen op de maatschappelijke ontwikkelingen zoals politieke standpunten. Een beantwoor ding met een volmondig Neen zou lei den tot onmondige a-politieke, niet kri tische maar zeer volgbare leerlnigen. Menigeen vreest dat daardoor een gene ratie opgroeit die vatbaar zou zijn voor facisme en racisme. Een volmondig Ja zou daarintegéta weer kunnen leiden tot het verschijnsel indoctrinatie. Een vak zoals maatschappijleer zou kunnen worden gebruikt om politieke doeleinden na te streven. Een mooi voorbeeld van dit probleem is de invul ling van het „vredesonderwijs". Be hoort dit te worden gegeven met de no dige objectiviteit waar bijv. voorstan ders van plaatsing een bespreking krij gen naast de tegenstanders. Een Ieraar zal dan zonder vooroordelen moeten be handelen, de mogelij heid van vrede door afschrikking of vrede door eenzij dige ontwapening. Maar van de andere kant kan een leraar ook enkel zijn per soonlijk standpunt vopr de klas gaan verkondigen. Dit laatste zou alleen dan te aanvaarden zijn wanneer de leerling kritisch genoeg zou zijn om hierop te responderen. Helaas is dit niet altijd het geval. Een onderzoek van P. Roeders en F. van der Linden, beide medewerkers van het Nijmeegse Hoogveld Instituut constateerden dat leerlingen een volg zaam volkje zijn. De4 leerlingen doen wat de leraar zegt, omdat ze anders straf krijgen (27%), omdat de leraar het beter weet (25%) of gewoon omdat het nou eenmaal de leraar is (22%). Gezien deze cijfers is ervoor te pleiten dat een maat schappelijk gevoelig onderwerp zo bo- jectiev mogelijk wordt behandeld. Een zo'n onderwerp is de rol van het onderwijs zelf. Behoort de school name lijk haar arbeidsethos-vererende karak ter te behouden of zou zij zich ook moe ten richten op een eventuele toekomsti ge werkloosheid van de ieerling. Het spijbelprobleem houdt hier verband mee. Het spijbelen wordt door sommi gen gezien als een vorm van verzet (bur gerlijke ongehoorzaamheid). De jonge ren zien volgens hen steeds meer in de uitzichtsloze arbeidsmarktsituatie Si ge noeg reden om de school te verlaten. Wat kan nu de ról van de leraar zijn in dit geheel? Deze vraag en nog vele ande re vragen zullen dan ook vrijdag 13 april a.s. om 20.00 uur aan bod komen in De Wieënhof, waar twee leraren van Jeru salem en twee van het Boschveld Colle ge in het forum zitten om alle vragen te beantwoorden. Tot ziens. Het is weer zover. Bij onze Duitse bu ren in het landsdeel Niederrhein, wordt op 21 april de bekende Paasmars gehou den. Deze gaat vanuit vier plaatsen van start om 9.30 uur en wel in Wesel (Berliner Tor), Issum (Marktplatz), Moers (Alt Markt) en Xanten (Markt), en komt rond 16.30 uur in Rheinberg op de Marktplatz aan. Vanaf 16.00 uur is daar muziek en va naf 17.00 uur zijn er verschillende spre kers. Prima dat zijn ondanks de plaatsing van de kruisraketten door gaan en zich niet lam lieten slaan. Zij en wij weten de Vredeswerk nooit op kan houden. Volgende taken liggen nog steeds te wachten: terugdringen wapens, vrede sonderwijs enz. Zullen we elkaar een steun in de rug geven en dus daadwerke lijk onze gezichten laten zien? Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan 0) 3S e x Op woensdag 18 april wordt er in het wijkcentrum De Kiosk paaseieren ver ven voor de jeugd, gehouden. De aan vang is 14.00 uur. Voor de verf of plakspullen wordt gezorgd. De eieren dient men echter z.elf mede te brengen. De. kosten voor met-leden bedraagt 50 cent en voor kinderen van de leden niets. Men kan zich opgeven op Marim bastraat 21. Tevens wordt er op zaterdag 21 april een paaseierenzoekwedstrijd gehouden. Aanvang 14.00 uur. Dit is geheel gratis. In verband met verhuizing van de voorzitter is het contaktadres gewijzigd: voor Brukske I Beethovenstraat 8, voor Brukske II Marimbastraat 21. Verder wensen wij als buurtvereni ging U allen een vrolijk Pasen toe. A.s. zondag 15 april organiseert het Kon. St. Willibrordusgilde van Geyste ren de jaarlijkse vlooienmarkt. Verkoop vindt plaats op zondag 15 april tussen 13.30 en 17.00 uur in zaal Kleeven aan de Nieuwlandsestraat te Geysteren. Op maandag 16 april a.s. zal de jaar lijkse ledenvergadering gehouden wor den in gastencentrum De Wieënhof, Leunseweg 20 Venray. Aanvang 19.30 uur. Agenda: Opening notulen jaarvergadering 1983 jaarverslag financieel verslag gastspreker: A. v. Lieshoud, districts hoofd. Onderwerp: de noodzaak van een vakbond, zeker in een crisistijd. huldiging van de jubilarissen door H. van Rees, districtsbestuurder pauze (tevens gelegenheid tot kandidaatstel ling) bestuursverkiezing discussie naar aanleiding van gastspreker rond vraag sluiting. De winter is weer verleden tijd dus ook de wintercompetitie. Dit jaar heb ben er weer diverse schutters elke maan dag met de windbuks geschoten. Met veel spanning want er werd goed ge schoten met wisselend succes. De eindstand na tien wedstrijden: 1Henk de Klein 98 pt. 2. John Schutte 96 pt. 3. Joep Krijnen 94 pt. Maandag jl. werd de wintercompeti tie besloten met het schieten voor div. leuke prijsjes. Er werd op touwtjes ge schoten waaraan een worst of iets an ders hing. Alle eetprijsjes werden gelijk genuttigd onder het genot van een pils je. Dank aan Gildehuis Klomp voor de leuke opzet en het lekkere hapje. We hopen dat er volgend jaar weer meer schutters mee zullen doen. Heden donderdag 12 april schietoefe ningen op De Endepoel. Aanvang 19.30 uur. A.s. zondag 75-jarig jubileum van de Bond Juliana in Baarlo. Dit feest wordt gevierd als de bondsfeesten met op tocht, schieten enz. Bijeenkomst om 12.45 uur bij De Klomp. Vertrek uiter lijk 13.00 uur. Het opstellen van de op tocht is op het parkeerterrein bij het schiÊtterrein in Baarlo. In de optocht hebben \Ve nr. 30. Zorg dat Uw uniform netjes in orde is en zwarte kousen en schoenen. Op zondag 15 april a.s. brengen de le den van het IVN Venray-Geijsteren een bezoek aan 't Leudal. Vertrek om 9.00 uur vanaf het Schouwburgplein. O.l.v. Lies Oudenhoven en Marianne Jacobs betreden we een der mooiste beekdalen van Limburg. Het Leudal ligt aan de westelijke rand van het. Maasdal en is ca. 800 ha. groot. Een tweetal be ken, de Zelsterbeek en de Leubeek, doorsnijden hier de bossen en stromen door betrekkelijk diepe ravijnen op ge heel natuurlijke wijze. Zij vormen ster ke meanders. Oude afgesloten armen zijn er talrijk. Langs hun oevers komt loofhot voor en op de hogere delen veel naaldbomen. De heidevegetalies en de beekarmen herbergen tal van belangwekkende plan ten. Het reservaat staat zeer belangrijk door het het voorkomen van ijsvogelt- jes, havik, buizerd, overzwaluw en ver schillende soorten spechten. De archeologische betekenis komt tot uiting in het voorkomen van grafheu vels en urnenvelden. Wij hopen op veler belangstelling! IMKERS REGIO VENRAY Koolzaadreis. Imkers, die met hun bijen naar het koolzaad willen reizen dienen voor 15 april a.s. hiervan opgave te doen bij de sekretaris, A. Muller, Ooster Thienweg 16a te Oostrum, tel. 84272. Contributie. Niet alle contributie over. 1984 is bin nengekomen. In verband met de verdere afdracht van de contributie is het ge wenst dat openstaande contributie als nog zo spoedig mogelijk wordt voldaan. Odapark. Even een herinnering! op elke 2e za terdag van de maand kunnen imkers weer meehelpen om het voormalige theehuis in orde te krijgen. Veel werk zaamheden zijn reeds verricht, maar el ke hulp blijft welkom; dus op zaterdag 14 april a.s. BOEKHANDEL van den Munckhof GROTESTRAAT 68 VENRAY

Peel en Maas | 1984 | | pagina 13