lanleg van kunstijsbaan op sportcomplex De Wieën PEEL EN MAAS Voorlopig geen tweede sporthal EXCURSIE NAAR MAASTRICHT Clubkampioen schap model stockkar racing De Peeldrivers Xerox Computer Services opent datacentrum in Venray SCHOUWBURG- NIEUWS PEEL EN MAAS uw weekblad EXPOSITIE Het is vrijwel zeker dat het sportpark pe Wieën" op korte termijn zal orden uitgebreid met een kunstijs-ac- immodatie volgens het Par Glirpa- Steem. Na de dezer dagen gehouden verga ring van de commissie voor jeugd, lort en recreatie werden de plannen oor de initiatiefnemers met wethouder van Oers besproken. Omdat de inleg van de kunstijsbaan kan worden jrealiseerd zonder extra kosten voor de pneente, was de wethouder wel bereid l op te richten ijsvereniging te subsi- leren. Realisatie van de ijsbaan is echter af- inkelijk van het aantal leden van de (vereniging. Daarom houden de initia- efnemers a.s. zondag van 11 tot 12 uur Hing in sporthal de Wetteling om den in te schrijven. Nu de gemeente ereid is tot subsidiëring van de vereni- ing kan de contributie zo laag mogelijk ■orden gehouden. In het kader van de ruimtelijke her- iling van het centrale sportpark ,,De fieën", waarover de commissie jeugd, t en recreatie het college van b. en al heeft geadviseerd, is ruimte gevon- voor de nieuwe overdekte kunst- sbaan. Als plaats is aangewezen het huidige iveld tegenover de kantine van SVV de Sportlaan. De daar aangebrachte jwielstalling zal worden verplaatst de andere zijde van de sportkan- ie. MEDEWERKING VAN CAMPINA Dat de kunstijsbaan zonder hoge De Geschied- en oudheidkundige ring Venray en omgeving houdt op za- trdag 14 april een excursie naar [aastricht. Vertrek per bus vanaf het enseniusplein te Venray om 7.30 uur. a een stadswandeling door Maastricht lolgt om 10.45 uur de bezichtiging van tO.L.V.-Basiliek, waarbij ook een be- lek wordt gebracht aan de crypten in kerk en aan de schatkamer, onder Bkundige leiding. 'v Middags wordt achtereenvolgens [ccn bezoek gebracht aan het Vrijthof, et Bonefantenmuseum en de St. Ser- aaskerk.Terugkomst in Venray rond 19.30 uur. De excursiekosten bedragen (incl. uskosten, rondleidingen, fooien etc.) 30,- per persoon. Zoals gebruikelijk in te voldoen. Ook niet leden zijn rclkom voor deze excursie. Voor hen ledragen de kosten ƒ33,- per persoon. Aanmeldingen voor deze excursie die- len te geschieden uiterlijk 11 april 1984 ij het secretariaat, Allegrostraat 52, 1802 GH Venray. Wij willen er U nog op wijzen dat op laandag 9 april 1984 de heer G. Ver- oeven een lezing met dia's zal verzor- tn waarbij hij ingaat op de bij deze ex- ursie te bezichtigen plaatsen. Zondag 1 april a.s. houdt de Venray- c Model Stockkar Racing De Peeldri- trs op het Circuit De Spurkt aan de makterweg haar eerste wedstrijd die leetelt voor het clubkampioenschap 984. De afgelopen weken is hard ge- ained om de juiste afstelling voor de ^^Tiodel stockcars te vinden. Het belooft lag a.s. dan ook een spannende 'edstrijd te worden. Bij de kleurdakkers zal Leon Kunzler 'et bijzonder moeilijk krijgen om zijn lel te verdedigen. Voornaamste kans- tbbers voor de titel zijn hier Ton :hoenmakers, Wim Robben en de pas Bpromoveerde Berry Bouderij. ~"l de witdakkers komt in elk geval nieuwe clubkampioen, want de ampioen van vorig jaar promoveerde laar de kleurdakkersklas. Voornaamste anshebber is hier de vorig seizoen ge- egradeerde Jos Linders, die er alles aan doen om het verloren gegane terrein spoedig mogelijk terug te winnen. De trainingen zijn zaterdag van 14.00 't 16.00 uur en zondag 10.00 tot 11.30 tur. De wedstrijden beginnen om 12.30 BRANDJES De Venrayse brandweer moest in ktie komen voor een schoorsteenbrand M de Schutsboom. Uitbreiding kon 'ede dank zij tijdige ontdekking wor- en voorkomen. Eveneens moest de brandweer in ktie komen voor brand op een faakliggend terrein aan de Zuidsingel, 'et is wel zeker dat de daar liggende immel opzettelijk door jeugd in brand gestoken. In het verleden is daar al 'eerdere malen brand uitgebroken. Dit 'trein is eigendom van het aannemers- fdrijf V. uit Venray. kosten kan worden aangelegd is o.a. te danken aan de grote medewerking van de heer A. M. B. G. de Kroon ing., directeur van D.M.V.-campina-Venray. Ondanks de E.E.G.-crisis en het feit, dat de melkprijzen momenteel zwaar onder druk staan is hij bereid geheel gratis de overcapaciteit van de melkkoe- ling beschikbaar te stellen voor het be vriezen van de ijsbaan. De overcapaciteit van de koeling is een gevolg van het specialiseren van het bedrijf in de botersector. Technici van het bedrijf hebben geconstateerd, dat met eenvoudige hulpmiddelen via een ondergrondse leiding de koelstoffen naar de ijsbaan kunnen worden getrans porteerd. LUCHTHAL De kunstijsbaan krijgt een opper vlakte van ongeveer 1000 mJ en kan zowel in de zomer als in de winter worden benut. In de zomermaanden zal de kunstijsbaan worden overdekt met een z.g. luchthal, waarmee ook de twee tennisbanen in Landweert worden over dekt. Een luchthal is een eenvoudige tent- constructie, die als een ballon wordt opgeblazen en via een luchtsluis bereik baar is. In de winter kan de luchthal worden afgebroken zodat de ijsbaan op natuurlijke wijze kan bevriezen. VRIJWILLIGERSWERK Momenteel worden gesprekken ge voerd met STUW om het werk te laten uitvoeren door vrijwilligers met behoud van hun uitkering. Hierover zal eerst nog moeten worden geadviseerd door VVV VENRAY Even bij de VVV binnen stappen, en via het Theaterbespreekbureau kost het u weinig moeite om kaarten te bemach tigen voor alle evenementen en concer ten buiten Venray, ook voor culturele voorstellingen. Openingstijden TBB: ma T/m vr 10.00 tot 16.00 uur; za 10.00 tot 12.00 en 14.00 tot 16.00 uur. Hier volgt een overzicht van enkele concerten en evenementen: 31 maart t/m 14 april: Marlboro Country Music Festival '84 verschillende country groepen in diverse plaatsen in Nederland. Vrijdag 30 maart 1984 Gary Moore Hanenhof in Geilen Prijs 20,aanvang 20.30 uur. Vrijdag 6 april 1984 James Last Rijnhal in Arnhem Prijs 35,—aanvang 20.15 uur. Zaterdag 7 april 1984 Weens Gala Concertbal De Vereeniging in Nijmegen Prijzen: 75,— en 60,—, aanvang 20.00 uur. Zondag 8 april 1984 UB 40 IJsselhal in Zwolle Prijs ƒ25,—aanvang 16.00 uur. Zaterdag 15 april 1984 Doe Maar Sportcentrum Den Bosch Prijs/15,— Aanvang 14.00 en 20.15 uur; het con cert van 20.15 uur is uitverkocht. Dinsdag 8 mei 1984 Status Quo IJsselhal in Zwolle Prijs 25,—aanvang 20.00 uur. Dinsdag 8 mei 1984 Julio Iglesias Geusselt-Stadion in Maastricht 30,— ƒ35,— 35,- 40.— 75,—, aanvang 19.00 uur. Nog een beperkt aantal kaarten te ver krijgen. Woensdag 4 april 1984 Rob de Ngs in Muziekcentrum Vredenburg Utrecht Prijs 25,aanvang 20.15 uur. Zaterdag 31 maart en zondag 1 april Simple Minds Ahoy Rotterdam. Beide concerten zijn uitverkocht. Maandag 9 april 1984 James Last Ahoy in Rotterdam 25,— ƒ30,— 35,— 40,—, aanvang 20.00 uur. 14 en 15 april 1984 Joe Jackson Ahoy in Rotterdam Beide concerten zijn uitverkocht. Zaterdag 21 april 1984 Country Western Festival Ahoy in Rotterdam Prijzen: 30,— 40,— 55,— ƒ60,—aanvang 18.00 uur. BOTSINGEN Op de kruising Oude Oostrumse- weg-Oostsingel vond een botsing plaats tussen twee personenauto's. Een 25- jarige Venrayse bestuurder reed te kort achter een personenauto, bestuurd door een 23-jarige plaatsgenoot, want toen deze voor de kruising afremde botste zijn auto tegen die stoppende auto op. Voor een flat op de Veltumse Kleffen vond een botsing plaats waarbij drie personenauto's betrokken waren. Bij het wegrijden vanaf een parkeer plaats botste een personenaut uit Ven ray tegen een auto uit Gennep. Die auto botste vervolgens nog tegen een andere personenauto uit Venray. Op de splitsing Deurneseweg- Langstraat werd onvoldoende opgelet door een 48-jarige Venrayse auto bestuurder. Daardoor botste hij tegen een afremmende personenauto. de Toetsingscommissie. Het terrein zal ongeveer veertig cm. moeten worden afgegraven om de buizen onder het wateroppervlak te kunnen aanbrengen. Vervolgens zal een sleuf moeten worden gegraven tussen D.M.V. Cam- pina en de ijsbaan voor het leggen van een „slurf" via welke de koelvloeistof wordt getransporteerd. Het enige probleem zal het doorkrui sen van de Deurneseweg vormen. Pro vinciale Waterstaat is echter in principe bereid medewerking aan deze „opera tie" te geven. Waarschijnlijk kan met een eenvoudige doorboring van het weglichaam worden volstaan. NIET NIEUW De aanleg van een kunstijsbaan volgens het Par-Glirpa-systeem is niet nieuw. Ongeveer twintig jaar geleden werd in het Overbetuwse Eist een der gelijke kunstijsbaan aangelegd. Hierbij werd gebruik gemaakt van de overcapa citeit van het Koelveem Klaas Klooster boer. Ook in het Friese Koudum Molk- werum en Warmenhuizen werd gebruik gemaakt van overcapaciteit van de daar aanwezige koelhuizen om kunst ijsbanen te bevriezen. Ook in die plaatsen is de exploitatie rondgekomen dank zij de contributie van de leden en het heffen van entree gelden. LEDENWERVING Om de aanleg van de kunstijsbaan in Venray mogelijk te maken is wel een groot aantal leden van de ijsvereniging belangrijk. Daarom wordt men zondag De Europese cliënten van Xerox Computer Services b.v. in Venray zullen worden aangesloten op een IBM 3083 computer, die momenteel geïnstalleerd wordt. Tot nu toe vindt de gegevensver werking van de service-cliënten on-line- real-time plaats in het datacentrum van XCS in Los Angeles. De cliënten zullen van de overgang, die in het weekend van 28 en 29 april plaats vindt, niets merken. Tegen het einde van het jaar zullen de Venrayse computerfaciliteiten verder worden uitgebreid met een IBM 4381, die tot de jongste serie IBM-computers behoort en een IBM 4321 voor de monstratiedoeleinden in verband met tum-key projekten. De heer Hein van der Wildt, Euro pees direkteur van XCS, dat naast Ven ray een vestiging in Londen heeft, is ver heugd dat de Amerikaanse direktie de investering in computers en randappa ratuur in Venray heeft goedgekeurd. Hij zegt: „de datacentra in Los Angeles waren aan uitbreiding toe. Er moest dus een beslissing genomen worden hoe dit op de beste manier kon worden gereali seerd. De snel toenemende aktiviteiten in Europa hebben er mede toe bijgedra gen dat de investering aan Venray is toe vertrouwd. Voor de werkgelegenheid in Venray betekent dit een positieve bij drage. Van 15 medewerkers op het ogenblik zullen we groeien naar 35 aan het einde van 1984". De IBM 3083 wordt uitgerust met vier 3890 disc-drives en 8 tape-drives. Iedere werkdag worden de computergegevens uit veiligheidsoverwegingen op tape overgeschreven. Hoewel XCS in Venray nu volledig op eigen benen komt te staan blijft men, door middel van een rechtstreekse lijn verbinding, aangesloten op de datacen tra in Los Angeles en het wereldwijde datanetwerk. Dit is vooral ten behoeve van de internationaal werkende cliën ten. Om de overschakeling van Los Ange les naar Venray zonder overlast voor de cliënten te laten verlopen is een periode vaq twee weken uitgetrokken om te testen alvorens definitief' overgegaan wordt. De Venrayse operators ontvan gen in Amerika een aanvullende trai ning. Een aantal Amerikaanse mede werkers komen voor enkele maanden naar Nederland. In geval van calamiteiten kan men nog enige tijd terugvallen op de facilitei ten in Los Angeles. Teneinde optimaal onderhoud (24 uur per dag, 7 dagen in de week) moge lijk te maken, wordt in Venray een kan toor ingericht voor systems en software mensen van IBM. Omdat XCS in Venray direkter be trokken zal zijn bij de serviceverlening, wordt er een Quality Customer Service afdeling opgezet. De QCS-funktie is verantwoordelijk voor het behandelen van vragen en problemen van cliënten. Voor de cliënten, die software van XCS op hun eigen systeem draaien, komt er een Remote Access Facility (RAF) voor het rechtstreeks stellen van diagnoses in de systemen bij de cliënten. Hoewel vooral gedacht wordt aan het geven van adviezen, zal het, met toestemming van de gebruiker, ook mo gelijk zijn correctieve akties vanuit Ven ray te ondernemen. Xerox Computer Services b.v. is een dochteronderneming van Xerox Com puter Services in Los Angeles, op zich zelf weer een dochter van Xerox Corpo ration. In Nederland en andere Europe se landen levert Xerox Computer Servi ces b.v. computerdiensten, zowel inser- vice als op basis van de levering van pro grammapakketten, aan produktie- en distributiebedrijven. Wereldwijd heeft XCS meer dan duizend cliënten. Van een winkel in de Hofstraat sneu velde weer een ruit. De politie spreekt van ergerlijk vandalisme. a.s. in de gelegenheid gesteld zich als lid op te geven. Na zondag kan dan worden bepaald of de aanleg inderdaad kan worden gerealiseerd. De initiatiefnemers houden zitting in de Wetteling van 11 tot 12 uur. Op zondag 1 april a.s. geeft de Venrayse toneelclub „De Kerkdijkers" haar jaarlijkse uitvoering in de schouw burg van Venray. Ook nu weer zet men 'n klucht op de planken met als titel: „HUNKER PUNK". Het stuk is een bewerking van 'n ietwat ongeloofwaardig verhaal en daarom misschien ook zo komisch. Zoals gebruikelijk wordt e.e.a. ge bracht in streekdialekt en op deze voor haar „tiepiese" manier probeert „De Kerkdijkers" de bezoeker 'n paar uurtjes onbekommers lachplezier voor te schotelen. Een van de hoofdrollen wordt gespeeld door Nellie Kortekaas, die samen met haar man Philip dit jaar haar 25-jarig toneeljubileum viert bij „De Kerkdijkers". Aanvang 20.15 uur, entree: 6,00. BALLET VAN TAHITI OVEHI TAHITI a.s. zaterdag in Venray. Op haar Europese tournee komt het exotische ballet van Tahiti deze week in Venray. Daarna worden o.a. in Dtlssel- dorf, Essen en Duisburg bezocht. OVEHI TAHITI bestaat uit 25 jonge begaafde Tahitianen, gedreven door dezelfde liefde voor de dans en dezelfde hartstocht voor de muziek. Een avond van blijheid en ontspanning. TOON HERMANS komt a.s. dins dag en woensdag in Venray. Zijn show die reeds te zien was in Tilburg, Oss en Sittard is door het publiek bijzonder warm onthaald. Vooral het gedeelte na de pauze, traditioneel de conférence brengt het publiek in verrukking. De show is een waardig afscheidstoernee van TOON, die in de pers toch duidelijk heeft laten doorschemeren dat dit zijn laatste show wordt. In mei worden nogmaals twee voorstellingen gegeven, terwijl pogingen in het werk gesteld worden om in het nieuwe seizoen nog een paar herhalingen te krijgen. Of dat lukt is nog maar de vraag, want het aantal aanvragen voor zijn show is het tienvoudige van wat Toon kan verzet ten. ZONDAGOCHTENDCONCERT 1 april - aanvang 11.30 uur Zanggroep Evergreen uit Vierlings beek bestaat uit 36 leden met 3 begeleiders (gitaar, drums en puiano). Dirigente: Hannie Poos. Programma: 1. Tournidous 2. What a wcnderfull world 3. Makin' whoopee 4. The month of maying 5. Love is just around the corner 6. Pasadena 7. I'm daffy over you 8. Five foot two 9. Ain't she sweet. Harmonie „De Herleving" uit Vier lingsbeek. Programma: 1Teamwork, mars - met drumband 2. Country and Western - Harold L. Walters. 3. Choral and Roch out - Ted Huggens 4. Leichte Cavalerie - Franz von Suppé 5. Riff Interlude Verenigd Jeugdblaasorkest BMV uit Vierlingsbeek. Programma: 1Brikett Polka - Hans Hertzberg 2. Kleine Klassieke Ouverture - Henk van Lijnschoten 3. Kalinka - bew. Randy Beek 4. Down by the Riverside - bew. Thorn Jones De dirigent van beide orkesten is Jos Rijken uit Broekhuizen. VRIJDAG 30 MAART 1984 Nr. 13 HONDERDENVIJFDE JAARGANG Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b. v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 De afdeling onderzoek en statistiek van onze gemeente heeft becijferd dat het aantal leden van de zaalsportvereni gingen de komende acht jaren nauwe lijks zal veranderen. Dat betekent dat het scala van gebruikers van de gemeen telijke sportzalen (sporthal en gymza len) groot zal blijven. Bovendien maken veel verenigingen gebruik v. méér dan één sportzaal. Ook wordt sporadisch naast de ge meentelijke sportzalen nog een aantal andere gymzalen, behorende bij scholen en de psychiatrische centra, gebruik. Met name die van St. Servatius worden mede gebruikt voor de georganiseerde sportbeoefening. De andere accommo daties hebben nagenoeg een 100% be zetting in de avonduren, als gevolg van het gebruik van die zalen door groepjes personeel van die instellingen en door allerlei andere groepjes in de sfeer van recreatie-spot en sportieve recreatie. DE SPORTHAL Sporthal „De Wetteling" was in het seizoen 1982-1983 in de aavonduren op de weekdagen volledig bezet. Dit jaar zal dat zeker niet anders zijn. Alleen in de weekends zouden enkele incourante uren (tussen 8.00 en 9.00 en tussen 22.00 en 24.00 uur) nog enige Yuimte bieden. Deze is echter veruit onvoldoende om de behoefte die er over enkele jaren zal bestaan, op te vangen. Ook de ruimte die in de gymzalen vrijkomt, met name door het realiseren van een eigen accom modatie door Tafeltennisvereniging Red Stars biedt geen soulaas. Trouwens voor de meeste „groeiers" onder de zaalsporten is een gymzaal onvoldoen de. In het „Sport-rapport" dat de ge meente heeft uitgegeven wordt gecon cludeerd dat, voor wat het avond- en weekendgebeuren betreft, „De Wette ling" onvoldoende capaciteit heeft. TWEEDE SPORTHAL Als er een tweede sporthal zou ko men, zou deze volgens de gemeentelijke uitgangspunten en berekeningen in 1991 op weekdagen 's avonds (in het seizoen) ongeveer de helft van de tijd bezet zijn, en in de weekends vrijwel volledig. Er bestaat omstreeks die tijd wel een overcapaciteit aan gymzalen; tenminste als alle huidige gymzalen dan nog in ge- bru'k zijn. Het laat zich echter aanzien, dat een tweede sporthal voorlopig op het ver langlijstje zal blijven staan. Vooralsnog %iet de gemeente de verwezenlijking van een sporthal eerst dan, wanneer de MA VO een nieuw gebouw gaat betrekken in Landweert. Een nieuwe MAVO zou twee gymzalen mogen bouwen terwijl ook de basisscholen in Landweert dan recht hebben op een gymzaal. Worden die drie zalen samen „ingebracht" dan kan men een sporthal bouwen, waarop de subsidies van de gymzalen een rede lijke bouw- en exploitatie mogelijk zul len maken. Deze methode werd destijds ook gebruikt bij de bouw van „De Wet teling" toen o.a. de gymzalen van het Boschveldcollege daarin werden opge nomen. Maar, zoals gezegd, de verwezenlij- De eerste expositie in galerie „En Passant" is zaterdag 24 maart geopend. Zoals bekend heeft de galerie een per manente expositie van keramiek ge maakt door Piet Hermans en sieraden van Gerard en Marijke Cieraad. Nu is er dan het begin gemaakt van BOTSINGEN Maandagmorgen reed een perso nenauto uit Meerlo-Wanssum op de Ripseweg toen een onbekend gebleven vrachtauto hem tegemoet kwam en op zijn weghelft terecht kwam, waardoor de personenauto aan de linkerzij kant beschadigd werd. De bestuurder had alle stuurmanskunst nodig om zijn auto in de juiste koers te houden. De vrachtautochauffeur reed door, zonder zijn identiteit bekend te maken. Een op de parkeerplaats aan de Ju- lianasingel-Wilhelminastraat geiarkeer- de personenauto, van een inwoner van Venlo, werd beschadigd aangetroffen. Die veroorzaker is bewust doorgereden, want zijn visitekaartje was nergens te bespeuren. Een Venrayse autobestuurster verleende op de splitsing Kennedy- straat-Langstraat geen voorrang en daardoor ontstond een botsing met een personenauto uit Ysselsteyn. Een personenauto uit Venray werd door een Horster bedrijfsvoertuig ge sleept. In de bocht van de rondweg Brukske, nabij de Foekepot, raakte de sleepkabel vast om het voorwiel van de personenauto en trok toen de stuur stang doormidden. Daardoor werd het gesleepte voertuig onbestuurbaar en botste tegen een personenauto. Het bleef bij materiële schade. INBRAKEN Van een drietal kamerbewoners aan de Bazuinstraat werd geluidsappa ratuur ontvreemd, waaronder een kleu rentelevisie en een video-recorder. Toe gang tot de woning was verkregen door verbreking. In een woning aan de Hoen derstraat werd ingebroken. Toegang was verkregen aan de achterzijde. Er werd voor een waarde van 600 gulden ontvreemd. Ten nadele van v.L. uit Helmond werd ingebroken in zijn sta-caravan, op de camping in Ysselsteyn. Toegang was verkregen door verbreking van een ruit. Zover kon worden nagegaan wordt er niets vermist. V. deed aangifte van inbraak in zijn woning. De daders zijn waarschijn lijk in hun werk gestoord, want het bleef bij breekschade. DADERS VERNIELINGEN AANGEHOUDEN De vernielingen welke op 7 maart werden gepleegd aan de St. Claraschool in Venray Zuid konden worden opge lost. De daders werden achterhaald. Het waren kinderen van 12 en 13 jaar. Hun ouders zullen voor de schade aansprake lijk worden gesteld. king van een tweede sporthal kan nog jaren op zich laten wachten. Daarom is het zaak, dat we toch met de huidige ac commodaties leren volstaan. Dat zou bijvoorbeeld kunnen door enige overhe veling van zaalsporten die eventueel ook in gymzalen uit de voeten kunnen. Ge noemd worden hier als voorbeeld vol leybal en badminton. Daarmee schept men iets meer ruimte voor zaalvoetbal, dat echt niet in de gymzalen beoefend kan worden, maar wel 90% van de toe name van de sporthalbehoefte veroor zaakt. GYMZALEN Op weekdagen worden de gemeente lijke sportzalen hoofdzakelijk gebruikt voor gymnastieklessen voor zowel lager- als voortgezet onderwijs. In de nabije toekomst mag men verwachten dat het aantal leerlingen in bet lager onderwijs beduidend zal teruglopen. Ook is het niet uitgesloten dat het aantal lesuren gymnastiek voor de hoogste klassen van het voortgezet onderwijs wordt afge schaft. Men verwacht dat door deze fac toren voor de gymzalen de afname tot 1991 circa 40 lesuren zal belopen. Dit komt overeen met de capaciteit van één gymzaal. Tenzij andere gebruikers de plaats van de scholen innemen en dus overdag van de gymzalen gebruik gaan maken - betekent dit ofwel sluiting van één gymzaal en gemiddeld grotere af standen tussen school en gymzaal; ofwel de overcapaciteit van de gymzalen over dag accepteren en door de lagere ver goedingen die de gemeente ontvangt met tekorten laten voortbestaan. een hele serie exposities van diverse kunstenaars. De eerste expositie bestaat uit Textiel- stiksels van Jeanne-Marie Bodewes. v Jeanne-Marie Bodewes werd geboren in Roermond in 1928. Woont tegen woordig in Leersum. Haar vakopleiding kreeg zij aan de „Kunstoefening" te Arnhem en de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten te Den Haag. Verder volgde zij weeflessen bij Paula Dietz en een workshop bij de Poolse weefster Jolanta Owidzka. Jeanne-Marie Bodewes heeft vele solo- en groepstentoonstellingen gehad in binnen- en buitenland. In 1982 had zij een overzichtsten toonstelling in Voorburg in museum Swaensteyn. Zij heeft opdrachten uit gevoerd voor openbare gebouwen en particulieren. Al ruim 20 jaar houdt Jeanne-Marie Bodewes zich bezig met het maken van wandkleden. Oftewel het werken met textiel. Na enkele jaren kleden in applicatietechniek te hebben gemaakt is ze met weven begonnen. Ze doet het nogsteeds allebei en ze ontkomt niet aan een wederzijdse beïnvloeding. De grote gestikte kleden volgen in hun opbouw de kruisende draden van een weefsel. De kombinatie van zeer zware met uiterst fijne lijnen is in zo'n door gestikt kleed soms zelfs beter te realise ren dan in een weefsel. Lijnen zijn voor Jeanne-Marie erg belangrijk. Ze gaan in bundels, parallel of tegen elkaar in. Ze kruisen of ontwijken elkaar, terwijl ze naar een verre horizon op weg zijn. De laatste tijd houdt zij zich vooral bezig met kleinere komposities in textiel, soms in kombinatie met pastel. Deze „stiksels" ontstaan heel spontaan, zonder ontwerp maar volgen dan een heel groeiproces, waarbij vaak stukken worden weggehaald of toegevoegd, Ze geeft geen titels omdat ze geen associa ties met een voorstelling wil oproepen, maar ze zuiver gevoelsmatig, als muziek, wil laten inwerken op de be schouwer. Expositie duurt tot en met 5 mei. Galerie „En Passant", Schoolstraat 28, Venray, tel. 04780 -10800. AANHOUDINGEN IN VERBAND MET DRUGGEBRUIK Op vrijdag en zaderdag werd een vier tal personen aangehouden wegens over treding van de opiumwet. Na verhoor en aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt werden zij huis waarts gezonden. Het betrof kleine hoe veelheden drugs. VANDALISME Aan twee in de Gitaarstraat gepar keerde personenauto's werden vernie lingen aangericht. In beide gevallen voor enkele honderden guldens schade. J. deed aangifte van vernielingen aan zijn personenauto welke hij op het Henseniusplein geparkeerd had staan. Ook hier betrof de schade enkele hon derden guldens. OORLOGSTUIG GEVONDEN Op Zwart Water werden twee mor tiergranaten aangetroffen. Op de Spurkt werd eveneens bij graafwerk zaamheden een nog intakt zijnde gra naat naar boven gehaald. In afwachting van de komst van de E.O.D. is dat oor logstuig door de deskundigen van de po litie veilig gesteld.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 7