GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting VERHUUR GEMEENTELIJKE SPORTACCOMMODATIES Gemeente-archief op 30 maart gesloten Museum Collektekalender april 1984 Spreekuur vervalt Commissieverga dering algemene zaken uitgesteld Kiezersregister Rolstoelroutes voor gehandicapten Commissie open bare werken vergadert op 2 april Commissie voor financiële en economische za ken vergadert op 11 april Hinderwet Hinderwet Bouwvergunning verleend Bouwvergunning aangevraagd Commissie vergaderingen uitgesteld Afsluiting Yssel- steynseweg, Heidseweg en Volen Aktiviteiten in het kader van de oranjefeesten VRIJDAG 30 MAART 1984 Nr. 13 I Het.gemeente-archeif zal op vrijdag 30 mart a.s. 's middags voor het publiek gesloten zijn. Op 1 april a.s. zal de heer W. Willem- sen zijn funktie als beheerder van het museum neerleggen wegens zijn vertrek uit de gemeentedienst. Hij zal per die datum met VUT gaan. Als zijn opvolger is met ingang van 1 mei a.s. aangewezen tot beheerder van het museum, de heer J.P.G. Renkens, werkzaam op de afdeling Interne Zaken en aldaar belast met archiefwerkzaam heden. De heer Renkens is telefonisch bereik baar op het telefoonnummer van het raadhuis, tel. 83838, toestel 124. Met hem kunnen vanaf 1 mei a.s. ook afspraken gemaakt worden voor het be zoek van het museum met een groep. De openstellingsuren zijn woensdag en zaterdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Dat het museum zich mag verheugen in een groot aantal bezoekers blijkt wel uit het feit da vanaf de opening op II december 1981 de volgende bezoekers aantallen werden genoteerd: 1981: 338 personen; 1982: 1329 personen; 1983: 1439 personen. In totaal bezochten ruim 3000 mensen reeds het museum. Een stimulans om ook eens een bezoek te brengen? In de maanden mei en juni a.s. zal er weer een nieuwe tentoonstelling te zien zijn over poppen en speelgoed uit vroe gere tijden. Daarna staan er nog twee tentoonstellingen op het programma. Reden genoeg om ook eens te komen kijken! 26 maart t.m. 1 april: Sakor (landelij ke aktie); 7 april: Jeugdopvang Gymnastiek vereniging St. Christoffel (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcollekte- wezen); 9 t.m. 15 april: Hartstichting (lande lijke aktie); 28 april: Jeugdcentrum De Spring plank (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcollektewezen). Alleen voor deze akties zijn collekte- vergunningen verleend. Collekteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten het ligitimatiebewijs zichtbaar dragen. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Wethouder mevr. H. Poels-Peters zal maandagmorgen 2 april a.s. geen spreekuur houden. Ir verband met het ontbreken van volaoende agendapunten zal de verga dering van de commissie voor algemene zaken op maandag 2 april niet door- De burgemeester brengt tér openbare kennis, dat een ieder ter gemeentesecre tarie, afdeling bevolkingszaken, koste loos de inlichtingen kan verkrijgen waaruit kan worden opgemaakt of hij zelf ef een ander al dan niet of niet be hoorlijk in het kiezersregister is opgeno men. A. In het eerste kiezersregister zijn op genomen alle personen die: 1ingezetene van de gemeente zijn; 2. de Nederlandse nationaliteit be zitten; 3. op de dag der stemming de leef tijd van 18 jaar hebben bereikt; 4. niet van de uitoefening van het kiesrecht zijn uitgesloten. In dit kiezersregister zijn eve neens, op verzoek opgenomen alle personen die: hun werkelijke woon plaats niet in Nederland hebben, doch buiten Nederland in Neder landse openbare dienst werkzaam zijn, alsmede hun echtgenoten voor zover dezen met hen in gezinsver band leven en degenen die, geen in gezetenen van Nederland zijnde, hun werkelijke woonplaats hebben in een andere lid-staat van de Europese Ge meenschap en die overigens voldoen aan de onder A2, A3 en A4 genoem de vereisten. B. In het tweede kiezersregister zijn op genomen alle personen die geen Ne derlander zijnde, de nationaliteit be zitten van een andere lid-staat van de Europese Gemeenschap, tenzij de wetgeving van die lid-staat het kies recht voor het Europese Parlement toekent aan de onderdanen die inge zetenen van Nederland zijn en die overigens voldoen aan de onder Al, A3 en A4 genoemde vereisten. Alle inwoners, die op de dag van de kandidaatstelling, 2 mei 1984, in het kie zersregister zijn opgenomen, zullen kunnen deelnemen aan de verkiezing van de leden van het Europese Parle ment waarvoor de stemming plaats heeft op donderdag 14 juni 1984. De burgemeester H.J.M. Defesche In overleg met de Werkgroep Gehandicaptenbelangen Venray heeft de gemeente onlangs enkele routes in Venray getoetst op hun begaanbaarheid voor gehandicapten. Het gaat hier over routes vanaf resp. Sint Servatius, Sint Anna, Sint Vincentius, Het Schuttersveld, het Ziekenhuis en De Kruuzé. Op bijgaande tekening staan de routes ingetekend. Op diverse plaatsen zijn inmiddels de trottoirs verlaagd om de oversteek voor gehandicapten te vergemakkelijken. Enkele oneffen trottoirs zullen nog worden herstraat. Eert gelijkwaardige toegan kelijkheid van Venray's centrum voor alle verkeersdeelneem(st)ers is daarmee weer een stapje naderbij gekomen. Op maandag 2 april, 's middags om 17.00 uur vergadert de commissie voor openbare werken, verkeer en agrarische zaken in kamer 127 van het raadhuis. Tevoren heeft de commissie de jaarlijk se wegen-excursie gehouden. Vandaar dat de commissievergadering begint met een evaluatie van de rondrit. Daarna zal een aantal punten, waaro ver het college van b. en w. moet wor den geadviseerd aan de orde worden gesteld. In de eerste plaats gaat het over de verkoop van een stukje grond ter groot te van 450 m! aan Kleindorp, zijnde de ondergrond van de voormalige noodwo ning Kleindorp 18 aan de eigenaar van de naastliggende grond, de heer W.H. Wijnhoven. Ten behoeve van de realisering van de Rose Vlek dient van de fam. In de Rijp aan de Schoolstraat 6 m2 grond te wor den aangekocht. Vervolgens staat een grondruil ten be hoeve van de aanleg van het fietspad langs de Oirloseweg op de agenda. De gemeente verkrijgt ca. 730 m2 grond in eigendom van de gebr. Moorrees terwijl de gemeente ca. 5120 m2 grond aan de Loo'oeeksedijk overdraagt, onder bijbe taling door de gebr. Móorrees. Tenslotte zal de commissie zich bezig houden met het instellen van éénrich tingsverkeer in de Willemsstraat en het instellen van een parkeerverbodzone in de Grotestraat. In de vorige vergadering van de com missie vjor financiële en economische zaken werd besloten de commissieverga dering van 4 april te laten vervallen eve nals de ingelaste raadsvergaderin van 10 april. Men vond nl. de periode voor het besturen van de meerjarenbegroting en de nota grondbedrijf te kort. In verband met het verschuiven van deze data wordt de volgende vergade ring van de commissie voor financiële en economische zaken gehouden op woensdag 11 april om 17.15 uur. Dan zullen de meerjarenbegroting 1984-1987 en het raadsvoorstel inzake het gemeentelijk grondbedrijf en een nota over de Venrayse industrieterrei nen aan de orde worden gesteld. Kennisgeving bekendmaking ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: H. Friesen, Matthiasstraat 11 te Castenray, voor een vergunning inge volge de hinderwet voor het uitbreiden van een rundveehouderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, ge legen aan de Matthiasstraat 11 te Castenray, positief te beschikken onder voor- waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 13 april 1984, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur; na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 30 maart 1984. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend: dat op 21 februari 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van N.V. Waterleidings Mij. Limburg, Prins Bis schopsingel 1 te Maastricht voor een vergunning ingevolge de hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een pompstation ten behoeve van drin kwatervoorziening, waar elektromoto ren worden gebruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gele gen aan de Zuiderbergweg (ongenum merd) te Oostrum; dat op 27 februari 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van J.H.L.M. Camps, Mgr. Hanssenstraat 77 te Oostrum, voor een vergunning in gevolge de Hinderwet voor het ex art. 6a uitbreiden/wijzigen van een kalveren- mesterij, gelegen aan de Mgr. Hans senstraat 77 te Oostrum; van Thiel, Jap van Swolgenstraat 10 te Swolgen, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hébben van een friteskraam, waar voedings- en genotmiddelen wor den gebakken in olieën en vetten, gele gen aan de Matthiasstraat (ongenum merd) te Castenray. De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 30 april 1984, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 151), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 30 maart 1984 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 28 maart 1984 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na de dag, waarop de bewuste vergun ning is verzonden of uitgereikt. Voordat U een bezwaarschrift indient, is het dan ook raadzaam te informeren of verzen ding of uitreiking van die vergunning heeft plaatsgevonden. Nadere inlichtin gen kunnen worden ingewonnen bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis, tel. 83838, toestel 354. de uitbreiding van een boerderij aan de Castenrayseweg 2 te Oirlo, t.n.v. Classens Broederij; de uitbreiding van een tankstation met een wasstraat aan de Leunseweg 12 te Venray, t.n.v. L. van Haren, Raad huisstraat 38 te Venray; de uitbreiding van een keuken aan de Largostraat 25 te Venray, t.n.v. F.M.A. Koekkelkoren; de uitbreiding van een garage aan de Allegrostraat 48 te Venray, t.n.v. W.M. Vullings; de bouw van een garage/berging aan het Veenmos 43 te Ysselsteyn, t.n.v. J.J.M. Claessens; de bouw van een kippenhok aan de Mgr. Nolensstraat 7 te Venray, t.n.v. J.M. van Keeken; de bouw van een luchthal over twee tennisbanen aan de Smakterveld- weg 6 te Venray, t.n.v. J. Drentje, Bos- huizerweg 4 te Oostrum. Venray, 30 maart 1984. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: de verbouw en uitbreiding van het winkelpand Kiosk 28 te Venray, t.n.v. Aldi Best b.v., De Maas 14 te Best. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 30 maart 1984 ge durende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 30 maart 1984 De burgemeester van Venray Mr. H.J.M. Defesche TENNISPARK „VLAKWATER" Voor de tennisliefhebbers die geen lid zijn van de plaatselijke tennisvereniging zijn nog enkele uren beschikbaar voor het huren van de gemeentebaan op het Vlakwatercomplex voor het seizoen 1984. De vrije uren zijn: Maandag 8.00- 9.00 uur 10.00-12.00 uur 12.30-16.30 uur 17.00-18.00 uur Dinsdag 8.00- '9.00 uur 12.30-13.30 uur 15.30-16.30 uur 17.00-18.00 uur Woensdag 8.00- 9.00 uur 11.00-12.00 uur 15.30-16.30 uur 17.00-18.00 uur Donderdag 8.00- 9.00 uur 11.00-12.00 uur 13.00-14.00 uur 17.00-18.00 uur Vrijdag 8.00- 9.00 uur 12.30-13.30 uur 14.30-16.30 uur 17.00-19.00 UUR Zaterdag 13.30-15.30 uur 20.00-21.00 uur zondag 12.30-14.00 uur 15.00-16.30 uur 17.00-18.00 uur 20.00-21.00 uur Voor het huren van de gemeentebaan gelieve u telefonisch contakt op te ne men met het Buro Sportzaken en Re creatie, gemeente Venray, tel. 04780- 83838, tst. 243. SPORTHAL „DE WETTELING" Met ingang van april a.s. komen er op de door-de-weekse avonden enkele uren vrij in verband met verschuivingen in het gebruiksrooster. Deze vrije uren zijn: m.i.v. 1 april. Dinsdag Dinsdag Woensdag Donderdag Donderdag Vrijdag m.i.v. 16 april. Maandag m.i.v. 27 april. Vrijdag 16.00-17.00 uur 23.00-24.00 uur 23.00-24.00 uur 18.00-19.00 uur 21.00-24.00 uur 17.30-19.30 uur 21.00-24.00 uur 19.30-24.00 uur Voor het huren van de sporthal kan men telefonisch kontakt opnemen met Buro Sportzaken en Recreatie, Gemeen tehuis Venray, tel. 04780-83838, tst. 243. De aanvankelijk voor donderdag 5 april vastgestelde vergadering van de commissie voor Ruimtelijk Ordening gaat niet door wegens onvoldoende agendapunten. De volgende vergadering van deze commissie wordt gehouden op donder dag 3 mei a.s. De aanvankelijk voor dinsdag 3 april vastgestelde vergadering van de com missie voor onderwijs en cultuur gaat niet door wegens onvoldoende agenda punten. De volgende vergadering van deze commissie wordt gehouden op dinsdag 1 mei a.s. In verband met de uitvoering van de laatste fase van de riolering in Heide zullen vanaf maandag 2 april tot en met vrijdag 6 april a.s. de volgende wegen worden afgesloten voor al het door gaande verkeer: Volen; Ysselsteynseweg tussen Groene weg en Volen; Heidseschoolweg tussen Groeneweg en Ysselsteynseweg; Heidseweg tussen Begijnhofweg en Volen. De Zuid Ooster buslijn 27, Venray- Helmond v.v. wordt omgeleid via de Groeneweg. Op de hoek van de Heidse weg en de Groeneweg zal tijdelijk een bushalte worden geplaatst. Evenals voorgaande jaren organiseert het oranjecomité ook dit jaar weer diverse aktiviteiten voor jong en oud. De aktiviteiten die georganiseerd worden, zijn allen in het kader van Koninginne dag op touw gezet. De aktiviteiten waar het om handelt zijn de volgende: midgetgolf- wedstrijden, zaalvoetbalwedstrijden, fietscrosswedstrijden en jeugdvoetbaltoumooi, waarvoor allemaal een inschrijving vereist is. Dit inschrijfformulier treft U hieronder aan en wat U zelf verder moet invullen. Naast de gebruikelijke tournooi- en wedstrijdvormen zijn er ook nog tal van andere aktiviteiten te beleven op die dag zoals, fietsspeurtocht, scoutingdemonstratie, poli tiehondendemonstratie, judodemonstratie, avondkermis, een ballonnenwedstrijd en nog veel meer. Dit alles heeft plaats op het recreatiegebied Vlakwater en in het centrum van Ven ray, in de nabijheid van de schouwburg. De inschrijfformulieren dienen uiterlijk vóór vrijdag 13 april in ons bezit te zijn omdat anders een tijdige organisatie niet meer mogelijk is. Voor de fietscrosswedstrijden kan men zich eventueel ook op de dag zelf opgeven. INSCHRIJFFORMULIER ORANJE ZAALV0ETBALT0URN00I 30 APRIL 1984 Inschrijfgeld 15,- per team, over te maken op rek. nr. 23.18.04.393 t.n.v. ORAN JE COMITÉ bij de Ned. Credietbank. Inschrijfgeld overmaken vóór 14 april a.s. an ders geen deelname mogelijk. naam team: kleur shirts: naam kontaktpersoon: adres: woonplaats: telefoon:i Inschrijfformulier vóór 7 april a.s. inleveren bij buro sportzaken en recreatie, p.a. Gemeentehuis Venray, postbus 500, 5800 AM Venray. Inschrijving nog mogelijk voor 15 teams. INSCHRIJFFORMULIER JEU DE BOULES TOURNOOI 1984 30 APRIL 1984 Inschrijfgeld 2,50 p.p. te betalen vóór aanvang v.d. wedstrijden. Men speelt met drietallen samen tegen andere drietallen. Opgave individueel ook mogelijk, waarna de organisatie U indeelt. Namen drietal of individueel: 1 2 3 adres contaktpersoon: woonplaats: telefoon: Inschrijvingen dienen vóór 14 april a.s. in het bezit te zijn van Marian Zeelen- Begas, Clovishof 5, 5801 JR Venray, tel. 04780-84380. Ook voor verdere inlichtingen kunt U hier terecht. INSCHRIJFFORMULIER FIETSCROSSWEDSTRIJDEN VLAKWATER 30 APRIL 1984 Inschrijfgeld 1,- p.p. te betalen vóór aanvang van de wedstrijden. Inschrijvingen mogelijk vanaf 5 jaar t.m. 16 jaar. Inschrijvingen dienen vóór 14 april binnen te zijn. Naam: Adres: Woonplaats: Telefoon: Leeftijd: Je dlfent zelf voor een fietscrossfiets te zorgen en voor een helm vanwege de veilig heid. Inschrijvingen sturen naar N. Linders-v. Hoek, Vierlingsbeekseweg 34, 5825 AX Overloon, tel. 04788-2174. Ook voor verdere informatie kunt U hier terecht.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 13