Hockeyclub wil kunstgrasveld en Atletiekvereniging een eigen baan NOOD-POSTKANTOOR Werkloosheid aan het afzwakken rfilVAN DE KAMP MODEFLITSEN Stichting integra tie gehandicapten Noord Limburg R.J.C. VRAAGT OPSLAGRUIMTE OOIEVAAR ALS LENTETEKEN PEEL EN MAAS uw weekblad 3E VENRAYSE BADMINTONKAMPIOENSCHAPPEN IN „DE WETTELING" %wi IMIIMMM BOOMPLANTDAG 1984 VRIJDAG 23 MAART 1984 Nr. 12 HONDERDENVIJFDE JAARGANG M PEEL EN MAAS ES UITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY WFFI^RI AD VOOR VENRAY EN OAAGEVING ADVERTENTIEPRIJS 30 ct per mm. ABONNEMENTSPRIJS GROTESTRAAT 68 POSTBUS 1 TEL 82727 GIRO 1050652 fVSSIVDLMU V W VI* EI1HM I til WHIWETIIIV PER HALFJAAR 12,50 UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING BUITEN OE REGIT 17,— voor hen bereikbaar iets wat de Venrayse Invalidenbond al menig jaar bepleit heeft. Het halletje achter de voordeur blijft ook gehandhaafd, maar daar komen electrische glasdeuren in, die automa tisch open gaan bij nadering van een bezoeker. De huidige lokeltenhal wordt omge bouwd tot uitsluitend postbussenhal. Daar achter, dus in het gedeelte tussen het postkantoor en de voormalige directeurswoning, komt de sorteerruim- te voor deze postbussenhal, waarin 600 postbussen worden ondergebracht. De loketten die er nu zijn, verdwijnen dus allemaal. Een nieuwe lokettenhal is geprojek- tyeerd langs de Poststraat, bereikbaar vanuit de posbussenhal, ook al weer met electrische glasdeuren. Er komen daar 5 loketten, een telefooncel, een spreekkamertje en een „hypotheekka mertje" waar iemand uw financiële pro blemen kan bespreken. De huidige administratie, bestellers ruimte, los- en laadruimte, keukentje en berging verdwijnen. Die gehele ruimte wordt in feite ingericht (zonder tussen muren) als administratief gedeelte. Op de binnenplaats verdwijnt de lui fel en het laadperron. Alleen de eerste poort naar deze binnenplaats wordt gehandhaafd; de andere doorgang wordt weer dicht gemaakt. Ook ver dwijnen op die binnenplaats de garages en berging. Daardoor is de voormalige directeurswoning \yeer aan de achter kant bereikbaar, en kan de post voor de 600 postbussen daar gelost worden. In de voormalige directeurswoning komt op de begane grond, behalve de reeds genoemde sorteerruimte voor de postbussen een archiefruimte. Op de eerste verdieping wordt een kantine ingericht en blijft één vertrek als reserve bewaard. Al met al een nogal ingrijpende ver bouwing, die zich praktisch helemakl in het gebouw afspeelt. Behoudens de ver anderingen aan de toegangspartij zal er door de buitenstaander niet zo heel veel van deze verbouwing gemerkt worden. ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 Zelden zagen ze in Venray zo'n goede modeshow als j.l. zaterdag bij Mode huis Thomassen gepresenteerd werd. Ondanks hel kille weer was het in de zaak volop lente. En velen, zeer velen, zijn er de lente komen bekijken in de nieuwe voorjaarskollekties voor dames en heren. In 'n wervelende show toonden 5 mannequins en 2 dresmen de prachtige kollekties van Modehuis Thomassen. Mode zoals die gedragen kan worden, ook in velerlei variaties gecombineerd. De show trok zoveel belangstelling, dat deze modeflitsen tot tienmaal toe vertoond moesten worden. meesterschilders voor advies cor reijnders dr. poelsstraat 14 venray telefoon: 82810 In verband met de voorgenomen ver bouwing c.q. renovatie van het post kantoor aan de Patersstraat/Poststraat, worden met ingang van aanstaande maandag de loketten en de postbussen elders ondergebracht. Met ingang van die datum moet men voor zijn postza ken terecht in de voormalige Ursula- school aan de Raadhuisstraat, waar men de laatste maand druk doende is geweest een nood-postkantoor in te richten. De ingang tot dit tijdelijke postkantoor is aan de zijkant gelegen daar waar vroeger de bewaarschool stond. Die ingang is zo gemaakt, dat ook invaliden al dan niet met inva lidenwagentjes hiervan gebruik kunnen maken. Het platform, gemaakt vóór de ingang aan de Raadhuisstraat, is niet bedoeld voor het publiek, maar is een laadperron voor de postauto's die er komen laden en lossen. Wanneer men de zij-ingang binnen komt, zijn links twee klaslokalen ingericht voor de lokettendienst. In to taal vier loketten. Daarmee hoopt men het aanbod van posthandelingen vol doende te kunnen opvangen. Het eerste lokaal aan de rechtse kant is ingericht voor de postbussen. De andere lokalen zijn niet voor het pu bliek toegankelijk en dienen voor administratieve doeleinden. De openingstijden zijn voor dit nood- postkantoör onveranderd gebleven. De brievenbussen aan de Poststraat blijven ook tijdens de verbouwing ge handhaafd, terwijl er twee brievenbus sen bij de Ursulaschool geplaatst worden. Men verwacht dat de verbouwing van het poskantoor aan de Patersstraat circa 10 tot 12 maanden gaat duren. WAT GAAT ER GEBEUREN? Nadat zaterdag, na sluitingstijd van het postkantoor, de verhuizing naar de Raadhuisstraat begint, mag men op zeer korte termijn de aannemer verwachten, om het nu 33 jaar oude postkantoor te gaan renoveren en moderniseren. Ge pland is, dat dit in de eerste helft van april zal gebeuren. De houten loods, achter het postkantoor, waar de sorteer ruimte in gevestigd was, is inmiddels al verdwenen. Wat er allemaal verbouwd gaat worden, willen we hieronder zo goed mogelijk weergeven. Allereerst de ingangpartij. De toegangsdeur blijft op dezelfde plaats gehandhaafd. De trapjes verdwijnen, in de plaats daarvan komt op het trottoir een plateau op gelijke hoogte als de vloeren in het postkan toor. De trapjes komen nu aan de kant van de Poststraat te liggen. Voor de minder-mobiele-mensen komt aan de kant van de Patersstraat, langs de gevel van het postkantoor een helling naar het genoemde plateau. Daarmee wordt het postkantoor in de toekomst dus ook De verkoop van uw woning in vertrouwde handen Makelaarskantoor In een eerste visie op de ruimtelijke herindeling van het centrale sportpark „De Wieën", zijn b. en w. bereid ernstig ekening te houden met twee be langrijke wensen, die bij verenigingen leven. In verband me t het definitief afvallen van de mogelijkheden om op het terrein van Sint Anna (aan de Over- loonseweg) een atletiekvoorziening te realiseren, heeft de Atletiekvereniging Venray de gemeente gevraagd of de at- letiekbeoefening niet op „De Wieën" gecentraliseerd kan worden. Daarnaast heeft de Mixed Hockey club Venray belangstelling voor een kunstgrasveld getoond. Ruimtelijke beschikking van het sportveldencomplex „De Wieën" is verder nodig om ruimte te krijgen voor z.g. niet-verenigingsgebonden aktivitei- ten, zoals cafévoetbal, vrijetijdssport etc. Omdat zowel de aanleg van een tweede sportveldepcomplex en de bouw van een tweede sporthal voorlopig wel tot de vrome wensen zullen behoren, hebben b. en w. een onderzoek laten instellen naar de behoefte aan voorzie ningen tot 1991 en verwoord in het „Sport-rapport". INFORMATIE BIJEENKOMST Op donderdag 29 maart a.s. wordt er voor de Gemeente Venray en omstreken in het raadhuis een informatiebijeen komst gehouden door de Stichting Inte gratie Genandicapten Noord Limburg. Het gaat hier over het projekt, inhou dende sociaal-economische integratie van gehandicapten in Noord Limburg. Dit porjekt wordt uitgevoerd met me dewerking van de Europese Gemeen schap in Brussel. Het programma begint om 19.30 uur en wordt geopend door dhr. J. van den Biggelaar, bestuurslid van de stichting. Na een tweetal inleidingen is alle tijd gereserveerd voor gedachtenwisseling. Deze bijeenkomst is bestemd voor ge handicapten en hun organisaties, instel lenen, overheidsfunctionarissen en ver dere geïnteresseerden. U bent van harte welkom. Het Regionaal Jeugdcentrum Noord Limburg verzamelt kosteloze materialen voor kindervakantiewerkorganisaties en andere jeugd- en jongerenwerkvereni gingen. Dit betreft materialen zoals hout, papier, stof, kurk, vilt en andere. Je kunt het zo gek niet bedenken of het jeugd en jongerenwerk kan het gebrui ken. Er is echter één probleem. Het R.J.C. heeft te weinig bergruimte. Daarom zoeken wij een leegstaande garage, een schuur, een kelder of iets dergelijks. Dit bij voorkeur gratis en an ders tegen een kleine onkostenvergoe ding. WIE? Heeft iemand zo'n ruimte of een ge deelte van zo'n ruimte ter beschikking, bel of schrijf dan even naar het R.J.C., Bergweg 4, Venray, tel. 83676. OOK MATERIALEN GEVRAAGD. Ook de mensen die kosteloos materi aal hebben voor ons kunnen dat op bo venstaand adres of telefoonnummer la ten weten. Er wordt dan snel werk van temaakt. Terug van Zuid Afrika heeft maan dag en dinsdag een ooievaar rustplaats gekozen op de schoorsteen van de hoog ste flat van Brukske, de Kiosk. Natuur lijk trok deze circa 1 meter grote vogel veel bekijks. En toen „volgens zeggen" ook een tweede ooievaar daar zou zijn neergestreken, waren er al direct plannen om voor de dieren een nest te bouwen. Zo ver is het echter niet gekomen, want dinsdagmorgen vertrok de vogel naar „betere" oorden. Het is intussen al weer veel jaren geleden dat een ooievaar in Venray landde; op een boerderij aan de Smak- terweg. Ook toen trok deze vogel veel bekijks en ook toen vertrok het dier na enkele dagen. De ooievaar is helaas steeds meer uit ons Nederlands landschap verdwenen. Ten tijde van de tweede wereldoorlog waren er nog meer dan honderd nesten in ons land bewoond. Veranderingen in de landbouw hebben die achteruitgang zonder meer versneld. Nu treft men deze vogels nog slechts sporadisch aan, zoals bijvoorbeeld in Oudewater. In het Zuid-Hollandse ooievaarsdorp „Het Liesveld" bij Groot Ammers, broeden nu nog jaarlijks een vijftigtal vogels. Daar heeft men speciale voor zieningen getroffen om de ooievaars te behouden en jonge dieren uit te zetten. Maar alle goede bedoelingen ten spijt, gaat het landelijk aantal ooievaars eerder nog achteruit dan vooruit. Be halve vergiftigingen uit het milieu is ook het grote dierenverlies tijdens de trek naar Oost- en Zuid-Afrika oorzaak van het dreigende uitsterven van de ooie vaars. daarom UW SPECIALIST VENLO VENRAY HELDEN Straelseweg 23 Venlo 077-18347 Roggelseweg9 Helden 04760-2163 Zuidsmgel 6 Ventay 04780-82374 Het tempo van de werkloosheidsgroei is duidelijk aan het afzwakken, zo schrijft het Districtsbureau voor de Ar beidsvoorziening in Limburg, bij het overzicht van de arbeidsmarktsituatie over de maand februari. Maar toch blijft de situatie zeer zorgwekkend. In die maand februari nam het aantal werkloze mannen in Limburg toe met 254, zodat thans 20,4% van de af hankelijke mannelijke beroepsbevol king in onze provincie werkloos is. En we steken daarbij erg ongunstig af bij de rest van Nederland, waar het gemiddelde werkloosheidspercentage voor mannen 18,2% bedraagt. In tegenstelling ook tot Limburg daalde landelijk het aantal werklozen zéér bescheiden: met ca. 1000 mannen. Die stijgende Limburgse werkloos heidscijfers zijn voornamelijk afkom stig van de Westelijke Mijnstreek. In de andere rayons wisselden lichte toe- en afnemingen elkaar af. De grootste daling was te signaleren in het rayon Venray-Gennep. Daar daalde het aantal mannelijke werklozen van 3951 eind januari tot 3855 einde februari. In Gennep was dat51 en in Venray _45. Een geringe daling van het aantal werklozen mochten we de laatste maanden in deze regio al constateren. Het is verheugend, dat die daling hoe gering ook zich blijft voortzetten. Want dat betekent wel, dat een jaar geleden Venray-Gennep nog 4452 man nelijke werklozen telde en nu 3855. Een daling dus van 597, en dat is iets wat in geen enkel Limburgs arbeidsbureau ge constateerd werd. Integendeel: van 48.001 werklozen in Limburg op 1 maart 1983 steeg dat aantal tot 50.831 op 1 maart 1984, dat is 2830 werklozen meer. Het is des te meer verheugend omdat bij die minder-werklozen ook een behoorlijk aantal jongeren zitten. Die tendens is trouwens in heel Limburg op te maken. Het percentage werkloze jongeren in Limburg (jonger dan 19 jaar) daalde van 6.2% tot 4,9%. De percentages van de jongeren van 19 tot 24 jaar bleven daarentegen het afgelo pen jaar vrijwel onveranderd. Tenslotte is evenzeer verheugend de toename van aanvragen om personeel. Eind januari was dat op de arbeids- bureaux Venray en Gennep samen slechts 42 man. Nu, eind februari, was dat aantal 74. En hoewel deze cijfers duidelijk moment-opnamen zijn, geeft het den burger toch weer moed. Maar om nu maar direkt hoera-te- roepen en „bij Venray begint de vic torie", daar ziet het in zijn algemeen heid nog niet naar uit. Laten we blij zijn dat we in deze regio momenteel een van de gunstigste rayons zijn het is ook wel eens anders geweest VROUWEN De rayons Venray en Kerkrade zijn de twee arbeidsbureaux waar de vrou welijke werkloosheid onder het niveau van vorig jaar gedaald is. Dus ook voor de dames een verheugend lente-teken. Gennep deed aan die daling niet mee; daar noteerde men zelfs twee vrouwe lijke werklozen meer. In Venray was de daling 48 vrouwen. Daarmee waren we echter geen zeldzaamheid. Er werd namelijk ook in Limburg en ook in Nederland een lichte daling van de vrouwelijke werkloosheid waargeno men. Wel is het zo, dat Venray het laagst geregistreerde percentage vrou welijk werklozen kent, namelijk 18,9. In Limburg is dat percentage 26,1% en landelij-k 19.2%. De daling van het aantal vrouwelijke werkzoekenden was verdeeld over vrij wel alle beroepsgroepen. Gelukkig is het, dat provinciaal gezien, het aantal vrouwelijke werklozen jonger dan 19 jaar in 'n jaar tijds flink gedaald is: van 14,9% naar 11%. Op zaterdag 24 en zondag 25 maart a.s. organiseert B.C. Venray voor de derde maal dit uniek toernooi, waar voor ook dit jaar weer een enorme be langstelling bestaat. In twee dagen tijd zullen tussen 9.00 en 19.00 uur ongeveer 320 partijen gespeeld worden. De prij suitreiking zal zondag rond 19.00 uur plaatsvinden in de kantine van sporthal „De Wetteling". Dit gebeurt door de hoofdsponsor van het toernooi, de heer Jan van Nies. Deze zal de prijzen per soonlijk aan de winnaars overhandigen. Dit toernooi, welk openstaat voor deelnemers uit de gemeente Venray, on geacht of ze lid zijn van een officiële club, begint zaterdag om 9.00 uur met alle jeugdklassen en prestatief ingestelde senioren (competitie-niveau). Bij de meisjes junioren lijken successen wegge legd voor Karina Hendriks en Reggie Hulsken, temeer omdat zij samen een dubbelcombinatie vormen. Bij de jon gens is Jürgen Kemmelings ongetwijfeld dé favoriet voor het enkelspel, terwijl de gebroeders Hof hoge ogen zouden kun nen gooien in het dubbelspel. In deze klasse tot 18 jaar zijn Jürgen Kemme lings en Karina Hendriks ook favoriet in het geme- ngd dubbel. De aspiranten, welke niet ouder zijn dan 14 jaar, zullen rekening moeten houden met Raymond Arts en Marlène van. Zwol. In de dubbelspelen zal de strijd waarschijnlijk gelijk opgaan. De senioren op competitieniveau strijden op zaterdag om een plaats in de finales om het kampioenschap van Ven ray. Deze finales zullen zondag worden gespeeld. Voor het zo ver is zullen John Wienen en Francis Aarts hun plaatsing ATLETIEKBAAN De aanleg van een atletiekbaan op „De Wieën" kost ruimtelijk een voet balveld. Deze baan zal dan zesbaans worden, hetgeen betekent, dat deze nooit voor internationale sportontmoe- tingen zal kunnen worden gebruikt. Het college heeft geen problemen met deze beperking, maar wel met het wegvallen van één voetbalveld op de noord/west hoek. In zijn beleid op korte en midden lange termijn wil het college een zes baans gravelbaan mogelijk maken. Op het middenterrein zal een grasopper vlakte komen ter grootte van een voet balveld. KUNSTGRAS Bij de herindeling van „De Wieën" menen b. en w. dat er meerdere voordelen zijn, die pleiten voor een se rieuze benadering van een kunstgras veld. In de eerste plaats is dat de vrijwel onafgebroken bespelingsfrequentie. Kunstgras heeft n.l. het voordeel dat het zomer en winter permanent bespeeld kan worden en totaal onafhankelijk is van de weersomstandigheden. Het is een op feiten gebaseerd gegeven dat één kunstgrasveld drie grasvelden vervangt, Omdat de Mixed Hockeyclub Venray streeft naar een kunstgrasbaan, ligt de aanleg daarvan in de lijn der verwach tingen. De hockeyclub zal dan wel de helft van de kosten (een half miljoen) voor haar rekening moeten nemen. De bedoeling is, dat het kunstgras veld komt te liggen ter plaatse van het halfverharde veld in he^ midden van het complex, dat hard aan renovatie toe is. Hier zal ook het tweede hockeyveld kunnen worden aangelegd. Vandaag donderdag 22 maart zal de commissie voor jeugd, sport en recreatie zich zowel over het Sport- Rapport als over de mogelijke herinde ling van het sportpark „De Wieën" buigen. TECHNISCHE VERVANGINGEN Op de prioriteitenlijst 1984 staat een bedrag van 25.000,voor het vervan gen van de centrale verwarming en de warmwaterinstallatie van kleedgebouw A op „De Wieën" alsmede 25.00,— voor het vervangen van onderdelen van het zwembad. Omdat deze werkzaamheden zo zachtjes aan geen uitstel meer kunnen lijden zal de commissie het college moeten adviseren over het voorstel bij de raad aan te kloppen voor een krediet van in totaal 50.000, als resp. 1 en 2 waar moeten maken met Wil Hovens als gevaarlijke 3e. Bij de da mes is elke voorspelling riskant, al zal de strijd zich waarschijnlijk toespitsen tot Janny Boom, Petra Sengers en Hannie Aarts. Het herendubbelspel levert on getwijfeld een felle strijd op waar naar verwachting J. Wienen en F. Aarts als overwinnaars uit de bus zullen komen. Deze heren ontmoeten elkaar naar alle waarschijnlijkheid ook in de mixed fi nale samen met him partners H. Aarts en J. Boom, ofschoon T. Klomp/W. Hovens en G. v.d. Molengraft/J. Engel maar wat graag roet in het eten zullen gooien. In het dubbelspel komen we dezelfde dames tegen in combinaties met elkaar: volop spanning dus! De zondag is ook de dag waarop de recreatieve senioren elkaar bestrijden. De sterkste heren zijn voor het enkelspel in een speciale klasse ingedeeld waarin Stan en Jos Janssen favorieten zijn. In de andere heren en kelspelklasse zijn D. Colin, W. Peeters en H. Lenssen kanshebbers voor de overwinning. Bij de dames zijn er goede kansen voor A. Huigevoort en E. Ver leg. Voor de dubbelspelen zijn favoriet de heren R. Boshoven/D. Colin en P. Peeters/J. Verleg. Bij de dames P. Oomen/M. - Voesten, A. Huige voort/W. Schrooten en A. Bouten/G. Litjens. Voor het gemengd dubbelspel tenslotte mogen S. Oudenhoven/T. Kemmelings, G. Litjens/H. Litjens en A. Bouten/H;^ Lenssen tot de sterkere combinaties worden gerekend. Alles wijst erop dat het toernooi, eve nals voorgaande jaren, een spannend en gezellig evenement zal worden. Op dinsdag, 13 maart j.l. vond in Venray de jaarlijks terugkerende feeste lijke boomplantdag plaats. Deze keer was door de afdeling plantsoenen van de gemeente Venray gekozen voor een projekt in de wijk Landweert en wel aan de toegangsweg naar deze wijk, de Krui denlaan. In totaal werden door de leer lingen van de scholen: Vlaswei en Land weert een 50-tal iepen geplaatst. Deze boomplantdag werd georgani seerd door de afdeling plantsoenen van de gemeente Venray en de Jeugdnatuur- wacht. De voorzitter van de Jeugdna- tuurwacht, Wiet van der Hoff, bena drukte het belang van een goede groen voorziening in de Venrayse woonwijken en deed een beroep op de meewerkende jeugd, om nu en in de toekomst zorg te blijven dragen voor de groenvoorzienin gen en niet moedwillig bomen en struiken te vernielen. Daar de heer Goossens, hoofd van de afdeling plantsoenen van de gemeente Venray, binnenkort met pensioen gaat en deze boomplantdag voor hem waar schijnlijk de laatste in zijn funktie, was aan hem de eer, om de eerste boom te planten, samen met een leerling van de Vlaswei en van Landweert. Op de foto: de heer Goossens bezig met het planten van de eerste boom op de hoek van de Kruidenlaan-Stations weg.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 1