AGENDA 03 ASTROLOGIE WANDELEN IN DE PEEL Venray en Horst krijgen nieuwe werkplaatsen voor werklozen Verkeers drempels in de Gussenstraat? INGEZONDEN Forumavond M.B.D.-kinderen SPORTHAL DE WETTELING GEVONDEN PEEL EN MAAS OUDE FOTO ZANGENGERS VAN ST. FRANS ZINGEN IN VEULEN Vorige maand zijn de „Zangers van St. Frans" gestart met hun „kerkdor- penbezoek" door hel zingen van een avondmis in Merselo, waarvoor grote belangstelling betond. Op zaterdag 17 maart a.s. treden de „Zangers van St. Frans" aan in Veulen waar zij de avondmis (19.00 uur) zullen opluisteren. Verwacht wordt dat ook dit optreden veel kerkbezoekers zal trek ken. Volledigheidshalve vermelden we nog even, dat het optreden in de kerkdorpen in het teken staat van het 25-jarig bestaan van dit koor. Na afloop van de avondmis zal de nieuwe langspeelplaat/cassette te koop worden aangeboden. UNIEK VOOR VENRAY Nederlands bekendste astroloog, de Heer J. B. Gieles, komt 'n lezing geven in Venray. Van drie mensen uit de zaal zal hij de horoscoop behandelen, met hel verleden én de toekomst. De heer Gieles is vooral bekend om z'n maandblad „Sagittarius", dat hij al tien jaar lang uitgeeft, en zijn wereld voorspellingen. Vandaag, vrijdagavond 16 maart om 20.00 uur komt hij in .„de Wieënhof Kaartverkoop alleen bij Kruiderij „Al lerlei", Eindstraat. Iedere derde zondag van de maand organiseert AC Restaurant Sevenum in samenwerking met een deskundige gids een gecombineerde auto/wandeltocht door de Peel. Ook op zondag 18 maart is dit het geval. De tocht voert via de Peeldorpjes Helenaveen en Griendtsveen naar Yssel- steyn, alwaar een avontuurlijke wande ling door de Heydse Peel volgt. De kosten voor deze tocht bedragen 2,50 p.p. Hiervoor ontvangt iedere deelnemer een consumptiebon en iedere deelnemende auto een routebeschrijving c.q. vragenlijst. Deze laatste kan men bij terugkomst bij AC Restaurant Sevenum inleveren. Uit de goede inzendingen worden enkele leuke prijzen, waaronder een diner voor twee personen in A.C.'s bedieningsres taurant,,de Crayenhut", uitgeloot. Inschrijven kan men vanaf 13.30 uur. De commissie voor maatschappelijke zorg heeft zich woensdagavond o.m. bezig gehouden met het „plan van inzet werklozenzorg". Dit plan is - zo werd vorige week op.de pagina „Gemeente- praat" gemeld - een van de bouwstenen, waarmee straks het totale plan van inzet voor het sociaal cultureel werk wordt opgebouwd. In dit „plan van inzet werklozen zorg" staat te lezen, dat zowel in Venray als in Horst werkplaatsen dienen te worden gerealiseerd waar werklozen diverse cursussen kunnen volgen en kunnen klussen. In Venray beschikken de werklozen momenteel over een ruimte in het voor malige pand van de paters Franciscanen aan de Antoniusstraat. Deze ruimte is echter veel te klein; zo klein, dat diverse machines en gereedschappen, waarvoor men geld had gekregen van het Konin gin Julianafonds, niet kunnen worden aangeschaft. Het ligt in de bedoeling, dat in Horst de werkplaats wordt ondergebracht in de voormalige fabriek van Doeven. In Venray wordt gedacht aan het pand van „De Molen" aan de Prins Bernhard- straat, wanneer dit bedrijf nieuwbouw heeft gerealiseerd op „de Brier". In het „plan van inzet" wordt er van uitgegaan, dat de werkplaatsen voor werklozen professioneel worden be heerd en technisch begeleid. Voor Venray is plaats voor een kracht voor 40 uur, terwijl in Horst volstaan kan worden met 20 uur, aan te stellen door de Stuurgroep Werkloosheid (STUW). De werkplaats in Venray zal, inclusief de kosten van de betaalde krachten, een bedrag vergen van 136.500,— waar van het grootste gedeelte via bijdragen van het rijk wordt terug ontvangen. Van de gemeente Venray wordt een sub sidie van bijna42.000,— verwacht. Van de deelnemers wordt een geringe bijdrage van ƒ1per cursusweek of gebruik van de hobbywerkpiaats ge vraagd. Nu carnaval alweer verleden tijd is gaan onze gedachten weer langzaam naar de vakantielijd toe. De medewerk(st)ers van het Kinder vakantiewerk in Venray zijn al sinds eind januari bezig om te werken aan het programma van dit jaar. Om te begin nen zijn er de data waarop het KVW dit jaar gehouden wordt. Het zal voor wei nigen een verrassing zijn te lezen dat het KVW ook dit jaar weer twee weken voorafgaand aan de Venrayse kermis zal zijn. Om precies te zijn: De week van 23 tot en met 27 juli en de week van 30 juli tot en met 3 augustus. Wanneer U vakantieplannen hebt maar ook de kinderen wilt laten deelne men aan het KVW, dan kunt U daai rekening mee houden. Naast het voorbereiden van de ver schillende programma-onderdelen (waarover een volgende keer wat meer), zijn we ook aan het proberen weer wat meer kinderen te laten deelnemen. Het deelnemersaantal is de afgelopen jaren naar onze mening wat erg sterk terug gelopen. Naarstig zoeken naar oorzaken daar van hebben aan het licht gebracht, dat b.v. de periode waarin de kinderen zich voor het KVW konden opgeven de laatste jaren bijna of geheel samenviel met het opgeven op de scholen voor de vierdaagse en diverse schoolaktiviteiten, zoals schoolreisjes en schoolkampen. Allemaal dingen waarvoor de ouders toch in de beurs hebben moeten tasten. Dit jaar hebben we, in goed overleg met het hoofdenberaad in Venray, afge sproken dat wij iets eerder, begin mei, op de scholen zullen komen. Ook zijn we van plan om de aanmel dingsformulieren in meerdere talen op de scholen te verstrekken, zodat ook kinderen van buitenlanders wat meer op de hoogte zouden kunnen zijn van onze aktiviteiten. Voorlopig zullen we het hierbij laten. In een van de volgende artikelen zullen we wat nader ingaan op het program ma. Ten behoeve van de woningbouw in Leunen-noord dient een tal openbare werken te worden uitgevoerd. Aan de commissie voor openbare werken werd deze week gevraagd gunstig te adviseren over het beschikbaar stellen van een krediet ad 126.300,—. Vanzelfsprekend had de commissie geen enkele bezwaar, temeer ook omdat bij deze zaak spoed gewenst is. De heer Reintjes had in dit verband wel problemen met de aanleg van twee verkeersdrempels in de Gussenstraat. Hij verwachtte geluidsoverlast voor de bewoners door de afremmende auto's. Wethouder Claessens verdedigde het voorstel met er op te wijzen dat verkeer met drempels gedwongen wordt kalmer te rijden. Dat betekent meer veiligheid en daar moet wat geluidsoverlast voor geaccepteerd worden. Maar de heer Reintjes wilde toch liever eerst nader overleg met de bewoners en de dorpsraad. Hij werd daarbij gesteund door de heer van de Vorle. Die wil de bewoners laten be slissen; zeggen die néé tegen verkeers drempels dan komen ze er niet. Punt uit. En met dat standpunt kon de commissie zich verenigen. Om de verkeersveiligheid in de Gussenstraat te bevorderen stelde de heer Reintjes voor, de nieuwe wegen die op de Gussenstraat uitkomen, duidelijk te voorzien van een uitrit, zoals dat ook bij de straten van het Brukske is ge beurd. De heer Hendrix vond het maar vreemd, dat men het verkeer in de Gus senstraat wil temperen, maar evengoed middels een wegwijzer het verkeer naar het sportpark via de Gussenstraat leidt. Dat is toch helemaal niet nodig. De wethouder vond dat allemaal zinnige opmerkingen waarmee hij reke ning zal houden bij de komende ge sprekken met bewoners en dorpsraad. POGING TOT INBRAAK In de nacht van maandag op dinsdag welden nabij de lagere school te Leunen een vijftal knapen gesignaleerd, terwijl kort daarna het alarm van die school in werking trad. Dat alarm heeft kenne lijk de knapen op de vlucht gejaagd. Er bleek niets weg te zijn. Wel werd gecon stateerd dat de achterdeur geforceerd was. OUDE LANTAARNPAAL VERDWENEN Aan de Metaalweg werd maandag morgen een oude lantaarnpaal vermist. De lantaarnpaal was van een betonnen voetstuk gezaagd, staande op een opslagterrein. Kennelijk is die diefstal door twee personen gepleegd. INBRAAK Maandagmorgen werd ontdekt dat er was ingebroken in het jeugdcentrum „De Koel" aan de Peter Janssenweg te Ysselsteyn. Door vernieling van een ruit was toegang verkregen. Alle laden en kasten waren doorzocht. Ontvreemd werd een video-recorder en een daarbij behorende camera. STORING C.A.I. OP ZONDAG MIDDAG 4 MAART J.I. IN HET BRUKSKE TE VENRAY Onlangs werd in dit blad een artikel gewijd aan een storing in de centrale antenne inrichting van 't Brukske. Bewoners die naar de telefoon grepen om dit euvel te melden, ontdekten dat de telefoon zowel bij EDSAS als bij de Woningbouwvereniging Noord Lim burg niet werd opgenomen. Een band apparaat, met mogelijk een adres voor storingen stond niet in werking. Hoe is de storingsmelding geregeld: Storingen aan gemeenschappelijke/cen trale antenne inrichtingen die bij EDSAS in onderhoud zijn, worden gemeld via een storingsmeldingskaart, een briefkaart is ook voldoende en men dient deze te richten aan EDSAS B.V., Postbus 6122 5960 AC Horst. Deze schriftelijke melding is noodzakelijk in verband met de verrekening met de ex ploitant c.q. machtiginghouders. Bii spoedgevallen. zogenaamde blokstoringen, of indien meerdere zenders weg zouden vallen, is er buiten kantooruren een avond- en weekendser vice die te allen tijden bereikbaar is, Door het abonneenummer van EDSAS te bellen 04789-2121, verneemt u via de telefoonbeantwoorder het telefoon nummer van de dienstdoende technicus. Ook tijdens het weekend van carna val was dit het geval, doch een telefoon beantwoorder kan slechts een gesprek per minuut aannemen en eerst een nieuwe oproep beantwoorden, nadat de vorige is afgehandeld. In totaal kunnen er in een uur tijd maximaal 50 meldingen beantwoord worden. Voor de overige komt geen verbin ding tot stand. Hierdoor kan de indruk ontstaan dat onze servicedienst niet bereikbaar is, doch dit is ten alle tijden het geval. De storing was te wijten aan het uit vallen van een voeding en was binnen een uur na melding zelfs opgelost. Een brief van gelijke strekking ont vingen wij (na sluitingstijd inzendter mijn) van de Woningbouwvereniging Noord Limburg. Onze berichtgever heeft het dan toe valligerwijze zowel bij de EDSAS als bij de Woningbouwvereniging „slecht" ge troffen; zijn telefoontjes werden niet aangenomen. Wellicht met nog anderen heeft hij toen kontakt gezocht met civiele personen van beide instellingen. Duidelijk is intussen wel, dat noch EDSAS, noch de woningbouwvereni ging enige blaam of verwijt treft. Redaktie. CARNAVAL '84 Carnaval is weer voorbijMaar ik wil er toch nog even op terug komen. En wel over de Jeugdcarnaval met name die Jeugd-tent. Het is op de eerste plaats de entree, die is bepaald niet weinig, 2,50 per kind per dag. En dan dit nog: als de kinderen een beker limonade kopen voor 0.75 wordt er gezegd: „we hebben geen kwartjes, ga maar iets voor 25 cent uitzoeken". Dat vind ik schan delijk. Het is misbruik maken van kinderen die dan toch niet durven te protesteren. Naar mijn mening zijn er in die tent met zoveel jeugd, ook veel te weinig toiletten. Ze moeten daarvoor naar an dere gelegenheden. Hopelijk wordt daar volgend jaar iets aan veranderd! Kan er voortaan echte „Rooyse" carnavalsmuziek gedraaid worden? Een Venrayse moeder. Luene, mart 1984 Knöllekes en Knöllinnekes. Now de vastelaoveslied is afgeslote, wille weej gér alle Knöllekes en Knöllin nekes van klèn tot groeut bedanke vur owlie spontane ienzet. Weej wiëte mar al te goed dat zonder owlie de Carnaval nie was geworre, wat ut is gewist. Ut lief zien vur mekaar, d'n optocht, de boerebruluuft en ie te vergète, de grandioze coillecte die we hebbe en die zón schon höpke cente hit opgeleverd vur ös kerk. Gillie het gemakt, dat vur ös, dizze schonne tied mier dan cmvergèteluk is gewist. Allemaol, genne uutgezoonderd, ok de meense achter de scherme, hiël hiël harteluk bedankt. Prins Will I en Prins John I VERNIELINGEN Bij de Claraschool aan de Beuken laan werden weer vernielingen geconsta teerd o.a. aan twee vensterbanken, twee ventilatiekokers op het dak, een ruit en een regenpijp. Van twee geparkeerde persone nauto's was de buitenspiegel vernield; een auto stond in het Schoutenstraatje, de ander aan de Wilhelminastraat. TAXICHAUFFEUR LETTE NIET OP Op de Leunseweg-Albionstraat vond een aanrijding plaats. Een auto- bestuurster uit Sevenum reed met haar personenauto in de richting Leunen. Zij was de weg aan het zoeken en remde daarvoor af. Achter haar reed een taxi uit Venray. Die taxichauffeur bemerkte dat afremmen te laat en daardoor botste zijn taxi tegen de voor hem rijdende au to. BERMBRANDJE De Venrayse brandweer moest in ak- tie komen voor het blussen van een bermbrandje langs de Venloseweg ter hoogte van het viaduct over de Henri Dunantstraat. De brandweer wist het vuur te localiseren, voordat het grotere vormen had aangenomen. Omtrent de oorzaak kon niets met zekerheid wor den medegedeeld. Nog steeds blijkt de behoefte aan in formatie over M.B.D. erg groot te zijn. M.B.D. staat voor Minimal Brain Dys function ofwel een lichte hersenfunk- tiestoornis. M.B.D. kan door meerdere oorzaken ontstaan, maar in een groot aantal ge vallen is de oorzaak te wijten aan een moeilijke bevalling (de baby zag blauw). Ook aanleg en gevoeligheid spelen een rol. ENKELE KENMERKEN VAN M.B.D.-KINDEREN In de babytijd: overbeweeglijk; meer huilen; moeilijker te troosten; meer spugen; opvallend inactief en stil. Moeders van dergelijke baby's voelen al vaak dat er iets aan de hand is, maar krijgen geen gehoor, terwijl het juist zo belangrijk is, dat er vroegtijdig een diag nose wordt gesteld. Veel emotioneel leed kan worden voorkomen door vroegtijdig te onderkennen, dat het kind anders is en een andere aanpak nodig heeft. Vaak komen ouders er pas in de kleu tertijd of zelfs als hun kind al op de ba sisschool zit, achter, dat hun kind an ders is dan andere kinderen. Het kan niet mee op school, terwijl het toch in telligent genoeg is. Het kan zich niet concentreren, het kan moeilijk vriendjes maken, is agressief of juist teruggetrok ken in het contakt. ENKELE VERDERE KENMERKEN VAN M.B.D.-KINDEREN een gestoorde motoriek; een onregelmatige ontwikkeling, zowel op geestelijk als lichamelijk gebied; verhoogde afleidbaarheid; waarnemingsstoornissen op gebied van horen, zien, voelen en ruiken; contaktproblemen, het ene kind reageert met opwinding en agressie op contakt, het andere kind juist weer door zich terug te trekken of te gaan suffen en wegdromen. Het opvoeden van M.B.D.-kinderen is voor de ouders een zware opgave. De ze kinderen reageren niet op het norma le opvoedingspatroon. Ze stellen ouders ook steeds weer opnieuw voor proble men. Als je het ene probleem net hebt opgelost en je wilt opgelucht ademhalen •kondigthet volgende probleem zich weer aan. Dit is een veelgehoorde op merking van ouders van M.B.D.- kinderen. Ook opmerkingen van de buurt, familie en vrienden maken de op voeding er niet eenvoudiger op. Het komt vaak voor, dat moders de schuld voor het falen van hun kind toch bij zichzelf gaan zoeken en daardoor in de buurt steeds meer geïsoleerd raken en zelfs aan de valium moeten om hun taak nog een beetje aan te kunnen. De pro blemen worden dan steeds groter. Door de opvoedingsmoeilijkheden kunnen zich ook weer emotionele stoornissen ontwikkelen. Ouders en kinderen raken dan vaak in een vicieuze cirkel, waar ze dan slechts nog met de grootste moeite uit kunnen komen. OUDERVERENIGING De oudervereniging M.B.D.-kinderen Limburg streeft ernaar meer bekend heid te geven aan de M.B.D.- problematiek en er blijkt bij ouders én deskundigen erg veel behoefte te bestaan aan informatie over opvoe dingsproblemen en schoolproblemen van M.B.D.-kinderen. Op 22 maart organiseert de ouderve reniging een informatieavond in het Kultureel Centrum 't Gasthoes, Stati onsstraat 1 te Horst. Het programma ziet er als volgt uil: 20.00 uur, opening door de voor zitter van de vereniging; 20.10 uur, lezing M.B.D. en Prio riteit van een hersenschim met als thema „wat is er aarv de hand,met M.B.D.- kinderen en wat kunnen we er aan doen". 21.10 uur, koffiepauze; 21.25 uur, lezing door Ton Stroucken, pedagogisch coördinator bij het Regionaal Dagcentrum De Wid- donck, in samenwerking met Gerda Gommans, over de behandelingsmoge lijkheden van M.B.D.; 22.10 uur, forumdiscussie en gele genheid tot het stellen van vragen; 22.40 uur, sluiting. Vanaf 19.30 uur zijn ouders van M.B.D.-kihderen, hulpverleners en overige belangstellenden van harte wel kom in 't Gasthoes. Op de infostand van de Oudervereniging M.B.D.- kinderen Limburg welke samen met de landelijke ouderorganisaties De Bosk, van 16 t.m. 22 maart 1984 Vrijdag 16 maart: KNVB zaalv. comp. 19.30 (dames) Venrode 1-Venrode 2 20.30 Veronica-Quatre Bras 21.30 Venrode 2-Reuver 22.30 Ford Oldtimer-de Wetteling Zaterdag 17 maart: 08.00-09.00 SVV zaalv. vr. KNVB zaalv. comp.: 09.00 de Klomp 2-'t Huukske 10.00 Panken 2-Pauline 2 11.00-12.30 Manual handbalcomp. VC Rooy volleybalcomp.: 13.00 H4-Athos 1 MA-VC Meterik 14.30 D2-AV Flash 1 D3-Asterix 1 14.30 H2-Asterix 1 16.30 Dl-VCN Hl-Linne 16.30 H3-Lyceum 4 19.00-21.30 Jumpers basketbalcomp. KNVB zaalv. comp.: 21.30 Pauline 4-Koetshuus 22.30 SVCB 2-Siebers Fr. Zondag 18 maart: 13.00-14.00 Trefpunt zaalv. vr. 14.00-18.30 Manual handbalcomp. 18.30-19.30 Wijk Zuid zaalv. vr. 19.30-20.30Thuyls zaalv. vr. 20.30-21.30 Old Calahan zaalv. vr. 21.30-22.30 Turkse Jongeren zaalv. Maandag 19 maart: 18.00-21.00 VC Rooytr. KNVB zaalv. comp.: 21.00 SVCB-Perey Verz. 22.00 Venrode-Sp. Leeuwen 23.00 de Wetteling 2-FC Hento 2 Dinsdag 20 maart: 18.00-21.00 VC Rooytr. 21.00-23.00 Badminton Woensdag 21 maart: 18.00-23.00 Badminton. Donderdag 22 maart: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooy tr. van 27 febr. t.m. 11 maart 1984 Een ongeveer drie maanden oude Doberman Pincher, kleur zwart Een aantal bankbiljetten Een quartz dameshorloge met metalen band Een wit quartz dameshorloge met wit bandje Een paar bruine dameshandschoenen Tas met inhoud zwembroek, trainings jack, trui en blouse Een plastic draagtas met wielrenkleding Een licht bruin/groene trui Een blauwe Duty jeans in witte plastic tas Een klein knipportemonnaitje met inhoud twee huissleutels Een lichtbruine knippor- temonnaie met inhoud kleingeld Zwarte herenportemonnaie met inhoud Donkerbruine knipbeurs met op- schrifdt letter C en inhoud kleingeld Zwarte portemonnaie met inhoud geld en een huissleutel Rond beursje van gaas met inhoud Rechtse gymschoen, maat 4, merk Quick Een sleutel, merk Union Een sleutelring met 4 sleutels Een sleutel, merk Assa, nr. 5641 Een bruin sleuteletui met drie huissleutels Een blauwe stoffen draagtas met gym- spullen Een megafoon, merk TOA Electric Twee groene PTT-brieven- bussen waarvan een met het nummer 1 Een kistje met speelgoed. Voor inl.ichtingen kunt u zich wenden tot de administratie van de ge meentepolitie Venray, Leunseweg 4, tel. 04780-84888, tst. 227. GESTOLEN AUTO UITGEBRAND TERUGGEVONDEN Maandagavond deed de eigenaar van een Mercedes-Benz bestelauto, om gebouwd en ingewricht als caravan, aangifte dat zijn auto vanaf de Burg. v. d. Loostraat verdwenen was. Diverse onderdelen voor de motorsport en ook kleding waren in de auto aanwezig, als mede een voortent. Dinsdagavond werd die auto totaal uitgebrand in de bossen van de Ballon zuil teruggevonden. Voor de eigenaar een behoorlijke strop. De Pijle en de Stichting Integragie Bui tenbeentjes het Overlegorgaan M.B.D. Limburg vormt, is literatuur, brochure- foldermateriaal aanwezig. Om de onkosten van deze avond te dekken zal er een bijdrage gevraagd moeten worden, en wel aan leden van de oudervereniging ƒ2,50 per persoon en aan niet-leden ƒ5,- per persoon. Voor nadere inlichtingen kunt U zich wenden tot het secretariaat van de vere niging, Maanstraat 13, 6421 XE Bruns- sum (Treebeek), tel. 045-228984 of bij Gerda Gommans-Keijsers, Reet. Nab- benstraat 10, 5809 AZ Leunen, tel. 04780-81216. opGnbare bibliotheek uenrau OPENBARE BIBLIOTHEEK afd. voor volwassenen, Julianasingel 33, afd. voor de jeugd, Schoolstraat 32, VENRAY Tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten voor de volwassenenafdeling: 172. Eijk, I. van. Had dat dan gezegd! Populaire verhandeling over de omgang met anderen, waarin met vele voorbeelden wordt getoond dat een standvastige en duidelijke houding een relatie niet in gevaar hoeft te brengen. 245.3. Eckehart, Meester. Van God houden als van niemand. Twintig preken van de Duitse mysticus 1260 - 1327), voorafgegaan door een in leiding over zijn ideeën. 324. Hoesel, E. van. Leven je ouders nog? Verslag van de laatste levensjaren van een bejaard echtpaar dat door de zorg van hun dochter nog zeer lang zelfstandig kan blijven wonen, wat tenslotte tot een bijna onhoudbare situatie leidt. 481.2. Ahlers, J. Na de basis school. Uitvoerige samenvattingen van twee nota's over de toekomstige struc tuur van het onderwijs tussen basis school en hoger onderwijs. 556. Het weer in Nederland; wis selend bewolkt: een overzicht van ons weer door het KNMI. 626.2. Schreber.Christiane. Patch work: oude volkskunst opnieuw ont dekt. 794.31. Lietz, Ursula. Spelen met de poppenkast. Tien spelen voor de poppenkast met uitleg over het maken van een kast, poppen en decors met veel nuttige tips en verduidelijkende tekenin gen, waarbij steeds de nadruk ligt op de samenwerking tussen volwassenen en kind (vanaf ca. 5 jaar). 877. Hermans, Toon. Groot versjesboek; verzamelbundel van vers jes en gedichtjes. 928.8. Stilma, L. Mammie, de trein fluit; schetsen over „Wester- bork". 936.4. Het jaar van Beatrix 1982; herinneringsalbum gewijd aan de derde regeringsjaar van Koningin Beatrix. 'n leesbare krant Deze week een schoolfoto van de la gere school te Oirlo, van de vijfde en zesde klas. De foto is gemaakt in het schooljaar 1945-1946. Nu, bijna 40 jaar later, hebben de dames van toen „abra ham al gezien". Enkele van hen voelen wel iets voor een reünie, te houden op een nader te bepalen dag. Zijn er meer gegadigden voor een reünie, dan gelieve men kontakt op te nemen met: Truus van Rijn-Verstappen, Tegelseweg 157, 5912 BD Venlo óf Greet van de Vorle- Ophey, Kennedystraat 11, 5801 VB Venray. En dan hier de namen van de betref fende schooljeugd: Bovenste rij: Nellie Houwen Thea Rongen Netje Kemmelings Thea v.d. Beuken Riek Philipsen Jo Martens Doortje Wismans Tony Peters Trees Philip sen Netje Ewals Mien Peters Zus Willems. Middelste rjj: Til v.d. Pasch Rieka Martens Nellie Verheijen Tinie Philipsen Truus Ver- heijen Gerd Friesen .Annie Baten Maria Baten Ger Hulsman Wies Loonen Truus Verstappen Mientje Derks Net Verstappen Lien v.d. Beuken Mien Claesens Netje Ver stappen Juffrouw Kerkhoff. Onderste rij: Verstegen Leen Wijnhoven Annie Baeten Truus Peeters Cobie de Neef Ger Janssen Annie Verstegen Ger Janssen Annie Verstegen Ger de Mulder Grëla Ophey Mia Baltesen Gertje Pauwels Dien Friesen Mia Driessen Tinie Sanders Fientje Ver sieyen. Foto's kunt U nabestellen bij J. v. d. Putten, Westsingel 18, tel. 89803. Hebt U ook 'n oude foto, die U graag in Peel en Maas zag geplaatst, dan kan dat. Er zijn geen kosten aan verbonden. Ook het formaat van Uw foto doet niets ter zake. Wel zorgen voor onderschrift of nadere gegevens. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, A. Francken, T. Lank- veld, H. Schraven en J. Wittgen: W. BLOEMEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck- Keizer, F. Schmeetz, T. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: J. DE VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 81878 DOKTER KEIJZER van Beurdenweg 10, Ysselsteyn '"Telefoon 04785-777 Voor spoedeisende gevallen kur: u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN Van heden vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. ST. ODA Passage 1, tel. 81255 Openstelling zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. WASSER, tel. 84504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en M.G.A.M. Loonen dienst op vrijdag, zaterdag en zondag W. KREEMER Mgr. Nolensstr. 12 Venray tel. 81000 Spreekuur kleine huisdieren: Za. en zo. van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak. DIERENARTSENPRAKTIJK M.J. van Winden en E.M. Ruymbeek tel. 04780-81336/83829 J.M. VAN WINDEN Stationsweg 8, Venray, lel. 81336 WEEKENDD. VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van Mevr. v. Dillen, Mevr. Stevejjs, Mevr. Tiggeloven en Mevr. Timmermans. MEVR. V. DILLEN Horst, tel. 04709-3510 Vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van Mevr. Stevens en Mevr. Tiggeloven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. STEVENS Merseloseweg 23, Venray, tel. 81152 Afspraken maken elke ochtend tussen 8 en 9 uur en 's avonds tussen 18 en 19 uur. REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray, Meerlo en Wanssum is bereikbaar via Tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijk verpleegkundigen alsmede hel doorgeven van boodschappen is er gelegenheid van maandag t.m. vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor hel afhalen en terugbrengen van uitlee nartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleegkundige van de wee kenddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na ge bruik zo spoedig mogelijk terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Zwangerscbapgymnastiek: Aanmeldingen via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur, telefoon 83859 Zuigelingen- en kleuterbureau uitsluitend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landweert" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige op maandag, woensdag en vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur, telefoon 88273 of 85900. GEZINSZORG VENRAY Westsingel 5 Tel. 04780-86363 Spreekuur: dagelijks van 9 tot 10 uur. ONDERWIJS- EN BEROEPSKEUZE VOORLICHTING VENRAY Leunseweg 2a, tel. 10032 Openingstijden: ma. t.m. do. 8.30-12.45 uur en 13.15-17.00 uur. vr. 9.00-12.30 uur en 13.00-16.30 uur. INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM, LIMAGAS en WML Past. Wijnhovenpark 15801 BZ Venray tel. 04780-86333 Geopend ma. t.m. vr. van 9.00-17.00 uur ALGEM. HULPDIENST VENRAY Tel. 04780-84163 Bereikbaar elke werkdag van 9.00-11.00 en van 19.00-20.00 uur. NV1H COC afd. Venray Telefonische opvang voor homoseksuele mannen/vrouwen Postbus 316 - lel. 88809 bgg 10211 JEUGD MAATSCHAPPELIJK WERK Hoenderstraat 33, Venray tel. 85251 open ma. t.m. vr. van 10.00-l(.30 uur. RECHTSWINKEL HORST-VENRAY Postbus 6110 Horst Schoolstraat 41 Spreekuur: vrijdag 19.00-20.00 uur Tel. 04709-3298 (alleen deze uren) RECHTSKUNDIGE DIENST FNV Elke 2e en 4e donderdag v.d. maand van 17.00 tot 19.00 uur in het Vormingscentrum, Bevrijdingsweg 2a, Venray (nabij de LTS). Eerst telefonisch afspraak maken te Tilburg Tel. 013-350315 KAMERBEM1DDEL1NGSBURO Hoenderstr. 33, tel. 85251 (10.00-17.00 uur)

Peel en Maas | 1984 | | pagina 3