VEILIG VERKEER VENRAY 495 w 50'plussers uit de arbeidsmarkt? Fiscus Schouwburg- nieuws PRISMA Trimfietsers zijn snelle jongens Nog geen ver keerslichten op Noordsingel en Raadhuisstraat Vrouwentref centrum in Brukske Raadsvergadering Meerlo-Wanssum Aan alle lichame lijk gehandicap- ten die graag wat willen doen en „niets om handen hebben" Geen grond- speculaties in Heide Vuilniszakken bij de Veltumse flats RENOVATIE VAN DEUREN PEEL EN MAAS Het Gezicht van de ELKAAR NIET IN DE FIETSWIELEN RIJDEN Werd de fiets in het verleden hoofd zakelijk gebruikt voor het woon werkverkeer, door'de opkomst van de auto en de daarmee gepaard gaande toe genomen mobiliteit, is er een sterke ac centverschuiving te constateren ten gunste van de recreatieve funktie van de fiets. Die tweewieler is als het ware heront dekt. Ook in technisch opzicht is de fiets met zijn tijd meegegroeid. Hij is lichter geworden, heeft een duidelijke sportieve inslag gekregen en is in veel gevallen niet of nauwelijks te onderscheiden van de fietsen die de profs gebruiken in de Tour de France of Parijs-Roubaix. Vroeger was het fietsen een must. Te genwoordig is het veel meer een aange name manier om je vrije lijd door te brengen of je conditie op peil te hou den. POPULAIR Dit trimfietsen heeft de laatste jaren veel aanhang gekregen bij jong en oud. Exacte cijfers hierover zijn er niet, maar het peloton trimfietsers dat regelmatig aan georganiseerde of ongeorganiseerde tochten deelneemt, wordt geschat op zo'n half miljoen. Op hel ogenblik kan de trimfietser kiezen uit een dikke 5.500 tochten, die in lengte variëren van 15 tot soms meer dan 200 km. En dan zijn er nog de vele tochten die spontaan ont staan en die in het weekeinde of op een mooie avond samen met buurmannen, vrienden of collega's worden verreden. Deze ontwikkeling heeft ertoe geleid dat je tegenwoordig op het fietspad twee soorten fietsters tegenkomt; langzame Zoals men vorige week in ons blad heeft kunnen lezen, zou de commissie voor verkeer c.a. deze week moeten ad viseren over de aanleg van verkeerslich ten op de kruising Noordsingel-Raad huisstraat, bij Garage van Haren. Wethouder Claessens moest tijdens de commissievergadering het voorstel echter terugnemen, omdat b. en w. nog niet helemaal over deze zaak zijn uitge praat. „De verkeerslichten zullen er ongetwijfeld wel komen", aldus de wet houder, „maar we weten ooH nog niet of we met het overblijvende geld de kruising Zuidsingel-Langstraat gaan verbeteren óf de kruising Westsingel- Merseloseweg". Al met al: dit voorstel is 'n maand te vroeg op de agenda geplaatst. „Mea culpa, mea culpa", zei wethou der Claessens en hij klopte zich nederig op zijn borst. „Spijtig", zei de heer Broeksteeg. „Dit voorstel is wijd en breed in de krant behandeld en nu wordt het terug genomen. Dat kan bij het publiek een verkeerde indruk wekken". „Inderdaad", zo vulde de heer Janssen aan: „In dezelfde krant stonden de financiële stroppen van de gemeente vermeld. Nu is men gauw ge neigd te zeggen, dat vanwege die stroppen de verkeerslichten er niet komen". Wethouder Claessens: „Nogmaals: mea culpa, mea maxima culpa. Het college van burgemeester en wet houders hebben besloten de „kleine ruimte" van de Peuterspeelzaal aan de Bachstraat 14, ter beschikking te stellen voor de huisvesting van het vrouwen café en overige „open" vrouwengroe pen. Het vrouwencafé was tot nu toe ge vestigd in Free Wheelin. Daar gaat men echter werken volgens nieuwe beleids lijnen, waarover wij reeds eerder en ook in deze uitgave melding maken, waar door naar een nieuw onderkomen voor het vrouwencafé moest worden uitge zien. Naast het vrouwencafé zijn er in onze gemeente diverse andere zgn. „open" vrouwengroepen, die her en der verspreid over Venray hun aktiviteiten ontplooienDeze versnippering leidt tot onduidelijkheid naar de doelgroep toe, én het gevaar van overlapping. Met het vrouwencafé heeft de gemeente de overbodige ruimte van de peuterspeelzaal in Brukske bezocht en de idee besproken, om de opzet „vrouwencafé" te wijzigen in „vrou wentrefcentrum" waar diverse vrou wengroepen onderdak kunnen vinden. Daarnaast kunnen inloop-ochtenden, infotiek, advisering en verwijzing gerea liseerd gaan worden. Daardoor ontstaat één duidelijk concentratiepunt voor emancipatie-gerichte groepen en akti viteiten. Zowel over de accommodatie als de nieuwe opzet zijn de vrouwen van het huidige vrouwencafé erg enthousiast. Inmiddels is met de Woningbouwver eniging een huurovereenkomst gesloten waarbij de gemeente zich verplicht de huur te betalen. Voorgesteld wordt het „vrouwentref centrum" een huurkontrakt aan te bieden, groot 5040,maar dit bedrag dan te subsidiëren uit de pot „rijksbij en snelle. Voor beide groepen gelden re gels die in het belang van de fietsers zelf nageleefd moeten worden. Zo moeten de snelle jongens rekening houden met het feit dat zij door hun ho gere snelheid veel langzamere fietsers de stuipen op het lijf jagen. Dat leidt tot schrikreacties, nare opmerkingen en soms zelfs tot valpartijen. Vooral oude re mensen en kleinere kinderen, die toch al een wat onzeker weggedrag vertonen, zijn daar erg gevoelig voor. Daarom die nen trimfietsers aan te kondigen, dat ze willen gaan inhalen. Daarvoor dient de fietsbel gebruikt te worden, want bellen klinkt nu eenmaal heel wat sympathie ker dan schreeuwen. IN GROEPSVERBAND Iedere trimfietser met een beetje erva ring kent de bekoring van het fietsen in een waaier (één man „aan kop" en de rest van het gezelschap daar schuin ach ter). Maar hij weet ook dat door de ho ge snelheid en de geringe onderlinge tus senafstand een stuurfoutje of een onver wachte reactie dat strakke peloton ge makkelijk kan veranderen in een onont warbare kluwen van fietsen en mensen. De enige remedie daartegen is, voldoen de afstand te houden en proberen wat verder te kijken dan het voorwiel lang is. Kies een positie van waaruit l? kunt zien wat er verder naar voren gebeurt. Luister naar de aanwijzingen van de man op kop, die heeft het beste uitzicht. Geef deze aanwijzingen ook door naar achteren! En, last but not least, zeker voor langere toertochten geldt: regelma tig rusten onderweg en af en toe iets lichts eten. Daarmee blijft het reactie vermogen op peil. Forceer uzelf nooit. Als U denkt sterretjes te zien, bent U al veel te ver gegaan; een lange rustpauze is dan absoluut noodzakelijk. Na enkele maanden winterslaap is het zaak aan de hand van een goed trainingsschema uw VOORPREMIÈRE GLOBE S „IN HET TUINHUIS" IN VENRAY Op donderdag 15 maart om 20.15 uur geeft toneelgroep Globe een tray-out voorstelling van haar nieuwste stuk „IN HET TUINHUIS" in Venray. Een tray-out is een voorstelling die nog voor de première plaatsvindt waar bij eventueel nog iets fout kan gaan. Daarom is de prijs ook bijzonder laag gesteld en wel ƒ10,-. Met CJP en PAS 65+ slechts ƒ5,-. Onder regie van Gerdjan Rijnders wordt het stuk van Jane Bowles ge bracht met een toch wel indrukwekken de rolbezetting. Elisabeth Andersen, Netty Blanken, Allard van der Scheer, Michel van Rooy, Nora Kretz, zijn en- kele namen uit de bezetting van elf per sonen. „In het Tuinhuis" zou men kunnen aanprijzen als een KOMEDIE maar met evenveel recht kunnen we het een aan grijpend familiedrama noemen. Je weet gewoon niet of ju nu lachen of huilen moet. De vorm waarin een en ander ge goten zal worden zal weer een typische Globe-interpretatie zijn. Eigenzinnig modern toneel, waar liefhebbers een avontuur aan kunnen beleven. Beleef dit avontuur mee voor een lage entreeprijs. U hoeft niet te reserveren. Er is voldoende plaats, want de voor stelling valt buiten abonnement. Iede reen die binnen wil fladderen is van har te welkom. De mensen van Globe zullen uw aanwezigheid op prijs stellen. POTASCH EN PERLEMOER IN KONSERVEN DOOR COMEDIA Zondag 18 maart komt amateurto neel Comedia uit Leunen met het Blijspel Potasch en Perlemoer in kon- serven van J- Blaaser. Dat is dus la chen geblazen. ZONDAGOCHTENDCONCERT Zondagmorgen wordt het zondagoch tendconcert verzorgd door het Jonge renkoor America en Fanfare „Een dracht" uit Meerlo. Programma Jongerenkoor America. 1. Do Lord 2. It's me 3. In that great getting up 4. In heel de schepping 5. Up with people 6. What colour is gods skin 7. Peace over the world 8. De jantjes 9. O pescator dell' onde 10. Es steht eine Müle Het programma van Fanfare „Een dracht" uit Meerlo is niet bekend. PETER FABER ONE MAN SHOW Dinsdag 20 maart een verrassing die in het hele land volle zalen trekt. Peter Faber One Man Show. Een veelzijdig artiest, die op het toneel zowat alles uit haalt wat men maar bedenken kan. Een verfrissende avond, echte ontspanning op niveau. Peter Faber, de vader in de film Schatjes, is een van de veelzijdigste ac teurs die Nederland momenteel kent. Een avond met hem is een hele fijne avond. dragen emancipatiewerk", De kosten voor verwarming, verlichting en water zal men zelf dienen op te brengen, bijvoorbeeld via bar-omzet en onder huur aan andere vrouwengroepen. Overigens zal de gemeente straks nog wel de rekening gepresenteerd krijgen van de noodzakelijk te maken kosten voor aanpassing van de ruimte de zgn. inrichtingskosten. conditie geleidetijk op te voeren naar het oude peil. Daarmee worden blessu res aan rug, spieren en gewrichten voor komen. IETS OVER DE TECHNIEK Elke trimfietser weet het, maar toch kan het niet vaak genoeg herhaald wor den; zorg dat uw fies in een uitstekende staat is. Controleer remblokjes op over matige slijtage en kijk of kabels en handgrepen nog goed gangbaar zijn. Versleten onderdelen moeten beslist ver vangen worden. Breng de bandjes of tu bes op de juiste spanning; het loopvlak mag geen diepe scheurtjes of overmatige slijtage vertonen. De hendels van de uitvalassen moeten vast zitten en strak langs één van de bui zen van het frame lopen. Controleer de fiets ook op loszittende delen en schenk daarbij vooral aandacht aan de moeren van het balhoofd. Let er ook op dat U geen stuurdoppen mist; bij een val kan zo'n open stuur werken als een appel boor... VERKEERSREGELS Tot slot nog iets over de verkeersre gels. Deze gelden voor alle weggebrui kers. U op uw racefiets of trimfiets vormt daar geen uitzondering op. Die regels zijn ook gemaakt voor uw eigen veiligheid. Dus: stop voor rood; rijdt zoveel mogelijk achter elkaar in plaats van naast elkaar; verleen voorrang als dat moet; maak gebruik van de (verplichte) fietspaden demarreer alleen als een ander daar niet door gehinderd wordt. Als U deze punten in uw achterhoofd houdt, dan rest ons U een aangenaam en veilig fietsseizoen te wensen. Veilig Verkeer Nederland afdeling Venray Voordat de raad van de gemeente Meerlo-Wanssum aan de behandeling van de agenda begon, herdacht de raadsvoorzitter het onlangs overleden oud-raadslid Jan Aerts uit Blitters- wijck. In de 12 jaar dat hij als afgevaar digde van de Blitterswijckse gemeen schap zitting mocht hebben in de gemeenteraad, was hij een voorbeeld voor velen om uit te komen voor een eerlijke mening en met een overtuiging datgene te doen, wat in het belang is van de gehele gemeenschap. In die gemeen schap had hij vele jaren gefunctioneerd als voorzitter van de boerenbond, lid van het school-en kerkbestuur. Veel had dat raadslid in die periode ook kunnen doen voor de woningbouw, in het bij zonder voor de bouw van bejaardenwo ningen. DE AGENDA Geen bezwaar had de raad tegen de wijziging van de verordening op de heffing van onroerendgoed-belas- ting. Men besloot medewerking te verlenen aan de stichting Katholiek On derwijs te Meerlo voor de vervanging van een gordijn. De vervanging van een video-re corder en -banden kan niet plaatsvin den, ook niet nu een recorder met -banden gestolen is. Aan het Waterschap Noord-Lim burg werden de gevraagde gronden ver kocht. Zo ook een perceel grond aan het Donkerbroek aan Keursten; aan de Bergboslaan aan Bovée; aan de Krekel- kamp te Wanssum aan Cox, Poels en van den Beuken; en in Megelsum aan Gielen. Dat alles conform de voorstel len van het college. Tegen uitgifte van grond aan de Handboogschietvereniging te Tienray had de raad evenmin bezwaren. Met het Waterschap Zuiverings schap Limburg werd een ruilovereen komst aangegaan. H. NABBEN BLIJFT ZITTING HOUDEN IN COMMISSIE Een geheim gehouden conflict tussen het lid van de bouwcommissie voor de bouw van het nieuwe gemeentehuis, de heer H. Nabben, en de raadsvoorzitter, burgemeester drs. R. Dittrich, kwam in de openbaarheid omdat dit commissie lid een brief aan het college en aan de raad had gericht, inzake het door hem ervaren wantrouwen van de raadsvoor zitter. Die brief was in het college besproken en de meerderheid van het college was van oordeel dat van wantrouwen geen sprake was. Dat deelde de secretaris aan de heer Nabben en de raad mede. Nadat zowel de heer de Weichs de Wenne en Volleberg hadden verklaard het van be lang te vinden dat de heer Nabben zitting bleef houden, verklaarde de heer Nabben deze zaak als gesloten te willen verklaren en verder in de commissie zitting te blijven houden. BOTSING WERD TOCH ONTDEKT In de nacht van zaterdag op zondag, zo kon worden vastgesteld, geraakte een personenauto bestuurd door een 23- jarige inwoner uit Venray, op de weg van Weverslo naar Merselo uit de juiste koers. Hij kwam in de wegberm terecht, geraakte in een slip, waarna de auto in botsing kwam met de leuning van het bruggetje dat daar over de beek ligt. De auto schoof vervolgens in de beek. De bestuurder kon op eigen kracht de auto uit de beek halen. Maar hij vergat te melden dat er schade aan de betonnen brugleuning was ontstaan. De politie wist een en ander toch te reconstrueren en de bestuurder op te sporen. Hij kreeg een procesverbaal aangezegd. Aktiviteitencentrum „De Maashorst" is een nieuwe voorziening voor lichamelijk gehandicapten in de re gio Midden- en Noord Limburg. Het is een ontmoetingsplaats en er worden veel aktiviteiten verricht, zowel in groepsver band als voor ieder persoonlijk. Het zelf-aktief zijn is natuurlijk erg belang rijk. Het is bestemd voor: lichamelijk gehandicapten die wo nen in het gebied Venray, Wanssum, Venlo, Roermond en Weert; aktief willen zijn met anderen; minimaal twee hele dagen per week willen komen; 18 tot 55 jaar zijn; niet opgenomen in gezondheids voorzieningen, zoals verpleegtehuizen en revalidatiecentra; niet in het arbeidsproces zijn op genomen; niet meer in aanmerking komen voor verdere scholing in het kader van het onderwijs. Het centrum is geheel aangepast en er zijn medewerkers die kunnen helpen en adviseren bij zaken, die door de handi cap worden belemmerd. Het aktiviteitencentrum De Maas horst is elke werkdag geopend van 9.00 tot 16.00 uur. De lunch wordt klaarge maakt door de mensen zelf en er wordt gezamelijk gegeten. Deelname aan het aktiviteitencen trum is gratis. De A.W.B.Z. regelt de fi nanciën. Zelfs voor vervoer (ook voor rolstoelgebruikers) kan worden ge zorgd. Denkt U hiervoor in aanmerking te komen, of wilt U graag meer inlichtin gen, of een dagje komen kijken, aarzel dan niet en neem kontakt op met: Aktiviteitencentrum De Maashorst, Postbus 8336, 5990 AA Baarlo, tel. 04707-2820 of met het secretariaat van de Werkgroep Gehandicaptenbelangen Venray, Mevr. Smits, Etnalaan 8 te Venray, tel. 80756. In verband met de aanleg van een persriool vanaf Heide, gaat de gemeente na vele onderhandelingen enkele grond- transacties aan. Zo koopt de gemeente van L. van Dijck 1650 m2 grond en ver koopt hem 2165 m2. Daarbij moet van Dijck 2.000,— bijbetalen. Vervolgens krijgt de gemeente van P. Camps 515 m2 grond. Maar omdat Camps beslist geen grond wil verkopen krijgt hij van Van Dijck die 515 m2 weer terug. Een ingewikkelde transactie, zeker voor de buitenstaander. Maar het is wel duidelijk, dat iedereen nu tevreden is, niet in het minst de gemeente die o.m. de beschikking krijgt over een strook grond van circa 80 meter langs, de Heidseweg. Daarin kan de persleiding gelegd worden, maar tevens kan straks ook de Heidseweg verbeterd worden. In de commissie voor agrarische zaken, waar deze transactie deze week ter sprake kwam, meende het commis sielid Van Klink (Samenwerking), dat de gronden die Van Dijck nu koopt in de toekomst wellicht mooie bouwkavels kunnen worden en dus veel geld kunnen opleveren. „In de heel verre toekomst mis schien", zo beaamde wethouder Claes sens. Maar zelfs daar had hij weinig hoop op. Op de bewuste gronden had de gemeente in het jongste verleden de uitbreiding van Heide gedacht, maar omdat de daar geplande bouwpercelen in de „stankcircels" van de aanwezige agrarische bedrijven zouden komen liggen, gaven Gedeputeerde Staten geen toestemming daar woningbouw te ple gen. Zou Van Dijck er dus ooit woningen mogen bouwen, dan zouden die agrarische bedrijven allemaal ver dwenen moeten zijn; en détt zag de wet houder de eerste tientallen jaren zeker niet zitten. Toch meende Van Klink dat Van Dijck desondanks speculeerde op een stijgende grondprijs. En nogmaals ver zekerde wethouder Claessens dat zulks niet het geval is. „Zelfs een landbouw bedrijf mag er niet gesticht worden". DIEFSTAL BROMFIETS Tussen zondagavond en maandag morgen werd uit een kelderruimte van een flat aan de Zuidsingel 'n YAMAHA bromfiets ontvreemd. AANRIJDING Maandagmorgen wilde een autobe stuurder uit Venray op de Nieuwhuis- weg zijn auto keren terwijl op dat moment een taxibusje achter hem reed. Die bestuurder kon een botsing niet meer voorkomen. Het bleef bij mate riële schade. LIFT BLEEF STEKEN De Venrayse brandweer moest in ak- tie komen voor de bevrijding van een tweetal personen en twee honden die in de lift van de Kiosk op het Brukske bij de 7e verdieping waren blijven steken. MISHANDELING Eerst nu werd bekend, dat tijdens de laatste Carnavalsnacht door de Venray se politie een 21-jarige inwoner werd aangehouden, die in het Schoutenstrast- je een plaatsgenoot dusdanig had ml», handeld dat deze in het ziekenhuis, mei een gebroken neus, moest worden opge nomen. In de veragdering van de commissie voor openbare werken, deed de heer Van de Vorle een beroep op de wethou der, er op toe te laten zien dat bij de Veltumse flats de vuilniszakken niet enkele dagen buiten blijven liggen. Honden en katten gaan er mee trekken; de zakken gaan kapot en de rotzooi komt in de bossen terecht. De flats zijn nu weer prachtig opgeschilderd, laten ze de rest ook mooi houden, zo bepleitte hii. Namens de wethouder zei het hoofd van GemeentewerKen, de heer Groot- jans, dat de vuilniszakken da<fr een bekend euvel zijn. Men gaat er al twee maal per week de zakken ophalen, maar desondanks zijn er bewoners die vanaf hun etage de vuilniszakken naar bene den kieperen en dan is het geen wonder dat de zakken scheuren en de inhoud verwaait. „Doen ze in het Brukske ook", zo klonk er een stem van de publieke tribune en misschien wel vanwege die interruptie zegde de wethouder toe eens met de Woningbouwvereniging over deze zaak te gaan praten. Mogelijk kan zij in haar circulaire aan de bewoners nog eens een beroep op hun netheid doen. Wanneer men de ventweg van Vrede- peel richting Venray rijdt, wordt men regelmatig verblind door het verkeer op de Midden Peelweg, aldus het commis sielid Cornelissen. En dat kan levens gevaarlijk zijn. De oplossing zou zijn meer groen langs de ventweg te planten. Wethouder Claessens beloofde het een en ander eens te bekiiken en zo mo gelijk aan het verzoek te voldoen. Het commissielid Van Soest vroeg de aandacht voor de op- en afritten van secundaire straten. Die laten dikwijls veel te wensen over. Zou men niet eens willen kijken of die opgeknapt kunnen worden? Zeker, zei de wethouder, dat zullen we beslist doen. Aan de commissieleden werd op deze vergadering meegedeeld, dat op 2 april a.s. de eerste spade in de grond gaat voor de Venrayse kabeltelevisie. Diezelfde middag gaan de commissie leden gezamenlijk de wegen van Venray bekijken en proberen een onderhoud c.q, herstelplan op te zetten. Fen bezoek aan de Venrayse bossen ook al in verband met mogelijke schade door zure regen wordt uitge steld tot begin juni. Eerst als de bomen groen óf niet groen zijn, kan men eventuele schade vaststellen. boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend IN deze tijd van massale werkloosheid vliegen oudere werknemers er vaak het eerst uit, al zal dat van bedrijfstak tot bedrijfstak verschillen. Wie vijftig jaar of ouder is en zijn baan verliest, zal er moeilijk in slagen opnieuw een werkkring te vinden. Dat zal de komende jaren alleen nog maar moei lijker worden, omdat er ook een ten dens in de samenleving is om voor rang te verlenen aan de bestrijding van de zeer omvangrijke jeugdwerk loosheid. Oudere, werkloze werk nemers moeten dus op de arbeids markt concurreren met jongeren en niet altijd zal de grotere arbeidser varing van de ouderen de dooslag geven. Jongeren hebben veelal een betere schoolopleiding en staan meer open voor vernieuwingen, die in het bedrijfsleven moeten worden doorge voerd. Wie bijvoorbeeld op vijftigjarige leef tijd werkloos wordt, staat in de regel een sombere toekomst te wachten. Men heeft volgens de huidige wet telijke bepalingen eerst een half jaar recht op een WW-uitkering, die 80 procent van het laatstverdiende dag loon bedraagt. Daarna heeft men ge durende een termijn van maximaal twee jaar recht op een WW-uitkering, die 75 procent van het laatstverdiende dagloon bedraagt. Is men na twee en half jaar nog werkloos, dan ontvangt men een uitkering krachtens de RWW (Rijksgroepsregeling Werkloze Werk nemers, een onderdeel van de Bij standswet). De RWW-uitkering is ge baseerd op het sociale minimum. Het behoeft geen betoog dat je van dit bedrag geen financiële bokkespron- gen kunt maken. Heb je een eigen vermogen (bijvoorbeeld een huis) dan moet je dat eerst opmaken alvorens voor een bijstand-uitkering in aanmer king te komen. Alleen een zogenaam- Zaterdag 17 maart van 10-16 uur wordt, in een demonstratiewagen, op het Henseniusplein, een demonstratie gegeven van het renoveren van deuren. Het PORTAS-renovatiesysteem voor deuren wil zeggen, dat oude, versleten, ouderwetse of niet meer bij het interieur passende deuren 's morgens opgehaald worden en in het PORTAS-Vakbedrijf een speciale behandeling ondergaan. Tenslotte worden zij van een nieuwe ommanteling voorzien niet beplakt. Het betreft hier een ommanteling met een speciale hoogwaardige kunststof in vele houtmotieven, welke in niets on derdoen, voor echt hout. De gereno veerde deur wordt dan nog dezelfde dag zonder rommel weer geplaatst. Voordelen van deze methode zijn o.a. de verantwoorde prijsstelling, het ge makkelijke onderhoud, de stooN en slijtbestendigheid. doch vooral het blij vend mooie uitzicht van de deur. En nooit meer schilderen! Het tweede PORTAS-procédé betreft de niet meer zo mooie keuken. Het kan ook een keuken zijn die nog wel mooi is, maar waarop je bijvoorbeeld alle vingerafdrukken ziet. Hier is de werk wijze geheel anders. Ook bij de keukens maakt PORTAS gebruik van de goede bestaande delen. Dat brengt natuurlijk een enorme finan ciële besparing met zich mede. De huis vrouw ziet uiteraard tegen de rommel van hak- en breekwerk op ook dit bespaart PORTAS u. Alles blijft gewoon op zijn plaats. Zodoende wordt het meestal ook overbodig nieuwe aan sluitingen of leidingen te leggen. PORTAS wisselt het oude keuken- front uit tegen nieuwe deurtjes en bekledingen. Kroonlijst en lichtbalk worden geplaatst en eventueel is het mogelijk niuwe inbouwapparatuur te voorzien. Kortom de keuken ziet er weer volledig nieuw en mooier dan ooit te voren uit. EEN ABONNEMENT WAARD VAMOS A VER NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo es el segundo domingo de Cuaresma y vigilia de la fiesta de San José: a las once y cuarto en nueslra capilla, Overloonseweg 2 Misa con cantos y meditación sobre la Passión de nuestro Sefior en Castellano; esta misa serè ofrecida por el descanso eterno de Antonio Robles Mufioz, el hermano de Nicolas Lianes Mufioz, que ha fallecido en La Pobla de Lillet el dia 28. de Febrero a la edad de 63 aflos. Después de la Misa reunión en la salita del convento. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES Consulten el programa del Centro! Hasta la vista! de "bescheiden vermogen" behoef je niet op te maken. Zeker voor oudere werknemers (vijf tigplussers) is het een hard gelag dat zij na jaren gewerkt te hebben uit eindelijk in de bijstand terecht komen. Daarom is een aantal jaren geleden besloten dat degenen, die op 57,5-ja- rige leeftijd of later werkloos worden, tot hun pensioen een WWV-uitkering blijven behouden. Zij zijn gevrijwaard voor de bijstand. VERLIES AAN KWALITEIT IN de Tweede Kamer is nu de sugges tie gevallen (onder andere in CDA- kring) om die "verlengde WWV" uit te breiden naar alle werkloze werk nemers, die op of na hun vijftigste werkloos zijn geworden. Dat zou betekenen dat het aantal verlangde WWV-ers met vele duizenden wordt uitgebreid. De financiële consequen ties hiervan zouden niet gering zijn, maar die zouden grotendeels kunnen worden ondervangen door de WWV- uitkering te verlagen tot bijvoorbeeld 65 procent van het laatstverdiende dagloon. Nog altijd beter 65 procent, dan in de bijstand. Staatssecretaris De Graaf heeft zich met hand en tand tegen een dergelijke regeling verzet, en wij kunnen ons dat ook wel voorstellen. De gedachte zelf moge op het eerste gezicht sympa thiek lijken, maar bij nadere beschou wing dient zich een aantal grote fun damentele bezwaren aan. Als je voor 50-plussers een zeer speciale en gun stige werklozenregeling gaat invoe ren, dan werk je ongewild een toe neming van het aantal werklozen in deze leeftijdscategorie in de hand. Als een bedrijf een aantal mensen moet ontslaan, zal men de 50-plussers er het eerst uitwerken, "want die zitten gebakken met een exclusieve werk loosheidsuitkering." VAN DE MAAND MAART Flip de Kam alleen deze maand JLprisma INFORMATIE BOEKHANDEL van den Munckhof GROTESTRAAT 68 VENRAY DADERS OPGEBLAZEN TELEFOONCEL AANGEHOUDEN De Venrayse politie kon, mede darj zij veel medewerking van de zijde va het publiek, sneller dan verwacht werij de daders aanhouden van het verniele< van de telefooncel in de Grotestraa; Zoals wij reeds berichten werd op Cai navalsmaandag omstreeks 22.00 uur o telefooncel in de Grotestraat met g: bruikmaking van explosieven opgeblt zen. Een viertal Venrayse jongelui hadde de „aanval" gepleegd terwijl een vijfq het explosief had geleverd. De leeftijd van de jongelui varieenj van 19 tot 23 jaar. Het gebruikte explosief betrof ea vuurmondnaboolser. Dit is een niet o> gevaarlijk explosief, dat granaatinsli gen moet nabootsen, hetgeen gepaaij gaat met een enorme knal. Het explosij was door een dienstplichtige militaj meegenomen uit de kazerne waar hij gelegerd. Uit gewoon Carnavaleske balorighel had het vijftal het plan gesmeed; niet ij schattend wat voor gevolgen het za kunnen hebben. Zoals wij reeds vermeldden, sloeg4 met een enorme knal de zijwanden u de telefooncel. Een argeloze Carnaval vierder die van de telefoon gebruik wi de maken, kon nog maar net op tij worden gewaarschuwd. Indien deze 4 waarschuwing in de wind had geslage) dan was er beslist een slachtoffer te bt treuren geweest. Met behulp van een draad en een ba terij was het explosief op veilige afstan tot ontploffing gebracht. Na verhoor werd het vijftal, na ove leg met de officier van justitie, heengj zonden. Proces verbaal zal worden opgemaaj «neen om aie reaen ai moet geen sociale regeling komen, <fi zulks in de hand zou kunnen we ken. "ZWART" BIJVERDIENEN HET verloren gaan van een flink stil arbeidservaring is overigens niet d enige reden om een speciale social regeling voor 50-plussers af te wijzei Als men ernst wil maken met de bi strijding van het zogenaamde zwart circuit, moet men natuurlijk het aanli werklozen in deze leeftijdscategod niet gaan bevorderen. De meeste vi; tigers zijn vitale mensen, die niet i hele dag willen thuiszitten. Hebben i tot hun pensioen een niet onaardif uitkering plus veel vrije tijd, dan wort de verleiding erg groot om er "zwad het nodige bij te verdienen. Zekt langlopende uitkeringen moeten 9 uiterst fraude-gevoelig worden aangf merkt. De kans zit er zelfs in df sommige 50-plussers alles op alle zullen zetten op ontslagen te worder Dan krijgen ze toch een behoorlij» uitkering en kunnen verder lekki zwart gaan werken. Redelijker lijken de voorstellen, dl op het ministerie van Social Zaken reeds zijn uitgewerkt e volgens welke werkloze vijftigjsi gen recht hebben op een jaar r vier WWV, alvorens in de bijstan te belanden. Die regeling is e« verbetering vergeleken bij de hu dige, maar niet zo riant als son mige kamerleden blijkbaar willei Hoe het ook zij, een sociale n geling die tot gevolg kan hebbc dat een vijftigjarige al vroegtijdi "met pensioen" gaat, is een vefl van efficiënte maatregel om problemen op de arbeidsmarkt d te lossen. IN de Tweede Kamer is onlangs de suggestie gedaan om werkloze werknemers van vijftig jaar en ouder uit de bijstand te houden. Zij zouden het recht moeten krijgen op een werkloosheidsuitkering tot hun pensioen. Op het ogenblik geldt zo'n regeling wel voor de werkloze werknemers van 57,5 jaar en ouder, die recht hebben op de zogeheten "verlengde WWV (Wet Werkloosheidsvoorziening). Staatssecretaris De Graaf van Sociale Zaken heeft dit voorstel als "sym pathiek" gekenschetst, maar er vervolgens "nee" tegen gezegd. Naast financiële bezwaren voerde de bewindsman onder meer aan dat in voering van zo'n maatregel de indruk zou wekken dat de overheid personen van vijftig jaar en ouder als afgeschreven beschouwt voor de arbeidsmarkt en hij vreesde bovendien dat wanneer op grote schaal van zo'n regeling gebruik zou worden gemaakt, veel arbeidservaring vroeg tijdig verloren zou gaan. BEDRIJFSLEVEN KAN ARBEIDSERVARING NIET MISSEN Het is uitermate onjuist om ee klimaat te scheppen waarin won gesuggereerd dat 50-plussers o de arbeidsmarkt als "afgeschrt ven" dienen te worden b schouwd. Het bedrijfsleven is dei zeker niet bij gebaat. Want late we wel wezen, de arbeidservariq van oudere werknemers mag nN worden onderschat. Veelal is hd verantwoordelijkheidsgevoel plichtsbetrachting ook groter a die van jongere werknemers. D kwaliteit van de arbeid zal achte uitgaan, als deze groep werknt mers aanzienlijk zou uitdunner

Peel en Maas | 1984 | | pagina 14