GEMEENTEPRAAT ebberink NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Commissie maat schappelijke zorg behandelt plan van inzet werklozenzorg Inbouw- apparaten Opgave van leer lingen voor kleuter- en lagere scholen Ontgronding te Ysselsteyn Commissie voor onderwijs en cultuur Bouwvergunning verleend Collectekalender maart 1984 Kringlooppapier Terras vergunningen Gemeente heeft over 1982 tegenvaler van f 230.000,- Commissie openbare werken verkeer en agrarische zaken Bestemmingsplan „De Brier" Poppen- en speelgoedexpositie in het Venrayse museum VRIJDAG 9 MAART 1984 Nr. 10 Vlaswei PSYCHJATR'SCH! I, CENTRUM ST. SER VAT) UE Prot.Chr.school "De Hommel" de Kemp St«Anna Openbare school "De Flierefluit Openbare school" "De Keg" Franciscusschool Beukenhofke Het voornaamste punt, dat de com missie voor maatschappelijke zorg in haar openbare vergadering van woens dag 14 maart a.s. zal behandelen, is het plan van inzet werklozenzorg. Dit plan is een van de bouwstenen, waarmee straks het totale plan van inzet sociaal- cultureel werk wordt opgebouwd. In dit eerste plan van inzet komt een viertal aspecten aan de orde: art. 36-activiteiten; opzet van werkplaatsen voor werklo zen in Venray; opzet van vrijwilligerscentrales; regionale aspecten van de werklozen zorg. Deze vergadering wordt gehouden in kamer 127 en begint om 17.00 uur. HEERLIJK WARM GEZDNDHEIDSONDERGOED GEMAAKT VAN ANGORA WOL. GEEFT U BESCHERMING BU KOUDEN NAT WEER ALLE MERKEN VOOR SPECIALE PRIJZEN KEUKENCENTRUM FRANSSEN Westsmgal 54 Venray telefoon 04780-82851 Gasthuisstraat 14 Tegelen telefoon 077-32774 Op maandag 26 maart a.s. kunnen leerlingen voor de in Venray gevestigde kleuter- en lagere scholen voor het schooljaar 1984/1985 worden opgege ven. Op al deze scholen katholieke, prot. christelijke en openbare kan men op die dag terecht van 16.00 tot 17.00 uur. De drie R.K. schoolbesturen in de kom van Venray hebben, om de leer lingen optimaal over hun scholen te ver delen, besloten een voedingsgebied de definiëren. Op bijgaande kaart staan de scholen vermeld met de daarbij beho rende grenzen. Voor het opgeven van de leerlingen dienen de ouders persoonsgegevens van het kind b.v. trouwboekje of paspoort mee te brengen. De kleuters, die in de loop van het schooljaar 198 4/1985 vier jaar worden kunnen voor het kleuteronderwijs wor den opgegeven. Voor de lagere scholen behoeft men alleen de leerlingen op te geven die van school veranderen. Het bovenstaande betekent dus, dat de leerlingen die 'n R.K. school gaan bezoeken zich dienen te melden bij de school van hun wijk (voedingsgebied). Voor de Prot. Christelijke School ,,De Hommel" en de Openbare Scholen in Landweert, ,,De Keg" in Veltum en „De Flierefuit" in Brukske, gelden geen voedingsgebieden. Daar kan men dus gewoon een keus maken naar welke school men zijn kind(eren) wilt laten gaan. Op bijgaande kaart zijn terwille van de duidelijkheid ook de Prot. Chr. School „de Hommel" en de openbare scholen „de Keg", „de Flierefluit" en .„de Landweert" aangegeven. Burgemeester en wethouders van Venray, brengen ter openbare kennis, dat bij gedeputeerde staten van Limburg is ingediend een verzoek om verlening van een ontgrondingsvergunning door Zand- en Grindhandel H. Maessen te Ysselsteyn (L), tot het ontgronden van het perceel, kadastraal bekend sektie M, no. 435 (ged.), plaatselijk bekend Pottevenweg. Het perceel is eigendom van Th. M. J. M. janssen. Het verzoek betreft het verlagen van genoemd perceelsgedeelte met 0,50 meter tot 1,25 meter in verband met cul tuurtechnische werken (het op gelijke hoogte brengen van het perceelsgedeelte met het omringende land). Het verzoek ligt met ingang van 12 maart 1984 tot en met 10 april 1984 voor een ieder ter inzage ter gemeente secretarie, afdeling ruimtelijke orde ning, kamer 201 van het raadhuis, ge opend van 9.00 tot 12.00 uur en overigens volgens afspraak. Ingevolge het bepaalde in artikel 5, lid 2, van de Verordening op ontgron dingen in Limburg kan een ieder binnen dertig dagen na dagtekening van deze schriftelijke bekendmaking bezwaren tegen inwilliging van de aanvraag tot verlening van de vergunning indienen, te richten aan gedeputeerde staten van Limburg en in te dienen bij de gemeente Venray. Venray, 9 maart 1984. Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Op maandag 12 maart om 18.00 uur vergadert de commissie voor onderwijs en cultuur om 17.00 in kamer 19 van het gemeentehuis onder voorzitterschap van wethouder J. van Oers. Deze commissie zal het college van b. en w. moeten adviseren over het verle nen van medewerking voor het aan schaffen van een kopieermachine ten behoeve van de lagere school in Veulen. Er zal worden doorgepraat over het invoeren van een basissubsidie als ver volg op het gesprek binnen de commis sie op 10 januari jl. Er zal van gedachten worden gewis seld over het vaststellen van het aantal te vormen openbare basisscholen in Venray per 1 augustus 1985 en de vaststelling van het spreidingsplan voor het openbaar kleuteronderwijs. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 7 maart 1984 voor de onderstaande bouw plannen bouwvergunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Ven ray een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen en wel binnen 30 dagen na de dag, waarop de bewuste vergunning is verzonden of uitgereikt. Voordat U een bezwaarschrift indient, is het dan ook raadzaam te informeren of verzending of uitreiking van die vergunning heeft plaatsgevonden. Nadere inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij het bu reau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis, tel. 83838, toestel 354. het bouwen van een garage/loods aan de Ysselsteynseweg 120 te Ys selsteyn, t.n.v. M.J.C. de Wit en W.A.M. Gommans p.a. Veenmos 3 te Ysselsteyn; het bouwen van een hobby-ruimte aan de Sl. Ursulastraat 64 te Venray, t.n.v. J.W.M. Beerkens; het bouyen van een berging aan de Haalakker 21 te Oirlo, t.n.v. P.A.M. Classens; het uitbreiden van een keuken aan de Menuetstraat 7 te Venray, t.n.v. A.W.J.M. Janssen; het uitbreiden van een keuken aan de Menuetstraat 5 te Venray, t.n.v. H.P.W. Mathijssen; het uitbreiden van de woning aan de Hatendonkstraat 5 te Oostrum, t.n.v. Th J.M. Jansen; het verbouwen van de slagerij aan de Stationsweg 45 te Venray, t.n.v. H.G.M. Drabbels; het bouwen van een kantoor in het bedrijfspand aan de Molenhofweg 5a te Leunen, t.n.v. B.T.F.M. Min, Leunseweg 61 te Leunen; het bouwen van een t paardenstal aan Daland 7 te Merselo, 't.n.v. H.A. Gellings; het vernieuwen van een garage/ berging en het slopen van een bestaande houten garage aan de Hoenderstraat 56 te Venray, t.n.v. T. Breijer. Venray, 9 maart 1984. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter 10 maart: Don Bosco Leunen (aktie in het kerkdorp Leunen in het kader van het jeugdcolleciewezen); 12 t.m. 18 maart: Rheuma Fonds (landelijke aktie); 24 maart: Jeugdwelzijn Veltum (aktie in de wijk Veltum in het kader van het jeugdcolleciewezen); 26 maart t.m. 1 april: Sakor (landelij ke aktie). Allen voor deze akties zijn collecte- vergunningen verleend. Collecteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten het legitimatiebewijs zichtbaar dragen. De Vereniging Milieudefensie is on langs gestart met een nieuwe campagne om het gebruik van kringlooppapier te bevorderen. De tijd is daar, volgens Mi lieudefensie, Tijp voor, omdat de kwali teit van dit papier, dat gemaakt wordt van oude kranten, tijdschriften en kar ton, nu aanzienlijk beter is dan zes jaar geleden, toen de eerste campagne ge houden werd. Veel mensen bewaren hun oud papier al voor verenigingen e.d. Deze vorm van inzamelen heeft twee voordelen: de kas van de vereniging wordt gespekt en het papier komt niet op de afvalhoop te recht. Het is belangrijk, dat er zo veel moge lijk oud papier wordt opgehaald, omdat oud papier een geschikte grondstof is voor het maken van nieuw papier en karton. Wanneer je van oud papier kring looppapier maakt, bespaar je ten op zichte van het maken van nieuw papier bijna 75% energie en water. Bovendien worden bomen bespaard, en worden lucht en water minder vervuild. Wat even belangrijk is als het inzame len van papier, is het kopen en gebrui ken van kringlooppapier. Als we met z'n allen kringlooppapier gaan gebruiken, zal de prijs van dit pa pier, die nu nog hoger is dan die van „nieuw" papier, snel lager worden. Ook in Venray is kringlooppapier te koop. Van de horeca-ondernemers die in 1984 bij hun bedrijf een op gemeente grond gelegen terras willen exploiteren wordt, voor zover van toepassing, als nog binnen 7 dagen een aanvraag daar toe ingewacht. Nadere inlichtingen kunnen worden verkregen op kamer 119, toestel 154 van het raadhuis. Volgende week woensdag komt de commissie voor financiële en economi sche zaken in het openbaar in het raad- buis bijeen om onder meer te praten over een aan het licht gekomen financië le tegenvaller van 230.000,- over 1982. „Het ontstane verschil is een gevolg van enkele storende fouten waarbij het pijn lijk is, dat deze fouten nog allemaal na delig uitwerken" aldus staat in de toe lichting te lezen. Bij het aanbrengen van de slotwijzi- ging van de rekening 1982 kwam aan het licht, dat abusievelijk het bedrag van 130.000,- voor jaarlijks te ontvangen bosbijdragen tweemaal was geboekt. Een terugontvangst van 75.000,- aan de subsidies Muziekschool over 1981 werd per abuis in 1982 nogmaals ge boekt, terwijl ten onrechte rekening werd gehouden met het ontvangen van een bedrag van 25.000,- op de post onderwijs. De commissie zal nu het college moe ten adviseren hoe men deze tegenvaller zal moeten opvangen. Via het invoeren van een baatbe lasting zal de gemeente 85% van de kosten, welke gemaakt zijn in verband met de aanleg van de riolering in Smakt terugontvangen van de aangeslotenen. Hiervoor zal de raad een verordening moeten vaststellen. Maar eerst zal de commissie moeten adviseren. Verder zal in deze vergadering de jaarrekening 1982 van de vleeskeurings dienst worden besproken terwijl tenslot te de eerste driemaandelijkse aanpassing van de begroting 1984 aan de orde wordt gesteld. De meerjarenbegroting en de nota over het grondbedrijf zullen worden be handeld in een extra raadsvergadering op 10 april a.s. nadat de commissie voor financiële en economische aangelegen heden hierover op 4 april heeft verga derd. Op maandag 12 maart a.s. om 18.00 uur komt de commissie voor openbare werken, verkeer en agrarische zaken in kamer 127 van het raadhuis in openbare vergadering bijeen. Aan de commissie zal het advies wor den gevraagd over het plaatsen van een verkeerslichteninstallatie op het kruispu nt Noordsingel-Raadhuisstraat Uit een onderzoek is gebleken, dat het kruispunt het best kan worden be veiligd met verkeerslichten. Voor de kosten kan men binnen het in de priori teitenlijst opgenomen bedrag blijven. Met het geld dat dan nog overblijft kan het kruispunt Langstraat-Zuidsingel worden verbeterd. Ten behoeve van de woningbouw in Leunen-nöord dient een aantal openba re werken te worden uitgevoerd waar mee een bedrag van rond 126.000,- zal zijn gemoeid. In het kader van de aanleg van riole ring in Heide kan de gemeente 1650 m2 grond aankopen van de heer L. van Dijck. De gemeente zal op haar beurt 2165 m2 grond aan de Heer van Dijck verkopen. Een strook grond van rond 500 m2 kan de gemeente verwerven van de heer P. Camps. Via openbare verkoop kan men een perceeltje grond van 0,64,70 ha verko pen aan de heer J. Akkermans te Maas hees. Aan het einde van de vergadering zal wethouder Claessens nadere mededelin gen doen over de voorzieningen nabij het winkelcentrum Brukske. De burgemeester van Venray, maakt ter voldoening van het bepaalde in artikel 22, tweede lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 28 februari 1984 in voorbereiding heeft verklaard de partië le herziening van: 1. het bestemmingsplan De Brier voor een perceel, gelegen aan de Plataan straat, ten behoeve van de bouw van een bedrijfspand; 2. Het bestemmingsplan Buitengebied, voor percelen gelegen aan de Spurkt te Smakt, ten behoeve van de uitbrei ding van agrarische bedrijfsbebou- wing. De voorbereidingsbesluiten met de daarbij behorende en als zodanig gewaarmerkte tekeningen liggen in gaande heden voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201, van het raadhuis. Venray, 9 maart 1984 De burgemeester voornoemd, J.JA. Van Oers, loco-burgemeester Het ligt in de bedoeling om v^n half april tot en met augustus in het Venrayse Geschied- en Oudheidkundig museum een poppen- en speelgoedten toonstelling te houden. In eerste instan tie gaan de gedachten van de organisa toren uit naar poppen met oude kleder drachten, maar daarnaast ook naar ou de (speelgoed)poppen en speelgoed van rond 1900. Ongetwijfeld zullen er mensen in en rond Venray zijn, die oude poppen en „speelgoed uit grootmoeders tijd" heb ben bewaard. Het zou leuk zijn wanneer men deze voorwerpen in bruikleen zou willen afstaan aan het muzeum om de verzameling te completeren. Indien men daartoe bereid is kan men contact opne men met het Bureau Voorlichting en In spraak (tel. 04780-83838) of de heer Fr. in 't Zandt, eveneens ten gemeentehui ze. Op de foto een van de poppen in oude (zondagse)Venrayse klederdracht. Deze pop behoort tot de permanente collectie van het museum, dat iedere woensdag en zaterdagmiddag is geopend van 14.00 tot 17.00 uur.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 9