VERENIGINGSNIEUWS SPRINGPLANK PRISMA Fiscus trimclub WEST 1 o.j.c. de brak werkgroep ex derde orde werkgroepa.a. vrouwen- praAtgroep L.V.B. Ven rays Mannenkoor WIJK NOORD-WEST Bewoners Belan gen Organisatie Landweert Activiteiten kalender Muziekfederatie Het Gezicht van de WOLBOETIEK Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. A.s. donderdag 8 maart om 19.30 uur repetitie bassen en om 20.00 uur gehele koor. Na de pauze herringschelle en kwartaaltoepen. Donderdag 15 maart om 19.30 uur repetitie tenoren en om 20.00 uur gehele koor. Donderdag 29 maart om 20.00 uur alg. jaarvergadering in Vlakwater om 20.00 uur. 20 mei: Opluistering Eucharistievie ring in de schouwburg t.g.v. 25-jarig bestaan St. Petrus Banden. 27 mei: Optreden tijderts oranjevie ring. 2 juni: Gerils-korenavond in Heer len. 23 en 24 juni: Concertreis naar Saulheim. Consumptiebonen inleveren zater dagmorgen 10 maart 10 - 12 uur in de Schouwburg. Zie bericht elders in dit blad. De laatste weken hebben zich diverse aspirantleden aangemeld. Tot en met 1 april is er nog gelegengeid zich aan te melden bij 't Venrays Mannenkoor. De tijd is er nu geschikt voor i.v.m. instu dering nieuw repertoire. Aanmelden op de wekelijkse repeti tieavond in Vlakwater op donderdag, of tel. bij sekr. F. v. d. Kruif, tel. 86848. INWISSELEN CONSUMPTIEBONNEN De tijdens de carnavalsdagen in de schouwburg geldende consumptiebon nen, met de opdruk „Venrays Mannen koor", kunnen pi zaterdagmorgen, 10 maart 1984, tussen 10 en 12 uur v.m. bij dc kassa van de schouwburg worden in gewisseld. Venrays Mannenkoor. <Cfo) KONINKLIJKE yL HARMONIE <VW EUTERPE VENRAY HARMONIE Donderdag 8 maart 19.30 repetitie in de Perdstal. Donderdag 15 maart. 19.30 uur repetitie in de Perdstal. AGENDA Zaterdag 7 april voorjaarsconcert in Reuver samen met Philharmonie Reuver. Zondag 15 april Zondagochtendconcert in foyer schouwburg. Vrijdag 18 mei. Serenade. Zondagen 20 en 27 mei. Communiefeesten. Zondag 17 juni. Intocht Jeugdvierdaagse. Vrijdag 29 juni. Buitenconcert Markt Venray. LEERL1NGENOPLEIDING Donderdag 8 maart. Geen repetitie. In de carnavalsweek ver vallen ook de individuele repetities. Donderdag 15 maart Repetitie jeugdorkest. DRUMBAND Zondag 11 maart. 10.00 Uur leerlingen, 10.30 uur drum band. Bardienst Hr. v.d. Steeg. 18 maart. Frühschoppen Wanssum. 28 april. Festival Holthees. 19 mei. Drumbandfestival Stevensbeek. John van Els en Mare Janssen nemen deel aan het solistenconcours te Ysselsteyn. Zie verder agenda harmonie-orkest. Afmelden harmonie-orkest bij de se cretaris, tel. 80225; leerlingen bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. „CAPRICCIO" Maandag 12 maart Repetitie sopranen om 19.00 uur. Dinsdag 13 maart Repetitie alten om 19.00 uur. Zondag 18 maart 10.30 uur tenoren en bassen. Om 11.00 uur het hele koor. „BOJEMA" Vrijdag 16 maart. VERGADERING, bestuur en ouders bij de fam. Beks in Leunen. Vergade ring begint om 20.15 uur. „SALTARELLO" Zaterdag 10 maart. Repetitie om 15.30 uur. Zaterdag 17 maart. GEEN REPETITIE. Zaterdag 24 maart. Om 16.00 uur repetitie waarna vertrek naar Venlo. Agenda: Vrijdag 9 maart. Om 18.30 uur repetitie voor alten en so pranen en om 19.15 uur voor tenoren en bassen. Zondag 11 maart. Om 10.15 uur Hoogmis in de Paters kerk. Maandag 12 maart. Om 18.45 uur repetitie alleen voor de nieuwelingen (alten) aansluitend om 19.30 uur spelavond voor alle jongens Dinsdag 13 maart, om 18.30 uur alleen voor de alten. Woensdag 14 maart. Om 18.30 uur alleen voor de sopranen. Afmelden: Secr. Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen: Op zaterdag 17 maart a.s. zingen we in een van de kerkdorpen. A.s. vrijdag zal bekend gemaakt worden waar en hoe laat. Ouders die willen rijden wor den verzocht dit even op te geven bij het secretariaat. Welke moeders willen hel pen om op woensdag 14 a.s. helpen in de Galmhut de emblemen op de nieuwe sweaters te bevestigen (om 20.00 uur). Opgeven bij het secretariaat. Denkt ie dereen om het tijdig inleveren van de emblemen. DAMESKOOR Woensdag 14 maart om 20.00 uur re petitie voor het hele koor in zaal Thie- len. Maandag 19 maart excursie naar Info 3. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 21 maart géén repetitie. Zaterdag 24 maart zingen we om 19.00 uur weer tijdens de avondmis in de Vredeskerk. Ons zondagochtendconcert is ver plaatst naar 13 mei a.s. om 11.30 uur in de schouwburg, samen met de Hofka pel. Zaterdag 19 maart nemen we deel aan de Zangersdagen in Horst. Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevr. v.d. Waerden, tel. 83659, of aan Mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332. 1 GEMENGDE ZANGVERENIGING H VENRAY Zondag 11 maart. Zijn we vrij. Woensdag 14 maart. Van 18.30 tot 19.30 uur repetitie in het aktiviteitencentrum, Kennedyplein 1 Gaarne trouwe opkomst! Ook nieuwe leden zijn van harte wel kom en kunnen zich opgeven. Ook graag mannen. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij het bestuur. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Zaterdag 10 maart, 19.00 uur opluistering eucharistieviering in de Smakt. Om 18.15 uur aldaar repetitie. Dinsdag 13 maart, 19.00 repetitie voor het hele koor in de Essel. Donderdag 15 maart 20.00 uur jaar vergadering in de Wieënhof, Leunse- weg. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of bij mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Gedurende de openingstijden van het tuincentrum Henk Smits kunt U oud papier deponeren in de loods achter het centrum. Onze aktiviteiten. Lopersgroep Zaterdagmorgen duurloop van 10 km op het Ballonzuilcircuit. We vertrekken om 8.00 uur vanaf Cooperbaan Beek- weg Donderdagavond vertrek om 18.30 uur vanaf St. Anthoniusveldweg 1, doel: conditielooptraining over 10 km op hardgre ondergrond voor langere af stand, Route Singels Venray Trimmers Zondag, op hel Lorbaancircuit een gevarieerd trimprogramma. We verza melen en vangen aan om 9.00 uur bij parkeerplaats wandelroutes Lorbaan. Woensdagavond gevarieerd trimpro gramma in de Gymzaal Watermo lenstraat te Oostrum van 21.00 tot 22.00 uur. Inlichtingen: P. Loomans, Ouvertu- restraat 14, tel. 85384. Wij hadden zo gedacht eerst carnaval te vieren, een weekje uit te rusten en dan stevig te gaan openen. Volgende week komen we er uitgebreid op terug maar we willen in het kort even het volgende kwijt. Programma Donderdag 15 maart: open huis, ken nis maken met de totale vernieuwing. Vrijdag 16 maart: Brainbox in de zaal, café gewoon open. Zaterdag 17 maart: Ton Lebbink in het café. Gratis. Vrijdag 23 maart: Slagerij van Kam pen in het cafe. Gratis. Vrijdag 30 maart: Herman Brood in de zaal. Café gewoon open. Voorverkoop. Vandaag gaat voor zowel Brainbox als Herman Brood de voorverkoop van start. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Grammo, Muziekhal en Dingus zelf. Voor beide optredens zijn 350 kaarten, dus haastje want op is op. Brainbox Glorie van weleer. Bekend van num mers als Down Man, Summer Time en Dark Rose. De laatste twee jaar toert a 0 Het wijkcentrum Noord-West is weer aktief. Zij stelt haar ruimte deze keer beschikbaar aan de in Venray woonach tige amateurschilder Jan Maessen. Deze kunstenaar studeerde aan de Vrije Akademie te Venray afd. schilde ren. Jan schildert in, hart en nieren; het liefste landschappen met boerderijen. Vooral de sombere donkere kleuren van de door de eeuwen getrotseerde oude boerderijen sppelen een grote rol in z'n werk. Maar, hij doet meer, ook portret- tekeningen, stillevens, genieten zijn spe ciale warme aandacht en zijn ook te aanschouwen op deze bijzondere ten toonstelling. De aanvang van de expo sitie is 9 maart en duurt tot 30 maart. Maandag 12 maart gaan we weer starten met een sjoeltoemooi. Het vo rige is zo succesvol geweest, dat we het nog maar eens gaan organiseren. Dit toernooi wordt gehouden op maandagavond 12 - 19 en 26 maart om 20.30 uur in het Aktiviteitencentrum (voormalige Henseniusschool) Kenne dyplein 1 Er zijn weer leuke prijsjes te winnen. De kosten zijn 5,— per persoon. We rekenen op uw komst en wensen u vast een paar gezellige avonden toe. I.v.m. carnaval zal onze maandelijk se openbare vergadering gehouden worden op dinsdag 13 maart 8 uur. A.s. donderdag komt in de Brak het duo BENE GESSERIT, genoemd naar de S.F.-roman van DUNE van F. Her- bert. Ze maken een vreemd soort mu ziek huppelende net zo diepzinnig als luchtig, spontaan en fris. Ze maken vooral gebruik van speelgoedinstrumen ten, minisynthesiser, minirekenmachi- nes. Verder ook saxofoon en gitaar. Aanvang 22.30 uur. Entree 4,-. Brainbox weer door net land en brangt daarbij ook allerlei nieuwe nummers. De groep bestaat uit: Kaz Lux, zang; John Schuursma, gitaar; Rudy de Quel- joe, gitaar; Pierre van der Linden, drums; Cyrielle Harerans, bass. Herman Brood. Herman Brood heeft zijn Ups en Downs. Momenteel maakt hij weer hoogtijdagen mee. Samen met Hennie Vrienten smart-lappen ze er behoorlijk op los in de top 40. Brood met zijn Ro mance rock en rollen er behoorlijk op los en zorgen dus voor een spetterend avondje. i Dinsdag 13 maart a.s. houden wij de laatste ledenveragdering van dit sei zoen. Thema voor deze avond: Plaats en funktie van de vrouw in het gezin en de maatschappij in samenhang met jeugdcriminaliteit door de heer Dr. J. Knibbèler te Ubach over Worms. De avond begint om 20.00 uur in zaal „In den Engel". Tevsn is er op deze avond gelegenheid voor de leden, zich op te geven voor de te houden bowling-avond op woensdag 2 mei a.s. De kosten voor deze avond bedragen 7.50, graag meteen te vol doen. De eerstvolgende lezing wordt gehou den op dinsdag 13 maart 1984 in de foyer van het Cultureel Centrum „De Beejekurf" te Venray. Aanvang 20.00 uur. (Tel. 82468). Op deze avond zal de heer Th. J. van Rensch, medewerker van het stads archief Maastricht, de lezing verzorgen, met als onderwerp: „Het kasteel Horst en zijn bewoners". Hij zal zijn lezing toelichten met dia's. Het huis Ter Horst is waarschijnlijk in de 13e eeuw gesticht. In de loop der tijden bouwde men de oorspronkelijke woontoren uit tot een groot kasteel in carré-vorm rond een binnenplein. In de middeleeuwen wisselde Ter Horst vele malen van bewoner, omdat de hertog van Gelre het als dienstwoning voor de ambtmannen van het ambt Kessel gebruikte. Alleen met behulp van enige recent ontdekte afbeeldingen kan men een idee krijgen hoe dit imposante huis er in zijn gloriedagen moet hebben uitgezien. Het bestuur is ervan overtuigd, dat het een zeer interessante avond zal worden. Deze bijeenkomst is ook toegankelijk voor introducees en andere belangstel lenden. Dinsdag 13 maart, om 20.00 uur is in het Gildehuis de maandelijkse ledenver gadering. Ons gilde heeft nog enkele kostuums beschikbaar voor personen die aktief lid willen worden. Informatie kunt U inwinnen bij H. Rongen, Parkweg 5, tel. 86946. REUMA-VERENIGING VENRAY Aangesloten bij de Bond van Reuma Patiënten Verenigingen Maandag 12 maart a.s. houden wij onze maandelijkse kontaktavond. Voor deze avond hebben wij uitgenodigd Dr. Tiesscher rheumatoloog. Het thema van deze avond is „De invloed van voeding op reuma". Wij hopen op Uw aller aanwezigheid, ook zij die nog geen lid zijn, zijn van harte welkom. De avond wordt gehouden in de kan tine van het voetbalveld van St. Servatius, aanvang 19.30 uur. Hallo jongelui. We hopen dat jullie allemaal uitgerust zijn van de Carnaval en dat jullie veel plezier hebben gehad zodat we er weer met frisse moet tegen aan kunnen. A.s. donderdag club voor de jeugd van 6 tot 9 jaaar met Trudy, Monique, Jolanda, Sandra, Hedi en Truus van 18.15 tot 19.45 uur. Vrijdag, voor de jeugd van 9 t.m. 12 jaar, ligt het programma in handen van groep 2, dus Sjang, Frank en Hanny. Zaterdagavond komt drive-in- discotheek „Thriller" jullie avond ver zorgen. D.J. is William. Het duurt van 19.30 tot 22.00 uur. x Tot a.s. w.e. Groetjes, de leiding Iedere dinsdag inloopavond van half 8 tot circa half 11 Ieder die eens zin heeft in een praatje en een kop koffie, ,is er welkom! Tot ziens!! Hoenderstraat 33, Venray. Verdiepingsdag Voor degenen die zich opgaven voor de verdiepingsdag in de Wieënhof op 13 maart laten wij voor de goede orde nog even weten dat men wordt verwacht tus sen half 10 en 10 uur. De dag eindigt tussen half 5 en 5 uur. Samen met de afd. Venlo hebben zich ruim 50 leden voor deze dag opgegeven. Openbare vergadering woensdag 14 maart 20.00 uur, wijkcentrum „Land weert", Boterbloem 45. Agenda: 1. Opening. 2. Verslag d.d. 18 januari en 15 febr. 3. In- en uitgaande post. 4. Wijkkrant. 5. Wijkradenoverleg. 6. Aktiviteitenkalender - wijkfeest. 7. Stichting wijkcentrum. 8. Rest- clusters uitnodigen 9. Wat verder ter tafel komt. 10. Rondvraag en sluiting. Iedere donderdag groepsavond voor iedereen die met alcoholproblemen zit. Van 8 uur tot lÓuur. Telefonisch bereikbaar cp nr. 04780 - 85874(Jan). De Clockert, Bergweg 4, Venray. 12 maart: federatie-vergadering. 28 en 29 april: Solistenconcours in Ys selsteyn. 6 mei: Orkestvereniging, zondagoch tendconcert in de schouwburg m.m.v. symphony- en barok-ensemble. 18-19-20 mei: MMSK St. Petrus Ban den - Muziekfeesten. 29/30 juni/1 juli: Fanfare Oirlo - Mu ziekfeesten. 12-13-14 okt.: Harmonie Oostrum, Dorpsfeesten. De vrouwenpraatgroep Landweert bestaat nog steeds. We zouden het echter fijn vinden als de groep wat groter werjJ. Op een zinnige, maar wel gezellige manier, praten we over allerlei onder werpen waar iedereen wel eens mee te maken krijgt. In de komende weken komen o.a. de volgende onderwerpen aan bod: sociale voorzieningen en hulpverle nende instanties in de regio Venray; gezond leven, hoe doe je dat? vrouw zijn: hoe sta ik als vrouw zijnde binnen mijn direkte omgeving en de samenleving? bloemenschikken. F^b je interesse in andere onderwer pen, dan kunnen we samen met de andere groepsleden bekijklen wanneer en op welke manier we dit aan bod laten komen. Heb je intyeresse kom dan op de don derdagavonden naar het wijkcentrum Landweert, Boterbloem 45. Voor nog meer vragen kun je terecht bij: Marianne Willems, tel. 04787-604. De koffie staat klaar! We beginnen om 20.30 uur. Het is geen probleem wanneer men niet in Landweert woont en je mag natuurlijk gerust je vriendin of kennis meebrengen. KRING VENRAY DAG VOOR ALLEENSTAANDEN De L.V.B. kring Venray organiseert voor de alleenstaande leden een dag met als thema: Hoe belangrijk is werk voor een alleenstaande. Maandag 12 maart 1984 zal in zaal van Dijk te Oostrum, aanvang 9.45 uur. Ontvangst en opening door de kring- voorzitster Mevr. Lenkens. Inleiding over het thema door Mevr. Vissers uit Meyel. Om 11 uur Eucharistieviering, cele brant is de geestelijk adviseur Deken Theunissen. Hierna is er een gezamen lijke koffietafel. In de middag is er de gelegenheid voor discussie over het thema en andere specifieke onderwerpen voor alleen staanden. Als afsluiting is er een toneelstukje „Jeanne d'Arc" door de L.V.B. van Vredepeel. Met deze dag bieden wij de gelegen heid elkaar te ontmoeten en samen een prettige en leerzame dag te hebben. Verdere informatie en opgave bij de plaatselijke afdelingen. Woensdag 14 maart is er een bijeen komst voor de leden van de LVB afd. Venray in het zaaltje bij de Vredeskerk. Het winterprogramma wordt opge steld; er is bestuursverkiezing; de avond wordt verder gevuld met kienen. Aan vang 20.00 uur. Men kan zich deze avond opgeven voor de culturele kringavond in de schouwburg op 21 maart. A..s donderdag 8 maart om 20.00 u. is er wijkraadvergadering p/a Beuken laan 4. Deze is openbaar voor alle bewoners van wijk zuid. De Wijkraad. Ylftn r VAN DE MAAND MAART Flip de Kam alleen deze maand l^lipöe $omp BOEKHANDEL van den Munckhof GROTESTRAAT 68 VENRAY In Veulen zijn met carnaval flessen echt Veulens Bronwater uitgedeeld, af komstig van „Philipse Pomp", een voor insiders geen onbekende waterlos sing. Degene, die deze carnavalsgrap be dacht stuurde ons onderstaande lyri sche ontboezeming, welke wij onze lezer en zeker van Veulen niet willen onthouden. An ut Vüöle klên, wat nog umzüümd wiëi dur bös en der heij. Dor leij en klên stukske dierbaar grónd, wor óp êns ut Philipse pümpke stónd. En pümpke doët gewóón, zoë as men iën elke weij en voöad. Doch ut Philipse pümpke, dat hai iën mien hart, en plêkske apart. Hoe dat kwaam, dat wiët ik nie, mer ut is nog net, of ik ut vur meej zie. Ut stónd dor zó möi verschoöle, nêwe ut petje, nor ut Voole. Aachter strükhölt, óp enne wal, de berkeboëm stoöke uut böve al. De weij die was mit bluumkes opgesiërt, jao schönder nog as oz moeders kliëd. Ut meizoentje en de megriët, pêrdebloëm en de vergêtmeejniet. Vlinders iën sort en gróte, beeje die nor hönig zoögte. En dikke hömmel dor tussen iën, grömmend as en vliegmesien. Verder óp, iën ut weike van tante Cis, dor liëp den bekker ziënne hit. Miet ziënne kop en start te zwaaie, urn vliëg en daes, van zich af te jaage. Verder is ut, hiër rüstig en stil, mit niks en niemand um ow hin. Hoëg böve dit alles dor hóng, den lêuwerik den ziën liedje zóng. Hoe duk heb ik hiër water mótte haale, as weej thuus wêr zonder zaate. En ok vur ozze bekker Gradje, den hiër ziën roggebroëd mit bakte. Mien moëder het meej duk verteld, wat ur óver Philipse pümpke was vurspêld. Enne groëte veldslag zuui der kömme hier, mit vuül geweld, en hiël vuül lied. En al zuui ut Vaöle, iën vuur en vlam ten öndergón, ut Philipse pümpke dat zuui bliëve stön. Dees vurspelling die wièr vur meej wêrkelRheid, toen weej iën vier en vêrtig wiërre bevrijd. Vaölese bevolking die wiër geêvacüwierd, toen de fröntlijn, dwars dur oz dürpke liëp. Toen ik nor mien umzwerving dur Tiendere, Miëldere en Nederwette, Vur ut urst wer vuut op Vaölese grónd zette, mien urste gang die ging, nor ut Philipse pümpke hin. En ik zeg ow, ut was en wónder, ut stónd er nog, hiël en öngeschönde. Ik heb toen drek motte prebiëre, of ter hiër nog water uut was te kriëge. En al was ut water nog zó kald, ik heb gewasse mien gezicht en hand. Geej viënd ut mêschien mêr flauwe kul, mer hiër heb ik toen óver ut Vaöle gebruld. Ut was net of de huus ow an stönte te gaape, zoë zonder deuren en zonder ramen. Bunker en loëpgraaf, alles liëp hier dur mekaar. alle bêke zaate toe, en her en der leij en doëije koe. Ut huus van Toën den timmerman, dat is ut énigste wor iën mén nog slaope kan. Ut Vaöle dat was zwaor geschönde, met de tiët den hélt de diepste wónde. Men zaat nie beej de pakke nêr, Vüölese bevolking die kwaam uut de vreemde wêr. Men wónt iën hök en stal, en vraogt hoe lang dat ut duure zal. Dur ïëndracht de hand iën elkaar te slaon, bleef ut Vüöle vört bestaon. Ut Vüöle dat kreeg en égge kérk, de kroën, vur al dat sjouwe en wérk. Toen hiër dan woningen wiërre gebouwd, was ik volwasse, en ben ik getrouwd. Brugpas zoë hiët dees neëje wiek, mêr ut Philipse pümpke, dat waürre weej kwiët. Toen ik mien höfke um ging spaaije, heb ik de laeste stukke er van óp gegraüve. Rüstig en tevreeje, waon ik noüw óp dat stukske grónd, wor óp, êns ut Philipse pümpke stónd. Merseloseweg 20 Venray blijft geloven in kwaliteit ZEKER NU!! Scheepjes Neveda Hubner Tubor Tube? Arlaan Angora KATOEN 1984 IS BINNEN (weer apart)

Peel en Maas | 1984 | | pagina 7