VEILIG VERKEER VENRAY AGENDA TROUWRING NA 13 JAAR TERUG Op reuma kun je niet bezuinigen Grote modeshow in Dancing Bos in St. Anthonis ORGELCOMITË VENRAY HYPNOSE SPORTHAL DE WETTELING Goed nieuws voor de Dr. Hub van Doorne- school in Deurne PEEL EN MAAS OUDE FOTO Hoewel wij zelden op de hoogte wor den gebracht van de resultaten van po- litie-verzoeken in ons weekblad, werd ons nu medegedeeld dat de oproep, in ons blad van vorige week aan de eige naar van een ring, wel bijzonder gauw succes had, Want enkele uren na het verschijnen van ons blad kwam al een telefonisch reaktie. Dat telefoontje was bij brigadier A. Beuving bijzonder wel kom, want hij zat met die ring lelijk in zijn maag. Alle gemeenten in de buurt waren al benaderd; ook de pastores in dezelfde buurt en ook had hij het bis dom benaderd of er mogelijk een regis ter was waar alle huwelijken in werden vermeld. Dat telefoontje kwam van mevr. Petra Oomens aan de Eligiusweg, die meldde dat haar man Bart, ongeveer 13 jaar geleden zijn trouwring had verloren, vermoedelijk tijdens een sneeuwbalge vecht tussen de leden van de Venrayse vrijwillige brandweer die toen op het terrein van het psychiatrisch ziekenhuis een oefening hadden. De gemelde datum bleek hun trouwdatum te zijn. Zij waren getrouwd in Helden, en déér had de brigadier niet geïnformeerd. Tuinman Jo Sikes, die op het terrein van Servatius met grondwerkzaam heden bezig was zag de ring in de grond glinsteren. De eerlijke vinder deponeer- de de ring bij de politie I Het Nationaal Reumafonds kon tot nu toe aan haar verplichtingen t.o.v. de reumaptiënten voldoen. Dat kon, dank zij de publieksbijdragen, want subsidie van het Rijk is er niet bij. Die verplich- j tingen blijven echter in de toekomst ook al in 1984 bestaan. Daarom wordt er een beroep gedaan op de Nederlandse bevolking, niet te bezuinigen op de collecte Voor het Na tionaal Reumafonds. Reumapatiënten kunnen ook niet be zuinigen op hun ziekte en pijn. Bedenk dat, wanneer er tijdens de landelijke in- zamelingsaktie in de week van 12 - 18 maart een collectant bij u langs komt. Weet, dat uw geld goed wordt besteed aan bijvoorbeeld het wetenschappelijk onderzoek naar geneesmogelijkheden voor reuma. En aan de persoonlijke hulp, o.a. aanpassingen, voor de reu mapatiënt. Maar ook, om gehandicapte reumapatiënten in de gelegenheid te stellen eens een keer met vakantie te gaan. Wilt u meer weten, schrijf of bel dan naar het Nationaal Reumafonds, le Sweelinckstraat 62, 2517 GG Den Haag, telefoon 070 - 46%%. Voor het geval u de collectant mist; het postgironummer is 324 en het bank gironummer 70.70.70.848. Woensdag 14 maart organiseert Boe tiek 't Cleerenwinkeltje te Boxmeer een unieke modeshow, met als presentator Ron Brandsteder, door U allen bekend van de Showbizquiz en die ook als zan ger grote faam maakt. Ron Brandsteder zal deze klasse avond niet alleen als presentator te be wonderen zijn, maar ook als zanger, sa men met zangeres José. Ook José zal een half uur show en zang ten tonele brengen. Waar het deze avond echter in éérste instantie om draait is de nieuwe mode, die-U wordt gepresenteerd door Boetiek 't Cleerenwinkeltje uit Boxmeer, een boetiek die de laatste tijd een opvallen de collektie mode etaleerd. Kwaliteit, kleur, mode en prijs zijn be langrijke gegevens die op woensdag 14 maart in Dancing Bos aanschouwd kun nen worden. Het Cleerenwinkeltje biedt U exclusi viteit en kwaliteit. Merken zoals Inwear, Matinique, UFO, New Man, Zapa enz. enz. Dames.... en heren, U mag deze unieke gala-avond niet missen. P.S. Er is geen voorverkoop van en- Ireekaarten. Kom dus'op tijd!f Aan vang half negen. ORGELCONCERTEN Ook dit jaar organiseert het Orgelco mité Venray weer enkele concerten in de Grote Kerk. Helaas is het door vermindering van subsidie niet mogelijk om drie concerten te organiseren zoals in voorgaande ja ren. Op 14 juni zal de bekende organist Tijn van Eyck concerteren. Op 13 sep tember zal Corry Dam-Ballegooyen op treden m.m.v. Ytze Dam, altviool. Beide concerten beginnen om 20.15 uur en zijn vrij toegankelijk. Te zijner lijd zullen wij U uitvoerig informeren d.m.v. dit blad. In zaal ,,De Volle Maan" te Venray verzorgt dhr. J. Janssen, van het Hyp- no-Agogisch Centrum Venray, op 14 maart een bijeenkomst omtrent hyp nose. Hij geeft de bezoekers informatie over de ontwikkeling van hypnose door de jaren heen, en over de verschillende toepassingsmogelijkheden ervan. Daarnaast zal dhr. Jansen met vrij willigsters uit het gehoor een demon stratie in hypnose geven DEMONSTRATIE De demonstratie is een nadere ken nismaking met hypnose en verschillende mogelijkheden zoals: Waakhypnose (het lichtste stadium) Regressie onder hypnose (terug in bijv. leeftijd). Posthypnose (handelingen die na de hypnose zelf uitgevoerd kunnen worden). Uiteraard zal er voor worden gewaakt dat niemand belachelijk gemaakt wordt of zich beledigd kan voelen. De entree voor deze bijeenkomst be draagt 3,Aanvang 20.00 uur. GETUIGEN GEVRAAGD VAN VERKEERSONGEVAL De politie vraagt nu nog dringend ge tuigen van het ongeval, dat vorige week woensdag op de Maasheseweg ter hoogte van boerderij Seykens plaats vond. Speciaal wordt verzocht de be stuurder van de personenauto, die achter de combi-vrachtwagen heeft ge reden, zich te willen melden. Zoals wij reeds in onze vorige uitgave berichtten, heeft dat ongeval aan één persoon het leven gekost en wel de 32- jarige Gerard Jentjens uit Baarlo. Twee andere inzittenden, de 37-jarige be stuurder W. uit Reuver werd levensge vaarlijk gewond, de 44-jarige B. uit Te- gelen liep zeer ernstige verwondingen op, terwijl de 31-jarige J. uit Maasbree en de 23-jarige J. uit Tegelen licht wer den gewond.. Verder moest de 17-jarige Maria Seykens zich onder medische behande- deling stellen. Zij werd gewond door een door de luchtdruk verplaatste diep vriezer. Leden van de Venrayse brandweer zijn met personeel van een aannemers bedrijf urenlang in de weer geweest om de woning voor instorten te vrijwaren en om de woonkamer weer enigszins bruikbaar temaken. Omtrent de oorzaak van het ongeval kunnen de deskundigen geen verklaring geven. „VERKEERSEDUCATIE SPEERPUNT IN STRIJD TEGEN ONVEILIGHEID" „Ik wil eerst proberen de mensen te overreden een veiliger verkeersdeelne mer te worden. Het treffen van bepaalde wettelijke maatregelen kan daarna altijd nog als dit niet lukt". Die opvatting ventileerde staatsecre taris drs. J. F. Scherpenhuizen van Ver keer en Waterstaat nadat hij de Tweede Kamer het al in september 1982 beloof de Nationale Plan voor de Verkeersvei ligheid (NPV) in aangepaste vorm er moest 20 miljoen gulden worden bezui nigd had aangeboden. Oyer het plan, dat twee lijvige boek- werken omvat, 129 maatregelen noemt, 40 miljoen gulden kost en een looptijd heeft van twee jaar, moet het parlement later dit jaar oordelen of het in voldoen de mate de verkeersveiligheid bevor dert. GEWOON TE KOOP „Gelukkig is grotere verkeersveilig heid gewoon te koop", aldus de staats secretaris, die zeker weet dat het aantal doden en gewonden in 't verkeer verder kan worden teruggedrongen en meent met het Nationaal Plan voor de Ver keersveiligheid het kwaad van de ver keersonveiligheid met meer kracht te kunnen bestrijden. En dat mag ook wel, want elke dag zijn er wel enkele gezinnen in Nederland, die getroffen worden door een dodelijk ongeval van één die hun dierbaar is. Gemiddeld valt iedere vijf uur een dode in het verkeer op de Nederlandse weeen. iedere zeven minuten een gewonde en iedere dertig seconden gebeurt er een verkeersonge val. Het verkeersveiligheidsplan is dan ook gemaakt om dit e'n volgend jaar het aantal doden en gewonden, materiële en immateriële schade en het aantal onge vallen te verminderen en om de dreiging die van het verkeer kan uitgaan, terug te dringen. KWETSBAREN De voorgestelde maatregelen zijn vooral bedoeld om de meest kwetsbare verkeersdeelnemers beter te bescher men: jeugd, ouderen en mensen met een handicap. Verkeerseducatie speelt daarbij een belangrijke rol. „In de verdere bestrij ding van de onveiligheid in het verkeer FIETSENDIEFSTALLEN Ondanks de postcodes welke in de Fietsen zijn of konden worden aange bracht kwamen er tijdens de carnavals dagen weer enkele aangiften van diefstal van fietsen binnen, vooral in het centrum. Maar weer werd bewezen, dat die postcodes wel degelijk hun waarde hebben. Bij de Gezinszorg aan de West singel werd bijvoorbeeld een bruine fiets gevonden. Middels de postcode kwam men er achter dat die fiets in Oirlo thuishoorde. Voordat aangifte van diefstal was gebeurd, kreeg de eige naar van de politie te horen dat zijn fiets in Venray stond. Bij de gymzaal aan de Past. v. d. Gaetstraat werd een afgesloten oranje kleurige kinder-racefiets ontvreemd. De 12-jarige eigenaar is door die diefstal érnstig gedupeerd. Hopenlijk brengt hier het postcodenummer de oplossing. Ook kwamen er weer twee meldin gen binnen van diefstal van fietsen. Een vanaf de Merseloseweg, de andere vanaf de Julianasingel. In de nacht van vrijdag op zaterdag zagen politiemannen in de Hofstraat de 17-jarige v. H, uit Meerlo- Wanssum op een z.g. Omafiets rijden. Bij controle bleek die fiets even tevoren te zijn gestolen bij een café in Venray. De rechtmatige eigenaresse kon, riadat zij de diefstal bemerkt had, de fiets weer in ontvangt nemen. V. H. kon na opma king van procesverbaal zonder Fiets huiswaarts keren. BALDADIGHEID Twee 20-jarige Venrayse jongelui werden aangehouden wegens baldadig heid in Venray-centrum. Procesverbaal zal worden opgemaakt. VERNIELINGEN Tijdens de carnavalsdagen werd een ruit vernield van het Jeugdgebouw van de Scouting Peelspeurders „Het Peppelhuus". Tijdens de carnavalsdagen werd in de Gussenstraat te Leunen bij een woning een tuinmuurtje van patioblok- ken over een lenete van 5'A meter ver nield. DIEFSTALLEN EN INBRAKEN Tijdens de carnavalsdagen werd ingebroken in restaurant Vlakwater. Een fruit- en sigarettenautomaat en een kastje waren met geweld opengebroken. Ontvreemd waren een geldbedrag en sigaretten. Een bewoner van de Vivaldistraat deed aangifte van inbraak in zijn woning. Drie postzegelalbums, enkele bijzondere series en een grote hoeveel- heicLreprodukties van bekende meesters warén ontvreemd. Een schade van enkele duidenden guldens. Ook werd ingebroken in een woning in de Hoenderstraat. Daar ver dwenen, gouden en'zilveren sieraden en een bedrag van enkele honderden guldens. Een bewoonster van de Kruiden laan kwam tijdens de carnavalsdagen 's avonds thuis en ontdekte dat er onge wenst bezoek was geweest. Ontvreemd waren een kistje met buitenlands geld, diverse bescheiden, een rood leren por- temonnaie, een bankpasje van de Cre- dietbank en een bedrag van ongeveer 300 gulden. is de educatie één van de speerpunten", oordeelt staatssecretaris drs. Scherpen huizen. Andere maatregelen uit het Nationaal Plan voor de Verkeersveiligheid zijn: verbetering zijzichtbaarheid van fietsen (verplichting in 1985 scheelt 80 tot 100 doden en zwaar gewonden per jaar), bestrijding van hel alcoholgebruik in het verkeer (nieuwe voorlichtingscam pagne van 500.000,invoering van de ademanalyse als vervanging van de bloedproef, bevordering van het ge bruik van de autogordel voor- en achterin, en de aanpak van verkeerson gevallen concentraties. OP BREED FRONT Het is de bedoeling dat het NPV zal worden uitgevoerd in nauwe samenwer king met provincies, gemeenten en par ticuliere organisaties als Veilig Verkeer Nederland. Een aanpak op een breed front derhalve. In 1986 wordt bekeken welke resultaten zijn geboekt. Daarmee kan dan rekening worden gehouden in het beleid in de jaren daarna. Veilig Verkeer Nederland is betrok ken bij de uitvoering van tenminste 26 van de 129 concrete verkeersveiligheids- maatregelen, die staatssecretaris drs. J. F. Scherpenhuizen van Verkeer en Waterstaat dit en volgend jaar wil reali seren. Voor deze 26 maatregelen, die vooral van belang zijn voor de verkeers educatie, de verkeersvoorlichting en de kwetsbare verkeersdeelnemers als kin deren, bejaarden en gehandicapten, is ruim 6 miljoen gulden van de in totaal 40 beschikbaar. STIMULANS Op een andere plaats wordt het maken van lesmateriaal voor het geven van verkeerseducatie aan kinderen met een handicap een maatregel genoemd, waaraan onder andere Veilig Verkeer Nederland een extra stimulans zou kunnen geven. In het Nationaal Plan voor de ver keersveiligheid staat dat WN zal worden betrokken bij de promotie van het voort te zetten Haagse Verkeers- onderwijsproject, dat het maken van een compleet leerplan voor de verkeers educatie ten behoeve van het toekom stige basisonderwijs omvat. Op de vereniging zal een beroep worden gedaan ten behoeve van de in houdelijke advisering over de ontwikke- AANRIJDINGEN Op de Horsterweg werd onvol doende opgelet waardoor een perso nenauto uit Horst en een personenauto uit Venray met elkaar in botsing kwa men. 4 Op de kruising Kempweg-Westsin- gel werden de voorrangsregels niet in acht genomen. Daardoor botsten -n personenauto uit Venray en een bestel auto uit Nijmegen tegen elkaar. Op de kruising bij de Paterskerk verleende een Venrayse autobestuurder geen voorrang aan een rechtdoorgaande personenauto en daardoor ontstond een botsing. De 38-jarige bestuurder van een personenauto uit Venray reed over de Paterslaan, gaf vóór de kruising met de Antoniusstraat richting aan, maar met de bedoeling de Leunseweg op te rijden. Een op de kruising Antoniusstraat-Pa- terslaan wachtende automobilist, dacht terecht dat de andere auto de Antonius straat in wilde rijden en hijzelf dus vrij de Paterslaan op kon. Door dat misver stand, veroorzaakt door te vroeg rich ting aangeven kwamen beide auto's met elkaar in botsing. Een Horster autobestuurder gaf op de kruising Langstraat-Paterslaan- Langeweg geen voorrang aan een Venrayse personenauto en daardoor ontstond een botsing. Gelukkig bleef het bij alle botsingen slechts bij materiële schade. DOORRIJDING NA AANRIJDING Op de Watermolenstraat werd een lantaarnpaal door een auto aan diggelen gereden. De bestuurder reed na de bot sing door. Hij had pech, want een getuige noteerde het kenteken en gaf dat door aan de politie. De auto werd even later aangetroffen op de parkeerplaats bij het station te Oostrum. Die auto was aan de voorzijde beschadigd. De bestuurder, een inwoner van Venray, werd later door de politie aangetroffen. Hij bekende die botsing te hebben ver oorzaakt, op het moment dat hij met een doek de voorruit van de auto wilde schoonvegen. De politie constateerde echter ook dat de bestuurder gedronken had. Hij moest de bekende proeVen on dergaan en kreeg een rijverbod en de aanzegging dat van een en ander proces verbaal zal worden opgemaakt. DIEFSTALLEN Uit een Venrayse personenauto welke geparkeers stond op de Industrie straat werd een stereo-auto-radio-caset- terecorder ontvreemd. Toegang tot de auto was verkregen door het portier raampje te vernielen, nadat kennelijk eerst getracht was het porlierslot te for ceren. Een draagbare Philips radio en een hoeveelheid gereedschap werd ont vreemd uit een woning aan de Kemp- weg, welke de eigenaar aan het opknap pen was. Binnengekomen was men door het verbreken van een raam, Uit een auto, die achter een woning aan de St. Jozeflaan te Smakt geparkeerd stond, was een auto-radio- cassetterecorder ontvreemd. Hoe die diefstal heeft plaatsgevonden is nog niet duidelijk. Bij een van de kantoren in „De Clockert" was een inbraak gepleegd. Een bureau was opengebroken, maar er kon nog niet worden medegedeeld of er wat vermist wordt. ling van audio-visuele materialen voor kleuter- en lager onderwijs. Bemoeienis is er ook met de opstelling van een ver- keerseducatieprogramma voor de on derbouw van het voortgezet onderwijs. SCHOOLROUTES VVN houdt zich voorts bezig met de ontwikkeling van informatie over schoolroutes aan leerkrachten in het voortgezet onderwijs, de evaluatie van de verkeerseducatiefilm „Jij op je Fiets" voor brugklassers en de verbete ring van het verkeersonderwijs op de pedagogische academies. Specialistische kennis zal VVN gaan gebruiken bij het opzetten van een voortgezette rij-instructie voor automo bilisten met een handicap, het samen stellen van een handboek over infra structurele voorzieningen voor mensen met een handicap en betere beveiligings middelen voor blinden en slechtzienden. van 9 t.m. 15 maart 1984 Vrijdag 9 maart: KNVB zaalv. comp.: 19.30 Panken-Veronica 20.30 De Wetteling-Raadhuisplein 2 21.30 De Klomjp*GFC 3 22.30 De Wieën-Ford Oldtimer Zaterdag 10 maart: KNVB zaalv. comp.: 09.00 dames De Klomp-SVCB 10.00 dames 't Huukske-Venrode 2 12.30 De Wetteling 3-de Klomp 2 13.30 't Huukske-Venrode 4 14.30 Panken 2-SVCB 2 15.30 Siebers Fr.-Pauline 4 16.30 dames Venrode 1-Pauline 2 17.30 dames Pauline 3-Pauline 1 19.00-21.30 Jumpers basketbal KNVB zaalv. comp.: 21.30 FC Hento 2-Venrode 3 22.30 Koetshuus-Veronica 2 Zondag 11 maart: 14.00-18.00 Manual handbal comp. 18.30-20.00 KNKV korfbal comp. 20.00-21.00 zaalv. vr. 21.00-22.00 Manual handbal Maandag 12 maart: 18.00-21.00 VC Rooy tr. KNVB zaalv. comp.: 21.00 FC Hento-Fermonia Boys 22.00 Venrode 4-Wittenhorst 2 23.00 SVCB 2-de Wieën Dinsdag 13 maart: 18.00-21.00 VC Rooytr. 21.00-23.00 badminton Woensdag 14 maart: 18.00-23.00 Badminton Donderdag 15 maart: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooytr. Aan de jaren van hoop op een gunsti ge beslissing, en angst voor een toch nog negatieve uitslag is definitief een einde gekomen. Afgelopen week ontving de school bericht van het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen dat goed keuring is verleend op de ingediende verbouwingsplannen voor huisvesting van een afdeling CONSUMPTIEVE TECHNIEKEN aan de Scholengemeenschap „Dr. Hub. van Doorne" (LTS/LAS) te Deurne. Eerstdaags zal Coopmans Bouwbe drijf B.V. te Deurne met de .werkzaam heden beginnen. Er is een zodanige planning dat de lokalen voor deze lessen, ingericht en wel, gebruiksklaar kunnen zijn op 1 augustus 1984. De schoolleiding stelt zich voor te starten met twee 3e klassen algemeen consumptieve technieken. Dit betekent dat ongeveer 50 meisjes en jongens die bevorderd zijn naar het 3e leerjaar Voortgezet Onderwijs (LTO - LAO - LHNO - LEAO - MAVO - HAVO- VWO) de mogelijkheid wordt geboden hun opleiding te beginnen in Brood- en Banketbakken en Koken - Serveren. In het 4e leerjaar is er dan de moge lijkheid tot enige specialisatie in één van die twee richtingen. De school is ook erg ingenomen met het feit dat men er nu reeds in geslaagd is een eerste vakleraar aan te trekken. Benoemd is de heer J. Maas uit Deur ne, die niet alleen in het bezit is van de dubbele bevoegdheid (bakken én ko ken), maar oook kan bogen op een ruime ervaring aan een dergelijke school in Tilburg na jarenlang in het bedrijfsleven in deze sector werkzaam te zijn geweest. Straks toegerust met ruime, up-to- date ingerichte lokalen bekwame vakleerkrachten en veel enthousiasme bij bestuur en direktie van de school kan gesteld worden dat Deurne en daarmede de regio Brabantse en Lim burgse Peel een waardevolle onderwijs voorziening rijker is geworden. BEGIN VAN BRAND Venrays brandweer moest in aktie ko men na een melding dat brand was uit gebroken in een woning ^an de Albion- straat. Door oververhitting van de schoorsteen was de overkapping in brand geraakt en gaan smelten. De bewoner was de brand reeds meester toen de brandweer arriveerde. Hun werk bleef tot een goede na-controle be perkt. openbare bibliotheek venrau afd. voor volwassenen, Julianasingel 33, afd.voor de jeugd, Schoolstraat 32, VENRAY Tel. nr. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten voor de jeugdafdeling: 326. Broeders, J. N. Werken.... in de zwakzinnigenzorg. Beknopte infor matie over de organisatie van de zwak zinnigenzorg en over de verschillende opleidingen die aansluiten op het wer ken met zwakzinnigen. 577.3. Keulen, E. van en K. van Wissen. Het riviergebeied. 588.1. Mabey, Richard. Het ver haal van de eik. Het leven van de eike boom en de planten en dieren om en op de boom. Vanaf middenklassen basis school. 612.1. Heslenfeld, G. en C. Bock- weg. Rob gaat naar het revalidatiecen trum. Rob gaat een poosje naar een revalidatiecentrum waar allerlei mensen hem met zijn handicap helpen. t 621Couvée, Simon. Leuke spelle tjes uit oma's tijd. (26.4. Boerlage, M. Weven. Beknop te beschrijving van weeftechnieken zon der weefgetouw. 694. Romeijn, B. Werken.... in de bouw. Praktische voorlichting over di verse beroepen in de bouw, waarbij o.a. opleiding, werkomstandigheden en ar beidsverhoudingen worden beschreven en adressen voor voorlichting worden gegevn. 763. Meewis, F. en H. Paping. Deltas foto-encyclopedie. Allerlei we tenswaardigheden en adviezen over camera's, lenzen, hulpstukken, dag- en kunstlicht, lampen, flitsen en Filters. 912.7. Reitsma, Jan. Ken je die van die „dubbele punt?" Bundel met ca. 375 moppen over allerlei onderwer pen. Vanaf ca. 10 jaar. 928. Stilma, Lize. Pardon, het was gisteren; feiten en gevolgen van de jaren "3-'45 opgetekend voor jonge mensen van de ajren '80. Beknopte beschrijving van de voorgeschiedenis van de Tweede Wereld en van de jodenvervolging. Informatie over de openbare bibliotheek te Venray: Wanneer u in een groep(je) een rond leiding door de bibliotheek aan de Ju lianasingel wenst, willen wij dat gaarne voor u regelen; u kunt dan worden geïnfomeerd over de catalogus, de kaar tenbakken, de indeling in soorten boeken (b.v. Waar staan de romans, waar de reisgidsen, de Duitse literatuur, waar de dia's, de kookboeken, waar de grote-letter-boeken?) en de gebruiksmo gelijkheden van onze middelgrote boe kerij van ruim vij ftigduizend delen. De bibliotheek is er voor iedereen en wij hopen, dat er in de komende jaren van steeds meer vrije tijd door steeds meer mensen van alle leeftijden gebruik gemaakt zal worden van deze unieke verworvenheid van de zestiger en zeventigerjaren. 'n leesbare krant Deze week willen we op verzoek gaar ne een foto plaatsen van de in de jaren 40 en 50 veel gehouden melkcursussen. Deze groep Merselose cursisten leg den hqn examen af op het bedrijf van de familie Willems in Weverslo met als re sultaat: allemaal geslaagd. Dat was in augustus 1984. De namen van de geslaagden: Bovenste rij v.l.n.r. Leo Arts Antoon Arts Teng v. Mei- jel Harry de Mulder Harrie v. Hoof Teng Pubben Teng de Mulder Teng Arts. Middenste rij. Mien Pubben - Trien Pluk Grada Janssen-v. Dommelen Truus v. Rijs wijk Anna Janssen Mien v. Rijswijk. Zittend: Wim Arts Wim Muijsers Wim v. Rijswijk Wim Janssen. Foto's kunt U nabestellen bij J. v. d. Putten, Westsingel 18, tel. 89803. Hebt U ook 'n oude foto, die U graag in Peel en Maas zag geplaatst, dan kan dat. Er zijn geen kosten aan verbonden. Ook het formaat van Uw foto doet niets ter zake. Wel zorgen voor onderschrift of nadere gegevens. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, A. Francken, T. Lank- veld, H. Schraven en J. Wittgen: H. SCHRAVEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck- Keizer, F. Schmeetz, T. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: T. VAN THIEL tel. 88800 DOKTER VAN DONGEN Kabroekstraat 12, America Telefoon 04764-1707 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN Van heden vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. MONNIKSKAP Paterslaan, hoek Patersstr., tel. 80140 Openstelling zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. JANSSEN JR.tel. 82557 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en M.G.A.M. Loonen dienst op vrijdag, zaterdag en zondag M. LOONEN Mgr. Hanssenstr. 42 Oostrum tel. 82690 Spreekuur kleine huisdieren: Za. en zo. van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak. DIERENARTSENPRAKTIJK M.J. van Winden en E.M. Ruymbeek tel. 04780-81336/83829 J.M. VAN WINDEN Stationsweg 8, Venray, tel. 81336 WEEKENDD. VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van Mevr. v. Dillen, Mevr. Stevens, Mevr. Tiggeloven en Mevr. Timmermans. MEVR. TIGGELOVEN Florishof 23, Venray, tel. 82411 Vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKD1ENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van Mevr. Stevens en Mevr. Tiggeloven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. TIGGELOVEN Florishof 23, Venray, tel. 82411 Afspraken maken elke ochtend tussen 8 en 9 uur en 's avonds tussen 18 en 19 uur. REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray, Meerlo en Wanssum is bereikbaar via Tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijk verpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er gelegenheid van maandag t.m. vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uitlee nartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleegkundige van de wee kenddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na ge bruik zo spoedig mogelijk terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Zwangerschapgymnasliek: Aanmeldingen via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur, telefoon 83859 Zuigelingen- en kleuterbureau uitsluitend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landweer!" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige op maandag, woensdag en vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur, telefoon 88273 of 85900. GEZINSZORG VENRAY Westsingel 5 Tel. 04780-86363 Spreekuur: dagelijks van 9 tot 10 uur. ONDERWIJS- EN BEROEPSKEUZE VOORLICHTING VENRAY Leunseweg 2a, tel. 10032 Openingstijden: ma. t.m. do. 8.30-12.45 uur en 13.15-17.00 uur. vr. 9.00-12.30 uur en 13.00-16.30 uur. INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM, LIMAGAS en WML Past. Wijnhovenpark 1, 5801 BZ Venray tel. 04780-86333 Geopend ma. t.m. vr. van 9.00-17.00 uur ALGEM. HULPDIENST VENRAY Tel. 04780-84163 Bereikbaar elke werkdag van 9.00-11.00 en van 19.00-20.00 uur. NV1H COC afd. Venray Telefonische opvang voor homoseksuele mannen/vrouwen Postbus 316 - lel. 88809 bgg 10211 JEUGD MAATSCHAPPELIJK WERK Hoenderstraat 33. Venray tel. 85251 open ma. t.m. vr. van 10.00-1 (.30 uur. RECHTSWINKEL HORST-VENRAY Postbus 6110 Horst Schoolstraat 41 Spreekuur: vrijdag 19.00-20.00 uur Tel. 04709-3298 (alleen deze uren) RECHTSKUNDIGE DIENST FNV Elke 2e en 4e donderdag v.d. maand van 17.00 tot 19.00 uur in het Vormingscentrum, Bevrijdingsweg 2a, Venray (nabij de LTS/. Eerst telefonisch afspraak maken te Tilburg Tel. 013-350315

Peel en Maas | 1984 | | pagina 3