SPRINGPLANK VERENIGINGSNMJWS ebberink EEN VENRAYS RECORD? ^l^CLido' VROUWENGILDE Venrays Mannenkoor /*- -ir? KINDERKOOR de BANDELIEREN GROENE KRUIS VENRAY FNV-NIEUWS WERKGROEP EX TRIMCLUB Heil der Zieken VREDESBERAAD VENRAY OJC DE BRAK JUM Merselo WERELDWINKEL Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. Donderdag 1 maart om 19.30 uur re petitie tenoren en om 20.00 uur gehele koor in Vlakwater. Donderdag 8 maart om 19.30 uur de bassen en om 20.00 uur repetitie voor het hele koor. Zaterdag 3 maart uitzending door de K.R.O. van 't Apeldoornconcert in het programma ,,Zin in muziek" Hilversum 4 om 15.30 uur. Donderdag 8 maart om 19.30 uur re petitie bassen en om 20.00 uur het gehe le koor. Na afloop herringschelle. Donderdag 29 mrt, algemene jaarver gadering om 20.00 uur in Vlakwater. Vrijdag 27 april 18.00 uur opluiste ring receptie Henk Janssen t.g.v. 25- jarig bestaan. Nieuwe leden zijn welkom op de we kelijkse repetitieavond op donderdag in Vlakwater. Reis Saulheim is op 23 en 24 juni, dus vrij houden deze data. Oud papier? U weet 't achter garage van Ham! Afmelden bij R. van Mil, tel. 86917 of clublokaal Vlakwater, tel. 82318. KONINKLIJKE HARMONIE EUTERPE VENRAY HARMONIE Donderdag 1 maart 19.30 repetitie in de Perdstal. Maandag 5 maart. Deelname optocht. Bijeenkomst om 14.11 uur nabij Schuttersveld. AGENDA Zaterdag 7 april voorjaarsconcert in Reuver samen met Philharmonie Reuver. Zondag 15 april Zondagochtendconcert in foyer schouwburg. Vrijdag 18 mei. Serenade. Zondagen 20 en 27 mei. Communiefeesten Zondag 17 juni. Intocht Jeugdvierdaagse. Vrijdag 29 juni. Buitenconcert Markt Venray. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 1 maart. 18.30 uur repetitie in de Perdstal. Zondag 4 maart. Deelname kinderoptocht. Bijeenkomst om 14.11 uur bij de Grote Markt. Maandag 5 maart. Deelname aan grote optocht. Bijeen komst om 14.11 uur bij 't Schuttersveld. Donderdag 8 maart Geen repetitie. In de carnavalsweek vervallen ook al le individuele lessen. HOFKAlfx Zie mededelingenblad. DRUMBAND Zondag 4 maart. Geen repetitie. viMKwoofi r DEVREDESKLOKJESf#1 Vrijdag 2 maart Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Vrijdag 9 maart Geen repetitie. Vrijdag 16 maart Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Zaterdag 17 maart We zingen de avondmis van 19.00 uur. Vrijdag 23 maart. Repetitie 1 e stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Vrijdag 30 maart. Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Blokfluitgroep Vrijdag 16 maart de blokfluit meene men. Woensdag 7 maart is er geen blokfluit uurtje. Dan zien we jullie vrijdag allemaal in carnavalskleding komen! Wij wesnen jullie en jullie ouders ple zierige carnavalsdagen toe. ongerenkoor VREDESKERK VENRAY A.s. woensdag (aswoensdag) is er geen repetitie maar wel een ledenverga dering voor alle leden van koor en or kest. Dit begint om 18.30 uur. dus zorg dat jullie allemaal op tijd zijn, zodat we op tijd kunnen beginnen. De volgende repetitie is weer op 14 maart. Verder willen we jullie heel veel plezier wensen, tijdens de carnavalsdagen. „CAPRICCIO" Zaterdag 3 maart. Generale repetitie in de Grote Kerk om 10.30 uur. Zondag 4 maart Aanwezig zijn in de Grote Kerk om 10.30 uur. Maandag 12 maart Repetitie sopranen om 19.00 uur. Dinsdag 13 maart Repetitie alten om 19.00 uur. „BOJEMA", Vrijdag 2 maart. GEEN REPETITIE. Vrijdag 16 maart. VERGADERING, bestuur en ouders bij de fam. Beks in Leunen. Vergade ring begint om 20.00 uur. Vrijdag 30 maart Repetitie om 18.45 uur. „SALTARELLO" Zaterdag 3 maart. Generale repetitie in de Grote Kerk, standaards meenemen, om 10.30 uur. Zondag 4 maart. Om 10.30 uur aanwezig zijn in de Grote kerk (standaards meenemen). Zaterdag 10 maart. Repetitie om 15.30 uur. Dinsdag 6 maart: GEEN repetitie vanwege de carnaval. Dinsdag 13 maart: Om 18.15 uur no tenlezersgroep en om 18.30 uur koorre petitie.. Zondag 18 maart: we zingen de ge zinsmis om 11.00 uur. Wc zijn om 10.30 uur in het reptitiezaaltje, in uniform! Dinsdag 20 maart: repetitie notenle zers om 18.15 uur en repetitie hele koor om 18.30 uur. Zaterdag 31 maart: We zingen de mis van 19.00 uur. We zijn om 18.30 uur in het repetitiezaaltje. Als je ziek bent, of om een andere re den niet kunt komen oefenen of zingen, laat dat dan even weten! Voor de carnavalsdagen wensen we jullie heel veel plezier en we zien elkaar weer dinsdag 13 maart. St. Pe\^S Afgelopen vrijdag verleende joekska- pel Dikke Mik medewerking aan het Boeremoesbal op St. Servatius. Zaterdag jl. slaagden Marielle Lins- kens en José Verbruggen voor het majo- rettenexamen. Voor zaterdag 3 maart worden nog vrijwilligers gevraagd om de tent te ver sieren voor de jeugdcarnaval. Tijd 9.30 tot 12.30 uur. Op deze dag wordt van 18.00 tot 22.00 uur ook 'n groot jeugd- bal gehouden t.b.v. St. Petrus Banden. Ook jeugdprins Mare en gevolg zullen dit bal bezoeken. Dikke Mik zal zorgen voor de muziek. Voor de Carnavalsdagen. Zondag, vertrek LTS om 14.00 uur. Maandag, vertrek LTS om 13.30 uur. Dinsdag, vertrek LTS om 13.30 uur. Kleding naar eigen keuze dus geen uniform. Donderdag 1 maart zuilen op het Schuttersveld, optreden Claudi, Bianca, Marielle en Anja. Repetitietijden: Woensdag. St. Vincentius: Miniretten van 18.30 tot 19.30 uur. Afmelden bij Mevr. Siébers, tel. 85944. Majoretien van 19.30 tot 21.00 uur. Afmelden bij Mevr. Reijn- ders, tel. 85381. LTS: leerlingen vanaf 18.30 uur. Groepsrepetitie vanaf 19.00 uur. Repe titie hele korps 20.00-21.30 uur. Afmel den bij Ton Huibers, tel. 87380. Zondag LTS Leerlingen vanaf 10.00 uur; Mini retten 10.00-11.00 uur; Majoretten 11.00-12.00 uur; Korps 10.30-12.00 uur; Uniformenbeheer: W. Stoffels, tel. 87289; Instrumentenbeheer: L. Kusters, tel. 86089. Orkest vereniging Agenda: I.v.m. de carnaval vervallen de repeti ties op vrijdag, maandag, dinsdag en woensdag. De eerstvolgende repetitie is op: Vrijdag 9 maart. Om 18.30 uur repetitie voor alten en so pranen en om 19.15 uur voor tenoren en bassen. Afmelden: Secr. Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen: Vanwege de carnavalsaktiviteiten on derbreken we ons normale programma en gaan 9 maart weer verder. In „De Galm" is als datum voor het concert in Boxmeer aangegeven dinsdag 24 april. Dit wordt echter Zaterdag 28 april. Zondag 4 maart. Carnavalszondag. Om 10.15 uur zingen we de Hoogmis in de Paterskerk. Woensdag 7 maart. Van 18.30 tót 19.30 uur repetitie in het aktiviteitencentrum, Kennedyplein 1. Gaarne trouwe opkomst! Ook nieuwe leden zijn van harte wel kom en kunnen zich opgeven. Ook graag mannen. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij het bestuur. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Dinsdag 6 maart, geen repetitie i.v.m. de Carnaval. Wij wensen U fijne carnavalsdagen toe! Gedurende de openingstijden van het tuincentrum Henk Smits kunt U oud papier deponeren in de loods achter het centrum. In tegenstelling tot eerdere berichtge ving gaat voor het barokensemble de re petitie o.l.v. M. Stelten gewoon door. Plaats en tijd wordt nog bekendge maakt. De repetitie van het orkest gaat op 7 maart niet door vanwege de carna val. Woensdag 14 maart om 20.15 uur or kestrepetitie o.l.v. L. Bogaerds, en repe titie barokensemble o.l.v. M. Stelten. Repetitieruimte de M.L.K. school De Essel. Afmelden Pie Noten tel. 87858 n DAMESKOOR Woensdag 7 maart géén repetitie. Woensdag 14 maart om 20.00 uur re petitie voor het hele koor in zaal Thie- len. Maandag 19 maart excursie naar Info 3. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 24 maart zingen we om 19.00 uur weer tijdens de avondmis in de Vredeskerk. Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevr. v.d. Waerden, tel. 83659, of aan Mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332. In verband met de carnaval is het uit leenmagazijn in ,,De Clockert" op 5 en 6 maart 1984 uitsluitend geopend van 8.30 tot 9.00 uur. De uitleenmagazijnen Brukske en Landweert zijn op deze da gen gesloten. W.A.O.-ers Namens het bestuur nodigen wij u uit om op woensdag 14 maart de bijeen komst bij te wonen voor alle W.A.O.- ers die aangesloten zijn bij het FNV. Deze wordt gehouden in zaal „In den Engel", Poststraat te Venray. Als spreekster is aanwezig Margreet Jans sen, beleidsmedewerkster van de FNV Amsterdam afd. uitkeringsgerechtig den, en de aalmoezenier J. Peters. Als onderwerpen komen allerlei aktu- ele punten aan de orde zoals: uitkerin gen 1 jan. 1984 belastingen huursub sidie huurverhoging aanpassing wo ningen van gehandicapten de GMD in 1984 inkomstenbelasting en aftrekvak- bondskosten eigen risico en gezond heidszorg artikel 33 aaw en 44 wao De inkomstennotitie van de regering en wat het FNV er van vindt afschaffing c.q. beperking minimum dagloon. de raad van Kerken in aktie eigen bijdra ge AWBZ in ziekenfondsgrens verdere vragen en discussie sluiting 16.00 uur. Namens het bestuur FNV Werkgroep WAO afd. Venray Iedere dinsdag inloopavond van 19.30 tot 22.30 uur. Iedereen die eens zin heeft in een praatje en een kop koffie is er welkom. Donderdag 1 maart hebben we een kienavond waarbij enkele leuke prijsjes te verdienen zijn! Tot ziens op Hoenderstraat 33 Ven ray. U bent van harte welkom! EN KUITKLUP Ozze groep bustöt onguvèr uut 25 kels en vrollie. Ien en gebied van mier dan 35 duuzend minse zün toch miër minse ien buweging motte zien zudde zegge. Vien- de ut gek oof durfde gej nie te kómme? Ge ziet nie wies, ge lèft mar iëne kier en as dat ök nog gezoond en en bitje „Sportief" kan gebeure, is dat toch moj mitgenome oof nie sooms. Ut zien mar en paar uurkus ,,zwië-tu" mier nie. Pruuf zelluf is, hoe schon dat is urn smergus te „zwi-tu". Ziet zelluf hoe gej dan béter tigge veul mier dinge kunt, lekkur oontspanne en mit veul miër zin. Belóve kunne wej ollie alius, mar ut beste is as gej zelluf mit koomt loëpe. As gej ment dat gej van alius man- kiërt, doe dür dan zellef wat an en „oontspan" oow. Ziet now is iëne kier goed wies en göt trimme, ök mit dees daag. Weej doen dat 's winters um aacht uur smèrgus, sommers drie kwar- tierkes iër, sondags lope en speule um nege uur, swoensdags kuite en lope ien de gymzaal in de Watermeulestraot, ök um nege uur. De rest ziede ien de weekblaar oof bel anders mar efkus noar Piet Loomans, weliswaor iemport, mar den begriept oow wel..Belle is ut mekkelekst, 85384, schireve mudde ok wel mar dan ien ut hollands gèr, nor de Oeverlurestraol 14. O joa, dat zeuj ik nog host vergète. Wej zien altied vief minute vur dat wej beginne al dor, um oos te verzamele. Doede gillie dat dan ök mar, dat is mek- kulukker vur oos ommöl. Lop ze. Onze aktiviteiten. Zaterdagmorgen duurloop van 6 of 10 km op het Ballonzuilcircuit. We ver trekken om 8.00 uur vanaf Cooperbaan Beekweg. Zondagmorgen loop-, trim- en speloefe ningen. Vertrek om 9 uur vanaf Cooperbaan Beekweg. Woensdagavond om 21.00 uur gym zaal Watermolenstraat voor loop-, trim- en speloefeningen. Lopersgroep. Maandagavond 5 maart vertrek om 18.30 uur vanaf St. Antoniusveldweg 1. Lourdescomité afdeling Venray JAARVERGADERING Maandag jl. hielden we onze jaarver gadering in het parochiezaaltje van de Vredeskerk aan de Whistlerstraat. Er waren op deze bijeenkomst 22 aktieve medewerkers/sters aanwezig, terwijl vijf personen bericht van verhindering hadden toegezonden. Geestelijk adviseur kapelaan van Ga len kon op deze avond ook niet aanwe zig te zijn, maar getuigde middels een schrijven zijn belangstelling voor het Lourdes Liefdewerk in Venray. Mevr. van Stiphout-Pennings opende de vergadering met een hartelijk wel kom en een welgemeend dankwoord aan allen die het afgelopen jaar hun schouders onder het Lourdeswerk heb ben gezet. Na de gebruikelijke jaaroverzichten van secretaris en penningmeester volgde de bestuursverkiezing. Mevr. Alards- Herens stelde haar mandaat ter beschik king. Er was keuze uit vier kandidaten waaruit Mevr. Hendriks-Claessen als nieuw bestuurslid werd benoemd. Mevr. Jacobs-Evers werd benoemd tot lid van de kascontrolecommissie. Hoewel het Lourdescomité afd. Ven ray nog niet aan een tweede lustrum toe is, stond Mevr. van Stiphout hier toch even bij stil, omdat nl. in 1974 de eerste aanzet tot samenwerking was begonnen, waaruit enige jaren later officieel het Lourdescomité is ontstaan. Als blijk van blijvende herinnering bood zij aan alle medewerkers/sters een houten kan delaar met kaars aan, wat zeer op prijs werd gesteld. Van de rondvraag werd goed gebruik gemaakt en met de vertoning van wat dia's kwam een einde aan deze zeer ge animeerde bijeenkomst. De honderdste Limburgse Bedevaart naar Lourdes staat weer voor de deur. Deze wordt namelijk gehouden van 18 tot 25 mei. Wij hebben U al eerder kun nen mededelen dat de belangstelling voor deelname aan deze bedevaart groot is. Wij stellen het uiteraard op prijs om zoveel mogelijk pelgrims te vergezellen tijdens deze jubileumbedevaart. Hebt U interesse, of wenst U inlichtingen, stel U dan in verbinding met dhr. G. Philip- sen, Goudsmidstraat 42, Venray, tel. 04780-83575. HEERLUKWARM GEZONDHEIDSONDERGOED GEMAAKT VAN ANGORA WX. GEEFT U BESCHERMING BU KOUD EN NAT WEER hoek marktstraat-schoolstraat Op zaterdag 10 maart a.s. wordt in Roermond de jaarlijkse Diocesane reü nie gehouden. Hier kunnen alle oud pelgrims van 1983 aan deelnemen. Ook hun eventuele huisgenoten zijn die dag van harte welkom. Op deze reünie wordt o.a. een film vertoond van de jongeren-bedevaart naar Lourdes. Deze reünie wordt gehouden in de zaal van het cultureel Centrum „Oranjerie", Kloosterwandstraat, Roermond. Aan vang 14.00 uur. Afgelopen week hebben we de zieken uit het dekenaat Venray ingeschreven. Daarbij hebben zich verschillende pel grims eveneens laten inschrijven. Het aantal plaatsen dat we voor hotel „Du Vatican" gereserveerd hebben begint al aardig vol te raken. Mensen die eve neens van plan zijn in mei aan deze be devaart deel te nemen en graag met de groep uit dit dekenaat mee willenreizen, raden we aan niet te lang te wachten met het aanmelden, daar anders niet gega randeerd kan worden dat men in hotel Du Vatican terecht kan. De mei bedevaart is van 11 t.m. 18 mei. Hebt u vragen neem dan rustig contakt op met G. Pirlo, Esdoornstraat 18 Venray, tel. 04780-86018. Een telefoontje... en U krijgt alle in lichtingen die U wenst! Beste leden. Ons gilde is aangesloten bi het Vrou- wenberaad. Hierbij zijn 23 Venrayse vrouwenorganisaties aangesloten. Dit Vrouwenberaad heeft gemeend er goed aan te doen, plaatselijk een avond te or ganiseren in het kader van de „Interna tionale Vrouwendag". Een solidariteits betuiging met zowel de vrouwen uit de eigen gemeente, als met alle vrouwen in de wereld. Het programma ziet er als volgt uit: Koffie inleiding Optreden van Agnes en Miriam, 2x35 min. Een echt stuk vrouwencultuur met liedjes en mooie teksten uit het leven van vrouwen. Zeer de moeite waard afsluiting drankje en hapje. Op deze avond willen we ook de aan dacht vestigen op het projekt van de in ternationale solidarifeitsgroep Domitil- la, een projekt „open school" voor Bo liviaanse mijnwerkersvrouwen. Graag zijn wij ook U op donderdag 8 maart in de raadszaal van het gemeente huis. De entree is gratis en het begint om 20.30 uur. De zaal is open om 20.00 uur. Het zal zeker een geanimeerde avond worden. Op allerlei manieren zijn we al weer een stap verder in Nederland. Vanuit de Rijksvoorlichtingsdienst horen we dat een door de overheid zelf aangevraagd onderzoek aantoonde dat 51% van de C.D.A.-mensen, niet meer voor plaat sing van kruisraketten zijn, maar tegen!! Dat er nu dan toch nog sprake is van 16 raketten te plaatsen, is dan ook niet te snappen. Of toch wel? Die zestien zal het magische getal wel kunnen zijn om dit kabinet overeind te houden zoals het nu draait. Er wordt geminderd van 48 naar 16, maar is dit wel een mindering? Het is minderen op iets wat niet is. Verder houdt het een aantal mensen in geruststelling, maar waar over? Over dat militaire zaken (wapenindustrie) goed gaan? Over dat landsbelangen goed verdedigd kunnen worden? Over dat het de werkgelegenheid op den duur zou helpen. Wij geloven daar niet aan. Onze stap in Venray is nu, om men sen te vragen mee te werken, op éen of andere manier, aan de aktie „Betaal niet mee". We hebben persoonlijk men sen, die ook naar Den Haag zijn ge weest, afgelopen jaar op 29 oktober, aangeschreven en richten ons verzoek ook aan ieder ander. Help mee, b.v. fol ders rondbrengen, om iedereen in Ven ray op de hoogte te stellen. Vele handen maken voor ieder niet zo veel werk. Op- geven kan bij tel. 10842, 84876 en op nr. 86812. Wilt U eens zien wie o.a. ook zich met vredesaktivïteiten bezig houden kom dan naar de Vredeswandeling op 11 maart a.s. Daar treft U mensen uit de hele Regio Noord-Limburg. We starten om 10.45 uur bij de Grote Markt (kerk) en lopen 1 uur door Venray. Donderdag 1 maart treedt op in de Brak de groep Fall Out. De aanvang is 22.30 uur. Fall Out is afkomstig uit Dordrecht en Alphen aan de Rijn. De muziek wordt door de groep zelf omschreven als New Wave getint met rockinvloeden. Het repertoire bestaat uitsluitend uit ei gen werk en is pakkend van opzet. Dat „pakkende" kenmerkt zich ook door de stuwende en pittige presentatie bij elk Een levensgrote Abraham bracht ons op het idee eens proberen na te gan welke re cords men in Venray zoal behaald heeft. De Abraham op deze foto is volgens bakker Pierre Pijpers de grootste die ooit in Venray gemaakt is. Hij meet 1.80 m lang, en bestaat uit 15 kg deeg en 16 vulling (krenten enz.) Opdrachtgever was joekskapel Blaos Um Op die haar medelid Huub Kroon er mee verraste op zijn 50ste verjaardag. Volgens bakker Pijpers zal het zeer onwaarschijnlijk zijn dat er in Venray een gro tere Abraham gebakken wordt, want, aldus Pierre, wij hebben de grootste oven. Er zijn natuurlijk nog wel meer Venrayse records: de grootste gevangen vis, de kleinste hond, het dikste varken, de dikste aardappel, de grootste verzameling van iets en noem maar op. Wie meent voor vermelding bij de Venrayse recrods in aanmerking te komen, kan ons even bellen. Voor een foto zorgen we dan wel. Natuurlijk zijn er geen kosten aan verbonden. Dus wat belet U om mee te doen? Drum- en Showband Venray en omgeving Vrijdag 2 maart zal de jaarlijkse DSV-carnavalsavond gehouden worden in 'l Trumke. Aanvang 20.11 uur. Tel. 80508. Aftredend zijn Prins Geert en Prinses Brenda. Vorst Hans zal hen op gepaste wijze bedanken voor hun inzet over het afgelopen jaar. Wie er dit jaar over het D.S.V.-rijk zal gaan heersen zullen we op deze avond, welke met een discotheek opgeluisterd zal worden, meemaken. Alle leden met vrouw, man, vriend, vriendin en ouders zijn van harte wel kom. Maak er een gezellig feest van! Alle consumpties ƒ1,-; Maandag 5 maart a.s. om 13.30 uur Leunseweg i.v.m. Karnavalsoptocht. Kleding: vrije keus. Zondag 11 maart Majoretten Meeting in Horst. Aanvang 13.30 uur. Zondag 25 maart Solistenconcours Tamboers te Hegelsom. Zondag 29 april Solistenconcours Majoretten te Venlo. Eindelijk is het dan zover. De karna val staat weer voor de deur. De Springplank organiseert op vrij dag 2 maart als. een grote karnavalsa- vond voor al hun leden. Ook mogen jul lie deze avond gerust vriendjes en vrien dinnetjes meebragen, want hoe meer zielen, hoe meer vreugde. Deze avond is bedoeld voor de leden van de donderdag-, de vrijdag- eR de zaterdag- groep. We beginnen om 19.00 uur en sluiten deze avond om 22.00 uur. Mochten er ouders zijn die hun kin deren graag eerder af willen halen, dan bestaat hiervoor uiteraard de mogelijk heid. Op deze avond wordt jullie eigen prins of prinses bekend gemaakt. Te vens zal de jeugdprins Marc I met zijn gevolg deze avond een bezoek komen brengen. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door de joekskapel Efkes Waachte. Deze avond zal er geen entree worden gevraagd. Voor de kinderen van de don- derdaggroep en de zaterdaggroep is er uiteraard op 1 en 3 maart GEEN cluba vond. Wij als leiding zullen allemaal aanwezig zijn en hopen dan ook dat jul lie er ook zijn. Verder wensen wij jullie alvast veel plezier en tot vrijdag 2 maart om 19.00 uur in ons clubgebouw. optreden van de groep. Hierbij staat kwaliteit voorop! De bezetting: Ellen, zang; Piet, gitaar en zang; Boris Af, bas en zang en Dirk, drums. Vrijdag 2 maart jeugdbal in 't bagge- huus voor de jeugd van 12 t.m. 15 jaar. We zijn geopend van 19.00 lol 22.00 uur. Zaterdag 3 maart zijn we gewoon ge opend vanaf 20.00 uur. Iedereen vanaf 15 jaar is dan welkom. Zondag 4 maart goepend vanaf 13.30 uur voor iedereen vanaf 15 jaar. Om 19.00-22.30 uur jeugdbal voor de jeugd van 12-15 jaar in 't Baggehuus. Dinsdag 6 maart kinderbal voor kin deren tot 12 jaar van 10.00 tot 12.00 uur en van 19.00 tot 22.30 uur in 't Bagge huus. Vanaf 20.00 uur is JUM geopend voor karnavalsvierders vanaf 15 jaar. Wij wensen iedereen prettige karnavals- dagen toe en tot ziens in JUM. Vrijdag 9 maart gaan we zwemmen De wereldwinkel Venray heeft beslo ten dit voorjaar, vooral de aandacht te gaan schenken aan „Toerisme naar de Derde Wereld". Daarvoor willen we eerst een aantal zaken gaan onderzoe ken (o.a. wat zijn de voor- en nadelen, waar gaan mensen naar toe, waarom naar een Derde Wereld-land etc.). Later zullen we hiermee dan naar buiten toe treden. Daarnaast heeft de Wereldwinkel besloten om OPRUIMING te houden. Vanaf deze week zullen er naast een aantal gratis artikelen/brochures een heleboel boeken, folders, brochures e.d. vol met artikelen, achtergrondinforma tie e.d. over o.a. Derde Wereld-landen, kernenergie, kerkwapens, ecologische zaken e.d. in de UITVERKOOP zijn! Deze informatie is voor EEN PIEK nu te koop, zolang de voorraad strekt. Verder willen we mensen, die sympa- tiek staan t.o.v. de Wereldwinkel vra gen om BUTTONS die ze toch niet meer dragen, in te leveren bij de Wereldwin kel. Wij proberen die dan weer voor 1 piek te verkopen en zodoende onze kas een beetje bij te spekken. Want de We reldwinkel krijgt geen subsidie én maakt geen winst! Toch kosten onze aktivitei ten geld en op deze manier willen we vragen om ons een beetje te steunen. Dit jaar zal, na de Cuba-informatie- avond van jl. vrijdag ook voorlopig nog wat meer aandacht gegeven worden aan het feit dat Cuba zijn 25-jarige revolutie viert. In deze 25 jaar is er veel bereikt, het analfabetisme is opgeheven, de ge zondheidszorg staat op een zéér hoog peil, de mensen hebben onderdak en te i eten. Vooral willen wij Uw aandacht vragen voor de verkoop van (kinder)kaarten. De opbrengst hiervan is bedoeld voor de balangstellingskrin- gen op Cuba. In zo'n belangstellingsk- ring kunnen kinderen kennismaken met bepaalde beroepen. Zij leren al omgaan met machines, maar ook bepalen zij zelf het produktieproces etc. Dat dit soms tot zeer verrassende resultaten kan lei den, blijkt wel uit het feit daln één van de belangstellingskringen onlangs het produktieproces uitvond om suikerriet- wijn te maken. Geleerden hadden hier op al jaren gestudeerd! Mensen die geïnteresseerd zijn in het werk van de Wereldwinkel of die graag mee willen gaan doen aan een aantal ak tiviteiten kunnen zich opgeven in de Winkel of bij Jan Hendriks, Zuidsingel 129, tel. 89237. De openingstijden van de winkel zijn: Vrijdagavond 19.00-20.00 uur Zaterdagmorgen 10.30-12.30 uur

Peel en Maas | 1984 | | pagina 8