Venrayse aannemers willen hun neus niet stoten MET DE RABOBANK NAAR WENEN PEEL EN MAAS VASTELAOVES-AKTIVITEITEN Uitstekend resultaat van DMV Campina Venrayse ziekenomroep in Het Schuttersveld STILLE OMGANG 1984 PEEL EN MAAS Carnaval in Leunen Postkantoor tijdens de carnaval Aid Prinse Plak en Vorstenhal L.S.O. carnavalsconcert grandioos succes Drie grote suksesfilms in Venray tijdens de Carnaval De Venrayse aannemers die, nadat ze wethouder Henk Willems op hun vergadering goed beluisterd hadden, zijn speeche nog eens uitvoerig in Peel en Maas van vorige week zagen afge drukt, onder de titel: „Wethouder Willems drukte aannemers met de neus op enige keiharde feiten", hebben toch wel enig commentaar op de stellingen en beweringen van de wethouder. Niet dat ze nu spijt hebben dat Henk Willems op hun vergadering het woord voerde; integendeel. De Venrayse aannemers stellen dat kontakt zeer op prijs en hopen dat met de regelmaat van een klok te bestendigen. Maar toch.... SAMENWERKEN De idee van samenwerken tussen de Venrayse aannemers is helemaal niet nieuw. In feite bestaat die samenwer king al jaren en wordt nog steeds in ere gehouden ook al ziet de buitenwacht daar weinig van. De grote aannemers steken de helpende hand uit naar hun kleinere collega's en omgekeerd willen de kleine aannemers graag 'n werk maken waarvoor hun grotere broers feitelijk te groot geworden zijn. Die samenwerking had misschien veel grootser en duidelijker naar buiten kunnen zijn, wanneer men in de begin jaren '70 de plannen had doorgezet om gezamenlijk in Land weert gronden te gaan kopen en ze later als 'n soort Venrayse projektontwikkelaar aan de man te brengen. Daarmee ook voor vele jaren de bouwaktiviteiten voor de geza menlijke bedrijven veilig stellende. Maar het was juist de gemeente, die in een dergelijke samenwerking geen heil zag en het gezamenlijk kopen van gronden ten sterkste ontraadde, omdat de gemeente daarmee in de wielen gereden werd Deze romantische keizerstad aan de Donau weet haar nostalgische charme uitstekend te combineren met de nuchtere zakelijkheid van de 20e eeuw. Prachtige oude gebouwen als de Ste- phansdom, de Hofburg en het Schloss Schönbrunn staan oog in og met de ultra-moderne winkelstraten en hun luxe etalages. Behalve centrum van kunst en kui tuur op de grens van Oost- en West- Europa is Wenen de stad waar de familie Strauss roem vergaarde met hun meeslepende muziek, welke ook nu nog weerklinkt tijdens openluchtconcerten in het stadspark of in de tavernes van Grinzing. Daarom hebben de Rabobanken in de Regio Venray dit jaar gekozen voor Wenen als bestemming van een van hun speciale groepsreizen. Speciaal is deze reis ondermeer van wege de mogelijkheid om bij de Rabo bank in uw eigen woonplaats op te stappen. 10-DAAGSE BUSREIS De Rabobank organiseert in samen werking met Arke Reizen deze geheel verzorgde 10-daagse touringcarreis. De reissom bedraagt 830,en de vertrek datum is 10 september. Het reisschema is als volgt: le dag (maandag): vanaf de plaatse lijke Rabobanken via Keulen naar het lunchadres. Na de lunch volgen we onze route naar de omgeving van Wiirzburg voor diner en overnachting. De volgende mogen gaan we na het ontbijt via Nürnberg en Regensburg naar Schürding voor de lunch. Daarna via Linz naar Eichgraben waar we in hotel Wienerwald worden begroet met e'en welkomstdrankje. WELKOM Het sfeervolle en gezellige hotel Wienerwald ligt midden in de fraaie natuur op ca. 30 minuten rijden van Wenen. De goed ingerichte kamers zijn merendeels voor zien van telefoon, een badkamer met douche, vaste wastafel en toilet. De meeste kamers zijn per lift bereikbaar. U mag gratis gebruik maken van het prachtige overdekte zwembad, dat een watertemperatuur van 28 tot 30 graden heeft. Verder is er ook nog een sauna en Nu de bedrijfsresultaten van het zuivelconcern DMV - Campina, hoofd kantoor te Veghel, bekend zijn, blijkt hoe uitstekend de zuivelvestiging te Venray in 1983 heeft geboerd. De hoeveelheid grondstof die het be drijf in 1983 verwerkte was 149 miljoen kg. melk, alsmede 6,8 miljoen kg. room, ontvangen van het zusterbedrijf te Rijkevoort waaruit werd bereid 10,5 miljoen kg. boter. Hiermede was de boterproduktie-stij- ging ten op zichte van 1982, 25%. Verkocht werden daarnaast 135 mil joen kg. ondermelk en 12 miljoen kg. karnemelk aan andere vestigingen. Het totale omzetbedrag in 1983 bedroeg 146 miljoen. Tevens werd uitgebracht een rapport „Efficiëncy-signalering eindprodukt boter 1983", waarin kwalitatieve en rendamentsgegevens zijn verwerkt van de 8 boterproduktie-bedrijven van het DMV - Campina concern. In di trapport komt het boterproduk- tie-bedrijf Venray als eerste ei\daarmee als de beste uit de bus. Dit uitzonderlijk gunstige resultaat werd bereikt in een goed samenspel en door goede prestaties van het gehele personeel. Een felicitatie aan de direktie, be drijfsleiding en een speciale gelukwens aan de botermakers en overige mede werkers van het bedrijf „De Venrayse aannemers zijn toen netjes en coulant gebleven en kochten geen grond. Hadden ze dat toen tóch gedaan, dan waren ze nu misschien lan delijk ten voorbeeld gesteld als mensen met durf en vernuft", aldus Henk Raedts, voorzitter van de Venrayse aan- neinersbond. Blijft overeind staan, dat de zeer kleine aannemers, dikwijls verspreid over de Venrayse kerkdorpen, zich hadden moeten verenigen tot één combinatie. Nu heeft ieder van hen geen doorlopend werk óf de handen vol aan het bouwen van één woning. Gezamen lijk had men ook grotere projekten aangekund, of zich'kunnen specialise ren in bijvoorbeeld verbouwingen en renovatie. VERNIEUWING Het verwijt dat de Venrayse aanne mers te kleinschalig werken en denken, is niet terecht, aldus Henk Raedts. Maar, ze kunnen zich geen experimen ten veroorloven. Kijk maar eens naar de fabrieken van bouwelementen, de alu- miniumbouw en dergelijke; op 'n enkele na zijn ze allemaal verdwenen. Dat wil niet zeggen dat men in Venray de „nieuwigheden" die in de bouwwereld WOLBOETIEK Merseloseweg 20 Venray blijft geloven in kwaliteit ZEKER NU!! Scheepjes Ne veda Hubner Tubor Tubca Ar/aan Anpora KATOEN 1984 IS BINNEN (weer apart) ontstaan, niet weet te gebruiken. Maar daarmee moeten de bouwresultaten wel beter en goedkoper worden. De aanne mer moet achter zijn werk kunnen staan; hij heeft plaatselijk en regionaal een naam te verliezen, want het is altijd de aannemer die het fout gemaakt heeft En dat niet alle nieuwigheden verbe teringen zijn, hebben we hier in Venray wel aan den lijve ondervonden. De beruchte platte daken op de scholen volgens de zogenaamde koude-con- structie, waren destijds je-van-het. Iedereen stond er achter, óók de ge meente met haar bouw- en woningtoe zicht. Maar nu is het één doffe ellende. En dan gaat het niet aan, als diezelfde gemeente de schade op architect of aan nemer poogt te verhalen De gasbeton-elementen, waar de wet houder over sprak, en die de bouwtijd zouden verkorten, verkeren nog in het experimentele stadium. In Brunssum staat daarvan een proefprojekt, maar het duurt nog jaren voordat men weet of de proef geslaagd is. Overigens, elke aannemer die zichzelf respecteert bouwt met arbeidsbesparen de methoden, en mede daarom kan men nu nog woningen bouwen die niet veel duurder zijn dan 5 of 6 jaar geleden. De tijd die men nodig heeft om 'n huis te bouwen is veel korter geworden, is zelfs korter dan de tijd die men aan het plan- nenmaken en -beoordelen besteedt.... Met name hanteren de gemeente en provincie nog te veel verouderde voor schriften. Dat belemmert een snelle af wikkeling ontzettend. „Iedereen meent bovendien iedereen te moeten contro leren". EXPERIMENTEN Zoals gezegd, zijn de Venrayse aan- solarium. In de tv-kamer en de stube zult u mgnig uurtje doorbrengen en tevens wordt er eenmaal per week een dansavond met „live"-muziek georga niseerd. 's Morgens serveert men in een van de De bewoners van Het Schuttersveld hebben vorige week vrijdag met zicht baar genoegen geluisterd naar een uit zending van de Venrayse ziekenomroep. De ouderen, die hiervoor waren samen gekomen in de recreatieruimte „Het Klöske" waren vol lof over het gebodene. Het is jammer, dat de op hun kamers verblijvende bejaarden niet in de gelegenheid zijn dergelijke uitzendingen te beluisteren want er bestaat in Het Schuttersveld niet alleen grote belang stelling voor het verzoekplatenprogram- ma maar ook voor de rubriek Nieuws en aktualiteit. Evenals dat gebeurt in het ziekenhuis, Sint Anna, Sint Servatius en Nieuw Spraelandt zou aansluiting op de zie kenomroep een groot goed kunnen betekenen voor de bewoners van Het Schuttersveld. Prins Henk I van de Schutteraars had de grootste waardering voor het werk van de vrijwilligers van de Venrayse Ziekenomroep. Ondanks zijn negentig jaren zwierde Prins Henk I (Nabben) over de (dans)vloer bij vele van de gevraagde platen. Wellicht dat het succes van deze avond aanleiding kan zijn om eens rond de (stam)tafel van Het Schuttersveld te gaan zitten om tot aansluiting op de ziekenomroep te komen waardoor de bewoners meer „berichten uit de Ven rayse samenleving" kunnen ontvangen. 3 sfeervolle restaurants een ontbijtbuf fet. In ons gastvrije familiehotel staat persoonlijk kontakt hoog in het vaandel geschreven en worden de uitstekende maaltijden bereid onder het toeziend oog van mevrouw Martin. IN DE NACHT VAN 17 op 18MAART WORDT DIT JAAR DE STILLE OMGANG TE AMSTERDAM GEHOUDEN De deelnemers uit Noord-Limburg worden met bussen in hun woonplaats afgehaald. De vroegste bussen vertrek ken na 20.30 uur. In Cuyk verzamelen alle deelnemers zich voor een plechtig Lof om 22.45 uur. Daarna reist men rechtstreeks naar Amsterdam. Eerste rustpauze in de aula van deR.U. Om 1.45 uur begint men aan de om gang, die dit jaar als intentie heeft: „Een betere wereld met Christus". Om 3 uur is de nachtmis in de kerk van de Krijtberg. Aansluitend koffie pauze in dezelfde aula, waarna de terugweg wordt aanvaard. Vóór negen uur zondagmorgen is iedereen weer thuis. In alle kerkportalen hangen affiches met plaatselijke informatie. Buskosten zijn dit jaar onveranderd 25,—. Voor inwoners van Venray zijn kaartjes verkrijgbaar bij: Arts, Willem straat 8, Raaymakers, Langstraat; Si garenmagazijn 't Hofke. Voor deze deelnemers vertrekt de bus om 22.05 uur van halte de Burggraaf. 'n Leesbare krant nemers geen mensen die zich aan ondui delijke experimenten wagen. Zo er al geëxperimeteerd moet worden kan dat via het landelijk verbond en bijvoor beeld via het TNO. Maar zelfs dit stuit dan weer op overheidsbemoeienissen en belemmeringen om ziek van te worden. Bijvoorbeeld: een Zweeds koepel-pa- neel-huis kan hier nog niet op de markt gebracht worden, omdat het hier nog eens een aantal jaren beproefd moet worden, terwijl ze in Zweden al jaren overal „met bosjes" gebouwd worden. En dan die vouwwoning, welke de minister onlangs omhoog trok: een mooie vinding met 'n kortere arbeids tijd, maar toch even duur als de tradi tionele woningbouw Dankzij de bouwvoorschriften bouwt men hier woningen welke 50 tot 100 jaren mee kunnen gaan, maar wel elke 20 jaar aan de eisen des tijds moeten worden aangepast. Onze nakomelingen zitten met woningen opgescheept die ze misschien wel helemaal niet willen; want niemand heeft ooit gevraagd hoe zij straks willen wonen.... Begrijpelijk is toch wel, dat boven staande kritische kanttekeningen niet gericht zijn tegen het grootste Venrayse aannemersbedrijf J. P. A. Nelissen, dat dankzij de overheidssubsidies experi menteel kan bouwen en dat ook nog met veel succes doet. De bal die wethouder Willems de aan nemers toespeelde krijgt hij met alle respekt teruggespeeld: het gemeente lijk apparaat van bouw- en woningtoe zicht heeft, gezien de bouwmalaise, ruimschoots tijd over. „Laten ze daar maar eens meedenken en -handelen in zake vlugger én beter én goedkoper bouwen. Ook de gemeente behoeft geen afwachtende houding aan te nemen...", aldus de heer Raedts. EKSKURSIES Het Wienerwals is al evenzeer een be grip als Wenen zelf. Dit schitterende bosgebied wordt gekenmerkt door prachtig natuurschoon waarin verscho len tussen het groen het gezellige Eich graben is gelegen. Tijdens ons verblijf maken wij de vol gende interessante ekskursies: 1. Halve dagtocht naar Wenen met een rondrit langs de voornaamste be zienswaardigheden. 2. Dagtocht naar Wenen, waar we ook de luch gebruiken tijdens onze uit gebreide kennismaking met deze stad. 3. Halve dagtocht door het Wiener wald. We brengen ondermeer een bezoek aan de plaats Baden, bekend om zijn vele casino's, 's Avonds is er een mogelijkheid om een bezoek te brengen aan een operette in een van Weense theaters. 4. Halve dagtocht naar Melk, waar het beroemde Stift bezocht wordt. Via Krems en Warchau rijden we langs een romantisch gedeelte van de Donau terug naar ons hotel. 5. Dagtocht naar Wenen met onder meer een bezoek aan het slot Schön brunn. Na de lunch is er voldoende gelegenheid om uw inkopen te doen. 's Avonds maken wij nog een avond- tocht naar Wenen, waar we dineren aan het mooie Grinzing. AFSCHEID Op de 9e dag nemen we afscheid van de familie Martin en aanvaarden we onze thuisreis. Na de lunch in de omge ving van Straubing gaan we naar ons overnachtingshotel Op woensdag, de laatste dag van onze reis, rijden we via de prachtige Sauer- Iandroute naar ons lunchadres. Via Keulen rijden we dan 's middags naar Nederland. Na een gezamenlijke koffie tafel wordt u naar uw opstapplaats teruggebracht. TIJDIG RESERVEREN Een reis welke wij u van harte aan bevelen. Voorinformatie en boekingen kunt u zich wenden tot de Rabobank in uw woonplaats. Gezien de toenemende belangstelling adviseren wij u om tijdig te reserveren. SPORTIEVE EIGENAAR Op de rondweg Brukske liep plotse ling een hond de weg op. Een auto bestuurder uit Venray kon de hond niet meer ontwijken. Er ontstond schade aan de auto, maar de hond lieD wee. zonder dat de eigenaar kon worden vastgesteld. Die eigenaar zag dat zijn hond verwondingen had opgelopen en meldde dat bij de politie. De benadeelde chauffeur kan nu via de verzekering schadeloos worden gesteld. ONSPORTIEVE BESTUURDER Een 19-jarige eigenaresse van een per sonenauto uit Swolgen kwam tot de ont dekking dat er ook onsportieve auto bestuurders zijn. Bij terugkeer bij haar aan de Ouverturestraat geparkeerde au to ontdekte zij namelijk dat haar auto behoorlijk beschadigd was. Zij kon geen visitekaartje van de veroorzaker ontdekken. Mogelijk kunnen getuigen zich in verbinding stellen met de politie. AUTO IN BRAND Maandagmorgen omstreeks half ze ven geraakte op de Ripseweg onder Vredepeel een rijdende piersonenauto. bestuurd door een 19-jarige militair uit Simpelveld in brand. De bestuurder en drie inzittenden, allen militairen, kon den de in brand geraakte auto onge deerd verlaten. De brandweer kon niets meer uitrichten. De auto, merk Crysler, werd ter plaatse aan een autosloper ver kocht. Het viertal was op weg naar hun kazerne. De iegenaar was W.A. verze kerd, maar kon niet zeggen of de ver zekering voor zijn schade zal opkomen. VRIJDAG 2 MAART 1984 Nr. 9 HONDERDENVIJFDE JAARGANG Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b. v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 VANOAVOEND (DONPERDAG) IS HAZINNE-AOVEND Gezien d'n iever beej de blaoskapelle en uiteraard de kasteleins zal d'n Hazinne-aovend ok dit jaor wer enne goeje werre! D'r zun dit jaor zeker ok veul miër vraollie komme, werd gezeed. En dat kumt goed uut, want zeuve Hazinneka- fees hebbe ur deure vanaf aacht uur 's aoves oop. Dat zien: 't Koetshuus, Pim's Place, Hento bar, d'n Oldtimer, de Hazemand en Truus Hulsman. En wat dukt ow van de mitwerkende blaoskapelle en ur name: Rats d'r néve. Gen Tied, Brandholt, Jats Marie, Lies Fladders, Um en Um, Efkes Waachte, Lang Zök en Jan Toep. Ut is zoë optezet dat nao elieke fertig minute de blaoskapelle mit urre aan hang nor 't volgende Hazinnekafee ga- on, volges enne afgespraoke raonde. De Hazinne vjende dat ur kels gaar nie um twellef uur hoeve te kaomme loere wor dat ur vraollie uuthange. Zeej viende urre weg nor huus aeges wel...! Alles beej én zal dizze derde Hazinne- aovend ok wer op de straote de Venra- odse Vastelaovend doen trug komme, zoë as dat vroeger was. Ok zal 't Hazinnelied, dur de straote en ien de kafees uut volle borst geblaoze en gezaonge werre. Dat is de Hazinne wel toevertrouwd. 't Komité Hazinnaovend wenst alle vraollie 'n paar gezellige uure. Colien Jacobs-v.d. Munckhof Wim Smits Tillefoon 04780-82454 Nog enkele dagen en het is weer zo ver dat we gaan beginnen met de drie dagen carnaval. Drie dagen van veel lol en plezier. Iedereen kent dan iedereen en wij in ons Knollerijk zijn één grote familie. Wij openen dan de Carnaval natuurlijk weer met een H. Mis op za terdag 3 maart om zeven uur en vragen dan in deze H. Mis voor een gezellige carnaval en mooi weer. Deze H. Mis zal worden opgedragen aan de overleden en levende leden van de Carnavalsvereni ging en in het bijzonder voor Antoon Voermans, onze gouden knoldrager, die dit jaar van ons is heengegaan. De Vorst zal de preek weer houden en de collekte is voor onze eigen kerk, en als je ziet wat er dit jaar allemaal ge beurt is kunnen we dit goed gebruiken. De H. Mis zal worden opgeluisterd door onze Blaaskapel en het Dameskoor. Na de H. Mis is dan de receptie van onze Prins, Will I en kunnen de Knölle- kes en knöllinnekes hun Prins komen feliciteren met zijn Prinsschap over ons Knollerijk. Verder wensen we alle Knöllekes en .Knöllinnekes, ook onze jeugd, veel lol en plezier en hopen als we met Aswoens dag een askruisjq, gaan halen kunnen zeggen „wat was het weer een mooie en gezellige Carnaval" en dan is het altijd goed geweest. J.M. Maandag Dinsdag Venray 8.30-12.00 8.30-12.00 Afferden 9.00-12.00 9.00-12.00 Bergen 9.00-12.00 9.00-12.00 Broekhuizenv. 11.00-12.00 11.00-12.00 Meerlo 10.00-12.00 10.00-12.00 Overloon 9.30-12.30 9.30-12.30 Siebengewald 9.00-12.00 9.00-12.00 Vierlingsbeek 9.30-12.00 9.30-12.00 Wanssum 9.00- 9.30 9.00- 9.30 Well 9.00-12.00 9.00-12.00 Venray-Kiosk gesloten 9.00-12.00 Venray-Velt. KI. 10.00-12.00 10.00-12.00 Wellerlooi gesloten gesloten Ysselsteyn 9.00-12.00 gesloten Rijdend postkantoor. Tienray 9.00- 9.30 gesloten Swolgen 9.35-10.00 gesloten Blitterswijck 10.15-10.45 gesloten Maashees 11.00-11.25 geslote^ Merselo 11.35-12.00 gesloten Leunen gesloten 9.00- 9.25 Castenray gesloten 9.35-10.00 Oirlo gesloten 10.10-10.30 Geijsteren gesloten 10.40-11.00 Oostrum gesloten 11.10-12.00 De zelfbedieningsruimte van het postkan toor Bergen zal vanaf zaterdagmiddag 3 maart 12.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur alsmede op maandagmiddag vanaf 12.00 uur tot dinsdagmorgen 9.00 uur en op dins dagmiddag vanaf 12.00 uur tot woensdag morgen 9.00 uur voor het publiek niet toe gankelijk zijn. De Aid Prinse Kompeneej van Ven ray heeft vorige week zaterdag een bij zonder goede beurt gemaakt met het uit nodigen van alle leden van de Vastelao- vesvereniging De Piëlhaas, in zaal In den Engel. Daar werd hen tijdens een prima verzorgde koffietafel, met ca. 250 gasten, een APK-medaille omgehangen. De fakkeloptocht, van zaal In den Engel naar de Schouwburg, werd echter niet wat men er van verwachtte. Ook al, omdat men over te weinig fakkels be schikte. In de Schouwburg was op dat mo ment het Vorstenhal al schoorvoetend begonnen. Maar dat werd allengs beter en mooier, toen de vele fraai verklede enkelingen, paren en groepen aan het bal gingen meedoen. En natuurlijk aan Vorst Wim de eer de verschillende prijs- Het eerste carnavalsconcert van het Limburgs Symphonie Orkest in de Ven rayse Beejekurf is afgelopen maandag een groot succes geworden. De niet geheel gevulde zaal heeft met volle teugen kunnen genieten van een goed stuk luchtige klassieke muziek doorspekt met onvervalste Maastrichtse humor. Met name Thei Bovens en Phil Du- moulin kregen met hun spitsvondige teksten en creaties voortdurend de han den op elkaar. De door Jans Dols gecomponeerde W.V.C. (Wie Veer Concertere) waarbij een ambtenaar van het ministerie van W.V.C. een bezoek aan Limburg brengt en het LSO tracht te laten inleveren door het invoeren van o.m. deeltijdba nen e.d. was een carnavalesque meester werk. Ook de hommage aan het 100-jarig L.S.O. op teksten van Bovens en Du- moulin was een stuk waar men met veel plezier aan zal terugdenken. Wat te den ken van het feit dat eerbiedwaardige musici op fietsen, al bellend, door de zaal rijden en er een staaltje van aerobic dancing wordt vertoond? Tijdens de „Ceremonie Protocol laire" hield de vastelaovesvereniging „De Piëlhaas" een nieuwe onderschei ding ten doop nl. die van de WAKKE RE PIËLHAAS (zie foto), een creatie van kunstenaar Piet Hermans (oud prins Piet III). Deze onderscheiding werd o.m. uitgereikt aan de Heer Bronckers, directeur van het jubilerende L.S.O. en de Heer Cattoir. directeur winaars te belonen, met een fruitmand. Daarbij kan men zich terecht afvragen, hoe een groep van 6 of 8 personen een fruitmand onder elkaar moeten verde len, vooropgesteld al, dat men die fruit mand heelhuids thuis krijgt... APK-deken Geert Mulders mocht op dit Vorstenhal de Ceremonie Protoco lair voeren, door de enige echte en origi nele APK-plak 1984 om de schouders van de Piëlhaas-voorzitter Leo Janssen te hangen. Al met al toch een prettig bal, waar van de voorafgaande koffietafel zeer ze ker mede debet was. Volgens ons mag zo'n koffietafel gerust een vast onder deel gaan vormen in de Venrayse Vaste- laovendviering. Piëlhaasleden die niet aan de koffie tafel hebben deelgenomen en derhalve ook geen APK-medaille hebben ontvan gen, kunnen deze alsnog bekomen, zon dag van 12.00 tot 13.00 uur in café 't Zwaantje. Lidmaatschapskaart mee brengen. van onze schouwburg. Deze maakte van de gelegenheid gebruik om op een hu moristische wijze bij de aanwezige op- perpiëlhaas te pleiten voor tenminste handhaving van het huidig subsidieni veau van de schouwburg. De leiding van deze avond was in han den van Lucas Vis, die als een heuse nr. 15 „El Croeif" zich uitstekend van zijn taak heeft gekweten. Een minutenlang durende staande ovatie bewees dat de thuisblijvers het gelijk ditmaal niet aan hun zijde had den. Reeds thans is besloten dat deze akti- viteit in het volgende seizoen weer op de agenda van de Piëlhaas wordt geplaatst. In de Nederlandse bioscopen worden records aan de lopende band gebroken. SCHATJES blijkt een tophit te zijn, die films als Turks Fruit, De Lift en an dere suksessen ver achter zich laat. Zoiets is ook nog nooit in de bioscoop te zien geweest. SCHATJES zijn secre ten van kinderen, die niets nalaten om hun ouders het leven zuur te maken. Er wordt heel wat afgelachen om zaken die eigenlijk om te huilen zijn. Nederland en Venray genieten met volle teugen van deze film. Tijdens de Carnavalsdagen worden er EXTRA voorstellingen gege ven na de optochten en na de boerebrui- loft. In de stille uurtjes dus even uitbla zen en toch volop genieten. De tophit voor de jeugd is STAYING ALIVE, een geweldige dansfilm van Sylvester Stallone, met John Travolta in de hoofdrol. Er zijn jeugdigen die de film al meerdere keren gezien ^hebben, zo geweldig vindt men de film. De mu ziek van de BEE GEES draagt zeker bij tot het grote sukses. Ook voor deze film worden na optochten en na de Boeren bruiloft EXTRA voorstellingen gegeven tegen een bijzonder lage prijs. Een car navalsverrassing die men moet aangrij pen. SOPHIES CHOICE gaat vanwege het sukses de vierde week in. Eigenlijk geen film voor de carnavalsweek maar het zou doodzonde zijn om deze film daarom te stoppen. SOPHIES CHOI CE is bekroond als de beste film van het jaar, terwijl ook Meryl Streep een oscar kreeg voor de beste vrouwelijke hoofd rol. Ook tijdens deze roerige dagen zul len er genoeg mensen zijn die het rusti ger aan willen doen en toch „uit" willen zijn. Een film die de aandacht meer dan waard is. De afgelopen week is duidelijk gebleken, dat mensen er 25 k 30 kilome ter rijden voor over hebben om boven genoemde drie films in Venray te bezoe ken. Een beter bewijs voor de kwaliteit van het gebodene is nauwelijks te geven.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 7