GEMEENTEPRAAT Hogere subsidie voor het isoleren van huurwoningen ebberink NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Het is weer carnaval, dus: Onteigening „Rose Vlek" Ontgronding Diepeling Bouwvergunning verleend Bouwvergunning aangevraagd Wethouder Willems schrijft kinderen omge ving Foekepot Kringlooppapier Terras vergunningen Verkeersmaatregel Ysselsteyn Parkeerverbod Verkeers maatregel Hinderwet Hinderwet Commissie vergadering gaat niet door Collectekalender maart 1984 Vrij-zwemmen in de Carnavals- vakantie Om hel isoleren van huurwoningen extra te stimuleren besloot de overheid in 1982 om de subsidieregeling „be schikking geldelijke steun warmte- isoiatie bestaande woningen", op grond waarvan eigenaren van niet door hen bewoonde woningen subsidie in de iso- latiekosten kunnen verkrijgen, uit te breiden. Omdat het isoleren van de huurwo ningen in een minder snel tempo ver loopt dan gepland was, is het subsidie percentage met ingang van 1 januari verhoogd. De verhuurder die woningen isoleert kan aanspraak maken op een bijdrage ineens van 33^3% in de kosten van de voorzieningen, )ot een maximaal bedrag van 1.666,- gemiddeld per woning. De subsidiale voorzieningen zijn: 1. het aanbrangen van onder KOMO- certificaat HeJeverd isnlatipolac- 2. het aanbrengen van een tweede raam of ruit; 3. het vullen van spouwmuren; 4. het aanbrengen van warmte-isoleren- de laag tegen: de buitenwand; de binnenkant van een schuin dak, de buitenkant van een plat dak of op de vloer van de ver dieping; de onderkant van de begane Het hoofd van het gemeentebestuur van Venray brengt hierbij ter openbare kennis, dat overeenkomstig hel bepaal de in artikel 84 van de Onteigeningswet, ingaande 5 maart 1984, gedurende ee nentwintig dagen, ter gemeentesecreta ris afdeling ruimtelijke ordening, kamer 202, voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van-28 februari 1984, nr. 369 tot onteigening in het belang van de ruimtelijke ontwikkeling en van de volkshuisvesting, ten name van de ge meente Venray, van gebouwde en onge bouwde eigendommen, als aangegeven op de bij het besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte grondtekening en lijst, vermeldende de kadastrale nummers en grotte van de te onteigenen percelen en de namen van de eigenaars en mede-eigenaars volgens de registers van het kadaster. De onteigening strekt ter verkrijging van de beschikking over eigendommen, bestemd voor woondoeleinden, winkel doeleinden 1 en 2, gemengde Bebou- vying, openbare of bijzondere gebou wen, gemeenschappelijke tuin binnenerf 1 en 2, bedieningshof, openbaar groen, voetgangersgebied, parkeerterrein en verkeersdoeleinden. De eigendommen zijn benodigd ter uitvoering van het uit werkings-/wij zigingsplan Rose Vlek" c.a., vastgesteld bij besluit van burgemeester en wethouders d.d. 23 de cember 1981, nr. 1435 en goedgekeurd door de gedeputeerde staten van Lim burg bij besluit van 23 maart 1982, le afdeling nr. BL769. Voornoemd uitwer kingsplan „Rose Vlek" c.a., maakt deel uit van het bestemmingsplan „Cen trum" vastgesteld bij raadsbesluit van 30 oktober 1973, nr. 1969, goedgekeurd door gedeputeerde staten van Limburg bij besluit van 23 december 1974, le af deling nr. BD 330 en na beroep goedge keurd bij Koninklijk Besluit van 27 ja- nuair 1978, nr. 18, met uitzondering van enkele gedeelten van de bijbehorende gebruiksvoorschriften. Conform artikel 30 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening is bij raadsbesluit van 19 december 1978 een herziening ge bruiksvoorschriften bestemmingsplan „Centrum", vastgesteld, welk besluit door gedeputeerde staten van Limburg is goedgekeurd d.d. 15 mei 1979, le af deling nr. BI 4964. Venray, 2 maart 1984 Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, mr. H.J.M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray, brengen ter openbare kennis dat bij gedeputeerde staten van Lim burg is ingediend het verzoek om verlin- ging van een ontgrondingsvergunning door Zand- en Grindhandel Teunesen b.v., Gennep, tot het ontgronden van de percelen, kadastraal bekend gemeen te Venray, sectie R, nr.s 841805 en 908, plaatselijk bekend Valkenbergweg. De percelen zijn eigendom van verzoekster. Het verzoek betreft dezelfde percelen waarvoor-op 23 oktober 1979 reeds een ontgrondingsvergunning is verleend voor een termijn van vijf jaren. Omdat de ontgronding nog niet is voltooid en binnenkort de termijn verstrijkt heeft verzoekster opnieuw vergunning aange vraagd. Het verzoek ligt met ingang van 7 maart 1984 tot en met 6 april 1984 voor grondvioer; enkelglas of dubbelglas, of een daarmee in warmte-weerstand vergelijkbare gevelvulling achter verwarmingslichamen; 5. het vervangen van enkelglas of dub belglas of een daarmee in warmte- weerstand vergelijkbare gevelvulling achter verwarmingslichamen door een gevelvulling met voldoende .warmte-isolatie; 6. het vervangen van enkelglas dat zich niet achter een verwarmingslichaam bevindt, door een gevelvulling met voldoende warmte-isolatie. Naast deze voorzieningen aan indivi duele woningen is subsidie mogelijk in de kosten van het aanbrengen van een aantal installatie-technische voorzienin gen in collektief gestookte woongebou- In de kosten die resteren na aftrek van de subsidie krijgt de verhuurder een vergoeding in de vorm van een huurver hoging. Deze huurverhoging is echter gebon den aan grenzen en mag niet leiden tot overschrijding van de maximaal redelij ke huur die volgens het puntenwaarde ringsstelsel van het ministerie van volks huisvesting, ruimtelijke ordening en mi lieubeheer voor de woning inclusief de een ieder ter inzage ter gemeentesecreta rie, afdeling ruimtelijke ordening, ka mer 201 van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur en overigens volgens afspraak. Ingevolge het bepaalde in artikel 5, lid 2 op de Verordening op ontgrondin gen in Limburg kan een ieder binnen dertig dagen na dagtekening van deze bekendmaking schriftelijk tegen de in williging van het verzoek tot verlening van de vergunning indienen, gericht aan gedeputeerde staten en in te dienen bij de gemeente Venray. Venray, 2 maart 1984 Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 29 februari 1984 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na de dag, waarop de bewuste vergun ning is verzonden of uitgereikt. Voordat U een bezwaarschrift indient, is het dan ook raadzaam te informeren of verzen ding of uitreiking van die vergunning heeft plaatsgevonden. Nadere inlichtin gen kunnen worden ingewonnen bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis, tel. 83838, toestel 354. het uitbreiden van een varkensstal aan de Twistweg 9 te Vredepeel, t.n.v. A.J.H. Arts; het wijzigen van de laad- en los- ruimte het bouwen van een afschei dingsmuur aan de Maashese weg 75 te Venray, t.n.v. Nelipak Verpakkingsin dustrie b.v.; het bouwen van een tuinberging aan de Westsingel 36 te Venray, t.n.v. W.H. Pelzer; het bouwen van een tuinhuisje aan de Matterhornlaan 16 te Venray, t.n.v. J.M. ten Brinke; het uitbreiden van een garage berging aan de Houtzagerstraat 7 te Venray, t.n.v. J.M. Jeuken; het bouwen van een rundveestal aan de Geijsterseweg 30 te Oostrum, t.n.v. G.J.W. Wijnhoven; het bouwen van een tuinkasje aan de Overbroekseweg 8 te Leunen, t.n.v. H.P. Jilesen-v.d. Steeg; het uitbreiden van de supermarkt aan de Kiosk 8 te Venray, t.n.v. H. v.d. Ven; het bouwen van een terrasluifel aan het Sparveld 10 te Leunen, t.n.v. F.C.P.M. Beks; het vernieuwen van de kassa van het zwembad aan de Parkweg 2-4 te Venray, t.n.v. Gemeente Venray; het bouwen van een duivenhok en het slopen van een bestaand duivenhok aan de Pr. Irenestraat 10 te Venray, t.n.v. A.M.A. van Houdt; het uitbreiden van een kantoor aan de Acaciastraat 15 te Venray, t.n.v. Gemeente Venray; het uitbreiden van een buitenber ging op het sportpark „De Wieën" te Venray, t.n.v. Gemeente Venray. Venray, 2 maart 1984. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. aangebrachte voorzieningen geldt. Ingevolge dit puntenstelsel kunnen voor de hierboven voorzieningen de vol gende punten worden gegeven: isolerend glas in woonkamer max. 5 pt. isolerend glas in keuken max. 2 pt. isolerend glas per slaapkamer max. 3 pt. andere isolatievormen max. 5 pt. De huurverhoging is alleszins redelijk want de huurder heeft immers door de isolatie het voordeel van brandstof- besparing. Dit voordeel is, zo is geble ken uit onderzoeken, niet gering. Zo wordt bij een tussenwoning, waar spouwmuurisolatie, dubbelglas en daki solatie is toegepast, ongeveer 25% aan gasverbruik bespaard. Bij een hoekwo ning leveren dezelfde voorzieningen zo'n 30% besparing op. Kortom, vooral de huurder zal profi teren wanneer de verhuurder besluit tot het treffen van isolalievoorzieningen. Bent U als huurder geïnteresseerd in isolatie en woont U in een „rijtjeshuis", probeer dan zoveel mogelijk medebewo ners voor isoleren te interesseren en wendt u zich dan tot de verhuurder. Iso latie is immers meestal alleen haalbaar als ook de andere woningen geïsoleerd worden. Bovendien, hoe meer woningen gelijktijdig geïsoleerd worden, hoe lager de kosten en hoe minder de huur ver hoogd zal moeten worden: hoe hoger uw uiteindelijke besparing. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een garage ber ging aan de Oranjestraat 8 te Venray t.n.v. P.T.M. Peeters; het uitbreiden van een varkensstal aan de Spurkt 12 te Smakt, t.n.v. M.W. v.d. Winkel. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 2 maart 1984 ge durende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 2 maart 1984 De burgemeester van Venray Mr. H.J.M. Defesche Beste jongens en meisjes. Enkele weken geleden hebben jullie mij tijdens een vergadering op het raad huis laten weten dat jullie er op tegen zijn dat op het grasveld tegenover de Foekepot een tafeltennishal komt. Wij waren het lang niet met elkaar eens, dat was wel duidelijk! Aan het einde van het gesprek heb ik beloofd nog eens te kij ken, of het gebouw misschien verscho ven zou kunnen worden: dan zou er na melijk minder speelterrein weg hoeven te vallen. Ik heb daarom nog met mensen van de tafeltennisclub gepraat en met men sen op het gemeentehuis die er verstand van hebben wat je in een wijk als Bruks- ke nu eenmaal we! of niet kunt doen. Daarna heb ik alles op een rijtje gezet, er eens goed over nagedacht, diep adem gehaald en besloten om de tafeltennis hal 5 meter naar voren, in de richting van de Foekepot, de verplaatsen. Dat betekent dat jullie nu ongeveer 150 m' meer speelruimte overhouden dan eerst de bedoeling was. Met deze oplossing heb ik zoveel mo gelijk met alle partijen rekening gehou den. Wist je trouwens dat er pas nog een autobedrijf bij ons is geweest, dat op die plek een garage wilde bouwen? Omdat we nu met de tafeltennishal bezig zijn hebben we daar nee tegen kunnen zeg gen, maar anders waren jullie echt een groot stuk van het terrein aan dat be drijf kwijt geweest. En ik weet zeker dat jullie met de ^ping-pong zaal" straks veel beter af zifh; wedden?! Ik wens jullie nog veel plezierige spee- luurtjes in en rond de nieuwe hal. Vragen...? Wendt u fof de gemeentelijke voorlichter De Vereniging Milieudefensie is on langs gestart met een nieuwe campagne om het gebruik van kringlooppapier te bevorderen. De tijd is daar, volgens Mi lieudefensie, rijp voor, omdat de kwali teit van dit papier, dat gemaakt wordt van oude kranten, tijdschriften en kar ton, nu aanzienlijk beter is dan zes jaar geleden, toen de eerste campagne ge houden werd. Veel mensen bewaren hun oud papier al voor verenigingen e.d. Deze vorm van inzamelen heeft twee voordelen: de kas van de vereniging wordt gespekt en het papier komt niet op de afvalhoop te recht. Het is belangrijk, dat er zo veel moge lijk oud papier wordt opgehaald, omdat oud papier een geschikte grondstof is voor het maken van nieuw papier en karton. Wanneer je van oud papier kring looppapier maakt, bespaar je ten op zichte van het maken van nieuw papier bijna 75% energie en water. Bovendien worden bomen bespaard, en worden lucht en water minder vervuild. Wat even belangrijk is als het inzame len van papier, is het kopen en gebrui ken van kringlooppapier. Als we met z'n allen kringlooppapier gaan gebruiker., zal de prijs van dit pa pier, die nu nog hoger is dan die van „nieuw" papier, snel lager worden. Ook in Venray is kringlooppapier te koop. Van de horeca-ondernemers die in 1984 bij hun bedrijf een op gemeente grond gelegen terras willen exploiteren wordt, voor zover van toepassing, als nog binnen 14 dagen een aanvraag daar toe ingewacht. Nadere inlichtingen kunnen worden verkregen op kamer 119, toestel 154 van het raadhuis. Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierbij bekend hun besluit van 29 januari 1984, waarbij zij besloten hebben, in verband met de car navalsoptocht in Ysselsteyn,tot de vol gende verkeersmaatregelen op 6 maart 1984 van 14.00 uur of zoveel korter of langer als in verband met de omstandig heden mogelijk dan wel noodzakelijk is: Ia. door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens geslo ten te verklaren voor alle verkeer in beide richtingen, uitgezonderd voet gangers: de Peter Janssenweg, de Kerkweg het Lovinckplein, de Van Beurdenweg, de Litsenbergweg, de Pater Tulpstraat, de Pioniersstraat, de Moerslag en het gedeelte van de Timmermannsweg gelegen tussen het Lovinckplein en de Ringweg; b. door het plaatsen van borden 12 en 13 van bijlage II van genoemd regle ment gesloten te verklaren voor alle verkeer behalve voetgangers: de Rouwkuilenweg in zuidelijke rich ting en het gedeelte van de Ringweg gelegen tussen de Ysselsteynseweg en de Puttenweg, in noordelijke richting; II. Ontheffingen. Eveneens is besloten tot de volgende ontheffingsmogelijkheid: voor zover genoemde omstandighe den dit toelaten en de veiligheid van per sonen of goederen niet in gevaar wordt gebracht ontheffing te verlenen van de onder I genoemde verkeersmaatregelen ten behoeve van bestuurders van motor voertuigen op meer dan twee wielen: a wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de onder 1 vermelde weg(en) en de woning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motorvoertuig kunnen bereiken; b. wanneer zij het motorvoertuig besturen in opdracht of met toestemming van de onder a ver melde personen en onder aan de personen gestelde voorwaarden; c. wanneer aangetoond of aanne melijk gemaakt kan worden dat zij gedurende de tijd dat het on der I genoemde verkeersmaat- regel(en) gelden gebruik moeten maken van de onder 1 vermelde weg(en) voor het laden of lossen van goederen of voor het verrich ten van noodzakelijke werk zaamheden met het door hen bestuurde motorvoertuig en deze activiteiten niet of bezwaarlijk op andere wijze kunnen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking beroep aante kenen. Het beroepschrift wordt aan de Ko ningin gericht en ingediend bij de Com missaris van de Koningin. Venray, 2 maart 1984 Burgemeester en wethouders voornoemd, H. Defesche, burgemeester J. Pöels, secretaris Op maandag 5 en dinsdag 6 maart a.s. zal hel raadhuis de gehele dag geslo ten zijn. UITSLUITEND voor hel doen van geboorte- en overlijdensaangiften is het kantoor van de burgerlijke stand op de ze carnavalsdagen geopend van 11 tot 12 uur. Destructiemeldingen kunnen op maandag en dinsdag tot 10.30 uur wor den gedaan. Deze meldingen worden op beide da gen wel aan de Chemische Bedrijven doorgegeven, maar er worden op die dag geen kadavers opgehaald of vaten geledigd. Vanaf woensdag 7 maart worden de vaten geleegd, die normaal op maandag en dinsdag aan de beurt zijn. Dit geldt ook voor de grote kadavers. De Chemische Bedrijven hebben toe gezegd alles in het werk le stellfen om zo weining mogelijk overlast te veroorza ken. Maar zij vragen tevens begrip als de chauffeur enige tijd later komt. Daarom wordt men verzocht niet vóór vrijdag 9 maart a.s. klachten te melden. Op carnavalsmaandag en -dinsdag wordt in de gemeente GEEN huisvuil opgehaald. Er wordt geen inhaalroute ingelast zodat men de vuilniszakken nog een week bij huis zal moeten laten staan. De gemeentelijke sportaccommoda ties, waaronder het zwembad en „De Wetteling" zullen op zondag 4, maan dag 5 en dinsdag 6 maart gesloten zijn. Tijdens de carnavalsdagen zullen in het centrum weer enige extra stand plaatsen voor taxi's worden ingericht, te weten: op de Poststraat, 3 plaatsen; op de Grote Markt, 2 plaatsen; op het Henseniusplein nabij café Hulsman, 4 plaatsen; op de Leeuwstraat nabij café van Rossum, 2 plaatsen; Op carnavalsmaandag wordt er voor invaliden die met de auto en vanuit de auto de optocht willen zien weer een parkeerstrook gereserveerd aan de Juli- anasingel voor hotel Juliana. Vanaf 13.00 uur kunnen deze plaat sen worden ingenomen. Burgemeester en wethouders van Venray, maken hiermee bekend dat besloten is (besluit d.d. 15 februari 1984 nr. 184) om, door het aanbrengen van een doorgetrokken gele streep als be doeld in artikel 126 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens, ter zij de van de rijbaan, het parkeren te verbie den aan de noordzijde van de Kruiden laan over een afstand van 15 meter, in zuid-westelijke richting gemeten vanaf de aansluiting met Christoffelkruid. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking beroep aante kenen. Het beroepschrift dient aan de Koningin te worden gericht, maar wor den ingediend bij de commissaris van de Koningin te Maastricht. Venray, 2 maart 1984 Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Burgemeester en wethouders van Venray, maken hiermee bekend dat besloten is (besluit d.d. 15 februari 1984, nr. 183) om door het plaatsen van borden model 8 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerste kens aan de Akkerweg. bord model 9 en model 10 van deze bijlage van genoemd reglement aan de Hoeveweg respectieve lijk de Landweertweg, de kruising van die wegen aan te wijzen als voorrangs kruising, waarbij verkeer op de Akker- weg voorrang heeft op verkeer van de Hoeveweg en de Landweertweg en het verkeer van laatstgenoemde weg boven dien verplicht is om te stoppen alvorens de kruising op te rijden. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking beroep aante kenen. Het beroepschrift dient aan de Koningin te worden gericht, maar wor den ingediend bij de commissaris van de Koningin te Maastricht. Venray, 2 maart 1984 Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend: dat op 23 januari 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van A.C.M. v.d. Rijt-Hendriks, Eindstraat 1, te Venray voor een vergunning ingevolge de hin derwet voor het oprichten en in werking hebben van een cafétaria, waar voe- dings en genotmiddelen worden gebak ken in oliën en vetten, gelegen aan de Eindstraat 1 te Venray; dat op 25 januari 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van J. Arts, Vre- deweg 2 te Vredepeel, voor een vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een legkip pen houderij, waarbij mest en meststof fen worden opgeslagen, gelegen aan de Vredeweg (ongenummerd) te Vredepeel; dat op 6 februari 1984 bij hen een aanvraag is binnen gekomen van'Bouw- bedrljf Verhoeven Venray B.V., Dr. Poelsstraat 10 te Venray, voor een ver gunning ingevolge de hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting waar bouwmaterialen worden opgeslagen en onderhouden, waarbij electromotoren worden ge bruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Hulst 6 te Oostrum. De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 24 maart 1984, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 151), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 2 maart 1984 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Kennisgeving bekendmaking ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: G. Swinkels, Ambachtstraat 4 te Venray, voor een vergunnig ingevolge de hinderwet voor het uitbreiden van een rund- en pluimveehouderij met een propaanopslagtank, gelegen aan de Ambachtstraat 4 te Venray; A. Hermans, Steegse Peelweg 69 te Leunen, voor een vergunning ingevol ge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensmesterij en - fokkerij, waarbijmest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Steegse Peelweg 69 te Leunen; W.A. v.d. Ligt, Lorbaan 14 te Veulen, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking houden van een varkensmeste rij en -fokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Veulensewaterweg (ongenum merd) te Veulen, positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 16 maart 1984, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 2 maart 1984. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen. Wegens het ontbreken van agenda punten voor de commissie voor ruimte lijke ordening en volkshuisvesting zal de voor donderdag 1 maart a.s. geplande vergadering niet doorgaan. De eerstvolgende vergadering van de ze commissie zal worden gehouden op donderdag 5 april om 17.30 uur in ka mer 127 van het raadhuis. 10 maart: Don Bosco Leunen (aktie in het kerkdorp Leunen in het kader van het jeugdcollectewezen); 12 t.m. 18 maart: Rheuma Fonds (landelijke aktie); 24 maart: Jeugdwelzijn Veltum (aktie in de wijk Veltum in het kader van het j eugdcollectewezen) 26 maart t.m. 1 april: Sakor (landelij ke aktie). Allen voor deze akties zijn collecte- vergunningen verleend. Collecteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten het legitimatiebewijs zichtbaar dragen. In de komende week is er in het ge meentelijk Combi Zwembad gelegen heid tot vrij-zwemmen op een beperkt aantal uren. Maandag 5 en dinsdag 6 maart is het zwembad gesloten. Woensdag 7 maart vrij-zwemmen mogelijk van: 7.00-8.30 uur, 9.00-12.00 uur (alleen da mes), 13.00-15.30 uur en 20.00-22.00 uur. Donderdag 8 en vrijdag 9 maart van: 7.00-8.30 uur, 9.00-12.00 uur, 13.00-15.30 uur, 18.00-20.00 uur, 21.00- 22.00 uur. Zaterdag 10 maart, van: 8.30-10.00 en 13.00-16.00 uur. HEERLIJK WARM GEZDNDHEIDSONDERGOED GEMAAKT VAN ANGORA WOL, GEEFT U BESCHERMING Bü KOUD EN NAT WEER hoek markcstraac-schoolstraac SCHOORSTEENBRAND Een bewoner van een woning aan de Isabellahof kwam tot de ontdekking dat zijn schoorsteen in brand stond. De Venrayse brandweer wist uitbreiding te voorkomen en veegde de schoorsteen. Of de eigenaar daarvoor de rekening ge presenteerd krijgt, zoals dat in vele an dere gemeenten het geval is, is ons niet bekend. De bewoner maakte al geruimte tijd gebruik van een z.g. allesbrander. GEWOND BIJ BOTSING Een 36-jarige autobestuurder uit Venray wilde vanaf de Leunseweg de kruising Paterslaan-Oude Oostrumse- weg oprijden. Hij stopte, meende dat er geen verkeer was, reed de kruising op en zag toen vanaf de Paterslaan een fietsster naderen. Maar toen was het te laat en een botsing was onvermijdelijk. De fietsster werd bij de botsing dusda nig gewond dal ze naar het ziekenhuis moest worden vervoerd en aldaar wor den opgenomen. Een 23-jarige autobestuurster uit Venray verleende op de kruising Stationsweg-Oostsingel geen vrije door gang aan een tegemoetkomende perso nenauto. Bij de daardoor ontstane bot sing werd de bestuurder zodanig ge wond dat hij ter observatie naar het zie kenhuis moest worden vervoerd.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 13