VERENIGINGSNIEUWS SPRINGPLANK ebberink I.V.N. P.v.d.A. 0JC DE BRAK BRIDGECLUB VENRAY L.V.B. JUM Merselo WEST 1 L.V.B. Ven rays Mannenkoor WERKGROEP EX >jv Orkest vereniging Venray AAW/WAO kontaktgroep St. Pe\^S De Zonnebloem DERDE ORDE VENCEREMOS FNV afd. Venray Geschied- en Oudheidkundige kring Venray e.o. COC afd. Venray VREDESBERAAD VENRAY Stichting Jeugd en Jongerenwerk Brukske WIJK NOORD-WEST „TUSSEN MAAS EN PEEL" Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. Donderdag 16 februari om 19.30 uur repetitie tenoren en om 20.00 uur gehele koor in Vlakwater. Donderdag 23 februari om 19.30 uur de bassen en om 20.00 uur repetitie voor het hele koor. Na de repetitie kwartaal- toepen. Zaterdag 3 maart uitzending door de K.R.O. van 't Apeldoornconcert in het programma ,,Zin in muziek" Hilversum 4 om 15.30 uur Donderdag 29 mrt, algemene jaarver gadering om 20.00 uur in Vlakwater. Nieuwe leden zijn welkom op de we kelijkse repetitieavond op donderdag in Vlakwater. Reis Saulheim is op 23 en 24 juni, dus vrij houden deze data. Oud papier? U weet 't achter garage van Ham! Afmelden bij R. van Mil, tel. 86917 of clublokaal Vlakwater, tel. 82318. I KONINKLIJKE HARMONIE EUTERPE VENRAY HARMONIE Donderdag 16 februari 19.30 repetitie in de Perdstal. Donderdag 23 februari. 19.30 repetitie in de Perdstal AGENDA Zaterdag 7 april voorjaarsconcert in Reuver samen met Philharmonie Reuver. Zondag 15 april Zondagochtendconcert in foyer schouwburg. Vrijdag 18 mei. Serenade. Zondagen 20 en 27 mei. Communiefeesten. Zondag 17 juni. Intocht Jeugdvierdaagse. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 16 februari. 18.30 uur repetitie in de Perdstal. Donderdag 23 februari 18.30 uur repetitie. HOFKAPEL Vrijdag, zaterdag. 19.45 uur Circus Mök. DRUMBAND Zondag 19 februari. Geen repetitie i.v.m. Joekskapellen- festival. Zie verder agenda harmonie-orkest. Afmelden harmonie-orkest bij de se cretaris, tel. 80225; leerlingen bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. Agenda: Vrijdag 17 februari. Om 18.30 uur repetitie voor alten en so pranen en om 19.15 uur voor tenoren en bassen. Zondag 19 februari. Om 10.15 uur Hoogmis in de Paters kerk. Maandag 20 februari. Om 18.45 uur repetitie alleen voor de nieuwelingen (allen) aansluitend om 19.30 uur spelavond voor alle jongens Dinsdag 21 februari, om 18.30 uur alleen voor de alten. Woensdag 22 februari. Om 18.30 uur alleen voor de sopranen. Afmelden: Secr. Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen: We willen nog eens aandringen op een goed repetitiebezoek, juist nu we druk bezig zijn met de voorbereidingen op de jubileummis, het instuderen van enkele nieuwe koorwerken en het ophalen van het Paasrepertoire. Als om geldige re den de repetitie niet kan worden bijge woond, laat het dan even weten. Iedere dinsdag inloopavond van 19.30 tot 22.30 uur. ledereen die eens zin heeft in een praatje en een kop koffie is er welkom. Verder vragen wij nog 2 vrijwilligers voor onze Werkgroep. Wie hiervoor be langstelling heeft kan contakt opnemen met tel. 88442. Tot ziens op Hoenderstraat 33 Ven ray. U bent van harte welkom! Woensdag 22 en 29 februari om 20.15 uur orkestrepetitie o.l.v. L. Bogaerds. Wij wensen onze nieuwe dirigent veel sukses. Tevens om 20.15 uur repetitie barokensemble o.l.v. M. Stelten. Repetitieruimte de M.L.K. school De Essel. Afmelden Pie Noten tel. 87858 OEVREKHlOKJESi# Vrijdag 17 februari Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Zaterdag 18 februari We zingen de avondmis van 19.00 uur. Vrijdag 24 februari Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Vrijdag 2 maart. Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Vrijdag 9 maart. Geen repetitie. Uiteraard weer onze dank aan de ou ders die met ons meegereden zijn naar Horst. We mogen wel zeggen dat het een zeer geslaagd uitstapje is geweest. Jullie, jongens en meisjes, hebben reuze je best gedaan. Voor de opa's en oma's was het een feest. Nu zaterdag zingen we weer in de Vredeskerk. Je hoeft geen rokje aan te trekken, maar er wel voor zorgen dat je om kwart voor zeven in het parochie zaaltje bent. Tot morgen op de repetitie. „CAPRICCIO" Zondag 19 februari. GEEN REPETITIE. Maandag 20 februari Repetitie sopranen om 19.00 uur. Dinsdag 21 februari. Repetitie allen om 19.00 uur. „BOJEMA" Vrijdag 17 februari. 18.45 Repetitie voor het hele orkest in de aula van het Boschveldcollege. Zondag 19 februari. Om 11.00 uur OCHTENDCONCERT in de aula van het Boschveldcollege. Om 10.30 uur ALLEN AANWEZIG zjin met EIGEN STANDAARD. „SALTARELLO" Zaterdag 18 februari. 16.00 uur gezamelijke repetitie. Zondag 19 februari zijn we vrij. Woensdag 22 februari. Van 18.30 tot 19.30 uur repetitie in het activiteitencentrum Kennedyplein 1. Vrijdag 24 februari. Om 14.00 uur zingen wij de huwe lijksmis in de Paterskerk. Gaarne trouwe opkomst! Ook nieuwe leden zijn van harte wel kom en kunnen zich opgeven. Ook graag mannen. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij het bestuur. DAMESKOOR Woensdag 22 febr. om 19.45 uur re petitie voor de alten. Om 20.15 komen de overigen erbij. Zaterdag 25 februari zingen we om 19.00 uur de avondmis in de Vredes kerk. Woensdag 29 febr. om 20.00 uur geen repetitie maar onze jaarvergadering in zaal Thielen. Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevr. v.d. Waerden, tel. 83659, of aan Mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332. Wij hebben nog enkele volkstuintjes vrij liggen. Alléén WAO-ers kunnen zich hiervoor opgeven. Het complex ligt aan de Beekweg te Venray. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Dinsdag 21 februari, 19.00 repetitie voor het hele koor in de Essel. Noteert U vast zaterdag 10 maart. Dan zingen we in de kapel op de Smakt om 19.00 uur. Repetitie aldaar om 18.15 Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of bij mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Gedurende de openingstijden van het tuincentrum Henk Smits kunt U oud papier deponeren in de loods achter het centrum. Donderdag 16 februari e.k. zal het Korps medewerking verlenen aan de be kendmaking van de Prins (of Prinses?) in het bejaardencentrum „Het Schut tersveld". Verzamelen om 20.00 uur in de zaal bij Schuttersflat. Mini- en Majo- retten kleden zich om in de LTS om 19.30 uur. Vrijdag 10 februari zijn Claudi Lins- sen, Bianca Claessens, Marielle Lins- kens en Anja Hendriks nog opgetreden bij de heropening van het wijkcentrum Noord-West aan de Ursulastraat. Op 1 maart zullen zij dit optreden herhalen op de zittingsavond in het Bejaarden centrum. Joekskapel Dikke Mik luisterde 10 febr. jl. de pauze op bij de eerste voor stelling van Circus Mök en zondag 12 februari verzorgde deze kapel het Frühshoppen in bovengenoemde wijk centrum. Repelitietijden: Woensdag. St. Vincentius: Miniretten van 18.30 tot 19.30 uur. Afmelden bij Mevr. Siebers, tel. 85944. Majoretten van 19.30 tot 21.00 uur. Afmelden bij Mevr. Reijn- ders, tel. 85381. LTS: leerlingen vanaf 18.30 uur. Groepsrepetitie vanaf 19.00 uur. Repe titie hele korps 20.00-21.30 uur. Afmel den bij Ton Huibers, tel. 87380. Zondag LTS Leerlingen vanaf 10.00 uur; Mini retten 10.00-11.00 uur; Majoretten 11.00-12.00 uur; Korps 10.30-12.00 uur; Uniformenbeheer: W. Stoffels, tel. 87289; Instrumentenbeheer: L. Kusters, tel. 86089. REGIO VENRAY De regio Venray van De Zonnebloem organiseert op zaterdag 18 februari een karnavalsmiddag voor haar gasten in zaal In den Engel, Poststraat. Aanvang 14.11 tot 17.11 uur. U wordt hierbij van harte uitgenodigd. Het belooft een middag vol verrassin gen te worden. Weet U nog van voor gaande jaren? Het was een daverend succes! Het zou leuk zijn als U, uite raard vrijblijvend, in boerenkiel of an dere karnavalskledij verschijnt. Tot zaterdag in In den Engel!! Woensdag 22 februari houden wij on ze maandvergadering. Om half acht is er een eucharistieviering. Na deze viering en de gebruikelijke koffie, zal Pater van der Zanden ofm. ons een en ander ko men vertellen over het land India, waar hij vele jaren als missionaris werkzaam was en waarheen hij onlangs een reis heeft gemaakt. Aan de hand van dia's zal hij ons ook een en ander van deze reis laten zien. Op dinsdag 13 maart houden wij sa men met de afdeling Venlo de jaarlijkse verdiepingsdag. Deze dag wordt gehou den in „de Wieënhof". Kosten hieraan verbonden bedragen ƒ30,- p.p. inclusief koffie (2x) en warme maaltijd. Men kan zich voor deze dag opgeven bij de heer Jeuken, Oude Oostrumseweg 24. tel. 82046 Ledenvergadering. Met het oog op het PvdA-congres voor de Europese verkiezingen is de vol gende afdelingsvergadering vastgesteld op heden vrijdag 17 februari om 20.00 uur in wijkcentrum „de Kiosk" in Brukske. A.s. donderdag 16 februari speelt in OJC De Brak de uit Nijmegen afkomsti ge waveband Sense of Shade. Deze band waarvan je de muziek kunt vergelijken met b.v. Echo and the Bunnymen of The Cure brengt lichte dromerige mu ziek met een goede zang. De bezetting luidt: Ton Burgers, zang, gitaar, toetsen; Theo Burgers, sax zang en toetsen; J.H. Jansen, bas en Be rend Immink, drums. Aanvang 22.30 uur, entree ƒ3, Lourdescomité afdeling Venray 20 Venrayse zieken met de 100e Lim burgse Bedevaart naar Lourdes Er kunnen dit jaar 20 zieken uit de gemeente Venray met de 100e Limburg se Bedevaart naar Lourdes. De aanmelding van pelgrims loopt ook zeer goed. Zoals bekend hebben we ook dit jaar in Lourdes weer onderdak gevonden in de vertrouwde hotels Fr. d'Assise en Galilée. Beide hotels staan niet alleen bekend als zeer goed, maar liggen bovendien erg gunstig voor mensen die slecht ter been zijn of rolstoelbestuurders. Er zijn n.l. geen obstakels (bergen of heuvels) in de weg naar de heiligdommen. De afstand is 20 min. lopen. Er zijn voor de a.s. pelgrims uit Venray in totaal 70 beddeb gereserveerd en een flink gedeelte daarvan is reeds besproken. Men kan dit jaar ook nog een glimp opvangen van de internationale militai re bedevaart, want op de dag van vertrek komen deze mannen aan en het is altijd een kleurrijk gezicht om dit te zien. Voor opgave en inlichtingen voor de 100e Limburgse Bedevaart naar Lour des kan men terecht bij dhr. G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, Venray, tel. 04780-83575. De verkoop van steunkaarten t.b.v. de Stichting Limburgse Bedevaart naar Lourdes is afgesloten. Veel later dan normaal, maar door diverse omstandig heden was een eerder afsluiting helaas niet mogelijk. Nieuwe medewerkers/sters zijn altijd welkom. Men kan zich hiervoor in ver binding stellen met sekr. H. Beerkens, Noordsingel 11, tel. 83428 of G. Philip sen, Goudsmidstraat 42, tel. 83575. Denkt u ook aan de jaarvergadering op maandag 27 februari 1984. Cuba-informatie-avond Op vrijdag 17 februari 1984 om 20.00 uur organiseert Venceremos regio Ven ray i.s.m. en in de Wereldwinkel Venray een Cuba-informatie-avond. Dit jaar viert Cuba het 25-jarige jubi leum van de revolutie. Op 1 januari 1959 werd na een 2-jarige geurilla- oorlog diktator Baptista verjaagd. Het rebellenleger stond onder leiding van Fi del Castro en Ernesto Che Guevara. Fi del Castro is nog steeds de veel beminde leider van Cuba. Cuba het ontwikke lingsland, waar honger, analfabetisme, ziekten en onderdrukking zo goed als verdwenen zijn. Cuba, het land waar de gezondheidszorg en het onderwijs op eenzame hoogte staan in vergelijking met andere derde wereld landen. Aan deze, maar ook aan de minder „goede" kanten van de revolutie, besteed Venceremos, de Nederlandse vriendschapsvereniging met Cuba, al zo'n 10 jaar aandacht. Sinds vorig jaar bestaat er ook een Venceremos regio in Venray Noord- Limburg, die nu voor het eerst naar bui ten treed met een openbare dia-avond over de verschillende aspekten van de Cubaanse revolutie, gevolgd door dis cussie en informatie. Entree vrij. Aan de leden van de aangesloten FNV-bonden in de gemeente Venray. Op dinsdag 13 maart 1984 heeft de FNV afd. haar Voorjaarsvergadering. Plaats „Wiënhof", Leunseweg 20 Venray. Aanvang 20.00 uur. Eenieder die lid is van de Industrie bond, ABVA/KABO, Bouw- en Hout bond, Dienstenbond, Vervoersbond, Voedingsbond, Druk en Papier, ABOP, NPB, FWZ, Vrouwenbond, Horeca- bond, AAAB, Kappersbond, in totaal 1800 leden, kunnen en mogen aanwe zig zijn. Eenieder wordt hierbij dan ook uitgenodigd. In verband met de werkzaamheden van het bestuur, de verkiezing van een voorzitter, waarvoor eenieder die lid is zich kandidaat kan stellen tot aanvang van de vergadering bij secretaris H. Ver rijdt, Overloonseweg 89 Venray. Wat doet de Vakbond voor U, wat kan de vakbond doen, wat kunnen wij samen doen. Hoe kunnen de problema- tieken die in onze samenleving aanwezig zijn gezamelijk oplossen. Ook uw stem kan ertoe bijdragen dat er veranderin gen ten goede van de vakbondsleden kan komen. De agenda voor deze vergadering luidt als volgt: Opening mededelingen notulen d.d. 11-10-83 financieel verslag penning meester verkiezing voorzitter (huidige voorzitter is statutair aftredend) alles wat ter tafel komt rondvraag (Het bestuur nodigt eenieder uit om met ons in discussie te gaan). Tot ziens Verenigingsnieuws s.v.p. dinsdags voor 10 uur inleveren. De bridgecursus, gegeven door de heer Spee, onder auspiciën van de B.C. Venray loopt 20 februari af. Om de cur sisten wat meer ervaring te laten opdoen zullen er nog een 5-tal avonden volgen op maandag o.l.v de heer Meertens ge holpen door enige clubleden; Op die avonden zal getracht worden veel aan dacht te besteden aan „bieden" en „af spelen". Door vergelijking met andere paren kan men dan op het einde van de avond ook zien of men inderdaad goed geboden en afgespeeld heeft. Hei bestuur wil, naast de cursisten de ze gelegenheid ook openstellen voor an dere liefhebbers. Diegenen onder U, le zers die zich wat nader willen verdiepen in de edele bridgesport kunnen zich voor deze bridgeavonden opgeven. Er zijn GEEN leskosten aan verbon den en men is geenszins verplicht lid van de B.C.Venray te worden. De aanmel ding sluit bij het bereiken van 20 paren uit de cursisten en andere liefhebbers. U kunt zich telefonisch of schriftelijk melden bij K. Simons (secr.) Enge lenstraat 21, 5801 RS Venray, tel. 81394 of bij E. Meertens, Langstraat 106, 5801 AG Venray, tel. 80328. Welkom op maandag 27 februari in café Veerhuis, Henseniusstraat 13 te Venray. Het bestuur nodigt U gaarne uit voor de algemene ledenvergadering (jaarver gadering) 1984 van de kring Venray. De ze wordt gehouden op dinsdag 21 febru ari 1984 in de foyer van het Cultureel Centrum „De Beejekurf" te Venray (tel. 82468). Aanvang 20.00 uur. Deze bijeenkomst zal bestaan uit twee delen. Voor de pauze zal het huishoude lijke gedeelte worden afgewerkt en na de pauze zal de heer E. Messemaeckers een door hem gemaakte film vertonen, nl. het derde deel van zijn film „Now kiéke nor aid Venroi". De film duurt ca. 50 minuten. Ook niet-leden zijn wel kom. AFDELING OOSTRUM Op maandag 20 februari wordt er een informatie-avond gegeven over yoga. Spreker is de heer Verbeek. Deze avond wordt gehouden in het zaaltje van café Vermeulen te Oostrum. Aanvang 20.00 uur. Tevens maandag 20 februari, wordt er om 13.30 uur toi 16.00 uur in café van Dijck een agrarische studiemiddag gehouden. Het thema: „als de vrouw er alleen voor komt te staan". Spreker is mevr. Pruyzten van het SEV. De kosten zijn 2,50 en u kunt zich opgeven tot en met 19 februari b ij mevr. D. Wolters, tel. 82129 Dinsdag 21 februari verzorgen we weer een thema-avond. De vorige keer zou het thema „travestie" zijn, maar omdat de videoband toen spoorloos bleek, keken we naar het leven van Ma ria Braun. Deze keer, de videoband is inmiddels opgespoord, is dan het thema „travestie", waarschijnlijk met een show. Dus alle geïnteresseerden zijn welkom op dinsdag 21 februari om 20.00 uur in Free Wheelin. Mocht je nog vragen hebben omtrent bovenstaande of gewoon zin in een bab bel over (evt. je eigen) homoseksualiteit, bel dan gerust naar Ger: 04780-88809. Vrouwen worden via dit nummer door verbonden met Ans. En dan, de week daarop 's woensdags de 29ste is er weer onze maandelijkse soos-avond.... Welkom óók dan, in Bierhuis „Aid Rooy". Groetjes! 4 Februari zijn mensen vanuit het hele land naar een grote aktie-conferentie in Utrecht geweest. Ook het Vredesberaad Venray en de IKV was daarbij. Er werd gepraat over de ophanden zijnde kamer debatten omtrent het al dan niet plaat sen van kruisraketten in Nederland. Maar nog meer werd er over gepraat welke akties te ondernemen zouden zijn. Voorop stond de geweldloosheid van de akties en dit staat nog steeds voorop. Vormen van akties zouden kunnen zijn: iedere Nederlander schrijft een kamerlid en geeft zijn mening over de plaatsing; het FNV zou met haar le den het werk voor minstens een uur stil/plat kunnen leggen; het bouwwerk op basissen zou besmet kunnen worden verklaard; de gezondheidszorg zou nog meer duidelijk kunnen laten blijken dat medische zorg een lachertje is, bij een evt. kernwapenoorlog; cursussen ge weldloze weerbaarheid zouden gegeven kunnen worden; discussies over wat burgerlijke ongehoorzaamheid voor een ieder betekent en waar dan ieders ver antwoordelijkheid ligt. Aktie over hoe le weigeren om defen- siegeld le betalen (veel dorpen doen dit al, met zijn allen tegelijk aan mee!) enz. enz. Welke aktievormen hier in Venray staan te gebeuren zal nog nader bekend worden gemaakt. Ondertussen staan we in ieder geval en hopelijk met U samen in de Stille Kring op iedere vrijdagavond van 20.00 tot 20.15 uur. Vrijdag 17 februari, Jeugdprinsenbal, met het aftreden van Prins Marcel I en nar Mark! Wie wordt de nieuwe jeugd prins van Merselo? Jong en oud, iede reen is welkom. Vanaf 19.00 uur is het baggehuus open. Om 22.30 uur zullen we de deuren weer sluiten, dus tot vrij dag! Zaterdag 18 februari zijn we gewoon geopend vanaf 20.00 uur. Iedereen va naf 15 jaar is dan welkom. Zondag 12 februari zijn we om 15.00 uur geopend. Om 20.00 uur wordt er weer een film gedraaid, ledereen vanaf 15 jaar is dan weer welkom. Danscursus. Er is een mogelijkheid tot het volgen van een beginnersdanscursus. Onkosten leden ƒ30,-. Niet leden ƒ40,-. Geef je op vóór 24 februari bij JUM. Afgelopen maandag hebben we weer een veelbelovende algemene vergadering gehad. De maandagavond wordt zeer druk bezocht door de kinderen van de laatste kleuterklas de Ie en 2e klas van de basisschool. Er is wat teruggang op de dinsdaga vond bij de kinderen van de 3e en 4e klas van de basisschool, zodat er op die avond weer wat kinderen bij mogen ko men. Peter zal informeren of er wat des kundige leiding bij kan komen omdat enkel leidsters door verhuizing en of gezinsuitbreiding genoodzaakt zijn met het jeugdwerk te stoppen. De afgelopen keer hebben we een goede opkomst gehad zodat er een dui delijke opgaande lijn in het aantal be zoekers zit. Op zaterdag 18 februari van 19.00 uur tot 22.00 uur is er weer disco waarbij gedurende het laatste uur voor de ouderen boven 16 jaar een pilsje is te verkrijgen. Op zondag 19 februari is het van 14.00 tot 17.00 uur en geheel alcohol vrij. Noteer alvast de datum voor maart namelijk 17 en 18 maart. Dus tot zater dag en zondag in het wijkcentrum De Kiosk Brukske. Vrouwenkonlakt. Maandag 20 februari is er weer vrou- wenkontaktavond om 20.00 uur in de voormalige Henseniusschool. Mevr. Jeuken komt dan om samen met ons corsages te maken. Deze worden ge maakt van oude panties of nylon- kousten. Hoe kleuriger deze zijn hoe kleuriger de bloempjes worden. Willen jullie s.v.p. panties of kousen meenemen evenals een schaar en eventu eel een tangetje om ijzerdraad te knip pen. Lint, garen, kraaltjes e.d. verzor gen wij. Tot ziens op maandag 20 febru ari om 20.00 uur. KRING VENRAY Op maandag 20 februari wordt voor de leden van de LVB kring Venray een agrarische studiemiddag gehouden in samenwerking met de werkgroep agrari sche vrouwen, in zaal van Dijck te Oostrum. Aanvang 13.30 uur. Het thema zal zijn: als men er alleen voor komt te staan. Een agrarische vrouw, die zelf alleenstaande is zal van haar ervaringen en problemen in het kort vertellen. Mevr. Pruisten van de SEV zal verder deze studiemiddag begeleiden. Verdere informatie en opgave voor deelname bij de plaatselijke afdelingen. HEERLUK WARM GEZDNDHEIDSONDERGOED GEMAAKT VAN ANGORA WX, GEEFT U BESCHERMING BU KOUD EN NAT WEER hoek marktstraat-schoolstraat a 0 Onder grote belangstelling werd afge lopen vrijdag het wijkcentrum hero pend, waarbij tijdens de receptie als eerste de voorzitter een kort woord tot de bezoekers sprak; hun bedankte voor hun komst, het nieuwe bestuur voorstel de, de vrijwilligers bedankte voor hun inzet en de wijkbewoners uitnodigde wat meer gebruik te maken van het wijkgebouw. Als tweede sprak wethouder Wilmsen een toespraak waaruit bleek dat de ver leende subsidie voor de aan het gebouw gegeven facelift goed besteed is. Buurtwerker Jos Gerritsen pleitte voor een wijkvereniging en nodigde de wijkbewoners uit om zich hiervoor op te geven. Indien er geïnteresseerden aan wezig waren konden ze dat meteen doen bij de in het gebouw opgestelde standje. Na de receptie gaven 4 majorettes van Petrus Banden een demonstratie. Hier na volgde een gezellig samenzijn om op zaterdagmiddag de kleinste van de wijk te laten genieten van een filmmiddag. Zaterdagavond was gereserveerd voor de wat grotere jeugd, die op hun beurt konden genieten van discomuziek ver zorgd door de discjockêyss Math, Cor en Henny. Tijdens de disco werd een wedstrijd break-dancing gehouden voorafgegaan door een demonstratie. De uitslag van de wedstrijd: 1. Mare v.d. Heuvel (cool cat) 2. Daan Spee 3. Brian Aouay (dr. Funky Boy) Op zondagmorgen tijdens het frühs hoppen werden de prijzen uitgereikt aan de winnaars van de kleurenwedstrijd. De categorie 5 tot 8 jaar. 1. Mireille Buwalda 2. Natasja Vogelzangs 3. Ingrid Willems De categorie 9 tot 12 jaar. 1. Giovanna v. Leuken 2. Tanja Hayram 3. Jovida v. Eysden Uitslag 2e kaartconcours. Rikken: 1. Toon Janssen, 2. Leo Ja cobs, 3. Leo Gozen; Toepen: 1. Thies Ronken, 2. Piet Derks, 3. Sjef Ronken; Kruisjassen: 1. Jan v.d. Zanden; 2. Giel Ronken; 3. Mevr. v.d. Voorn; Jokeren: 1. Mevr. Cremers, 2. Mevr. Thijssen, 3. Mevr. v. Kempen; Het laatste kaartconcours zal zijn op 22 en 29 maart, 5, 12 en 19 april. Aan vang elke avond om 20.00 uur. Entree voor deze 5 avonden tesamen weer ƒ7,50. Kaarters tot ziens! Enkele aktiviteiten. Zaterdagmiddag 18 februari 14.00 uur. Optreden van goochelaar „Mister John Deks". Entree ƒ1,50. Een fris drankje onder de pauze kost ƒ1,00. A.s. zondagavond om 20.00 uur we derom kienavond. Zaterdag 7 april dansavond. Carnavalsaktiviteiten en uitbreiding van aktiviteiten volgen nog, waarbij we erop vertrouwen dat meerdere wijkbe woners aan een of meerdere aktiviteiten zullen meedoen. Tot ziens in het wijk centrum. De leden van het IVN „tussen Maas en Peel" afd. Venray-Geijsteren gaan zondag 19 februari „de Ooypolder" te Nijmegen bezoeken. Gezamelijk vertrek om 8.00 uur vanaf het Schouwburgplein te Venray. We worden rond 9.00 uur in Nijmegen verwacht waar twee gidsen van het IVN aldaar ons zullen leiden. Niet leden en liefhebbers zijn van harte welkom! Hallo jongelui. A.s. donderdag club van 18.15 tot 19.45 uur voor de jeugd van 6 tot 9 jaar, samen met Trudy, Monique, Jolanda, Sandra, Hedi en Truus. We gaan een modeshow houden. Heb je kleren om je te verkleden breng ze dan gerust mee naar de club. Vrijdag club van 19.00 tot 21.00 uur voor de jongelui van 9 tot 13 jaar met Gerard, Mia en Wiel. Zaterdagavond zijn we open van 19.30 tot 21.30 uur voor de jeugd van 13 t.m. 16 jaar. Bij voldoende belangstel ling draaien we een film. Tot a.s. w.e. Groetjes, de leiding katholiek vrouwengilde venray Maandag 20 februari, een causerie over het verschijnsel Carnaval. Aan vang 20.00 uur in de Wieënhof Venray. Carnaval staat voor de deur! De heer Drs. Franssen komt naar ons toe met een causerie over het verschijnsel carna val. De heer Franssen heeft grote be kendheid verworven door de studies die hij over dit onderwerp heeft gemaakt. Naar aanleiding van het door hem ge publiceerde boek „Carnaval Ontmas kerd" zal de spreker uitvoerig ingaan op zijn denkbeelden over carnaval.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 5