Brandpreventie voormalig lyceum opgeschort Venrayer Nederlands kampioen biljarten Graveren van fietsen in Venray gestart Teelt van mais e.d. leverde gemeente bijna f 100.000,- op Uit de commissie voor openbare werken, verkeer en agrarische zaken Leenen| [tflVAN DE KAMP HILHORÜM 30% KORTING op geen opruiming 10% KORTING MODEHUIS GOMMANS LOUIS JANSSEN Jan Rutten 25 jaar secr.-zaakvoerder VRIJDAG 13 JANUARI 1984 Nr. 2 HONDERDENVIJFDE JAARGANG PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN VOOR UITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY XA/FFIfRI AD VOOR VENRAY EN OAAOEVINO ADVERTENTIEPRIJS 30 ct per mm. ABONNEMENTSPRIJS GROTESTRAAT 68 POSTBUS 1 TEL. 82727 GIRO 1050652 FT WWIt W ■-■1 WlflVIfc W II1VI PER HALFJAAR 12,50 UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING BUITEN DE REGIO 17,— De Venrayer Piet Volleberg, lid van de biljartvereniging ,,De Ketsers", is j.l. zondag Nederlands kampioen biljar ten 2e klasse kader 38/2 geworden. Dat gebeurde na drie enerverende wedstrijd dagen in het Noord-Hollandse Anna Pauwlona. Piet Volleberg (24 jaar) bereiktein de voorselectie eind vorig jaar gehouden een vijfde plaats met een gemiddelde van 17.26. Daarmee schaarde hij zich in het kampioensteam, dat. bestond uit de acht beste Nederlandse biljarters. 'Zijn grootste concurrent was J. Blee- ker uit Tuitjehorn nabij Den Helder. Deze uitstekende biljarter was reeds twee jaar geleden Nederlands kampioen geworden en werd in de Noord-Hol landse pers bij herhaling als kampioen van dit seizoen aangewezen. Het ging echter wel even anders.... Op vrijdag en zaterdag werden telkens drie ronden gebiljart, terwijl op zondag de beslissende zevende ronde gespeeld moest worden. Na de eerste ronde stond Piet Volle berg op de 6e plaats met 0 matchpunten en een gemiddelde van 16.08. 2e ronde: 3e plaats, 2 punten, 23.11 gem. 3e ronde: 3e plaats, 4 punten, 21.96 gem. RESTAURANT In de Keulsche Pot Fondue-, Gourmet- en specialiteiten restaurant. Voor informatie of reservering: TEL. 04788-1774 HOLTHESEDIJK 2 0VERL00N Op die vrijdag maakte de Venrayer in de tweede ronde ook zijn kortste wedstrijd van deze kampioenschappen, namelijk in 5 beurten. Zaterdag werd weer gestart met een gematigd optimisme: 4e ronde: 2e plaats, 6 punten, 21.43 gem. 5e ronde: 2e plaats, 8 punten, 22.06 gem. 6e ronde: le plaats, 10 punten, 22.94gem. Na deze succesvolle zaterdag met 'n hoogste serie van 100, kwam 'n zenuw slopende zondag die de einduitslag moest brengen. Zijn grote concurrent Bleeker was Volleberg alleen in de eerste en derde rónde de baas geweest. In de andere ronden moest hij de Venrayer voor lateh gaan. In de beslissende zevende ronde waren er in feite 4 kandidaten die Ne derlands kampioen zouden kunnen worden. En dat betekende, dat zowel Piet als de drie andere kandidaten eerste, tweede, derde of vierde konden worden. Zelfs 'n gelijkspel zat er in, maar dan zou het algemeen gemiddelde de beslissing moeten brengen. Uiteindelijk ging de strijd tussen Volleberg en Van de Leeden uit Den Bosch. Piet won, zij het met gering ver schil: Volleberg 12 matchpunten, ge middelde 24.01; v. d. Leede 10 matchpunten, gemiddelde 24.72. Uit deze uitslag blijkt nog eens duide lijk, dat 'n kleine misser van Volleberg hem de eerste prijs gekost zou hebben. Drie jaar geleden werd Piet reeds nationaal kampioen in de extra klasse libre. Nu is hij met nog 6 andere kandi daten gepromoveerd naar de eerste klasse anker kader 38/2. Deze promotie van zes spelers tegelijk bewijst wel, dat de kandidaten voor dit kampioenschap ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 Maandagavond hield de commissie voor openbare werken, verkeer en agra rische zaken haar eerste vergadering in het nieuwe jaar. In deze commissie heeft ook het raadslid J. v. d. Vorle zitting. Hij bevestigde de krantenberichten waarin van zijn uittreden uit de Partij van de Arbeid wordt gewag gemaakt. Hij hoopte op persoonlijke titel in de commissie zitting te kunnen blijven nemen en verklaarde zich constructief te zullen opstellen tegenover het beleid van b. en w. DE GEMEENTE ALS BOER Wethouder Claessens kon in deze vergadering kennelijk tot zijn volle tevredenheid kennis geven, dat het experiment met het uitgeven van braak liggende gronden, eigendom van de ge meente, een succes is geworden. De netto-opbrengst van de 105 ha uitgege ven grond voor mais- en aardappelteelt en voor blijvend grasland bedraagt bijna 100.000,Meer hierover kunt U lezen in een apart artikel. OUD LYCEUM Zoals wij reeds eerder in dit blad aan kondigden maakt de uitbreiding van hel, IMBO (Instituur voor Middelbaar Be roeps Onderwijs) het noodzakelijk dat het pand Leunseweg 2 (het voormalige Lyceum c.q. Gymnasium van de Paters) aangepast wordt. Voor de noodzakelij ke interne verbouwingen is een krediet nodig van 663500,— Het betreffende pand wordt nu al voor een groot deel gebruikt voor De verkoop van uw woning in vertrouwde handen Makelaarskantoor Stationsweg 7b. Venray, tol. 04780-85958-82308 van 2 t.m. 31 januari Langstraat 61 Tel. 81281 Venray van 12.00 tot 14.00 uur gesloten elkaar weinig of niets hebben toegege ven. Piet Volleberg gaat nu met groot optimisme trainen voor het kampioen schap anker kader 38/2 dat het volgend jaar gehouden wordt. Piet wil dan zijn mannetje staan en zo mogelijk met de hoogste eer gaan strij ken Maar eerst wordt hij nu vrijdag in de bloemetjes gezet, als Venrays Konink lijke Harmonie Euterpe hem om 20.00 uur een verdiende serenade komt brengen. onderwijs. Wethouder Claessens vond het een goede zaak voor Venray, dat destijds dit pand in stand is gehouden, hoewel menigeen toen enige vraagte kens bij de aankoop heeft gezet. Dankzij die aankoop, aldus de wethou der, hebben we op de Antoniusstraat en de Franciscuslaan een aardige woon wijk kunnen bouwen en is er ook plaats gevonden voor een ruim politiebureau. Nu krijgen we dan opnieuw een onderwijs-bestemming met het vooruit zicht dat een en ander in de komende jaren kostendekkend zal zijn. De heer Reintjes (CDA) vroeg nadere toelichting over het schrappen van de post brandpreventie ad 70.000,die uit de krediet-aanvrage is gewipt omdat het ministerie die niet vergoedt. Ook de heer Lemmens (PvdA) had zo zijn bedenkingen over die brandpreven tie. Hij wees in dit verband op de grote branden waarmee we in Nederland en elders in Europa nog onlangs gecon fronteerd zijn, en waarbij vele mensen levens waren te betreuren. Namens de wethouder kon de heer Grootjans, directeur van Gemeentewer ken, meedelen dat het pand vanwege zijn bouw weinig brandgevaarlijk is. Bovendien zijn er grote ramen, ruime vluchtwegen, stenen trappen enz. Ook wordt er in de avond- of nachtelijke uren geen gebruik gemaakt van het ge bouw. De heer Grootjans herinnerde er aan dat in het verleden, bij een drukke bezetting van jeugd en paters en de aanwezigheid van slaapzalen, er nooit brand is geweest. Het is daarom dat b. en w. besloten hebben voorlopig geen brandpreventieve maatregelen te ne men. Wat niet wil zeggen dat binnen af zienbare tijd toch nog tot die brandpre ventie zal worden besloten. Vermoedelijk speelt bij het achter wege laten van de brandpreventie ook een rol, het feit dat het Rijk mogelijk koper wordt van het pand. Desgevraagd verklaarde de wethou der aan de heer Robberegt (VVD) dat het momenteel bij de Vezekeringsmaat- schappij niets uitmaakt of men al dan niet brandpreventie heeft toegepast. Er behoeft dus geen hogere brandpremie betaald te worden. Op een vraag van de heer Cornelissen (CDA) of de kwestie van de uit het Lyceum vertrekkende verenigingen is opgelost, werd het volgende geant woord: De gemeente heeft geen enkele ver plichting om de verenigingen die het voormalige Lyceum moeten verlaten, aan onderdak te helpen. Toch voelt men zich daar min of meer toe verbonden. Het is daarom dat de gemeente die ver enigingen zoveel als mogelijk is zal helpen. AMBACHTSTRAAT De commissie had er geen bezwaar tegen, dat de gemeente het pand Ambachtstraat 3 met bijna 1 ha grond IN MEMORIAM voor 110.000,— gaat verkopen aan A. F. Jans-Beken. De heer J. Reintjes vond de weg, welke naar Jans-Beken voert, van geen enkel nut. „Die kunnen we mogelijk ook verkopen", zo zei hij. Wethouder Claessens stond daar niet onwelwillend tegenover, maar dan zou toch allereerst moeten blijken dat met die verkoop geen ontsluitingen van aanliggende percelen worden belem merd. VEULENSEWEG Ook tegen de verkoop van een perceel landbouwgrond aan de Veulenseweg, aan de heer Spreeuwenberg, had bij de commissie geen weerstand. Wel infor meerde de heer Van Klink (Samenwer king) of dit perceel soms in het uitbrei dingsplan ligt, zodat de gemeente deze grond straks weer (duur) terug moet kopen. Maar dat bleek niet het geval te zijn. Tenminste de eerste 25 jaar zeker niet. Op dit perceel grond, dat door een strook grond van de gemeente van de Veulenseweg gescheiden is, kan nooit een volwaardig bedrijf gesticht worden, aldus de wethouder. Spreeuwenberg gaat er asperges telen en mag ook (Zie vervolg pagina 3) meesterschilders voor advies cor reijnders dr. poelsstraat 14 venray telefoon: 82810 Volgende week vrijdag 20 januari wordt in een feestelijke bijeenkomst, in zaal Rongen te Oirlo, de heer Jan Rutten in de bloemetjes gezet, vanwege het feit dat hij 25 jaar als sekretaris- zaakvoerder van de LLTB werkzaam is. Als „piepjonge" assistent zaakvoer der begon Jan Rutten in 1958 zijn loopbaan bij de LLTB in Blitterswijck. Anderhalf jaar later kreeg hij reeds de benoeming tot sekretaris-zaakvoerder van die vestiging. In 1963 volgde zijn benoeming te Oirlo, als opvolger van de heer Frans Verstappen die zo'n 48 jaar lang de scepter had gezwaaid op „den Boeren bond". De LLTB Oirlo telde toen 60 leden. De heer Rutten heeft in zijn loopbaan de plaatselijke LLTB duidelijk op een hoger plan gebracht. Hij stond ook vol ledig achter de fusies met de omliggende Boerenbonden. Allereerst in 1971 met Castenray en in 1974 met Swolgen, Meerlo, Blitterswijck, Tienray en Broekhuizenvorst. Samen zijn ze nu sinds 1979 verenigd in de SaWeCo. En gezamenlijk zo'n 250 leden zijn ze goed voor een jaaromzet van 65.000 ton mengvoeders. De kroon op het werk én op de fusies was ongetwijfeld de bouw van de ultra moderne veevoederfabriek te Oirlo, welke vorig jaar september officieel in gebruik werd genomen. We kunnen ons echter voorstellen, dat de heer Ruiten de periode van voorbereiding, hinder wetten, milieu-akties enz. niet graag voor de tweede keer zou meemaken. Bijna 5 jaar heeft het geduurd voordat de plannen definitief verwezenlijkt waren. Aansluitend aan de feestelijke bijeen komst zal door de SaWeCo aan de jubi laris en echtgenote een receptie worden aangeboden van 20.00 tot 21.30 uur. De teelt van mais, gerst en aardappe len op grond in bestemmingsplannen die [nog] niet voor bebouwing in aan merking komen, heeft de gemeente afgelopen jaar ruim 100.000,- opge leverd. Over dit eindresultaat toonde wethouder W. Claessens, die hiervan mededeling deed in de vergadering van de commissie voor openbare werken, verkeer en^rarische zaken, zich zeer te vreden. Daarom heeft het college van b. cn w. besloten ook dit jaar dc exploita tie van landbouwgronden weer zelf ter hand te nemen waarbij dan een nog hogere opbrengst wordt verwacht. In totaal werd een oppervlakte van rond 105 ha grond in bestemmingsplan- nen,bestemd voor mais-, gerst- en aard appelteelt. Dat betekent, dat een ha 943,— heeft opgeleverd. Hoewel de prognose uitging van een opbrengst van 1000,— per ha vond de wethouder het resultaat toch goed omdat het ongeken de natte en koude voorjaar de oogst in het najaar nadelig had beïnvloed. Wanneer de gemeente de grond nor maal verpacht zou hebben, zou er een opbrengst zijn geweest van rond 34.000,—. Het zelf-exploiteren van de land bouwgronden heeft dus een méér-op brengst van rond 65.000,— opgele verd. Alleen al de teelt van mais heeft een opbrengst laten zien van 190.755,—, terwijl de aardappelenteelt goed was voor/66.000,— Na aftrek van de kosten restte de ge meente een opbrengst van 99.522,— die ten goede komt aan het grondbe drijf. VOOR HERHALING VATBAAR Gezien het resultaat van afgelopen jaar is het experiment, volgens wethou der Claessens, voor herhaling in 1984 vatbaar. Hij verwachtte zelfs een hogere opbrengst, omdat dan geprofiteerd kan worden van de in het afgelopen jaar op gedane ervaringen, terwijl er verder geen aanloopkosten behoeven te wor den gemaakt. Ook een minder koud en nat voorjaar zal het eindresultaat gun stig kunnen beïnvloeden, aldus de wethouder. In ieder geval is men al verzekerd van een bedrag van 50.000,— waarvoor een oppervlakte van 27 ha is verpacht voor de teelt van gladiolen. En nog een aanvrage voor gladiolenteelt is in be handeling. Desgevraagd verklaarde de wethou der dat gladiolenteelt geen schade toe brengt aan gewassen die later op een gladiolenveld geteeld worden. Wel mogen op dergelijke percelen de eerste 12 jaren geen gladiolen meer geteeld worden. Maar de Landbouwhogeschool in Wageningen meent die termijn in de nabije toekomst te kunnen verlagen. De prognoses van landbouworgani saties en landbouwdeskundigen, dat de opbrengst niet zou opwegen tegen de kosten die gemaakt moesten worden, is met deze netto-opbrengst van bijna 'n ton wel gelogenstraft. LLTB Ysselsteyn: 23 t/m 26 januari 1984. Garage Campina Leunen: 26 t/m 31 januari 1984 Winkelcentrum Veltum: 19 jan. t/m 2 februari 1984. Smederij Janssen Merselo: 27 t/m 30 januari 1984. Boerderij Kessels, Stationsweg 195, Oostrum: 1 t/m 6 februari 1984. Heide, plaats nog onbekend: 3 februari 1984. Boerderij Vic Hesen, Oirlo: 6 en 7 februari 1984. Boerderij Botden, Twistweg 2, Vredepeel: 31 januari 1984. Boerderij Steeghs, Lollebeekweg 67, Castenray: 6 februari 1984. Boerderij Kersten, Pelgrimslaan 2, Smakt: 1 februari 1984. Lagere schooi Veulen: 2 februari 1984. Sint Servaas: 3 februari 1984. Sint Anna: 6 februari 1984. Nieuw zspraeland: 7 februari 1984. Telkens van 14.00 tot 20.00 uur. In de week van 6 t/m 10 februari 1984 is er telkens van 14.00 tot 20.00 uur nog gelegenheid tot graveren aan het politie bureau. Vrijdagmorgen 7 januari is na een korte ziekte Louis Janssen op 59-jarige leeftijd in het ziekenhuis van Venray overleden. Louis Janssen was geboren in Leu nen. Na zijn militaire diensttijd in Nederlands-Indiê volgde hij de onder wijzersopleiding in Maastricht. Daarna, in 1951, werd hij onderwijzer aan de lagere school in Leunen, 19 jaar lang heeft hij in zijn geboorteplaats voor de klas gestaan. In 1970 verwisselde hij het onderwijzersvak voor het geven van gymnastieklessen op de basisscholen in de gemeente Venray. In augustus 1983 besloot hjij, na 32 jaar het onderwijs met veel inzet en enthousiasme gediend te hebben, gebruik te maken van de V.U.T.-regeling. Louis heeft helaas niet lang van zijn vrije tijd en vele hobbies mogen genieten. Ook in het verenigingsleven was Louis Janssen zeer aktief. Gedurende zo'n 20 jaar organiseerde en jureerde hij sportdagen voor de K.P.J. afd. Lim burg. Hij was voorzitter en bestuurslid van de sportstichting Leunen, Veulen en Heide. In 1962 was Louis Janssen mede-oprichter van S.V. Leunen en in de beginjaren zowel secretaris als hoofd jeugdleider. Hij onderscheidde zich vooral door zijn grote inzet voor het jeugdvoetbal. Ónder zijn leiding groei de de jeugdafdeling uit tot een van de grootste uit de regio. Na zowat alle funkties in de voetbalclub bekleed te hebben, nam hij in 1980 afscheid als be stuurslid en werd voor zijn grote ver diensten onderscheiden door de KNVB. Als ere-Iid was Louis in de laatste jaren nog de grote animator van het „jaarver slag", en de materialen-verzorger. Woensdag vond onder zeer grote be langstelling de uitvaartdienst plaats in de St. Catharinakerk te Leunen, gevolgd door de begrafenis aldaar. j.l. graveerde onze links handige burgemeester Defesche zijn eigen fiets met het cijfer 1, de rest van het graveerwerk liet hij gaarne over aan een meer ervaren graveur. „Wij hadden niet veel vertrouwen in zijn graveerkwaliteiten" en daarom had inspecteur Sietsma (de geestelijke vader van het Venrayse project) aan burge meester Defesche maar gevraagd zijn eigen fiets mee te nemen. De Venrayse graveerploeg bestaat uit 33 vrijwilligers, die met behoud van hun uitkering, zich gaarne enkele weken ver dienstelijk willen maken in de bestrij ding van de fietsendiefstallen door middel van dit graveerwerk. In onze berichtgeving van vorige week hebben wij een van de medewer kers betiteld als zijnde de gehandicapte fietsenmaker Janssen, dit was bezijden de waarheid en een duidelijke persoons verwisseling. Deze Janssen is nog altijd een werkloze fietsenmaker, die zich in het Venrayse verdienstelijk heeft ge maakt en nog maakt met het vervaar digen van de kleinste brommers. Nadat burgemeester Defesche's fiets gegraveerd was, begonnen de vrijwilli gers met hun arbeid. Het moet worden gezegd,* de belangstelling was al direkt vanaf het eerste uur erg groot. Zo groot zelfs dat er moest worden gewacht. Dat wachten had voorkomen kunnen wor den als men de krantenartikelen goed had gelezen. Iedere woning krijgt een oproep in de brievenbus. In die oproep staat precies waar en wanneer de gele genheid wordt geboden de fiets te laten graveren. Ten overvloede drukken wij hier nog een lijstje af van de plaatsen en data waar gegraveerd wordt. Maar nog maals: om wachten te voorkomen raden wij ieder aan te komen zoals op de persoonlijke brief is vermeld. Donderdag en vrijdag j.l. was het ra zend druk maar de 33 man slaagden er in in recordtijd postcodenummer en huisnummer op de fiets aan te brengen. En dat waren in twee dagen tijd meer dan 1000 fietsen. De verdere gegevens worden door de politie geregistreerd. De vrijwilligers hopen dat het aantal van 14.000 fietsen, dat in Venray gegra veerd kan worden, wordt behaald. GRAVEERCENTRA: Winkelcentrum Brukske: 6 t/m 20 januari 1984 Politiebureau: 9 t/m 25 januari 1984. Ursulaschoo): 5 t/m 18 januari 1984.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 1